'Integratie in de sport centraal' 'Plantsoenen Sas van Gent slecht' BONDEN MET EISENPAKKET NAAR ZIEKENHUISDIRECTIE Raad wil niet zomaar subsidie geven aan St.-Baafs Aardenburg an locatie gencentra moeizaam le Integratie ZEKV en de Muziekschool is 'n feit 'Geen geld voor extra onderhoud vaarwegen' POLITIERAPPORT ETINGEN aMENS MARKTEN LIJK NIEUWS ipE STEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 27 ME11988 T16 Axel Nieuw-Namen SLUISKIL - De directie van de ziekenhuisgroep 'Zeeuwsch-Vlaanderen' moet afzien van een perso- neelsindeling in verschil lende niveaus in de over gangsfase van vier naar twee ziekenhuizen. "rÜtHAAD TERNEUZEN TEVREDEN St.-Jansteen krijgt een dorpsfeest CDA wil vragen kunnen stellen in Aardenburg Tevergeefs PIET PENNE, INITIATIEFNEMER VOETBALWEDSTRIJD MINDERHEDEN: Groepen Plannen Bewust Botsing Stremming Bekeuringen Aanrijding Inbraak Caravan CDA-RAADSIID R. BRUGGEMAN: Jazzfestival Terneuzen van start Open huis dag en avondschool O.A. lies) voor I vis- ran9 aan- Le- ond (daag lper- Üd, énen ijftig 5>rden i to- ïaast dere [aan- ide ha- /anaf "op. Ireni- ilaars (p het een De wor- ba Er i alle aan De op in strijd STERRIT - In de sterritt» competitie heeft TC Axel 4 tweede dagsucces binnf Ondanks concurrentie vi Europacupvoetbal kwami 71 deelnemers inschrijvf Voor de deelnemers w Oostburg en Sluis eindig deze rit in noodweer. Uitsla 1. TC Axel 60 punten, 2.1 Sas van Gent 44, 3. Mais Magdalena Zaamslag Freewheel Schoondij] 39.Tussenstand: Axel punten, TC Sas 93, Mai Magdalena 92, Breskens Freewheel 74 punten. Woen» dag 1 juni is er weer een r] voorzien in Axel. KAARTING - In zaal 1 Schroder werd een kaartüi gehouden waaraan 25 perso nen deelnamen. Uitslag: 1 J.de Loos/R. Thilleman, 2. R Sturm/F. de Koning, 3. j Schröder/W. van Roeyen TOUWTREKKEN - De voet balvereniging Hulsterloi houdt zaterdag 28 mei ee touwtrekwedstrijd in twe categorieën. Voor aangeslote nen bij verenigingen en vrij deelnemers, waaronder buurten. De wedstrijd is het voetbalveld van Hulster loo en begint om 14.00 uur. Personeel dreigt met acties Van onze verslaggever De verhouding van de functie indeling van verpleegkundigen moet herzien worden en de di rectie dient te streven naar de oorspronkelijke doelstelling van maximaal vijf tot tien ontslagen. "Pat zijn de eisen die bonden en COR van het personeel van de ziekenhuis- groep gisteravond meekregen voor het overleg op dinsdag 31 mei met de ziekenhuisdirectie. Weigert de direc tie op de eisen in te gaan, dan over weegt het personeel massaal serieuze acties te gaan ondernemen. Gedacht wordt aan het draaien van zondagsdiensten, handtekeningenac ties of een bezetting van de directie kamers. Een speciale werkgroep be raadt zich de komende dagen over een eventueel te volgen actiepad. Tijdens de personeelsbijeenkomst in het Elisabethziekenhuis in Sluiskil, die bezocht werd door een kleine tweehonderd personeelsleden, bleek duidelijk dat het personeel de grote onduidelijkheid over de toekomstige personeelsbezetting en de functie waardering meer dan zat is. De verwijten aan het adres van de directie van de werknemers waren legio. Met name verweet het perso neel de directie laksheid, hooghartig heid en het kweken van onrust door veelvuldig mededelingen te laten cir culeren onder afdelingshoofden en andere mensen met leidinggevende functies. Ook AbvaKabo-bestuurder P. Verschragen was slecht te spreken over de directies weinig kordate aan pak van de fusieperikelen. „Ook onze ervaring is dat alles erg traag verloopt. De bonden hebben in september 1987 bij de directie aange drongen op de verstrekking van de juiste gegevens over de personeelsbe zetting en het verloop van werkne mers. Ook wilden we meer weten over het scholingsplan. In januari vernamen we dat de gegevens in een computer verwerkt waren. Een maand later kregen we te horen dat het verloop op vijftien procent ge raamd werd en dat gehoopt werd op tien arbeidsplaatsen in de buitenpo likliniek in Hulst. Dat op een moment dat er absoluut geen duidelijkheid be stond over die voorziening," voerde Verschragen aan. De collectieve ontslagaanvraag voor 65 werknemers kwam voor de bonden dan ook vrij onverwacht. „Te meer," zo stelde Verschragen, „omdat ons steeds verteld werd dat de direc tie zou blijven streven naar maxi maal vijf tot tien ontslagen." „Wij vinden dit voorbarig, omdat wij op grond van ons bekend zijnde gegevens over het personeelsverloop van de laatste vier maanden van dit jaar-er zijn 47 werknemers vertrok ken - verwachten dat eind dit jaar 141 mensen weggegaan zijn. Wij willen nu dan ook van de directie de ver- loopcijfers over de laatste vijf jaar zien en dat uitgesplitst per dienst. Bo vendien willen we van de directie vernemen wat ze denken te gaan doen om het aantal ontslagen te beperken," aldus Verschragen. Voorzitter F. Meyfroyt van de cen trale ondernemingsraad (COR) van de ziekenhuizen zal op 7 juni de direc tie dezelfde vragen voorschotelen. „Daarnaast," zo zei Meyfroyt, „is het de bedoeling van de COR om een ex terne deskundige in te schakelen, die moet uitzoeken of het mogelijk is om het aantal ontslagen te beperken tot een minimum. Uitgaande van de di rectionele doelstelling." Met het oog op de ontslaggolf advi seerden de vakbondsvertegenwoordi gers van Beterschap, CFO, FHZ en het GOB hun leden om hoe dan ook protest aan te tekenen tegen eventu eel ontslag. AARDENBURG - Een meerderheid van de Aardenburgse gemeenteraad heeft zich gisteravond uitgesproken voor biokDstf,nd !fa™p,i?e'§ handhaving van de voorwaarden bij verstrekking van subsidie aan de St.-Baafskerk, namelijk overdracht aan de rijksgebouwendienst. Hierdoor zal er geen subsidie worden verstrekt. ïebas- pun- schap: H. de Rijcke 3 blökkei Thil- Th. Lampaert, H. van Iwaarda ootste R- Pielaet, J. Jansen, J. stand Muijnk en M. Verploeg, alle •aid 31 twee blokken. 0, Th. ST.-JANSTEEN - Bejaarden en 22, schieting, gemeenschapscen trum, 28 schutters: hoge en eers >ebas- zij vogel: F. Reunis, St.-Jansteer blok- tweede zij vogel: R. de Bakkei W. Verrebroek; grootste aantal: Ierck, Blommaert, St.-Jansteen. ?eschool, faculteit educatieve opleidinga ■nen: Isa belle Bruggeman, Graauw. locaties voor nieuwe woonwagei gemeente Hulst bijzonder moe tijdens de raadsvergadering, wa< neerde hoever het nu eigenlijk zi: lo- frW het oals elig tens ge- be- het ape, >den nde ver- ge- oca- De ek- om- >or- ïeid Mn", men ïaar ligt al- eeft ge- om- be- >eelt dat B en W zorgvuldig te wer willen gaan, om de inwonei niet nodeloos ongerust te m 1 ken. Dat beleid had de go« TERNEUZEN - Met uitzondering van Links Perspectief Terneuzen (LPT) is de gemeenteraad van Terneuzen gis teravond volmondig akkoord gegaan met de integratie van de Terneuzense vestiging van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV) en de plaatselijke muziek school. cauterea „Spoed is nergei goed voor", meende die. „W moeten voorzichtig zijn en alk goed afwegen. En dat mag be zijn tijd hebben". „Het zou toch een afgang zij als straks die locatie commissi plaatsen moet aanwijzen meende Martens nog. „Di maakt niet uit waar de centi komen", reageerde de wethou der, „maar we hebben die com missie wel nodig om er zeke van te zijn dat de locaties haal baar zijn". Van de Voorde a er gisteren bij benadering nu geen zicht op te hebben wan neer B en W met locaties naapvoor het feit dat ondanks de buiten zullen komen". eden luist i re- ezet. e al- g in treeg jaar jrslid ie on- oor J. jaar houd ge- spel- ijf of heb- >c tan hun Tkon- Van onze correspondent ST.JANSTEEN - De Stichting Evenementen Sint Jansteen en om streken is druk bezig met de voorbereidingen van een groot dorps feest op 10 en 11 juni aanstaande. Tijdens die twee dagen is de loods van de gebroe ders Dobbelaer in de Brouwerijstraat omge toverd tot een feesttent, waarin en waaromheen allerlei activiteiten plaatsvinden. De stichting streeft ernaar voor wat wils te bieden. Zo zijn er vrijdag juni een schieting op de liggende wip, volksdan sen, gezelschapsspelen en een grote drive-in show- Zaterdag is er overdag een zeskamp, waarbij zes tien ploegen onderling de strijd aanbinden. Tevens zijn er weer gezelschaps spelen en een grote feest avond vormt het slot van het Steense dorpsfeest. hierbij doorgevoerde bezuini gingen men toch kans had ge- aien nieuwe activiteiten te ont wikkelen. De gevolgen van de bezuinigingen waren juist voor Volgens CDA-er R van de Wijnckel pleegde het college koehandel en zou het college de kerk uit het promotiebeleid moeten schrappen indien een dergelijke houding wordt inge nomen. „Als burgelij ke overheid moet je de mening van een totale kerkgemeenschap respecte ren", aldus Van de Wijnckel, die zei dat de meerderheid van de kergemeenschap tegen overdracht is. „Ik dacht dat de St. Baafskerk door dit college werd gekoesterd, maar dit is wel een rare manoeuvre. Er is sprake van rechtsongelijkheid. De overdracht is niet gelukt. Maar hoe nu verder. Het zou een aanfluiting zijn van het promotiebeleid, als deze subsi die niet wordt verleend". Ook W. van Helden (Gemeen tebelangen) en P. van Maelen (eigen lijst) wilden evenals de CDA-fractie de subsidievoor waarden laten vallea J. Dees (WD) steunde het collegevoor stel, dus subsidievoorwaarden handhaven. „Ik heb geen enkel respect ten aanzien van de tot standkoming van het besluit door de kerkvoogdij", be weerde hij. Volgens burgemeester E. Jongmans was er geen sprake van directe koppeling van res tauratie en overdracht, zoals blijkbaar door enkelen werd verondersteld. „Wij respecte ren de opvatting van het kerk bestuur, terwijl het promotie beleid zo zal blijven", ant woordde hij. Volgens wethouder J. de Rid der waren de raadsleden ver keerd bezig als ze de subsidie voorwaarden zouden laten val len. „De kerk weet de conse quenties", stelde hij. Een bla mage voor Aardenburg", mom pelde Van de Wijnckel, toen het collegevoorstel werd aangeno men. De Aardenburgse raad ging eveneens akkoord met de vesti ging van een vishal aan de Rijksweg in Eede ondanks en kele bezwaren van de CDA- fractie. „Binnenkort kunt u nog drie aanvragen verwachten", aldus de heer Van de Wijnckel. Zo prees de WD het college Van onze verslaggever •n AARDENBURG - De CDA- fractie in de Aardenburgse raad wil weer vrijelijk ge bruik kunnen maken van de rondvraag. Tot vandaag toe was het de Aardenburgse raadsleden niet ««gestaan om in te springen op actuele zaken en daar voor de afsluiting van de maandelijkse Vergadering vragen over te sel- len. In Aardenburg is het sinds burgemeester E. Jongmans het 'oer van zijn voorganger W. uockefeer overnam regel dat vragen aan het college min stens 24 uur voor de vergade rs schriftelijk bij het college Worden ingediend. Die regel in het reglement Van orde wil het CDA kwijt, fractievoorzitster G. van We- wienen-Dij s vroeg het college Ssteren dan ook om het ge- Wraakte artikel uit het regle ment van orde te schrappen, fonder problemen werd het "erzoek van het CDA aangeno men. LPT reden zich tegen de voor genomen integratie te keren. A. van Himme pleitte voor een ge meentelijke aanvullende rege ling voor een financirele tege moetkoming in de gevolgen van de bezuigingen bij het per soneel. Anderzijds vond hij dat een fonds voor de minima in Ter neuzen - volgens wethouder J. Doppegieter alleen nog maar in de studeerkamerfase - het die minima mogelijk moeten blij ven maken aan het maatschap pelijk verkeer, en dus de cur sussen van de nieuwe stichting, te kunnen deelnemen. „De echte minima kunnen dit niet betalen", zo vond Van Himme. De Terneuzense raad behan delde de ingekomen stukken volgens een nieuw stramien, dat gisteravond als eerste agendapunt aan de orde was gekomen en aangenomen. De ingekomen stukken zijn op voorhand gerubriceerd door het college met voorstellen ter afdoening. Ieder raadslid mag er zijn zegje over doen en de raad beslist uiteindelijk op welke wijze de stukken worden afgedaan. Te vergeefs stelde LPT nog voor een vaste spreektijd per fractie af te spreken, maar toen hij hiervoor geen bijval kreeg legde hij zich neer bij het voor stel en was voorzitter J. van Rooijen blij dat de raad zich unaniem in de behandeling van de ingekomen stukken kon vonden. Door Sjaak Begijn SPUI - „De belangstelling voor sportbeoefening door buitenlandse jongeren neemt toe. De moeilijkheid is echter dat ze onvol doende de weg weten in de wereld van de sport. Men is niet op de hoogte van de wijze waarop de sport is georganiseerd. Daar staat tegenover dat men in de Nederlandse sportorgani saties, bonden en vereni gingen vaak te weinig weet van mensen die uit een andere cultuur afkom stig zijn." Met deze woorden licht Piet Penne het gezamenlijke pro ject van de gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen toe. Deze gemeenten willen minderheden laten kennis maken met sport met als doel hen zo in de bestaande ver enigingen te integreren. Eind vorig jaar liet het minis terie van WVC in een brief aan de besturen en sportorga nisaties van de gemeenten weten geld beschikbaar te stellen voor sportstimule- ringsprojecten voor etnische en culturele groepen. Axel, Sas van Gent en Terneuzen vonden dat dit landelijke be leid ondersteuning verdiende. Het verzoek om een financiële bijdrage van 7500 werd in gediend. Piet Penne: „Er werd een bijeenkomst belegd onder lei ding van de Zeeuwse Sport raad om te bekijken of de sportorganisaties op een of andere wijze konden voldoen aan de behoeften die leven bij de minderheidsgroepen. Be keken moest worden of vraag en aanbod op elkaar afgesteld konden worden. De belang stelling voor deze bijeen komst van Nederlandse sportzijde was minimaal. Al leen de voetbalverenigingen Terneuzense Boys en Spui hadden een vertegenwoordi ging afgevaardigd. Het is te hopen dat ook andere vereni gingen over de brug komen." In onderling overleg werd be sloten plannen voor te berei den zoals het helpen uitbou wen van initiatieven van minderheidgroepen, het orga- Piet Penne: 'Het verleden heeft ons geleerd geen aparte verenigingen op te richten'. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER niseren van kennismakings portactiviteiten en kadercur sussen en een voetbaltoernooi voor minderheden in de Ka naalzone. Piet Penne: „Komede zon dag, 29 mei, om 14.00 uur is de eerste wedstrijd. De volgende wedstrijden zijn 5,12 en 19 ju ni. De plaats van handeling is sportpak Oude Vaart in Ter neuzen. De Turkse Jongeren Vereniging Zeeuwsch Vlaan deren, Stichting Aster, Stich ting Antiyana en de Turks/ Islamitische Culturele Ver eniging leveren de teams voor dit toernooi. Na de wedstrij den kunnen de deelnemers van gedachten wisselen met de voetbalverenigingen uit de gemeente Terneuzen. De voetbalvereniging Terneu zense Boys heeft ook al op het plan ingehaakt. Het komende seizoen starten de oranje- zwarten met een achtste se niorenelftal, bestaande uit Turkse jongerea Eddy Roozen van de ge meente Terneuzen en ik zul len dat elftal van dichtbij be geleiden. Om het een en ander in goede banen te laten verlo pen houden we voortdurend ruggespraak met de KNVB afdeling Zeeland, die op de hoogte is van ons handelen. Het is de bedoeling dat de jongens uiteindelijk in het elftal gaan spelen waar ze het beste tot hun recht komen. Misschien zitten er wel po tentiële eerste elftalspelers bij. Als dit initiatief aanslaat is het goed voor de vereni ging. Wat we in ieder geval moe ten vermijden is dat de Turkse jongeren een aparte club binnen de vereniging gaan vormen. Ze worden op voet van gelijkheid gesteld met de Nederlandse jongeren. Zij betalen lidmaatschaps geld, trainen op de vastge stelde tijden en gaan de ver plichting aan elke zaterdag te spelen. Dit laatste geldt ook gedurende de vastenmaand Ramadan." De initiatiefnemers hebben bewust gekozen voor de inte gratie binnen de bestaande verenigingen. „Het verleden heeft ons geleerd geen aparte verenigingen op te richten. We leven in een pluriforme maatschappij, of we dat nu leuk vinden of niet. Sportver enigingen en scholen maken deel uit van die maatschappij. Ook daar komen we andere culturen tegen. Samen moe ten we proberen er iets goeds van te maken, in dit geval dus ook op sportief gebied. Sport kan en moet verbroederen. Echt, ik hoop dat de opzet slaagt. Over een half jaar zul len we zien hoever we staan." VERVOLG VAN ZEELAND 1 J. NIJLAND van het CDA was ronduit pessimistisch. Hij zag weinig mogelijkheden de situa tie op korte termijn te verbete ren. „Ik ben daar ontstemd over, maar daar houdt het mee op. Ook ik weet niet waar dit jaar voldoende centen wegge haald moeten worden". Net als Smit-Kroes zei hij dat er ge woon geen geld is voor extra onderhoudswerk. De minister sprak later over de 400 miljoen die er voor de vaarwegen beschikbaar is met de volgende woorden: „Het is alles wat ik heb. Binnen mijn begroting zie ik geen kans om het elders te halen. En mijn collega's in het kabinet hebben, zoals u dagelijks kunt lezen, hun eigen problemen die ze ook lang niet allemaal kunnen op lossen". Volgens PvdA-kamerlid H. Rienks koos de minister vorig jaar voor snoeien in het vaar- wegenonderhoud omdat het Woordvoerder Lensen: 'Wij zijn tot u veroordeeld' FOTO DE STEM/COR J.DE BOER niets meer van Smit-Kroes kunnen verwachten. Hij ver weet de overheid onduidelijk- 'politiek de minst kwetsbare post op de begroting' is. Hij voorspelde dat de schippers heid over het onderhoud; er zijn geen goede normen voor en de regering zou niet goed in de gaten houden dat de verande ringen in de scheepvaartwereld hogere kosten met zich mee brengen. „Voor de vaarwegen zou minister Smit onder cura tele moeten worden geplaatst", luidde zijn niet malse kritiek. De vele woorden tijdens het congres konden de onvrede bij de schippers niet wegnemen, ook al was een deel van de zaal best bereid voor de minister te klappen. Lensen zei al tot haar: „Wij realiseren ons dat wij voorlopig tot u veroordeeld zijn". Maar A. Veldheer, met haar 350 ton metende 'Visbank' tot de kleine schippers beho rend en volgens de minister dus 'gedoemd te verdwijnen', ver woordde na alle discussie de meest bittere gevoelens over de toekomst van de binnenvaart: „Mevrouw de minister, waar wacht u op? Op een wonder of op een dode?" VOGELWAARDE - Op de kruising Vogelweg-Zuidweg werden gistermorgen twee personenauto's ten gevolge van een aanrijding aanzien lijk beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide voertuigen reden in de richting Vogelwaarde. De automobilist A. de M. uit Terneuzen wilde op een gege ven moment linksaf slaan en gaf daartoe richting aan. Dat was op een punt waar in ver band met het uitvoeren van werkzaamheden een weg versmalling was. De hem achterop rijden automobilist MV. uit Hengstdijk was in de veronderstelling dat de be stuurder voor hem naar links richting aangaf in verband met deze wegversmalling en daarna weer rechtdoor zou rijden. Toen dit niet gebeurde reed hij tegen de achterzijde van het voertuig van De M. aan. MIDDELBURG - Het verkeer op de weg Middelburg-Vlis- singen is gistermorgen twee uur lang gestremd geweest. Oorzaak was een op de krui sing Poelendaalsesingel- Nieuwe Vlissingseweg ge kantelde aanhangwagen. Daarbij werden het voertuig en het wegdek beschadigd. Volgens de politie is het onge val, waarbij niemand enig letsel opliep, het gevolg ge weest van het rijden met een te hoge snelheid door de be stuurder van de vrachtauto, de 46-jarige C. de V. uit Vlaardingen. mevrouw MS. uit Terneuzen werd tijdens het oversteken op een zeebrapad in de Axel- sestraat in haar woonplaats aangereden door een perso nenauto bestuurd door F.D. uit Terneuzen. De vrouw moest met een hoofdwond per ambulance worden overge bracht naar het Juliana zie kenhuis in haar woonplaats. TERNEUZEN - De 64-jarige TERNEUZEN - Bij een door de gemeente politie woensdag tussen 13.30 en 15.30 uur op de Haarmanweg uitgevoerde snelheidscontrole werden 34 automobilisten bekeurd we gen het overtreden van de maximum snelheid. Gezien het aantal voertuigen (211) dat in genoemd tijdstip de ra dar controlepost passeerde een hoog percentage. Ook op de Veerstraat te Zaamslag werd die dag een eenzelfde controle gehouden tussen 10.30 en 12.30 uur. Hier pas seerden toen 410 voertuigen, waarvan er eveneens 34 te hard reden. CADZAND - Bij AMS. aan de Boulevard de Wielingen is ingebroken in zijn winkel. Er werd uit de automaat geld ontvreemd alsmede flessen drank en sigaretten. BRESKENS - Op Camping Napoleonhoeve is ingebroken in een stacaravan welke eigendom is van PFvan de M. uit Hoboken in België. Men heeft de deur van de sta caravan geforceerd. Er wordt een kleuren-tv terwaarde van 1000 vermist. KAPELLE, 26 mei - Fruitveiling: Gloster: kil 70/80 76-86, 80/90 57- 69, kl2 70/80 39, 80/90 38. Golden Delicious: kil 60/70 37-48, 70/80 88-109,80/90 128-147, kI2 60/70 30- 43,70/80 47-86,80/90 84-122. Jona gold: kil 70/80 222-244, 80/85 210- 235,85/90172-194. Conference: kil 55/65 76-146, 65/75 133-148, kl2 55/65 67-69. Aardbeien glas ds a 200 gr: kl2 A 96-97. Elvira glas ds a 200 gr: kil A127. Gorella glas ds a 200 gr: kil A 105-109. Primella glas ds a 200 gr: kil A 125. Pri mella natuur ds a 200 gr: kl2 A 71-73. Sivetta glas ds a 200 gr: kil A101, B115. Frambozen glas doos x 150 gr: kil 320-330. Totaal aan tal colli 19389. Witte kroet: 2440 per 100 kg. Schilappelen: 4830 per 100 kg. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De situatie in de plantsoenen in de ge meente Sas van Gent is heel slecht. Van een afstand ziet het er vrolijk uit, maar als je erdoor wandelt zie je dat het onderhoud veel te wensen overlaat. Van onze correspondent TERNEUZEN - Vanaf 21.00 uur gisteravond is het de komende dagen al jazzmu ziek wat de klok in Terneu zen slaat. In de Terneuzense jazz-tempel Porgy and Bess ging het festival onder grote belangstelling van start en het eerste optreden van het Mel Lewis Sextet was als het ware het muzikale startschot. Tientallen bands met honder den musici bevolken vandaag en morgen de diverse open luchtpodiums of verzorgen concerten in de plaatselijke ho recabedrijven en zelfs in de kerk. Vanavond begint om 22.00 uur de Nacht van de Zeeuwse Jazz, waarbij diverse regionale musici laten horen wat zij in hun mars hebben. Zaterdag volgt naast de di verse optredens nog de tradi tionele streetparade, iets wat zondag vanaf 13.00 uur nog eens dunnetjes wrodt overge daan. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De dag- en avondschool Zeeuwsch- Vlaanderen houdt vandaag en morgen (26 en 27 mei) weer open-huis. Belangstel lenden kunnen vrijdag van 19.00-21.00 en morgen 11.00- 16.00 uur kennisnemen van de activiteiten in het school gebouw aan de Walstraat. Kandidaten voor de havo- en mavo-opleiding zijn niet alelen op de Terneuzense vestiging aangewezen, de school heeft ook dependances in Huist en Oostburg. Nieuw komend schooljaar is het terugbrengen van de cursusduur van de ha vo, geen drie maar twee jaar. Dat is de mening van CDA- raadslid R. Bruggemaa Hij gaf die gisteravond ten beste tij dens de vergadering van de ge meenteraad. Aanleiding was een voorstel tot wijziging van de gemeente begroting. Het college van B en W vroeg de raad ermee ak koord te gaan om 2400 gulden uit te trekken in het kader van de nationale bebloemingswed- strijd. Als Sas kans wilde ma ken op een eervolle vermelding of misschien zelfs deelname aan de internationale 'Entente Florale', was het noodzakelijk de gemeentelijke bebloeming uit te breiden. Daarvan zou een stimulerende werking uitgaan naar de inwoners van Sas van Gent. „Wij willen zelf het goede voorbeeld geven", aldus B en W. Bruggeman stelde dat je met 2400 gulden niets kunt doen. „Het structureel beleid van de gemeente spoort de burgers ze ker niet aan", veronderstelde hij. Eerder had ook C. Barbé (WD) gesteld dat de verzor ging van het openbaar groen 'schromelijk werd nagelaten'. Burgemeester J. van Rest was dat niet met hen eens. „De plantsoenen bevinden zich niet in slechte staat. Er is wat meer onkruid dan anders, maar dat komt door de weersomstandig heden", zei ze. Ze kreeg bijval van wethouder L. Marquinie, die er op wees dat de keurcom- missie van de bebloemings- wedstrijd zich juist heel posi tief had uitgelaten over het Sasse eroea Zowel Barbé als Bruggeman haastten zich vervolgens om de indruk weg te nemen dat ze kritiek zouden hebben op het onderhoudspersoneel. Dat werkte volgens beiden prima, maar het ontbrak de dienst aan voldoende mankracht. Van Rest vond dat moeilijk te rij men en stelde bovendien dat je een plantsoen niet kunt verge lijken met een privétuin, waar de liefhebber elke avond in doorbrengt. Ze kondigde aan dat het college binnenkort met eem meerjarenplan voor aan leg en onderhoud van openbaar groen komt. Het voorstel van B en W werd overigens zonder tegenstemmen aangenomen.

de Stem | 1988 | | pagina 11