onderzoek college kloosterzande naar offertes 'Veel banen dreigen te verdwijnen' 'Boom Zomerstraat beslist niet ziek' bonde: 'Hontenisse voert een raadselachtig beleid' Raad subsidit St.-Baaf( Keuze van locatie woonwagencentra moeizaan Integrati Muziekst SCHIETINGEN Tennis toernooi van Game'78 Ma Inspraak voor bewoners bij bouw van Lindenhof EXAMENS Leden Rode Kruis zijn gehuldigd DE STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 27 ME11988 KLOOSTERZANDE - Binnen het Hontenisser gemeentebestuur zijn grote vraagtekens gerezen rond de prijs voor een nieuwe veldverlich- ting van de voetbalclub Vogelwaar de. 2osVoet BS<s> I BIJ GROTE i BEURT OF I REPARATIE I APK v-a. 350.- I 1 APK-KEURING GRATIS Hengelen voor Cyriel Swinne VVD IN RAAD HULST: Nieuw ouderenkoor DOOR AFSLANKING RIJKSDIENSTEN IN ZEELAND i E*£ï itSi r ti STELTKLUUT WEERLEGT CONCLUSIE VAN GEMEENTE HULST PLAATSELIJK NIEUWS Axel Clinge Axel Nieuw-Namen pESTEM W 'Zeeuwsch-Vlaani moet afzien van neelsindeling in lende niveaus in| gangsfase van twee ziekenhuizeri St.-Jansteen krijgt een dorpsfeest RAAD TERN CDA wil vrag kunnen steil* in Aardenbu T22 Raadsels rond verlichting Van onze verslaggever De club heeft de gemeente een papiertje onder de neus geduwd met prijzen waar voor een vijftal verschillende bedrijven de benodigde spullen wil leveren. Die bedra gen schommelen rond de 30.000 gulden. Tijdens de raadsvergadering bleek raadslid A. Roctus echter de hand te hebben gelegd of een van de originele offertes. Daaruit bleek dat de prijs die aan de voetbalclub is opgegeven amper 20.000 bedraagt, zij het zonder btw. Met btw erbij betekent dat nog steeds een verschil van zo'n zesduizend gulden. Na enig aandringen van Roctus moesten de bestuurders achter de collegetafel toegeven dat ze de offertes niet zelf hadden gezien, maar enkel het verzamelstaaije dat de voetbalclub in de bus heeft gedeponeerd. Na afloop kregen ze van Roc tus de bewuste offerte en daarmee is wethouder P. Mangnus gisteren aan de slag gegaan. „Dat verschil in prijsopgave roept inderdaad de nodige vraagtekens op", zegt Mangnus. „De voetbalclub had die offerte gemakkelijk aan ons kunnen overleggen". Mangnus distantieert zich voorlopig van beweringen dat de voetbalclub heeft geprobeerd de gemeente te tillen. „Maar ik ben wel van plan deze zaak tot op de bodem uit te zoeken. Wij zijn als college te goeder trouw af gegaan op dat verzamelstaaije. Het zou een kwa lijke zaak zijn als er moedwil in het spel is ge weest". In afwachting van het onderzoek wordt de subsidie voor de veldverlichting nog even vastgehouden. Ook raadslid A. Roctus, die het balletje aan het rollen bracht, wil geen beschuldigingen uit spreken aan het adres van W Vogelwaarde. „Maar die hele zaak heeft voor mij wel een wrange smaak. Het kan best een vergissing zijn, maar dan is er toch wel sprake van een grove onachtzaamheid", aldus Roctus. „En van B en W is het natuurlijk ontzettend slordig om die offer tes er niet bij te eisen". Raadslid A. Sponselee, tevens penningmeester van de club, zei tijdens de raadsvergadering niets te weten van de offerte die Roctus voor de dag toverde. Ook secretaris B. Lauret van de W Vogelwaarde zegt desgevraagd de offertes niet te hebben gezien, maar hij heeft een simpele ver klaring voor het prijsverschil. Het goedkopere bedrag is volgens hem enkel voor het materiaal, zonder montagekosten. De andere offertes zijn inclusief die kosten. Dat stelt ook voorzitter F. Piessens. Dat op het verzamelstaaije toch een bedrag van rond de 30.000 gulden is verschenen is volgens de voorzitter in het geheel niet raad selachtig. „We hebben zelf zo'n beetje geschat wat de montagekosten zullen zijn en die erbij ge teld". Volgens Piessens klopt overigens het voorstel dat B en W de raad hebben voorgeschoteld niet helemaal. Daarin wordt gesteld dat de verlich ting bijna dertig mille kost en dat de werkzaam heden zullen worden uitgevoerd door de voetbal club. Daardoor verkeerden de raadsleden in de veronderstelling dat het bedrag enkel voor het materiaal was. „Dat wij het werk zelf zouden doen is door ons nooit zo gesteld", zegt Piessens, „enkel dat wij de organisatie van de werkzaam heden op ons nemen". Van onze correspondent CLINGE - Tennisvereni ging Game'78 hield op haar banen een jubileum-invita- titietoernooi. Hieraan werd deelgenomen door acht da- mesdubbels, twaalf mixed- dubbels en vijftien heren- dubbels. Via een poulesysteem werd er op sterkte gespeeld. De prijzen werden uitgereikt door Frans Strooband, waarna de deelne mers tijdens een gezellig sa menzijn werden verrast met een koud buffet. Winnaars: Damesdubbel poule 1: Gaby Bauwens/Tiny Adriaansens. Poule 2: Anja en Marjolein de Vriend. Mixed- dubbel poule 1: Tiny Adriaan sens/Robert Vermeulen. Poule 2: Hannie Bolssens/Mark Ma- theyssen. Poule 3: Ineke van Cauteren/Tom Willaert. He- rendubbel poule 1: Roland Re- nique/Robert Vermeulen. Poule 2: Raf Evenepoel/Luc Missiaen. Poule 3: Joop Leyn- sen/Hennie van Cauteren. (ADVERTENTIE) SINOS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS y 2 Fred van Eedenstraat 1 TEHNEU2EN lel 01150 1 3456 5 Hot le Zandeplem 17 klOOSTERZANOE lel 01148 1412 Van onze verslaggever HULST - De hengelclub de Zandput in Hulst vervist zaterdag 28 mei het kam pioenschap. Tussen 14.00 en 16.00 uur zal deze strijd worden beslecht. Ook voor de jeugdige vergunning houders is er een wedstrijd. De inleg voor dit hengeltreffen is dit keer een gulden hoger dan voorgaande jaren. De to tale inleg schenkt het bestuur aan het Derde Wereldproject van pater Cyriel Swinne. HULST - De WD-fractie in de Hulster gemeenteraad vindt dat de gemeente Hontenisse er wel erg onverstandig aan heeft gedaan door een motie aan te nemen om voorlo pig te zwijgen over een WOV-tracé. „Ik begrijp er niets van", sprak A. Houben. „Temeer omdat op dat tijdstip toch bekend was dat de minister het tracé Krui- ningen-Perkpolder bij de tra cé-keuze wil betrekken". Volgens Houben zou het voor Hontenisse veel beter zijn om wel de mond open te doen. „Die gemeente komt, als het veer wordt opgedoekt, in een dode hoek van Zeeuwsch-Vlaande ren te zitten. Nee, die motie is voor mij een raadsel. Dat ge tuigt niet van verstandig be stuur". Van onze correspondent TERNEUZEN - Enkele we ken geleden werd in Ter- neuzen een nieuw koor op gericht voor ouderen, man nen en vrouwen. Elke maandag van 14.30 tot 16.00 uur komt de groep bij elk aar in 't gemeenschapscen trum tegenover bejaarden centrum De Blide. De middag begint met een half uurtje zang, daarna wordt er koffie geschonken bij een bab beltje. De bijeenkomst eindigt dan weer met zang, tot rond de klok van de vier. P. Blommaert (CDA) zei alle bewondering te hebben voor de strijd die de WD voert voor een WO V bij Perkpolder. „Maar het zal de heer Houben niet ontgaan zijn dat er mo menteel een stevige lobby aan de gang is voor een tracé ten westen van Terneuzen. Ik vrees dat de bestudering van Perk- polder-Kruiningen alleen maar uitstel is". PvdA-er B. Martens meende evenals Houben dat de motie van Hontenisse niet al te ver standig is geweest. „Hontenisse en ook Hulst doen zich ernstig tekort als ze zich nu niet voor een tracé uitspreken", voegde Houben er nog aan toe. De Hul ster raad volgde echter het ad vies van burgemeester F. Ja cobs op. Die bleek nog steeds van mening dat onderling ge kissebis de kans op een WOV alleen maar schaadt. „Pas als de knoop is doorgehakt is de tracékeuze aan de orde", aldus Jacobs. Hij zei toe voor de volgende raadsvergadering een ant woord van de provincie te heb ben op een brief die Hulst heeft gestuurd. Daarin werd GS ge vraagd of discussie over een tracé in hun ogen nog steeds negatief kan werken op de komst van een oeververbin ding. Van onze verslaggever MIDDELBURG - „Door het afslanken van rijks diensten is Zeeland al 225 arbeidsplaatsen kwijt ge raakt oftewel vier procent van het totale aantal overheidsbanen in deze provincie. Op z'n minst moet Zeeland er rekening mee houden, dat er nog eens 300 arbeidsplaatsen verdwijnen". Volgens burgemeester Rut ten van Middelburg, die gis teren nog eens met deze cij fers kwam bij de opening van het nieuwe gebouw van Rijkswaterstaat en het KNMI in de Zeeuwse hoofd stad, mag de werkloosheid in Zeeland dan wel gunstig af steken bij die in andere pro vincies, maar dat komt om dat Zeeland zijn jeugd ex porteert. Rutten zag overigens wel een lichtpuntje: door de schaarste aan grond en de kolossale verkeersproblemen in de Randstad zou de bete kenis van Zeeland voor de toekomstige ontwikkeling van ons land wel eens groter kunnen zijn dan is ingeschat. Rutten klaagde zijn nood over het gigantische ver keersprobleem bij de brug gen in Middelburg. Bij op stoppingen wordt niet alleen de woonwijk van 15.000 men sen geheel afgesneden van de hulpdiensten uit de binnen stad, maar ook de rest van Walcheren van overig Ne derland. De directeur-generaal van Rijkswaterstaat, J. van Dix- hoorn, die het gebouw offi cieel opende, zei dat Rijks waterstaat er naar streeft om gedwongen ontslagen te voorkomen. Hij verwacht dat het in Zeeland met de ontsla- m-m 1 '41.1 fcil Directeur-generaal J. van Dixhoorn verricht de opening van het gebouw van Rijks waterstaat en KNMI. Hij hakt een koort door, waarna twee weerballons (een derde sprong tijdens de opening stuk) de lucht in gaan. - foto willem mieras gen allemaal wel zal meeval len als gebruik wordt ge maakt van de vut, de 55-plus regeling, omscholing en als men bereid is-zo dat nodig is - uit Zeeland weg te gaan. Zoals bekend heeft de top van Rijkswaterstaat begin deze week laten weten dat het totaal aantal ontslagen bij de dienst 200 minder kan zijn dan gepland. Van onze verslaggever AXEL - Het Axelse raadslid P. Apers (WD) kreeg giste ren voor elkaar dat de be woners in de omgeving van de Lange Akkers in Koe wacht, waar het nieuwe be jaardenoord De Lindenhof moet herrijzen, de komende maanden betrokken worden bij de uitwerking van de bouwplannen. Apers reageerde tijdens de raadsvergadering op de snel heid waarmee het college het voorbereidingsbesluit voor de bouw wilde nemen. Het was zelfs als extra agendapunt op het laatste moment aan de ver gadering toegevoegd. Volgens Apers had die manier van doen iets weg van een 'overvaltech- niek'. Hij had zelf nog andere al ternatieven in gedachte: tussen het woonwagenkamp en ga- rage Walhout, in het verlengde van de Lange Akkers en achter de rooms-katholieke kerk in een weide bij de brandweerka zerne. Omdat het college van mening was dat haast was ge boden bij het besluit, omdat er voor 1 oktober een kant en klaar bouwplan bij de provin cie moet liggen, lanceerde Apers een tussenvoorstel dat door de hele raad, met uitzon dering van CDA-er P. van den Bosse, werd aangenomen. Ook J. de Putter (GPV) deelde in eerste instantie de mening dat de raad niet vol doende gelegenheid heeft ge had om een zorgvuldig stand punt in te nemen. PvdA-er H. Jongepier zei dat zijn fractie de locatie goed had overwogen. Hij vond het belangrijk dat er grond van de gemeente zelf bij betrokken zou zijn. De andere alternatieven omvatten grond van particulieren, die moeilij ker te verwerven is. Van den Bosse bleef op zijn standpunt dat er een zorgvul diger procedure nodig is. Apers compromis lag in het verlengde van een opmerking die wet houder J. van Schaik (PvdA) na de kritiek van de VVD-er maakte. Van Schaik pleitte er voor eerst eventuele bezwaren tegen het besluit af te wachten alvorens over mogelijke andere plaatsen voor het bejaar denoord te spreken. Op die ma nier zou er geen tijd verloren gaan. Burgemeester A. Hack benadrukte dat er slagvaardig optreden noodzakelijk is, om dat er geen cent subsidie voor het nieuwe tehuis komt als men op 1 oktober geen plan klaar heeft. Wethouder H. de Mul (CDA) steld voor de zaak eerst in de fracties te bespre ken en vroeg een korte schor sing aan. Daarna kwam Apers met zijn compromis- op de proppen. In het begin van de vergade ring kwam Apers terug op een zaak die hij in de vorige raads vergadering al bepleit had; 1235 gulden subsidie van Axel voor het Zeeland Zien informa tiesysteem van de Provinciale VVV. Apers zei dat het systeem relatief goedkoop voor de ge meente is en dat het randvoor waarden schept voor de vele toeristische activiteiten die vaak door vrijwilligers uit Axels zijn opgezet. Van onze verslaggever HULST - Met de gezond heid van de oude kastanje boom in de Hulster Zomer straat is nog helemaal niet zo slecht, de boom is beslist niet ziek. Die conclusie trekt natuurbeschermingsvereni ging De Steltkluut na een vitaliteits onderzoek van deze boom, die met omhak ken wordt bedreigd. De mening van de Steltkluut staat dwars op die van de ge meente Hulst. Die heeft eerder verklaard dat de toestand van de kastanje dermate slecht is dat rooien onvermijdelijk is. Een kapvergunning is inmid dels al verleend. Het terreintje waarop de boom staat is eigen dom van het zwakzinnigenin stituut De Sterre, dat ter plaatse twee socio-woningen wil bouwen. Het verdwijnen van de bomen heeft inmiddels ook al tot protesten geleid van buurtbewoners. De Stelkluut heeft de boom onderzocht op zaken als scheutlengte, bladgrootte en bladbezetting. Daaraan kan meteen worden hoe gezien hoe een boom er bij staat. De resul taten zijn vergeleken met an dere kastanjebomen in Ter- neuzen. Daarbij komt de Hul ster boom niet slecht uit de bus. „Als de normen die gemeente hanteert ook elders zouden worden toegepast", schrijft De Stelkluut aan de gemeente raad, „dan zouden er maar zeer weinig oude bomen meer over eind blijven staan". De twee plaatsen waar de kastanje volgens de gemeente diep is ingerot heeft de Stelkluut bij haar onderzoek 'ondanks instensief speurwerk' niet kunnen vinden. Boven dien, zo citeert de Stelkluut uit vakliteratuur, bepaalt niet de aanwezigheid van rot hout het risico voor de omgeving. Veel eer zijn dat schimmels die de boom aantasten. Ook derge lijke schimmels heeft de Stelkluut afgelopen winter niet kunnen vinden. „Wij zijn daarom ook benieuwd naar de exacte resultaten van het on derzoek van de gemeente, waaruit zou blijken dat rooien noodzakelijk is". Dat voor het eventuele be houd van de boom een heleboel dure maatregelen nodig zijn bestrijdt de Stelkluut. Zaken die de gemeente noemt als uit- frezen en winddroog maken van rotte plekken doe volgens de natuurbeschermers waar schijnlijk meer kwaad dan goed. Ook het aanbrengen van stormankers is, gezien de vita liteit van de boom, niet nodig. Van belang is volgens De Steltkluut wel een bodemver betering. Het puin aan de voet moet opgeruimd en er moet een vrachtwagentje goede grond gekipt worden. Desnoods wil de Stelkluut zelf nog wel het puin opruimen. Volgens wethouder G. van de Voorde ziet de gemeente ook met pijn in het hart dat de boom wordt omgehakt. „Als ie in een park zou staan zouden VETERANENWEDSTRIJD - Hengelaarsvereniging G.O.A. (Geduld Overwint Alles) houdt morgen (zaterdag) voor haar seniorenleden een vis wedstrijd. Gevist wordt van 9 tot 11.30 uur op de IJsbaan- kreek in het Axelse bos. Le den van 50 jaar en ouder kun nen hieraan deelnemen. BINGO - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vandaag in gemeenschapshuis Malper- tuus een bingowedstrijd, waaraan door alle ouderen en gehandicapten van vijftig jaar en ouder kan worden deelgenomen. Ze spelen in to taal vijftien ronden en naast de gewone prijzen is er iedere ronde een hoofdprijs. De aan vang is 13.30 uur. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 28 mei vanaf 09.00 uur weer oud papier op. HENGELEN - Vissersvereni ging De Clingse Hengelaars houdt zaterdag 28 mei op het viswater De Zestigvoet een wedstrijd voor leden. De plaatsen aan het water wor den bij loting toegewezen. Er wordt drie uur gevist en alle deelnemers moeten zich aan het reglement houden. De prijsuitreiking is na afloop in De Troubadour. De wedstrijd begint om 13.30 uur. STERRIT - In de sterritta competitie heeft TC Axel tweede dagsucces binnj Ondanks concurrentie v Europacupvoetbal kwam 71 deelnemers inschrijvi Voor de deelnemers v Oostburg en Sluis eindig deze rit in noodweer. Uitsl- 1. TC Axel 60 punten, 2. Sas van Gent 44, 3. Mais Magdalena Zaamslag Freewheel Schoondj 39.Tussenstand: Axel punten, TC Sas 93, Maisi Magdalena 92, Breskens Freewheel 74 punten. Woei dag 1 juni is er weer een voorzien in Axel. KAARTING - In zaa, Schroder werd een kaam, gehouden waaraan 25 pers» nen deelnamen. Uitslag: 1 J.de Loos/R. Thilleman, 2. j Sturm/F. de Koning, 3,'j Schröder/W. van Roeyen TOUWTREKKEN - De voel balvereniging Hulster]; houdt zaterdag 28 mei ea touwtrekwedstrijd in twe categorieëa Voor aangeslote. nen bij verenigingen en vrij deelnemers, waaronder buurten. De wedstrijd is o het voetbalveld van Hulster loo en begint om 14.00 uur. Pe Van onze verslaggever SLUISKIL-Dei de ziekei| De verhouding van indeling van verplej moet herzien worde rectie dient te strev oorspronkelijke doel maximaal vijf tot tie| "Dat zijn de eisen die 1 van het personeel van AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, 27 schutters, vijfde pun- tenschieting: hoge vogel: F. Thil- leman; zijvogels niet af; grootste aantal (7): G. de Vriend. Stand kampioenschap: G. de Vriend 31 punten, R. de Wispelaere 30, Th. Lampaert 27, H. van Iwaarden 22, R. Rijckaert 20 punten. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, 27 schutters, vijfde blok- schieting: F. van Ecke, W. Scheele J. Jansen, J. de Clerck, alien één blok. Stand karnp.v schap: H. de Rijcke 3 bloMa Th. Lampaert, H. van Iwaardi R. Pielaet, J. Jansen, J. Muijnk en M. Verploeg, sll twee blokken. ST.-JANSTEEN Bejaarde: schieting, gemeenschappen trum, 28 schutters: hoge en een zij vogel: F. Reunis, St.-Jamtee tweede zijvogel: R. de Bakkt Verrebroek; grootste aantal: Blommaert, St.-Jansteen. URG - Katholieke Hogeschool, faculteit educatieve opleiding textiele werkvormen en tekenen: Isabelle Bruggeman, Graauw. V 9b ne'!< i»in"hi<- Van onze verslaggever HULST - De keuze van locaties voor nieuwe woonwagei centra verloopt in de gemeente Hulst bijzonder mof zaam.Dat bleek gisteren tijdens de raadsvergadering, wai B. Martens (PvdA) informeerde hoever het nu eigenlijkzi we er niet over denken om een kapvergunning te geven. Maar hier is het een andere zaak. Bij de aanwezige nieuwbouw is geen rekening gehouden met die boom. Wie neemt het risico voor zijn rekening dat de kas tanje toch een keer omwaait met alle schade van dien. De vraag is of het verantwoord is die boom daar te laten staan. En waar geef je de prioriteit aan. Of aan die boom, of aan twee sociowoningen voor De Sterre?" De wethouder stelt dat de di rect omwonenen het welige groen liever zo snel mogelijk zien verdwijnen. „Het zijn de mensen die er wat verder vanaf wonen die protesteren". Van de Voorde zal er in ieder geval wel op toezien dat er niet wordt gehakt voordat de ge meenteraad het onderzoek van de Steltkluut heeft besproken. Nadat een aantal mogelijke lo caties tot droevenis van B en W naar buiten waren gelekt is het de afgelopen maanden, zoals Martens het noemde, 'akelig stil' gebleven. Volgens Martens moet er nu toch haast mee ge maakt worden. Dit in het be lang van de bewoners van het huidige centrum De Rape, waar de leefomstandigheden slecht zijn. Volgens wethouder G. van de Voorde is er echter geen over eenstemming tussen de ge- meeente en de provinciale loca tie beoordelingscommissie. De gemeente heeft namelijk plek jes in gedachten waar die com missie nog niet zo voor de por ren is. „Pas als we zekerheid hebben dat ze haalbaar zijn", aldus de wethouder, „komen we met mogelijke locaties naar buiten". Dat het zo lang duurt ligt volgens Van de Voorde niet al leen aan de gemeente. „Zo heeft het bijvoorbeeld zes weken ge duurd voordat die locatie com missie een brief van heeft be antwoord". Daarnaast speelt Van onze verslaggever HULST - Heel wat leden van het Rode Kruis Hulst zijn gisteren om allerlei re denen in het zonnetje gezet. Dat gebeurde tijdens de al gemene ledevergadering in zaal Tiffany. Secretaris P. Hageman kreeg de speld voor twintig jaar trouw dienst als bestuurslid van de afdeling. Eenzelfde on derscheiding was er ook voor J. van de Heijden, die tien jaar bestuurlid is en zich bezig houd met de inzameling. Daarnaast waren er de ge bruikelijke Landsteiner spel den voor mensen die vijf of vijfentwintig keer bloed heb ben gegeven. Ook de collectan ten die al tien jaar lang hun werk doen kregen een oorkon de. dat B en W zorgvuldig te wei willen gaan, om de inwone niet nodeloos ongerust te m sr ken. Dat beleid had de g« te- keuring van CDA-er H. Ve cauteren. „Spoed is nerga goed voor", meende die. moeten voorzichtig zijn en all goed afwegen. En dat mag 1* zijn tijd hebben". „Het zou toch een afgang zi als straks die locatie commiss plaatsen moet aanwijzen; meende Martens nog. „D maakt niet uit waar de cent komen", reageerde de wethoi der, „maar we hebben die con missie wel nodig om er zei van te zijn dat de locaties haa baar zijn". Van de Voorde: er gisteren bij benadering ni geen zicht op te hebben neer B en W met locaties buiten zullen komen". m In; Van onze correspondent ST.JANSTEEN - De Stichting Evenementen Sint Jansteen en om streken is druk b met de voorbereidingen van een groot dorps; feest op 10 en 11 juni aanstaande. Tijdens die twee dagen de loods van de gebroe ders Dobbelaer in Brouwerijstraat omge toverd tot een feestten! waarin en waaromheer allerlei activiteit® plaatsvinden. De stichting streeft ernaar voor wat wils te bieden. Zo zijn er vrijdag jj juni een schieting op liggende wip, volksdan sen, gezelschapsspelen een grote drive-in show Zaterdag is er overdaü een zeskamp, waarbij zes- tien ploegen onderling strijd aanbinden. Tevens zijn er weer gezelschaps spelen en een grote feest avond vormt het slot va» het Steense dorpsfeest. n.Zo prees de WD het cc laiyoor het feit dat ondanl hierbij doorgevoerde bez gingen men toch kans ha rsf^zien nieuwe activiteiten te wikkelea De gevolgen vt bezuinigingen waren juist AARDENBURG - Een gemeenteraad heeft handhaving van de subsidie aan de St.-Ba| rij ksgebouwendienst. verstrekt. Volgens CDA-er R. Wijnckel pleegde het koehandel en zou het coL1 kerk uit het promotie moeten schrappen indi< dergelijke houding word| nomea „Als burgelij ke overheid je de mening van een kerkgemeenschap ren", aldus Van de Wij die zei dat de meerderhe de kergemeenschap overdracht is. „Ik dacht St. Baafskerk door dit c werd gekoesterd, maar wel een rare manoeuvre, sprake van rechtsongelij De overdracht is niet g Maar hoe nu verder. He een aanfluiting zijn vai promotiebeleid, als deze die niet wordt verleend". Ook W. van Helden (Gei tebelangen) en P. van IV (eigen lijst) wilden even CDA-fractie de subsidie waarden laten vallea J. (WD) steunde het college stel, dus subsidievoorwa 31 handhaven. „Ik heb geen TERNEUZEN - Met t Terneuzen (LPT) is de teravond volmoneiig ak 1 de Terneuzense vestig Kunstzinnige Vorming school. Van onze verslaggever -m AARDENBURG-De C fractie in de Aardenbt raad wil weer vrijelijk bruik kunnen maken va rondvraag. Tot vandaag toe was he Aardenburgse raadsleden toegestaan om in te springi actuele zaken en daar vo< afsluiting van de maande] Vergadering vragen over t< jen. In Aardenburg is het burgemeester E. Jongman, roer van zijn voorgangei t-ockefeer overnam regel vragen aan het college stens 24 uur voor de verg ritrg schriftelijk bij het co borden ingediend Die regel in het reglei van orde wil het CDA k fractievoorzitster G. van strienen-Dijs vroeg het co psteren dan ook om het wraakte artikel uit het re ®ent van orde te schrap ponder problemen werd verzoek van het CDA aang riten.

de Stem | 1988 | | pagina 10