Spannende wedstrijden verwacht ?r SPORT ies van inkoop stel judoka's [OEWACHT-SPITS HARM rietjes WINNAAR ZILVEREN STEM- SCHOEN lermans naar Kloosterzande UITSLAGEN T ennisresultaten ZILVEREN SCHOEN Gekweekte zagers, vangen of niet vangen? WtELERKLASSEMENT nflSTEM SPORT 2 VRIJDAG 20 ME11988 Bid van RKC L name bij de oudsten wordt •teen krachtmeting tussen de wksten van Zeeland op het ZEEUWSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN VOOR JEUGD IN HULST RZICHT angs Real Madrid )ampdoria tenhuis ;0EWACHT - Met zestien doelpunten achter n naam is Harm Rietjens uit Koewacht win- ar geworden van het Zeeuwse klassement om zilveren Stern-schoen. Een zege die hij 'een erdienste van het team' noemt. Dat de 18-jarige joewachtenaar winnaar werd, verraste hem igelijk nog het meest. ekend Tweede plaats Bennie Poppe Voetbalclub Luctor weer zelfstandig Fabel Prijzig Milieu NIEUWSOVERZICHT Receptie Luctor Penaltybokaal Groot-Hulst Halve finales afdelingsbeker Sterk bezet toernooi Kloetinge Toernooi Torro in Hulst T14 met de gedachte om Irüzen eventueel nóg Deen liefst een tijdje lerbrengen bij een an- club, of gewoon ver en. De club uit Turijn ft hem al in een eerder lium aangeboden aan „Maar die zaak is de baan", zegt igsma nu. „De kans Laudrup naar ons it is nihil". wacht al geruime op een grote som geld RKC. Dat duurt de dskampioen veel te g. Daarom heeft PSV- nager Kees Ploegsma zaak aanhangig ge- akt bij de KNVB. krijgen nog onge- dertigduizend gul van RKC", legt tegsma uit. „Dat is de ft van de netto recette een wedstrijd, die wij elopen winter in alwijk tegen RKC elden. Dat duel had ta bene op hun verzoek ats. Ik heb diverse len brieven gestuurd contact gezocht, maar mensen reageren niet is. Ik weet niet wat jr een bende het daar maar bij mij is de maat De KNVB moet nu ar uitzoeken hoe deze aire afgehandeld moet rden". 'SV krijgt overigens meer geld van de uwe eredivisieclub uit Langstraat. Het be ft een deel van de re- te van het onlangs in alwijk gespeelde be- 'duel RKC-PSV. e tennismedewerker lUfST - Er is volop strijd verwachten tijdens de l^wse districtsjeugd- Upioenschappen tennis ij het pinksterweekeinde Enten gehouden op het „nispark te Hulst. Yer- L was een week daar- jor de voorloper voor de ,#ftijdsgroepen tot en met ben veertien jaar. In Hulst nen de 10-jarigen aan 1 naast de groepen van jalf en zestien jaar. B-niveau. Bij de meisjes wordt Emerence van Wingen uit Ka- peUe als eerste getipt. Zij won vorig jaar bij de 14-jarigen en moest afgelopen winter tijdens de indoorkampioenschappen de eer laten aan Stephanie Rot tier, die met duidelijke cijfers de titel binnenhaalde. Rottier kreeg het plaatsingsnummer drie achter haar naam, terwijl Angela Latuheru de tweede plaats op het schema inneemt. Dit trio lijkt in de titelstrijd de dienst te gaan uitmaken. Isa- belle Leenhouwers werd voorts als vierde bovenin het schema ingeloot en zal in de kwartfina les de degens moeten kruisen met Nathaly Tijssen. De ove rige geplaatsten zijn Chantal van Schelven, Manon Kienjet en Ingrid de Vries. Bij de 16-jarige jongens zal de strijd er zeker niet minder op zijn, ofschoon er een hoofd rol lijkt te zijn weggelegd voor de als eerste geplaatste Man fred de Kok. Hij geldt als titel verdediger, nadat hij vorig jaar Stefan Havermans in de finale versloeg. Havermans werd dan ook als tweede geplaatst. Je roen Verstraeten en Tim van Veldhoven, respectievelijk in geschat als derde en vierde, moeten de gedoodverfde favo rieten het zo moeilijk mogelijk maken. Guido Tolhoek, Bemd van Quekelberghe, Sander Jobse en Eric Eversdijk zijn de overige favorieten van het 21 namen tellende schema. Bij de 12-jarige jongens zijn de favorieten van vorig jaar in middels een leeftijdscategorie opgeschoven. Hans Huibregtse, vorig jaar halve finalist, is nu de favoriet voor de eindzege met als mogelijke tegenstander in de finale Marco Geels. Jacco Filius en Richard van Tuijl zijn de andere geplaatsten. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar spitst de strijd zich toe tussen Cora Cijvat en Marjon Copier. Bij de 10-jarige jongens wer den Rinke van Remortel en Virgil Greeve vrijgesteld van het spelen van de eerste ron den, terwijl bij de meisjes Kelly Bouman uit Oostburg haar vo rig jaar veroverde titel moet verdedigen tegenover de als tweede geplaatste Simone Tijs sen uit St.-Jansteen. De wed strijden beginnen zaterdag 21 mei, terwijl de finales tweede pinksterdag gepland zijn. De wedstrijdleiding is in ver trouwde handen van Cecile van Tiggelen en Piet Adriaansens. eft de Italiaanse kampioen de prestigieuze overwin- Drie minuten voor tijd inal de 75.000 Milanezen in igde door doelman Buyo te [oor de overvloedige regen ik (0-0). Michel zorgde kort van Real. Borghi, de van t in de 77ste minuut de ge- jullit voor de tweede aan- d. Dinsdag werd Manches lagen (3-2). •al Madrid (Spa) 2-1 (0-0), 47. lit 2-1. Toeschouwers: 75.000. Genua heeft zich donder- ropa-Cuptoernooi voor be- ipinternational Vialli en de zo verloor in Turijn het iet 1-2. met 2-0 gewonnen door de Sampdoria zorgt voor een dgenoot Juventus voor één EFA-beker. Beide ploegen ie op 31 punten geëindigd, iats. Door de plaatsing van jpese bekertoernooi hebben msing verzekerd. de manager-coach van FC «paalde tijd in het zieken- iwaar ziek door een bloed- aan de lymfeklieren. Koe- ompetitieduels van vrijdag >ningen en VW. Groningen edstrijd tegen VW ook niet Claus Boekweg, die in het heeft de zesde nederlaag 3p Sicilië verloren de Affl- ïet liefst 0-4 van Palermo, Bij rust stond Ajax al met aan een partij voldoende tot de halve eindstrijd doo' Iringen. De Kok komt alttfl t moeilijk in een toernooi Tilburgse behoefde echte' n moment te twijfelen toen op tegen de Westduitse Re* a Schiittenhelm op eidsrechterijke beslissing liep- )e akelig hard trainend ese had Manuele Tondola n se en een halve minuut i onwrikbare houdgreep, /oor de overige Nederlands dneemsters gloort slechts d jp van een herkansing- "e' da Stoeltjes die titelhoudste' antal Han (tot 66 kg) ve'j rgt, en Chita Gross (tot moesten voortijdig de ma •laten. Stoeltjes boog voord stenrijkse Roswitha Ha'"' oss (na beslissing) voor »e uwe Franse talent Cath®* e Fleury. Verdienste van 't hele team' Knr Rinus Verberkmoes fant welke debutant verwacht in het eerste het beste eizoen in het keurkorps uit te groeien tot topscorer van ie formatie, laat staan van alle Zeeuwse KNVB-forma- Weinigen toch? Harm Rietjens slaagde daarin met {stien gave treffers, waarvan er een uit een strafschop. betere start had hij zelf ze- niet verwacht. Temeer niet, Ismen weet dat hij in principe Kg een A-junior is en dat hij «Ivoor de competitie het me- «h advies kreeg met voet- sllen te stoppen. Zwakke en- elbanden noopten tot die sug- estie. Harm Rietjens kreeg die wdschap van de in sportkrin- sn bekende Belgische sport- rts dr. Martens mee. Rietjens ierover: „Hij liet mij kiezen tan stoppen of opereren. Een die ik echter naast me eerheb gelegd." Zoals zo vaak sportkringen gebeurt door mand die een teleurstellend ivies krijgt, namelijk het zoe- naar een arts die milder ordeelt, gebeurde Harms lietjens eveneens. Hij zocht en orthopedisch chirurg tabey in Sluiskil. Rietjens: Van hem kreeg ik speciale teunzolen aangemeten en ne- weken therapie. Dat bleek oor mij het wondermiddel te jn. Zij het dat ik toch mijn nkels nog wekelijks intape." at Harm, evenals zijn broer lennis, met voetbal opgroeide voor elke Koewachtenaar en bekend gegeven. Zag men broertjes Rietjens, dan zag ten ook een bal. Harm Rietjens: „Van jongsaf aan hebben wij samen gevoetbald. Elk vrij uurtje, of eigenlijk nog meer, waren we bezig. Het was zelfs zo erg dat we als jonge knaapjes liever een bal van 2,- voor onze verjaardag kre gen dan een fiets van ƒ500,-. Voor auto's en de bekende step hadden wij helemaal geen be langstelling. Voetballen moes ten we. En zo is het eigenlijk nog." Dit samen optreden vormt tevens de basis van het succes verhaal. Want zoals Harm Rietjens stelt: „Het was met name Dennis die mij vaak lan ceerde, waardoor ik tot scoren kon komen. Ongezien voelen wij elkaar haarzuiver aan en dat werpt zijn vruchten in de vorm van doelpunten af." In welke wedstrijden Harm Rietjens succesvol afrondde, herinnert hij zich feilloos: „In de duels tegen HW24 scoorde ik twee keer, evenals tegen Hontenisse en tegen Lewe- dorpse Boys. Hoofdplaat moest drie keer vissen. Eenzelfde aantal keren als STEEN. Een keer schoot ik raak in de wed strijden tegen Vogelwaarde, IJzendijke, RCS en Noorman nen. Tegen laatstgenoemde formatie speelde ik maar één keer. Die eerste competitie- Harm Rietjens uit Koewacht, de winnaar van de zilveren Stem-schoen - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. wedstrijd miste ik door voor noemde blessurebehandeling. Temeuzen en Philippine hiel den de poort op slot," aldus Harm Rietjes, die mede door zijn succes ambities heeft om hogerop te gaan spelen. Dat deze MEAO-student dan samen met zijn broer wil ver kassen, staat zo vast als een huis. Uit elkaar gaan doen de broertjes niet. Wat dat betreft is een vergelijking met de 'Kerkhofjes' uit de beginpe riode op zijn plaats. Zij het dat René en Willy sneller op de 'hitlijst' stegen. Harm Rietjens; „Zoals de zaken er nu voor staan, zit het er voor zeventig procent in dat we Koewacht gaan verlaten en mogelijk ho gerop gaan spelen. Vier regio- clubs hebben intussen belang stelling getoond. In principe staan wij daar niet afwijzend tegenover." Dat moeder Trees daarvoor nog 'door de bocht' moet, weten de Rietjens-boys eveneens. „Koewacht is nog altijd ons clubke geweest. Dat verlaten doet pijn," moppert voetbalen- thousiaste ma Trees tegen be ter in. Want dat zij uiteindelijk haar jongens niet "thuis' kan houden, wordt haar intussen steeds duidelijker. Om een voorbeeld te noemen, had zoon lief Dennis enkele weken gele den meer dan een overgang op amateurbasis bij NAC gekre gen, dan was hij Bredanaar ge worden. Krijgt Harm Rietjens een dergelijk aanbod, dan staat hij daar, zoals hij zegt: „Ook niet afwijzend tegenover." Dat hij dan hard zal moeten werken om over zijn zelf ge constateerde tekortkoming heen te komen, gebrek aan doorzettingsvermogen, weet hij drommels goed. Net zo goed als hij weet dat hogerop spelen dat vereist en dus hét 'medicijn' kan zijn. Dat Harm Rietjens in een van de vier hem voorge houden 'worsten' wil happen, is duidelijk. Alleen in welke worst, is nog een vraagteken. Pas in de laatste week van mei besluit hij welk team van zijn kop-specialisme en kapwerk gebruik mag maken. Technieken die hem tot top scorer en winnaar van de zilve ren Stem-schoen hebben ge maakt. Eveneens gaven die hem in het zaalvoetbal goed van pas kwamen in de duels die hij samen met zijn maats in het HCG-team uitvocht Een formatie die kampioen in de regioklasse A werd en dus pro moveerde naar de hoofdklasse. Of Harm daar volgend jaar sa men met zijn broer in zal acte ren, is nog onzeker. Wel of niet zaalvoetballen hangt van de uiteindelijke keus in het veld- voetbal af. Is dat bijvoorbeeld Hoek of HW'24, beide clubs liggen in de race, dan kan zaal voetbal vergeten wordea Die overweging telt eveneens mee in de besluitvorming. Want een Rietjens van het voetballen af houden is zoiets als een brand met benzine proberen te blus- TOPSCORERSKLASSEMENT EINDSTANDEN H. Rietjens (Koewacht) 16 doelpunten. 2 B. van Craenenbroeck (Clin ge) 15 doelpunten. 3- W. Coryn (Philippine) 13 doelpunten. M. de Kunder (Sluiskil) 12 doelpunten. 5 P. van der Hooft (Sluiskil) 11 doelpunten. f- ex aequo F. Verstraeten weel), T. Hanny (AZW), H. Ottens (Breskens), G. Ver wecken (HW'24), P. Valk SSV'65), w. Paardekoper SSV'65) 9 doelpunten. J2. ex aequo F. van Kauteren (Clinge), P. Seghers (HW'24), 6 de Waard (Kapelle), J. de Ja ger (Lewedorpse Boys), J. de jwarte (Zaamslag) 8 doelpun- ex aequo P. Wolfert (AZW), jj. Breen (Goes), G. Lokhorst u1A' Ryssen (Hontenisse), Mookhoek (Hoofdplaat), W. nmmerman (Hoofdplaat), F. van der Vloed (Koewacht), E. °ck (Koewacht), E. Nagel- kerke (STEEN), M. van de Bos sche (Terneuzense Boys), J. van Leeuwen (IJzendijke), F. Neve (IJzendijke) 7 doelpunten. 29. ex aequo M. Verhelst (Axel), R. Krijger (Goes), M. Quataert (Hoek), A. Nieuwenhuize (Hoek), C. Blommaert (HW'24), H. Rentmeester (Patrijzen) 6 doelpunten. 34. ex aequo A. de Visser (Axel), A. Thoen (AZW), J. de Block (Hoek), H. Kint (Hontenisse), J. Jacobs (Hoofdplaat), E. Heijn- drickx (HW'24), A. Schille- mans (Kloetinge), R. Bun (Kloetinge), J. Kole (Kloetinge), G. Wolters (Kloetinge), A. Krij ger (Lewedorpse Boys), A. de Jonge (Patrijzen), P. Kolle (Pa trijzen), P. van Dorsselaer (STEEN), H. Faes (Temeuzen), J. Scheele (Terneuzense Boys) 5 doelpunten. CLUBSCORE I. HW'24 49 doelpunten. 2. Koewacht 39 doelpunten. 3. ex aequo Clinge en Hoek 38 doelpunten. 8,1 onze sportredactie LOOSTERZANDE - Matthieu Hermans, het sprintwon- •'üit de Spaanse Caja/Rural-ploeg, die zes etappe-over- Wningert op zijn naam schreef in de Ronde van Spanje, "zaterdag aan de start verschijnen in de prof koers van "wsterzande. !!f ^ost' ploegleider van de Panasonic-equipe heeft zijn ren- s verboden in criteria uit te komen voorlopig, door de tegen- e™e resultaten die zij hebben behaald in het voorseizoen en 8'ote klassiekers tot nu toe. Daarom besloten de organisatoren «Joosterzande in samenwerking met de organisatiecomités prof koersen in het Brabantse Wouw (tweede pinksterdag) «lade (eerste pinksterdag) als alternatief voor de Post-cou- t),?(een beroep te doen op Matthieu Hermans, de man die naam «e in de Ronde van Spanje. Hermans komt samen met zijn Sgenoten Edwin Nijboer, René Beuker en Jan Janbroers naar 10osterzande. Ij'®11® van de Caja/Rural-equipe worden ondergebracht it T Linde in Kloosterzande, een fraai initiatief van spon de Raes. Mede in verband met de degradatiewedstrijd die fofkoer; 'e speelt tegen Temeuzen zaterdag in Koewacht, start de 's in Kloosterzande om 18.30 uur. AXEL - In de tweede ronde van de RES-motorcross- competitie voor licentiehou ders waren, net als in de openingswedstrijd de Belgi sche motorcrossers sterk vertegenwoordigd. In de kwart literklasse moest ti telverdediger Bennie Poppe daarom genoegen nemen met een tweede plaats ach ter de sterk rijdende Alain Roels, die Poppe in beide manches klopte. Achter dit strijdende duo voerde Steven Mangnus uit Vogelwaarde op ruime afstand het achtervolgende rijdersveld aan, maar op zijn beurt onder vond hij weinig tegenstand, zo dat Mangnus ongestoord op een podiumplaats af kon gaan. In de 125 cc-klasse werd het tempo aangegeven door BMB- piloot Axel Holvoet, die in deze klasse buiten mededinging aan de start kwam en daarom geen rol van betekenis speelde voor de klassering. Holvoet kwam officieel uit in de kwart li terklasse, maar moest daarin met pech opgeven. Achter hem maakten de gebroeders Van Clapdorp onderling uit wie met de eindzege naar huis ging, ge volgd door Martien Jansen, die toch nog onverwacht de derde plaats in de eindstand in de wacht sleepte.uiTSLAGEN 125 cc: 1. Frank van Clapdorp (St.- Niklaas), 2. Luc van Clapdorp (St.- Niklaas), 3. Martien Jansen (Sluis kil), 4. Gianni de Jonghe (Sluiskil), 6. Gerton Traa (Westdorpe), 7. Ad- win Cortvriendt (Axel), 8. Patrick Piessens (St.-Jansteen), 10. Werner Rammeloo (Philippine). 250 cc: 1. Alain Roels (Wetteren), 2. Benny Poppe (Meliskerke), 3. Ste ven Mangnus (Vogelwaarde), 4. Ronald Doens (Biervliet), 8. Jaap van Cadsand (Axel), 10. Dominique de Rechter (Hulst). 500 cc: 1. Koen de Veire (Assenede), 2. Dirk Rossignol (Aflingen), 3. Herman van de Bos (Koewacht. Van onze sportmedewerker HEINKENSZAND - De voetbalvereniging Luctor uit Heinkenszand, die in 1939 werd opgericht, maar negen jaar geleden een fusie aanging met de plaatselijke zaterdagclub Heinkens zand, wordt weer een zelf standige vereniging. Als zondagafdeling deel uitma kend van de SV Heinkenszand is er in de afgelopen negen jaar in feite nooit sprake geweest van een hecht samenwerkings verband tussen zondag- en za terdagvoetballers. De druppel die de emmer deed overlopen bij de zondagafdeling was het genomen besluit tijdens een le denvergadering van SV Hein kenszand op 25 april om alleen prestatief voetbal te spelen op zaterdag. De zaterdagafdeling kreeg toen zijn zin met slechts één stem verschil. Naar aanleiding daarvan be sloot de zondagafdeling om zich in haar totaliteit af te scheiden van de SV Heinkens zand en een nieuwe vereniging op te richten die de naam kreeg: W Luctor'88. In juni zal een bestuur worden gefor meerd. Senior- en jeugdleden, alsmede donateurs kunnen zich opgeven bij P. Vermeulen, C. Reijerse en J. Courtin, Simons- wei 12 te Heinkenszand. ER gaan geruchten rond in sportvissersland. Over ge kweekte zagers bijvoorbeeld. Ze zouden niet vangen, te slij merig zijn, te duur en iedere zagerkweker zou toch weer snel failliet zijn. Nu is dat laatste niet helemaal onwaar. Van de drie in het Zeeuwse gestarte bedrijven is er nog slechts een actief, Meko te Zierikzee. Jonge geestdrifti ge, maar wetenschappelijk onderbouwde doe-het-zel- vers, bouwden in korte tijd een bedrijfje op en houden het, dank zij het leveren van prachtige zagers en zeepieren, nog vol ook. Nogal verwonderlijk als men de fabels die er over ge kweekte zagers verteld wor den mag geloven. Zo zou de gekweekte vorm van Nereis Virens (onze eigen huis-tuin- en-keukenzager) niet vangen. En zoiets spoort sportvissers zelden aan dergelijke zagers aan te schaffen. Maar wees gerust. Ze vangen als een gek, die zagers. Net zo goed of be ter, dan gespitte. Glad zijn ze wel, maar een handje turf, zeezand of wat zaagsel helpt daar veel aan. Je vangt er (uiteraard) bot, schar, grote scholle, paling, tong, zeebaars e.d. mee. Bovendien tonen be richten uit het buitenland aan dat die dekselse Zierikzeese kweekzagers in Denemarken voor mooie zeeforelvangsten zorgden. Recentelijk hebben karpervissers de allerkleinste zagertjes ontdekt als perfect (nieuw) karperaas. Dat is na melijk het grote voordeel van kweekzagers. Men kan ze in alle formaten verkrijgen. Groot of juist heel klein (slik- zagers). Niet voor niets ex porteert Meko naar België, Denemarken, Engeland en Duitsland. Prijzig, dat moet worden toe gegeven, zijn de zagertjes wel. Niet echt overdreven, want waar kan men voor vijf a zes gulden een portie prachtza- gers bemachtigen, het hele jaar door? Want dat is ook een van de sterke punten van de gekweekte zagers, ze zijn het hele jaar leverbaar. Het Zierikzeese bedrijf levert za gers aan winkeliers door het hele land, zelf heeft men ook een toko aan de Deltastraat. Dat gekweekte zagers ook een uitstekend alternatief zijn voor de bescherming van het milieu, is misschien minder bekend. Niet voor niets zien zagersspitters waaronder nog steeds heel wat illegalen de gekweekte zagers liever gaan dan komen. En de zagerkwe kers kunnen uiteraard geen goed doen. Vandaar de fabels. De waarheid is dat, door de zagerkwekerijen te stimule ren, er minder op onoirbare wijze zal worden gespit op plaatsen waar dat niet mag. Op dit moment is er nog aas genoeg, maar wanneer straks de Oosterschelde zal worden ingedeeld in steekpercelen (waar waarschijnlijk een ge limiteerd aantal spitters een bepaalde tijd mag spitten) dan lijkt het leveren van za gers toch minder gemakke lijk. Een reden dus om alvast uit te kijken naar alternatie ven. En dat heeft men daar in Zierikzee heel goed door. TERNEUZEN - In verband met het behaalde kampioenschap van het eerste team in de eerste klasse van de afdeling en de daarmee verbonden promotie naar de derde klasse in de dis trictscompetitie, houdt het bestuur van de korfbalvereniging Luctor een receptie in de kantine aan het korfbalveld op sport park Oude Vaart in Temeuzen. Deze receptie is vrijdag 20 mei van 19.00 tot 20.30 uur. Er is dan tevens gelegenheid de spelers van Luctor 1 met het behaalde resultaat te feliciteren. HULST - Tijdens het toernooi van Groot-Hulst, dat maandag 23 mei, tweede pinksterdag, op de terreinen van de voetbalver eniging STEEN voor senioren wordt gehouden, wordt tevens gestreden voor de penaltybokaal door B- en C-junioren. In de voorronden zijn van de vijf voetbalverenigingen in de ge meente Hulst, STEEN, Graauw, HW'24, Clingen en Hulsterloo, vijftien jeugdspelers en vijf reserves geselecteerd. Nu strijden de geselecteerde tien jeugdspelers om 12.50 uur in een voorron de. Om 15.10 uur is de finale waarbij de drie besten zich moeten meten. Rob Gruben van de voetbalvereniging Breskens heeft zich bereid verklaard om in deze strijd als doelwachter op te treden. Na afloop wordt in de kantine van STEEN de prijsuit reiking gehouden. AXEL - Koewacht 2 en Oostburg krijgen in de halve finale van de strijd om de beker voor afdelingsteams uit het zondagvoet- bal een thuiswedstrijd af te werken. De loting, tijdens het duel Axel-Zeeuws afdelingsteam ver richt, bracht de volgende duels uit de bus: Koewacht 2-Schoon- dijke/Aardenburg en Oostburg-Hontenisse 2/Renesse. De wedstrijden Schoondijke-Aardenburg en Hontenisse 2-Re- nesse worden in het aanstaafide weekeinde gespeeld. De halve finales staat voor zondag 29 mei op de agenda. KLOETINGE - De voetbalvereniging Kloetinge houdt tweede pinksterdag, maandag 23 mei, voor de 29e keer het bekende Hollandia-toernooi. De deelnemense clubs zijn: Stevedor Sports FC (Engeland), Zeeuws afdelingselftal, Vitesse Delft, Goes, Noord-Bevelands elftal, Delfia, Arnemuiden en Kloetinge. De poulewedstrijden beginnen om 10.00 uur. Om 14.30 uur wordt een begin gemaakt met de kruisronden en de finale begint om 16.15 uur. De zaterdag voor pinksteren komen de veteranen in actie te Kloetinge. Dit toernooi begint om 12.00 uur. Deelnemende clubs zijn: ZPR'84, Wolphaartsdijk, Eendracht Zele (België), Vitesse Breukelen, Colijnsplaatse Boys, SW, Kloetinge A en Kloetinge B. HULST - De Hulsterse zaalvoetbalvereniging Torro houdt za terdag 21 mei een zaalvoetbaltoernooi in sporthal Den Dullaert te Hulst. De deelnemende ploegen zijn: familie Taelman, familie Bis schop, Bogaert, Géwé, Burm Service en Torro. Als arbiters fungeren de heren Verbraeken en MacTaggart uit Hulst. De eerste wedstrijd begint om 18.30 uur en de prijsuitreiking is gepland om 23.00 uur. De toegang is gratis. Amateurs: 1. N. van de Klundert (Hoogerheide) 215 punten, 2. J. de Crom (Hoogerheide) 156,3. R. Bij- vank (Westdorpe) 153, 4. P. Hee- ren (Sprundel) 129, 5. R. van Vlimmeren (St.-Willebrord) 115, 6. K. Jonkers (Oud-Gastel) 117, 7. V. Timmermans (Hoogerheide) 101, 8. M. de Baat (De Heen) 93, 9. T. Fase (Oud-Vossemeer) 88, 10. R. Zijlmans (Roosendaal) 82, 11. P. Barten (Zevenbergen) 72,12. J. Nieuwkoop (Roosendaal) 68, 13. P. Raas ('s-Heerenhoek) 65,14. C. de Jong (Rucphen) 62, 15. ex aequo T. Akkermans (Zevenber gen), H. Rovers (Roosendaal) 60 punten. Junioren: 1. R. Sestig (Ooster hout) 140 punten, 2. P. Kroonen (Raamsdonksveer) 116, 3. P. Ko- nings (Roosendaal) 89,4. ex aequo R. Diepstraten (Gilze) en J. Blij- levens (Oosterhout) 63, 6. ex aequo H. Loonen (Breda) en H. Brans (Bosschenhoofd) 59, 8. M. van Hees (Zundert) 49, 9. C. van Enschot (Bavel) 48,10. R. Wester beek (Prinsenbeek) 46,11. A. Pij nenburg (Oosterhout) 40, 12. ex aequo L. Veeke (Oudenbosch) en E. van Meer (Oud-Gastel) 38, 14. ex aequo R. Kroon (Oud-Gastel) en M. Tak (Oudenbosch) 37 pun ten. Nieuwelingen: 1. J. van de Klun dert (Hoogerheide) 120 punten, 2. R. Leeuw (Steenbergen) 91, 3. M. Akkermans (Nieuw-Vossemeer) 84,4. P. Jongenelen (Oudenbosch) 71, 5. M. Verwijmeren (Prinsen beek) 68, 6. W. van de Maas (St.- Willebrord) 67, 7. R. Oomen (Et- ten-Leur) 60, 8. ex aequo A. Slin gerland (Hank) en M. van Oord (Hank) 43, 10. J. van Cadzand Westdorpe) 42, 11. ex aequo P. Kannekens (Fijnaart), K. Broos (Roosendaal) en T. Schalk (Gal- der) 39,14. S. van Boven (Axel) 35, 15. ex aequo R. Boogaard ('s-Gra- venpolder) en R. de Smit (IJzen dijke) 33 punten. DRIE overwinningen van de Zeeuws-Vlamingen bij de WA- OD. Twee daarvan voor WIM DE WAAL uit Axel. Hij ging als eerste over de meet in St.-Niklaas en Boekhoute. JAN MOES uit Terneuzen pakte zijn tweede seizoenpalm in Massemen. THEO VAN DE BRANDE uit Heikant eindigde als tweede in Wilrijk. A-JUNIOREN Groep A3: Kloetinge A2-MEVO Al 2-6, MEVO Al-Kruiningen Al 0-2, VCK Al-Kloetinge A2 2-1. Groep A4: Kruiningen A2-Vlis~ singen A2 Vlissingen niet opge komen, Lewedorpse Boys Al- Dauwendaele Al 5-2. Groep A5: Koewacht Al-Honte- nisse Al 4-1, Hoek Al-Sluis Al 0- 1, IJzendijke Al-Terneuzense Boys Al 3-4. Groep A6: Bevelanders Al-Veere Al 1-4, Zeelandia Al-DFS Al 0-4, Oostkapelle Al-Middelburg A2 1-32. Groep A7: Heinkenszand A2-Zie- rikzee A2 5-4. Groep A8: RCS A3-Noormannen Al 0-3, Meeuwen Al-Walcheren A2 Walcheren niet opgekomen. Groep A9: GPC Al-RCS A2 7-4. Groep AIO: Wolphaartsdijk Al- Krabbendijke Al 15-0, Arnemui den A2-Rilïandia Al 3-5. Groep All: Terneuzense Boys A2-Corn Boys Al 0-8, Philippine Al-STEEN Al 4-2. Groep A13: AZW A2-Hoek A2 0- 5, Hoofdplaat Al-Clinge Al 5-1, HW'24 A2-Axel A2 11-1, HW'24 A2-AZW A2 1-1. B-JUNIOREN Groep B3: Domburg Bl-Zonne- maire BI Zonnemaire niet opge komen, DFS Bl-MEVO BI 3-3. Groep B4: RCS B2-Hoedekens- kerke BI 8-4, Kapelle Bl-SSV'65 BI 5-2. Groep B5: Vlissingen B2-IJzen- dijke BI 15-1, Sluis BI-Arnemui den BI 1-9. Groep B6: Koewacht Bl-Terneu- zense Boys B2 5-2, Hontenisse Bl-Hoek BI 7-0, Terneuzen B2- STEEN BI 2-1. Groep B7: Renesse Bl-Bruse Boys BI Renesse niet opgekomen, Duiveland Bl-Goes BI 2-0. Groep B8: Dauwendaele B2-Wis- senkeke BI 6-1, Oostkapelle Bl- Middelburg B2 3-0. Groep B9: RCS B4-Serooskerke BI 3-3. Groep B10: Kloetinge B2-Vlissin gen B3 14-0, VCK B2-RCS B3 2-7. Groep Bil: Patrijzen Bl-Hans- weertse Boys BI Hansweertse Boys niet opgekomen, Kapelle B2-Apollo BI 1-7. Groep B12: SSV'65 B2-Heinkens- zand BI 7-4, Wemeldinge Bl- Kloetinge B3 11-2. Groep B13: RIA Bl-Aardenburg BI 4-1, Sluiskil Bl-Graauw BI 0- 1, Oostburg Bl-Zaamslag BI 6-3. Groep B14: Vogelwaarde Bl- Hontenisse B2 1-1, Schoondijke Bl-Groede BI 3-2. TERNEUZEN - Voor het kam pioenschap van het district Zeeland werden in de hoofd klasse de eerste kruisfinales gespeeld. Kruiningen 1 ver sloeg met 5-1 Souburg 1, terwijl 't Halve Maantje 1 met iden tieke cijfers van De Bongerd 1 won. Zondag 22 mei wordt er ge speeld om het Zeeuws kam pioenschap tussen Kruiningen 1 en 't Halve Maantje. UITSLAGEN Eerste klasse: Smash 1-Bathse Kreek 11-5. Tweede klasse: Hans weert 1- Schenge 1 5-1, De Sprink 1-Brou- wershaven 1 5-1, TSI 2-Biervliet 1 3-3 (TSI promoveert), Animo 2- Boskreek 11-5. Vijfde klasse: Animo 3-De Stoof 3 6-0, Klappers 3-Souburg 9 0-6. De volgende teams promoveren automatisch: Derde klasse: Schelde 2, Marie- kerke 1, Scelveringhe 1, Ador 2, Hulster Ambacht 3, TSI 5, Kapelle 3, Souburg 7. Vierde klasse: Schoondijke 2, Vo gelvlucht 2, Bru-ten 3, Bongerd 3, Dauwendaele 1, DOS 4, Bongerd 2, Klappers 2 Vijfde klasse: Sluiskil 1, Eikenhof 1, De Sprink 3, 't Halve Maantje 5, Golfbreker 3, Schelde 4, Kapelle 3. Senioren 35+: Halve finales: MLTC 1-Axel 1 2-4, Noord-Beve land 1-Kapelle 14-2.

de Stem | 1988 | | pagina 7