'Een metertje of vijf te weinig' 'Te kleine keukencapaciteit is oorzaak van de wachtlijst' Jansteei itief lorpsraat ONDERDEEL VAN WAT,RADERKETEN WESTERSCHELDE Gemeente Oostburg moet niet voor leegstand bouwen BURENGERUCHT PLAATSELIJK NIEUWS WEEKENDDIENSTEN Film Geuzenfeesten aangeboden lengstdijk DE STEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 3 JUN11988 T16 LIEVE MAENHOUT VAN WELZIJN VOOR OUDEREN BOOS OM KRITIEK OP VRIJWILLIGERS: ogelwaarde IE DORPEN Zinvol Looi in Huls' TERNEUZEN - Op enkele tientallen meters van de huidige verkeerspost van het Directoraat Ge neraal Scheepvaart en Maritieme zaken (DGSM) bij de Terneuzense zeesluis, verrijst sinds giste ren een nieuwe radartoren. Verschillen Snel werken WAARSCHUWING IN NOTA: [Onderhoud I In de komende tijd wordt voor- ■zien dat de leegstand van par- ■nculiere huurwoningen nog ■groter zal worden. Volgens de ■opstellers van de nota komt dat ■doordat onderhoud aan de wo ningen maar mondjesmaat ge- >eurt, de particuliere woningen Sluiskilse jeugd slaagt voor EHBO Vals honderdje VEILIG VERKEER AXEL-SAS VAN GENT GEEFT PRAKTUKLES Invloed Te weinig Gevaren Hoek de Katholieke Ouderen een raan 54 personen deel Uitslag: 1. Esseli kt; 2. De Letter, 3. Sn fen Clinge. Pge «IGERENKOOR - Ter Iting van het schoolj |leent het Jongeren! medewerking aan in de H uskerk, zaterdag 4 j, t thema voor deze diens |jezus verbonden met en de dienst begint l uur. Zondag 5 juni |nt het jongerenkoor ev zijn medewerking eucharistieviering in trdentehuis De Blaai eve te Hulst, aanvang i( 30 - Wethouder eames reikt zaterdag al De Troubadour aan 30-cursisten die gesla |n, het A-diploma aarna speldt hoofd uurslid Leo Daelman luist bij dertig jubilaris ,e al verschilende jaren an de EHBO zijn, het desi (effende insigne op. ang 21.00 uur. Van onze correspondent OOSTBURG - „Niet het ontbre ken van voldoende vrijwilligers om de bezorging rond te krijgen is de oorzaak van de wachtlijst bij de maaltijdvoorziening bij het Tafeltjedekje-project, maar de te kleine keukencapaciteit". Dat zegt Lieve Maenhout van de ENGELEN - Tijdens lemene vergadering vanh ;elsportvereniging De Vi lijn de volgende data vast told voor de clubwedst Pen: 12 juni, 17 juli en lis ember van 14.00 tot 17.00 fen 13 augustus van 17.00 pO.OO uur. Deze wedstrij vorden allemaal gehoudi het zuidelijke gedeelte vai Vogel, beter bekend als vei van De Koek. DUD PAPIER - De Voetb Vereniging Vogelwaaj tiaalt zaterdag 4 juni bud papier op. De ophi ploeg begint het karwei j 6.30 uur. ftl inwoners van Sint-Ja tien voor de oprichting angen van individuen, bp die van de dorpsgem ■chap, of delen daarvan. 1 /oorbeeld, kinderen, bejaai if bewoners van een bepaa| ptraat. Bij de dorpsraad kunnen! voners ook klachten kwijtor aken die de leefbaarheid] Ihet dorp aantasten. Die kut dan bij de gemeente wot aangekaart. Maar bij de doij raad kunnen ook ideeën i den neergelegd die kunnen! dragen aan de verbetering! de leefbaarheid van het dorpf Het initiatief voor de dofl raad is gekomen vanuit del wonerscommissie van def gionale Woningbouw Ver ging. In overleg met het 1 meenschapswerk is er een I eenkomst geweest met mensen uit Sint-Jan:' Daaruit is de conclusie j men dat een dergelijk orfj zeker zinvol is, maar dato' overige kernen uit de vooflj lige gemeente Sint-Janr erbij betrokken moesten' den. Op de oprichtingsavond I alle belangstellenden uij vier kernen welkom. Mdr kunnen dan alvast wat] pende problemen op tafel 1 den gelegd die er mogelÜ>| ven en waar de kers1'] dorpsraad de tanden kanir ten. Elke ploeg moet zes strijden afwerken. De priJ reiking is omstreeks 18.3"1 en wordt verricht door Wf meester F. Jacobs. 's Middags vanaf I wordt er voor kinderopl gezorgd. Buurtvoetballerj mee willen doen, maar noJJ benaderd zijn, kunnen 1 terdag in de wei komen dat willen. Contact] hiervoor is de heer W. ZW Na het wijkentoernoo'l richt notaris Beltman de 1 king van de grote HW^I rij. Tijdens het toernooi ook een loterij gehoudej opbrengst is voor pater - Stichting Welzijn voor Ouderen in Oostburg. Zij is totaal niet te spreken over de kritiek op de vrijwilligers. „Dit is een belediging aan het adres van alle vrijwilligers, waarvan er sommigen zelfs al vijftien jaar meehelpen", stelt zij naar aanleiding van de opmerkin gen van de Oostburgse wethouder J. de Vries, gemaakt in De Stem van af gelopen woensdag. De Vries stelt daarin dat de warme-maaltijd-voorziening erg goed loopt. „Met de uitgebreide keu kenvoorzieningen in de tehuizen in Breskens, Schoondijke en Oostburg kunnen we makkelijk de dagelijks gewenste maaltijden bereiden", zegt hij. „We hebben veel te weinig vrij willigers om dit rond te krijgen". Vooral over dat laatste is Lieve Maenhout van de SWO totaal niet te spreken. „De meeste vrijwilligers doen dit al jaren, hun motivatie is erg hoog. De maaltijden worden bereid in de zes keukens in bejaardenoorden. Op korte termijn wordt daar pas iets aan veranderd", aldus mevrouw Maenhout. „Wanneer dit gaat gebeu ren is afhankelijk van de raadsbe sluiten. Hoe sneller de raden beslui ten, des te vlugger kunnen de aanpas singen gebeuren. Dit zal dan ook weer direct een gevolg hebben voor de wachtlijst". Volgens mevrouw Maenhout zijn de vrijwilligers ook op feestdagen van de partij en gaan velen zelfs tot in de buitengebieden. „We kunnen natuur lijk altijd vrijwilligers gebruiken. Maar als je ziet hoe het liep in Hoofd plaat! Daar zijn we gestart met één contactpersoon, binnen korte tijd hadden we een hele groep", besluit ze fel. Bouw verkeerspost begonnen Van onze verslaggever Die moet onderdeel gaan vormen van de Walraderketen Westerschelde, een Belgisch-Nederlands project dat de scheepvaart in hele riviermonding in veilige banen moet leiden. Onder toeziend oog van direc teur M. van Boven en de DGSM-staf gingen de eerste palen de grond in. De nieuwe toren wordt groter en moder ner en kost 2,5 miljoen gulden. Een van de grootste verschillen met de oude is dat het perso neel in de toren op dezelfde etage werkt. Er is dus directere communicatie mogelijk. Bo vendien beschikken de DGSM- ers straks over daglichtscher men, zodat ze langer en nauw keuriger de scheepvaart in de gaten kunnen houden. Het informatieverwerkend computersysteem van de Ter neuzense verkeerspost wordt gekoppeld aan een nieuw sys teem van de walraderketen. Samen zijn de twee systemen in staat attent te reageren op zowel het Noord-Zuid als het Oost-West scheepsverkeer in het Scheldegebied. Directeur Van Boven: „De ba sisgegevens van alle 'vaste klanten' zitten er al in. Wij hoeven alleen de veranderin gen in te voeren. De totaliteit van de gegevens is een belang rijke bron van wetenschap voor alle vaarweggebruikers. Snel en efficiënt werken be spaart hen ook tijd. We kunnen hen straks een goed veilig heidspakket aanbieden". Over enkele maanden zijn alle zeventien bemande en on bemande radarstations van de keten in aanbouw. In de loop van 1990 moeten ze operatio neel zijn. Het prijskaartje dat aan het grote project hangt be draagt in totaal 190 miljoen gulden. Daarvan betaalt België het merendeel, omdat de haven van Antwerpen het meeste baat heeft bij de begeleiding van de schepen op de Wester schelde. Bij de totstandkoming van het verdrag over de keten is afgesproken dat het werk ge daan moet worden door een Belgisch-Nederlandse aanne merscombinatie. Uiteindelijk is de keuze gevallen op HBM en het Belgische CEI, dat momen teel in Terneuzen heiwerk zaamheden verricht. De huidige toren is eigendom van Rijkswaterstaat, en het be heer is in handen van DGSM. Als hij bij de ingebruikname van de nieuwe toren overbodig wordt, demonteert Rijkswater staat hem om hem eventueel elders opnieuw in te zettea Van onze verslaggever OOSTBURG - Het aantal leegstaande huurwoningen in Oostburg is in de periode 1986/1987 met bijna dertig pro cent gestegen (van 173 naar 225 woningen). Het betreft 39 huizen in de woningbouw- en 185 in de particuliere sector. Daarnaast neemt de vraag naar bejaardenwoningen in de gemeente sterk toe. In een ambtelijk advies wordt daarom gesteld bij de planning van de sociale woningbouw de bouw van bejaardenwoningen te bevorderen en - in overleg met de woningbouwverenigin gen- de rem te zetten op de bouw van eengezins huurwo ningen. „Wanneer wij zo doorgaan met bouwen en daarnaast re kening houden met de terug loop van het aantal bewoners, bouwen wij alleen om de leeg stand nog groter te maken", zo wordt gesteld. Erop gewezen wordt dat een aantal bejaarden, dat een be- .laardenwoning wil, momenteel nog dikwijls zelfstandig in een eigen huis woont. Wanneer die een bejaardenwoning betrek ken, wordt hun vrijkomende woning meestal gekocht door mensen die tot dat moment in ;een huurhuis wonen. Wanneer de rem wordt gezet ,op de bouw van woningwetwo ningen voorziet de ambtelijk adviseur dat wat meer vraag kan ontstaan voor particuliere huurwoningen. „Er ontstaat dan iets meer evenwicht tussen het aanbod van woningwetwo ningen en particuliere huur- 'oningen", zo staat in de nota te lezen. in het algemeen iets duurder zijn en de administratieve rompslomp die om de hoek komt kijken wanneer iemand met een individuele huursubsi die (IHS) een particuliere wo ning wil gaan bewonen. Van onze correspondent SLUISKIL - Alle leerlingen van de groepen zeven en acht van de Oranje Nassau- school in Sluiskil zijn ge slaagd voor het EHBO-di- ploma A. Tevens hebben zes oud-leerlingen met succes het EHBO-examen B afge legd. Beide cursussen werden gege ven door Gerda Verlinde. Het examen werd afgenomen door mevrouw Neeteson uit Philip pine. Het initiatief van de cur sus is afkomstig van directeur S. van schaik. Vorig jaar slaag den de eerste kandidaten. Na het afleggen van het exa men, waarbij alle ouders aan wezig waren, volgde de diplo ma-uitreiking. CADZAND - Op het postkan toor is een vals biljet van hon derd gulden aangetroffen. Van wie het biljet afkomstig is, was niet meer na te gaan, aangezien het biljet tussen de weekend stortingen zat. Een leerling van de school De Kreeke past de geschatte afstand uit DE SCHRIK van iedere chauffeur. Een kind dat plot seling oversteekt. De gevolgen kunnen verschrikke lijk zijn en laten altijd lidtekens achter. Lichamelijk en geestelijk. Kinderen schatten vaak de afstand ver keerd en denken bovendien dat een auto maar een paar meter nodig heeft om tot stilstand te komen. De afdeling Sas van Gent-Axel van Veilig Verkeer Ne derland probeert daar wat aan te doen door kinderen te laten zien hoe lang het duurt eer een personenauto en een vrachtwagen stil staan als je op de rem trapt. De afdeling doet dat in samenwerking met transport- bedrijf De Rijke uit Sluiskil al zeven jaar. Gisteren kregen ongeveer 75 kinderen van vier basisscholen op de Langeweg praktijkles. Door Romain van Damme SLUISKIL - Peter denkt dat de personenauto van Johnny van Bambost al na zeven me ter stil staat. Han van Pope- ring, plaatsvervangend regio naal consulent WN-Zeeland, heeft dan al uitgelegd dat Johnny van Bambost met een vaartje van 50 55 kilometer komt aanrijden. Na enig overleg besluit het merendeel van de kinderen een van de pionnen aanmerkelijk verder te zetten. Vijftien meter wordt het. Toch nog een metertje of vijf te weinig. Maar de kinderen van groep zeven van de basis school De Stelle uit Philip pine leren snel. Als Han van Popering vraagt hoeveel me ter chauffeur Luc nodig heeft om zijn vijftien ton zware vrachtwagen te stoppen, klinkt het meteen vijftig me ter. Ondanks pogingen van Han van Popering om iets van die afstand af te halen, blijven ze bij de vijftig meter. Sterker nog, ze zijn eerder ge neigd er een paar meter bij te doen. Niet slecht, Luc kan na vijftig meter uitstappea De afdeling Axel-Sas van Gent doet het al zeven jaar. De kinderen van de basis scholen uit de gemeente Sas van Gent in de praktijk wij zen op de gevaren van de weg. „We pakken de kinderen uit groep zeven, de vijfde klas. Die gaan over twee jaar naar het middelbaar onderwijs", zegt Johnny van Bambost, de voorzitter van de afdeling. „Zij moeten met de fiets vaak naar andere plaatsen. Een aantal jaren geleden ge beurden er veel ongelukken met de brugklasserfjes. Ge lukkig is dat veel vermin derd. Ik wil niet zeggen dat het komt door deze prak tijkles, maar het heeft wel de gelijk invloed". De kinderen van De Kreeke uit Westdorpe zijn alweer op weg naar school. Het team van Veilig Verkeer Neder land wacht op de kinderen van De Stelle. Vandaar dat Marijke Hemelsoet van de af deling tijd heeft een paar cij fers tevoorschijn te halen. „In 1986 vielen er in het verkeer in Zeeland 56 doden en waren er 461 gewonden die naar het ziekenhuis moesten. Onge veer de helft van alle Zeeuwse ongevallen vinden plaats in Zeeuwsch-Vlaande ren. In de gemeente Sas wa ren er van 1984 tot en met 1986 601 ongelukken, met en zon der letsel. Er waren 102 ge wonden en zeven doden". „Ja, we hebben de indruk dat dit helpt. We doen dit nu voor het zevende jaar. Steeds in samenwerking met firma De Rijke die een hele maand gedoneerd heeft. Dat wil zeg gen dat het bedrijf ons finan cieel steunt bij de activiteiten die we houden. Zo gaan we straks nog met een aantal kinderen naar een verkeers park in Herentals. De Rijke doet veel voor Veilig Verkeer De lengte van de remweg van een vrachtwagen valt altijd weer tegen. en kreeg onlangs een aan- moedingingsprijs". Inmiddels is De Stelle gearri veerd. Fietsen aan de kant en met zijn allen rond Han van Popering, die een inleidend praatje houdt. Hij vertelt dat een auto die vijftig rijdt bijna veertien meter per seconde overbrugt. Dat maakt indruk. Han legt ook nog uit dat het even duurt voordat de chauf feur reageert en vraagt dan hoeveel meter de remafstand van een personenauto die vijftig rijdt, bedraagt. Het wordt vijftien meter, Te weinig, al moet er aan Voor de kinderen van De Stelle zit de praktijkles er op. Nog een bekertje limonade en een klep van WN, en dan terug naar school. - FOTO'S DE STEM COR J. DE BOER toegevoegd worden dat Johnny van Bambost iets te laat remde. Afgesproken was dat een van de kinderen twee stappen naar voren zou doen. Voor Johnny het sein om vol op de rem te gaan staan. Dat pedaal laat hij trouwens een paar keer los. „Dat doe ik niet om jullie te bedotten", legt hij de kinderen uit. „Door pom pend te remmen, zo heet dat, sta ik sneller stil. Als je blijft remmen, blokkeren de wielen en ga je schuiven". Het is de beurt aan Luc, een ervaren chauffeur. „Zeker 65 meter", gilt een van de jon gens als de vrachtwagen pie pend tot stilstand komt. Hij schat de afstand iets te ver ia „Maar als de wagen geladen is", vertelt Luc zijn aandach tig gehoor, „heb ik veel meer meters nodig. Nu is trouwens de weg droog. Als er sneeuw ligt, of het heeft geregend, is het veel moeilijker de wagen snel stil te zetten". Voor De Stelle zit het erop Voor het team van WN nog niet. In de middaguren ko men de kinderen van de Prins Hendrik Frederikschool en de Esdoornveste uit Sas van Gent. „Kinderen wijzen op de gevaren van de weg is zo be langrijk", zegt Marijke He melsoet tot slot. „Op bijeen komsten met ouders zeggen we bijvoorbeeld ook altijd fiets eens met de kinderen naar de school waar ze straks naar toe moeten. Wijs hen op de gevaarlijke punten ondei weg en kies een veilige rou te". FIETSDRIEDAAGSE - De fietsdriedaagse wordt 6,7 en 8 juni gehouden. Inschrijven kan elke avond tussen 18.00 en 19.00 uur bij buurthuis De Hoekse Rakkers, waarna ge start wordt voor toertochten van naar keuze tien of twin tig kilometer. De organisatie van de fietsdriedaagse is in handen van Vlugheid en Kracht. De routes zijn zo uit gezet dat de deelnemers Zeeuwsch-Vlaanderen weer eens van een andere kant kunnen zien. Tekenfoutje SINT-NIKLAAS - De stad Sint-Niklaas gaat voor min stens twaalf miljoen frank het schip in vanwege een te kenfoutje. De architect die het ontwerp heeft gemaakt voor de opknapbeurt van het slachthuis heeft het dak te laag ingetekend. Daarnaast is tijdens de uitvoering van de graafwerkzaamheden geble ken dat de grondwerken ook flink wat meer zullen kosten dan gedacht. Een en ander betekent een overschrijding van de begroting met zowat een vijfde. Op het stadhuis is met de architect inmiddels een hartig woordje gespro ken. De man hoeft er in ieder geval niet op te rekenen dat hij over die extra 12 miljoen ook nog eens 'ereloon' krijgt. Dode jogster ZELZATE - Het onderzoek naar de dood van een vrouw uit de grensplaats Zelzate is weer in alle hevigheid hervat. De vrouw werd eind maart dood aangetroffen nadat ze, volgens haar echtgenoot, midden in de nacht was gaan trimmen. Diezelfde echtge noot is maandag urenlang door de politie aan de tand gevoeld na een vechtpartij met de man van een andere vrouw, met wie hij een relatie zou hebben. Volgens een ver klaring van de weduwnaar is de verhouding pas begonnen na de dood van zijn vrouw. Radarcontrole ST.-GILLIS - Het gemeente bestuur van de grensge meente St.-Gillis-Waas, be staande uit de kerkdorpen St.-Gillis, St.-Pauwels, Meer- donk en De Klinge, heeft bij alle invalsstraten van deze dorpen borden laten plaatsen met het opschrift: Radarcon trole. Voor chauffeurs die door deze dorpen rijden is het geboden zich te houden aan de snel heid van zestig kilometer per uur, om zich van een bekeu ring te vrijwaren. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter G. de Bruijckere, Brouwerij str. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bas- tionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Adriaansens, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. Beek, Zuidzande, tel. 01170-2424. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Kole, Kerkstr. 38, Hoe- dekenskerke, tel. 01193-262, bgg. 01103-1204. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter H. Slager, J. Velchestr. 3, Goes, tel. 01100- 15462. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter J. Deen, Valckeslotlaan 30, Goes, tel. 01100-14373. Spreek uur zat. en zond. 10-10.30 en 17- 17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. 11.30-12 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. 01106-3074. (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter J. Lips, Gr. Bagij- nestr. 16, Hulst, tel. 01140-11674. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Stationsstr. 26, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, Irisstr. 31, Hoek, tel. 01154-1255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. op Julianastr. 2 om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Zuider- baan, Anna Bijnsstr. 25, tel. 01150-12324. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruij tersingel 1, tel. 01150-94000. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153- 1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw van Veen, Lorentzlaan 24, Ter neuzen, tel. 01150-96007. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts M.P. Schaub en J. Kop., Zaterdag spreekuur; 11-12 u. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488 en 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. En volgens afspraak. Zondag na afspraak. Dierenarts M. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Westdam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800. Spreekuur za. 10-11.30 u. zo. 12-13 u. en vol gens afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkli niek Minnepoortstr. 14, IJzendij ke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts A. Bracké, Burg.v. Zuijenstr. 81, Breskens, tel. 01172- 2714, privé: Wulpenlaan 6, Bres kens, tel. 01172-2931. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts D. Thung, Dinkelstr. 10, Terneuzen, tel. 01150-30666. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18- 18.30 u. zond. 12-12.30 u. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts R. de Bruin, van Hallstr. 2, Goes, tel. 01100-31301. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16- 18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstij den is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Humme- len, Markt 69, tel. 21234. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Van zat. 8.30 u. tot 17.30 u. Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Vanaf zat. 17.30 u. apotheek Hamann, tel. 01150- 12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek de singel, Singel 9, tel. 12739. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-3355. Terneuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200. TERNEUZEN - Een kleine delegatie van het Geuzenco- mité heeft gistermorgen een videofilm van de Geuzen- feesten aan B en W van Terneuzen overhandigd. Dat gebeurde in de burger zaal van het stadhuis, waar de wethouders W. Gosselaar en J. van Rooijen de hon neurs van het college waar namen. Voorafgaand aan de overhan diging werd de film in kleine kring getoond. De videofilm is gemaakt door H. Wentzler, die drie dagen in Biervliet heeft rondgelopen om een zo totaal mogelijk beeld van de feeste lijkheden te krijgen. De film, die via het Geuzencomité ge kocht kan worden, duurt vijftig minuten.

de Stem | 1988 | | pagina 11