Oranje begint moe aan voorbereiding SPORT LENDL-McENROE DOOR DUISTERNIS GESTAAKT UITSLAGEN voor uw ogen. EL I's mannenmode EKENINC Ie Spaarbank [oor spaarders, j Ploeg Köchli in supervorm A53 hoge rente? 1 ie zaken moeilijk len waarbij u di- kunt beschikken, 3'n hoge rente, een hogere rente (looptijd of allerlei )nze Patentreke- iering in gebracht. jing kunt u altijd (schikken. U hoeft Iden met opname- fijnen. u twee keer pet bervakantieenvlak [en hoge basisrente len ook een extra Jsaldo op 1 juni of [aal f. 2.500,-, dan i premierente in de riode van een half WOENSDAG 1 JUNI 1988 |ema ziet u de rente- sntrekening. Met de |o klimmen automa- en de premierente Ite kan zo stijgen tot |e ontvangtu over het leen halfjaarlijkse pé ling heeft gestaan. L ags bij een van onzg Igt u meteen vrij uit- I rente. PARIJS - Het blijft kwakkelen met het weer in Parijs. Na drie dagen met meer regen dan zonneschijn is het schema in het herenen kelspel danig in de war gestuurd. Roland Garros VANAVOND IN AMSTERDAM LAATSTE EK-TEST [Alle EK-duels [Oranje [uitverkocht Selecties EK-voetbal Peter Larsson wil zekerheid Joop Hiele in beeld bij Monaco Gerets lange tijd uitgeschakeld Valdano in staf Real Madrid Pakistan begint sterk in Ipoh Coe stelt rentree op 800 meter uit Johnson uitgeschakeld tot augustus Westduitse voetballers naar Seoul dort- ZWEMMEN VOETBAL WIELRENNEN SOFTBAL I en tóch mannenmode - MCGREGOR - GARDEUR - VAN GILS - LE DUB - NIK BOLL - PATRA VA Nieuwstraat 12 - Oosterhout - 01620-54242 DE STEM S, Chesnokov verslaat Cash basis rente* (per jaar) premie rente* (per jaar) totale rente* (per jaar) 2V4% - 2V4% 21/2% 1 3'/2% 23/4% l'/4% 4 3 l3/4°/0 43/4% houden. t zien oeft u niet met geknepen ogen ijken. U kunt namelijk bij affen met glazen die geslepen in uw gewone bril. npleet nieuwe bril en laat in uw zonneglazen zetten. In beide lazen u slechts f 50,- en, dan wijzen wij u graag op ers, die wij gratis voor u rmee u uw ogen ook heel voor- Gisteren hadden eigenlijk de kwartfinales in de on derste helft van het schema afgewerkt moeten worden. Daar kwam niets van terecht. In de bovenste helft werd, in de vierde ronde die maandag al ach ter de rug had moeten zijn, slechts een pot helemaal uitgespeeld. Hetgeen ove rigens de eliminatie van Pat Cash tot gevolg had. De naam van de laatste kwartfinalist moet der halve nog ingevuld wor den: Ivan Lendl of John McEnroe. De revanche van de finale van H, toen Lendl in Parijs zijn eerste grote toernooi won, werd in het begin van de derde set vanwege de duisternis afge broken, nadat McEnroe de eer- en Lendl de tweede set had door Leon Krijnen JL gewonnen. Beide spelreeksen kregen hun beslag in een tie break, op het moment van af breken had McEnroe zojuist een 4-1 achterstand via een break tot 4-2 teruggebracht. Twee maal werd de wedstrijd, die alle elementen van een klassieke Lendl-McEnroe in zich had, door de regen onder broken, de tweede maal voor niet minder dan anderhalf uur. Lendl won de tweede set in de tie-break na een disputabele beslissing, waarop het 17.000 koppige publiek als een man achter McEnroe ging staan, langdurig fluitend en zijn naam scanderend. Op baan een sneuvelde in tussen Pat Cash tegen de Rus Andrei Chesnokov; 2-6,6-2,6-4, 6-3. Het verlies van Cash, van wege zijn klassering op de we reldranglijst als vierde ge plaatst op Roland Garros, mag nauwelijks een verrassing ge noemd worden. Zou het plaat singscomité een, overigens niet bestaande lijst van uitslagen op gravel gehanteerd hebben, dan was Cash niet eens recht streeks tot het toernooi toege laten. Het mag eerder een sensatie genoemd worden dat de win naar van Wimbledon, die in Parijs drie achtereenvolgende jaren in de eerste ronde uitge schakeld werd, de afgelopen week op het door hem ver vloekte gravel drie partijen ge wonnen heeft: tegen de Ameri kaan Brown, tegen de jongst Sanchez en tegen zijn landge noot Woodforde. Gisteren trof hij in de persoon van Chesno kov een tegenstander die zich als een pottebakker op de rode klei voelt. De Rus versloeg zelfs in Pa rijs Wilander al een keer op diens favoriete baan, zodat de uitslag tegen Cash eigenlijk al bij voorbaat vaststond. Ches nokov had een set nodig om warm te lopen, maar daarna was het zo gebeurd en werden de in totaal vier sets afgewerkt in dezelfde tijd die McEnroe en Lendl voor twee sets en zes ga mes nodig hadden. Bij de dames is alles een stuk overzichtelijker. Vier teena gers, onder de leiding van we reldkampioene Steffi Graf, zijn er overgebleven van het veld van 128 dat vorige week maan dag aan de start stond. In de ene halve finale staat Graf te genover Gabriela Sabatini, in de andere ontmoet de Russi sche Natalia Zvereva de Australische Nicole Provis. Graf, Sabatini en Provis zijn 18, Zvereva is zeventien. Ook al zullen Martina Navratilova en Chris Evert het niet eens zijn met de voor de hand liggende conclusie; het lijkt er op dat de jeugd het voorlopig te zeggen zal hebben in het damestennis. De jongste van het kwartet, Zvereva, toonde gisteren aan dat de overwinning op Martina Navratilova geen uitschieter was geweest door ook de num mer 6 van het toernooi, de Tsje chische Helena Sukova, met 6-2 en 6-3 overtuigend het nakij ken te geven. Arantxa Sanchez verkeerde gisteren niet in de topvorm waarmee zij in twee dagen achtereenvolgens Chris Evert en Catherine Tanvier in 'straight sets' versloeg. In een wedstrijd die zich af en toe tot een ware thriller ontpopte, ver loor de Spaanse in drie sets van de in Melbourne woonachtige Provis; 7-5,3-6,6-4. Provis, met Agassi en McEn roe de lievelingen van het Franse publiek, maakte na af loop een klassieke fout door te verklaren dat het haar niets uitmaakte wie ze in de finale zou ontmoeten, Graf of Sabati ni. De huid van de beer niet verkopen voor het matchpoint verzilverd is, Nicole... Provis was blijkbaar vergeten dat ze in de halve finales eerst van dat Russische talent Zvereva zal moeten winnen, en die is het hele toernooi nog geen set kwijtgeraakt. Sabatini bereikte de halve finales nadat de scheidsrechter eerst zat te pitten en de regels verkeerd interpreteerde en vervolgens een smoesje han teerde toen de hoofdscheids- rechter erbij gehaald werd. De Argentijnse bereikte door die blunder matchpoint en liet zich dat buitenkansje niet ontgaan, uiteraard tot groot chagrijn van de Canadese Helen Kelesi die zich na afloop hevig besto len voelde; 4-6,6-1,6-3. Brenda Schulz die zaterdag door Sabatini uitgeschakeld werd en die daarna verklaarde weinig zin te hebben in het ju- niorentoernooi, waar ze van bondscoach Stanley Franker aan deel moest nemen, had ook gisteren nog geen inspiratie ge vonden voor het paralell-toer- nooi van de getalenteerde jeugd. Schultz was als tweede geplaatst, maar verloor al in de eerste ronde van een Russische juniore, ene Natalia Medvede- va; 7-6,6-3,7-5. Een stuk beter deed Paul Dogger het, die van de West duitser Lars Koslowski geen enkele tegenstand van beteke nis kreeg. De 16-jarige 'Dog- gertje', die begin vorige maand in Ede met twee maai 6-4 van Ivan Lendl verloor, bezorgde zijn uit Kassei afkomstige te genstander met de sprekende cijfers 6-0, 6-0 een onaange name drie kwartier. UITSLAGEN heren enkelspel, achtste finales: Sjesnokov (Sov) - Cash (Aus) 2-6,6- 2,6-4,6-3, Lendl (Tsj) - McEnroe (Vst) 6-7 (3-7),7-6 (7-3),4-2 afgebro ken. heren dubbelspel, kwartfinales: Lavalle/Moreno (Mex) - Flach/Se- guso (Vst) 6-4,6-7(1-7),6-3 dames enkelspel, kwartfinales: Provis (Aus) - Sanchez (Spa) 7-5,3- 6,6-4, Zvereva (Sov) - Sukova (Tsj) 6-2,6-3 dames dubbelspel, achtste finales: Graf/Sabatini (WDl/Arg) - Mas- carin/Medrado (Vst/Bra) 6-2,6-2 gemengd dubbelspel, tweede ron de: Tanvier/Tous (Fra/Spa) - Ha- lard/Winogradsky (Fra/Spa) 7- 6(7-1),6-7(7-1),6-2, Viera/Marcelino (Bra) - Anna Maria Fernandez/ Chamberlin (Vst) 6-4,7-6, Provis/ Cahill (Aus) - Reynolds/Dyke (Vst/Aus) 6-2,6-4, Etchemendy/ Fleurian (Fra) - Kelesi/Leach (Can/Vst) 6-2,6-4 gemengd dubbelspel, achtste fina les: Barg/Korita (Vst) - Shriver/ Witsken (Vst) 6-2,7-6(7-2) junioren, eerste ronde: Dogger (Ned) - Koslowski (WD1) 6-0,6-0 Door Ted van Leeuwen ZEIST - Vanavond om 20.15 uur begint tegen Roemenië ,in het Olympisch Stadion van Amsterdam de laatste test van het Nederlands elf tal voor het Europees Kam pioenschap voetbal dat op 10 juni in West Duitsland begint. Voor Oranje startte gisteren, na het oefenpar tijtje tegen Kennermerland (13-2) in Zeist al Het Grote Aftellen. „Een beetje moe", had een deel van de selectie zich 's morgens in het KNVB-centrum voor de tweede en beslissende trai ningsstage gemeld. De helft van de ploeg die zondag 12 juni I in het Müngersdorfer-stadion van Keulen tegen de Sovjetunie aan de aftrap staat, is geeste lijk en lichamelijk verre van ifit. De PSV-ers en Anderlecht- h speler Adrie van Tiggelen, voor wie het 'alledaagse' clubleven tot dit weekeinde doorging, zit ten er een beetje doorheen. „We hopen in het trainingskamp een beetje bij te komen," ver woordde doelman Hans van Breukelen de gevoelens. „Het klinkt misschien een beetje gek, maar die wedstrijd tegen Roemenië komt eigenlijk een week te vroeg. Of onze finale een week te laat. We hebben dagenlang feest gevierd, daar '"EULEN (ANP) - Alle duels van het Nederlands elftal in de eindronden van het Europees kampioen schap in West-Duitsland worden gespeeld in een uit verkocht stadion. Dit is dinsdag bekend gemaakt, wet betreft Sovjetunie - Neder land op 12 juni in Keulen, En- piand - Nederland op 15 juni !n Diisseldorf en Nederland - IP'andop 18 juni in Gelsenkir- *hen. Voor nog vijf andere wed- ijden werden alle kaarten pan de man gebracht. Voor de e jn München is geen enkel wreebujet meer verkrijgbaar, j n°g een paar duizend voor naive finales in Hamburg en „Sart. Van de landen over T; Westduitse grens is de be- «ngstelling uit Nederland het L* 82.000 kaartjes. Daarna Denemarken met 56.000. was geen ontkomen aan. Maandag was mijn eerste en enige vrije dag. Misschien dat de telefoon vijf minuten stilge staan heeft. Die wedstrijd te gen Roemenië, ik heb zo het ge voel van, pfff laat het maar voorbij zijn". De held van Stuttgart was niet de enige die in het Zeister bos stond te zuchten, vrije ver dediger Ronald Koeman bij voorbeeld ook. „Er is geen rust geweest, we zijn doorlopend in de voetbalsfeer gebleven. Wat dat betreft had Michels volko men gelijk, we hadden rust moeten nemen. Maar wij wil den niet wegblijven op de af- scheidswedstrijd van Rob de Wit. Ik hoop de komende week wat uit te rusten. Ik heb begre pen dat de Ajacieden een week geleden last hadden van die vermoeidheid". Ook Adrie van Tiggelen meldde zich met slepende tred in het trainingskamp. Zaterdag had de verdediger met zijn club Anderiecht de Belgische beker finale moeten spelen. „Ik hoop hier even te kunnen bijtanken. Vanaf dinsdag heb ik me met Anderiecht voorbereid op die finale. Het was sowieso al een loodzwaar seizoen. In de eerste maanden speelden we zo slecht dat we achter de tegenstander en bal moesten aanrennen. In de tweede helft hebben we ons de pleuris gelopen om de pun- tenachterstand in te halen. Echt honderd procent fit ben ik niet, nee". Dat was ook bondscoach Ri- nus Michels niet ontgaaa ,3ij ons heeft Van Tiggelen niet in een blakende vorm gestoken. Daar is een aantal redenen voor. Ik wil eens zien hoe hij er fysiek voorstaat, anders stel ik hem niet op tegen Roemenië. Voor de EK echter komt Van Tiggelen natuurlijk wel als eerste in aanmerking". Michels vertelde nog altijd niet „helemaal zeker" te weten op welke positie hij de rechtsbe- nige verdediger gaat inzetten. „Ja, ik zoek nog steeds naar op lossingen voor de linkerflank, waar het wegvallen van Silooy voor grote problemen zorgt". Voor de linksbuitenpositie heeft Michels Marco van Bas ten inmiddels afgeschreven. „Van de week hebben we het geprobeerd, nee, het is niks. Ik heb verder geen tijd meer te verspillen. Ik zie dus af van Van Basten". Die dient zich - voorlopig althans- vertrouwd te maken met de rol van wis selspeler. „Het zal niet meeval len, maar ik moet me er maar in schikken". Gisteren in het oefenpartijtje tegen de amateurs van Kenne merland (tweede klas zaterdag) dat in 13-2 eindigde, liet Mi chels twee verschillende ploe gen opdraven. Aansluitend aan een training begon het elftal Van Breukelen, Troost, Rijk aard en Van Aerie in de ach terhoede. Wouters. Ronald Koeman en Mühren vormden het 'verdedigende middenveld', Van 't Schip, Gullit en Vanen burg bemanden het 'aanval lende middenveld', John Bos man was spits. Na rust stond Hiele in het doel, waren Van Tiggelen, (opnieuw) Rijkaard en Koevermans de verdedigers. Suvrijn, (weer) Wouters en Er- win Koeman waren de 'aanval lende middenvelders' en speel den Kieft en Van Basten in de spits. Het was een dag en nacht ver schil tussen de eerste en de tweede ploeg, in het voordeel van de eerste. Niet alleen dat die 'met 7-0 won tegen slechts 6-2'. De eerste ploeg speelde snel, direct en gevarieërd, na rust was het op het Zeister bij- veld een rommeltje. Veel con clusies mochten volgens Mi chels niet aan de experimenten verbonden worden. Ook niet aan het verschijnen van het PSV-tandem Van Aerle-Va- nenburg op links. Ook daar bleek het duo uitstekend uit de voeten te kunnen. „Vanavond tegen Roemenië zal ik zoveel mogelijk de spe lers proberen die op 12 juni te gen Rusland spelea Ik wil niet zeggen dat we in dezelfde op stelling als op het EK spelen, maar die ploeg komt wél uit de wedstrijd tegen Roemenië. In relatie tot wat we van de Rus sen weten". Michels laat de deze week oefenende Sovjets niet meer volgen. „Wij naar Moskou? Reagan is er toch? Ach, het gaat erom in welke formatie ze spelen. En verder weten we ge noeg van de Russea Bijvoor beeld dat je het nooit weet me ze", Nederlands elftal - Kennemerland (2e klasse zaterdag-amateurs) 13-2 (7-0). 8. Mühren 1-0, 15. en 18. Va nenburg 2-0 en 3-0,33. Bosman 4-0, 36. Wouters 5-0,42. Vanenburg 6-0, 45. Bosman 7-0,58. Van Basten 8-0, 60. De Jong 8-1, 63. Kieft 9-1, 65. Vlam (e.d.) 10-1, 68. Kampyon 10-2, 75. en 80. Kieft 11-2 en 12-2, 81. E. Koeman 13-2. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 2000. Opstelling Nederland 1 (eerste helft): Van Breukelen; Troost, Rijkaard en Van Aerle; Wouters, R Koeman en Mühren; Van 't Schip, Gullit en Vanenburg; Bos man. Nederland 2: Hiele; Van Tiggelen, Rijkaard en Koevermans; Suvrijn, Wouters en E. Koeman; Winter en Kruzen; Van Basten en Kieft. Als een paard op een concours hippique neemt Van Basten een hindernis in het par tijtje van Oranje tegen Kennemerland. De stijlvolle sprong ten spijt lijkt er geen ba sisplaats in het verschiet te liggen voor de Milanees. - foto anp Van onze sportredactie DEN HAAG - De defini tieve selecties van de lan den die deelnemen aan de eindronde van het Euro pees kampioenschap voet bal in West-Duitsland zijn (met tussen haakjes rug nummers en clubnaam) NEDERLAND Doel: Van Breukelen (1-PSV), Hiele (16-Feyenoord). Verdediging: Koevermans (15-For- tuna Sittard), Rijkaard (17-ReaI Za- ragoza)), Suvrijn (18-Roda JC), Van Tiggelen (2-Anderlecht), Troost (3- Feyenoord). Middenveld: Van Aerle (6-PSV), Erwin Koeman (13-MecheIen), Ro nald Koeman (4-PSV), Krüzen (19- FC Den Bosch), Mühren (8-Ajax), Winter (5-Ajax), Wouters (20-Ajax). Aanval: Van Basten (12-AC Milan), Bosman (9-Ajax), Gullit (10-AC Mi lan), Kieft (14-PSV), Van 't Schip (Ajax), Vanenburg (7-PSV). ENGELAND Doel: Shilton (i-Derby County), Woods (13-Glasgow Rangers). Verdediging: Adams (6-Arsenal), Anderson (14-Manchester United), Dorigo (20-Chelsea), Wright (19- Derby County), Sansom (3-Arsenal), Stevens (2-Everton), Watson (5- Everton). Middenveld: Hoddle (17-Monaco), McMahon (15-Liverpool), Reid (16- Everton), Robson (7-Manchester United), Steven (8-Everton), Webb (4-Nottingham Forest). Aanval: Barnes (11-Liverpool), Be- ardsley (9-Liverpool), Hateley (18- Monaco), Lineker (10-Barcelona), Waddle (12-Tottenham Hotspur). IERLAND Doel: Bonner (1-Celtic), Peyton (16- Bournemouth). Verdediging: Anderson (19-New- castle United), Hughton (3-Totten- ham Hotspur), McCarthy (4-Celtic), McGrath (7-Manchester United), Moran (5-Manchester United), Mor ris (2-Celtic), Whelan (6-Liverpool). Middenveld: Byrne (17-Le Havre), Houghton (8-Liverpool), O'Brien (13-Manchester United), Sheridan (18-Leeds United), Sheedy (15-Ever- ton). Aanval: Aldridge (9-Liverpool), Cascarino (12-Millwall), Galvin (11- Sheffield Wednesday), Kelly (14- Walsall), Quinn (20-Arsenal), Sta- pleton (10-Derby County). SOVJETUNIE Doel: Dassajev (1-Spartak Moskou), Tsjanov (16-Dinamo Kiev). Verdediging: Baltasja (19-Dinamo Kiev), Bessonov (2-Dinamo Kive), Tsjidijatoelin (3-Spartak Moskou), Demjanenko (5-Dinamo Kiev), Koesnetsov (4-Dinamo Kiev), Soe- kristov (14-JaIgiris Vilna), Soelak- velidse (13-Dinamo Tbilissi), Wists- jievski (12-Dnjepropetrovsk). Middenveld: Aleinikov (7-Dinamo Minsk), Gozmanov (18-Dinamo Minsk), Litovtsjenko (8-Dinamo Kiev), Passoelko (20-Spartak Mos kou), Rad (6-Dinamo Kiev), Savarov (9-Dinamo Kiev). Aanval: Belanov (11-Dinamo Kiev), Dinmitrijev (17-Zenit Leningrad), Mikhailitsjenk (15-Dinamo Kiev), Protassov (10-Dinamo Kiev). SPANJE Doel: Buyo (13-Real Madrid), Zubi- zaretta (1-Barcelona). Verdediging: Andrinua (4-Atletico Madrid), Camacho (3-Real Madrid), Tomas (2-Atletico Madrid), Fernan dez (12-Betis), Sanchis (8-Real Ma drid), Soler (18-Espanol). Middenveld: Beguiristain (17-Real Sociedad), Caldere (6-Barcelona), Gallego (14-Real Madrid), Michel (20-Real Madrid), Gordillo (11-Real Madrid), Sacristan Mena (15-Atle- tico Madrid), Vazguez (19-Real Ma drid), Victor (5-Barcelona). Aanval: Bakero (16-Real Sociedad), Butragueno (9-Real Madrid), Eloy (10-Gijon), Salinas (7-Atletico Ma drid). DENEMARKEN Doel: Rasmussen (1-Aarhus), Schmeichel (16-Broendby). Verdediging: Busk (3-Wiener SC), Heintze (9-PSV), Kristensen (19- Aarhus), Nielsen (5-PSV), Lars Ol- sen (12-Broendby), Morten Olsen (4- FC Köln), Sivebaek (2-St. Etienne). Middenveld: Berggreen (17-Torino), Frimann (8-Aarhus), Helt (7-Lyng- by), Jensen (13-Aarhus), Lerby (6- PSV), Jesper Olsen (14-Manchester United). Aanval: Elkjaer Larsen (10-Hellas), Eriksen (18-Servette), Laudrup (11- Juventus), Poulsen (15-FC Köln), Vilfort (20-Broendby). ITALIË Doel: Tacconi (12-Juventus), Zenga (1-Internazionale). Verdediging: Baresi (2-AC Milan), Bergomi (3-Internazionale), Cra- vero (4-Torino), Ferrara (5-AC Na- poli), Ferri (6-Internazionale), Francini (7-Napoli), Maldini (8-AC Milan). Middenveld: Ancelotti (9-AC Mi lan), De Agostini (10-Juventus), De Napoli (11-AC Napoli), Fusi (13- Sampdoria), Giannini (14-AS Ro ma), Romano (15-AC Napoli), Aanval: Altobelili (16-Internazio- nale), Donadoni (17-AC Milan), Mancini (18-Sampdoria), Rizzitelli (19-Cesena), Vialli (20-Sampdoria). WEST-DUITSLAND Doel: Illgner (12-FC Köln), Immel (1-VfB Stuttgart). Verdediging: Berthold (14-Hellas), Borowka (6-Werder Bremen), Brehme (3-Bayern München), Buchwald (2-VfB Stuttgart), Herget (5-Urdingen), Kohier (4-FC Köln), Pflügler (15-Bayern München), Sauer (19-Werder Bremen). Middenveld: Dörfner (17-Bayern München), Matthaus (8-Bayern München), Rolff (20-Leverkusen), Thon (10-Schalke 04), Wuttke (13- FC Kaiserslautern). Aanval: Eckstein (16-FC Nümberg), Klinsmann (18-VfB Stuttgart), Litt- barski (7-FC Köln), Mill (11-Borus- sia Dortmund), Vóller (9-AS Roma). NIEUWSOVERZICHT AMSTERDAM - Peter Larsson heeft zijn zaakwaarnemer Borje Lantz opdracht gegeven om vandaag van FC Barce lona een antwoord op de vraag te krijgen of ze hem nu wel of niet van Ajax willen kopen. De Catalaanse club van technisch directeur Johan Cruijff heeft inmiddels een bod van anderhalf miljoen dollar op de centrale verdediger, die bij Ajax nog twee jaar onder con tract staat, uitgebracht. ZEIST - Joop Hiele, de doelman van Feyenoord, staat in de belangstelling van de Franse titelhouder Monaco. Hiele, die ondanks een doorlopend contract per se weg wil bij Feyen oord, zou de opvolger worden van de bij Monaco vertrek kende Jean-Luc Ettori. EINDHOVEN - Eric Gerets zal zondag niet in actie komen bij de vriendschappelijke interlandwedstrijd Denemarken- België. De rechtervleugelverdediger van zowel PSV als het nationale elftal van België, kampt sinds de finale van de Europa Cup 1 met een rug- en liesblessure. De Belg ver wacht bij de start van de voorbereiding van PSV voor het seizoen 1988-89 weer fit te zijn. MADRID (Reuter) - Jorge Valdano (32) wordt in de staf van Real Madrid opgenomen. De speler heeft zijn actieve loop baan beëindigd. Hij zal zich bij de Spaanse landskampioen bezig gaan houden met de opleiding van de j eugd. Valdano kwam in 1984 naar Real Madrid. Als speler van het Argentijnse elftal werd hij twee keer wereldkampioen, in 1978 in eigen land en in '86 in Mexico. Het afgelopen seizoen kwam Valdano niet in actie. Hij was lang uitgeschakeld door geelzucht. IPOH (RTR) - Pakistan is het zeslanden hockeytoernooi in de Malaysische plaats Ipoh bijzonder sterk begonnen. Op de tweede dag zegevierde de Olympische kampioen met 4-0 over Groot-Brittannië. Sovjetunie - India 2-1 (0-0). 41. Balvinder Singh 0-1,49. Atanov 1-1, 56 Plesj akov 2— 1 Pakistan - Groot-Brittannië 4-0 (1-0). 10. Qasim Khan 1-0,52. Qazi Mohib (strafcorner) 2-0, 64. Shahbaz Ahmad 3-0, 67. Shahbaz Ah mad 4-0. Stand: 1. Sovjetunie 2-3 3-2,2. Pakistan 1-2 4-0,3. Groot-Brittannië 2-21-4,4. Zuidkorea 1-11-1,5. India 1-01-2,6. Malaysia 1-0 0-1. LONDEN (AFP) - De Brit Sebastian Coe, houder van de we reldrecords op de 800 en 1000 meter hardlopen, heeft beslo ten zijn rentree op de 800 meter uit te stellen. Coe zou woensdag in Sevilla zijn eerste internationale 800 meter sinds september 1986 lopen, maar hij vindt de tegenstanders te sterk. TORONTO (RTR) - De beenblessure van Ben Johnson is ernstiger dan zich oorspronkelijk liet aanzien. De snelste man ter wereld zal zeker tot augustus niet aan wedstrijden kunnen meedoen. Begin dit jaar blesseerde Johnson, houder van het wereldrecord op de 100 meter met 9,83 seconden, zich in Tokyo aan zijn linkerbeen. MUND (SID) - Het Westduitse Olympische voetbalteam heeft zich als vijfde en laatste Europese land gekwalificeerd voor de Spelen in Seoul. Met vijf spelers uit de selectie van Franz Beckenbauer voor de Europese titelstrijd, won West- Duitsland met 3-0 van Roemenië en verdrong in groep A Denemarken van de eerste plaats. Eerder verzekerden de Sovjetunie, Joegoslavië, Zweden en Italië zich namens Europa van een plaats. West-Duitsland - Roemenië 3-0 (1-0). 37. Mill 1-0 (strafschop),56. Klinsmann 2-0, 56. Klinsmann 3-0. Scheidsrechter: Martin (Gbr), toeschouwers: 22.500. EN STANDEN Voornaamste uitslagen zwem gala Boca Raton (VSt). dames: 100 meter vrije slag: 1. Walker (VSt) 56,39, 2. Myers (VSt) 56,43,3. Linke (VSt) 57,12. 800 meter vrije slag: 1. Elford (Aus) 8.24,15, 2. Burge-Lopez (Aus) 8.26,37,3. McDonald (Aus) 8.37,48. 200 meter schoolslag: 1. Hooiveld (Aus) 2.36,12, 2. Nagasaki (Jap) 2.36,20,3. Petricevic (Joe) 2.36,32. 200 meter vlinderslag: 1. Meagher (Vst) 2.11,01, 2. McGrath (VSt) 2.12,23,3. Griglinne (VSt) 2.15,00. heren: 100 meter vrije slag: 1. Bail- don (Aus) 50,43 seconden, 2. Sta- chewicz (Aus) 50,75, 3. Jacobs (VSt) 50,77. 1500 meter vrije slag: 1. McKenzie (Aus) 15.13,57, 2. Plummer (Aus) 15.15,14,3. Wojdat (Pol) 15.29,36. 200 meter schoolslag: 1. McAdam (Aus) 2.18,56, 2. Appelloon (VSt) 2.21,32, 3. Barrowman (VSt) 2.21,34. 200 meter vlinderslag: 1. Wilson (Aus) 1.58,99,2. Mosse (Nwz) 1.59,45, 3. Nielsen (Den) 1.59,50. 10.20.42,2. Kulas op 2 sec., 3. Casado (Fra) op 10 sec., 4. Ivanov (Sov) op 0.12.5. Soemnikov op 0.13,6. White- sel (VSt) z.t. Uitslag eerste etappe van de Ronde van Asturië met de finish in Gijon. 1. Gölz (Wdl) 152 kilometer in 3.40.30, 2. Kuum (Noo), 3. Espinosa (Spa), 4. Dominguez (Spa) op 0.06,5. Marquina (Spa), 6. Palacin (Spa), 7. Blanco-Villar (Spa), 8. Carrera (Spa), 9. Arenas (Spa), 10. Kelly (Ier) allen zelfde tijd als Domin guez. Overige Nederlanders: 33. Poels op 1.24, 48. Kuiper zt, 52. Nij- dam zt, 69. Solleveld op 2.13, 84. Suykerbuyk op 5.09, 87. Van Pop- pel zt, 90. Jacobs zt, 106. Cornelisse op 15.46. Wedstrijd om het Nederlands kampioenschap voor zaterdag amateurs: IJsselmeervogels DOSK 0-0. Scheidsrechter: Grem- men, toeschouwers: 2500. Stand: Bennekom 2-2 (3-3), IJssel meervogels 2-2 (2-2), DOSK 2-2 (1- 1). Uitslag tweede etappe Milkrace (Eng.): 1. Zdanov (Sov) 184,6 km in 5.16.55, 2. Kulas (Pol) z.t, 3. Soem nikov (Sov) op 10 sec., 4. Walsham (GBr), 5. McLoughlin (GBr), 6. Sy- kora (Tsj) allen zelfde tijd als Soemnikov. Algemeen klassement: 1. Zdanov Uitslagen: Twins - Shell 3-2, DSC '74 - HHC afg., EDO - Ter ras vogels afg., Schiedam - O. Gezellen afg., HCAW - Bloemendaal 2-0. ROMANS-SUR-ISERE (ANP/AFP) - De wielerploeg van Paul Köchli is in de aanloop naar de Ronde van Frankrijk in supervorm gekomen. Na de overwinningen van Steve Bauer en Gerard Veldscholten in de etappe wedstrijden Ronde van de Oise en Ronde van Romandië, werd de Dauphiné Libéré met verve ingezet. Beide etap pes werden een prooi voor de ploeg van de Zwitserse wielertrainer. De Zwitser Niki Rüttimann won in Aubenas bij een een aankomst bergop de eerste etappe met zes seconden voor sprong. Een paar uur later won de Canadees Steve Bauer in Romans-sur-Isère de tweede etappe in een massasprint. Frans Maassen was in beide ritten de beste Nederlander. De Limburger werd achter Rütti mann vierde en achter Bauer zesde. Uitslag eerste etappe: 1. Rütti mann (Zwi) 115 km in 3.26.53 (10 sec. tijdvergoeding, 33.352 km/u), 2. Da Siïva (Por) op 6 sec. (6 sec. ver goeding), 3. Criquielion (Bel) z.t. (3 sec.), 4. Maassen (Ned), 5. Sanchez (Spa), 6. Regis Simon (Fra), 7 Chanton (Fra), 8. Gamier (Fra), 9. Herrera (Col), 10. Roux (Fra) allen zelfde tijd als Da Silva. Uitslag tweede etappe: 1. Bauer (Can) 93,2 km in 2.24.10 (10 sec. tijd vergoeding, gem. 38,788 km/u), 2. Pastorelli (Ita) z.t. (6 sec.), 3. Colotti (Fra) z.t. (3 sec.), 4. Guay (Fra), 5. Peeters (Bel), 6. Maassen (Ned) 7 Van den Brande (Bel), 8. Wijnants (Bel), 9. Vairetti (Ita), 10. Mottet (Fra), 17. Hanegraaf (Ned) alien zelfde tijd als Bauer. Algemeen klassement na twee etappes: 1. Rüttimann (Zwi) 5.50.53, 2. Colotti (Fra) op 5 sec., 3. Bauer (Can) op 0.06, 4. Da Silva (Por) op 0.10, 5. Duclos-Lassalle (Fra) z.t., 6. Pastorelli (Ita) op 0.11, 7. Criquie lion (Bel) op 0.13, 8. Rogiers (Bel) z.t., 9. Maassen (Ned) op 0.16. 10. Mottet (Fra) z.t.

de Stem | 1988 | | pagina 9