BE krant iseen >g vlieger STATEN RESPECTEREN BESLUIT BESTUUR BEJAARDENOORD Onzekerheid over Hulster buitenbad Eis vijf maanden voor inbraak en diefstal Pauselijke onderscheiding voor Axelaar Binnen twee jaar slibdepot in Koegorspolder POLITIERAPPORT TEGENHEID OEVERS GS: extra geld voor meer werk minderheden DUIVENSPORT Ellermeyer AUTOMATERIALEN DE STEM MARKTEN Primeurs op Zeeuwse veiling Axel: subsidie voor festival (BETUIGING nESTEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 21 ME11988 MIDDELBURG - Het bejaardenoord De Linden- 10f verhuist van Zuiddorpe naar Koewacht, «aar een nieuw tehuis met zestig plaatsen zal verrijzen. Dat is het gevolg van een besluit dat irovinciale staten gisteren namen. Subsidie Harde cijfers Weekenddienst Stem redactie Aanrijding Inbrekers gepakt Drie gewonden Auto tegen huis Inbraak Stuntwerk Al g ;k om te zoenen I particulieren dankje, jubileum, receptie, Irte, verloving, overwinning, h, Abraham, openbare dank, door, mag best eens in de de pagina familieberichten, liet en duur hoeft het niet te gels kosten een tientje), er kolom 2,00. Eén grote 2,55. Voor het plaatsen van iding met een formaat van 35 ;enenwij f 14,05 toeslag, ven op aanvraag. Bij niet ig wordt 4,00 adm.kosten 5 worden niet geretourneerd. 12 of geef uw tekst 2 dagen jf bij één van onze kantoren, igaven stuurt u eveneens 2 aatsing naar Postbus 3229, Schriftelijke opgaven worden iccepteerd indien naam en 1 zijn, ook indien uw betaling Wij behouden ons het recht ander opgaaf van redenen te weigeren, er klachten bereiken over de t behoudt de uitgever zich het naam van de opdrachtgever £kend te geven. nlgingsnieuws 2 kolom op donderdag. en Suzan Ver in danken ieder- ie hun trouwdag hvergetelijk heeft akt. Ook dank voor Je kado's. Noord- 8 2, 4515 BN IJzen- I T U U T avers bestaat 75 jaar en de •g viert op vrijdag 27 mei •t 25-jarig jubileum. lid hiervan zal er op deze atie gehouden worden van uur, in het gebouw van de irmonie, Stationsstraat 26 te i Instituut Schoevers nodigt en docenten hiervoor van opendaken- leveren én renal een opendak 300,—. Zij bieden U een breed assortiment irse prijsklassen en bouwen uw dak bojien- p professionele wijze in. Bij ieder gemon- dak wordt een Ellermeyer garantiebewijs ikt. De garantietermijn op alle Ellermeyer daken is twee jaar. De minimale garantie- n op de montage is één jaar. lentatie uw inbouwstation: Terneuzen el. 01150-30347 met uw reklameboodschap d en land naar een kwart- miljoen klanten! w/ Inlichtingen: Dagblad De Stem T22 onze verslaggever yipDELBURG - Tegen de 24-jarige M. van M. uit Ter- Jeuzen is door de Middel burgse officier van justitie yjjf maanden gevangenis- M geëist, waarvan drie (0orwaardelijk, wegens in pak, diefstal en verboden wapenbezit. In de nacht van 12 op 13 de- eember van vorig jaar werd in gebroken bij een wijnimpor teur in Middelburg. Een grote voorraad wijn, ter waarde van 55.000 gulden verdween. Een surveillerende agent had die avond Van M.'s auto in de buurt van de wijnopslagpiaats zien rondrijden en hem later aan de hand van foto's her kend. Twee andere getuigen hadden dit bij een confrontatie bevestigd. Van M. ontkende dat hij bij de diefstal betrokken zou zijn geweest, maar de pre sident van de rechtbank wees erop dat later in zijn auto in brekerswerktuigen waren ge vonden en er bovendien lak- schade was die overeenkwam met sporen nabij de wijnhan del. Van M.'s auto werd in ja nuari aangetrofen in Kaats heuvel. Het voertuig werd toen bestuurd door zijn 'maat' J. de M. Toevallig werd rond die zelfde periode in Philippine bij twee restaurants wijn aange boden door familie van De M. Daar het om een bijzonder merk ging, kon bij de fabrikant worden nagevraagd aan wie hij had geleverd. Dat bleek bij de wijn van het betreffende jaar alleen te zijn geweest in Verviers in België en bij Van S., eigenaar van de importhan- del bij wie de inbraak werd ge pleegd. Hoewel Van M. bleef ontken nen, achtte officier van justitie mr. Groen een en ander bewe zen. Zeker gold dat voor het be zit van een vuurwapen dat op 3 april 1987 in Van M.'s auto werd aangetroffea En hele maal geen twijfel was er over de inbraak bij een levensmid delengroothandel in Kapelle. Van M. werd toen op heterdaad betrapt. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Lindenhof naar Koewacht janonze verslaggever Ze gingen akkoord met het ontwerp-spreidingsplan be jaardenoorden waarin, op het laatste nippertje, de ver huizing was opgenomen. Die komt in de plaats van reno vatie van het bestaande tehuis in Zuiddorpe. Van de enorme commotie over jie operatie was gisteren in de Stenvergadering weinig meer te merken. Het agendapunt, (verd ondanks de aanwezigheid tan een sterke Zuiddorpse de legatie op de publieke tribune, bijna een hamerstuk. Vrijwel alle fracties legden zich neer het meerderheidsbesluit het bestuur van Linden- verhuizen naar Koewacht, want dan krijgen we zestig t. en blijven we zelf- j speelde ook een rol dat het bouwplan voor 1 oktober kant en klaar moet zijn, anders het tehuis een rijks van twintig mille per bed. Ook het CDA, dat in de vo- statenvergadering nog iwars lag en uitstel van het be sluit bewerkstelligde, legde ach gisteren bij die feiten neer, snel gevolgd door de WD. De PvdA was in april al akkoord met de verhuizing. Al- 6 en de PPR handhaaf - ien nog hun verzet tegen de van zaken, maar hun drie zetten geen zoden meer aan de dijk. Gedeputeerde W. Don wees er nog maar eens op dat de harde cijfers niet zijn te weerleggen. Het was kiezen tussen nieuw bouw in Koewacht met zestig plaatsen en behoud van zelf standigheid, en renovatie in Zuiddorpe met 42 plaatsen en een gedwongen fusie met de Vurssche in Axel. Hij vond het kwalijk dat 'men nu bezig is Zwarte Pieten uit te delen' en nam afstand van de eergisteren in De Stem geuite kritiek aan het adres van pastoor Vervaet. Het actiecomité Zuiddorpe reageerde uiteraard teleurge steld. Een woordvoerder: „Uit de politieke discussie is duide lijk gebleken dat bij een gelijk aantal plaatsen ook nieuw bouw in Zuiddorpe mogelijk was." Het comité beraadt zich nog over te nemen stappen. Woordvoerder M. van Oyen van het comité in Koewacht was 'uitermate blij met deze beslissing'. „Zeker nadat de af gelopen week het Zuiddorpse actiecomité zich veelvuldig schuldig heeft gemaakt aan vuilspuiterij en natrappen." Van onze verslaggever MIDDELBURG - Gedepu teerde Staten willen 240.000 gulden beschikbaar stellen om de achterstand die min derheden op de arbeids markt hebben te verklei nen, GS baseren zich daarbij op de Nota Werkgelegenheidproject Minderheden, waaruit blijkt ook in Zeeland de werk loosheid onder minderheden onevenredig groot is. Maar 33,8 procent zoekt werk, Voor redactionele aange legenheden, niet voor ad vertenties, overlijdensbe richten, voetbaluitslagen en abonnementen, kunt u dit weekend contact opne men met Frank Deij, M155-4969, bgg. 01153-1534 of 01150-17920 (kantoor Terneuzen). tegenover slechts 8,7 procent onder de autochtone Nederlan ders. Het grootste deel van het geld, 225.000 gulden, willen GS besteden aan het werkgelegen heidsproject van het Geweste lijk Arbeidsbureau Walcheren. Het GAB wil de komende drie jaar extra moeite stoppen in de bemiddeling tussen minderhe den en de werkgevers die men sen zoeken. De rest van het bedrag, 15.000 gulden, gaat naar de samen stelling van de informatiemap 'Pluriform Zeeland'. Een werk groep uit de verschillende or ganisaties van het maatschap pelijk werk wil met de map de autochtone Nederlanders in lichten over de situatie waarin veel buitenlanders verkeren. Ir verband met het werkgelegen heidproject van het GAB wil len GS voorlopig geen geld uit trekken voor een onderzoek naar de bereidheid van werk gevers om iets te doen aan d< achterstand van de minderhe den. (ADVERTENTIE) ftp VOOR ZUIDWEST-NEDFHI ANn oren ^neuzen, Hulst en Goes, bessen en telefoon- emmers op pagina 2. GO-12.30/13.30-17.00 uur. erneuzen: Rein van der n«rn (editie-chef), Romain '"Damme, Frank Deij, cnny van Gremberghe, onaid verstraten, Cor de °®r (foto). Ton Koomen (sport). Jan Jansen. :_Eugène Verstraeten, "rommelen. -ntle-exploltatle "specteur Zeeland: Menu, privé tel.01150- t!-IO Van onze verslaggever AXEL - Vice-voorzitter C. Blaakman van het be stuur van de Katholieke Onderwijs Stichting Axel heeft gisteren de pause lijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice ont vangen. Blaakman kreeg de onderscheiding van pastoor Vervaet tijdens een samenzijn op de St. Antoniusschool. Daar was het gisteren volop feest, omdat de school het feit vierde dat alle klassen voor het eerst onder één dak za ten. Op 14 maart nam de school het tiende lokaal in gebruik en beschikt nu over een speellokaal, twee kleu terlokalen en zeven lokalen voor de kinderen tussen zes en twaalf jaar. Blaakman kreeg de pause lijke onderscheiding omdat hij veel voor het katholieke onderwijs heeft gedaan en verschillende bestuurlijke functies heeft bekleed. Blaakman heeft vanaf 1939 bij de Zeeuwsch-Vlaamse Tramwegmaatschappij, later vervoersmaatschappij Zuid- West Nederland, gewerkt. Hij nam daar in 1985 afscheid van als regiochef Zeeuwsch- Vlaanderen. Blaakman had vele neven- activiteitea Een greep daar uit: secretaris van het rk. kerkbestuur Breskens, mede-oprichter en voorzitter van de oudervereniging bij het rk. lager en kleuteron derwijs in Axel, voorzitter Pastoor Vervaet feliciteert de heer Blaakman. van de stichting rk. lager en kleuteronderwijs in Axel, se cretaris van de rk. ouderver eniging van het Jansenius Lyceum in Hulst, tevens voorzitter van het schoolbe stuur en bestuurslid van de rk. school voor lhno in Sas van Gent. Het schoolbestuur nam gisteren tijdens de feestelijk heden afscheid van een oud gediende, de heer R. Kers- bulck. Kersbulck maakte meer dan twintig jaar deel uit van het bestuur van de Katholieke Onderwijs Stich ting. Hij was daarin actief als FOTO DE STEM COR J. DE BOER vice-voorzitter en secretaris. De kinderen van de school deelden gisteren mee in de feestvreugde. Ze konden ge nieten van een poppenvoor- stelling en wat misschien wel het grootste feest voor hen was, ze mochten eerder naar huis. Van onze verslaggever HULST - Er is nog geen enkele zeker heid over realisering van een nieuw open-luchtzwembad in Hulst. Burgemeester F. Jacobs zei dat tijdens de vergadering van de commissie fi nanciën. Daarin informeerde W. de Brouwer (Gemeenschappelijke Belangen) naar de mogelijkheid om het geld dat op de begro ting staat voor het huidige opgedoekte bad te stoppen in een nieuwe zwemvoorzie- ning. „Daar kan ik geen toezeggingen over doen", reageerde Jacobs. „Maar persoon lijk vind ik het feit dat Hulst, dat zich toch als centrumgemeente wil opwerpen, geen buitenbad heeft, een groot gemis. Daaruit kunt u concluderen dat we, als de moge lijkheid voor een nieuw buitenbad zich voordoet, we deze uiteraard zullen aan grijpen". „Maar", stelde B. Martens (FVda), „wet houder Kayser heeft tijdens een eerdere raadsvergadering namens het college toch duidelijke toezeggingen gedaaa De reali sering van een nieuw buitenbad zou gefa seerd worden aangepakt. Het lijkt me toch sterk dat er niet al wat rekenwerk in die richting is verricht". De burgemeester wilde er echter niet verder op in gaan. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Binnen twee jaar hoopt Rijkswa terstaat te kunnen beschik ken over een depot voor de opslag van slib uit het Ka naal van Gent naar Terneu zen. Dit opslagterrein met een ca paciteit van maximaal 400.000 kubieke meter zou moeten worden aangelegd op een tien hectare groot perceel in de Koegorspolder, vlakbij de in tergemeentelijke vuilstort plaats. Zo denken de leden van een speciale werkgroep, waarin vertegenwoordigd zijn Rijks waterstaat, provincie, het mi nisterie van VROM en de ge meente Terneuzen, er althans over. De commissie, onder leiding van ir. L Boom van de afdeling beleid en beheersplanvorming van Rijkswaterstaat, legt mo menteel de laatste hand aan een nota waarin een tijdelijke oplossing voor de problematiek van het kanaalslib wordt aan gedragen. De sliblaag in het kanaal groeit de laatste jaren met circa 20.000 tot 40.000 kubieke meter. Boom gaat er van uit dat op de kanaalbodem zo'n 200.000 kubieke meter specie verzameld heeft. Met name bij de brug in Sas van Gent, waar de slibmassa zich heeft opge hoogd, ondervindt de zee scheepvaart nu al hinder van de veelal uit België afkomstige sedimenten. Bij de Sasse ver- keersbrug rust zeker 20.000 ku bieke meter slib op de kanaal bodem. Bij de brug ten noorden van Sluiskil is de situatie min der ernstig. Daar heeft zich slechts 5000 'kuub" opgehoogd. „Verder hoopt het slib zich op vlak achter de sluizen bij Terneuzen, maar daar hebben we de bodem niet lang geleden nog schoongemaakt, waardoor we op die plaats beschikken over wat extra buffercapaci- teit. Waar het ons om gaat is de punten die het meest urgent zijn eerst aan te pakken. De brug bij Sas van Gent scoort op de urgentielij st het hoogst. Doen we daar niets aan, dan zullen we op termijn diepgang- beperkende maatregelen moet treffen," zo stelde Boom vrij dag. De kanaalslibproblematiek is al geruime tijd onderwerp van studie. Volgens de woord voerder van Rijkswaterstaat is er uitvoerig gezocht naar ge schikte bergingslokatie. De Grontmij verrichtte in op dracht van de commissie ver schillende locatieonderzoeken. In eerste instantie kwam de Axelse Vlakte in aanmerking als geschikte plaats om een de pot aan te leggen, maar om eco nomische redenen heeft de werkgroep deze locatie laten varen. Bekend is namelijk dat het Havenschap Terneuzen van de Axelse Vlakte een industrie gebied wil maken. Ook andere locaties in Sas van Gent en Terneuzen werden getoetst, maar toen het ge meentebestuur van Terneuzen de Koegorspolder aandroeg als de meest geschikte locatie, ver loor de commissie de alterna tieven uit het oog. Het gaat hier om een terrein vlakbij de regionale stort plaats. De specie wordt, als het depot kan worden aangelegd, gestort op een dikke folielaag. Verder zullen er maatregelen getroffen moeten worden op milieutechnisch gebied. De aanleg van het depot gaat vol gens Boom ettelijke miljoenen kosten en het grootste pro bleem zal de grondverwerving zijn. De gronden in de Koegor spolder worden voor agrari sche doeleinden gebruikt. Dat betekent dat het bestemmings plan ter plaatse gewijzigd zal moeten worden. Boom en de Temeuzense wethouder J. van Rooijen (milieuzaken) ver wachten dat in juni met wijzi gingsprocedure kan worden begonnen. Tevens is voor de opslag van het verontreinigde slib een vergunning nodig in het kader van de afvalstoffen wet. Vooruitlopend op de aanleg van het depot wil Rijkswater staat het slib op de meest kri tieke plaatsen opbaggeren om tijdelijk te storten in kana- alarm B bij het Sluiskilse ka naaleiland. Vandaar moet het CLINGE - Op de kruising Gravenstraat-Sultanusstraat te Clinge verleende donder dagavond de automobilist P. D. uit Clinge geen voorrang aan een personenauto, be stuurd door R. de R. uit Hulst. Het bleef bij schade aan beide voertuigen. VLISSINGEN - De 21-jarige M. H. uit Vlissingen is vrij dagmorgen vroeg door de po litie van Vlissingen aange houden en ter beschikking gesteld van de politie te Goes. De man bleek bij aanhouding in zijn personenauto in het bezit te zijn van computerap paratuur tot een waarde van circa 15.000 gulden, die was ontvreemd bij een rijschool houder aan de Philipsstraat te Goes. Ook de 20-jarige E. V. uit Souburg, die in het voer tuig zat, doch de benen nam, kon later worden aangehou den. Beiden hebben bekend bij het bedrijf in Goes te heb ben ingebroken. Ze zijn na verhoor en het opmaken van een proces verbaal gisteren weer op vrije voeten gesteld. AARDENBURG - Vrijdag morgen om 06.50 uur is in de Boogaardstraat een auto, be stuurd door S.F.O. uit Ter neuzen, in een bocht geslipt en tegen een boom tot stil stand gekomen. Bij dit ongeval vielen drie ge wonden: S.F.O., de bestuur der die over rug- en nekklachten klaagde, een in zittende, M.O. uit Terneuzen, met rugletsel en P.M.H. uit Terneuzen, die verwondingen opliep aan zijn arm, hoofd en enkel. Alle drie zijn naar het ziekenhuis in Oostburg over gebracht. SLUIS - In de Hoogstraat is door onbekende oorzaak om 4.30 uur een personenauto, bestuurd M.C.V. uit Oostende, tegen de woning van P.G. ge reden. V. liep hierbij een hoofdwond op. RETRANCHEMENT - In de Kaapvaartstraat is ingebro ken in een zomerwoning. Men heeft een raam geforceerd om binnen te komen en uit de woning wordt een klein geld bedrag vermist. KAPELLE, 20 mei - Sla glas st., 810 st.kl. 1B 0,18-0,27. Sla natuur st., 370 St.: kl. 1 B 0,22-0,32. Andij vie glas, 190 kg: kl. 1 A 0,85-1,18. Bloemkool glas, 230 st.: kl. 1 08 2,20 101,80,12 1,40,15 0,60. Kl. 2 06: 2,40, 08 1,90-2,00, 10 1,10. Breek- peen, 50 kg: kl. 2 GR 0,04. Bospeen glas, 70 bos: kl. 1 A 1,00-1,30. Kl. 2 0,50, A 0,80. Spitskool, 120 kg: kl. 1 A 1,00-1,30. Kl. 2 0,50, A 0,80. Prei, 120 kg: kl. 2 A 0,81-0,84. Kroten bos, 50 bos: kl. 1 A 0,95. Bosuitjes, 760 bos: kl. 1 0,23-0,34. Peulen, 20 kg: kl. 1 12,60-13,00. Vroege aard appelen, 40 kg: kl. 1 DR 2,80, KR 3,10. Late aardappelen, 170 kg: kl. 1 MI 0,11. Kl. 2 MI 0,04. Totaal aantal colli: Gorella glas ds. a 200 gr., 2400 ds.: kl. 1 A 0,97-1,24. Kl. 2 A 0,93-1,09. Gorella natuur ds. a 200 gr., 40 ds.: kl. 1 B 1424. Sivetta glas ds. a 200 gr., 90 ds.: kl. 1 A 1,19. Frambozen glas doos x 150 gr., 940 ds,: Kl. 1 3420-4,00. Kl. 2 3,40. Rode bes doos x 150 gr., 70 ds.kl. 1 B 4,10-4,20. AMSTERDAM, 20 mei - Aardap- peltermijnmarkt: In Bintje 50 mm, oogst 1987, werden 31 con tracten verhandeld voor levering mei bij een prijs van 19,00 tot 17,90 per 100 kg en 13 contracten levering juni tegen ƒ18,00 tot 17,80. De stemming was respec tievelijk flauw en kalm. In Bintje 40/50 mm, oogst 1988, werden 3 contracten verhandeld voor leve- rig april tegen 18,30 tot 18,00. De stemming was kalm. In Bintje 50 mm, oogst 1988, werden 1111 contracten verhandeld voor leve ring april bij een prijs van 41,60 tot ƒ38,70 en 7 contracten leve ring mei tegen 42,00 tot 40,00. De stemming was respectievelijk prijshoudend op lager niveau en flauw. OOSTBURG - De postduiven vereniging De Sneivliegers te Oostburg hield met 210 duiven een wevlucht vanuit Compiègne. Winnaar werd een duif van L. Verheije met een snelheid van 1158,21 meter per minuut Hij won ook de vierde en negende prijs. De verdere uitslag was als volgt: 2, 7 en 10. J. de Smet, 3. J. van Weijnsbergen, 5 en 6 R. van Hee, 8. J. de Lijzer. De Getrouwe Duif Cadzand, met 133 duiven, 1198,43mpm. 1,3 en 7 D. van Kerkhoven, 2 en 9. J, van de Plasse, 4. Abr. Vasseur, 5. A. Fremouw, 6. W. de Die, 8. A, Dui- ninck, 10. A. de Putter. Nog Sneller Breskens, met 231 duiven, 1142,53mpm: 1. J. Donze, 2. W. Fenijn, 3,9 en 10 J. Quaars, 4. gebroeders Pijcke, 5. A. Vinjé, 6. A. Blaakman, 7. Th, Smallegan- ge, 8. R. de Smit. Strijd in Vrede Groede, met 184 duiven, 1170,08mpm: 1,3,5,7 en 8. L. van de Wege NS, 2 en 9. G. Schautteet, 4. D. Verherbrugge, 6. H. Simpelaar en zoon, 10. J. van de Wege. Hoop Biervliet, met 220 suiven, 1143,63mpm: 1. A. Provoost, 2 en 5. P. Weeda, 3. U. Kouijzer, 4, J. Moens, 6 en 9. p. Jansen, 7. Her. de Dobbelaere, 8. C. de Regt- Bracke, 10. M. Brevet. VZV Hoofdplaat, met 309 duiven, 1154,37mpm: 1. H. Calon, 2,4 en 8. Th. van de Velde, 3 en 10. Combi natie Den Hamer. 5. J. Boone, 6. E. Scherbeijn, 7. A. de Poorter en zoon, 9. B. de Poorter. Steeds Sneller IJzendijke, met 318 duiven, 1160mpm: 1,4 en 10 Iz. de Cocq, 2 en 6. H. Groosman, 3,7 en 9. C. de Putter en zoon, 5. H. Dellaert, 8. B. Provoost. Recht voor Allen Sluis, met 113 duiven, 1148mpm: 1 en 5. Me vrouw Coppens-Baert, 2 en 7. F. Baas en zoon, 3 en 9 P. Groosman, 4 en 8. P. Denneman, 6. G. Tang- he, 10. E. Visser. Eerste de Beste Schoondijke, met 166 duiven, 1163,67mpm: 1,3 en 9. J. de Poorter, 2. E. de Wever, 4. J. Buijze, 5,8 en 10. G. de Wever, 6. J. Dhont, 7. J. Huigh. Concoursbond zuidbeveland, met 1917 duiven, 1129,42mpm: 1. A. van Bremen 's-Heerenhoek, 2. M. de Jonge Heinkenszand, 3 en 15. J. Bras Wemeldinge, 4. D. Traas Goes, 5. C. Hermes Lewedorp, 6. G. Meuwese Goes, 7. L. de aPut ter Goes, 8 Sj. van Eijkeren 's- Heerenhoek, 9. W. de Witte Goes, 10 E. Dek Kruiningen, ll.A. Ha zen Lewedorp, 12. J. van 't West einde Kwadendamme, 13 en 14. M. van Iwaarden Kruiningen. De Snelle Duif Clinge, vanuit Quievrain met 347 jaarlingen, 1180,6mpm. 1. R. van Gaever, 2. R. Baart, 3 en 4. Ch. Willaert, 5. J.de Burger, mrt 29 oude duiven, 1183,lmpm. IS. Bolssens, 2. R. van Gaever, 3. J. de Wit, 4. E. Ver straeten, 5. E. Pauwels. goedje tezijnertijd naar de Koegorspolder worden overge bracht. Hoewel het slib voor het me rendeel afkomstig is uit België delen de Belgen niet mee in de aanlegkosten voor het depot. „In de tractaten is vastgelegd dat de Belgen de investerings kosten voor het kanaal voor re kening nemen en dat Neder land het onderhoud bekostigt. Het weghalen van het slib valt onder onderhoud. Dat neemt niet weg dat in de toekomst nog met de Belgen onderhandeld kan worden over kostenverde ling, maar daarvan is nu geen sprake," verduidelijkte Boom. Wethouder Van Rooijen meent dat de schoonmaakbeurt aan de Nederlandse zijde op termijn gebruikt kan worden tegen de Belgen. „Is de rommel straks opgeruimd, dan staan we op het gebied van de ver vuiling sterk tegenover de Bel gen. Blijkt na de schoonmaak dat het Nederlands deel toch door de Belgen vervuild wordt, dan zullen zij voor de kosten moeten opdraaien," bena drukte hij. Een andere bijkomstigheid waarom de werkgroep haast wil zetten met het oplossen van het slibprobleem, is het econo misch belang van een goed be vaarbaar kanaal. „Als haven stad zijn we gebaat met het ka naal. Vandaar dat we als ge meente naast de lusten ook de lasten van het kanaal willen dragen," stelde Van Rooijen. KAPELLE - Op de veiling CVZ in Kapelle werd vrijdag een aantal primeurs aangevoerd. De teler A. J. van der Velde uit Yerseke bracht de eerste aard beien van de volle grond, terwijl deze teler ook aanvoerder was van de eerste aardappelen van de nieuwe oogst. Verder was het teler A. J. Berman-Westvoor uit Kapelle die de eerste kas rode bessen aan de veiling bracht. Koper van de aard beienprimeur was handelaar J. A. Sinke te Kruiningen voor 1,24 per doos van 200 gram. Van de nieuwe aardappelen: drielingen de heer J. v. d. Berge uit Yerseke met 2,80 per kg en kriel: de heer C. J. Adriaanse te Kapelle voor 3,10 per kg. Van onze verslaggever AXEL - B en W van Axel stellen aan de raad voor een waarderinssubside toe te kennen aan de organisatie van het popfestival dat tij dens de Axelse braderie plaats moet vinden. Het gaat om een bedrag van 250 gulden. „Met deze organisatie wordt beoogd", zo schrijven B en W in him voorstel aan de raad, „om aan de Axelse jeugd een popmuziekevene ment te bieden en boven dien aan beginnende pop musici de gelegenheid te ge ven podiumervaring te ver krijgen. Wij zijn van me ning dat hierbij sprake is van een lovenswaardig ini tiatief van vrijwilligers, waarbij aan de Axelse jeugd tegen relatief lage kosten een leuk evenement geboden wordt". De raad vergadert don derdag 26 mei om 19.00 uur in het stadhuis. Van onze sportredactie KLOOSTERZANDE - Het organisatiecomité van het wielergala voor profs en amateurs in Kloosterzan- de, dat vandaag wordt ge houden, voelt de concur rentie van de degradatie wedstrijd tussen Hónte- nisse en Terneuzen. Dit degradatieduel waarin de voetbalvereniging uit Kloos- terzande is gewikkeld, begint om 14.30 uur op het terrein van de voetbalvereniging Koewacht. Om toch zoveel mogelijk voetbal- en wieier- liefhebbers naar de koers in Kloosterzande te trekken, hebben de organisatoren be sloten een directe verbinding met Koewacht te onderhou den, zodat het wielerpubliek in Kloosterzande regelmatig op de hoogte gehouden zal worden met de ontwikke linggen tijdens de wedstrijd Terneuzen-Hontenisse in Koewacht. jfi

de Stem | 1988 | | pagina 19