Lineker redt oefenduel Engeland VAN DEN BORST MOET AFHAKEN WEGENS BLESSURE Swinkels aan stadsgrens Seoul Anderlecht verovert beker SPORT ANDRE AG SPORTPRUSVRAGEN DE STEM SPORT 2 MAANDAG 30 ME11988 Ook turners naar Papendal ZUIDWOLDE (ANP) - In de afvalwedstrijd, die de nationale titelstrijd turnen voor dames dit weekeinde in het Drentse Zuidwolde werd, ver overde Miranda Pluk zaterdagavond de natio nale titel achtkamp. Badminton- speelsters naar troost finales BELGIE uitslagen plus standen buitenlands voetbal WEST-DUITSLAND ENGELAND PORTUGAL Basketbal-heren vijfde in Dortmund Klassieke zege Kops en Geeris Handbalbekers naar Emmen en Nibbix- woud DE STEM SP0R" Amor Geert wint Gouden Zweep PARIJS - Nadat giste kruitdampen boven Roll waren, kon de schade va weekeinde opgemaakt w Action Skoatter buiten de prijzen Martin Alenburg evenaart wereldrecord Lilholt winnaar Ronde van Armor TOP boekt zege op Elinkwijk Nico Jalink naar Fortuna SC Tiende voetbaltitel voor Dynamo Berlin Surfer Marcel Reintsema stopt LOTTO Roland Garros CIJFERSPEL WESTDUITSE LOTTO SPEL 77 BELGISCHE LOTTO T4 LAUSANNE (ANP) - Een treffer van Gary Lineker heeft zaterdag in Lausanne het oefenduel van het En gelse voetbalelftal tegen Zwitserland beslist. De voor FC Barcelona uitkomende Lineker maakte in de 59ste minuut het enige doelpunt. Engeland is tijdens de eind ronde om het Europees kam pioenschap, die over twee we ken in West-Duitsland begint, tegenstander van het Neder lands elftal. Tot de gevreesde relletjes van Engelse supporters kwam het in het stadion van Lau sanne niet. Het rechts-radicale National Front had aangekon digd 500 gewelddadige aanhan gers naar Zwitserland af te vaardigen. De 400 aanwezige Engelse supporters, die streng bewaakt in een afgezonderd deel van het stadion de wed strijd bekeken, hielden zich echter rustig. Na afloop van de wedstrijd werden evenwel veertien 'hooligans' in de kraag gevat. In de binnenstad kwam het tot gevechten met jonge Zwitsers. Twee Engelsen moes ten met verwondingen in een ziekenhuis worden behandeld, maar konden in de loop van zondagmiddag met hun land genoten de thuisreis aanvaar den. Linekers treffer werd door Peter Beardsley in nauwe sa menwerking met aanvoerder Bryan Robson voorbereid. Vrijwel de gehele eerste helft speelde zich op de helft van de Zwitsers af. Met name Peter- John Barnes stichtte herhaal delijk gevaar. Na de hervatting werd het doel van Woods, die na rust Shilton verving, be dreigd door Bickei en Sutter. Manager Bobby Robson was niet geheel tevreden over de verrichting van zijn team. „Er moet meer gescoord worden", bromde de keuzeheer. Volgens Robson heeft Engeland in de laatste drie wedstrijden twaalf tot vijftien kansen gehad. Daarvan resulteerden niet meer dan drie in een doelpunt. Opstelling Engeland: Shilton (Woods); Stevens, Sansom, Webb en Wright; Adams (Cottee), Robson (Reid) en Steven (Waddie); Be- ardsdley, Lineker en Barnes. Turntitel voor 'Plukje' ZUIDWOLDE (ANP) - Met ingang van het nieuwe schooljaar zal de Koninklijke Neder landse Gymnastiek Bond (KNGB) acht jonge turners onder brengen in een natio nale selectie op Papen dal. Het is de bedoeling dat de turners dezelfde moge lijkheden krijgen als de damesselectie, die in Arn hem voor het merendeel bij pleeggezinnen is on dergebracht en aan het Katholiek Gelders Ly ceum zijn schoolopleiding volgt. Door een aangepast lesschema is het mogelijk school en training op een ideale wijze te combine ren. Van deze door de mede werking van de Neder landse Sport Federatie en het ministerie van onder wijs gecreëerde mogelijk heid profiteren ook jonge skiërs. De 15-jarige turnster uit Cuyk bleef over, nadat vrijdag in het gedeeltelijk verplichte programma eerst Simone Veldman, die met een virus van een wedstrijd in Tsje- choslowakije was teruggekeerd en op het laatste moment van deelneming besloot af te zien, en Suzanne Beerepoot na drie onderdelen met een enkelblessure waren afge haakt. KUALA LUMPUR (ANP) - De nationale dames-bad- mintonploeg mag in Kuala Lumpur de sensatie van het toernooi om de Ueber-Cup, de officieuze wereldtitel strijd, zijn, een plaats bij de laatste vier zit er net niet in. De Nederlandse ploeg eindigde in poule A gelijk met Japan en Denemarken, maar eindigde op basis van de resultaten tegen China op de vierde plaats. Ne derland en Denemarken wer den door wereldkampioen China met boter en suiker in gemaakt (0-5), de Japanse da mes slaagden er in de derde Chinese speeelster te verschal ken (1-4). Door die ene zege ging Japan met China naar de halve eindstrijd en werden Ne derland en Denemarken naar de strijd om de vijfde tot en met achtste plaats verwezen. De Nederlandse ploeg heeft in feite het uitzicht op een plaats bij de laatste vier laten liggen in het openingsduel te gen Denemarken. Na de enkel spelen had de ploeg van coach Van Dooremaalen de leiding met 2-1. Omdat de coach in de dubbelspelen niet de beschik king had over zijn sterkste combinaties, boog de Deense ploeg de achterstand om in een overwinning (3-2). De buiten gewoon verrassende zege op Japan (3-2) bracht de ploeg geen stap verder, omdat de dag ervoor China de nationale ploeg had weggeveegd (0-5). De Indonesische damesploeg maakte voor het begin van de laatste wedstrijd een hachelijk avontuur mee. De uit dertien leden tellende groep zat drie kwartier vast in de lift van het hotel. Pas na tussenkomst van de technische dienst van het hotel werden de Indonesische speelsters bevrijd. UITSLAGEN DAMES Poule A: China - Denemarken 5-0. Eindstand: 1. China 3-6,2. Japan 3- 2, 3. Denemarken 3-2, 4. Nederland 3-2. Poule B: Zuid-Korea - Indonesië 4- 1. Eindstand: 1. Zuid-Korea 3-6, 2. Indonesië 3-4, 3. Engeland 3-2, 4. Malaysia 3-0. Indeling halve finales: China - In donesië. Zuid-Korea - Japan. HEREN Poule A: China - Malaysia 5-0. Eindstand: 1. China 3-6, 2. Malay sia 3-4,3. Engeland 3-2,4. India 3-0. Poule B: Zuid-Korea - Zweden 3-2. Eindstand: I. Indonesië 3-6, 2. De nemarken 3-4,3. Zuid-Korea 3-2,4. Zweden 3-0. Indeling halve finales: China - De nemarken, Indonesië - Malaysia. 'Plukje', zoals ze in de nationale selectie op Papendal wordt ge noemd, zal ook toen nog niet aan de nationale titel hebben gedacht. Zij stond na het eerste gedeelte van de achtkamp wel iswaar op de tweede plaats, maar haar achterstand op kampioene Miranda van den Borst bedroeg bijna een punt. Van den Borst bleef pech ech ter ook niet bespaard. De 18-ja- rige Brabantse HAVO-scholie- re, vorig jaar oktober bij de strijd om de wereldtitels in Rotterdam met een 59ste plaats de beste Nederlandse, voelde na de paardsprong (9,45) op weg naar de brug plotseling een hevige pijn in één van de achillespezen. Bij onderzoek bleek een klein gedeelte van de pees los te zitten. Verder tur nen was toen uiteraard niet verantwoord. Op dat moment lag de weg naar de titel voor Miranda Pluk, die volgend jaar de titel in haar woonplaats Cuyk mag verdedigen, open. 'Plukje' wist na het uitvallen van Van den Borst dat er wat van haar ver wacht werd. Zij vervulde die verwachting met verve. De keuzestof beheerst Pluk uitste kend. Bij de wereldtitelstrijd in Rotterdam scoorde zij daarin met 37,775 punten het hoogste Nederlandse totaal. Aan zo'n score kwam zij zaterdagavond niet toe door een niet geslaagde brugoefening (8,85). Op dat mo ment wist zij echter ook niet wat even later zou gebeuren. Het wegvallen van Miranda van den Borst motiveerde Pluk echter zodanig, dat haar laatste drie oefeningen elk een zeer hoog waardering opleverden. Op de balk en de sprong kreeg zij 9,50, waarna de jury haar vloeroefening, overigens wel met de moeilijke 'Moechina', een dubbele salto met schroef, overwaardeerde met 9,90 pun ten. Zondagmiddag in de toestel finales voegde zij aan het acht- kamp-kampioenschap slechts één onderdeelstitel toe op vloer. Zij verspeelde gouden medail les op sprong, door een misser in de tweede sprong, en balk door een val na een loopsalto achterover. Achter Pluk werden in de achtkamp Bianca Doornebosch en de talentvolle Mireille Le- maire, die vooral op sprong (9,60) en balk (9,50) indruk maakte, respectievelijk tweede en derde. Lemaire werd op de laatste dag toestelkampioene op de balk. Bondscoach Ronald Walter, die in bijna twee jaar het Ne derlandse damesturnen met een zestiende plaats bij het toernooi om de wereldtitels in Rotterdam internationaal weer op de kaart bracht, was zater dagavond duidelijk aangesla gen. „Enkele dagen vóór dit kampioenschap had ik mijn geld niet op één van de turn sters durven zetten. De groep is vrijwel gelijkwaardig, maar wanneer er dan ineens vier wegvallen, is zo'n nationaal kampioenschap wel naar de knoppen." Walters belangrijkste doel, en dat heeft hij altijd gezegd, is de strijd om de wereldtitels in het najaar van 1989 in Stutt gart. „Dan moeten wij een paar plaatsen hoger eindigen dan in Rotterdam. Ik heb er de moge lijkheden voor. Na het WK van 1987 is niemand afgevallen en nieuwelingen als Mireille Le maire en Jannie Martodrono blijken zich moeiteloos aan te passen in de nationale selectie. Ik heb altijd gepleit voor breedte in de selectie. Die is er ook wel, maar toch nog niet in die mate, zoals ik graag zou willen." Eén voordeel heeft Walter en zijn staf wel. Zijn selectie kan zich, omdat de groep zich niet heeft geplaatst voor het Olym pisch toernooi, nu reeds bezig houden met de nieuwe ver plichte oefenstof, die met in gang van het volgend jaar ge turnd moet wordea Vrijdag avond bleek echter dat het aanleren van die stof nog heel wat tijd zal vergen. Op de eer ste wedstrijddag werden alleen Miranda van den Borst (links) wordt getroost door Simone Veltman, nadat zij met een blessure moest afhaken. de nieuwe verplichte balkoefe- ning en sprong, een Yamashita met halve draai, geturnd. Op brug en vloer mochten de turn sters him keuze-oefening uit voeren. Op de nieuwe ver plichte onderdelen kwam al leen Van den Borst tot een in ternationaal aanvaardbaar ni veau (9,40). Op de balkoefening kwam Suzanne Beerepoot, door een blessure alleen op dit on derdeel uitkomend, tot de hoogste score: 8,00. Gedetailleerde uitslag achtkamp (sprong, brug, balk, vloer, totaal; eerste regel verplichte stof, tweede regel keuzestof): 1. Miranda Pluk (Olympia, Cuyk) 8.'70-8,85-7,85-9,55-34,95 9,50-8,85-9,50-9,90-72,70 2. Bianca Doornebosch (Moba, Zut- phen) 8,35-9,30-7,25-9,20-34,95 8,90-9,05-8,80-9,45-70,30 3. Mireille Lemaire (Delta Sport, - FOTO ANP Zierikzee) 7,90-8,80-7,65-9,00-33,35 9,60-8,35-9,50-9,40-70,20 4. Jannie Martodrono (SV Veen- dam) 7,50-9,10-7,85-9,50-33,95 8,85-8,65-9,00-9,45-69,90 5. Wendy Tol (K en V, Opmeer) 8,60-8,50-6,60-9,35-33,05 9,05-8,85-9,10-9,30-69,35 6. Jitske Vasbinder (Turning Spi rit, Amsterdam) 6,90-8,10-5,00-7,85-27,85 8,40-7,85-7,80-8,70-60,60 SUHL (ANP) - Eric Swin kels staat aan de stadspoort van Seoul, op de drempel van zijn vijfde Olympische Spelen. De 39-jarige schutter uit Best zette zich in de etalage door na drie barrages de derde plaats te veroveren in het toernooi om de wereldbeker kleiduiven- schieten (skeet) in het Oost- duitse Suhl, het belangrijkste kwalificatietoernooi voor de Zomerspelen. Met zijn derde plaats in Suhl en zijn nationale titel nam Swinkels een straat lengte voorsprong op de andere Olympische kandidaten, Van Ieperen en Dompeling. Martin Alenburg, die zondag in Weert tijdens nationale wedstrijden het wereldrecord (200) eve naarde, komt niet in aanmer king voor uitzending door zijn junioren-leeftijd. In Suhl was Van Ieperen niet op dreef. Hij haalde de laatste veertig niet. Dompeling schoot 147 uit 150, maar plaatste zich in het vervolg niet voor de bar rage, waarvoor zes schutters zich kwalificeerden. In de eer ste barrage schoot Swinkels, die op de Spelen van Montreal (1976) zilver behaalde, honderd procent met 25 treffers. De Ita liaan Giardini beschikte over de slechtste zenuwen en viel di rect af. In de tweede barrage was Swinkels wederom goed voor 25 treffers. Hij bleef over met de Italiaan Benelli en de Zweed Thorwaldsson. De Ame rikaan Matthew Dryke, we reldrecordhouder met 200 tref fers en Olympisch kampioen in Los Angeles 1984, schoot één keer mis en werd vijfde. De Oostduitser Wegner produ ceerde ook één misser, maar la ter dan Dryke en legde beslag op de vierde plaats. In de derde barrage schoot Benelli honderd procent, Swinkels en Thor waldsson misten beiden een keer. Swinkels eerder dan de Zweed, die dus tweede werd. Uitslag wereldbeker skeet: X. Benelli (Ita) 223, 2. Thorwaldsson (Zwe) 223, 3. Swinkels (Ned) 223, 4. Wegner (OD1) 222, 5. Dryke (VSt) 221,6. Giardini (Ita) 220. BRUSSEL (ANP) - Ray mond Goethals is er toch nog in geslaagd het verlo ren seizoen van de Belgi sche topclub Anderlecht een vrolijk tinlje te geven. Anderlecht veroverde zater dagavond in het Heizel-sta- dion, waar voor het eerst sinds het drama van 1985 weer een finale werd ge speeld, de Belgische voetbal- beker door voor 35.000 toe schouwers Standard Luik met 2-0 te verslaan. Anderlecht had het meeste recht op de trofee door het surplus aan klasse tegen een zich overigens kranig verwe rend Standard. De Brusse laars domineerden eigenlijk vanaf de aftrap, die werd ver richt door judoka Ingrid Berghmans. De beste kansen waren ook voor Anderlecht, maar de Luikse doelman Gil bert Bodart groeide uit tot de beste man in zijn team. Hij greep schoten van de gevaar lijke IJslander Arnor Gud- johnsson, met Luc Nilis en Edi Krncvic uitblinker van An derlecht, en aanvoerder Pier Janssen. Na ongeveer een half uur mocht ook Standard even aan succes denken, maar Czerniatynski zag zijn inzet door Demol tot hoekschop ge kopt. Vijf minuten voor rust kwam Anderlecht verdiend op voorsprong. Nilis knalde een hoekschop van Gudjohns- son achter Bodart. Er ging een hevig protest van Luikse spe lers aan vooraf, die meenden dat de grensrechter had ge vlagd voor buitenspel. Het protest leidde slechts tot gele kaarten voor Renquin en Czerniatynski. De eerste had vlak voor rust geluk, toen hij Nilis vlak buiten het straf schopgebied onderuit haalde. Scheidsrechter Gerney tastte wel naar het borstzakje, maar liet de rode kaart bij nader in zien op zijn plaats. In de tweede helft veran derde weinig, al gaf Standard af en toe een waarschuwing aan de Anderlecht-defensie, waarin de Nederlandse inter national Adri van Tiggelen de hoofdrol speelde. Bij één er van verstuurde Dimitri M'Buyu een lobje over doel man Munaron naar het lege doel. Keshi voorkwam echter de gelijkmaker. Na 69 minu ten deed de paal dat bij een schot van Czerniatynski. Met minder dan een kwartier te gaan, besliste Anderlecht de wedstrijd. Bodart beoordeelde een voorzet van Nilis, die ook nog geel kreeg en een ap- plausvervanging, verkeerd, waarna Krncvic raak kon koppen: 2-0. In de laatste mi nuut liet invaller Michel de Grote het derde Brusselse doelpunt schieten. In plaats van de eer aan de meegeko men Van Tiggelen te gunnen, mikte hij zelf naast. Door de overwinning van Anderlecht, dat met de Euro pese titelhouder KV Mechelen in het toernooi voor beker winnaars zal uitkomen, werd Waregem zeker van UEFA- cupvoetbal. Antwerp en Club Luik waren dat al eerder. Eintracht Frankfurt heeft zich zaterdag van Europees bekervoetbal verzekerd door de Westduitse beker te vero veren. Eintracht was in West- Berlijn gelukkiger dan VfL Bochum. De enige treffer in de eindstrijd kwam negen mi nuten voor tijd op naam van de Hongaar Lajos Detari. Hij scoorde uit een vrije trap. Met collega-middenvelder Sievers was Detari de beste speler aan de kant van Ein tracht. Bij Bochum ontstegen Kree en Rzehaczek de middel maat. Bochum maakte het spel, maar moest capituleren voor de pure voetbalkwaliteit, die de Hongaarse international van twee miljoen gulden op de mat legde. In de beginfase had Bochum via Leifeld aardige mogelijkheden op een voor sprong. Verder dan een we gens buitenspel afgekeurde treffer kwam de outsider venwel niet. Allengs werd lEintracht gevaarlijker. Het duurde tot een kwartier na rust, voordat de Pool Smola- rek, volgend seizoen in dienst van Feyenoord, werkelijk in de wedstrijd kwam. Machte loos was doelman Zumdick echter pas, toen Detari van 22 meter een kans waagde. Na Stuttgarter Kickers is ook de Hamburgse voetbal club Sankt Pauh gepromo veerd naar de Bundesliga. Sankt Pauli haalde de laatste benodigde punten door een overwinning van 1-0 in en te gen Ulm. De club kwam tien jaar geleden voor het laatst in de hoogste Westduitse voet balklasse uit. Het is ook voor bet eerst sinds tien jaar, dat twee Duitse steden met twee ploegen in de Bundesliga ver tegenwoordigd zijn: Hamburg met HSV en Sankt Pauli, Stuttgart met VfB Stuttgart en Stuttgarter Kickers. Chelsea speelt het komende seizoen in de Engelse tweede divisie. De plaats van de Lon- dense ploeg in de hoogste af deling wordt ingenomen door Middlesborough. Chelsea won zaterdag op Stamford Bridge het onder linge treffen met 1-0, thuis had Middlesborough met 2-0 getriomfeerd. Het enige doel punt kwam op naam van Gordon Durie. Chelsea, vooral gevreesd vanwege zijn gewelddadige aanhang, heeft vier jaar ach tereen in de eerste divisie ge speeld. Na het duel stormden supporters van Chelsea het veld op. Doelwit was de tien- duizendkoppige groep fans, die met Middlesborough naar de hoofdstad was gekomen. Politie te paard werd ingezet om de orde te herstellen. Er werden 34 aanhangers gear resteerd. Een agent moest per brancard worden afgevoerd; hij was door een fles geraakt. Uitslagen: Boavista - Benlica 1-1, Porto - Farense 4-0, Sporting - Chaves 0-0, Portimonense - Pe- nafiel 0-0, Maritimo - Salgueiros 3-0, Covilha - Espinho 1-1, Setu- bal - Rio Ave 3-0, Elvas - Braga 0-0, Varzim - Academica 0-0, Guimaraes - Belenenses 0-1. Stand: Porto 36-62, Benlica 36-50, Belenenses 36-45, Boavista 36-44, Sporting 36-43, Chaves 36-40, Pe- nafiel 36-38, Setubal 36-37, Es pinho 36-37, Maritimo 36-36, Gui maraes 36-32, Braga 36-31, Aca demica 36-31, Farense 36-31, Rio Ave 36-29, Elvas 36-29, Varzim 36-28, Salgueiros 36-27, Covilha 36-21. NIEUWSOVERZICHT DORTMUND (DPA) - Het Nederlands heren-basketbalteam is bij het internationale toernooi om de Super Cup in West-Duits land op de vijfde plaats geëindigd. Oranje versloeg in zijn laat ste duel Frankrij k met 79-78. ,0 Uitslagen: finale: Joegoslavië - Sovjetunie 79-75 (36-38), derde plaats Italië - West-Duitsland 88-79 (45-37), vijfde plaats: Nederland Frankrijk 79-78 (54-40). DEN HAAG (ANP) - Patrick Kops heeft zaterdag de Omloop van de Hoekse Waard gewonnen. De wieleramateur uit Heiloo was de beste sprinter in een groep van 35 renners, die in Put- tershoek om de eerste plaats streed. Kops versloeg Farenhout en Harm Jansen. De Ronde van Gelderland leverde een overwinning op voor Eindhovenaar Geeris. Hij was de snelste in een groepje van acht man, dat zich tien kilometer voor de eindstreep in Apel- doorn vormde. Geeris hield na 170 kilometer koers Van Duim en Borgers achter zich. UITSLAGEN Omloop van de Hoekse Waard: 1. Kops (Heiloo) 175 km. in 4.39.50,2. Farenhout (Spijkenisse), 3. Jansen (Delft), 4. Van Est (Fijnaart), 5. Goedendorp (Oudenhoorn), 6. Manders (Helmond), 7. Jansen (Leid- schendam), 8. Dummerniet (Amsterdam), 9. Hopmans (Den Haag), lo Stuiver (Zwanenburg). Ronde van Gelderland: 1. Geeris (Eindhoven) 170 km. in 3.56.04,2. Van Duim (Den Haag), 3. Borgers (Eindhoven), 4. Van de Wetering (Heesch), 5. De Haan (Purmerend) 6. Rutte (Haarlem), 7. Harbers (Rijs- sen), 8. Van Holland (Leek), 9. Teunis (Wierden), 10. Kleissen (Apel doorn). UTRECHT (ANP) - E en O (heren) en SEW (dames) hebben za terdag in Utrecht de nationale handbalbekers veroverd. Emmen en Omstreken zegevierde in de finale met 15-12 over V en L. SEW, dat zich door het behalen van het landskampioen schap al van Europees handbal had verzekerd, wees in de eind strijd de dames van V en L met 13-8 terug. Van onze sportredactie ENSCHEDE - FC Gronin gen heeft de hulp van Wil lem II niet nodig gehad en FC Twente kon er niets mee doen. De formatie van Mar tin Koeman en Henk van Brussel hield de Ensche- deërs in eigen huis op 1-1 en besliste aldus de nacompeti- tie om één plaats in het ko mende UEFA-cuptoernooi in zijn voordeel, pe nummer elf van de eredivi sie mag Europa in, de (afgete kende) nummer drie niet. FC Twente - FC Groningen had alles wat normaal is in de be slissende fase van de nacompe- titie. Spanning, inzet en een wedstrijdverloop dat voortdu- HILVERSUM (ANP) - De Gouden Zweep werd zondag gewon- Noa nen door Amor Geert met Arend de Wrede op de sulky. In een Anrirp Aunsei <?nnorotar in cnonnnnrln oindonrint uan Ho Hrotrarii in Hiluorciim uarclnon van Mats Wilander bij beul hakblok, de Joegoslaaf verge len, Stefan Edberg in drie Guillermo Perez-Roladan en zonder weerga verslagen doo spannende eindsprint van de draverij in Hilversum versloeg lüj Wanda Pluto met M. Poort en Zeus Boekelte (Jan van Dooyeweerd) met klein verschil. De Wrede haalde met zijn overwinning 20.000 gulden binnen. STOCKHOLM (ANP) - Action Skoatter is zondag op de Solval- la-baan bij Stockholm in de finale van de Elite-loop als ze vende geëindigd. De merrie, gestuurd door Appie Bosscha, viel daarmee net buiten de prijzen. De draverij over 1609 meter leverde een zege en ruim 200.000 gulden op voor de Amerikaanse hengst Mack Lobell. Met John Campbell in de sulky liet de wereldrecordhouder een kilome- tertijd van 1.11,3 noteren. WEERT (ANP) - Martin Alenburg uit Lisse heeft zondag bij nationale wedstrijden kleiduivenschieten in Weert het wereld record geëvenaard met het maximum van 200 duiven. De 20-jarige schutter verbeterde ook een serie records. Zijn prestatie betekende niet alleen een evenaring van het wereld record voor senioren, dat sedert 1981 op naam staat van de Amerikaan Matthew Dryke, en het Europese record, dat sedert 1984 in handen is van de Tsjechoslowaak Jan Hula, maar te vens een verbetering van het wereld- en Europese record ju nioren. Tenslotte verbeterde Alenburg het nationale jeugdre- cord, dat hij drie weken geleden in Lienden op 197 duiven had gebracht. PARIJS (AFP) - Sören Lilholt heeft de Ronde van Armor in Bretagne gewonnen. De Deen werd eindwinnaar door een derde plaats in de afsluitende tijdrit. De Fransman Thierry Marie, de winnaar van de tijdrit, kwam vijf seconden te kort tegen Lilholt. UITSLAGEN Derde etappe: 1. Leleu (Fra) 109 km. in 2.45.43,2. Chaubet (Fra), 3. Ben nington (GBr), 4. Peeters (Bel), 5. Bafcop (Bel), 10. Nevels (Ned) allen dezelfde tijd als Leleu. Vierde etappe, tijdrit: 1. Marie (Fra) 5,3 km. in 7.28 (42,589 km/u), 2, Wegmüller (Zwi) op 0.02,3. Lilholt (Den) op 0.08. Eindklassement: 1. Lilholt (Den) 13.20.48, 2. Duclos-Lassalle (Fra) op 0.03,3. Marie (Fra) op 0.05. OSS (ANP) - TOP heeft de eerste overwinning behaald in het Nederlandse voetbalkampioenschap van de zondagamateurs. De ploeg uit Oss, die vorige week donderdag van De Treffers verloor, versloeg zondag Elinkwijk met 3-2. Stand: De Treffers 2-3 (3-2), TOP 2-2 (4-4), Elinkwijk 2-1 (3-4). SITTARD (ANP) - Nico Jalink is in het nieuwe voetbalseizoen speler van Fortuna SC. De middenvelder van AZ was transfer vrij. Hij speelde het slot van het seizoen reeds in Limburg. Er was ook belangstelling voor hem van FC Utrecht en Sparta. Met manager Castenmiller van Fortuna kwam Jalink tot overeen stemming voor een eenjarig contract. Fortuna nam de 18-jarige jeugdspeler Robert Kicken eveneens op in de groep contract spelers. OOST-BERLIJN (AFP) - Voor de tiende keer in zijn bestaan heeft Dynamo Berlin de Oostduitse voetbaltitel veroverd. Dy namo zegevierde zaterdag met moeite met 1-0 over FC Vorw- arts uit Frankfurt (a/d Oder). 'Evenals Dynamo behaalde LOK Leipzig, vorig jaar tegenstan der van Ajax in de Europese bekerfinale voor bekerwinnaars, 37 punten uit 26 ontmoetingen. Op grond van een beter doel saldo viel het het kampioenschap de hoofdstedelijken toe. MEDEMBLIK (ANP) - De plankzeiler Marcel Reintsema, twee jaar geleden nog de voornaamste Nederlandse kandidaat voor dfe Olympische regatta, is zondag in Medemblik met de wed strijdsport gestopt. De Alkmaarder, flink aan gewicht voor het werk op de surf plank, was achterop geraakt in de race naar Seoul. Peter-Pad Tellier en Bart Verschoor zijn hem voorbijgestreefd. Reintse ma, die in het weekeinde nog twee keer tweede werd, over weegt een terugkeer in de zeilerij door met een Flying Dutch man te gaan varen. De winnende getallen in de lotto (no. 21) zijn: 10 - 25 - 32 - 36 - 37 - 39. Reservegetal: 19. Deelnemers: 562.088. Inleg: f. 2.385.740. Prijzenbedrag: f. 1.198.374. 2-2-2. Deelnemers: 15.610. Inleg: f. 69.156. Prijzenbedrag: f. 32.849. Kortom, er gebeurde van alles op zaterdag en zondag op de 23 gravelbanen aan de Boulevard d'Auteuil. De grootste verras singen hadden gisteren plaats, toen de nummer twee, Stefan Edberg en de nummer 6, Yan- nick Noah op het centre-court hun Waterloo Vonden. Edberg verloor al in de mor- gènuren (7-5, 6-3, 6-3) van een speler die niet over bijzondere kwaliteiten beschikt, maar die één facet van het spel 110 pro cent beheerst: het terugslaan van de bal over het net, binnen de lij nen. „Hij doet niet anders", aldus Edberg over Perez-Roladan, „hij slaat gewoon alles terug en laat het initiatief aan de tegen stander over. Als je dan niet over voldoende scherpte be schikt, zoals ik vandaag, dan ben je verloren. Je staat tegen een muur te spelen". Yannick Noah verloor geheel in de geest van zijn spel van een andere 'graveltijger'. Ook Emilio Sanchez beschikt over een fenomenale vastheid, maar hij schuwt de aanval niet, net zomin als Noah dat doet. Het leverde een fantastische partij Jp, waarin Noah als vanouds struikelend en slidings makend over de baan vloog, over het net duikelde, verbaal met zijn te genstander in de clinch ging, grimassen maakte, tranen liet en uiteindelijk uitgeput aan het koriste eind trok: 4-6, 6-3, 6-7 (5-7), 6-2,6-3. ,Ik heb gedaan wat ik kon met de dingen die me ter be schikking staat", fluisterde hij na afloop, „meer kan ik niet. Nu moet ik mijn teleurstelling De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 2 - 10 - 23 - 34-42-44. Reservegetal: 46. De uitslag van het 21ste cijferspel is: 514730. Deelnemers: 260.173. Inleg: f. 390.260. Vaste prijzen. Een juist ingevulde kolom in toto 21 is: 1-1-1-3-2-3-1-1-2- De uitslag van Spel 77 is: 2711467. De winnende getallen in de Lal- gische lotto zijn: 10 - 28 - 37 - 3T 39 - 41. Reservegetal: 11. Joker- nummer: 2426563. Yannick Noah bijt op zijn lij rtij tegen Sanchez.

de Stem | 1988 | | pagina 10