Karei van Goethem reed te hard KAREL VAN GOETHEM RUDT OPNIEUW IJZERSTERK Nieuwdorp wint Midden-Zeeland Petra de Bruin wint bij dames Lewedorp heeft een nieuwe rijvereniging SPORT Groot-T erneuzen tegen Fortuna SC NA FURIE1 Teletronika verovert titel DE STEM SPORT 8 MAANDAG 30 ME11988 ZEEUWSCH-VLAANDEREN 'BOVEN' IN ZEEUWSE KLASSIEKER GOES - Heddy Nieuwdorp klopte zaterdagmid dag met gering verschil Karei van Goethem in de internationale Ronde van Midden-Zeeland voor amateurs. Onruststokers Aansluiting RBC onderuit tegen Vitesse Kwijt Comfortabel Buitenlands Naar de zin Jury UITGESPROKEN Jose Recio wint Ronde van Aragon Nationaal record voor heren AAC Reebok in de keuken Versoepeling arbeidstijd in september Merijntje T1 Door Eddy de Schrijver GOES - Ondanks de neder laag van Karei van Goe them in de spurt aan de Bergweg tegen Heddy Nieuwdorp in de Ronde van Midden-Zeeland heerste er vreugde in het kamp van wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. „We kunnen met deze resulta ten alleen maar tevreden zijn. Wat wil je nog meer dan met vier man in de kopgroep zitten Die weelde hebben we nog nooit gekend," aldus een tevre den Freddy Vermeersch, de man die tegenwoordig de taak van Wil van Helvoirt vervult, want die wordt bijna nergens meer gesignaleerd. En hij was het toch die met veel 'bombarie' binnen werd gehaald. Maar de renners moeten het doen en dat werd zaterdag be wezen. In Domburg reden er van de elf koplopers vier ren ners van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen mee. Karei van Goethem (terug he lemaal de oude), Erik Vereec- ken (ook al uit een dal terug opgeklommen), Frank Geen- sen, de man die zijn beste sei zoen aflevert en Eddy Crom- heecke. Vier sterke pionnen die in de strijd werden geworpen. Voor Karei van Goethem was zijn sterke rijden eigenlijk een verrasing ondanks dat zijn optreden in de kermiskoers van Axel al hoopgevend was. „Ik reed goed vandaag, maar ik be- grijp het eigenlijk niet. Ik train niet veel en evengoed rolt er dan zo'n resultaat uit de bus. Ik had zelfs kunnen winnen. Maar ik moet toegeven dat Heddy Nieuwdorp en ik het meeste werk moesten opknappen. We reden eigenlijk twee kilometer te hard voor de rest van de groep. Een teleurstelling is die tweede plaats echt niet. Het gaat weer prima," aldus Van Goethem, die toch niet zo zui nig met zijn krachten om springt als speaker Pierre Eysackers in Axel vorige week deed vermoeden. Erik Vereecken glimlachte weer eens. En dat was lang ge leden. Met zijn derde plaats was hij dik tevreden. „Ik heb er alles aan gedaan om terug te komen. Keihard trainen. En je ziet, het helpt. We hebben nu eens echt ons ware gezicht als club getoond," aldus Vereec ken. Eddy Cromheecke werd vierde en ook dat is een presta tie die er zijn mag. „Ik reed lek ker. Als je ziet dat je in de kop groep zit met nog drie club makkers dan rijd je toch ge makkelijk. Je krijgt zelfs vleu gels. We mikten op het laatst op Karei. Die reed het beste van ons. Jammer dat het niet ge lukt is, maar we kunnen tevre den zijn," aldus Cromheecke. Frank Geensen rijdt de ster ren van de hemel. Ook in Mid den-Zeeland. „Het gaat prima. We hebben er voor geknokt en het ploegenklassement winnen is todi ook geen flauwekul met bijvoorbeeld een ploeg als Van Aarie aan de start Het ploe- genspel is in mijn ogen mislukt. Maar hoe het dan anders had gemoeten weet ik niet. Met wat geluk had Karei hier de bloe men gepakt," aldus Geensen, die met zijn zesde plaats een pluim verdiende. Het feest voor de Zeeuwen werd helemaal gecompleteerd door een zevende plaats voor Peter Mol, een achtste voor Ad Polak, een elfde voor Schroe vers, een dertiende voor Pierre Raas en een veertiende plaats voor Rob Bijvank. „Ik reed lek ker, maar er zat voor ons niet meer in," stelde Bijvank. Karei van Goethem, de beste man van de wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaande ren in de Ronde van Mid den-Zeeland voor amateurs. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Door Eddy de Schrijver Nieuwdorp was bijzonder bedrijvig en stond zelf aan de basis van de overwinning. Van Goethem groeide samen met Nieuwdorp uit tot de smaakmakers van deze uiterst boeiende wedstrijd. „Ik voelde me nog fris genoeg om te demarreren Karei van Goethem sprong naar me toe en met z'n tweeën hebben we het geklaard. Wij reden allebei sterk vanmiddag. Dit is voor mij een mooie overwinning," aldus Heddy Nieuwdorp. Een paar meter verder stonden vier geelhemden van de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen uit te blazen Vier Zeeuws-Vla mingen in de kopgroep en nog naast de vetste kluif pakken „Jammer, maar het is zo," rela tiveerde Van Goethem zijn ne derlaag direct Erik Vereecken spurtte naar de derde plaats, Eddy Cromheecke werd vierde en Frank Geensen zesde. Een waar festival van de renners van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen De amteurklassieker Ronde van Midden-Zeeland kende met zo'n 138 vertrekkers een sterke bezetting. Het lange lint moest zich enkele keren in rare bochten wringen om zonder schade door te rijden, maar na amper tien kilometer lagen er toch al heel wat renners tegen de vlakte. Onder die renners favoriet John de Crom. Daar naast ook Schroevers (hij her stelde zich prima), Roks, Bi- letzky en De Boer. De eerste onruststokers in het veld waren Peter van 't West einde en Ger Hermans. Beide renners kregen maximaal tien seconden voorsprong en lieten zich wijselijk terugzakken in de grote groep. Toen kwamen de gezichten van Schouwenaar, Mol, Van de Corput, Houtop, Kayen, Jasch, Meewissen en Quyna aan het venster. Maar ook deze poging liep op niets uit. Tijdens het eerste koersuur werden meer dan 42 kilometers afgelegd. In Nisse gingen Frank van Adrichem, Harold Jansen en Ab Harp aan de haal. Twee renners uit de stal van Moone Glas en zij raakten dertig se conden voorop. De Moone- Glasrenners zagen daarna het nutteloze van hun poging in en lieten zich terugzakken in het peloton. Voor Adrichem was er geen beginnen meer aan. Op de Vlissingse Boulevard gingen Van de Corput, Rasen- berg en Meeuwissen in de aan val. Van der Knaap en Slaats sloten aan, maar ook nu waakte het peloton uitstekend. In Zoutelande liet Karei van Goethem zich voor het eerst goed zien. Hij sloot aan bij een groepje met onder anderen Ha- ge, Schouwenaar en Van de Toorn. Opnieuw liet het pelo ton deze uitval niet toe. Bij het binnenrijden van Domburg viel uiteindelijk de beslissing van deze klassieker. Polak, Mol, Nieuwdorp en Van Goethem plaatsten zich aan de kop van het peloton en sleur den als gekken de meute door de smalle straatjes. Daardoor kwam er een breuk in de groep en uiteindelijk gingen Nieuw dorp, Mol, Van Goethem, Geen sen, Cromheecke, Vereecken, Van Loenhout, Van Hall, Po lak, De Wit en Suijkerbuik er gezwind van door. Niet minder dan vier renners van de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren. Een ongekende weelde. In Oostkapelle bedroeg de kloof slechts twintig seconden, maar in de volgende kilometers maalden de leiders de trappers rond en werd het gat tussen de kop en het peloton één minuut. In het peloton wist Peter van 't Westeinde in z'n eentje terug aansluiting te vinden nadat hij achterop was geraakt. De Wit moest de kopgroep laten gaan wegens een defect en hij viel terug in de achtervolgende groep. Na Vrouwenpolder kwam het peloton toch akelig terug. Van een maximale voorsprong van 1.20 hielden de leiders nog 45 seconden over. Pierre Raas probeerde in zijn eentje het gat Heddy Nieuwdorp (links) blijkt net iets te rap voor Karei van Goethem in de internationale amateurronde van Midden- Zeeland. FOTO WILLEM MIERAS dicht te rijden, maar hij slaagde niet in zijn opzet. Bij het binnerijden van Goes - toen moest nog een omloop van ruim twintig kilometer worden afgelegd - demar reerde Heddy Nieuwdorp. Van Goethem zag het gevaar en sprong naar de ex-prof toe. Dit duo leek een bres te slaan, maar even buiten Goes werd vooral door toedoen van Van Loenhout de poging verijdeld. Het bleef onrustig in de kop groep en Van Hall, Suykerbuik en Polak moesten de leiders la ten gaan. Vier Zeeuws-Vla mingen in de eerste groep van zeven. Toen dacht iedereen dat de vier om beurten zouden pro beren weg te komen, maar daarvoor lag het tempo te hoog. Op vier kilometer van de streep ging Nieuwdorp opnieuw en weer was het Van Goethem die attent reageerde. Zij losten elk aar uitstekend af en leken bui ten schot, maar Van Loenhout sleurde de andere renners te rug bij de twee leiders. Op dat zelfde moment ging Nieuwdorp weer met Van Goethem in zijn wiel. In de spurt toonde Nieuw dorp zich net wat sneller dan Van Goethem. Erik Vereecken spurtte naar de derde plaats met Cromheecke, Van Loen hout en Geensen in zijn wiel. UITSLAG 1. H. Nieuwdorp (ZRTC Theo Mid delkamp) 186 kilometer in 4.12.54,2. K. van Goethem (Zeeuwsch- Vlaanderen), 3. op 13 seconden E. Vereecken (Zeeuwsch-Vlaande ren), 4. E. Cromheecke (Zeeuwsch- Vlaanderen), 5. J. W. van Loenhout (Jo van Aarle), 6. F. Geensen (Zeeuwsch-Vlaanderen), 7. P. Mol (ZRTC Theo Middelkamp), 8. A. Polak (WV Oudenbosch), 9. H. Suykerbuik (De Zuidwesthoek), 10. G. van Hall (De Peddelaars), 11. op 57 seconden J.Schroevers (Van Aarle), 12. D. Kooyman (Feij- enoord), 13. P. Raas (ZRTC Theo Middelkamp), 14. R. Bijvank (Zee land), 15. J. H. Lagerweij (Swift), 16. P. Hogervorst (Westland Wil Vooruit), 17. A. Ottevanger (Van Aarle), 18. J. Sienen (Midden-Lim burg), 19. J. Melsen (Oudenbosch), 20. W. van Kooten (ZRTC Theo Middelkamp), 21. R. Seegers (De Werkers Bellem), 22. N. Hage (ZRTC Theo Middelkamp), 23. C. van de Corput (De Zuidwesthoek), 24. M. Steinhauser (Viersen West- Duitsland), 25. L. Overgang (West- land Wil Vooruit), 26. M. Kokkel koren (Moone Glas), 27. H. Jansen (Moone Glas), 28. J. Fortrei (Zee land), 29. J. van de Toorn (Ouden bosch), 30. J. Slaats (Midden-Lim burg). ETTEN-LEUR - Teletronika heeft zich niet een tweede keer de kaas van het brood laten eten. Zaterdagavond veroverde de Zundertse ploeg, bestaande uit kopman Dick Jaspers (22 jaar), Louis Havermans (32), Harrie van de Ven (27) en Wim Pelders (26) het kampioenschap in de eredivisie driebanden door Gowa in Etten-Leur met 5-3 terug te wijzen. Teletronika, dat aan een puntenverdeling voldoende had voor het definitieve bezit van de eerste plaats, nam daar mee revanche voor de deceptie van 20 december vorig jaar. Toen had Teletronika de beste uitzichten op de herfstitel, die dit jaar recht gaf op het spelen in het toernooi om de Europa- CUP- Gowa trok in Zun- dert evenwel aan het langste eind (2-6) en eiste de eerste 'plaats in de tussenbalans voor zich op. Van onze sportmedewerker GOES - De afwachtingswedstrijden die tijdens de Ronde van Midden-Zeeland werden verreden op en rondom de Berg weg in Goes kregen een saai wedstrijd verloop. Oud-wereldkampioene Petra de Bruin zegevierde bij de dames en Chirs van de Bergh trok aan het langste eind bij de liefhebbers/veteranen. In de dameswedstrijd viel de beslissing al na vijftien kilometer. Jolanda Cools en Petra de Bruin slaagden er op het 1500 meter lange par koers in een bres te slaan en geleidelijk een voorsprong op te bouwen, die na veertig kilo meter al ruim een minuut bedroeg. In het pe loton trachtten de Zeeuwse Marietta Zoetewei en de winnares van de Omloop van het Molen- heike, Monica de Waal, herhaaldelijk een te genoffensief op gang te brengen, maar zij kre gen daarbij totaal geen steun. Een kolfje naar de hand uiteraard van het duo aan de leiding, dat steeds verder wegliep en met nog zes ronden te gaan het restant van het veld wist te dubbelen. In de eindsprint had Jolanda Cools geen kans tegen Petra de Bruin die dus op de hoogste trede van het erepodium de bloemen in ontvangst mocht nemen. Het peloton werd over de streep gevoerd onder aanvoering van Ingrid Haringa. De leiders- prijs werd geïncasseerd door Jolanda Cools. Bij de liefhebbers werd er wel hard ge koerst, maar niemand slaagde er in om uit de greep van het peloton te komen. De Zeeuwen Hans Harinck en Gerard van Antwerpen lie ten zich af en toe wel in de piste zien, maar kregen geen ruimte. Evenmin Gerrit van der Pluijm en Arie van Dam, van wie laatstge noemde driftig punten scoorde voor de lei- dersprijs en die kon hij dan ook meenemen naar Naaldwijk. Alles bleef bij elkaar tot het einde en in de massaspurt etaleerde de 37-ja- rige Chris van de Bergh uit Oud-Gastel het sterkste eindschot. Als eerste Zeeuw finishte Wim Oosse op de zevende plaats. UITSLAGEN Dames: 1. P. de Bruin (Nieuwkoop), 60 kilometer in I.32.20, 2. J. Cools (Sommelsdijk), 3. op één ronde I. Haringa (Amsterdam), 4. C. Lutke Schipholt (Den Haag), 5. G. Tijmens (Akersloot), 6. S. Flores (Hard- inxveld), 7. P. van de Giessen (Hoogblokland), 8. M. de Bruin (Amersfoort), 9. A. Greupink (Leusden), 10, P. van Tilburg (Halsteren), 11. L. van Moorsel (Boe- kél), 12. C. van de Hoorn (Leimuiden), 13. C. Jansen (Ermelo), 14. M. Zoetewei (Kapelle), 15. A. Mulder (Spijkenisse), 16. C. Cools (Roosendaal), 17. M. Baartman (Borne), 18. A. Donkersloot (Almkerk), 19. M. Voets (Schijndel), 20. S. Lutke Schipholt (Den Liefhebbers/veteranen: 1. C. van de Bergh (Oud- Gastel), 42,5 kilometer in 1.01.58,2. F. van Enden ('s- Gravezande), 3. G. van de Pluijm (Nieuwkoop), 4. L. Roks (Standdaarbuiten), 5. C. Konings (Hoogerhei- de), 6. W. Bouwhuis (Made), 7. W. Oosse (Middel burg), 8. N. Westerbeke (Westkapelle), 9. F. Meij- aard (Wemeldinge), 10. B. van Werven (Rotterdam), II. B. Pauwels (Cuijk), 12. G. van de Plaat (Rotter dam), 13. J. Zwaan (Voorschoten), 14. M. Blommers (Rotterdam), 15. A. van Dam (Naaldwijk). Van onze paardesportmedewerker TERNEUZEN - In het Zuid-Bevelandse Lewedorp is een nieuwe rijvereniging opgericht. Die vereniging draagt de naam 'De Lewe van Nijesteinruiters'. „Ons argument tot de oprich ting van deze nieuwe paarde- sportvereniging onstond deels uit onvrede bij de verenigingen waar men lid van was en door de behoefte een vereniging dicht bij huis te te hebben. Daardoor groeide het verlan gen naar een eigen club," aldus Wilma Boone, algemeen be stuurslid. Zij vormt samen met voorzitster Cathy Drijvers en secretaresse Anja Schoor het bestuur. Wilma Boone: „Eerst polsten we bekenden hoe ze tegenover het idee stonden en al snel had den we vijftien leden. Toen we met die gegevens bij de NBVR, de Nederlandse Bond van Rij en Jachtverenigingen, aan klopten bleken we niet aan de eisen te voldoen. Eén van die eisen is, dat een nieuwe vereni ging tenminste dertig leden van twaalf jaar en ouder moet hebben. Die mogen dan ook geen lid zijn van een reeds be staande en actief werkende NBVR-vereniging. Het mis lukte dus in eerste instantie volledig. Daarna hebben we een poging ondernomen bij de KNF, de Koniklijke Neder landse Federatie van Lande lijke Rij verenigingen. Dat werd ook meteen de kop inge drukt. Het huidige beleid van de KNF is gericht op minder, maar grotere verenigingen. Een nieuwe vereniging past niet in die gedachte." Het kersverse bestuur van 'De Lewe van Nijesteinruiters' liet zich daardoor niet uit het veld slaan. De volgende stap werd ondernomen. Men zette alles op alles om aan de NBVR- eisen te voldoen. Het aantal le den breidde zich uit tot 35 en qua accommodatie kwam men eveneens rond. Van onze sportredactie ROOSENDAAL - RBC kan promotie naar de ere divisie wel uit zijn hoofd zetten. In eigen huis kre gen de Westbrabanders van Vitesse een paar flinke kletsen rond de oren. De Arnhemmers ze gevierden met 1-5 op sportpark De Luiten. MW behield de leiding in de nacompetitie door een 1-3 zege op De Graafschap in Doetinchem. RBC - VITESSE 1-S (0-3) - 16. Ta- lan 0-1,21. Talan 0-2,37. SmaU 0-3, 62. Talan 0-4, 66. Bos (e.d.) 1-4, 77. Laamers 1-5. Scheidsrechter: Van der Niet Toeschouwers: 3800. Gele kaarten: Van der Steene (RBC), Madsen (Vitesse). RBC: Van Campenhout; Jurgens, M. Molenaar, Van Gastel (60. Moerkens), 8, Kerstens; Pijpers, Van der Steene (75. Tebbens), Van der Sander, Van Bijsterveld; Voets, Van der Laan. Vitesse: Schell ekens; Sturing, Bos, Klomp, Bosman; Madsen, Evers, Laamers; Talan (84. Held), Small, De Vries. Stand: MW 4-6 (8-3), Vitesse 4-5 (7-5), RBC 4-3 (5-9), De Graaf schap 4-2 (4-7). Programma donderdag: RBC - MW, Vitesse - De Graafschap. OP MAANDAG eindredactie: Ton Koomen bijdragen: Eddy de Schrijver DE BEZEMWAGEN was in de amateurversie van de Ronde van Midden-Zeeland een tijd kwijt. Terwijl de hele volgerskaravaan over de brug nabij Wemeldinge mocht, kwam de bezemwagen voor een gesloten 'overgang' te staan. Vanuit diezelfde be zemwagen klonk een treurig geluid. „Wat moeten we nu doen," vroeg de bestuurder via de geluidsapparatuur aan de wedstrijdleiding. „Gewoon blijven staan en de route vol gen," was het antwoord. Na een kwartiertje wachten kon de bezem wagen eindelijk zijn weg vervolgen. Op de vraag waarom nu net de be zemwagen moest blijven staan kwam het antwoord: „Omdat de bezem niet op de wagen was gemonteerd, maar eronder. Dan herkent natuur- lijk niemand je. Vind je het dan gek dat je niet verder mag...," luidde het commen taar. DE ORGANISATIE van de Ronde van Midden-Zeeland had duidelijk zijn les van vo rig jaar geleerd. Toen was het erg moeilijk voor de mensen van de pers om een auto be schikbaar te krijgen. Nu was het allemaal uitstekend gere geld. Onze verslaggever werd zelfs als een vorst onthaald. In een Saab van over de ton werd hij rondgereden. Een drukje op de knop en het raam ging open, een drukje op een andere kiiop en onze verslaggever werd voorzien van frisse lucht. Nee, deze keer had hij geen klagen. Na afloop een tevreden verslag gever. „Die auto mag je voor volgend jaar meteen reserve ren," gaf hij wedstrijdleider Adrie de Winter mee. Zo kan het dus ook. ER WERD tijdens de junio- rendriedaagse een aardig woordje buitenlands gespro ken. Dat moet ook wel met de internationale deelname. Pierre Eysackers had zich terdege voorbereid. Hij ver welkomde de Duitse vrienden in keurig Duits en hetzelfde deed hij dat voor de Engelsen. Maar de Polen kwamen er bekaaid vanaf. „Onze Polen kan ik het best in het Neder lands verwelkomen," aldus Eysackers. Een schromelijk vergissing, want die arme Po. len verstaan geen letter van ons taaltje. Misschien een hint voor volgend jaar om de gastlanden in hun eigen taa te verwelkomen. Dat kost na tuurlijk wel even wat uurtjes studeren, maar dat zal gent- leman Pierre er graag voor over hebben... DE POOLSE renners die in de juniorendriedaagse van de partij waren hadden het uit stekend naar hun zin. De re- sultaten waren ook goed te noemen. Grzegorz P' warski greep zelfs de trui van de knelpunten en tijdens etappe Zuiddorpe-Zuiddorpe werd nog een flinke premie ij de wacht gesleept die in I meer dan een maandwedde betekent. De Poolse renners waren on. dergebracht in gastgezinnen en vooral Adri de Bakker en echtgenote Janneke, alsmede Ben Zaan en Willem Ver- planke deden erg veel om he de renners naar de zin te ma. ken. En dat is prima gelukt. JAN KERREMANS, h met radiocommunicatie, duidelijk met twee maten, Volgens de reglementen moe die apparatuur een kwartier voor het begin van de wed. strijd afgehaald zijn. Toen de bestuurder van een volgauto met daarin mevrouw Deij na. mens een van de hoofdspon sors, 20 minuten voor het ver trek om dat apparaat ging kreeg hij te horen 'te laat' t zijn. Tien minuten later de man een jurylid de com municatie-apparatuur afha len. „Waarom die wel, en il niet," liet hij verongelijkt we ten. Dat is zelfs ons niet dui delijk, maar er was wel mm niet duidelijk. Toen de ai stand tussen de kopgroep de rest meer dan één minini bedroeg vond de pers het wel letjes en reed naar de groep toe. Maar daar aange komen werd de auto onmid dellij k aan de kant gediri geerd met aan het stuur Ott de Waele. Toen die auto ver haal ging halen bij de wed strijdleiding kreeg De Wael onmiddellijk opdracht teru naar de kop te rijden. Som mige juryleden denken inder daad met een stropdas vand KNWU alles te vertellen heb ben.... Journalist John i jn^ in .er- van Breukelen mag zijn privé-mening over het journalistieke ambacht koests ren en uitdragen, maar het is zinvol voor hem om zijn am bities in die richting op sterk water te zetten. Terug in je hok!" De redactie van Der Kicker, in een speciale EK-bijlage, over Nederland: De nationale kleuren: rood, wit, rood. Het nationale gerecht: boerenkool met worst. De populairste popmuzikant: Lee Towers (de Hollandse Frank Sinatra). Het populairste tv- programma: De Nederlandse uitgave van Wedden Dat. De populairste tv-ster: Jos Brink. Ton Harmsen in Voetbal International: stelling: „Ze zijn in Eindhoven al drie jaar achter elkaar kampioen van Ne derland". reactie: „In die tijd was Cruijffonze trainer". JEAN-PIERRE FORTREI uit Breskens reed in een nieuwelingenkoers iel Belgische Harelbeke naar een verdienstelijke zesde plaats. NIEUWSOVERZICHT ZARAGOZA (AFP) - De Spanjaard Jose Recio heeft de Rond van Aragon gewonnen. Hij leidde vanaf de proloog. De slot etappe leverde zondag een overwinning op voor zijn lanc noot Angel Sarrapio. Eindklassement: 1. Recio (Spa) 22.18.53, 2. Mauleon (Spa) op 0.2 Roosen (Bel) op 0.22,4. Kuum (Noo) op 0.28,5. Gorospe (Spa) op 0.33. DEN HAAG (ANP) - De eerste wedstrijddag in de atletiekcom petitie heeft zondag in Amsterdam bij de hoofdklasse-wed strijd van de heren een nieuw nationaal record op de 4x100 ttt ter opgeleverd. TERNEUZEN - Een A- en een B-elftal van Groot-Ter- neuzen spelen zaterdag 11 juni een vriendschappelijk oefenwedstrijd tegen het Limburgse Fortuna SC A enB in Sittard. door J. Vercauteren (Sluiskil) A. de Letter, M. Risseeuw, E Levien en M. de Vries (Terneu- zen), J. van deBroeke, J. vand1 Velde en J. de Jonge (Zaaw slag), J. Naye, W. Dieleman, I de Koeijer en D. Reube"1 (Hoek), K. de Jonge, J. Sanu» en J. de Vries (Terneuzens1 Boys). Organisator van deze sport' uitwisseling is J. Meijer en technische leiding berust W Jan Doorns. De A-selectie van Groot-Ter- neuzen is als volgt samenge steld: J. Versluis (Biervliet), S. van de Ameele en D. Lauret (Terneuzen), F. van Veen en B. Dallinga (Sluiskil), M. de Put ter, M. Lutijn en R. Dekker (Zaamslag), M. Ducroix, J. de Ritter en A. Meijer (Hoek), A. Sol, A. de Jonge, B. de Jonge en J. de Ritter (Terneuzense Boys). Begeleider van de A-se lectie is C. Reubens en verzor ger J. Westdijk. De B-selectie wordt gevormd PERSONEEL NODIG? Dat probleem lost u het beste op met een ..Kleintje In de Stem Immers met minstens vier van de tien Stemlazero en lezeressen die speciaal belangstelling hebben vöor onze .,Klo4ntjes"-rubriek ..Personeel gevraagd" ligt het voor de hand, dat er snal en veel reacties komen. 128ste jaargang Kantoren Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De automati sering van de gemeentelijke bevolkingsadministraties staat op losse schroeven. In een nog vertrouwelijk ad vies aan minister Van Dijk (Binnenlandse Zaken) staat dat de invoering van een dergelijk systeem opnieuw moet worden uitgesteld. Technisch is het mogelijk om vanaf 1989 de afdeling burger- -lijke stand van de verschil lende gemeenten te stroomlij nen, maar er is nauwelijks re kening gehouden met de prak tijk, aldus een rapport van de 'Commissie contra-expertise'. Die commissie bestaat uit me- Gifh UTRECHT (ANP) - Een verdwaalde ree bok heeft gisteroch tend een vrouw in de Utrechtse wijk Over- vecht in de keuken verrast terwijl ze het ontbijt stond klaar te maken. Het dier was na een wilde tocht dwars door de gla zen buitendeur heen ge galoppeerd, ging in de huiskamer wild te keer en trachtte daarna via de keuken het pand weer te veriaten. De politie wist de ree bok met behulp van de kens te overmeesteren. Het dier, dat op zijn tocht ook nog in botsing kwam met een auto, is inmiddels in de universiteitskliniek voor huisdieren geope reerd. DEN HAAG (ANP) - Be drijven kunnen per 1 sep tember voor een jaar een vergunning krijgen perso neel 9,5 uur per dag te laten werken. Die vergunning wordt afgegeven wanneer per kwartaal niet meer dan gemiddeld 42,5 uur in de week wordt gewerkt. Dit blijkt uit een brief die staatssecretaris De Graaf (so ciale zaken) maandag aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. Een meerderheid in de Ka mer had De Graaf voorgesteld met een regeling te komen waarmee aan de behoefte van het bedrijfsleven voor soepeler werktijdregelingen wordt vol daan. De verwachting is dat de PvdA echter opnieuw discussie wil over de nu aangekondigde regeling. De voorgestelde ver soepeling gaat de PvdA te ver. Met het vergunningenbeleid loopt De Graaf vooruit op een algehele herziening van de Ar beidswet. Daaraan wordt op het ministerie gewerkt. Voor bedrijven die flexibel willen werken wil De Graaf een zogenoemde jaarvergun- ning mogelijk maken. Per week mag dan 9,5 uur gewerkt worden en per vier weken maximaal 190 uur. CDA en VVD zijn voorstander van deze versoepeling van werktijden, in plaats van de huidige 5x8 uur per week. Voordat een jaarvergunning wordt afgegeven moeten so ciale partners in het bedrijf het eens zijn over de versoepeling. Is er geen cao of is daarin niets geregeld dan moet er overeen stemming bestaan met de on dernemingsraad. Gorbatsjov geeft geen kick

de Stem | 1988 | | pagina 16