Groots jeugdtoernooi Terneuzen EEUWSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN IN SAS VAN GENT Springconcours Heinkenszand Fons Picavet mikt op nationale titel SPORT 24 Uur van Oostburg met meer competitie ya STEM SPORT 3 DONDERDAG 2 JUN11988 in Pusan CIRCA 700 VOETBALLERS KOMEN IN ACTIE OP 4 EN 5 JUNI litgevallen repelen 1998 non ken weer indruk VAN GENT - Vanaf zaterdag 4 juni staan in is van Gent gedurende twee weekeinden de Aiwse zomer-zwemkampioenschappen mid- >n in de belangstelling. In het gezellige 50 meter nge buitenbad zullen de Zeeuwse topzwemmers eer volop strijd leveren om het eremetaal. De mpioenschappen vallen dit jaar extra vroeg, dat de deelnemers dan nog de gelegenheid Riiigen één of meerdere limieten te zwemmen, r1 Maiaysri met 7-o volstrekt die recht geven op deelname aan de Nederlandse 'akistan de Britten al een kampioenschappen in juli. ploeg Hij stelt: „Zeeland is de enige Langebaanjosé van de Wielerkoers figgekerke PECHVOLLE SEIZOENSTART ZAAMSLAGSE RALLYCROSSER Interessanter Veteranentoernooi STEEN Pupillencompetitie atletiek Ploeg RKHAV voor NK junioren Nadorstloop in Middelburg Jeugdtriathlon in Goes Toernooi Bundeltouw Terneuzen Opening tennisbanen Zaamslag Goede prestaties Corn Boys Zes spelers Nicols in selectie T14 ZICHT 1 op de tribune na afloop ise honkbalcompetitie is (len en raakten tien men- or flessen, gegooid door klaag van hun team. 9 van Haitai Tigers. ige man in het ziekenhuis d te zijn geraakt door een t relletjes in een Zuidkore- fen eisten. 'KNEUZEN - De voetbal- leniging Terneuzen —bidt zaterdag 4 en zondag 5 juni voor de zesde maal >t bijzonder sterk bezette ')W Chemical-jeugdtoer- ooi. Ook nu nemen, naast il van regionale clubs, ver- igingen deel uit andere reken van Nederland en elgië. Saterdag 4 juni gaan de A-ju- l j j Jnren om 09.50 uur van start Ifecht dat de Nederlandse 4 k en de B-junioren vijf- /est-Berlijn zou leveren te- f minuten eerder in ac- ïiet door. ?PoDde velden van het Zui- lent van de oud-Europees J^L^rk. Zondag 5 juni in1 een ziekenhuis opgeno. n zowei de C-junioren ok de ontmoeting tussen de an Smilie gaat niet door |ure. npische comité (JOC) h< Jididaat voor de organisatie' .n 1998. gxirtplaats 170 kilometer ten de keuzeheren de voorkeur i en Yamagata. als de D- en E-pupillen om 09.00 uur. Alle wedstrijden, zo wel zaterdag als zondag, zijn tussen 16.00 en 17.00 uur afgelo pen. Deelnemende verenigingen zijn: Aardenburg, Axel, Corn Boys, Dongen, Hoofdplaat, HW'24, Koewacht, Lewedorp, Mifano (Mierlo), Philippine, RIA, St-Gillis Waas (België), Schoonhoven, Sluiskil, SC Gastel, Sprundel, STEEN, Ter neuzen, Terneuzense Boys en Vogelwaarde. In alle catego rieën zijn twaalf elftallen pre sent en dat houdt in dat circa zevenhonderd voetballers op die dagen de sportvelden be volken. Daarbij genomen de begeleiding en belangstelling betekent dat een enorme drukte op en nabij de sportvel den. Terecht mag daarom de organiserende vereniging clai men één van de grootste jeugd- toernooien van Zuid-West-Ne derland binnen de poorten te hebben Dat grootse gebeuren heeft ook een flinke bezetting qua scheidsrechters. Van de partij zijn: G. Arens, P. de Bok, P. van Driel, I. Huiteman, P. Huyssen, H. Noteboom, P. Oppeneer, R. van de Plasse, L. Rammeloo, J. Stoffijn, L. Verhage, C. van 't Westeinde, J. Hulspas, E de Rijck, W. Roegiest, G. de Rijck, M. Verhelst en J. de Rijck. De wedstrijden voor de A- en B-junioren duren dertig mi nuten en voor de C-junioren en D- en E-pupillen is de wed- strijdduur bepaald op twintig minuten. De twaalf deelne mende ploegen per categorie worden in twee poules verdeeld die een halve competitie afwer ken. Daarna spelen de win naars tegen elkaar voor de toernooizege en zo aflopend de nummers twee, drie en vol gende ploegen voor de overige klasseringen. Zaterdag worden de prijzen uigereikt door Harry van Tiel van de afdeling com munications van Dow en zon dag neemt wethouder Van Walraven die ceremonie voor zijn rekening Ooknurekentde organiserende vereniging, bij monde van voorzitter Max Schaub, op een sportief en aan trekkelijk toernooi. Harry van Tiel van de public relations-afdeling van Dow Chemical is er in geslaagd voor zondag 5 juni de bekende voet baller Kenneth Brylle van Club Brugge te strikken naar Ter neuzen te komen. Hij zal zo'n drie uur op het Zuidersport park te Terneuzen present zijn om het jeugdtoernooi op te luisteren. itelstrijd goed sluitstuk sde wedstrijd in de reeks.1 Ibracht. 1 2. Ericsson/Billstam (Zwe) opj! Jen/Kivimaki (Fin) op 10.46, jij |rio 42, 3. Alen 36, 4. Daby 32, l| n, 2. Ford 47,3. Audi 35. i Pakistan heeft op de den ernooi in de Malaysischeü gemaakt. >ap laten zien (4-0). nu uit groep B over naar de Toch is het voor de Zeeuwen slechts mogelijk om tijdens ich in groep A bij het al eer eerste weekeinde limieten te zwemmen, omdat de Sovjetunie. sluitingsdatum op 8 juni valt. Voor Scheldestroom-trai- 1-4 (11-0) 2. Groot-Brittamu'ëjï ner Frans Verplanke is dat in feite nauwelijks te accep teren. iwemkring die de zomerkam- leeft bedankt voor de Neder- jjbenschappen in de open lucht it Haastrecht is aangenomen houdt. Je bent dus afhankelijk ol. Hij gaf al eerder te kennen van de weersomstandigheden, ilaats zou komen te staan, als Qé zwembond zou hier begrip voor moeten kunnen opbren- de Olympische Spelen van gen door de inschrijfdatum achter de Zweed Gustafson voor Zeeland met een week te de bronzen medaille. Tijdens verschuiven. Nu zal Ilse de Russische plaats Alma Ata, Jonge van mijn ploeg de limie- kaan Eric Flaim. ten niet kunnen zwemmen, om- ,,„i dat juist haar nummers in het lUpiline tweede weekeinde vallen." eur Christophe Manin heelt *In feite zijn dan de Zeeuwse appe van de Dauphiné Libéri kampioenschappen voor Ilse de i 140 kilometer lange vlucht JflPge te laat. Koewacht-trai- luwe leiderstrui aantrekken. ner José van de Berghe vindt liné niet veel minder dan eet overigens dat de Zeeuwse kam- narreerde de 22-jarige Frans- fioenschappen dit jaar veel te titerblijvers pas na de finish i# vroeg worden gehouden „We s zien. De 1.88 meter lange re- rijn nog maar net in het bui- grote inactiviteit van het pe-taibad gaan trainen en dan (ipperdag leek te hebben opge- itaan de kampioenschappen al voor de deur. De meeste leden ook nog vakanties en die zijn weer nodig om wat stoom te kunnen afblazen." De Zeeuws-Vlaamse trai ners zijn het dus op dit punt niet met elkaar eens. Waar ze het wel volledig met elkaar over eens zijn, betreft het lan- gebaanzwemmen. Verplanke vindt dat evenals zijn collega een zeer ontspannende tijd. „Ik geef mijn pupillen dan ook de raad om van de vijf Zeeuwse wedstrijden er zeker drie mee te zwemmen. Dat kweekt weer de nodige basisconditie voor het komende seizoen en er kan ontspannen worden gezwom men, omdat de gemaakte tijden geen rol spelen. Ik hoop dan ook van harte dat zij deze raad massaal opvolgen." roeg maximaal 11 minuten a er nog negentig kilometer !tj tharly Mottet, de winnaar va: Ft. Manin, die nimmer de juist»- pn bereik. iing heeft Manin in de alge-P prong van 28 seconden op la) 171 km. in 4.34.56,2. Simon (Fn)j A'ijnands (Ned) 4.35.28, 5. Leclerm (Spa), 8. De Silva (Por), 9. Chanto» in dezelfde tijd als Wijnands. .25.53, 2. Ruttiman (Zwi) op 0.28, Si 5. Bauer (Can) op 0.34, 6. DuclM-j 0.38,8. Simon op 0.39,9. Criquielll nog niet gewend aan het ;e 50-meterbad en de gril- weersomstandigheden ien ook parten spelen Dat agt de nodige tijd van aan- ing. Bovendien worden er ais de Zeeuwse kampioen- ippen maar weinig limieten 'ommen, waardoor de ak om ze zo vroeg te iden helemaal niet aanwezig tik zou echter niet weten op tijdstip deze wedstrijden wel gehouden zouden moe- worden, omdat ook het lan- gebaanseizoen weer voor de deur staat Bovendien zijn er Berge is met zijn gedachten al volop bij dit langebaangebeu- ren. „Wij gaan ook buiten Zee land zwemmen met een flinke ploeg. Het is gezellig en je bent op een heel andere wijze met de zwemsport bezig. Direct na de Zeeuwse kampioenschappen beginnen we dan ook met de voorbereiding." Voor wat betreft de ver wachtingen voor de Zeeuwse titelstrijd is de Koewacht oef enmeester redelijk optimis tisch. „We hopen toch weer een paar kampioenschappen te be halen. Vooral in de jongste woensdag zijn leidende posit |rkt. De renner uit de ploeg Spanjaard Dominguez gewoi eas del Narcea als tweede, ijdvergoeding van vijf secondes Je Noor Janus Kuum tot tien së le algemene rangschikking erstand van 1.24 op Gölz. in 4.26.57,2. Gölz (WD1), 3. Mol arrera (Spa), 6. Iglesias (Spa), 7. feynderinckx (Bel), 10. Kuum (Soit ked), 61. Kuiper (Ned), 71. Sollevr i dezelfde tijd, 84. Jakobs (Ned) ornelisse (Ned) op 14.58. 112,2. Kuum op 0.10,3. Dominguez irea op 0.21,6. Cabestany z.t, 7. Malj fepa) z.t, 9. Mazon z.t, 10. Kelly (F owaak Vladimir Berka was het^ |t.e van de 'open' Milkrace, maaf |ers naar het ziekenhuis dienden onze paardesportmedewerker 1KENSZAND - De landelijke rij vereniging en pony- ub De Vlaandertseruiters uit Heinkenszand houdt zater- 4 juni een kringconcours hippique en tevens een pro- ciaal springconcours. belangstelling voor het pgconcours blijkt niet groot kilometer per uur gleden twd kering. Volgens ooggetuige PM g in om er als een katapult weda? ontstane valpartij liep de Sovje'Van onze sportmedewerker gen op: gekneusde longen en W choslowaak Sykora werd behai>' ire schaafwonden, de Pool Fred' 2.22.47,2. Downs (GBr) z.t, 3. Ti..»-! 5. Krawczyk (Pol) z.t, 6. Walsh»», i 2.48.39, 2. Downs op 0.02, 3. ZhdanO'l 5. Timmis op 1.06,6. Casado (Fra) f iben woensdag in Kollum een ii>' sr 100 kilometer gewonnen. Nederlandse A-viertal. De voofi -kwartet was uiterst gering: irs 'Door het Lauwersmeer' 8°'^?^' derlandse, als enige selectie vooi?™^ Lesniewski, Mackowski) 100 km. Vielsen, Guldhammer, Kynde) 2.05 - Cordes, Harmeling) 2.07.06,4. Neder' e Vin, De Bakker) 2.07.07, 5. Tsjech», Vopaika) 2.08.05, 6. ploeg Hassink i-/ 2.08.10, 7. Frankrijk (Faivre-Pierre'- 1.08.12, 8. ploeg Schür (Van Adricher» Ijetunie (Tonkov, Polovnikov, Oesh«'l erland (Ansermet, Braendli, Jentnel' •GEKERKE - Junioren liefhebbers/ veteranen ieni zaterdag 4 juni in le tijdens de wielerronde iBiggekerke. de junioren, die om 17.00 vertrekken en 60 kilometer 'ten afleggen, gaan de iwen Edwin van Alphen 'r Voet en Peter Hoefkens opnemen tegen onder an- sterke Brabantse kleppers -agar van Meer, Marco van «■jon en Lars Vreeke. 9™ 18-45 uur gaan de lief- me)iJi/Veteranen van start §g_n 1 midden de Zeeuwse ictskampioen Kees den tg, die een thuiswedstrijd eY?nals Edward Koets en 'n Kodde. Ook de winnaar vorig jaar, Leo de Jonge, is nt. Andere streekfavorie- 'm Sam Broersma en Wim José van de Berghe, trainer van de Zwemclub Koewacht: „Ik zie de noodzaak niet in waarom de Zeeuwse zwemkampioen- schappen zo vroeg moeten worden gehouden.- foto oe stcm/cor j. de boer. leeftijdsgroepen hebben we een paar belangrijke ijzers in het vuur. De onderlinge verschillen zijn echter zo klein, dat ik er ook op moet rekenen dat er te leurstellingen zullen zijn. Het zal afhangen van de vorm van de dag." „Het wordt echt tijd dat er een punt gezet kan worden achter het kortebaanzwem- men," vindt Frans Verplanke. „Zo aan het eind van het toch wel zware seizoen met heel veel wedstrijden is iedereen het een beetje beu Met wordt prikkel baar door allerlei oorzaken. Het lange seizoen, de schoolre sultaten zijn daarop van in vloed. Het buitenzwemmen geeft dan weer wat meer af wisseling, maar dat is slechts tijdelijk. Niet alleen de zwem mers zijn het beu Ook de trai ners zien met verlangen uit naar het einde van het seizoen. Het is echt goed om een paar maanden afstand te nemen van de zwemsport om de accu op nieuw op te kunnen laden. De Zeeuwse zwemkampioen- schappen zijn daarom een goed sluitstuk. Ik hoop dat er in Sas van Gent goede tijden zullen worden gezwommen, want daar trainen de jongelui ten slotte hard voor." De wedstrijden beginnen za terdagmorgen om kwart over tien en op zondagmorgen om kwart over elf. te zijn. Bij de pony's staan er slechts 24 en bij de paarden 40 combinaties op de startlij sten. Voor het springen blijkt er meer animo te bestaan. Vijftig combinaties paarden en 30 combinaties bij de pony's ma ken hun opwachting in de springpiste. Naast het klas sieke parkoers is er voor alle klassen een progressief par koers. In het Z-springen komen aan het vertrek: Stefan de Vetter met Wonny H van Hulst, Kees de Visser met Thoran van De Gouwe Reyers, Hyo de Loos met Natascha van Luctor et Emergo, Lenet Sandee met Thyfoon van Noord-Beveland en Piet Huige met Waldon van De Weelruiters. Een sterk be zette rubriek, waarin de nodige strijd zal worden geleverd voor de ereprijzen. Parkoersbouwer in Hein kenszand is Bram Wattel uit Vrouwenpolder. De wedstrij den beginnen 's morgens om negen uur, zowel voor de dres suur- als springcombinaties. Het concoursterrein is gelegen aan de Zuiderlandseweg nabij Heinkenszand. Door Herman Muller ZAAMSLAG - Na een pechvolle seizoenstart is Fons Picavet wéér op de goede weg. De Zaamslagse rallycrosser sloot vorig jaar zijn seizoen af met een onschuldig lijkende 'rol-over' in het Engelse Lidden Hill en de naweeën van die crash speelden hem in de openingswed strijden flink parten. In middels behoren de tech nische problemen echter tot het verleden en kan Pi cavet de race naar de na tionale titel weer met volle overgave voortzetten. In de met talrijke successen gevulde carrière van Picavet nemen de regionale titels een belangrijke plaats in. Toen hij enkele jaren geleden aan het afbouwen van zijn car rière begon te denken, maakte hij een bewuste keuze door zich meer te gaan con centreren op nationaal en in ternationaal niveau. Picavet: „Na het zoveelste clubkam pioenschap in Rilland-Bath besloot ik om daar een punt achter te zetten, want echte tegenstand had ik er toch niet en na al die jaren gaat de kick van die titel er toch wel een beetje af. Een wedstrijd is een wed strijd en dus gaat er ook in die clubwedstrijden nogal wat tijd zittea Ik besloot toen om me weer voor het Neder landse kampioenschap te gaan inzetten, aangevuld met enkele wedstrijden in België en een paar wedstrijden voor het Europees kampioenschap. Minder, maar wel leuker dus. Want ik ervaar het als een grotere uitdaging om voor een vijftiende plaats in het Europees kampioenschap te rijden, dan voor een eerste plaats in Rilland-Bath Je Fons Picavet is weer helemaal terug op het rallycrossfront. De man uit Zaamslag aast dit seizoen op de nationale titel. - fotowim kooyman. komt uit tegen de wereldtop, wat al een belevenis op zich is, de organisatie, de circuits, het heeft allemaal wat meer allure. Vooral de laatste jaren zit de sport weer flink in de lift, omdat er meer aandacht aan wordt besteed op televi sie. Zo wordt het interessanter voor sponsors en komt er automatisch beter materiaal aan de start. Dat het grote geld van de sponsors echter alleen is weggelegd voor bui tenlandse coureurs is iets waar ik me al lang bij heb neergelegd. De afgelopen winter heb ik, misschien te gen beter weten in, tientallen bedrijven in Nederland aan geschreven, maar in het gun stigste geval krijg je dan een vriendelijk briefje terug, waarbij men je veel succes toewenst. Toch had ik nog een geweldige meevaller, omdat enkele bedrijven uit de regio blijkbaar wel vertrouwen in me hadden. Zo kon ik dus voor dit seizoen weer een leuke wedstrijdkalender sa menstellen, waarvan de Europese kampioenschappen van Nederland, België en En geland het hoogtepunt vor men. Al komt natuurlijk de strijd om de nationale titel op de eerste plaats, want die zou ik toch graag van Bram van de Wege overnemea Dat het in het begin van het seizoen wat tegenzat vloeide nog voort uit die Engelse crash. Ik werd daar in een langzame bocht gewipt door een Zweed, maakte een complete rol die er op televisie onschuldig uit zag, maar de wagen was wel goed krom. Dat leek, nadat we de wagen deze winter rechtgetrokken hadden, goed opgelost, maar in de eerste wedstrijden gaven de lagers in de aandrijving meteen de geest. Dat hebben we echter weer weten te corrigeren en in de laatste wedstrijd in Val- kenswaard ging alles op rol letjes." Van zijn uiteindelijke be doeling, het afbouwen van zijn carrière, is blijkbaar nog weinig terecht gekomen. Pi cavet: „Inderdaad, ik begin wel een beetje op Joop Zoete melk te lijken, maar ja, door die overstap heb ik er weer veel plezier in gekregen, al moet ik erbij zeggen dat het zonder de steun van mijn sponsors al lang voorbij zou zijn geweest, want zonder het materiaal en de steun van die mensen ben je nergens. En zolang de mogelijkheden er zijn, zal ik het voorlopig toch niet kunnen laten om achter het stuur te kuipen, dat moet ik wel toegevea" NIEUWSOVERZICHT ST.-JANSTEEN - Op de terreinen van de voetbalvereniging STEEN wordt zaterdag 4 juni het Frans Pleunis-veteranen- toernooi gehouden. De wedstrijden worden op twee velden ge speeld en beginnen om 13.00 uur. De organisatie is in handen van de voetbalvereniging STEEN. De deelnemende ploegen zijn: Kieldrecht, Terneuzense Boys, 't Straatje Stekene, Delta Gulpen, RIA Westdorpe, Meerdonk, Zaamslag en STEEN. Scheidsrechters zijn G. van Rattingen en W. Ivens uit Hulst en T. Rottier en H. Willaert uit St.-Jansteen. De prijsuitreiking is om ongeveer 17.30 uur in de STEEN-kan- tine. Er wordt gespeeld om de Frans Pleunis-wisselbokaal. TERNEUZEN - De Terneuzense atletiekvereniging Schelde- sport houdt zaterdag 4 juni de tweede wedstrijd in het kader van de Zeeuwse atletiekcompetitie voor pupillen. Dit op de accommodatie van het Hulsterse RKHAV wegens werkzaamheden aan het kunststof in Terneuzen. De wedstrij den beginnen om 12.30 uur. Op het programma staan de ge bruikelijke driekamp, met als bij nummers estafettes voor A- en B-pupillen. HULST - De Hulsterse atletiekvereniging RKHAV komt in het komende weekeinde met een vijftal leden uit op de nationale atletiekkampioenschappen voor B-junioren inidividueel en de meerkamp voor A-junioren in het Brabantse Uden. Bij de B-junioren komen in actie: Stefan Praet op de 200 en 400 meter, Peter Scheele op de 400 meter, Susan van Acker op de 100 en 200 meter en het verspringen en Danielle Segers op de onderdelen discuswerpen en kogelstoten. Liesbeth van Acker komt op de zevenkamp in actie bij de A-junioren. MIDDELBURG - De Middelburgse atletiekvereniging Dy namo houdt op zaterdag 4 juni de Nadorstloop, een wegwed strijd over 10 Engelse mijl. Dit voor de actegorieën senioren, veteranen en dames. Ook de prestatielopers komen in actie. Het startschot voor zowel wed strijd- als prestatielopers wordt gegeven om 15.00 uur aan de Nadorstweg. Inschrijven is mogelijk in de kantine van het sportpark 'De Nadorst'. Was- en kleedaccomodatie is geregeld in de sportzaal van de streekschool. GOES - De triathloncommissie Goes en omstreken houdt op zaterdag 4 juni de tweede editie van de jeugdtriathlon Goes. Dit voor de leeftijdscategorieën 8 tot en met 15 jaar. Deze wor den onderverdeeld in een viertal categorieën, waarvan de jongsten om 10.00 uur in het zwembad van het recreatiegebied De Hollandse Hoeve de wedstrijddag openen. Er kan worden ingeschreven tot een half uur voor de wedstrijd. TERNEUZEN - De Terneuzense zaalvoetbalvereniging Bun- deltouw houdt zondag 5 juni de derde editie van het Bundel- touw-zaalvoetbaltoernooi in sporthal 't Zwaantje te Terneu zen. De 'postjongens' uit Terneuzen hebben een sterk deelnemers veld bijeen gekregen. De deelnemende ploegen zijn verdeeld in twee poules. In poule A spelen: PTT Terneuzen, Deto Jeans (Axel), Goalgetters (Terneuzen) en HCG (Axel). In poule B ko men uit: PTT Terneuzen 2, Dow-Chemical (Terneuzen), Chur chill Lions (Oostburg) en Van den Hemel (Terneuzen). Het toernooi, dat onder leiding staat van Frank Lafort en William de Pundert, begint om 12.00 uur en duurt tot 18.00 uur. De prijsuitreiking is gepland om 18.15 uur. ZAAMSLAG - De tennisbanen van Zaamslag worden zaterdag 4 juni officieel geopend, terwijl de vereniging tevens het 20-ja- rig bestaan viert. Zoals reeds eerder in De Stem werd vermeld heeft de tennis vereniging Zaamslag aan het begin van het seizoen de asfalt- banen vervangen door gravelbanen. Hiermee ging een lang ge koesterde wens in vervulling. De twee banen werden dit sei zoen in gebruik genomen voor de competities, maar de ko mende zaterdag worden deze officieel geopend door wethouder W. van Walraven. In verband met het jubileum van de vereni ging wordt er vanaf 's morgens een gezelligheidstoernooi ge houden voor de leden met aansluitend om 17.00 uur een demon stratiepartij tussen de A-spelers Rob en Mike Simon. De recep tie vindt plaats vanaf 18.00 uur. SAS VAN GENT - Jeugdelftallen van de voetbalvereniging Corn Boys uit Sas van Gent hebben knap tot verdienstelijk ge presteerd tijdens een groot internationaal toernooi in het Lim burgse Landgraaf. In een deelnemersveld van 45 ploegen, die afkomstig waren uit Engeland, West-Duitsland, België en Nederland, behaalden de Corn Boys-elftallen een tweede en elfde plaats. De A-junioren van Corn Boys moesten in de finale - nadat ze in de poule winnaar waren geworden - alleen verlies incasse ren tegen RKTSV uit Kerkrade. Het C-team werd vierde in de poule, maar zegevierde in de verliezersronde en eindigde daar door als elfde in de rangschikking. Winnaar in de C-categorie werd Westwacht uit Aken. SANTPOORT (ANP) - Haarlem Nicols is met zes spelers verte genwoordigd in de voorlopige Nederlandse honbalselectie. Neptunus levert vier spelers. Bondscoach Leen Volkerijk en Harry van der Vaart kozen vijftien honkballers voor de ploeg, die deze zomer deelneemt aan drie grote toernooien. Over een week vullen de bondscoaches de groep aan tot twintig. De gekozen spelers zijn: Callenbach (OWO), Koster (Neptunus), Vol kerijk (ADO), Haitze de Vries (Nicols), Eric de Vries (Neptunus), Van Renselaar (Amstel Tijgers), Halderman (Nicols), Bos (Nicols), Een hoorn (Nicols), Groot (Nicols), De Bruin (Neptunus), Knol (Amstel Tij gers), Faneyte (Pirates), Joost (Nicols), Kruijt (Neptunus). OOSTBURG - De organistoren van de 24 Uur van Oost burg, het marathon-trimevenement dat 5 en 6 augustus aan zijn vijftiende editie toe is, willen wat meer competitie in het geheel stoppen. Met name de zaterdagmorgen wil men een aantal klassementsproeven in hqt programma verwerken. „Ze zuilen in de beugels moe ten," aldus Piet Verduin, voor zitter van de Oostburgse win keliersvereniging. Trouwens, ook organisatorisch is er wat gewijzigd. Naast de winke liersvereniging zijn nu ook de horecaclub en het Oostburgse wielercomité nauw bij de zaak betrokken. „Met name de ho reca is belangrijk. Die heeft er zeker ook belang bij. Daar naast natuurlijk het wielerco mité. Dit zijn de mensen die er verstand van hebben en ver zorgen geheel het technische gedeelte. We wilen namelijk weer terug naar af, toen de pure recreant speciaal voor de 24 uur zijn fiets uit het vet haalde. Daarom mogen er dit jaar geen licentiehouders van start gaan." Wat de prijzen betreft is er eveneens wat gewijzigd. De waardebonnen waar in het verleden mee gewerkt werd, zijn verdwenen. „We kregen hier te veel klachten over van de deelnemers van buiten de regio, die nog eens speciaal naar Oostburg moesten komen om deze te verzilveren. Nu zijn het alleen prijzen in natura of geld. Iets wat direct verrekend kan worden. Wie het startschot komt verzorgen is nog niet be kend, maar volgens Verduin is het een knaller, althans waar men mee in onderhandeling is. Het fietsen staat dus weer cen traal, maar als omlijsting is er weer de braderie die de vrijdag om 12.00 uur van start gaat en loopt tot de zaterdag rond de klok van 18.00 uur. Tevens is er de zaterdag een Waterlooplein- markt

de Stem | 1988 | | pagina 11