'Filmzomer '88' brengt eer oude kassuccessen Someone to watch over me' erzorgde, zwarte thriller iREDA EN TILBURG DOEN MEE jet acteurschap van Mar- illo Mastroianni staat een- aal tijdens de Filmzomer jg die ditmaal in 21 steden houden wordt. Van 30 ni tot 17 augustus worden oudere kwaliteitsfilms iraaid, waarvan de este al meerdere malen ;cesvol in de bioscoop .dieerden. Iedere donder- Eg begint de filmweek met sn Italiaanse film waarin [astroianni een van de ofdrollen speelt. ious le soleil de Satan' sen controversiële film Derderangs duivel van John Carpenter ig wonen ten 'iceflat ichoten Ï0M BERENGER ALS SLORDIG GEKLEDE RECHERCHEUR Voor een riks naar de bios >partementen i afmeting) tijdsgrens [htiging I en woensdag llmaco, 035-855982 Teleurstelling ttJDEN PALM-WINNAAR VAN 1987 Geloof Strijden Manier VRIJDAG 3 JUNI 1988 SPEELFILMS OP TV VOORVERKOOP BEGINT MORGEN Iron Maiden, Kiss en David Lee Roth op festival in Tilburg 00K IN DE BIOSCOOP Richard Wagner" gekomen enkele la. f 2.000,- maaltijd, c.v. enz. i&i wordt deze prijs maand verhoogd. luur in het gebouw d Wagnerlaan 73 ische afspraak. 17,1223 JG Hilversum. kantooruren) 02159-58211 lingsuren: 01717-4314. DE STEM RAVELLER woord voor zaken [las rondom, af- idschoenenkastje, tiervergrendeling, jgsbak en mistach- ist, luxe. |ie in de regel wordt at het hoofdstuk die regel mag de iveller graag een ig zijn. Want bij dat een auto zijn derge- s standaard. standaard als volop peer dan genoeg rima rijgedrag en tal Deringen. s een ruime keuze aan in. Bijvoorbeeld een Euronorm, 1.8 S-Euro- en 1.6 DieseL oren waar u onder omstandigheden van aan kunt. En het kosten plaatje dat bij al dat fraais hoort? Ziet er ijk nog beter uit. u ooit gedroomd heeft Ascona Traveller. In het huwelijksgoede, renregister ter Griffie der Arrondissements- rechtbank te Breda zijn op 24 mei 1988 onder I nummer 16083 inge schreven de huwelijkt, voorwaarden door de echtelieden H.M.St. VI». sers en J.C. Govaerts, beiden wonende 4901 BB Oosterhout, Ek-1 sterstraat 38, staande huwelijk gemaakt akte op 20 mei 1988 ven I leden voor C.J.H.E. von Bergh, notaris te Til-] burg. I deze regio nemen de Bredase nésol-bioscoop en Heuvel- jort in Tilburg deel. De pu- [ieke belangstelling voor dit (mer-'festival' is dank zij de plaagde entreeprijs en de Caliteit van de films ieder jar bijzonder groot. Ook deze Jmer staat weer een aantal inde kassuccessen op het pro- ramma. lOp donderdag 30 juni wordt in Breda geopend met 'Una giomata particolare' van Et- tore Scola (met Marcello Ma stroianni en Sophia Loren). In de daarop volgende filmweek draaien: 'Mona Lisa' van Neil Jordan, 'The French Lieute nant's Woman' van Karel Reisz, 'West Side Story' van Robert Wise en Jerome Rob- bins, 'When eagles dare' met Richard Burton en Clint East wood, 'Down by law* van Jim Jarmusch en 'Abel' van Alex van Warmerdam. Verder kunnen in Breda o.a. tegemoet worden gezien: 'Car men' van Carlos Saura, 'Out of Africa' van Sidney Pollack, "The Kiss of the Spiderwoman' van Hector Babenco, 'Ama- deus' van Milos Forman, 'Ag nes of God' van Norman Jewi- son, 'The Color Purple' van Steven Spielberg, 'A Room with a View' van James Ivory, "The Name of the Rose' van Jean-Jacques Annaud en 'La Historia Oficial' van Luis Puenzo. Iedere filmweek eindigt met een bekende Nederlandse speelfilm (op woensdag), waar onder 'Hector', 'Van geluk ge sproken', 'Havinck' en 'De Aan slag'. Zoals bekend heeft het Bredase Filmhuis Concordia ook een filmzomerprogramma, dat gewijd is aan de fantasti sche film. Doublures zijn er, op 'Blue Velvet' van David Lynch na, niet te verwachten. De programmering van Filmzomer '88 is in handen van het Molenstraattheater in Wa- geningen in samenwerking met The Movies in Amsterdam. Vier jaar geleden namen zij het initiatief van wat toen nog een experiment werd geacht. De enorme toeloop van het publiek heeft er voor gezorgd dat dit 'festijn' een jaarlijkse traditie is geworden. In het eerste jaar deed ook een bioscoop in Ber gen op Zoom mee, die echter De film 'Abel' is in Breda te zien in de eerste week van de Filmzomer. FOTO ARCHIEF DE STEM wegens gebrek aan belangstel ling moest afhaken. Deze stad bleek toch te klein om vol doende bezoekers te trekken. Een gratis programmakrant, waarin alle films kort worden besproken en de landelijke agenda is opgenomen, ligt bij de bioscopen en op andere plaatsen. Er is ook een artikel over Marcello Mastroianni in opgenomen. i onze filmredactie i onmogelijke liefdesver- uding en een politiever- al lopen fraai door elkaar 'Someone to watch over van Ridley Scott. Goed eurswerk, een boeiende jiildering van twee totaal schillende milieus in anhatten, New York en Izonder camerawerk ma- l deze film tot een plezie- ge bioscoopervaring. el aandacht voor de fotogra- en de aankleding besteedde ptt, Engelsman van geboorte, aan zijn al bijna klassiek worden horror/science-fic- tionfilms 'Alien' en 'Blade Runner'. 'Someone to watch over me', met de beroemde Gershwin-song als muzikaal thema, is heel anders, maar even uitgekiend van lokatie en camerawerk. Een eenvoudige rechercheur (Tom Berenger) krijgt de op dracht om 's nachts een schat rijke, elegante vrouw (Mimi Rogers) in haar luxueuze ap partement in de Upper East- side te bewaken. Zij was ge tuige van een moord en wordt nu bedreigd en gechanteerd. De simpele, slordig geklede poli tieman voelt zich in het peper dure appartement van de mooie en verfijnde Claire niet erg op zijn gemak, terwijl zij zich gestoord voelt in haar pri vacy en zich ergert aan zijn smakeloze kledij. Zij hult hem in dure pakken om zich door hem te laten be geleiden. Ondanks de enorme tegenstelling in milieu ontstaat er een toenadering, temeer daar Claire bang is en een zaam. Natuurlijk komt de re chercheur in haar bed terecht en worden zij verliefd op elk aar. Een verhouding die door de zo verschillende levensstijlen on vermijdelijk op een teleurstel ling moet uitlopen. Bovendien is de politieman heel gelukkig getrouwd met een fidele vrouw, die zelf ook bij de poli tie heeft gewerkt en die veel beter bij hem past. Scott heeft de karakters en hun omgeving mooi geportretteerd, net wat interessanter dan op de door snee gladde Amerikaanse ma nier. De sfeer is een beetje die van de 'film noir' uit de jaren veertig; een tikkeltje melan choliek, elegant en nog span nend ook. Uiteindelijk moet de recher cheur kiezen tussen de chique Claire met haar wereld van weelde, cultuur en kunst en zijn eigen alledaagse echtge- De drie hoofdrolspelers uit 'Someone to watch over me'. V.l.n.r. Mimi Rogers, Tom Berenger en Lorraine Bracco. FOTO COLUMBIA PICTURES. note (debutante Lorraine Brae- van jaloezie en bewondering co) en kind. Een ontwikkeling tegen de hogere kringen op- die gelijke tred houdt met de kijkt. Ook Mimi Rogers is over- ontwikkeling van het misdaad verhaal. Jammer dat de ont knoping van het moordraadsel nogal onwaarschijnlijk is. Hedendaagse thrillers schij nen helaas niet meer op een be vredigend einde te kunnen uit lopen. De rol van Tom Beren ger is erg goed. Een eenvoudige iongen die met een mengeling tuigend als de rijke, kwetsbare Claire. De camera van Steven Poster benadert de stadsbeel den en interieurs op een bijzon dere manier. 'Someone to watch over me' van Ridley Scott is te zien in Casino 1 in Breda en De Ko ning van Engeland in Hulst Vin onze filmredactie Qe Franse cineast Maurice alat werd vorig jaar in nnes uitgejouwd toen hij Gouden Palm in ont- ngst moest nemen voor |n film 'Sous le soleil de Kan'. Niet helemaal onbe- [jpelijk, want wie had nou deze atheïst en realist vacht dat hij een katho- ke roman van Georges manos uit 1962 zou ver- nen? Geloofstwijfel van i jonge priester (Gérard Ipardieu), die met het ïraad afrekent en ook nog een wonder verricht, kan in pe tijd niet op veel gehoor penen. lar Pialat heeft kennelijk et zijn citeren van de ellen- ge dialogen van Bernanos fr Goed, Kwaad, Ziel en Ver- Jsing toch nog wat anders op het oog gehad dan het maken een exclusief katholieke tenissen heel realistisch, maar hij verklaart niets. De j onge pastoor Donissan kas tij dt zichzelf omdat zijn geloof in God zwaar op de proef wordt gesteld. Hij wordt bezocht door de zestienjarige zondares Mou- chette (Sandrine Bonnaire), die diverse minnaars heeft, zwan ger is en een moord op haar ge weten heeft. Ook probeert een paardenkoopman hem 's nachts van zijn geloof te doen vallen. kale, intensieve manier hij de gebeurtenissen R. STAAT DE WERELD ^JERAL MOTORS ACHTER- scueui iciussen beeld brengt - zo zonder ge sensatie en anecdotische ekkering - doen veronder- dat bij uiteindelijk heeft aantonen dat de ge- ilswereld van pastoor Do- san overeenkomst vertoont „e van andere twijfelaars •gevoelige zielen. •ijn film herinnert aan de mmingen van Robert Bres van twee andere romans Bernanos, o.a. 'Le journaal •e cure de campagne', die ieens de werkelijkheid lie- Hen zonder te psychologi- ■n en moraliseren. Pialat ii de verbijsterende gebeur- Beiden zijn vertegenwoordi gers van het Kwaad en de Dui vel (Satan) waarmee de pastoor moet strijden. Hij heeft de gave van de helderziendheid en con fronteert Mouchette zozeer met zichzelf, dat zij zelfmoord pleegt. Nadat een oudere col lega (gespeeld door Pialat zelf) hem van zijn radicale gedrag heeft willen afhouden, wordt hij verbannen. Maar als een ware heilige weet hij een ge storven kind tot leven te wek ken, hetgeen hij met zijn eigen dood moet bekopen. Het wonder en het mysterie worden zonder opsmuk ge toond of het i§ts doodgewoons is en ook de zonde ziet er niet uit als iets opzienbarends. Dat maakt deze ontoegankelijke film misschien juist wel zo on gewoon. Hetzelfde gold eigen lijk voor films als 'Loulou' en 'Police', waarin het evenmin om het 'verhaal' ging, maar meer om de onberekenbaar heid van de menselijke ziel. De film vraagt om een aandach tige toeschouwer die bereid is het onbenoembare te accepte ren. 'Sous le soleil de Satan' van Maurice Pialat draait in Film huis Concordia in Breda; 2 tot en met 8 juni. Van onze filmredactie De duivel huist in een potje' met groene, borrelende vloeistof in de horrorfilm 'Prince of Darkness'. En dat potje staat in een klooster in Californië, waar een pries ter (Donald Pleasance) de hulp inroept van weten schappers om te voorko men, dat de gevaarlijke ma terie naarbuiten breekt. De studenten die het probleem onder leiding van hun oosterse professor (Victor Wong) te lijf gaan, vallen ten prooi aan Sa tan. Kennelijk werd die lang geleden door een duistere priesterorde in de vorm van het blubberige goedje gegoten en weggestopt. Terwijl er steeds meer slachtoffers vallen en op straat zombies verschijnen, be- Regisseur Maurice Pialat met de Gouden Palm van Cannes '87. - FOTO ANP Donderdag 16 juni is door de Nederlandse Bond van Bioscoop- en Filmondernemingen uitgeroepen tot nationale bioscoopdag. De toegangsprijs is die dag voor alle bioscopen slechts een rijksdaalder. De Nederlandse bioscopen willen die rustdag tijdens de Europese Kampioenschappen voetbal gebruiken de aan dacht van het grote publiek te trekken. Hun activiteiten vinden plaats in het kader van het Europese jaar van de film en de televisie. Er worden tienduizenden kleurenposters verspreid om mensen op deze 16e juni attent te maken. De poster toont een foto van Paul Hufwaarop prominenten uit de filmwe reld staan afgebeeld Rond de bioscoopdag worden twee wedstrijden georganiseerd. Bij de ene wedstrijd is een ge heel verzorgde reis naar Hollywood te winnen, bij de an dere wedstrijd wordt de mogelijkheid geboden als figurant op te treden in de nieuwe film van Ben Verbond, de maker van 'Het meisje met het rode haar' en 'De schorpioen'. ZATERDAG Rachel and the stranger (USA 1948, Ned. 1,15.30 uur). We duwnaar koopt een nieuwe moeder voor zijn zoontje. Hij begint pas echt oog voor haar te krijgen als er een rivaal op duikt. Western met William Holden, Loretta Young en Ro bert Mitchum. House of the long shadows (Engeland 1982, Ned. 2,00.15 uur). Een Amerikaanse schrijver krijgt een eng kasteel in Wales tot zijn beschikking, waar hij binnen 24 uur een griezelro man moet schrijven. Horrorkomedie met drie kleine rol letjes van de griezelacteurs Vincent Price, Christopher Lee en Peter Cushing. Jackson County Jail (USA 1976, Did. 1, 23.50 uur). Tijdens een autorit door Amerika pikt een vrouw een liftend stel op, dat haar auto meeneemt. Ze wordt gearresteerd wegens prostitutie en valt van de ene ellende in de andere. Met Yvette Mimieux en Tommy Lee Jones. Don Camillo e l'onorevole Peppone (Italië 1955, Did. 2,14.30 uur). Derde Don Camillo-film, waarin burgemeester Pep pone gedeputeerde wil worden. Don Camillo hoopt dat te kunnen verhinderen. Die toten Augen von London (W.-Duitsland 1960, Did. 2, 23.15 uur). Rijke buitenlandse heren zonder familierelaties leggen het loodje in de straten van Londen. Edgar Wailace- verfilming. The major and the minor (USA 1942, België 1, 16.00 uur). Billy Wilders regiedebuut waarin Ginger Rogers zich ver kleedt als een 12-jarige, omdat ze te weinig geld voor een treinkaartje heeft. Majoor Ray Milland krijgt medelijden met haar. ZONDAG Maskerade (Duitsland 1934, Did. 1, 15.05 uur). Een pikant plaalje van een gemaskerde vrouw veroorzaakt opschud ding in het Wenen van 1905. Laatste film uit de Willi Forst serie. The prince and the showgirl (Engeland 1957, Did. 1, 20.15 uur). Komedie met Laurence Olivier als prins en Marilyn Monroe als revue-sterretje. Olivier voerde ook de regie. MAANDAG Follow the fleet (USA 1936, Ned. 1,16.17 uur). Twee matro zen worden tijdens het passagieren verliefd op twee zusters. Musicalfilm met Fred Astaire en Ginger Rogers met muziek van Irving Berlin. Hamnstadt (Zweden 1948, Did. 1,23.00 uur). Vroege film van Ingmar Bergman over een jong meisje, dat een troosteloos leven leidt in een kindertehuis. Breakthrough (W.-Duitsland 1978, België 2, 21.00 uur). Ver volg op 'Cross of Iron', waarin de oorlogshandelingen naar het westelijk front zijn verplaatst. Na de landing in Nor- mandië bevindt een Duitse divisie zich tegenover een een heid van generaal Patton. Met Richard Burton. DINSDAG Ramrod (USA 1947, Ned. 1,16.40 uur). Joel McCrea als een gevreesde revolverheld, die betrokken wordt in de strijd op leven en dood tussen een dochter en een vader. Western van André de Toth. Der grüne Bogenschütze (W.-Duitsland 1961, Did. 2, 20.15 uur). Edgar Wallace-thriller, waarin een rijke Amerikaan met een dubieus verleden een kasteel koopt in de buurt van Londen. Met Gert Fröbe. WOENSDAG Ein sonderbare Liebe (O.-Duitsland 1984, Did. 2, 22.40 uur). Een niet meer zo jonge arbeidster gaat op een bedrijfsfeest een relatie aan met een weduwnaar. Body and soul (USA 1947, België 2, 21.45 uur). Klassieke boksfilm van Robert Rossen. John Garfield speelt de boks kampioen, die zich op een weinig gewetensvolle manier om hoog werkt. DONDERDAG Tarantula (USA 1955, Did. 3 WDF, 20.00 uur). Bij een experi ment in een laboratorium ziet een reusachtige tarantula kans te ontsnappen. Horrorfilm van Jack Arnold. Wrong world (Australië 1984, België 2,20.15 uur). Jonge ont wikkelingsarts keert gedesillusioneerd naar Melbourne te rug en laat zich meeslepen door een heroïne-gebruikster. Psychologische film van Ian Pringle. kent de enge Pleasance, dat de katholieke kerk altijd gelogen heeft over het onstoffelijke ka rakter van de duivel. Onder de levende lijken herkennen we popster Alice Cooper als grie zelverschijning. De film werd gemaakt door John Carpenter, die zoveel suc ces oogstte met 'Halloween', 'The Thing' en 'The Fog'. Dit maal heeft hij er' maar een rommeltje van gemaakt, waarin pseudo-wetenschappe- lijke onzin wordt uitgekraamd en de personages totaal niet in teressant zijn. Allerlei bekende ingrediënten uit het horror genre werden op een hoop ge gooid zonder dat het tot verras singen leidt. Een derderangs werkje van een ooit veelbelo vend filmregisseur. 'Prince of Darkness' van John Carpenter draait in Ciné- sol 1 in Breda. TILBURG - Iron Maiden, Kiss, David Lee Roth, Anthrax, Helloween en nog een zesde act zijn de groepen die op zon dag 4 september zullen spelen op het 'Monsters of rock'- festival dat die dag in het Willem Il-stadion in Tilburg wordt gehouden. Het festival duurt van een uur 's middags tot elf uur 's avonds. De voorverkoop voor dit festival begint morgenochtend om 9 uur. Kaartjes zijn a 48 gulden per stuk de koop bij de WV-thea- terbespreekbureaus en bij theater Noorderligt in Tilburg. Het Willem Il-stadion zal op 4 september plaats bieden aan 32.000 toeschouwers. De verwachting is dat het festival zeer snel uitverkocht zal zijn. JL B ■■JL 'Hot Bubblegum op herhaling' g Love) draait in Mignon in Breda. Een nieuw vervolg op de bekende kluchtenserie, waarin drie Amerikaanse schoolvrienden nog altijd sexbe- lust zijn en platvloerse lol trappen. 'Out of Africa' van Sidney Pollack is terug in Cinésol 2 in Breda. Mooie romantische verfilming van het boek van Ka ren Blixen, waarin Meryl Streep de rol van de Deense schrijfster speelt, die aan het begin van de eeuw met haar man naar Afrika gaat, waar ze verliefd wordt op een En gelsman en met de negerbevolking een warme band op bouwt. The Serpent and the Rainbow' van Wes Craven blijft in Casino 3 in Breda. Horrorfilm over een archeoloog die op Haïti de voodoo-praktijken onderzoekt en in een nachtmer rie belandt. Dikopgelegde griezeleffecten bederven op den duur de geloofwaardigheid van het verhaal. Three men and a baby' is geprolongeerd in Grand Theater in Breda, City 1 in Roosendaal, Roxy 1 in Bergen op Zoom en de Koning van Engeland in Hulst. Amerikaanse versie van een Franse komedie over drie vrijgezellen die met een baby worden opgescheept. Met o.a. Tom Selleck als verte derde macho. 'Can't buy me love', tienerfilm, blijft nog steeds in Cinésol 3 in Breda. 'Wall Street' van Oliver Stone draait nog in Ca sino 2 in Breda. Witteboordencriminaliteit op en om de Newyorkse aandelenbeurs. Met Michael Douglas en Charlie Sheen als geldhandelaren. 'Cry Freedom' gaat door in Casino 4 in Breda. Meeslepend filmepos van Richard Attenborough over de anti-apart- heidsstrijd in Zuid-Afrika. 'Empire' of the sun' van Steven Spielberg is te zien in Centraal 1 in Geertruidenberg, Cine- m'actueel 3 in Bergen op Zoom en Luxor in Terneuzen. 'Baby Boom' met Diane Keaton als carrièrevrouw die ver andert in een brave huismoeder draait in Centraal 2 in Geertruidenberg. In 'No way out' strijdt een marine-officier (Kevin Costner) tegen een Washingtons complot. De film is te zien in City 2 in Roosendaal. Twee geheide successen, 'Dirty Dancing' en 'Fatal Attrac tion', gaan door in Luxor in Terneuzen. Diane Keaton en Sam Shepard in 'Baby Boom'.

de Stem | 1988 | | pagina 21