maximaai De ar: Je zou 't niet zeggen als je de lap tekst van deze advertentie ziet, maar wij hebben u zeldzaam weinig nieuws te melden. Het leuke is echter dat géén nieuws in dit geval bij uitstek góed nieuws is. Want hoewel 't knap lastig is geworden om alle plussen en minnen van betaalrekeningen in het gelid te krijgen, teneinde de verschillende mogelijkheden eerlijk met elkaar te kunnen vergelijken, hoeven velen van ons daar geen seconde wakker van te liggen Voor 5 miljoen thuisbankiers is 't namelijk heel simpel en eenduidig gebleven: de Postbank houdt het giro-pakket gratis. De giro(maat)pas was, is en blijft dus gratis. De bijbehorende girobetaalkaarten waren, zijn en blijven dus gratis. Contant geld opnemen bij liefst 2500 postkantoren en postagentschappen? Het blijft gratis. Geldautomaten gebruiken? Het blijft gratis, op elk moment van de week. En zo blijven ook onze vertrouwde portvrije giro enveloppen geheel gratis. Kortom, de aloude giro-formule blijft rotsvast gehandhaafd: gratis, gratis, gratis. Zelfs tot in 39'buitenlanden', waar u welhaast overal gratis uw girobetaalkaarten in vreemde valuta kunt verzilveren, tegen een vrijwel altijd gunstige koers. We horen 't oplettende waarnemers al roepen: ja, ja, dat klinkt allemaal prachtig, maar jullie van de Postbank hebben vorig jaar wel de rentevergoeding op de girorekening afgeschaft! Klopt Enerzijds omdat ook wij ons genoodzaakt zagen de kosten binnen de perken te houden, maar daarbij absoluut wilden vasthouden aan onze stelling dat de Postbank de consument een kristal helder gratis giro-pakket moet kunnen biedea En anderzijds omdat wij met onze aan de girorekening gekoppelde spaar rekeningen een uitstekend rente-aanbod bieden voor geld dat je gedurende langere tijd niet nodig hebt Doch daarover straks nog nader. Uiteraard zijn er - naast de afschaf1 fing van die z/\ - meer redenen waarom 't ons als Postbank lukt gratis voor u te werken. Daarbij speelt onze uitzonderlijke omvang natuurlijk een grote rol. En onze verwerkingstechnieken, die continu met hun tijd zijn meegegaan. En het feit dat u voornamelijk als thuisbankier met ons zaken doet en niet via een kostbaar kantorennet Bovendien is 't in dat verband weer heel wezenlijk dat al die miljoenen klanten bereid blijken zich aan de gewenste regels van het spel te houden. Bijvoorbeeld door niet al te kwistig met onze gratis portvrije enveloppen om te springea Door betalingsopdrachten zo veel mogelijk in één envelop te verzenden. Door te accepteren dat ook wij van onze kant proberen om een aantal op drachten op één afrekening te verzamelen. Maar ook door van regelmatig terugkerende acceptgiro's over te stappen op automatische betaling via machtiging. Door niet voor elk klein bedragje onmiddellijk een gratis girobetaalkaart te gebruiken en door uit veiligheidsoverwegin gen die gratis girobetaalkaarten te willen ophalen op het postkantoor. Samenvattend gezegd: samen met u weten wij het giro-pakket gratis te houdea We zouden nog even terugkomen op het aspect rentevergoeding. Zo'n vijftien jaar geleden introdu ceerden wij het nieuwe fenomeen 'Giro sparen', een opvallend simpele constructie om interessante rente te kunnen krijgen op geld dat u langere tijd niet nodig heeft Het instrument daarvoor bestond lang: het gratis giroboekje. Opeens werd 't mogelijk om gewoon met een overschrijvingskaart u dat giroboefge een alleszins rendabele spaarrekening te starten. Alleen maar doo een bedrag in te vullen en daaronder te vermelden: 'van girorekening naar giro spaarrekening'. Wij openden dan op basis van ds simpele girokaartje een spaarrekening onder hetzelfde nummer als dat van <j girorekening en de cliënt kon daar vervo gens op verder sparea Nu we inmiddels 2,5 miljoen giro spaarrekeningen hebben, mogen we rustig stellen dat dat een schot in de roo is geweest Waarbij de populairste van die giro spaarvormen, namelijk de Plusrekening, zowel goed is voor een hoge rente als voc g een kosteloze opname tot f 10.000,- per maand. Kortom, vriend en vijand zal moetei1 beamen dat wij ons niet alleen onder scheiden met dat gratis-gratis-gratis, ook met prima rente-mogelijkhedea U begrijpt inmiddels dat wij mi deze verre van gratis advertentie niet alleen onze bestaande relaties een onder de riem willen steken, maar dat wij er ook graag nieuwe rekeninghoudetj aan over willen houdea Wie de coupon hieronder geb kan ons gratis schriftelijk benaderea En het liever mondeling doet, kan ons via telefoonnummer 06-0400 bereikea Het is als met het lezen van dit vei haal: het kost u alleen een beetje tijd er voor de rest helemaal niks. gfÖP iy ONZE SH DE STEM VAN WOENSDAG 1 JUN11988 alle Toyota modellen van DORST SLUISKIL - De direc tie van de ziekenhuis- groep 'Zeeuwsch- Vlaanderen' verwacht het aantal gedwongen ontslagen na de fusie van de vier regionale ziekenhuizen toch te kunnen beperken tot maximaal vijf. Ik wil ook gaan profiteren van alle gratis faciliteiten van de girorekening. Stuurt u mij de folder 'Gratis Giropakket' waarin ook een aanvraagformulier zit Mijn naam: Adres: Postcode: Plaats: Verzenden in een ongefiankeerde envelop en richten aan: Postbank NV, Antwoordnummer 060400, 8900 VC Leeuwarden. POSTBAN TWIJFELS BI I )e strekking van dit verhaal is vrij simpel. i i Steeds grote keus uit 100 „Fit Me mil Dir Van onze verslaggever Na overleg met de gezond heidsbonden gistermiddag, is de directie van de zie- kenhuisgroep ten dele te ruggekomen op het massa ontslag. Duidelijk is nu dat de 41 tijd< lijke werknemers na 1 janau 1989 op straat komen te staai Voor de 24 werknemers i vaste dienst, die na het gereed komen van streekziekenhuis De Honte' in Terneuzen nog geen bij hun opleiding pas-; sende functie kan worden aan geboden, zal gezocht wordi naar een tijdelijke baan binni 'de nieuwe personeelsopzet. Wanneer door natuurlij verloop weer passende functii vrijkomen, zullen de werkne mers die van de overbrug gingsregeling gebruik maken hiervoor het eerst in aanmer- ng komea „Op dit moment iï de ziekenhuisdirectie bezig oir Ook de buitenwacht DE SPANDOEKEN, de papieren vellen vol strijdlustige kreten, k nen van muren en rami af. De demonstratiebor den de kast in. De rust binnen de ziekenhuizen voorlopig teruggekeerd De bonden en de directi hebben het in de kantini van het Eliza beth-zieke huis in Sluiskil voor eer muisstil gehoor over 'on derhandelingen in een prettige sfeer'. De verte genwoordigers van de bonden zijn tevreden. De acties hoeven geen vervolg. Om middernac was het verplegend per soneel met die acties be gonnen. Werken zonder dat witte uniform aan; folders met uitleg over acties aan de patiënten bezoek uitdelen; in de vroege middaguren een kleine optocht voor het Juliana-ziekenhuis in Terneuzen en het zingei van strijdliederen. Dat alles kan de komende d gen achterwege blijven maar wat wel blijft is 01 duidelijkheid en arg waan. Wie heeft er nu g wonnen? Door Romain van Damme TERNEUZEN Als laai spoedt Gerard Raemak zich naar het overleg met

de Stem | 1988 | | pagina 12