st-ii 1 Van Basten doet zelfvertrouwen op VITESSE VERSLIKT ZICH FLINK IN ROOSENDAALSE PLOEG Buitenlandse pers kraakt eindstrijd Willem II uitgeschakeld j°s Luhukay grote uitblinker VW (SHI SPORT EREDIVISIE EERSTE DIVISIE UITSLAGEN I Inlijsten doe je (zelf) bij Lijst-in. NEDERLANI Oostduitsers slaan eerste aanval af ns SPITS MAAKT VIER VAN DE ACHT TREFFERS VAN ORANJE ARNHEM - RBC telt weer helemaal mee in de nacompetitie van de eerste divisie. Wanhoop Vrolijk NIEUWSOVERZICHT De Treffers verslaat TOP Dubbele winst Monique Knol Gelijk spel DOS en Bennekom EN STANDEN DE STEM SPORT Roland Garros Veemarktstraat 13 4811 ZB Breda telefoon 076-221309 partners in kreatieve dienstverlening DE ST j Van onze sportredactie VLISSINGEN - Het Neder lands elftal heeft donder dagavond de ontspannen uitstap naar Zeeland afge sloten met een royale zege (8-0) op de jubilerende ama teurs van de zaterdag tweedeklasser Serooskerke. Op het oefenduel in Vlissin- gen waren liefst 6200 Zeeu wen afgekomen. Bij Oranje toonde Marco van Basten zich zeer actief. De naar de linkervleugel verbannen centrumspits van AC Milan, die donderdagmorgen als fit aangemerkt was, scoorde vier keer. Van Basten had geen last meer van de operatie aan het linkerjukbeen, die hij zaterdag in Amsterdam had ondergaan. De zwelling was verdwenen, toen de spits, die zijn centrale plaats is kwijtgeraakt aan John Bosman, gistermorgen door bondsarts Kessel werd ge keurd. Van Basten had een dag eerder, na een ontspannen vis- tocht op de Oosterschelde, in Yerseke samen met de aan het dijbeen geblesseerde Wim Koe vermans nog een extra training van één uur moeten ondergaan. Van Basten toonde zijn fit heid in de wedstrijd tegen Se rooskerke, die overigens door het vrijblijvende karakter van het duel en het grote niveau verschil niet als graadmeter mag worden genomen. Van Basten had daar lak aan. Hij begon aan de linkerkant van de aanval en mocht na tien minu ten in de tweede helft, toen de eveneens actieve Gullit rust werd gegund en werd gewis seld voor Kruzen, naar de lege plaats in de spits naast Bos man. In de eerste helft maakte Van Basten een hattrick. Eén treffer, de 2-0, was uit een strafschop, nadat Bosman in het zestien-metergebied was vastgehouden. Na rust maakte Kruzen eerst 4-0, voordat Van Basten nog een keer van de elf-meterstip mocht richten op de goede Zeeuwse doelman Jaap Pijnen burg. De gretige spits, die van bondscoach Michels zelfver trouwen mocht opdoen, faalde wederom niet. Van 't Schip, weer als rechterspits, de voor Mühren ingevallen Erwin Koe man en Bosman maakten in het slotkwartier de acht vol. Michels kon in he.t oefenduel Jan Wouters niet opstellen. De Ajacied kreeg een knietje in het dijbeen, probeerde het nog bij de warming-up maar moest zijn rol van centrale midden velder overlaten aan clubge noot Aron Winter. In de ach terste linie bezette de Feyen- oorder Sjaak Troost de rechter- stek, dinsdag in de verloren in terlandwedstrijd de plaats van Adri van Tiggelen. Rijkaard, centraal, en Koevermans, links, waren weer de andere man dekkers in de achterste lijn. Reserve-doelman Stanley Menzo mocht het doel verdedi gen in plaats van vaste tweede keus Joop Hiele. Menzo blijft bij het toernooi om het Euro pees kampioenschap thuis als tweede reserve. NEDERLANDS ELFTAL - SE ROOSKERKE (2e klasse zaterdag) 8-0 (3-0). 24. Van Basten 1-0, 38. Van Basten (strafschop) 2-0, 45. Van Basten 3-0, 64. Kruzen 4-0,70. Van Basten (strafschop) 5-0, 76. Van 't Schip 6-0,83. Erwin Koeman 7-0, 88. Bosman 8-0. Scheidsrech ter: Van Swieten. Toeschouwers: 6200. NEDERLAND: Menzo; Troost, Rijkaard en Koevermans; Suvrijn, Winter en Mühren (E. Koeman); Van 't Schip, Bosman, Gullit (Kru zen) en Van Basten. RBC telt weer helemaal mee Door Jacques Eestermans De Roosendaalse ploeg boekte gisteravond in Arnhem een onverwacht ruime zege (0-3) op Vitesse en bracht zijn puntentotaal halverwege de play-offs daarmee op drie, één minder dan leider MW, dat na drie duels vier punten heeft verzameld. Het elftal van Epi Drost heeft in het restant van de nacompe titie nog twee thuiswedstrijden te gaan, zondag te beginnen te gen Vitesse. Volgende week donderdag komt vervolgens MW op bezoek en de reeks wordt besloten met de visite bij De Graafschap. „Jongens, dit ziet er niet slecht uit", dacht Drost vast vooruit. „Je mag er nu toch vanuit gaan dat er zondag een hoop volk naar De Luiten komt. Sterker, als het niet vol zit, neem ik op staande voet ontslag. Nee, nee, grapje. Maar serieus, het moet mogelijk zijn zondag thuis tegen Vitesse op nieuw twee puntjes te pakken. Lukt dat, dan moet er ernstig rekening met ons worden ge houden. Dat zweer ik je". genover stellen, maar ze gingen wel met een voorsprong naar de kleedkamer. Johan Mole naar kende reeds in de tweede minuut succes met een kopbal na een hoekschop van Cees Moerkens, de vervanger van de aan het hoofd geblesseerde Dirk van der Laan. En dezelfde speler had Vitesse amper tien minuten later bijna de gena deklap bezorgd, maar hij zag zijn kopbal toen van de lijn ge haald door Edward Sturing. Het waren de enige wapenfei ten van RBC in de eerste speel- helft. De vrolijke en optimistische bui van de RBC-trainer was best te begrijpen. Zijn ploeg pakte op Monnikenhuizen im mers de laatste strohalm om in het spoor van de concurrentie te blijven. De eerlijkheid ge biedt echter te vermelden dat het er een uur lang beslist niet naar uit zag, dat de Westbra banders in die opzet zouden slagen. De thuisclub was zestig mi nuten lang veruit de baas. Het ontbrak Vitesse evenwel aan de vereiste scherpte om de tal loze kansen om te zetten in doelpunten. Zelfs de meest een voudige mogelijkheden werden niet benut. Dat kan met name Mike Small zich aanrekenen. Hij had zijn team halverwege de eerste helft op de rails kun nen zetten, maar verzuimde de bal in een volkomen leeg doel te schieten. Eerder had Peter Pijpers al een keer op de doel lijn redding moeten brengen en belandde een schot van Theo Bos op de lat. Daarnaast pa reerde Christol van Campen- hout zeer bekwaam een kopbal van Roy Klomp en een 'vlie gend' schot van Small. De Roosendalers konden daar voor rust amper iets te- In de tweede helft raasde Vi tesse nog een kwartiertje door, al slaagde de ploeg van Bert Jacobs er in die fase niet in het de verdediging van RBC echt lastig te maken. Terwijl de wanhoop zich langzaam maar zeker meester maakte van de thuisclub, sloegen de Roosen dalers plots toe. Voets zette zich op een meter of twintig voor het doel van de onzekere Har- rie Schellekens achter de bal voor een vrije trap en kromde die dwars door het Arnhemse muurtje onhoudbaar in de uiterste hoek. De beslissing was daarmee een feit. Vitesse kon het zich niet langer veroor loven spelers achterin te hou den en het gevolg was dat RBC naar hartelust het geliefde counter-spelletje tot uitvoer kon brengen. Dat leverde een kwartier voor tijd doelpunt nummer drie op. De maker was opnieuw Johan Molenaar. Hij pikte een dieptepass van Ger Voets op, zette Bos verschillende keren op het verkeerde been en rondde vervolgens even fraai af met een 'gebogen' schot over Schellekens. „De nacompetitie is en blijft een kermis. Wat moet ik er an ders van zeggen", meldde Bert Jacobs, getekend door zijn te leurstelling, ten overvloede. „Het is door de jaren heen de gewoonte geworden dat de beste ploeg een keer flink op zijn gat gaat. Het is moeilijk daarmee te leven, maar het zal moeten. Zondag krijgen we de kans op revanche. Laten we het er voorlopig op houden dat we die nemen". VITESSE - RBC 0-3 (0-1) - 3. Johan Molenaar 0-1, 61. Voets 0-2, 75. Jo han Molenaar 0-3. Toeschouwers: 3500. Scheidsrechter: Uilenberg. Vitesse: Schellekens, Sturing, Bos, Klomp, Van den Brom (77. Mad- sen), Laamers, Straal (75. Baltus), Evers, Talan, Small, De Vries. RBC: Van Campenhout, Jurgens, Van Gastel, Mario Molenaar, Ker- stens, Johan Molenaar, Van der Steene (61. Van der Sander), Bij- sterveld (70. Tebbens), Pijpers, Voets, Moerkens. MVV-DE GRAAFSCHAP 2-1 (2-0). 29. Thai 1-0, 40. Arts 2-0 (strafschop). 52. Rosendaal 2-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 3000. MW: Hanssen, Linders, Arts, Thai, Quaden, De la Haye, Maas, Vincent, Braken, Vanderbroeck (Driessen) en Verbeek. DE GRAAFSCHAP: Olyslager, Kruys, Hidding, Vreman, Wij kamp, Rosendaal, Oonk (Beerthuiszen), Leeuwerik, Boere, Van Eek en El be rts. Martin Laamers haalt uit. Een verbeten Tommie Kerstens komt net iets te laat. Albert Jur gens en Johan Molenaar kijken toe. - fotode Gelderlander BREDA - De buitenlandse pers heeft over het alge meen geen goed woord over voor het niveau van de Europacup-I-finale tussen PSV en Benfica. Beide ploe gen wordt verweten er geen echte wedstrijd van te heb ben gemaakt. De Portugese pers, die PSV de verdiende winnaar noemt, bekritiseert het peil van het duel, op een uitzon dering na, O Diario stelt: „Het was een weinig opwindende wedstrijd als gevolg van de tactische en strategische manier van oorlogsvoering". Van de finale wordt niet veel heel gelaten in de Westduitse kranten. De Stuttgarter Zeitung gaat het verst in zijn kritiek. „De toeschouwers waren geko men voor een feestmaaltijd, maar het opgediende smaakte van geen kanten", schrijft de krant. Duizenden supporters stonden de PSVers gisteren toe te juichen tijdens een rondrit door Eindhoven. „Aan het einde van de verveling: Eindhoven". „De logica van een non-match". „Een te lang durend even- fotoanp wicht". Voor de Franse sportkranten L'Equipe en Le Sport was de Europa cupfinale tussen PSV en Benfica er eentje om gauw te vergeten. „Een geblok keerde wedstrijd zonder klasse", aldus Le Sport. Van amp cnnrtrarlantm combinaties van VW en rie met maximaal ri Van onze sportredactie GRONINGEN - FC Gronin gen is de belangrijkste kan didaat geworden om de na competitie in de eredivisie te winnen. De Groningers behaalden in het Ooster park tijdens een spectacu laire wedstrijd een over winning van 2-0 op Willem II. Zij hebben de troefkaart nu in eigen hand. De Til- burgse formatie is als enige kansloos in de strijd om de resterende plaats in het toernooi om de UEFA-be- ker. De Groningers wilden snel hun slag slaan. In een hoog tempo kwamen kansen tot stand, maar Mason, Eykelkamp en Booy verzuimden af te ronden. Hoewel de thuisclub voortdu rend het initiatief had, was Willem II in snelle tegenstoten ook gevaarlijk. Van Straalen schoot de bal tegen de paal. Korte tijd later raakte Booy eveneens de paal. Voortdurend was sprake van een open wed strijd, omdat beide ploegen volop het offensief zochten. Tien minuten voor de rust vond Van Straalen opnieuw de paal op zijn weg naar succes. Ook na de pauze golfde het spel op en neer. Snel kwam tot uiting dat Willem II de zaken beter voor elkaar had en het initiatief naar zich toe trok. In die fase waren Van de Horst, Maddock en Van der Borcht dicht bij een doelpunt. De thuisclub was rijp voor een achterstand, maar in eens kreeg Eykelkamp de geest. Uit een voorzet van Brooke sloeg Eykelkamp koppend toe: 1-0. Willem II ging daarna na drukkelijk op jacht naar de ge lijkmaker. De opportunistische aanpak bracht echter geen on rust bij de Groningers. Nadat Olde Riekerink op de lat had geschoten, zorgde Mason in de slotminuut voor de eindstand: 2-0. FC GRONINGEN-WILLEM II 2-0 (0-0). 68. Eykelkamp 1-0, 89. Mason 2-0. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 5.000. Gele kaart: Sta- fleu (Willem II). FC GRONINGEN: Storm; Boek- weg, De Wolf, Thijssen, Manders; Mason, Olde Riekerink, Verkuyl; Brooke, Booy, Eykelkamp (Belt man). WILLEM II: Verkerk; Wolffs, Werdekker, Stafleu, Mallien; Fes- kens, Van der Borcht, Van de Horst; Broeken, Maddock, Van Straalen (Farrington). Van onze sportredactie VENLO - WV heeft door een overwinning van 4-1 op FC Twente kansen op het beha len van Europees voetbal behouden. Hoe wel Groningen, met nog een wedstrijd te spelen, een punt meer heeft dan WV en Twente, kunnen de Venlonaren na het uit stekende spel van donderdag vol zelfver trouwen naar Tilburg afreizen voor het duel met Willem II. De uitblinker bij VW was Jos Luhukay. Hij moest twee weken geleden een reis met het Mo lukse voetbalteam naar Indonesië afzeggen, omdat WV zich plaatste voor de na-competitie. Zijn teleurstelling maakte donderdag definitief plaats voor vreugde, want hij speelde als Simon Tahamata in vroeger dagen. Niet alleen door zijn drie doelpunten viel hij op maar nog meer door zijn soli. VW - Twente was voor het publiek, dat ge zien de geringe opkomst blijkbaar niet meer zo geloofde in de Venlose kansen, een aantrekke lijk kijkspel. Niet alleen door het aanvallende spel en de vele kansen. Ook door de vloeiende combinaties van VW en de met maximaal ri sico uitgevoerde acties. Zo speelde Libregts vlak voor rust met de hak terug op doelman Roox, terwijl zich nog twee Twentenaren achter hem bevonden. Vooraf zag het er niet gunstig uit voor VW. Jan Reker had zijn elftal flink gewijzigd. Rut ten en Valckx, normaal verdediger en midden velder, vormden samen met Luhukay de aan val. Reker had geen andere keuze, want Fran cois was geblesseerd en Lammers reserve. De omzettingen pakten wonderwel uit. Rutten, die ook scoorde, als spits was zelfs een openbaring. WV speelde als was het de eerste wedstrijd van het seizoen. In tegenstelling tot de laatste tijd ging het ook na rust (2-1) door. Twente stelde weinig tegenover het goede spel van VW en zal alle moeite hebben zich nog een keer op te richten voor de laatste wedstrijd tegen Groningen. VW - TWENTE 4-1 (2-1). 12. Luhukay 1-0,30. Luhu kay 2-0, 43. Keur 2-1, 52. Luhukay 3-1,60. 4-1 Rutten. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 5616. VW: Roox; Burhenne (Berghuis), Van Berge Hene gouwen, Verhagen en Eijer; Libregts, Reynierse en Korsten; Luhukay, Rutten en Valckx. TWENTE: Ensink; Koopman, Van Rossum, Rutten en Elzinga; Bosch, Roelofsen (Neyenhuis) en Balm; Keur, Lipponen en Huistra (Brilhuis). Groningen-Willem II WV-Twente Zondag: Willem ll-WV, Twente- Groningen NACOMPETITIE STAND UITSLAGEN MW RBC Vitesse Graafschap 3 2 0 1 4 5-! 3 1113 (4 3 1113 24 3 0 2 1 2 34 Vitesse-RBC M W-Graafschap Zondag: RBC-Vitesse, schap-MW. GROESBEEK (ANP) - De Treffers heeft donderdag de tweede wedstrijd van het nationale kampioenschap van de zondagamateurs in Groesbeek met 2-1 gewonnen van TOP. Bij rust had de kampioen van de hoofdklasse B een voor sprong van 2-0, door twee treffers van Wijnhoven. Na de hervatting scoorde TOP via Van Wal tegen uit een straf schop. Stand: De Treffers 2-3 (3-1), Elinkwijk 1-1 (1-1), TOP 1-0 (1-2). JESSHEIM (NTB) - Monique Knol is gisteren de Ronde van Noorwegen op denderende wijze begonnen. De Nederlandse won zowel de proloog, een tijdrit over 2,7 kilometer, als een criterium over 38,5 kilometer. Uitslag proloog: 1. Knol (Ned) 3.27,4,2. Schoenenberger (Zwi) 3.32,1, 3. Bankaitis-Davis (Vst) 3.32,8,4. Benjaminsen (Noo) 3.34,1,5. Bene dict (Vst) en Field-Curtis (Vst) beiden 3.34,9,14. Heieen Hage (Ned) 3.39,7,18. Westland (Ned) 3.40,8,30. Meijer (Ned) 3.44,1, 52. Koolloos (Ned) 3.49,7. Uitslag criterium: 1. Knol 54.54,2. Niehaus (WD1, 3. Tobin (VSt), 4 Larsen (Noo), 5. Benjaminsen (Noo), 8. Meijer (Ned), 10. Hage (Ned), 13. Koolloos (Ned), 23. Westland (Ned) allen dezelfde tijd als Knol. Algemeen klassement: 1. Knol 51.11, 2. Niehaus 58.23, 3. Schoenen berger (Zwi) op 58.26,4. Bunkaitis (VSt) op 58.27,5. Benjaminsen op 58.29,12. Hage op 58.33,15. Westland op 58.34,25. Meijer op 58.37,38. Koolloos op 58.43. KAMPEN (ANP) - DOS Kampen en Bennekom hebben de eerste wedstrijd van het Nederlands kampioenschap bij de zaterdagamateurs gelijk gespeeld, 1-1. In de eerste helft nam DOSK door een doelpunt van Mulder een voorsprong. Na de rust kwam Bennekom dank zij Eik hout op gelij ke hoogte. ZEILEN Zeilregatta Medemblik UITSLAGEN Star: tweede race: 1. Carlsson/ Werner (Zwe), 2. Fravezzi/Dal- vit (Ita), 3. Anders en Stephan Myralf (Den), 4. Adams/Olsen (VSt), 5. Benamati/Devoti (Ita), 8. Douze/Altena (Ned), 26. Van Leeuwen/Vollebregt (Ned), 27. Nelis/Brinkgreve (Ned), 31. de Jong/Ekels (Ned), 32. In der Maur/Schippers (Ned), 36. Bak- ker/Vandenberg (Ned), 37. Staart) es/Douze (Ned), 38. Schipper/Boeschoten (Ned); derde race vervallen. Wordt vrijdag opnieuw gevaren. Stand na 2 races: 1. Fravezzi 6.0 punten, 2. Carlsson 17, 3. An ders/Just (Den) 19.7, 4. Adams 21,5. Merkelbach/Hecker (WD1) 23.7, 9. Douze 30, 15. Van Leeu wen 46, 28. Nelis 67, 29. Bakker 69, 33. Staartjes 72, 36. In der Maur 76,37. De Jong 77. Soling: tweede race: 1. Lama- ro/Dalla Vecchia/Romano (Ita), 2. Gorostegui/Valades/Monjo (Spa), 3. Ahlby/Collberg/Svens- son (Zwe), 4. Komatsu/Hanao- ka/Ikeda (Ned), 5. Jungell/ Mannström/Harima (Fin), 23. Van Manen/Steeneken/Van de Vaart (Ned), 27. Koot/Massen- berg/Mulder (Ned), 31. Segaar/ Vink/Botterweg (Ned), 35. Den Outer/De Lange/Molsbergen (Ned); derde race: 1. Schu- mann/Jakel/Flach (Odl), 2. Persson/Wallin/Oberg (Zwe), 3. Bank/Mathiasen/Secher (Den), 4. Gorostegui, 5. Nauck/Hellrie- gel/Diedering (OD1), 11. Van Manen, 33. Den Outer, 38. Se gaar. Stand na 3 races: 1. Lamaro 32, 2. Smith/Leask/Richards (GBr) 40, 3. Haegeli/Borde/Vanier (Fra), 42.7 4. Thelen/Thelen/ Valtanen (Fin) 44, 5. Bank 46.7, 17. Van Manen 76,40. Den Outer 128,43. Segaar 133. Flying Dutchman: tweede race: I. Sato/Wakinaga (Jap), 2. Bo- rowski/Krok (ODi), 3. Leh- mann/Madicke (ODI), 4. Ange- letti/Fornelli (Ita), 5. Adler/ Temke (Bra), 7. Haakman/Al kemade (Ned), 12. Koning/ Schelling (Ned), 28. Van Via- nen/Winters (Ned), 33. Peter en Corjan Schouten (Ned), 34. Schaaf/Schmal (Ned), 36. Van der Meulen/Mulder (Ned), 39. Jaspers/De Jong; derde race (winnaars Koning-Schelling) vervallen verklaard; wordt vrijdag opnieuw gevaren. Stand na 2 races: 1. Borowski II,2. Sato 17,3. Yeoman/McDo nald (GBr) 21, 4. Lehmann 24.7, 5. Adler 25, 7. Haakman 31, 8. Koning 31. Divisie 2 (plank), heren: tweede race: 1. Kelbert (Fra), 2. Tellier (Ned), 3. Gebhardt (VSt), 4. Nagy (Fra), 5. Ballester (Spa), 13. Verschoor (Ned), 22. Boersma (Ned) 25. Koops (Ned), 35. Heida (Ned), 71. Reintsema (Ned); derde race: 1. Quintin (Fra), 2. Belot (Fra), 3. Geb hardt, 4. Nagy, 5. Lawrence (Aus), 7. Reintsema, 8. Tellier, 18. Verschoor, 24. Boersma. Stand na 3 races: 1. Nagy 15,2. Tellier 22.7, 3. Kelbert 24.8,4. Belot 26.4, 5. Nissen-Lie (Noo) 46.7, 9. Verschoor 62, 28 Boersma 114,37. Reintsema 135 Divisie 2 (plank), dam«: tweede race: 1. Lamerichs- Heuer (WD1), 2. Madsen (Zwe), 3. De Vries (Ned). stand na 2 races: 1. Lamewricte 3, 2. De Vries 5.7, 3. Ronnes (Ned) 13.7. Tornado: tweede race: 1. Willy en Cees van Bladel (Ned), 2. Oberer (Zwi), 3. Paul en Trine Elvström (Den), 4. Ogawa (Jap), 5. Marström (Zwe), 7. Tolsma' Kats (Ned), 10. Van Ek/Lam- briex (Ned), 17. Jonker (Ned), 20. Dijkstra (Ned); derde race: Van Ek, 2. Oberer, 3. Grael (Bra), t Sjoest (Sov), 5. Van Bladel, 2S. Tolsma, 32. Jonker. Stand na 3 races: 1. Van Bladel 15.7,2. Van Ek 24,3. Oberer 40,1 Elvström 41.7, 5. Schweizer (Zwi) 47, 18. Tolsma 77, 22. Jon' ker 88. 470-dames: tweede race: 1. Le Brun (Fra), 2. ZabeU (Spa), 3 Briand (Fra), 4. Lemström (Zwe), 5. Soderström (Zwe), 12. Vegter/Bultman (Ned), 25. Steenhuis/De Blocq (Ned) 26 Kramer/Stavenuiter (Ned), 32 Van de Vooren (Ned);derde ra ce: 1. Kramer, 2. Munch (Den), 3. Bacchiega (Ita), 4. Porta (Ita), 5. MacAleavey (Ier), 6. Steenhuis, 18. Vegter, 21. Van de Vooren. Stand na 3 races: 1. Bacchiega 33.7, 2. Mas Borrell (Spa) 34,3. Porta 36.7, 4. Le Brun 38, 5. Hardwiger (ODI) 38, 10. Vegter 67,14. Kramer 73, 24. Steenhuis 81.7,33. Van de Vooren 103. 470-heren: tweede race afgelast na acht valse starts; wordt vrij dag opnieuw vastgesteld. Finn: tweede race: 1. Armit (NZ1), 2. Nyren (Zwe), 3. Heiner (Ned), 4. Neeleman (Ned), 5 Maier (Tsj), 6. Hofland (Ned); derde race: afgeschoten en op nieuw vastgesteld voor vrijdag. Stand na 2 races: 1. Devoti (Ita) 20, 2. Papantoniou (Gri) 23.7,2 Hjortnaes (Den) 25, 4. Nyren 26, 5. Passoni (Ita) 26, 6. Hofland 28.7, 12. Heiner 39.7, 26. Neele man 77. BASKETBAL Internationaal herentoernooi in Hagen (WD1) Uitslag groep B: Nederland- Italië 62-97 (27-47). Stand: Italië 2-3 196-163, Joego slavië 1-2 101-99, Nederland W 62-97. Uitslag groep A: Sovjetunie- Frankrijk 105-75 (44-39). Stand: Sovjetunie 2-4 219-143, Frankrijk 1-1 75-105, W-Duits- land 1-168-114. TAFELTENNIS Uitslagen eredivisie heren: L en T - BT Lifters 18-0, L en T kam pioen, Blauwe Werelt - Pelgrim 15-3. AMSTERDAM (ANP) - Kasparovs brandende eer zucht houdt de schaakvier- Icamp in Amsterdam in de slotakkoorden levendig. Over zijn eindzege wordt „iet meer gerept, die staat vast, wel over het aantal gLO-punten, dat hij aan zijn al fantastische score van 2750 zal toevoegen. pe wereldkampioen heeft een levensdoel voor ogen. Met al zijn hartstocht maakt hij jacht op het record van Bobby Fi scher. De Amerikaan nam in 1972 vrijwillig afscheid van het toernooischaak met de rating Jagei door Leon Krijnen DIEREN (ANP) - De Oost- duitse renners hebben don derdag de eerste serieuze aanval op hun leidende po sitie in Olympia's Ronde van Nederland afgeslagen. In de zesde etappe van Em- meloord naar Dieren maakten de Nederlanders eindelijk weer de indruk zich niet bij voorbaat bij een Oostduitse eindover winning neer te leggen. Louis de Koning, één van de favorie ten voor de eindzege, sloop in het laatste gedeelte van de etappe mee met de vlucht van de Sergei Oehakov en de Ita liaan Brunelli. De Rus hield het tempo van de vluchters hoog, maar de Oostduitse trein slaagde er in de slotkilometer in het verschil tot enkele secon den beperkt te houden. De Ita liaan Brunelli, die in de kop groep het minste werk opknap te, reed zijn twee concurrenten in eindsprint uit het wiel. De Nederlandse ploegen hebben zich voorgenomen de Oostduiste ploeg nog eens flink aan te pakken voor de strijd zich naar het Limburgse heu velland verplaatst. „We moeten de Oostduitsers de komende dagen afmatten, zodat ze niet al te fris Limburg bereiken", aldus vluchter Louis de Ko ning, die onderweg en aan de finish in totaal acht seconden bonificatie pakte en als één van de grootste kanshebbers voor de eindzege geldt. De 20-jarige renner uit de ploeg van Frits Schür toonde zijn mogelijkhe den begin mei in de zware Ita liaanse etappekoers Giro delle Regioni, waar hij de vierde Plaats in het eindklassement bezette. Het succes volgde op zijn beslissing zijn studie aan de MTS te beëindigen. De Ko ning kon zich niet meer moti veren voor de examens en be sloot zich helemaal op het fiet sen te storten. In de Italiaanse bergen hield hij de beste cou reurs uit de Sovjetunie achter sich. „ik kan goed omhoog, maar ik ben niet de enige in °nze ploeg die voor de eind- everwinning in aanmerking bomt. Het is de bedoeling dat de ploeg met drie of vier ren ners voor in het klassement bomt te staan. Op die manier bunnen we het de Oostduitsers ln de finale in Limburg erg tivaar maken", voorspelde de coureur uit Heenvliet. Uitslag zesde etappe: 1. Brunelli Uta) 3 uur, 11 minuten en 39 secon- (met bon. 3.11.24), 2. Oehakov ™V) z.t. (met bon. 3.11.29,3. De Ko- 5®B (AEc) op 8 seconden (met bon. ii'-42), 4. Vos (Gia) op 0.10, 5. i,neus (AEc), 6. Zamana (Pol), 7. Le urand (Gia), 8. Akkermans (KMi), .(Kistenmaker (Elr), 10. Venema Y°), 11. Boogaard (Moo), 12. Wol- (Gia), 13. Kok (VGa), 14. Lup- Ws (ABK), 15. Coone (Mil), 16. Van Wouw (Tijs), 17. Wolf (ODI), 18. Wooy (DVo), 19. Engels (SDi), 20. jjUIems (Oly) allen dezelfde tijd ■us Vos. jy^emeen klassement: 1. Meier ^O') 20 uur, 22 minuten en 52 se inden, 2. Wolf (ODI) op 24 Secon al, 3. De Koning (AEc) op 0.31, 4. J(n Adrichem op 0.33, 5. Wolsink 1.027 jjnan (KMi) op 1.25, 9. Luppes tf>' op 1.00, 6. Boorsma (Gia) op JW, 7. De Vries (KMi) op 1.15, 8. (KMi) op 1.25, 9. Luppes !i T?) °p 13°. 10. Vos (Gia) op 1.31, Duin (Moo) op 1.32, 12. Houtop woo) op 1.35,13. Knuvers (KMi) op ,7' 14. Bol (AEc) op 1.55, 15. Cent H 'S °P 1.57,16. Coone (Mil) op 2.07, (W uithoff (Sep) op 2.08,18. Mul- 2 'AEc) op 2.08, 19. Kok (VGa) op 20- Kistenmaker (Elr) op 2.32.

de Stem | 1988 | | pagina 6