GOSSELAAR: HET IS ONAANVAARDBAAR DAAR TE WONEN 'Vrouwenleerjaar slaat goed aan' 8?5 Requiei 11 PM in Weinig belangstelling voor korfbaltoernooi van de basisscholen (O A LI. GALL) ZAKENNIEU W S Expositie o\ Zonnige Aijaonfeesten in Breskens Ockeloen geeft Hollandse Nieuwe weg aan de Belgen PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN DE STEM VAN ZEELAND 3 DONDERDAG 26 ME11988 TERNEUZEN - Als de ge meente Terneuzen minder subsidie krijgt voor de sloop van Sluiskil-Oost dan waarvan werd uitgegaan, dan betekent dit niet dat de sloop niet doorgaat. Behoefte Bejaarden strijden om wisselbeker Kinderopvang Rode-Kruisrit WZA Oostburg Hoek Sluiskil Westdorpe DE STEM VAN ZE 'Jonge Helden' treden op in Jamasj tijdens Jazzfestival Pastels op veerboot T16 'Sloop Sluiskil-Oost gaat door' Van onze verslaggever „Als je eenmaal hebt vastgesteld dat het onaanvaardbaar is dat daar gewoond wordt kun je niet zeggen wij hebben te weinig geld voor de sloop en er kan wel ge woond worden", zegt de Terneu- zense wethouder W. Gosselaar. „Er zal dan een ander tijdpad moeten worden gekozen en je moet de sloop uitsmeren over een langere periode. Maar op het eenmaal genomen besluit komen we niet terug, dat kan niet", aldus de wethouder. Momenteel wordt regelmatig over leg gevoerd tussen de gemeente Ter- neuzen en een beleidsambtenaar op het ministerie van VROM over de subsidiëring van rijkswege bij de sloop van Sluiskil-Oost. Gemikt wordt op een totale subsidie van het rijk van 2,3 miljoen. Er is op het ministerie speciaal voor dit project een ambtelijk coördinator aangesteld die de volkshuisvestings- en de milieupoot van de zaak op elk aar moet afstemmen. De inmiddels toegezegde subsidies zijn lager dan Terneuzen op het oog had. Minister E. Nijpels kende uit de milieupot voorlopig een half miljoen toe en de provincie Zeeland 350.000 gulden in plaats van het gevraagde half miljoen. Daarnaast heeft ook Terneuzen een half miljoen gereser veerd en moeten er bijdragen komen van NSM en Cokesfabriek. Of Terneuzen bereid is dieper in de buidel te tasten, zoals gedeputeerde E. Maris-Koster zou wensen, kon Gosse laar niet zeggen. „Als we alle subsi dietoezeggingen op een rijtje hebben gaan we de zaak bestuderen, want dan weten we waar we aan toe zijn. Dan kun je in feite was conclusies trekken". De Terneuzense wethouder sloot niet uit dat dan misschien nog eens bij de provincie wordt aangeklopt. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Het Vrouwenleerjaar, een cursus van de stichting Basiseducatie West-Zeeuwsch-Vlaanderen, slaat goed aan. In de afgelopen maanden hebben twaalf dames deze cursus in Sluis gevolgd. „De cursus bestaat uit twee de len, bijspijkeren en emancipa tie, zichzelf willen ontplooiing," aldus Jeanne Helfferich en Ag nes Barbé van de stichting Ba siseducatie. In verband met dit succes wil men ook in andere plaatsen met het Vrouwenleer jaar beginnen. De twaalf cursisten hebben in de afgelopen maanden ver schillende onderwerpen be handeld, zoals gezondheids zorg, de wet meerderjarigheid, en het opkomen voor jezelf. Jeanne: „Er wordt niet alleen gediscussieerd, maar ook for mulieren ingevuld en eigen er varingen uitgewisseld." Doel groep voor het Vrouwenleer jaar zijn vrouwen die nog wil len leren. Op de VOS-cursus was geen vervolg meer, zodat het Vrouwenleerjaar een goed alternatief is. Dat er behoefte is aan derge lijke cursussen werd in Sluis wel bewezen. „De meesten ken nen voor dergelijke cursussen weinig drempelvrees," vervolgt Jeanne, coördinatrice van de stichting. „In deze maatschap pij verandert er veel. Velen praten in kleine kring over be paalde onderwerpen, maar durven dan hun eigen mening niet naar voren te brengen." De leeftijd van de cursisten lag tussen de 25 en 58 jaar. Ag nes: „De meeste cursisten wa ren iedere keer van de partij. Ze hebben nu al belangstelling voor de volgende cursus." Voor de nieuwe cursus zijn er al weer enkele aanmeldingen. Wellicht dat men ook in Aar denburg kan starten. Jeanne: „Het zou plezierig zijn om daar eens iets te doen. Het zou de eerste keer zijn, maar afhanke- SAS VAN GENT - De Stichting Sociaal Kultureel Werk (SKW) Sas van Gent houdt ook dit jaar weer een kaartcompetitie bieden met roem. De leden van de diverse be jaardenbonden, aangesloten bij het Gecoördineerd Bejaarden- werk Sas van Gent/Assenede strijden dan weer om de wis selbeker. De deelnemers komen uit Sas, Assenede, Westdorpe, Philippine, Bassevelde en Boekhoute. Van elke bejaardenbond worden de twintig best geklas- sificeerdenuitgezonden naar de halve finale die op vrijdag 27 mei in zaal Concordia West dorpe plaatsvindt. De zestig besten uit deze halve finale gaan naar de finale die op vrij dag 24 juni plaatsvindt in De Schotse Hoek in Philippine. De wisselbeker werd vorig jaar trouwens door Philippine ge wonnen. lijk van de woonplaats van de cursisten wordt gekeken waar we de cursus zullen houden." Vooral het aspect kinderop vang vinden beide dames be langrijk. „Hierdoor is er geen drempel meer, ook niet voor dames met kinderen," aldus het tweetal. „Er wordt rekening gehouden met de schooltijden van de kinderen, we hebben flexibele regels." Het enthou siasme binnen de Sluise groep heeft niet alleen de cursisten geraakt. Ook Agnes Barbé, de docente, is fanatiek. „Vrouwen maken het gezellig met elkaar, vooral via mondreclame." Iedere keer kunnen de cur sisten zelf thema's aandragen. Zo wordt er binnenkort een ex cursie gemaakt naar Amster dam. De organisatie en de fi nanciële afwikkeling hebben de cursisten zelf geregeld. Ook wordt er prijs op gesteld dat het huiswerk behandeld wordt. Anges: „Daar hechten ze veel waarde aan. Het is niet alleen theorie, maar er zijn ook vele praktische opdrachten bij." De stichting Basiseducatie heeft met deze cursus duidelijk in de roos geschoten. Ook voor het komende seizoen heeft de stichting weer veel plannen, zoals een cursus 'open school voor ouderen'. Hierin wordt behandeld 'voedingsleer', 'wo nen' en 'voor jezelf zorgen'. Ook komt er nog een aparte bijspij kercursus, waarbij de cursisten leren hun kinderen te begelei den met het huiswerk. Ook wordt veel verwacht van de cursus 'Oriëntatie op de Neder landse Samenleving'. „Stapje voor stapje gaat het steeds beter met de cursussen," vervolgen beiden. „We zijn ook nog op zoek naar een nieuwe lokatie voor de stichting. Elke maand zaten we nu boven de norm. Binnenkort starten we met wekelijkse publicaties over ons werk. Basiseducatie heeft recht van bestaan. Er wordt niet niet meer laatdunkend over gedacht. Het is een kans net als alle andere opleidingen. Je hebt het idee dat je het niet voor niets doet als je de cursis ten hoort en het geeft boven dien veel voldoening." Ook de sfeer is uitstekend tijdens de cursussen, maar dat wisten de deelnemers aan het Vrouwen leerjaar in Sluis allang. OOSTBURG - De West- Zeeuws-Vlaamse Automo bileclub houdt 29 mei de Rode Kruisrit die meetelt voor het kampioenschap. De inschrijftafel is geves tigd in café De Vier Em mers. Inschrijven is moge lijk van 13.15 tot 14.15 uur. Wegens gebrek aan uitzet ters gaat de Maoneblusser- drit op 26 juni niet door. Van onze correspondent GENT - De Hollandse Nieuwe heeft gisteren Gent veroverd. In het Vlaamse perscentrum werden de eerste harin gen plechtig verorberd. De Gentse burgemeester Monsaert ontving er uit de handen van zijn Terneu zense en Katwijkse ambts genoten Ockeloen en Bos een vaatje haring. Een en ander was vooraf gegaan door een optocht. Met een wagen uit Biervliet, waarop Willem Beukels- zoon stond afgebeeld. In toespraken werd aan de banden tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Belgisch Vlaanderen herin nerd. Banden die nog nau wer aangehaald kunnen worden via toerisme en de wederzijdse contacten zoals die van woensdag. Van onze correspondent ZAAMSLAG - Op de velden van de korfbalvereniging Zaamslag werd gisteren een toernooi gehouden voor de leerlingen van de basisscholen. Het jaarlijks terugkerend eve nement kende dit keer een mi nimale deelname. Slechts twee scholen hadden spelers en speelsters voldoende om aan te treden. Bovendien was de Cas per van der Heydenschool uit Axel, letterlijk en figuurlijk op vakantie, terwijl ook de plaat selijke openbare basisschool geen achttal in het veld kon Het kinderkorfbaltoernooi in volle gang - foto de stem cor j de boer brengen. Twee scholen die dat wel konden waren de bassischool De Torenberg en de school te Reuzenhoek. Zeven achttallen verdeeld in twee poules. In de ene poule, gevormd door leer lingen uit de drie laagste groe pen, werd Reuzenhoek eerste en bij de groteren De Toren- berg. In het individuele klasse ment tien doelpogingen, toonde Petrona van de Ende van de bassschool De Torenberg zich de beste. BAZAR - In het kerkcentrum van de Nederlands her vormde kerk in Hoek wordt morgen (vrijdag) en zaterdag een bazar gehouden. De op brengst is bestemd voor de restauratie van de torenspits. Morgen kan met het evene ment bezoeken van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 22.30 uur. Verder is er zaterdag een rommelmarkt waar men vanaf 9 uur terecht kan. WINNETOU - Aan de maan delijkse schieting van kara- bijnclub Winnetou namen 37 personen deel. Uitslag wip 1: top: André van Brussel, Gent; rechter zij vogel: Eric van de Branden, Sluiskil; linker zij vogel: Armand Verschuren, Moerbeke; grootste aantal (3)| Piet van Puyvelde, Sluiskil. Wip 2: top: Guust Taaymansj Moerbeke; rechter zijvogel: Nadia Bayens, Gent; linker zij vogel: Walter de Tender, Gent; grootste aantal: René Geirnaert, Sluiskil. De vol gende schieting is 18 juni in zaal Dallinga, aanvang 19.30 uur. KARABIJNCLUB - Kara- bijnclub 't Oude Raedthuys hield in het gelijknamige café een schieting waaraan 24 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel: Walter de Tender, België; rechter zij vogel: Ronny Inghels, Westdorpe; linker zij vogel: Mark dé Loose, België; grootste aantal (3): Walter de Tender en Mark de Loose. KAPELLE, 25 mei - Groentevei ling: sla glas: kil B 16-17. Sla na tuur: kil B 13-15, kl2 B2 13. An dijvie glas: kl2 A 110. Bloemkool glas: k]2 06 210-230, 08 50-190, 10 100. Bloemkool natuur: kl2 10 70. Bospeen glas: kil 180. Rabarber: kil 90-92, kl2 71-74. Spitskool: kl2 A 140. Prei: kl2 A 93, B 49. Kroten bos: kil A 93. Uien kg: kl2 MI 25. Bosuitjes: kl2 25-34. Peulen: kil 940-1200. Late aardappelen: kil BO 14-16, MI 9. Fruitveiling: Gloster: kil 70/80 78. Aardbeien glas ds a 200 gr: kl2 A 124-127. Gorella glas ds a 200 gr: kil A 115-126, kl2 A 107. Sivetta glas kg: kl2 540. Sivetta glas ds a 200 gr: kil A 126. Frambozen glas doos x 150 gr: kil 280-350. kl2 140. Rode bes doos x 150 gr: kil 380-390. AMSTERDAM, 25 mei - Aardap- peltermijnmarkt: In bintje 50mm, oogst '87, werden 295 con tracten verhandeld voor levering juni bij een prijs van ƒ16,00 tot ƒ14,60 per 100 kg. De stemming was flauw. In bintje 50mm, oogst '88, werden 549 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van ƒ36,40 tot ƒ35,50. De stemming was nauwelijks prijs houdend. 'Notenkrakers' voor fanfare in Clinge CLINGE - Warme bakker A. van Meijel, Gravenstraat 211 te Clinge, verkoopt momen teel „notenkrakers" voor een goed doel. De opbrengst van deze koffiebroodjes gevuld met hazelnoten stelt hij be schikbaar voor de fanfare van Clinge. Het vaandel van de fanfare is broodnodig aan vernieuwing toe, maar er moeten nog veel harde noten worden gekraakt voor de op brengst van 10.000.- die no dig zijn voor een nieuw vaan del. Opening De Reynaertshof HULST - De Reynaertshof in het voormalige pand van 'Van' Oosterom aan het. Stations plein 2-4 is geopend. Theo en Maya van Wezel zwaaien de scepter over het restaurant, de brasserie, het snookercen trum en de zaal van de nieuwe Reynaertshof. Op 1 juli 1988 volgt de officiële opening met de daaraan ver bonden festiviteiten. Houtland Westdorpe totaal vernieuwd WESTDORPE - Vorige week werd bij Houtland doe-het- zelf in de Lindelaan 29 te Westdorpe het lint doorge knipt en de totaal vernieuwde zaak officieel geopend. Hobbyhuis De Ritter Hoek is Houtlandzaak HOEK - Hobbyhuis De Ritter aan de Molendijk 9 te Hoek opende vorige week een nieuwe Houtlandzaak. De be staande zaak is van binnen verbouwd en vernieuwd. Voor iedere klant is er een praktische attentie. Verder zijn er twee weken diverse speciale aanbiedingen. 'Open huis' De Keyzer HULST - Autobedrijf J. de Keijzer heeft het officiële Lancia dealer voor Zeeuwsch-Vlaanderen ver kregen. Ter gelegenheid daarvan houdt de zaak negen dagen 'Open Huis': van 26 mei tot en met 4 juni. Fiat Panda hoofdprijs 'Bella Italia' HULST - Boekhandel Due- rinck in Hulst houdt tot 20 mei een actie over Italië. De boekhandel heeft daarbij een aantal verrassingsaanbiedin gen. Bovendien is er een wed strijd, met als hoofdprijs een Fiat Panda. Voor de kinderen van zes tot eri met tién jaar staat een kleurwedstrijd op het pro gramma. De inzendingen worden verdeeld in twee leef tijdsgroepen: 6-7 en 8-10 jaar. Voor beide categorieën is de hoofdprijs een fotocamera met fotorolletje, een gezins dag Artis en diverse jeugboe- ken. Kapsalon Birgit opent tweede zaak BRESKENS - Kapsalon Bir git opent op 28 mei een tweede zaak in de Mercuriusstraat in Breskens. Hierin is Avanti- mode gevestigd. Ter gelegen heid van de opening wordt er die dag een Open Huis gehou den waarop de klanten di verse aanbiedingen. Honda-show met Camel Lotus TERNEUZEN - Autobedrijf Van der Poel in Terneuzen pakt uit met een Honda-show op 27,28,29 en 30 mei. Van der Poel heeft een klapper in huis. Als eerste Hondadealer in Nederland heeft hij de be schikking gekregen over de onvervalste Camel-Lotus/ Honda formule 1 race-wagen. (ADVERTENTIE) ADRESSEN?: ffi 01858-17288 DE GROEP Evil Sinner wei in mei 1986 in het Belgisc Menen opgericht. Zaterdag j mei speelt de groep in Image Club in Terneuzen. stijl van de band is speed-mf tal. De vorige zomer nam groep de eerste demo-casset op. Helaas zorgde ruzie ei IN SAMENWERKING met Amnesty Internatte nal en de Wereldwinkt biedt het Terneuzem Zuidlandtheater woenf dag 1 juni de voorstellin Requiem door Theatei TIJDENS Het Jazzfestiva het komende weekeinde Terneuzen, spelen er in ht Terneuzense jongerencer trum Jamasj twee groepen. Allereerst de Nijmegens band de Jazzholes, een viei mansformatie die sinds 19f bestaat. De groep hanteei zowel de botte bijl als de fijn; snaar. In hun muziek klinl iets van bijna alle popstijle door. Als tweede groep speelt dj Henrik Hoisted Band. E twee beroemdste leden van d groep zijn Daan en Willei Ekkel, de tweeling die h« VPRO-programma Jong Helden presenteert. Hun mu ziek laat zich het best om schrijven als 'prettig ge stoorde rock'. De muziek avond begint om 22.00 uur. DE Terneuzense popgroep 11 treden in De Gravin in Westf jazzrock en funk invloeden, toire. Het optreden begint omj L'Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clihge. De Dikke van Dale Sluis - Beel dende kunst uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Bank Paribas Hulst. Werk van Leon de Buek. Open tijdens win keluren. De Singel Antwerpen. Tentoon stelling over de Oostenrijkse ar chitect Adolf Loos. Tot en met 29 mei. Open dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 18.30 uur. Kindergalerie Bellemans Axel. Illustraties van Kris-Kras. De hele maand mei. Open tijdens winkeluren. Art House Biervliet. Tentoon stellingen 'Agripictura' ter gele genheid van de Geuzenfeesten. Tot 31 mei. Met werk van Gerard van Grieken, Loes Cozijnsen en Sia Braakman. DE Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg herbergt tot en met 20 juni een door de Stichting Synagoge Middel burg georganiseerde ten toonstelling over de Torah, de eerste vijf boeken van het oude testament. Daarbij horen tevens de mondelinge en schriftelijke overleverin gen die op deze leer zijn ge baseerd. De Torah neemt in de joodse relieuze wereld een belangrijke plaats in. De tentoonstelling laat boeiende voorwerpen en boeken zien die met het ge bruik van de Torah te ma ken hebben. De Torah was voor de Joden de norm voor het dagelijks leven en an derzijds ook voor de ont moeting met anderen. Zij bracht enerzijds de schei ding aan tussen het karak ter van Israel en de rest van IN de maanden mei en juni exposeert de Goese beeld houwster Matthy Murre (1940) pastels op de veerboot yiissingen-Breskens. Murre is auto-didact en houdt zich bezig met tekenen, beeld houwen en monumentale vormgeving. Zij exposeerde reeds in Goes en Geertrui- aenberg en. deed mee aan groepstentoonstellingen van de Zeeuwse Kunstkring in en buiten Zeeland. Enkele beelden van haar hand staan opgesteld in Goes. Pastoor Gielliet geeft de jonge pannenkoekbakkers aanwijzingen. - foto s de stem cor j. de boer Van onze correspondente BRESKENS - Wethouder J. Thomaes opende gister middag de veertiende Ar- jaonfeesten. Het festijn werd door ruim tachtig vrijwilligers georgani seerd en er is nog nooit fi nanciële steun gevraagd aan de gemeente Oost burg. Hier had wethouder Thomaes veel bewonde ring voor. De wethouder maakte de winnaars van de balonwed- strijd van vorig jaar bekend. Eerste en tweede zijn de broers Frank en Paul Wessel geworden. Hun ballon was geland bij Champignon boven Namen. Derde is Sandra van Langevelden geworden. De Arjaonfeesten zijn dankzij het goede weer prima verlopen. Voor de kleuters waren er spelletjes op het plein van de kleuterschool, voor de kinderen van de ba sisschool was het op het plein van de rk school. Alles bij elkaar waren er 25 verschillende spelletjes te doen. Fietsen op rollen, bus sen gooien, waterestafette, doelschieten en zelf panne koeken bakken. Aan de kin deren werden bingokaarten uitgedeeld waarmee ze in de kerk bingo konden spelen. Voor alle kinderen waren er leuke prijsjes. 's Avonds werd er brood gebakken. Tijdens het bak ken draaide het rad van avontuur. De prijzen voor de loten die ten behoeve van het Collectief friet-eten. Arjaonf eest waren verkocht werden ook getrokken. De prijzen voor deze verloting zijn werken van plaatselijke kunstenaars, zoals Jaap Boekhout, Omèr Gielliet, Ge rard van Grieken, Jan de Koster, Arnold de Ruijsscher en Ronald Witterick. Volgend jaar is het de vijf tiende keer dat het arjaon- feest wordt gehouden. De Stichting Aijaonfeest wil er dan iets speciaals van maken.

de Stem | 1988 | | pagina 18