HET VOORSPEL EN HET NASPEL. krijgt 3,5 uiskil-Oost Werkgroep furieus over argumentatie Oostburgs college OOSTBURG WIL FLANKEREND OUDERENBELEID VERSTERKEN 'Ik ga niet de tuin spitten' isolatie 1 Terneuzen Oostburg: niet opdraaien voor beslissingen anderen DOp PLAATSELIJK NIEUWS Cultuurprijs in Oostburg PE STKM VAN ZEELAND 4 ZATERDAG 21 ME11988 biiinenvaarltaiiker Zeeland TONEELADVISEUR AD VAN NOORT NEEMT AFSCHEID Volle zalen België Woekeren OOSTBURG - De toenemende vergrijzing van de bevolking in Oostburg is voor het gemeentebe stuur een grote zorg. Maaltijden Taxi's Aardenburg Breskens Oostburg Basiseducatie Vierdaagse Breskens afgelopen REGIONALE WELZUNSKWESTIES: T20 tisser, 9. combinatie Wiskeri.. 0. H. van de Hemel. e' Volharding Westdorpe, 84 ourt. uiven, 1159,38 mpm: 1,2,5,0 7 P. Baecke, 3. A. van Paemél l de Krijger, 10. C. van Ack'w ■let 82 jaarlingen, 1156,93 monvi n 9. A. Rombout, 2,4,8 en 10 p laecke, 3,6 en 7. H. van de Veew C. van Acker. Hoet Moed Vooruit Boechkuiwi e, 85 oude duiven, 1105,64 rrm~," 1,2,3,4,5 en 7. L. Kerkhaert, t j Dobbelaar, 8. Jos de Klerk, 9 W _,ambert, 10. F. Lambert. Met fin aarlingen, 1110,53 mpm: 1,5 en Wauters, 2. Th. Lambert 3 1. L. Kerkhaert, 4. P. Pieters b Th. Dobbelaar, 8. D. DobbeW 10. R. Herman. I Herleving Kloosterzande, 212 aarlingen, 1110,38 mpm: 1 en Hemelaar, 2. C. Bisschop, 3 r de Waal en zoon, 4 en 6,v Adriaansen, 7. F. Roctus, 8, p Verschuren, 9. R. Mahu, 10. W Colpaert. Met 123 oude duiven 1115,22 mpm: 1 en 3. R. Mahu 2 r b en 10. J. Voet, 4. A. Hemelaar 5 H. van Dijk, 7. C. Bisschop, 9. 77' Voet en zoon. Samenspel Hulst/St-Jansteen 378 jaarlingen, 1145,12 mpm: 1 jd van Goethem, St.-Jansteen; 2. Ed de Nijs, 3. J. Dhanis, beiden Hulst; 4. combinatie JLQgQ, st- Jansteen; 5. P. d'Hondt, HüÉFTT E. de Kind, St.-Jansteen; 7 en'10 L. van Landeghem, Hulst; 8 en 9 R. Dankaert, St.-Jansteen. Met 221 oude duiven, 1159,33 mpm' I,2,5 en 7. R. Dankaert, 3 en 10. Ed van Goethem, beiden St.-Jan- steen; 4. Aug. Verstraeten, 6. J Dhanis, 8. L. van Landeghem, 9 J. Goossens, allen Hulst. De Postduif Heikant, 145 jaarlin gen, 1138,34 mpm: 1,3 en 8. Ch. de Beule en zoon, 2. J. Leenknegt, 4 en 7. G. de Winne, 5. L. Herwegh 6. Th. de Block, 9. C. Weemaes, 10' D. Nice. Met 116 oude duiven 1148,53 mpm: 1 en 3. L. Herwegh' 2,4,6,7 en 9. J. Gijsel, 5 en 10. Th de Block, 8. gebroeders Van Hou ten. Nieuw Leven Koewacht, 171 jaarlingen, 1153,3 mpm: 1. R. Clapdorp, 2. P. Adriaansen, 3. VI. van de Bilt, 4,7 en 9. R. Saman, 5 en 10, Jac. Elegeert, 6. R. de Kos ter, 8. P. Mattijs. Met 117 oude duiven, 1137,92 mpm: 1. W. Ele geert, 2 en 10. A. Kops, 3. N. van Hove, 4. B. Rombout, 5. P. Mat- thijs, 6 en 7. Jac. Elegeert, 8 en 9. R. de Laruelle. De Reisduif Graauw in samen spel met De Postduif Lamswaar- de, 128 jaarlingen, 1115,88 mpm: 1 en 8. G. Vioen, 2,6 en 9. L. van Vliemberghe, 3. P. Van Goethem, 4. J. van Denderen, 5. W. Volle man, 7. R. Heijens, 10. G. Kou ijzer. Met 93 oude duiven, 1115,88 mpm: 1. G. Vioen, 2. P. van Goe them, 3 en 4. L. van Vliemberg- hen, 5,6 en 10. J. Pardon, 7. All d'Hondt-De Waal, 8. J. van Den deren, 9. R. Harms. De Snelle Duif Clinge, 59 oude duiven, 1119,1 mpm: 1. J. Kool mees, 2. H. de Schepper, 3. R. van Gaever, 4. Ch. Willaert, 5. S. Bols- sens. Met 43 jaarlingen, 1105,1 mpm: 1. B. van de Branden, 2. S. Bolssens, 3. H. de Schepper, 4. E. van Heese, 5. J. Koolmees. voordeeltje kunnen profiteren, het is niet verplicht, hebben de afgelopen dagen een circulaire in de bus gekregen waarin een en ander staat toegelicht. Zei kurnen dubbele beglazing en' spouwmuurisolatie aanvragen,; Wat de dubbele beglazing be-; treft heeft de woningbouwver eniging verschillende keuze pakketen in de 'aanbieding'. Bewoners kunnen kiezen voor| dubbele beglazing in de woon kamer, slaapkamers en douche,! keuken en de achterdeur. Aan elke pakket zit een huurverho ging vast. De hoogte daarvan is afhankelijk van het type wo-| ning de aanvrager bewoont. Ja zeggen tegen de isolatie! betekent wel een extra huur verhoging maar aan de andere kant, aldus Van Exter, moet er een lagere gasrekening worden betaald. De woningbouwvere niging wil voor 11 juni weten wie er wil meedoen. De tiewerkzaamheden worden tussen juli en oktober op indi viduele afspraak uitgevoerd. komt uit het fonds voor bijzon dere voorzieningen. Terneuzen trekt zelf een hall miljoen gulden voor het karwei uit. Het hele karwei kost rond de vijf miljoen gulden. De ideale verdeelsleutel zoals gemeente Terneuzen zich die heeft voorgesteld is dat h» Rijk 2,3 miljoen gulden betaalt De NSM en de cokesfabriek sa men 1,7 miljoen gulden, Rijken j provincie elk een half milj®111 gulden. Van dat geld was totnu toe enkel nog maar de bijdrage van het ministerie van rnilteu 1 binnen, 500.000 gulden. Bij verse andere ministeries lope" nog subsidie-aanvragen, onder andere bij volkshuisvesting- 1 van Multraship BV uit Terne® j de Oosterschelde de gestrand® Spessart losgetrokken. De tanhei naar Vlissingen en liep tijdens itte Tonnen Vlije. jim-KERNENERGIECLUB KRIJGT GEEN SUBSIDIE OMDAT ZU POLITIEK DOEL ZOU NASTREVEN ïan onze verslaggever 100STBURG - Alleen de ge meente Aardenburg heeft lot nu toe een subsidie toe- aan de werkgroep Kernenergie Zeeuwsch- yiaanderen voor de viering van het tienjarige bestaan van de club. In Oostburg, zo bleek donder dagavond tijdens de raadsver- 1 klopten de milieu activisten ook tevergeefs aan voor geldelijke steun. Volgens het Oostburgs col lege streeft de werkgroep een politiek doel na. Reden om niet in te gaan op het verzoek om 500 gulden voor de jubileum viering. „Daarbij vinden wij de acti viteiten niet algemeen voor lichtend," stelde het college. Eraan toevoegend dat voorlich ting over zaken als kernenergie door de rijksoverheid verzorgd moet worden. Het PvdA- raadslid vond dat de argumen tatie van het gemeentebestuur om het verzoek af te wijzen sloeg als een tang op een var ken. „De werkgroep streeft wel degelijk meer dan alleen een politiek doel na. Ik vind dat een heroverweging in deze zeker op zijn plaats is," benadrukte hij. Burgemeester J. Kruize wenste evenwel niet aan het standpunt te tornen. Voorzitter A. Huijsmans van de werkgroep was vrijdag fu rieus over de argumentatie van het Oostburgse college. „We streven helemaal geen politiek doel na. Het gaat ons met name om de milieu-aspecten. Wij willen alleen een zo gezond mo gelijk milieu, da's alles. Een po litiek doel, dat is je reinste non sense. Temeer daar ze zelf poli tieke doelen nastreven," sneerde hjj. De activist toonde zich tevre den met de steun vanuit Aar denburg. „Het bedragje van vijftig gulden, daar gaat het niet om, maar wel het feit dat ons streven gewaardeerd wordt. Dat is belangrijk. In Oostburg is dat nog niet bij de bestuurders doorgedrongen. Die gaan er potjandorie vanuit dat voorlichting over kern energie door het Rijk moet ge schieden. Een overheid, die vier rapporten over dit onderwerp in de maak heeft en er geheim zinnig over doet, cijfers bijstelt om een gunstig beeld te schep pen van kernenergie. Nee, het Oostburgse college en de raad verschuilen zich in deze achter loze verzinsels. Dat terwijl in eigen gemeente tal van mensen zich bewust zijn van de geva ren van kernenergie. De Oost burgse bestuurders doen dan ook aan volksverlakkerij. Dat is spijtig," aldus Huijsmans. eer aandacht ouderen AD VAN NOORT neemt afscheid. De Provinciaal Toneel Adviseur (PTA) Ij doet dat met een eigen- tijdse bewerking van Peer Gynt, een beroemd versdrama van de Noorse toneelschrijver Henrik Ibsen. Vanavond is de laatste voorstelling (in de Middelburgse Schouw- burg) in een serie van drie. Gespeeld door Zeeu- wen die Ad van Noort in hun hart sloten. Twintig jaar lang werkte hij in Zeeland. Steeds zocht hij naar wegen om de pro- vincie en haar inwoners warm te maken voor het amateurtoneel. Dat leidde I] wel eens tot botsingen, I maar nooit tot een on- overbrugbare kloof. Een bezield man die over zijn grote liefde zegt: „Voor mij is bezig zijn met to- neel vragen naar de zin van het bestaan. Je leert je eigen grenzen kennen". Door Remain van Damme Ad van Noort verlaat de Zeeuwse toneelwereld: 'Zeven mensen voor een druppél op een gloeiende plaat'. drama. Dat is FOTO WIUEM MIERAS II MIDDELBURG - 'Silhouet' heet het informatiebulletin van het Zeeuws Centrum Amateurtoneel. De laatste uitgave is geheel gewijd aan II het afscheid van de Provin- Toneel Adviseur. Wie li het twaalf pagina's tellende blad doorwerkt, kan maar tot één conclusie komen: Ad van Noort is toneel. „Ja, dat klopt wel", zegt hij, „heel mijn leven ben ik bezig met toneel. Zelfs als ik loop te wandelen denk ik aan mijn I werk. Ik ga nu met pensioen, maar dat betekent niet dat ik I straks de tuin ga spitten. Ik zie dit als een halte. Straks ga ik weer wat doen in het to neel. Wat weet ik nog niet, maar die trein is niet te stop- II pen". En wijzend naar 'Silhouet' dat voor hem op het salonta- I feitje ligt: „Ik ben groot van e, maar als ik dat lees, I word ik heel klein. Ik hoop wat daar in staat alle- I maal waar is". Ad van Noort is geen I Zeeuw. Hij kwam in het Zuidhollandse Benthuizen op de wereld, woonde daar vijf jaar en moest toen mee naar I Den Haag. In 1955 trok hij [naar Amsterdam om er de dagopleiding Drama te vol- I san Dat duurde een jaar. Ad j van Noort koos toen definitief voor het toneel. Zijn admini stratieve baan op Economi sche Zaken schoof hij terzij de. „Ik ging vervolgens naar Utrecht", vertelt Wj verder. «Daar was ik een van de eer ste leerlingen op de Academie voor Expressie in Woord en Gebaar. Er waren negen leer- ™gen toen. Die opleiding duurde vier jaar. In mijn 'i jaar op de academie werd ik PTA in Utrecht". Zeven jaar later verscheen Zeeland aan de horizon. Toine van Berge, de toenmalige DTA in het eilandenrijk, ver- bok naar de schouwburg in Heerlen. Ad van Noort werd gevraagd hem in Zeeland op te volgen. „Ik zei ja. Hier woest de kunstzinnige vor- wing nog van de grond ko teen. Ik zag het als een avon- Wur. Leuk om hier te gaan houwen. We zijn naar Mid delburg getrokkea In dit huis Woonde ook Toine van Berge. jW dat speelde ook mee. In utrecht hadden we een drie- rflatje, hier kregen we ten eengezinswoning". °P het moment dat Ad van Noort de provincie binnen stapte, waren er ruim dertig verenigingen bij het ZCA aangesloten. Nu zijn er dat 55. Een bewijs dat het met het amateurtoneel in Zeeland lang niet zo slecht gaat. „Zeker niet", zegt Ad van Noort onmiddellijk. „Het amateurtoneel zit in de lift. Met het beroepstoneel gaat het minder goed. Dat komt omdat het beroepstoneel te lang geexperimenteerd heeft. Het publiek vervreemdde. Dat beroepstoneel wil nu wel terug, maar het is heel moei lijk om dat verloren gegane terrein terug te winnen. Ze ker niet in deze tijd van be zuinigingen. Bovendien heeft het amateurtoneel een deel van die verloren gegane markt ingenomea Dat ama teurtoneel heeft eerder inge zien dat dramatische expres sie niet te lang moet duren". Hij verwijst naar Zeeuwsch- Vlaanderen, waar het ama teurtoneel in Hulst volle za len trejet en het beroepstoneel tevreden moet zijn met tach tig man. Daarmee wil Ad van Noort échter niet zeggen dat dramatische expressie tot niets geleid heeft. Integen deel. „De winst van dramati sche expressie is dat het nu overal in terug te vinden is. Het is de onderbouw gewor den. Voor andere vormen van toneel, meer lijflijkheid op het toneel. Men heeft begre pen dat het op het toneel niet alleen om de tekst gaat. Dat is de grote winst". Ad van Noort had na drie maanden werken in Zeeland al in de gaten dat er assisten tie moest komen. Om dat te verwezenlijken moest hij ze ven jaar vechten. Maar dat past bij hem. Ad van Noort is een strijdbaar man. Nooit bang om iets te zeggen. Al vraagt hij toch om enige voorzichtigheid als hij praat over het theatergevoel van de Zeeuwen. „Anders dan bijvoorbeeld in Brabant en Limburg ja. Daar zijn ze wat verder. Daar stop pen ze meer tijd in de oplei dingen. Zeeuwen zijn nuch ter. Dat is een constatering, absoluut geen verwijt. Neem de regie-opleiding. In Bra bant kunnen ze selecteren. Hier mag je blij zijn als je een groep van twintig mensen hebt. In de eerste weken van de opleiding vindt dan de se lectie plaats. Dat is het ver schil". Onder en boven de Wester- schelde. Ja, ook daar zit ver schil in. Hij blijft voorzichtig, wil zeker niet kwetsen, maar zegt dan toch: „Zeeuwsvla mingen zijn speelser, maar minder serieus. Pas op, ik veroordeel dat niet. Ja, speels koppel je aan toneel. Dat is zo. Op het gebied van cursussen gaat het in Zeeuwsch-Vlaan deren echter minder. Dan zeggen ze daar sneller 'Ach, dat hoeft niet zo, dat komt wel goed'. Zeggen ze, we voe ren wel een klucht op. Een misverstand trouwens, een klucht is een van de moeilijk ste toneelvormen. Daar moet je echt op studeren. De ti ming, de manier van spelen, dat is o zo belangrij k". Vragen stellen is eigenlijk overbodig. Ad van Noort heeft aan een half woord ge noeg om weer een ander deel van zijn grote liefde te belich ten. Zo vertelt hij gedreven over de rol van het toneel in de maatschappij. De rol van kerk, de verwijdering tussen religie en toneel. Dat spijt hem, doet hem zelfs pija „In de kerk en het theater vind je een grote geestelijke kracht. Dat hoeft niet vijandig te zijn. Ja, dit is moeilijk. Ik ben daar steeds mee bezig. Je moet steeds zoeken naar nieuwe wegen om overeind te blij ven". Een harde strijd, noemt Ad van Noort dat „Theater moet je laten lachen, het moet ont roeren, schokken. Dat is niet gemakkelijk. Je kijkt naar te levisie, je ziet die afschuwe lijke beelden uit Nicaragua. Moet je dan nog naar het theater?" Hij kijkt even over de grens, België in. „Daar zit het toneel veel meer in de gemeenschap zelf. Als wij voor een uitwis seling naar Torhout gaan, staat daar wel een muziekge zelschap ter verwelkoming op de stoep. Hier moeten ze het doen met een speech van de wethouder. In Torhout, onge veer even groot als Middel burg, waren zeventien ama teurvoorstellingen. Hier in Middelburg was het vooral beroepstoneel. Ja, wat is be ter? Ik denk dan altijd aan woorden van Bomans, 'zelf mondharmonica spelen is een hogere beleving dan luisteren naar Bach'. Daar zit veel waars in". Het afscheid. Ad van Noort staat er niet al te nadrukke lijk bij stil. Hij heeft het nog altijd razend druk. Zoals in de afgelopen weken, toen hij keihard werkte aan Peer Gynt. Een werkstuk dat hij al eerder wilde bewerken, maar het was er nog niet van geko men. Of er nog wat te wensen is na twintig jaar adviseren in Zeeland. Het antwoord ligt voor de hand. „Ik zou het leuk vinden als de scholing nog be ter bezocht wordt dan nu het geval is. En dat er geld is. Als toneeladviseur ben je aange zocht om dingen te ontwikke len. Dat ga je dan doen, maar dan blijkt er geen geld te zij a Het is bovendien woekeren met de beschikbare man kracht. Zeven mensen voor drama. Dat is een druppel op een gloeiende plaat". Somber is Ad van Noort echter niet. In het blad 'Sil houet' zegt de import-Zeeuw dat ze in de provincie 'ergens halverwege zijn'. Dat houdt in dat er al veel bereikt is, maar ook dat er nog veel moet gebeuren. „De belang stelling is er. Neem Peer Gynt. Het enthousiasme was groot. Er is een tendens om iets buiten de vereniging te doen. Daar zijn we ook voor. Onderdak bieden aan lieden die nu geen zin hebben in een vereniging. Misschien luidt dat een nieuw tijdperk in, al zullen de verenigingen altijd de basis vormen". Van onze verslaggever In het welzijnsterrein krijgt het ouderenbeleid de ko mende vijf jaar meer aandacht dan ooit tevoren. Het gemeentebestuur koppelt de vergrijzingsproblematiek aan dat van de kleine kernen. Gestreefd wordt naar het tege lijk aanpakken van deze pro blemen. De gemeente ziet het als haar taak om essentiële voorzienin gen en diensten voor ouderen zo bereikbaar mogelijk te ma ken en te houdea Met het oog op deze doelstel ling wil de gemeente in de na bije toekomst bejaarden voor zaken als het aanvragen en verlengen van paspoorten, rij bewijzen en huursubsidies, als mede andere zaken die de ge meentelijke diensten afhande len in de dorpshuizen in de ver schillende kernen. Verder wordt uitgezocht of ho- reca-ondernemers, vooral in de kleine kernen, te interesseren zijn voor het verzorgen van maaltijden voor ouderen op abonnementsbasis. Op die ma nier zou het mes aan twee kan ten snijdea De bejaarden kun nen rekenen op een warme maaltijd en de horeca-onder- nemers verdienen er iets mee. Het gemeentebestuur heeft opdracht aan de ambtelijke diensten gegeven om uit te zoe ken of ouderen in de kernen warm te krijgen zijn voor het in collectief verzorgen van schoonmaakwerkzaamheden door bedrijven. Een collectieve aanpak leidt tot kostenvermin dering en wellicht dat ook de gezinszorg in de regio hiermee ontlast kan worden. De taxi-bedrijven in de ge meente zullen benaderd wor den voor het opzetten van een taxi-dienst met reguliere dien sten. Bijvoorbeeld voor ritten naar de weekmarkten en het zwembad De Veerhoek. Plannen zijn er verder voor SCHIETINGEN - Het hand booggilde Sint-Sebastiaan hield een punten- en een blokschieting. Uitslag pun- tenschieting: hoge vogel; J. Cattoor, zijvogels: R. de Wi- spelaere, grootste aantal (8): Th. Lampaert. Stand kam pioenschap: 1. Th. Lampaert 27 punten, 2. R. de Wispelaere 24, 3. G. de Vriend 21 punten. Blokschieting: 1. H. de Rijcke 2 blokken. Stand kampioen schap: 1. H. de Rijcke 3 blok ken. 2. Th. Lampaert, H. van Iwaarden, R. Pielaet, J. de Muijnck en M. Verploeg 2 blokkea BOLLING - De Aijoanbollers hielden een prijsbolling. Uit slag: 1. L. Buis, 2. C. Salomé, 3. B. Verstraete. EXCURSIE - Recreatiepark Schoneveld houdt maandag 23 mei een excursie naar de Zwarte Polder onder leiding van gids Eric Marteijn uit IJ- zenctijke. Men vertrekt om 08.00 uur en de tocht duurt ongeveer drie uur. BRIDGE - De Bridge Socië teit Oostburg hield de twaalfde wedstrijd voor het clubkampioenschap. Uitslag groep A: I. heren Ouweneel- Neve, 2. mevrouw Verstraete- de heer Lako, 3. dames Van Opdorp-Fermont. Groep B: 1. echtpaar Verbist, 2. heren Ar- kenbout-Eleveld, 3. mevrouw Te Beek-de heer Brasser. BRIDGE - De Oostburgse Bridgeclub hield in hotel Du Commerce een wedstrijd voor de competitie. Hiernaan na men 26 paren deel. Uitslag groep A: 1. echtpaar Sorée, 2. dames Buysrogge-Spieren- burg, 3. echtpaar Barendregt. Groep B: 1. dames Poisson- nier-Schoufour, 2. dames Plasschaert-Van de Vijver, 3. dames Legrand-Risseeuw. af de oprichting van een regionale technische hulpmiddelenpool, variërend van de Abramfiets tot brievenopoprapers. Hier voor wordt overleg gevoerd de stichting Maatwerk in Arn hem. Een dergelijke pool kan worden opgezet in samenwer king met het Kruiswerk en mo gelijk is het om de pool op huurbasis te bekostigen. Ge dacht wordt ook nog aan het opzetten van een boodschap pendienst. Hiervoor wil de ge meente vrijwilligers inzetten, die mogelijk een onkostenver goeding krijgen toegekend. Ook zal worden nagegaan in hoeverre het mogelijk is om huisarts, pedicure, kapper, fy siotherapeut, belastingconsu lent en andere dienstverleners 'zitting' te laten houden in de kleine kernen. Het Regionaal Educatief Cen trum wordt door de gemeente Oostburg ingeschakeld om uit te zoeken of zinvolle activitei ten in het kader van de basise ducatie kunnen worden opge zet. Het pakket aan maatregelen is er vooral op gericht om het flankerend beleid voor de ouderen zoveel mogelijk te ver sterken. De kernen, die niet een bejaardenhuis binnen de be bouwde kom hebben komen het eerst in aanmerking voor aan vullende voorzieningen, zoals voorgesteld. Hoofdplaat, met nu al 23 procent aan bejaarden prijkt daarbij aan de top van de lijst. Hoe het een en ander gefinancierd moet worden is nog onduidelijk. Zeker is wel dat de gemeente bereid is om voor het opzetten van projecten middelen beschikbaar zal stel len. De welzij nscommissie be raadt zich dinsdag 31 mei over het ontwerp-welzïjnsplan voor de jaren 1988-1990. De vergade ring in het Oostburgse gemeen tehuis begint om 19.30 uur. Van onze correspondente BRESKENS - Voor de derde maal werd in Breskens de avondvierdaagse gelopen. Er namen 542 wandelaars aan deel. Daaronder de jeugd van de drie basisscholen uit Breskens, de basisschool uit Nieuwvliet, de Prins Willem-Alexanderschool uit Oostburg en de gymnastiek vereniging DIO. Oudste deelnemer was de heer De Boer met zijn 69 jaar. Volgens Ria Kestelo van de organisatie was het een geslaagde vierdaagse, mede door de hulp van vele vrijwilligers. De EHBO hoefde slechts sporadisch in actie te komen en dat bleef beperkt tot het doorprikken van een blaar of het leggen van een pleister. Na afloop stonden bij de Ringlaan de ouders en naaste verwan ten de wandelaars met bloemen op te wachten. Onder begeleiding van de muziekvereniging Breskens/Groede ging men naar het ca sino waar aan de wandelaars een medaille uitgereikt werd. OOSTBURG - „De gemeente Oostburg hoeft als verreken- gemeente niet op te draaien voor beslissingen van de ge meenten Sluis en Aardenburg met financiële gevolgen voor de welzijnsinstellingen in West-zeeuwsch-Vlaanderen." bezuinigingen op het SWO ook voor rekening moest nemen. Door deze ingreep zou SJC 42 mille in plaats van 21.000 gul den moeten ophoesten. OOSTBURG - Burgemees ter en wethouders van Oostburg overwegen om, in navolging van de gemeen ten Axel en Hulst, dit jaar nog een cultuurprijs in het leven te roepen. De stimuleringsprijs, waaraan een geldbedrag van duizend gulden verbonden is, wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon of groepen die hebben bijgedragen aan het culturele, kunstzinnige, dan wel literaire leven in Oostburg. Voorwaarde is dat de prijs aan de desbetreffende cultuur vorm wordt besteed. Binnenkort zal voor dit doel een speciale jury in het leven geroepen worden. Het voorne men van het college zal in de gemeentelijke cultuurnota, momenteel in voorbereiding, worden uitgekristalliseerd. Verwacht wordt dat de prijs na de zomervakantie gestalte krijgt. Zo luidde de unanieme mening van de Oostburgse raad don derdagavond, toen zij gecon fronteerd werd met een mede deling van het college om de kortingsbedragen voor de in stellingen te herzien. „De bezuinigingen zoals die in deze raad zijn vastgesteld, moeten zo worden uitgevoerd. Aan die bedragen moet niet meer gemorreld worden," meende het CDA-raadslid J. Quist. De raad deelde die me ning. Het Oostburgse college pro beerde met de mededeling aan de raad een mogelijk Arob- procedure wegens onbehoorlijk bestuur te omzeilen. De raden van Aardenburg en Sluis had den namelijk eerder dit jaar besloten om de kortingskosten op de sociaal-culturele instel lingen alle te verhalen op de Streekjeugdcentrale, in plaats van ook op de stichting Welzijn voor Ouderen. Deze verlate be sluiten noopten de verrekenge- meente Oostburg in dit geval om de kortingen deels te her- zien. De raad liet het college on omwonden weten dat niet Oostburg, maar Sluis en Aar denburg voor de extra kosten moeten opdraaien. De PvdA'er J. Wielakker vond het bovendien erg vreemd dat de Streekjeugdcentrale de (ADVERTENTIE) Alle kranten staan dagelijks boordevol Want nieuws maakt weer méér nieuws. JE HAD'T KUNNEN LEZEN IN nieuws. Nationaal en internationaal. Maar, en En dat kan wel eens belangrijker zijn: het DE STEM dat is het grote verschil, in uw Regionale raakt u immers persoonlijk. Pt krant voor ie eigen stuk wn nederiand Dagblad kunt u óók lezen wat de gevolgen U hoeft alleen maar even te bellen en zijn voor uw eigen stad, streek of plaats. ook dat nieuws komt dagelijks bij u indebus.

de Stem | 1988 | | pagina 21