Patrick Tito is goed op dreef 'ELOTON IN GIRO SPEELT KAT EN MUIS MET KLEINTJES e Jonghe naar zege Wielsbeke Alfons Frankevijle snel SPORT Derde plaats voor Dow en TMW Tourstart voor Greg Lemond onmogelijk ifiSTEM SPORT 2 WOENSDAG 1 JUN11988 iziek van .amchail. I; bedraagt Iratis mee komt ten ten werkt :e helpen. vang 20.00 Hjgbaar bij Lan onze tummedewerker VERDIENSTELIJKE PRESTATIES VAN ZEEUWSE TURNERS IARINA Dl MASSA - Marc van Orsouw heeft insdag de meest vallende ploeg in de Giro ook ;n beetje laten opvallen. ^ampioenschap tennis Kapelle Hulster Ambacht verovert titel Districtsbeker waterpolo voor De Ganze Verpoorte wint bekertoernooi Marcel Verhagen zegeviert Succes voor Barry de Wilde Van Herk wint schaaktoernooi Zaterdagteam Graauw zegeviert Beker voor Orion en Olympus Breskens BI in eindstrijd Dobbelaere naar Arnemuiden RKHAV zevende in Den Haag A51 T14 END AAL/ZUID- VOLDE - De Zeeuwse tur ks in de nationale titel- trijd op B-niveau hebben verdienstelijk gepresteerd. Vooral Patrick Tito van Volharding uit Goes kwam terk voor de dag in de 1B- ateeorie door als vijfde te ndigen. Patrick heeft goed geturnd," ei zijn trainer André Cor- tanje na afloop. „Het ontbrak iem de laatste weken aan vol- doende training en daarom mag dit resultaat als goed be schouwd worden." Patrick Tito was niet de enige Zeeuwse deelnemer in deze categorie. Ook Arthur van Reimersdal van VTV uit Vlissingen was van de partij. Die eindigde op een zesde plaats. „Voor Arthur geldt eigenlijk hetzelfde als voor Patrick. Ook hij heeft de laatste tijd te weinig kunnen trainen. Wel opvallend was dat Patrick nu voor Arthur eindig de. In drie kwalifictiewedstrij- den was dat net andersom. Daaruit kun je afleiden dat Ar thur van Reimersdal wat min der goed gepresteerd heeft," al dus André Corstanje. In de 2B- en 3B-categorieën waren geen Zeeuwse deelne mers geplaatst. Wel in de 4B- categorie, waarin Davy Fon- teine van Volharding op een dertiende plaats eindigde. „Davy had een mindere dag en dat heeft hem enkele plaatsen gekost," volgens de Volhar ding-trainer. In de 5B-catego- rie werd Tjeerd Nijssen ook dertiende en dat was wat te genvallend. „Het is jammer dat het finaal fout ging tijdens de salto. Dat leverde zoveel pun tenverlies op dat hem dat een plaats bij de eerste tien gekost heeft," aldus begeleidster An nie Vilée. De MTV-tumer zag daar door vier tot vijf punten aan zijn neus voorbij gaaa Zijn clubgenoot Thijs Gulik werd in de 6B-categorie zevende. Hij voldeed daarmee aan de ver wachtingen en had zelfs nog hoger kunnen eindigen als hij niet even in de fout gegaan was op de brug. In de B-lijn meisjes in Zuidwolde werd Bianca de Vos van Volharding 21e in de 2B-categorie en eindigde haar clubgenote Nicole van der Have als 26e in de lB-categorie. Van Orsouw zoekt publiciteit an onze speciale verslaggever Iet een ontsnapping in de laatste vijftig kilometer, sa- ïen met de Italiaan Morandi, reed de 24-jarige Braban- er langdurig in het beeld van de televisie. Goed voor de ubliciteit dus, er is weinig anders waar de gedecimeerde loeg van Gisbers nog op kan rekenen. vrijwel geheel vlakke rijder bovendien, slechts één dag einigde hij niet bij de laat ste tien, of in de absolute staart van het peloton. De groep vindt het gewoon lijk goed dat er voor de deur gespeeld wordt, mits de kinde ren maar op tijd binnen komen. Van een voorsprong van meer dan drie minuten voor de twee vluchters verblikte of ver bloosde niemand. In de drie plaatselijke ronden van negen kilometer, waar bij iedere doorkomst ook negen bonifica tieseconden te verdelen waren, wérden de zaken rechtgetrok ken. Een paar kilometer voor de streep begon de echte strijd. Het in positie zetten van de sprinters. Di Basco, 23 jaar, wilde iets meer dan het dage lijkse succesje in de vliegende spurt Hij koos daartoe zijn weg met beleid. Gavazi loodste hem in de laatste kilometers naar voren en 800 meter voor de streep had hij het gezochte achterwiel gevondea Dat van Bontempi. In de luwte van 'De Buffel' kroop hij naar voren om aan te tonen dat Italië er niet alleen een spurter voor kleine prijsjes bij heeft, maar ook voor grote. Ritoverwinnin- gen in de Giro, zeker in een groep van 160 renners, tellen namelijk zwaar tussen de Do lomieten en Sicilië. Daarom was Marc van Orsouw van het eerste moment een kansloze aanvaller, die bedankt werd voor zijn inspanningen bij de enige vlucht van de dag en als troost acht seconden tijdsver- goeding. Hij won er zelfs geen plaats mee in het klassement tappe eindigde op de boule- ard van Marina di Massa in en massasprint Alessio di asco, overtuigend leider in het iet te zwaar wegende premie- irintklassement, haalde uit et wiel van Guido Bontempi jn eerste grote succes als pro- ■ssional binnen. Het algemeen Jassement bleef vanzelfspre- end ongewijzigd Na de door Bernard veroor- akte opwinding van maan- ag was en bleef het in de ne- ende etappe stil. Het beeld van >n normale Girorit dus, waar Ijn het laatste uur het tempo hoog wordt opgeschroefd om het verrassen van de sprintelite te voorkomen In die methode last een ontsnapping, die ech- ir op uiterlijk een kilometer ir de eindstreep afgelopen it zijn Ook de kleineren igen in de dagelijkse uitzen- van een uur over het TV- lerm fietsen, maar niet tot een eindstreep die voor de irint-kanonnen is getrokken Van Orsouw, twee jaar gele- in een paar dagen voor het igin van de Ronde van ijk hals over kop prof iworden en op de tweede dag igens tijdsoverschrijding al t uit de strijd genomen, kon ik niet de illusie hebben iets its te verrichten Hij ver- de simpel de opdracht: ivallen in de laatste vijftig lometer en verder maar zien it er van komt en wat er met je meegaat". Van Orsouw had het, wat het lschap aanging, niet slech- kunnen treffen, Dante Mo di, de allerlaatste uit het iment De regelmatigste et was in de eerste manche Sino van der Wiele die met een otterende overwinning de pndacht weer eens op zich stigde en in de strijd om het impioenschap een belang- Jjke rol lijkt te gaan vervullen, 7>dat hij in de openingswed- rijd voor de titelstrijd even- Van onze tennismedewerker 1PELLE - Het tennispark (h de Vroonlandseweg te Ka- ™'e is traditiegetrouw het ij d toneel van de Zeeuwse ®ranenkampioenschappen. Opvallend is de minieme he istelling bij de dames. In de 'tegorie bij de heren van 40-45 War zijn er zestien deelnemers. Wvoriet is Piet Vreeke, die ook «F'S 3aar de titel in de wacht *pte. «leep Jln In de categorie bij de heren van 45-55 jaar werd Piet Bek Bs eerste geplaatst op het r*"ntig namen tellende sche ma. Het toernooi is dinsdag al van start gegaan. Zondag 5 juni *|n de finales gepland. De Italiaan Alessio di Basco (rechts) wint in Marina di Massa. Naast hem eindigt Guido Bontempi als tweede, daarnaast spurt de Zwitser Freuler naar een derde plaats. - fotoanp MARINA DI MASSA - Greg LeMond zal met geen mogelijkheid kunnen starten in de Ronde van Frankrijk. De Amerikaan is dinsdagochtend met het linker been in het gips naar de Ver enigde Staten vertrokkea LeMond zal drie weken in het gips moeten blij ven en op zijn vroegst eind juni weer kunnen fietsea De Ronde van Frankrijk begint op 4 juli. Het is vrijwel vaststaand dat de ploeg van Gis bers in zijn 'noodprogramma' de Ronde van Zwitserland, die vrijwel aansluit op de Giro, zal rijden. Stevenhaagen, Theunisse en Pedersen, de slachtoffers van de val in Santa Maria Capua Vetere, kunnen in het weekeinde weer aan de slag, het herstel van Barteau, die maandag door een val in de Giro werd uitgeschakeld, zal iets meer tijd vragen. Van onze tennismedewerker HULST - Het eerste team van Hulster Ambacht heeft na een boeiend duel tegen Animo 3 het kampioenschap behaald in de derde klasse van de landelijke tennis- competitie. Met 5-3 werd Animo verslagen. De wedstrijd, die oorspronke lijk gespeeld werd op zondag 29 mei, moest worden gestaakt bij de stand 3-3. Hulster Ambacht had een punt voorsprong en moest daardoor minimaal een gelijk spel in de wacht slepen. Animo-speler Frank Wille hielp overigens zijn team aan het eerste punt door in drie sets te winnen van Jan Willem Barts met 5-7, 6-4, 6-2. Jeroen Verstraeten stond daarna voor de taak de achterstand weg te werken. Hij deed dat met een 6-4, 6-2-zege op Jeroen Ever- ling en revancheerde zich hier mee voor zijn eerder geleden verlies. Francesca Adriaansens en Chantal Baecke leken Hulster Ambacht op een veilige voor sprong te zetten. Adriaansens liet Andrea Hamelink achter zich via een 7-5, 6-4-overwin- ning, terwijl Chantal Baecke moeizaam Nancy Blok in drie sets versloeg met 2-6, 6-2, 6-2. Animo legde zich hier duidelijk niet bij neer. Het duo Wille/ Everling eiste de overwinning voor zich op in het herendubbel met 6-4, 7-5, terwijl de Animo- dames met ruim verschil zege vierden: 6-4, 6-1. Het mixed-duo Chantal Baecke/Jan Willem Bartz maakte aan alle onzekerheid en einde door in drie sets de zege te pakken tegen de combi natie Andrea Hamelink/Frank Wille en stelde daarmee het kampioenschap voor Hulster Ambacht veilig. De promotie wedstrijd van 12 juni beslist of Hulster Ambacht volgend sei zoen weer tweede klasse zal spelen. Van onze motorsportmedewerker WIELSBEKE - Op het zware circuit van Wielsbeke werd in de 125 cc-klasse junioren van de Belgische Liefhebbers Bond de tweede ronde om het nationale kampioenschap motorcross verreden. Het Zeeuwse trio De Jonghe, Van der Wiele en Piessens liet een verpletterende indruk achter bij de getipte Belgische favorieten. Het drietal eiste namelijk 8lle podiumplaatsen voor zich op. eens zo goed uit de verf kwam. In de tweede reeks verging het Van der Wiele echter minder goed, waarna hij uiteindelijk als zesde over de finish kwam en met die cijfers op gelijke hoogte eindigde met Patrick Piessens, die in de manches als derde en vierde was afgevlagd. Met miniem tijdsverschil ging de tweede plaats naar Van der Wiele. De glorieuze eind overwinnaar in Wielsbeke werd verrassend Gianni de Jonghe, die zich geen moment van de wijs liet brengen en er alleen maar aan dacht om flink punten te scoren. Dat lukte hem uitstekend, want in beide reeksen lag De Jonghe in het kielzog van de koploper op de tweede plaats en die bekeken rijstijl leverde hem de over winning op.UITSLAGEN Junioren 125 cc: 1. Gianni de Jonghe (Sluiskil), 2. Gino van der Wiele (Hulst), 3. Patrick Piessens (St-Jansteen). 250 cc: 1. Peter Lucas (België), 5. Dominique de Rechter (Hulst). 500 cc: 1. Dirk Paridaens (België). Senioren 125 cc: 1. Patrick Verras (België), 4. Martien Jansen (Sluis kil). Nationalen 125 cc: 1. Andy Wibo (België), 5. Imon Francke (Sou burg), 6. Ronald Doens (Biervliet). 500 cc: 1. Luc Dauwens (België). Internationalen 250 cc: 1. Nico Heystek (Bleiswijk), 7. Steven Mangnus (Vogelwaarde). 500 cc: 1. Hugo Dhaemers (België). Van onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - De heren- ploeg van Ganze sleepte in het Terneuzense zwem bad De Honte voor de tweede keer in successie de districtsbeker in de wacht. Tegenstander Merlet uit Cuijck werd met 9-8 verslagen. De Schelde-dames konden de bekerwinst van vorig jaar niet continueren. Ze ver loren in eigen huis met 4-9 van Njord uit Veldhoven. GANZE-MERLET 9-8 - Een wedstrijd waarin de fysieke kracht een hoofdrol speelde. Bepaald niet de kaart van Ganze, dat het van de tech niek moet hebbem. Merlet kwam in de eerste periode tot twee keer toe op voorsprong, maar evenzovele keren bracht Roald Strackx zijn ploeg langszij. In de tweede periode liep Ganze tot 6-3 uit door Goese treffers van Piet Schop, Bram van de Leede, Arco Wagenvoort en Roald Strackx. In het derde 'kwart' kwam de spanning wat terug met een 9-6-periodestand aan het einde. Dit door Ganze-goals van Bram van de Leede en Piet Schop (2x). In de slotperiode verving Willy Menheere Otto 't Hart onder de lat. Ondanks goed keepen wist Merlet toch nog tot 9-8 terug te komen. SCHELDE-NJORD 4-9 - Schelde kon door een aantal privé-omstandigheden de motivatie niet opbrengen om er een zinderende finale van te maken. Daar profiteerden de Veldhovense meisjes opti maal van. De thuisploeg kwam in de eerste periode nog wel met 1-0 voor, maar toch werd de eerste periode met 1-2 afgesloten. In de tweede periode werd de kloof tot 1-5 uitgebreid en ook in de derde periode (1-6) kon Schelde weinig inbrengen. In de slotperiode waren de goals van Nicole Overdulve (2x) en Judith van Doorn slechts goed voor de statistieken. Van onze atletiekmedewerker ZIERIKZEE - Alfons Fran kevijle lijkt een donkere pe riode afgesloten te hebben. De Scheldesport-atleet was vorig seizoen door blessure perikelen vrijwel niet op de toemooivelden te vinden, maar tijdens de competitie wedstrijd voor senioren op het kunststof van Zierikzee was hij er plotseling weer. Hij raasde de 100 meter af in 10.7, waarmee hij het Zeeuwse record van Paul Sturm tot op ééntiende seconde benaderde. Voor de 24-jarige in Gent woonachtige atleet brak on danks het slechte weer - men moest de wedstrijden een aan tal keren onderbreken - de zon dus weer door het grauwe wol kendek. Een bevestiging bracht hij later op de dag als lid en motor van de 4 x 100 meter-for matie, die een knappe win nende tijd van 43.5 voor zich liet afdrukken. Een kwartet dat bestond uit Danny de Waal, Alfons Frankevijle, Kees Ho- vingh en Roel van Laere. Van Laere demonstreerde eveneens een uitstekende vorm. Hij won het verspringen met 6.94 meter en eindigde op een gedeelde eerste plaats op de 110 meter horden met Cor Troost in 15.9. Tanja Tïenpond van Dynamo pakte uit met een sterke prestatie bij het speer werpen met 36.86 meter, wat aardig dicht in de buurt van het Zeeuwse record van Silvia Rodts is met 38.92. De dames- ploeg van Dynamo eindigde overigens als eerste in de poule. De 5000 meter bij de heren werd gewonnen door Rian van de Broecke van Marathon in 15.23.4. UITSLAGEN SCHELDESPORT HEREN Kogelstoten: Henk-Peter de Jonge 10.81. 110 meter horden: Roel van Laere 159 100 meter: Alfons Frankevijle 10.7. Discuswerpen: Henk-Peter de Jonge 24.46, Verspringen: Roel van Laere 6.94. 400 meter: Kees Hovingh 51.0. Hoogspringen: Kees Hovingh 1.75. 1500 meter: Angelo Obrie 4.10.1. Speerwerpen: Danny de Waal 35.60. 5000 meter: Henk Hamelink 16.38.7. 4 x 100 meter: 43.5. DAMES Speerwerpen: Miranda Martens 25.62. 800 meter: Petra de Knecht 2.33.9. Verspringen: Corrie Meijer 4.69. 100 meter: Mirjam de Vos 13.3. Hoogspringen: Miijam de Vos 1.30. Discuswerpen: Miranda Martens 27.68. Kogelstoten: Bianca de Klerk 6.83. 4 x 100 meter: 55.8. EINDSTANDEN ZEEUWSE TEAMS HEREN Derde klasse: 4. Delta Sport 14.160 punten. Vierde klasse: 2. Scheldesport 8172, 6. Marathon 7326. DAMES Derde klasse: Delta Sport 11.006. Vierde klasse: 1. Dynamo 6345, 7. Scheldesport 4953, 10. Marathon 3635 punten. UITSLAGEN Uitslag negende etappe: 1. Di Basco (Ita) 239 km van Pienza naar Marino di Massa in 6 uur 9 minuten en 20 seconden (20 se conden vergoeding), gemiddelde snelheid 38,826 km/u, 2. Bontempi (Ita) (0.15 ver goeding), 3. Freuler (Zwi) (0.10 vergoe ding), 4. Sörensen (Den), 5. Gambirasio (Ita), 6. Martinello (Ita), 7. Strazzer (Ita), 8. Chesini (Ita), 9. Van der Velde (Ned), 10. Phinney (VSt), 11. Redant (Bel), 12. Popp (Oos), 13. Bombini (Ita), 14. Baffi (Ita), 15. Caroli (Ita), 16. Tomasini (Ita), 17. Bardelloni (Ita), 18. Joho (Zwi), 19. Jarmann (Zwi), 20. Kappes (WD1), 29. Delgado (Spa), 31. Morandi (Ita), 35. Mül- ler (Zwi), 39. Vanderaerden (Bel), 44. Lubberding, 50. Rooks, 56. B reukink, 57. Van Vliet, 77. Winnen, 73. Giupponi (Ita), 78. De Rooy, 81. Bernard (Fra), 91. Chioc- cioli (Ita), 93. Podenzana (Ita), 99. Zim- mermann (Zwi), 105. Rominger (Zwi), 128 Lammerts, 135. Visentini (Ita), 151 Van Orsouw allen dezelfde tijd als Di Basco, 164. en laatste Worre (Den) op 3 minuten en 32 seconden. Niet gestart: Barteau (Fra). Algemeen klassement: 1. Podenzana (Ita) 43 uur 44 minuten en 16 seconden, 2. Chioccioli (Ita) op 45 seconden, 3. Zim- mermann (Zwi) op 1.18, 4. Visentini (Ita) op 1.40, 5. Giupponi (Ita) op 1.43, 6. Ro minger (Zwi) op 2.08, 7. Bernard (Fra) op 2.11, 8. Breukink (Ned) op £30, 9. Hamp- sten (VSt) op 2.38,10. Van der Velde (Ned) op 246, 11. Breu (Zwi) op 2.48, 12. Rota (Ita) op 2.54, 13. Bombini (Ita) op 3.06, 14. Contini (Ita) op 3.16,15. Giovannetti (Ita) op 3.32,16. Saronni (Ita) op 3.58,17. Vona (Ita) op 4.04,18. Winnen (Ned) op 447, 19. Sörensen (Den) op 4.11, 20. Alcala (Mex) op 4.15, 35. Delgado (Spa) op 5.47, 39. Rooks op 647, 60. Müller (Zwi) op 10.13, 82. Van Vliet op 14.40, 104. Freuler (Zwi) op 21.33, 106. Van Orsouw op 2149, 110. Lubberding op 23.11, 122. De Rooy op 3142, 125. Bontempi (Ita) op 32.00, 142. Lammerts op 46.48,143. Di Basco (Ita) op 50.23, 164. en laatste Morandi (Ita) op 1.41.16. TERNEUZEN - Verpoorte heeft het toernooi voor be kerwinnaars van Zeeuwsch-Vlaanderen ge wonnen. In de Terneuzense sporthal 't Zwaantje bleef die formatie Goalgetters met één punt voor. In feite viel de beslissing in de eerste wedstrijd. Toen traden Goalgetters en Verpoorte tegen elkaar aan, door vrijwel iedere insider tot favorieten gebom bardeerd. Beide ploegen voelden aan dat dit wel eens het duel van de waarheid kon zijn. Er werd felle strijd geleverd, maar al snel werd duidelijk dat Ver poorte het beste van het spel had. Vooral Karei de Bruijne drukte zijn stempel op deze wedstrijd. Nadat hij Verpoorte op 1-0 had gebracht, scoorde hij zes minuten voor tijd van de achttien minuten durende wedstrijd een doelpunt van klasse. Na een knappe solo, waarbij hij drie tegenstanders het nakijken gaf, besliste hij de wedstrijd en in feite ook deze titelstrijd met die tweede tref fer. Goalgetters herstelde zich goed na deze nederlaag en gaf daarna geen punt meer weg. Van Van Westen werd met 2-1 gewonnen, tegen Instruad (NMB/Vermeire) werd het 1-0 en Fabricom, dat onder de naam Dallinga speelde, werd maar liefst met 5-0 verslagen. Over dat laatste team was be stuurslid Piet de Reus van het organiserende rayon niet te spreken, „Wij hebben gecon stateerd dat Fabricom met on gerechtigde spelers uitkwam. UITSLAGEN Verpoorte-Goalgetters 2-0, Van Westen-Dallinga 1-2, Instruad- Verpoorte 0-2, Goalgetters-Van Westen 2-1, Dallinga-Instruad 1-3, Van Westen-Verpoorte 0-0, Goal- getters-Instruad 1-0, Verpoorte- Dallinga 3-0, Instruad-Van Westen 2-3, Dallinga-Goalgetters 0-5. EINDSTAND 1. Verpoorte 7 punten, 2. Goalget ters 6, 3. Van Westen 2, 4. Instruad 2,5. Dallinga 2 punten. NIEUWSOVERZICHT OVEZANDE - De Brabander Marcel Verhagen is winnaar ge worden van de trimkoers in Ovezande waar zich 64 renners hadden gemeld voor de start van de A/B-categorie. Verhagen maakte in eerste instantie deel uit van een kopgroep die acht man telde, maar twee ronden voor het einde meldden zich nog vijf renners in de spits. Met veertien man werd ge duelleerd om de bloemen en Verhagen toonde zich de rapste. In de C-categorie soleerde Ruud Bosters naar zijn tweede zege bij de trimmers en bij de veteranen pakte Johan Gijzel zijn derde overwinning van het seizoen. UITSLAGEN A/B-categorie: 1. M. Verhagen (Schayk), 2. J. van 't Westende ('s-Hee- renhoek), 3. R. Meijer (Putte), 4. C. Raats (Roosendaal, 5. J. Oreel (Vlis singen), 6. H. Slabbekoom (Kapelle), 7. J. Kole (Kapelle), 8. J. de Bruin (St.-Willebrord), 9. A. Jacobs (Wouwse Plantage), 10. Chr. Mollet (Hansweert). C-categorie: 1. R. Bosters (De Heen), 2. J. Vlassenrood (Koewacht), 3. R. de Winter (Baarland), 4. E. Lenstra (Koudekerke), 5. B. Peters (Kwa- dendamme), 6. J. Baayens ('s-Heerenhoek), 7. P. Korsman (Hellevoet- sluis), 8. A. Brinkman (Bruinisse), 9. C. Zweedijk (Oostdijk), 10. W. Je- remiasse (Yerseke). Veteranen: 1. J. Gijzel (Yerseke), 2. J. de Goede (Standdaarbuiten), 3. J. Smet (Nisse), 4. J. Smeijers (Bergen op Zoom), 5. J. Poldermans (Nis pen), 6. Th. van Poucke (Hoogerheide), 7. P. Goorden (Nispen), 8. J. Vervloet (Achthuizen), 9. E. van der Weele (Kloetinge), 10. A. de Wolff (Goes). BRESKENS-Barry de Wilde, de 14-jarige judoka van de judo vereniging Breskens, heeft een fraaie overwinning behaald in een sterk bezet judotoernooi voor de jeugd in het Belgische De Klinge. De Wilde won al zijn partijen in de categorie tot 47 kilogram ,met ippon. In de finale versloeg hij de Belg Glen van Puyen- i broek. De 12-jarige Ingeborg Modde, eveneens van de judovereni- ging Breskens, werd in haar categorie tweede in De Klinge. SLUIS - De Oostburger A. van Herk heeft met duidelijk ver schil het snelschaaktoemooi van de schaakvereniging Sluise Toren gewonnen. Zijn voorsprong op zijn naaste concurrenten Langedij k en Van Mierlo bedroeg één punt. Doordat Langedij k een half weerstandpunt meer behaalde dan Van Mierlo, werd hij tweede in dit snelschaaktoemooi, dat in acht ronden werd afgewerkt. Bij de jeugd werd Bart Groos- man afgetekend winnaar. UITSLAGEN Senioren: 1. A. van Herk (Oostburg) 7 punten, 2. J. Langedijk (Oost- burg) 6,3. J. van Mierlo (Zuidzande) 6,4. F. Gijsel (Sluis) 5)4,5. A. van Oorschot (Sluis) 5 punten. Jeugd: 1. B. Groosman 5 punten, 2. M. Mille 4,3. J. van Oorschot 4,4. M. Groosman 4,5. F. van Oorschot 4 punten. GRAAUW - In het Westduitse Bonninghardt heeft het zater- dagteam van de voetbalvereniging Graauw uitstekend gepres teerd in een sterk bezet voetbaltoernooi voor veteranen, waar aan door een achttal teams werd deelgenomen. Graauw won in de finale na het nemen van strafschoppen met 0-3 van SV Menzele. De drie strafschoppen werden benut door Wilfried de Maat, Paul Taelman en Jos de Block. SV Menzele miste twee strafschoppen en zag een penalty gestopt worden door Graauw-doelman Ronald Maerman, die dit toernooi niet werd gepasseerd. Graauw bereikte de finale via overwinnin gen op SV Issum (2-0), Borrusia-Veen (1-0) en een doelpuntloos gelijk spel tegen het organiserende BSV Bonninghardt. EINDSTAND 1. W Graauw, 2. SV Menzele, 3. SV Issum, 4. Sons beek, 5. Borrusia- Veen, 6. TUS Xanten, 7. BSV Bonninghardt, 8. Victoria-Alphen. TERNEUZEN - De dames van Orion en de heren van Olympus hebben de Zeeuwse zaalhandbalbekers voor afdelingsteams gewonnen. De Orion-dames bleken in de finale, die in sporthal 't Zwaantje te Terneuzen werd gespeeld, te sterk voor EMM 2. Het werd na een spannende, maar niet hoogstaande wedstrijd 10-8 voor Orion. Direct na de damesfinale stond de herenfinale geprogram meerd. Olympus won deze confrontatie op de valreep. De heren van EMM 3 werden in een gelij k opgaande finale nipt met 24-23 verslagen. TERNEUZEN - In de strijd om de voetbalbeker voor B-junio- ren heeft Breskens BI de finale bereikt. In Oost-Souburg werd vrijwel moeiteloos met 4-0 van Middelburg B2 gewonnen. AZVW BI haalde de eindstrijd net niet. Het in Breskens ge speelde duel tegen Meeuwen BI eindigde na de normale speel tijd in een gelijke 2-2-stand. In de verlenging voegden beide teams daar nog een treffer aan toe. Strafschoppen moesten hierna de beslissing brengen. Daarbij won Meeuwen BI met vier tegen drie. De finale Breskens Bl-Meeuwen BI wordt morgen (donder dag) gespeeld op een veld van het sportpark aan de Irislaan te Vlissingen, aanvang 19.30 uur. BRESKENS - Doelman Patrick Dobbelaere van Breskens speelt volgend seizoen voor zaterdagtweedeklasser. Arnemui den. Bij Breskens had en heeft Dobbelaere steeds de concurrentie moeten aangaan met Rob Gruben. Bij Breskens vertrekken ook Sjaak van de Broecke en Erwin de Ruysscher naar respec tievelijk Hoofdplaat en Schoondijke. DEN HAAG - De B-juniorenploeg van het Hulsterse RKHAV eindigde als zevende tijdens de competitiewedstrijd van het district West II van de KNAU te Den Haag. Voor Susan van Acker was er een evenaring van het clubre cord op de 100 meter met 12.5. Bij het verspringen kwam ze tot 5.08. Danielle Segers kwam met de discus tot 32.70 meter en met de kogel tot 12.90 meter. Ines de Blieck liep een persoonlijk re cord op de 800 meter met 2.37.0 en sprong 1.40 meter hoog. Sas- kia Baert liep de 400 meter in 68.4 en de 100 meter in 14.7. Kitty van Waes beëindigde haar race op de 100 meter horden in 27.0 en kwam met de speer tot 16.38 meter. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent reed naar een twin tigste plaats in een amateur- koers in het Belgische Kal ken. SANDY DE MUIJNCK uit Sas van Gent kwam in actie in een juniorenkoers in Kem- zeke. Hij finishte op een veer tiende plaats. In Haasdonk eindigde hij als negende. HA ROLD DHONDT uit Hulst werd tiende in Waasmunster bij de junioren en hij kwam tot eenzelfde klassering in Haasdonk. Van onze biljartmedewerker TERNEUZENSLUIS - De biljartteams van de verenigingen Dow en TMW zijn er niet in geslaagd door te dringen tot de na tionale eindstrijd. In het gewestelijke kam pioenschap werden beide teams derde. Dow had tot de laatste ronde nog uitzicht op een eerste plaats, maar wist dat daarnaast nog twee anders teams in een gunstige uitgangspositie stonden. Door verlies in die slotronde werd Dow teruggewezen naar de derde plaats en zag in deze driebandencompetitie DVBK uit het Bra bantse Lepelstraat zich kwalificeren voor de na tionale eindstrijd. Het team dat in Wouw aan trad bestond uit Koos Zwanink, Florent Heyens en Louis de Vos. EINDSTAND 1. DVBK (Lepelstraat), 2. Schutjeweg (St-Willebrord), 3. Dow (Sluiskil), 4. 't Klosje (Kuijk). TMW was bepaald niet kansloos tijdens de wed strijden in de C4-klasse. Wat pech belette TMW een geslaagde greep te doen naar de eerste plaats. Dat TMW beslist niet kansloos was, bleek wel uit het feit dat dit team het hoogste percentage aan caramboles scoorde. Dit team, bestaande ut Ad Ulijn, Adrie van Hal, Ronald de Vreeze en Rudi de Metsenaere, had de pech dat het drie partijen met slechts enkele caram boles verschil verloor. Daardoor werd TMW in Til burg teruggewezen naar de derde plaats en zag het LBV uit het district Kaatsheuvel kampioen worden. EINDSTAND 1. LBV (district Kaatsheuvel), 2. LBV (Lewedorp), 3. TMW (Sluis), 4. De Kastanje (district Bergen op Zoom). V

de Stem | 1988 | | pagina 11