EUWE' ■ïïhseh— DE STFiyr Rijkaard voor drie jaar naar AC Milan erdy" Van de Velde in paarse trui m ru Geen wijzigingen in EK-ploeg Oranje ZWANENBURGER WINT RONDE VAN MIDDEN-ZEELAND 16-328-323-10 Gullit moe van rompslomp boï9 Als leasen je Hef'18 RENKAPSALON YAM YAM 06- 32032366 06.320.320.07 00-320.320.01 06-320.320.09 06-320.320.10 ichtiging, de gelaagde steunen en de veilig- Dorons klimaat nood- s radiaalbanden, uit en halogeen kop-1 allemaal gewoon bij, keus tussen tweede sl erg gemakkelijk. MAANDAG 30 MEI 1988 Eerst zien Mogelijkheden Tel. 01670-63595 GOES - Als amateur won Peter Pieters talloze massasprints. De nu 26-jarige Zwanenburger leek bij zijn overgang naar de beroepsrenners in 1984 dan ook voorbestemd een geducht tegen stander te worden van de gevestigde orde. Herstel Ruimte Voordeel Verliezer Defintieve EK-selectie Oranje VAN BASTEN HEEFT MOEITE MET ROL VAN WISSELSPELER Van Basten Defensie A9é >nii< Ginnekenweg 21Breda. Telefoon: 076-222100 Van onze sportredactie AMSTERDAM - Aan de odyssee van Frank Rijk aard is (waarschijnlijk) een eind gekomen. De 25-jarige voetballer zal als alles goed gaat, de komende drie jaar spelen voor het AC Milan van Ruud Gullit en Marco van Basten. Nadat Frank Rijkaard in het najaar van '87 bij Ajax de handdoek geworpen had, vol trok er zich een merkwaardige touwtrekkerij rond zijn per soon. Toen dit voorjaar de Por tugese miljonair Jorge Gongal- ves er eindelijk in slaagde Rijkaard vast te leggen voor Sporting Lissabon, bleek Rijk aard niet speelgerechtigd in Portugal. Uiteindelijk werd hij aan Real Zaragoza verhuurd. En nu lijkt het erop dat Go- n?alves, die volgende maand hoopt gekozen te worden tot president van Sporting, de spe ler met winst aan AC Milan verkoopt Sporting is daar al lerminst gelukkig mee. Van daar ook dat gisteren en van daag Rijkaards zaakwaarne mer Jacques Kranendonk, di recteur van de Stichting Ar beidszaken, naar Milan is ge vlogen. „Ik moet het eerst eens alle maal zien, voor ik geloof dat het rond is. Het betreft hier een zeer ingewikkelde zaak met een hoop partijen: AC Milan, Sporting, Goncalves, ECO-fi- nance, die de transfer van Ajax naar Sporting gefinancierd heeft, Rijkaard zelf. Ik wil wei eens weten of de nu gedane za ken kunnen leiden tot het teke nen van een contract. Dat ze in Portugal dan nog vechtend over de straat rollen, is onze zorg verder niet. Als blijkt dat de zaak niet klopt, wordt er pas na de 26ste juni, de dag van de finale in München verder ge praat. Dan kan Rijkaard zich volledig op het EK concentre ren". Frank Rijkaard, die in Mi laan al een woning heeft uitge zocht, gaat er voorlopig van uit dat hij de komende drie jaar in het rood-zwart van AC Milan speelt. „Ik werd zaterdagmor gen in Noordwij k gebeld door advocaat Berutti van Milan. Hij zei dat de clubs tot overeen stemming gekomen warea Mi lan en ik waren al eerder rond". „Er waren nog andere moge lijkheden. Maar ik heb tegen Sporting gezegd dat als er inte resse is, ik niet met de eerste de beste in zee ga, maar alle aan biedingen rustig naast elkaar zou leggen. Nu, die van Milan was het aantrekkelijkst. De doorslag heeft gegeven dat het een aansprekende ploeg is en dat Marco en Ruud er spelen. Ja, dat vind ik een groot voor deel. Het kunnen drie mooie j a- ren worden". In de transactie tussen Spor ting en Milan is ook Claudio Borghi betrokken. De tegen vallende Argentijnse vedette zou in Milaan de vierde buiten lander geworden zijn en ver huist nu naar Lissabon. De transferperikelen hebben Rijkaard niet gestoord in zijn concentratie. „Nee, ik heb me er bewust verre van gehouden. Zo van, ik zie wel wat het wordt. Verder voel ik me bui tengewoon fit en ik begin de in- >3434; Garage Van Dorst, Skoda Centrum, TERNEUZEI 652-2905 Pieters klopt Hermans iiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii I NIEUW-NIEUW Call us 10 meisjes 100 verhalen RELAX-LINE EXTASE 200 VERHALEN PER DAG PUSSY-CAT CALL-ME 50 cent p/mln Door Jacques Eestermans Daar kwam aanvankelijk echter niet veel van terecht. De van nature wat gemakzuchtige Pieters ondervond dat de moeilijkheidsgraad bij de profs een flink stuk hoger zocht meer en meer zijn heil op de wielerbaan, be merkte de uiterst geringe belangstelling van het publiek voor de disciplines op de piste en raakte tussen wal en schip. Cees Priem, zijn ploegleider, haalde hem dit seizoen uitein delijk uit het slop. De Zeeuw zat zijn pupil de afgelopen maanden behoorlijk achter zijn broek. Hij verweet de Noord hollander zijn mogelijkheden te weinig uit te buiten en wees hem keer op keer op zijn fou ten. Die intensieve begeleiding krikte het zelfvertrouwen van Pieters zover op, dat hij zijn beloftes in de huidige competi tie gestaag begint in te lossen. Het eerste teken van herstel werd zichtbaar in de Ronde van Belgisch-Limburg, waarin de TVM-prof de tweede plaats voor zich opeiste. De lijn werd doorgetrokken in de door hem gewonnen Profronde van Friesland. Begin deze maand volgde een ritzege in de Vier daagse van Duinkerken en za terdag stond Peter Pieters voor de derde maal op de hoogste trede van het erepodium. In Goes, het eindpunt van de 29ste Internationale Ronde van Mid den-Zeeland, versloeg hij de onklopbaar geachte Mathieu Hermans en zijn ploegmaat Jo han Capiot in de sprint. „De scherpte in de spurt, die ik als amateur had, komt steeds meer terug", wist de winnaar te vertellen na zijn ge slaagde uithaal. „Ais het puur op snelheid aankomt, doe ik niet veel meer onder voor de beste sprinters van dit moment. Het enige verschil met jongens als Hermans en Van Poppel is, dat ik ruimte nodig heb. Ik ben geen type dat in de laatste me ters met ware doodsverachting in een miniscuul gaatje durf te duiken." In Goes kreeg Pieters volop de door hem gewenste ruimte. De Zwanenburger zag Phil An derson, met in diens wiel Ca piot, naar de eerste rij schui ven, zette zich in dienst van zijn rappe stalgenoot op kop van de groep en reed zo hard door, dat noch Capiot, noch Hermans, die zich helemaal richtte op de Belg, bij machte waren hem voorbij te steken. Mathieu Hermans likte zijn wonden na afloop als een goed verliezer. „Dit zal nog wel va ker gebeuren", veronderstelde de Drunenaar. „Ik hoef me ech ter niets te verwijten. Als ik niet in het spel zou zijn voor gekomen, had ik gefaald. Maar een keer geklopt worden, dat kan nu eenmaal. Je moet ook niet vergeten, dat ik er van daag in de finale alleen voor stond. TVM was goed verte genwoordigd en met de juiste mensen. Dat is klasse. Ik zal daarom de laatste zijn, die iets S OM -- m mm s<stL/ï50lt6BÈ6É&M vV - - "„.v T:_ - i' ni—irn fXRfggi af wil dingen op de overwin ning van Pieters." Ook de winnaar roemde het werk van zijn ploeg. „We zijn in de breedte veel sterker ge worden dit seizoen. Als het no dig is, kunnen we in de finale nog wat rechtzetten. Dat is een groot voordeel. Ik kan daar door meer ontspannen rijden en me helemaal toeleggen op mijn specialiteit. Cees (Priem, red.) houdt me scherp en dat blijkt voor mij de goede combi natie om eindelijk te gaan presteren." Zo interessant als de sprint was, zo saai was de wedstrijd in de voorgaande uren. De Ronde van Midden-Zeeland ontbeerde zaterdag wind, het noodzakelijk ingrediënt op de vlakke polderwegen van de Zeeuwse eilanden. Er gebeurde onderweg dan ook hoegenaamd niets. In een gezapig tempo trapte het peloton, dat alleen even werd opgeschrikt door een uitval van Theo Appel- doom, de kilometers weg. Pas in de straten van Goes ont brandde een beelje strijd, inge leid door een ontsnapping van nationaal kampioen Adrie van der Poel, Twan Poels, Henri Dorgelo en Jos Lammertink. Het viertal bereikte zowaar een voorsprong van een half mi nuutje, maar werd toch weer in de kraag gegrepen. Vanaf dat moment lag de snelheid zo hoog, dat een nieuwe vlucht niet meer mogelijk was. Het kwam, zoals in de meeste jaargangen van de klassieker, opnieuw aan op een duel der sprinters. Op Eddy Planckaert, hij verliet de wedstrijd bij de bevoorrading, evenals trou wens Laurent Fignon en Claude Criquielion, en Jean- Paul van Poppel na zaten zij allemaal op het vinketouw. En waar Peter Pieters de grote winnaar werd, werd Van Pop pel de grootste verliezer. AVEZZANO - Johan van de Velde heeft al twee keer het sprintersklassement in de Ronde van Italië ge wonnen. Zondag in de zevende etappe van de Giro nam hij de paarse trui opnieuw in bezit. De Braban der, 31 al, heeft daarmee ten overvloede bewezen dat hij nog in alle opzichten meetelt. Zijn ambities gaan zelfs verder dan het 'tweede' klassement van de ronde en ritoverwinningen, waar hij nu nog niet aan toe is gekomen. Rijkaard. - fotoap druk te krijgen dan Michels wel wat in me ziet voor de EK- ploeg. Over mijn rol in niet zo gesproken, ik denk aan een in schuivende rol, die ik kan af wisselen met Ronald Koeman". Van der Velde wil vooral zijn mogelijkheden aanto nen omdat hij het liefst weer voor een Nederlandse ploeg zou willen rijden. „Ik heb het goed in Italië, misschien moet ik zelfs wel zeggen heel goed. Maar je bent tegen woordig geen dief uit eigen beurs wanneer je tot een van de vier Nederlandse ploegen behoort. De ge dachte weer terug te gaan, speelt al een tijdje. Ik heb drie kleine kinderen thuis en zo langzamerhand wil je dan ook wat vaker in de buurt zijn. Aan de andere kant wil je ook geen afstand doen van wat je hebt. Dat betekent dat ik zal moeten blijven presteren. Niemand zal zeggen die Van de Velde willen wij hebben, omdat hij in 1985 en 1987 de paarse trui in de Giro heeft veroverd en vorig jaar nog twee ritten heeft gewonnen. Het enige dat telt is wat er op dit mo ment aan prestaties staat". Van de Velde is een aantal keren genoemd om de plaats die Van der Poel bij Gisbers open laat in 1989 in te vullen. Zowel PDM als de renner zelf vindt die gedachte voor barig. De mogelijke werkge ver: „Als wij een vervanger voor Van der Poel zoeken, denken wij aan een verge lijkbaar soort renner, waar mee niets ten nadele van Van de Velde wordt be doeld". Van der Velde: „Zeker is dat er bij die ploeg een voor tref felijke organisatie is. Dat spreekt mij sterk aan. Ik heb zonder meer belang stelling, maar ik wil mij niet op één Nederlandse ploeg vastpennen. Ik meen vrijwel zeker te weten dat Priem voor het nieuwe jaar het contract met Phil Anderson zal verlengen en daar zal ik mij dan ook zeker thuisvoe- len. Het is geen onaantrek kelijk vooruitzicht te rijden in een ploeg die twee men sen heeft die hoog in het klassement kunnen eindi gen". Van onze sportredactie AMSTERDAM - Zeven minuten voor het eind van zijn vierde wedstrijd in vijf dagen stapte Ruud Gullit zater dag van het veld. De aanvoerder van Oranje liep stram naar de kleedkamers van De Meer. Hij had last van de rug. „Wat spierenwerk", verklaarde teamarts Frits Kessel even la ter. „Met een paar dagen rust is dat weer over". Gullit zelf, voor wie geen vervanger meer be schikbaar was, maakte zich ook niet druk over de stress blessure. Hij is meer moe van de rompslomp rond zijn ster rendom, de interviews, de handtekeningen en alle over dreven aandacht voor zijn per soon in het algemeen dan van de fysieke inspanningen. Gullit toonde zich na afloop van de erewedstrijd voor Rob de Wit, die een recette van twee ton opleverde, blij met een paar dagen vrijaf. „Na het kam pioenschap van AC Milan, twee weken geleden, hebben we feest gevierd op maandag. Op dinsdag zijn we naar Manches ter gevlogen voor de wedstrijd tegen United. Twee dagen later stond het duel tegen Real in Milaan weer op het program ma. Daarna direct door naar Nederland. Dat eist wel wat van een mens", aldus de speler die de pr-mensen van de KNVB, Stolk en Racké, ge vraagd heeft hem wat uit de publicitaire wind te zetten. De bond maakt zich al zorgen over de persconferenties straks in Duitsland, waarbij een groot deel van de drieduizend jour nalisten zich op Gullit zal stor ten. Gullit maakt zich als echte aanvoerder meer druk over het Nederlands elftal; zaterdag was hij kritisch in het veld. „We maken teveel fouten in het veld. Het passen duurt te lang. Als je bent vrij gelopen, komt de bal niet. Dan zijn de posities weer afgedekt en heb je geen vrije mensen meer lopen. Dat is hier niet erg, maar in Duits land wordt dat afgestraft". Peter Pieters is in de sprint net iets sneller dan Mathieu Hermans en wint de Ronde van Midden-Zeeland. foto willem mieras „Het viel in de laatste kilo meter plotseling even stil", ver ontschuldigde de gewezen triomfator (1987) zich. „Ik raakte opgesloten en er reden zo een man of twintig langs me heen. Dan kan je het vergeten. Het mag eigenlijk niet gebeu ren, maar soms heb je er mee te maken. Al zeg ik eerlijk dat het niet voorkomt, als je echt in goede doen bent. En dat was ik vandaag dus niet." Uitslag: 1. Peter Pieters (Zwanen burg) 253 km. in 5.56.38, 2. Mathieu Hermans (Drunen), 3. Johan Ca piot (Bel), 4. Steve Bauer (Can), 5. Wim Arras (Bel), 6. Frank Hoste (Bel), 7. Adrie van der Poel (Hoo- gerheide), 8. Hans Daams (Val- kenswaard), 9. Jan Bogaert (Bel), 10. Johan Museeuw (Bel). Van onze sportredactie AMSTERDAM - Vandaag zal de KNVB de 20 namen van de spelers waarmee Oranje op jacht gaat naar Europees voetbalgoud opgeven aan het organisatie-co mité van Euro'88. De namen: doel: Van Breukelen (PSV) en Hiele (Feyenoord) verdediging: Rijkaard (Real Zaragoza), Troost (Feyenoord), Koever mans (Fortuna Sittard), Suvrijn (Roda JC) en Van Tiggelen (Ander- lecht); middenveld: Wouters, Mühren en Winter (Ajax), Ronald Koeman en Van Aerle (PSV), Krüzen (Den Bosch) en Erwin Koeman KV Meche- len); voorhoede: Van 't Schip en Bosman (Ajax), Vanenburg en Kieft (PSV), Van Basten en Gullit (AC Milan); doelman op afroep: Menzo (Ajax). uni zomerpantalons te te keur. Mill-washed, ooi hebben ze allemaal, ïr de details die ze net ;je bijzonder maken, ks: 100% Katoen, donker- en lichtbeige. Normaal 89.- den: 100% Katoen, sche, petrol, kaki. Normaal 98- chts: Pol./katoen. blue, marine en beige. Normaal 89- irie als Prijs Primeur Door Ted van Leeuwen AMSTERDAM - Blessures voorbehouden, is bonds coach Rinus Michels niet van plan wijzigingen in zijn EK-selectie aan te brengen. De huidige groep van 20 spelers zal het Europees kampioenschap spelen, derde doelman Menzo blijft op afroep be schikbaar. Ook zaterdagavond, na de af loop van de benefietwedstrijd voor Rob de Wit tegen een ge legenheids-elf van Ajax (Oranje won met 3-1, doel punten van Dick voor Ajax, Gullit, Bosman en Wouters) was Michels niet te vermur wen een echte linksbuiten in zijn keurkorps op te nemen. Het leek wel of Ajacied Rob Witschge met enkele demar rages langs Wilbert Suvrijn op het laatste moment zijn kandidatuur wilde stellen. „Nee, Witschge is geen oplos sing voor mij". De linkerspitspositie blijft Michels zorgen baren. De voorlopig belangrijkste kan didaat voor die plaats, John van 't Schip, houdt nauwelijks de schijn van bedrijvigheid meer op. En diens alternatief, Marco van Basten, doet vol gens Michels te weinig mee bij balverlies. Hetgeen met Mühren in zijn rug Oranje in Michels ogen bijzonder kwetsbaar maakt. En het ex periment met Hendrie Krüzen is volledig mislukt de afgelo pen dagen. „De beste links buiten", aldus Michels, „is de man voor wie we vanmiddag een wedstrijd gespeeld heb ben. Hem missen we en met iedere andere oplossing is het behelpen". Gerald Vanenburg is in Mi chels optiek nog de beste linksbuiten, maar de bonds coach haalt ongaarne de suc cesvolle PSV-tandem Van Aerle-Vanenburg uit elkaar. „Bovendien moet ik dan met een aantal posities gaan schuiven en daar heb ik een ongelofelijke hekel aan". Oranje beëindigde zaterdag de eerste trainingsstage in de aanloop naar het EK, die voor Oranje op zondag 12 juni in Keulen begint. Morgen begint de tweede stage, waarin de discipline zal worden aange trokken. De eerste stage, met daarin vier oefenwedstrijden, had Michels geen nieuwe ge zichtspunten opgeleverd. „Het enige echt positieve is de uit stekende vorm van Frank Rijkaard. Verder heb ik geen nieuwe elementen kunnen ontdekken. Als ik nü de ploeg moest opstellen, was die gelijk aan het elftal dat ik op eerste pinksterdag in Noordwijk ge schilderd heb". Die opstelling luidde: Van Breukelen; Troost, Rijkaard, Van Tiggelen; Koeman; Van Aerle, Gullit, Mühren; Va nenburg, Bosman en Van 't Schip. Indien Rinus Michels het duo Vanenburg-Van Aerle intact laat, betekent dat bijvoorbeeld dat Jan Wouters - zeer goed in vorm - het EK vanaf de zijkant, moet volgen. „The golden sores van een coach", noemde Michels dat dilemma. „Het evenwicht van het elftal is nog altijd het be langrijkste", doceerde de bondscoach. Om daar met een kwinkslag aan toe te voegen: „De jongens hebben ook nog wat trainingen om de zaak onder mekaar op te lossen. Het natuurlijke selectieproces noemen wij dat, hahaha. Ove rigens, dat probleem doet zich natuurlijk ook voor op de midvoorpositie". John Bosman geniet voorlopig de voorkeur. Boven bijvoor beeld Van Basten, 's Lands meest getalenteerde aanvaller lijkt zelfs zijn kleine kans op een basisplaats (linkerspits) al verspeeld te hebben met en kele discutabele voorstellin gen. Van Basten heeft moeite met een plaats op de bank en legt er alvast een bommetje onder: „Ik ga niet met plezier op de bank zitten en ik speel ook niet graag vanaf de lin kerkant. Als ik op de bank moet zitten, krijg ik iets on geïnteresseerds over me. Maar goed, voorlopig ben ik reserve en moet alles afdwin gen. Mij is duidelijk geworden dat Bosman de voorkeur als centrumspits geniet. En als vleugelspits heb ik kennelijk te weinig meeverdedigd. Maar die positie is een wereld van verschil met wat ik ge wend ben. Bovendien heb ik in mijn hele carrière nog nooit hoeven meeverdedigen". „Oh, ik kan wel invallen, dat heb ik nij AC Milan toch ook laten zien. Maar spelen is toch wel ontzettend belang rijk voor me. Bij Milan kon ik me makkelijk schikken in mijn rol als reserve. Dat lag anders. Ik denk dat ik in Duitsland op de bank ga zit ten mokken. Ik ken mezelf een beetje...". In de defensie hebben Suvrijn en Koevermans Michels er niet van kunnen overtuigen dat zij serieuze kandidaten voor één van de backposities zijn. Maar de Feyenoorder Sjaak Troost speelde nauwe lijks in de voorbereiding en mist bovendien vorm en zelf vertrouwen. Michels: „Ik hoefde Troost niet uit te pro beren, ik weet wat ik aan hem heb. Tegen Engeland heeft hij zich in positieve zin onder scheiden". Aangezien de bondscoach in Troost absoluut geen links back ziet, lijkt het logisch dat de positie die aan de wegge vallen Silooy was toebedeeld, nu naar de Anderlecht-speler Van Tiggelen gaat. Jan Wou ters hoopt er stilletjes op de concurrentieslag met Troost aan te mogen gaan. Voor alle betrokkenen geldt echter: laatste kans op 1 juni in het Olympisch stadion van Amsterdam tegen Roemenië. 'AJAX'-NEDERLANDS ELF TAL 1-3 (1-0). 40. Dick 1-0, 54. Gullit 1-1, 68. Bosman 1-2, 90. Wouters 1-3. Scheidsrechter: Kei zer. Toeschouwers: 8000. Bijzonderheid: Nederland eindigt met tien spelers. Voor Gullit (83e Rob de Wit huilt als hij na de benefietwedstrijd af scheid neemt, links Marco van Basten. - fotoanp minuut) is geen vervanger meer. Alle acht wissels gebruikt door Michels. 'AJAX': Menzo (Doesburg); Ver- rips (gast), Blind, Verlaat en Veltman (Keizer); Scholten, Bergkamp en Rob Witschge; Meijer, Regtop en Dick (Sneekes). NEDERLAND: Van Breukelen (Hiele); Suvrijn, Rijkaard en Koevermans (Troost); Van Aerle (Wouters), Ronald Koeman (Win ter) en Mühren (Erwin Koeman); Vanenburg (Van 't Schip), Gullit, Kieft (Bosman) en Van Basten (Krüzen).

de Stem | 1988 | | pagina 9