wov Nederlanders vooral wegens drugs in buitenlandse cel financiën ontkent ingreep zoals met de wir erelu ëne Plan-Oort 'rampzalig' Waterleidingbedrijven luiden noodklok Wereldrecord aardappelschillen Chemisch afval BINNENLAND DE STF.M COMMENTAAR Meer huizen voor lagere inkomens DEN HAAG - In de verzekeringswereld is de af gelopen dagen onrust ontstaan vanwege het ge rucht dat de fiscale voordelen op lijfrentepolissen met hypotheken gemengde verzekeringen on verhoeds worden geschrapt. Het ministerie van Financiën ontkent. WERKGEVERS: z0etermeer (ANP) - Het kabinetsplan om het belas tingstelsel te vereenvoudigen, via voorstellen van de com- missie-Oort, kan op chaos uitdraaien waarvan uitkerings gerechtigden de dupe worden. Invoering van de plannen op korte termijn kan rampzalig uitpakken. NIEUWSOVERZICHT Bisschoppen steunen homobeweging niet Rara-verdachte nog langer vast Extra bezuiniging op welzijn Amsterdamse politie rolt heroïnelijn op Staat blijft grootste aandeelhouder PTT Dienstplichtigen buiten spel Discriminatie vrouwen in cao aangepakt T5 A staan en er zijn enkele >r teruggekomen Een patssigaretten- en luti- werknemers één van nemingen. De Britse ta- nam Enta over. In de s plaats voor 300 arbei- huldigt ook de oppositie ervan de bedrijven te l te hebben gedaan Bo- voor terugkeer van de |)lonisatorea In Guinee bedrijven door Ameri- nen overgenomea De onrust over een invasie i wegnemen. Alain Ver- eur van de Coca Cola- lerblijfvergunning voor ek uit te kijken tegen die Dlaatsvervanger. sanè, directeur van het iere investeringen in Co- om in eigen land onder- look geld kunnen steken l een bedrijf. Bovendien, llen snel boter bij de vis. |d, als ze het hebben, lie- en serie van vier over 'Afrika: bi'. Eerdere afleveringen zijn mei.) leren. „Ik geef toe dat het spelletje is dat door e mensen is bedacht", Iemand uit de buurt van lister. Smit-Kroes heeft, Iteeds volgens bronnen aar omgeving, gekozen f een vertragingstactiek doeling is dat iedereen, weede Kamer en werk en werknemers tot in id op hoge poten een lige beslissing eist ten e van de WOV. Is de eenmaal naar een kook- gebracht, dan zal de mi- een positieve beslissing vervolgens naar Ru- te kunnen stappen met ngende verzoek ook de nvloedkering in de ve Waterweg en de tun- de Bandstad financieel aar te maken. Zo moet bkwelde volksziel (of wat voor door moet gaan) de ster aan de tribune hel- vaarvoor zij de wedstrijd Ruding kan gaan spe- de stijve minister van Inciën zich van dat ge- l veel zal aantrekken is de ig. Op zijn ministerie heet dat dit soort pogingen =">loos is. „We willen daar geld in stoppen. We zijn maal niet tegen over- sinvesteringen. Maar het lleem is, dat het geld op is. pij de minister de collega's et kabinet kan overhalen enodigde geld te bezuini- Die goedgeefsheid is in tijd zeldzaam en al hele- 1 in Den Haag. iliteit, volgens de docent, redelijk. Maar de meeste ïdidaten hadden de be- ikbare tijd van twee uur nodig. n de middaguren hadden en mavo Engels. De opga* i, met name de eerste helft i het examenwerk, zagen leuk uit: veel plaatjes en vertentietekstj es uit En- se kranten. Ook waren er tele verhalen waarover gen werden gesteld. Voor C-niveau waren dat de sten 'Secrets of a happy nplainer' (uit 'Seventeen i september 1986), die ai8 werd ervaren. E® eede tekst ging over het rk van een politie-agent in kleine gemeenschap, ter- jl de derde en vierde tekst mieren om aan de kost te Tien als gemeenschappelijk ierwerp hadden. De teksten waren van een lelijk gehalte en dat kon c van de vragen worden ge- ?d. T28 ntflt haag (ANP) - Op dit rao- ,ent zitten 452 Nederlanders in ïutenlandse gevangenissen. Weesten zitten vast wegens het „bezit hebben van verdovende «jddelen. Eén Nederlander is Oervoor in Sri Lanka ter dood yeroordeeld. «Pt ministerie van Buitenlandse Za- "n heeft met het oog op het vakan- Lizoen een speciale folder uitge dacht 'Wijs op reis'. De landen waar Je meeste Nederlanders gevangen zit ten wegens drugsbezit zijn Frankrijk (108), de Bondsrepubliek (71) en Spanje (69). Het aantal Nederlandse gedetineer den in het buitenland stijgt met het jaar. In januari 1980 waren dat er 168, in januari 1988 is dat aantal opgelopen tot 401. Toch is het ministerie niet van plan in een extra voorlichtingscampagne te wijzen op de risico's die het in bezit hebben van verdovende middelen met zich meebrengt. Er zitten ook nogal wat Neder landse toeristen in buitenlandse cellen voor valsheid in geschrifte (bij voor beeld het verzilveren van gestolen chèques, zoals in Zwitserland). In met name Italië worden Neder landse vakantiegangers opgesloten omdat ze zich verzetten tegen hun aanhouding wegens het in bezit heb ben van bij voorbeeld een wapen. Bij Buitenlandse Zaken bestaat de indruk dat veel Nederlanders onvol doende voorbereid op vakantie gaan. 'Ze steken hun duim omhoog en zien wel hoe ver ze komen. En als ze dan niet verder kunnen vragen ze consu laire bijstand om weer terug te ko men', zegt een woordvoerder. De meest voorkomende vorm van consulaire bijstand is de bemiddeling bij financiële problemen In de pe riode van mei 1987 tot en met april 1988 was het nodig 1.265 Nederlanders aan financiële middelen te helpen. De bemoeienis van consulaire amb tenaren bij ziekte, gewond raken en overlijden van Nederlanders in het buitenland is afgenomen door de snelle en adequate hulpverlening van particuliere hulpverleningsorganisa ties. Het ministerie zal zich dit jaar vooral richten op een actievere steun aan Nederlandse toeristen die in het buitenland het slachtoffer zijn ge weest van een misdrijf. Vooral in Midden- en Zuidameri- kaanse landen maken de autoriteiten zich er, volgens de woordvoerder, vaak met een Jantje van Leiden vanaf en dienen de belangen van de Neder landers beschermd te worden. Onrust lijfrentepolis Van onze verslaggever In het kader van de Brede Herwaardering, een veelom vattend pakket belastingmaatregelen van met ministerie van Financiën, heeft staatssecretaris Koning in de zo mermaanden van vorig jaar plannen bekend gemaakt om een eind te maken aan het belastingvoordeel voor be- vormen van levensverzekering. waan de uitlatingen van hoge ambtenaren en bewindslieden te volgen. Sinds het plotseling afschaffen van de investe ringspremies, toen premier Lubbers tot het laatst bleef ontkennen, neemt hij de Haagse uitspraken in derge lijke zaken met een korreltje zout. Met name door berichtge ving in het NOS-Journaal over dit onderwerp krijgen de ver zekeraars en de bemiddelaars veel vragen. De NVA is er niet voor nu hals-over-kop contrac ten te maken. Wel adviseert deze organisatie de leden al op stapel staande overeenkomsten nu snel af te ronden De fiscale plannen die nu ter sprake zijn, hebben onder meer betrekking op lijf rentepolissen, hypotheken met een inge bouwde levensverzekering met een looptijd korter dan 25 jaar en spaarkasovereenkomsten. In alle gevallen was tot dusver het rentedeel van deze contrac ten fiscaal vrij. De levensverzekeraars hebben toen aangedrongen op een overgangsregeling. Het minis terie heeft toen de verzekering gegeven dat de maatregelen geen betrekking zullen hebben op contracten die tot 1 januari 1989 worden afgesloten. Volgens de geruchten staat die toezegging nu op losse schroeven en zou rond het Pinksterweekeinde zonder meer een streep door deze fis caal vriendelijke verzekerings- produkten worden gehaald. Voorzitter Fruitema van de Nederlandse Vereniging van Levensverzekeraars heeft deze week naar aanleiding van de geruchten nog gesproken met staatssecretaris Koning. Bij die spieeenheid heeft de laatste de NVL niet getornd de eerder gedane toezeg- Directeur Scheffers van de Nederlandse Vereniging van Assurantietussenpersonen zegt niettemin met de nodige arg- Aldus mr. Th. Snelders, vertegenwoordigster van de werkgevers organisatie VNO in de Sociale Verzekeringsraad (SVR). Ze waar schuwt voor de gevolgen van een snelle invoering van de kabi netsplannen. Niet alleen mensen met een uitkering worden de du pe, ook de werkgevers, de bedrijfsverenigingen en de Sociale ver zekeringsbank komen in de problemen. De Raad besprak donderdag een advies over belastingvereen- voudiging dat in korte tijd door een commissie van de raad is voorbereid. Staatssecretaris De Graaf (Sociale Zaken) had daarom gevraagd. De SVR vindt de voorstellen zoals ze er nu lig gen onaanvaardbaar. DE RIJKE INDUSTRIELANDEN stikken zowat in hun eigen vuil. Nationale overheden beginnen zich - de een meer dan de ander -ongerust te maken over deze alsmaar groeiende gif- en afval ligen. Dat heeft hier en daar tot beperkende maatregelen ge leid, maar tot een grootschalige aanpak van dit gigantische pro bleem is het nog niet gekomen. wal West-Europa zit met zijn gif in zijn maag. Dat beseffen ook Je grootste producenten - de chemiegiganten - terdege. Ze zoe ken daarom naar allerlei wegen om hun giftig afval kwijt te raken. Dat ze daarbij zonder scrupules te werk gaan blijkt wel uit de bi zarre oplossing die een aantal Westeuropese chemie-reuzen voor hun probleem heeft gevonden. Zij hebben contracten afge sloten met enkele Afrikaanse landen over de dumping van tiental- Jen miljoenen tonnen moeilijk verwerkbaar chemisch afval, volgens de letter van de wet kloppen de overeenkomsten. Ten- s|otte maken de regeringen van de ontwikkelingslanden zelf uit aan wie of waarvoor ze vergunningen voor het dumpen van afval verstrekkenDe ware reden is echter dat landen als Guinee-Bis- aau zitten te springen om harde valuta. Hun financiële situatie is zo slecht dat ze tot bijna alles bereid zijn, zelfs het laten storten van troep die de westerse landen zelf niet meer willen, vm in de afval - en gifsfeer te blijven: zulke transacties stinken, nat Europees Parlement en onze eigen Milieuminister Nijpels zijn ®e mening ook toegedaan. Het Europees Parlement wil dat er zo snel mogelijk een verbod komt voor de chemische industrie om - a' 'n ontwikkelingslanden te storten. Om dezelfde reden spant Het is hem dan toch gelukt. Nico Dijkhuizen uit Wassenaar heeft de beker voor zijn nieuw wereldrecord aardappelschillen. Hij schilde in 48 uur maar liefst 2.500 kilo piepers. - fotoanp DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Heerma (Volkshuisvesting) wil per 1 januari van het volgend jaar de regeling voor pre miekoopwoningen sterker dan nu het geval is, richten op de lagere inkomens. Als het aan de staatssecretaris ligt komen vanaf dan voor deze woningen alleen nog maar ko pers in aanmerking die maxi maal een belastbaar inkomen hebben van 43.500 gulden. Dat schrijft de staatssecreta ris in een adviesaanvraag aan de Raad voor de Volkshuisves ting (Ravo). Op dit moment geldt een ma ximum-inkomen van 51.000 gulden. Hiervan uitgaande zou na 1 januari twaalf procent van de inkomens niet langer voor de nieuwe regeling in aanmer king komen. Heerma vindt dat deze groep bij de huidige rentestand in staat is ook zonder subsidie een woning met de kwaliteit van een premiekoopwoning te fi nancieren. Het aantal te bou wen premiekoopwoningen on dergaat door het voorstel geen verandering. Als antwoord op de onder meer door de Algemene Reken kamer gesignaleerde mis- bruikgevoeligheid van de zoge noemde stichtingskostengrens zullen de bestaande aftrek- en opslagposten komen te verval len. In het voorstel voor de nieuwe regeling wordt voor de vaststelling van de subsidie zonder meer uitgegaan van de koop-aanneemprijs. Door deze wijziging bestaat bij de koper vroegtijdig zeker heid dat de kosten van de wo ning binnen de grenzen van de regeling vallen, namelijk op het moment dat de koop-/aan- neemovereenkomst wordt on dertekend. JJlPels zich in voor de totstandkoming van een wet die hem alle e99enschap geeft over transpsorten met chemisch afval, w is te waarderen dat Nijpels zich zo uitslooft om althans in Ne etland de situatie enigszins onder controle te krijgen. Het moge eetiter duidelijk zijn dat al zijn maatregelen weinig effect sorteren, enneer de meeste van zijn Europese collega's stug blijven aorgaan met het vrijwel negeren van dit ernstige probleem. De problematiek is internationaal en laat zich niet tegenhouden °°r 'andsgrenzen. Het is de hoogste tijd voor het nemen van mi- Tpatregelen in EG-verband. in dat proces zullen - desnoods naer dwang - ook de fabrikanten betrokken moeten worden. instandhouding van een gezonde economie is belangrijk, aarbij kunnen we (nog niet zonder die industrieën die als aootste vervuilers worden aangemerkt. Ook zij zullen echter oeten beseffen dat we niet eindeloos kunnen doorgaan met het e'hietigen van ons milieu. Door Carel Wiemers (ANP) RIJSWIJK (ANP) - Met de regelmaat van de klok wordt het grond- en op pervlaktewater bedreigd door aller lei giflozingen en overbemesting. De waterleidingbedrijven, die dage lijks moeten waken over een gezonde kwaliteit van het drinkwater dat zij daaruit bereiden, zijn het langzamer hand zat. Het water stijgt hun tot de lippen, vooral omdat zij niet weten wat hun nog meer te wachten staat. Zij eisen daarom van de industrie een volslagen open boekhouding over wat die allemaal op rivieren, meren en het land loost. Tevens moet de industrie de waterlei dingbedrijven de meetapparatuur leve ren om te kunnen controleren of de lo zingsnormen van de schadelijke stoffen niet worden overschredea 'We leven constant met grote onzeker heid omtrent de kwaliteit van onze grondstof', zegt ir. Th. Martijn, directeur van de Vereniging van Waterleidingbe drijven in Nederland (Vewin). Hij spreekt van een onaanvaardbare situatie, omdat de waterleidingbedrijven hun zuiveringstechnieken steeds moeten aanpassen aan de vuillozingen van het bedrijfsleven en de landbouw. 'We zitten daardoor voor hoge investeringen die weer aan de gebruiker moeten worden doorberekend. Op die manier betaalt de consument voor de waterverontreiniging door de industrie en de agrariërs', aldus Martijn. Omdat de waterleidingbedrijven moe ten voldoen aan de kwaliteitseisen die de overheid aan drinkwater stelt, zijn inves teringen in aanvullende zuiveringstech nieken als gevolg van nieuwe ontdekkin gen van waterverontreinigingen onver mijdelijk. 'Dit is het paard achter de wagen span nen omdat de bedrijven dan niet worden gemaand hun vuillozingen te beperken. Men gaat er dan eenvoudig van uit dat de waterleidingbedrijven de schadelijke stoffen er toch wel uithalen', legt de Ve- win-directeur uit. Daarom hebben de waterleidingbedrij ven besloten de betrokken lozers aan sprakelijk te stellen voor de extra kosten die zij moeten maken om giftige stoffen uit het water te halen. De situatie is volgens Martijn veel ern stiger dan in het algemeen wordt gedacht. Dankzij de verbetering van de meetme thoden komt er veel meer aan het licht. De Vewin meent dat de grondstof voor het drinkwater zodanig van kwaliteit moet zijn dat deze met betrekkelijk een voudige middelen te zuiveren is. Dit is al lang niet meer het geval omdat geregeld allerlei giftige en mutagene (de erfelijk heid beïnvloedend) stoffen in het grond en oppervlaktewater worden aangetrof fen. Het Waterbedrijf Midden Nederland ontdekte een jaar geleden in Utrecht een bacteriologische verontreiniging. De oor zaak was onbekend. De consument moest zijn water eerst koken alvorens er ge bruik van te maken. Korte tijd later maakte het Rijksinsti tuut voor de Volksgezondheid en Milieu hygiëne bekend dat het Gelderse drink water steeds slechter wordt doordat er steeds meer chloride, fosfaten, nitraat en natrium in worden aangetroffen. Vrijwel gelijkertijd kwam het Ge meentelijk Waterleidingbedrijf Gronin gen erachter dat de concentratie van landbouwbestrijdingsmiddelen in de ri- Waterzuiveringsinstallatie - fotoanp vier de Aa ver boven de norm lag. Soms was deze zo hoog dat het water onge schikt was om voor de bereiding van drinkwater te gebruiken. De waterwingebieden in Loosdreeht, Veenendaal en Zeist werden, zo ontdekte men in augustus vorig jaar, bedreigd door vervuilingen met zware metalen, ben zeen, tolueen, olie en naftaleen van be drijfsterreinen. In het najaar trof het KTWA in het grondwater langs de spoorbanen vijf tot tien keer zo hoge concentraties aan als voor de bereiding van drinkwater is toe gestaan. De waterleidingbedrijven van Amster dam en Noord-Holland schrokken begin dit jaar, toen zij het giftige bentazon in hun pompstations ontdekten. Het land- bouwbestrijdingsmiddel bleek afkomstig van het chemisch concern BASF in Lud- wigshafen. Gelderland kwam er tijdens een onder zoek in maart achter dat het grondwater in de waterwingebieden in slechts enkele gevallen voldeed aan de nitraatnorm. De landbouwuniversiteit in Wagenin- gen sprak van een 'fosfaatbom', toen een onderzoek van deze instelling aantoonde dat de gevolgen van de overbemesting veel ernstiger zijn dan aanvankelijk was aangenomen. De lijst kan met nog meer voorbeelden worden aangevuld. Martijn vraagt zich af wat hem en de waterleidingbedrijven de komende tijd nog meer boven het hoofd hangt. Lang niet alle schadelijke stoffen kunnen in het water worden aangetoond, omdat de meetapparatuur die nu be schikbaar is daar niet toereikend voor is. Zo worden op het ogenblik in Neder land ongeveer driehonderd pesticiden (gewasbeschermingsmiddelen) gebruikt. Slechts zestig daarvan kunnen met de huidige technieken worden gemeten. Ernstige zorgen maakt de Vewin-di- recteur zich over de overschrijding van de nitraatnorm van het grondwater als gevolg van de overbemesting in de land bouw en veeteelt. De maximale waarde is 50 milligram per liter maar deze wordt op sommige plaatsen al overschreden. De politie van Leiden heeft een man opgepakt die er wel een heel rare hobby op na hield. Op zijn brommertje reed hij vrou wen de berm in en dwong hen vervolgens hun schoenen aan hem te geven. Voeten omhoog! Integenstelling tot andere aanranders en verkrachters ging het deze man niet om hét paren, maar om dé paren. Wie de schoen past, trekke hem uit. De man viel vooral op modieuze schoentjes. Leuke pumps zag hij wel zitten, vrouwen met steunzolen of hamertenen hadden niets van hem te vrezen. Wat de man met de schoenen deed, is niet bekend Misschien stalde hij ze thuis uit en keek hij er verlekkerd naar. Misschien was hij ook wel van plan om volgend seizoen aan 'Wedden dat' mee te doen als de man die diverse schoenen aan hun geur kon herkennen. Misschien was hij wel een nobele ridder die rijke vrouwen van hun dure schoenen beroofde om die schoenen vervol gens aan de derde wereld te schenken. Misschien was hij wel een heel eenzame man die wellicht hoopte ooit nog eens als een sprookjesprins met zijn allermooi ste schoentje in de hand op speurtocht te gaan naar zijn asse poester. Misschien was het ook wel een halve zool. Laten we de man verder maar niet op de hak nemen. Schoenmaker blijf bij je leest, Merijn. Je bent stukjesschrijver en geen psychiater. MER1JN UTRECHT - De meeste bisschoppen hebben om principiële re denen (financiële) steun geweigerd aan de Stichting Koördina- tiepunt Groepen Kerk en Homoseksualiteit (Stichting LKP). Alleen bisschop Möller van Groningen had laten weten de zaak van de stichting een warm hart toe te dragen. Maar zijn bis dom is niet in staat deze sympathiein geldelijke steun te verta len. De Stichting LKP wordt nu financieel gedragen door de Gere formeerde Kerken, de Nederlandse Hervormde Kerk, het Ko ningin Juliana Fonds en het ministerie van Welzijn. De LKP beoogt een bundeling van krachten van de kerkelijk georiënteerde homobeweging. De stichting wil echter absoluut niet een confessionele tegenhanger van het COC zijn. AMSTERDAM (ANP) - De raadkamer van de rechtbank in Amsterdam heeft de gevangenhouding verlengd (met nog eens de gebruikelijk 30 dagen) van de enige nog vastzittende ver dachte in de RaRa-zaak. Het speciale politieteam dat was gevormd om de actiegroep RaRa (Revolutionaire Anti Racistiese Actie) op te rollen, arres teerde op 11 april van dit jaar in Amsterdam acht verdachten. Zeven van hen werden reeds na enkele dagen tegen de zin van het Openbaar Ministerie door de rechter vrijgelaten. RaRa is tegen de apartheid in ZuidAfrika en richtte haar ac ties op Nederlandse bedrijven, die belangen hebben in dat land en zo volgens RaRa die apartheid in stand houden. De actie groep claimde brandstichtingen bij Makro-vestigingen en ac ties bij Shell-benzinestations. DEN HAAG (ANP) - De welzijnskoepels zuilen eerder 25 dan tien miljoen moeten inleveren van de ongeveer 75 miljoen gul den die ze per jaar kosten. Dat is gebleken in het overleg van minister Brinkman (Welzijn) met de stuurgroep die de her structurering van de koepelorganisaties begeleidt, met lagere overheden en met de vakbonden. De extra bezuiniging van vijftien miljoen gulden maakt deel uit van de 140 miljoen gulden die Brinkman in het kader van het kabinetsbeleid moet inleveren. In maart was, overigens ook onverwacht, al een bezuiniging van tien miljoen aangekondigd. AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie denkt met de arrestatie van zestien verdachten en het in beslag nemen van 73 kilo heroïne een belangrijke Turkse heroïnelijn te hebben opgerold. De totale waarde van de in beslag genomen heroïne is ruim 10 miljoen gulden. De kern van de heroïne-lijn werd gevormd door de familie H. uit Amsterdam. De hele familie werd in de nacht van maandag op dinsdag gearresteerd. Behalve heroïne nam de politie vijf vuurwapens, waaronder een pistoolmitrailleur in beslag. DEN HAAG - De Staat wordt na de verzelfstandiging van de PTT in 1989 de grootste aandeelhouder. Minister Smit-Kroes (Verkeer) beloofde gisteren na aandringen van de Tweede Ka mer dat de overheid ervoor zorgt dat meer dan de helft van het aandelenpakket ten allen tijde in handen van het rijk blijft. Volgens de minister gaan de tarieven van post en telefoon na de privatisering van het huidige staatsbedrijf niet omhoog. Zij wilde echter geen garantie geven hoelang dit zo blijft. De post en telefoontarieven liggen beduidend lager dan in andere lan den vann de Europese Gemeenschap. UTRECHT (ANP) - De bonden van dienstplichtige militairen WDM en AVNM komen buiten het nieuwe overlegmodel voor de defensiesector te staan. Tijdens informeel overleg tussen Defensie en de belangenverenigingen van militairen is geble ken dat WDM en AVNM niet op de steun van de beroepsmili tairen hoeven rekenen en dat defensie de zaak als nagenoeg af gerond beschouwt. Formeel is er nog geen beslissing genomen over de vraag of de dienstplichtigenbonden in de proefneming met het nieuwe overlegmodel daadwerkelijk kunnen onderhandelen over de arbeidsvoorwaarden van de 45.000 dienstplichtigen of dat al leen overleg mogelijk is en de staatssecretaris van Defensie eenzijdig maatregelen kan opleggen. Het informele overleg van donderdag heeft echter duidelijk gemaakt dat de knoop in feite al is doorgehakt ten nadele van de dienstplichtigen. Dat valt ook op te maken uit het feit dat WDM en AVNM niet zijn uigenodigd voor een bespreking over de verlangens voor 1989. DEN HAAG (ANP) - Minister De Koning (Sociale Zaken) gaat verdere stappen ondernemen tegen discriminerende bepalin gen in cao's ten opzichte van vrouwen. Hij heeft daar, op aan drang van de Tweede Kamer, toe besloten. Zijn verwachting dat werkgevers en werknemers zelf met de wet strijdige bepa lingen uit de cao zouden schrappen is nauwelijks uitgekomen. Hij heeft dit donderdag in een brief aan de Stichting van de Arbeid - waarin werkgevers en werknemers overleggen - ge schreven. Het stelt hem teleur dat de sociale partners weinig aandacht blijken te hebben voor de wettelijke verplichting tot gelijke behandeling van mannen en vrouwen. De cao-partijen krijgen om te beginnen in het najaar een bro chure toegestuurd. Daarin worden zij gewezen op de eisen die de wet stelt waar het om gelijke behandeling gaat.

de Stem | 1988 | | pagina 3