OOSTBURG BLUFT RUZIËN OYER AUTOWRAKKENTERREIN Pandabus op bezoek bij school Breskens 'Noodopgraving wordt toeristische attractie' H- Wi ÈééS Privatisering parkeerterreinen kust op proef POLITIERAPPORT DUIVENSPORT SCHIETINGEN Commissie Aardenbur| eens met komst vishal Contactavond Ypsilon AARDENBURG MAAKT ZICH OP VOOR ARCHEOLOGISCH PROJECT PLAATSELIJK NIEUWsj MARKTEN DE STEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 20 ME11988 OOSTBURG - De affaire-Schout wordt zo lang zamerhand een blok aan het been van het Oost- burgs college, dat er maar moeilijk vanaf lijkt te geraken. Brutaal Verschuiving Bodemrij kdommen Handelscentrum Tegels Interesse Auto gestolen Aardenburg Cadzand Eede Draaibrug Breskens Het moet e mode voor voor het liji zig. Ze koe: baantjes z\ zonde zijn nen makei wereld dar dat deze z< flaneren al als Jane uit een pak d staan. Het de jaren vi strandmocL T20 Van onze verslaggever OOSTBURG - Het voorstel van B en W van Oostburg om de parkeerterreinen aan de kust te privatiseren viel gisteravond zwaar op de maag van de gemeente raadsleden. Het gemeentebestuur was na melijk bij het regelen van het privatiseren van de parkeer terreinen volledig voorbij ge gaan aan de wensen en eisen van de financiële commissie. Alle raadsfracties waren over de door het college gekozen weg niet te spreken. Mevrouw L. Cuelenaere- Faes (CDA) verwoordde in eer ste instantie de onvrede bij de raadsleden. „De commissie is toegezegd dat er een openbare uitbesteding van de terreinen zou plaatsvinden. Er zou een advertentie geplaatst worden in een advertentieblad en dat is niet gebeurd. In plaats van dit te doen is er contact gezocht met een aantal potentiële pach ters, die allen best capabel zul len zijn, maar dat neemt niet weg dat ik vraagtekens zet bij de gang van zaken," stelde zij. Te spreken was het CDA- raadslid ook niet over de over eenkomsten die met de pach ters, veelal campingexploitan ten, gesloten zouden wordea „Ons is toegezegd dat er sprake zou zijn van een eenja rig contract, waarna de priva tisering nog eens nader beke ken zou worden. In plaats daarvan verbindt de gemeente zich nu voor vijf jaar met de pachters. Daarbij komt nog dat deze gewoon tussentijds kun nen opzeggen. Verder is er ook uitgegaan van minimale huur bedragen en ook daar heeft de commissie niet met ingestemd," benadrukte mevrouw Cuele- naere-Faes. Wethouder J. Thomaes wist zich niets van minimale bedra gen te herinneren. „Als dat in een stuk gestaan heeft, dan zal het wel een typefout geweest zijn," klonk het laconiek. Hij vond echter dat de opbrengst niet doorslaggevend mocht zijn voor de raad. „Waar het om gaat is de rust aan de kust", be nadrukte hij. Het PvdA-raads- lid J. Wielakker verwierp dit argument naar de prullen mand. Ook D&T-woordvoer- ster T. de Blok-van Herpen en de WD'er A. Rozendaal meen den dat het college naar de ad viezen van de commissie had moeten handelen. Thomaes reageerde hierop met 'een advies van een com missie blijft slechts een advies, daar is het college niet aange houden'. Na enig gekissebis ging de raad alsnog met het voorstel akkoord, onder re strictie dat de privatisering wordt doorgevoerd voor een proefperiode van een j aar. Zaak Schout kwelt college Van onze verslaggever Dat bleek ook donderdagavond weer eens tijdens de raadsvergadering. Het gemeentebestuur stelde de raad voor om met de ondernemer een exploitaitie-overeen- komst te sluiten voor een wrakkenopslagplaats. Een be slissing werd niet genomen. De stemmen staakten bij 7-7. Een amendement ingediend Wethouder Thomaes deelde door de CDA-fractie kon het haar mening niet „We hebben collegevoorstel ook niet redden, waardoor de kwestie Schout in de juni-vergadering nog eens aan de orde komt. Het raadslid H. van der Wee gen van Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) vond het on begrijpelijk dat het college met het voorstel durfde komen. ,Als de raad met dit voorstel instemt, dan heeft een brutale mens de halve wereld en mis schien nog wel meer," bena drukte een verbouwereerde Van der Weegen. De zaak-Schout in een note- dop. Ruim een jaar geleden kocht de Oostburgse onderne mer een oude boerderij, naast zijn bedrijf, met de bedoeling om op het terrein een opslag plaats voor autowrakken in te richten. Op het perceel in kwestie rustte een agrarische bestemming. Zonder te be schikken over een bouwver gunning bracht Schout rond het aangekochte terrein een hoog hekwerk aan, hetgeen buurman J. de Klerk niet zinde. Deze man diende bij de ge meente bezwaar in tegen Schouts praktijken, waarna het college in actie kwam. Di verse gesprekken met betrok kenen volgden, een hoorzitting vond plaats, maar toen puntje bij paaltje kwam gebeurde er niets van gemeentewege. Wel raakten de wethouders per soonlijk betrokken in het con flict tussen Schout en De Klerk, waardoor de affaire escaleerde. De schuld van die escalatie, zo vond Van der Weegen, lag grontendeels bij het college. Hij meende dan ook dat het on geoorloofd was om de agrari sche bestemming van het ter rein te wijzigen in een indu striële. Van een exploitatie- overeenkomst wilde hij hele maal niets wetea Wethouder J. Thomaes, enigszins ontdaan, reageerde op diens harde woorden met: „Als de stand punten tussen ons beiden dus danig verschillen, is een dis cussie over dit voorstel onmo gelijk" Het PvdA-raadslid J. van de Ree voelde evenmin iets voor het collegevoorstel. Ze vreesde een ontoelaatbare verschuiving van het industrieterrein naar de bebouwde kom. „Indien U hiermee instemt, dan druist die beslissing in tegen eerder geno men collegebesluiten," haalde zij aan. „Probleem in deze zaak is dat U druk doende bent ge weest met het regelen van bij zaken, maar de hoofdzaak uit het oog verloren heeft en de hoofdzaak is dat het opschui ven van de industriezone moet worden toegegaan," bena drukte zij. GOES - Ypsilon, de vereni ging voor ouders en andere familieleden van chronisch psychotisch of schizofrene mensen, houdt woensdag 1 juni in Kloetinge een infor matie-avond. De bijeen komst in het gebouw Amici- tia.begint om 19.45 uur. Psychiater J. Bakker is aan wezig om vragen te beant woorden omtrent medicijnen, de houding naar de zieken toe en de symptomen van de ziekte. Een week later houdt Ypsi lon een contactavond in Ter- neuzen. Dat gebeurt in het ver pleegtehuis Tert Schorre. Die bijeenkomst begint om 19.30 uur. eerder toegestaan dat een ban- denhandel binnen de bebouwde kom gevestigd werd. Ik zie hierin geen verschil. Bij een bandenhandel worden per slot banden op auto's gelegd en bij een sloopbedrijf als worden ze er weer afgehaald," stelde hij laconiek. De raad waardeerde die vergelijking met hoonge lach. Daarbij benadrukte Tho maes met het voorstel te willen voldoen aan het verzoek van de provincie om binnen de ge meente een wrakkenopslag plaats aan te wijzea Het CDA-raadslid stelde vervolgens voor om het terrein waar de overeenkomst voor zou gelden op een andere wijze te omschrijven. Het college had voor dit amendement wel oor. Bij de stemming stemden WD en CDA-fractie en Thomaes voor, de PvdA-fractie en D&T tegen. Burgemeester J. Kruize had tenslotte het laatste woord met 'daar komen we volgende maand nog eens op terug'. Van onze verslaggever BRESKENS - De Panda bus van het Wereld Na- tuurfonds (WNF) deed donderdag Breskens aan. Voor de leerlingen van de openbare basisschool Sint- Bavo een unieke gelegen heid om hun interesse in bedreigde diersoorten en natuurbehoud te tonen aan vertegenwoordigers van het fonds. Meer dan 250 leerlingen had den voor de komst van de speciale bus een leerpakket van het WNF ontvangen. De afgelopen week werd op de school door alle groepen, jong en oud, gewerkt aan een pro ject rond de dierenwereld. Zo maakten de leerlingen onder meer een speciale na- tuurkrant, die op school veel gelezen werd. Gisteren ging de 'Breskense natuurkrant' zelfs buiten de schoolpoorten, want de leerlingen slaagden er in om vijftig mensen in het dorp te strikken voor een abonnement. De opbrengsten van de krant zullen in de toe komst geschonken worden aan het WNF. Ook gisteren overhandig- De kinderen toonden veel interesse, vooral voor de dingen waar ze zelf mee mochten spelen. den de leerlingen van de Breskense school een geldbe drag aan de medewerkers van de Panda-bus. Verder werd er gekeken naar de in de bus ingerichte tentoonstel ling. Volgens schoolhoofd P. Loonen is het project bij de kinderen 'erg aangeslagen'. „Het feit dat ze nu verplicht zijn om meer natuur kranten zelf te maken, doordat ze al vijftig abonnees hebben, was - FOTO DE STEM/COBJ.DE BOER voor een groot aantal kinde ren geen enkel probleem. Met dat werk zullen ze dan ook doorgaan. Het bezoek aan de bus was een passende afslui ting van het project," aldus Loonen. ALS HET aan het gemeen tebestuur van Aardenburg ligt, kan de vermaarde kik ker, het symbool van de stad, bij tijd en wijle, terug de boom in. Het monumen tale karakter van het West-Zeeuws-Vlaamse stadje moet weer nadruk kelijk op de voorgrond ge bracht worden. Vandaar dat burgemeester E. Jong- mans bij officiële gelegen heden de kikkervlag liever inwisselt voor de burcht- vlag. Het Aardenburgse college hoopt dat deze zo mer die vlag regelmatig uitgestoken kan worden. De stad maakt zich name- lijk op voor een grootse op gravingsoperatie, waarbij restanten uit het rijke ver leden aan het oppervlak gebracht zullen komea De verwachtingen zijn hoog gespannen. Door Conny van Gremberghe BURGEMEESTER Jongmans, in het politieke leven een veel geplaagd man in Aardenburg, kon deze week weer eens glim lachen, omdat de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemon derzoek (ROB) de toezegging deed eind augustus in de Aar denburgse wijk 'Ouwe Stad' te gaan speuren naar tastbare be wijzen uit de Romeinse tijd en de Middeleeuwen. „We gaan er vanuit," zo stelt Jongmans, „dat de opgravingen veel bekijks zullen trekkea In de jaren '60 en '70, bij eerdere operaties, was dat ook het ge val. Werkt het weer deze zomer een beetje mee, dan hebben we de toeristen in ons gebied een extra attractie te biedea" Bij het project op het perceel in het bestemmingsplan Ouwe Stad, pal langs de rijksweg Aardenburg-Eede, komt heel wat kijkea Het ongeveer een hectare groot terrein wordt volledig afgemeten en inge deeld in kleine stukken. De bo venste grondlaag wordt ver wijderd met een graafmachine en daarna komen de deskundi gen met schoppen, stoffers en blik aan de beurt. Ruim tien jaar geleden wroette de provinciaal archeoloog Trimpe Burger voor het laatst in de Aardenburgse bodem. Ongeveer twintig jaar aan een stuk haalde deze man restanten van Aardenburgs verleden bo ven de grond. Romeinse, maar ook Middeleeuwse vondstea Gebruiksvoorwerpen, potjes en botjes, fundamenten van ge bouwen en ondefinieerbare ar tefacten. Een deel van de vond sten werd ondergebracht in het plaatselijk museum en daarna werd het stil in Aardenburg. De interesse onder de bevol king in de plaatselijke geschie denis nam af. Toevallige vond sten werden niet meer bij het gemeentebestuur gemeld en voor Aardenburg brak, door het optreden van oud-burge meester W. Lockefeer, een roe rige periode aan. De politieke consternatie rond de persoon Lockefeer en de perikelen bin nen de raadskamer trokken alle aandacht. Na diens vertrek keerde de rust enigszins terug. Jongmans werd in de Kikker- stad gestationeerd en ging met enthousiasme aan het werk. De toeristische promotie werd zijn stokpaardje, getuige het Toeristisch Recreatief Ac tieplan (Trap) dat het levens licht zag. 'Aardenburgs rijke historie moest landelijke bekendheid krijgen', zo luidde een van de doelstellingen in het Trap-plan. De vondst van een Romeins urntje door de Aardenburge- naar W. de Vriend in zijn tuin was een leuke meevaller voor het college. Jongmans beaamt dit „Door deze onverwachte vondst werden we weer eens geconfronteerd met onze 'bo demrijkdommen'. We hebben naar aanleiding van de vondst van de urn contact opgenomen met provinciaal archeoloog R. van Heeringen om eens na te gaan hoe de kansen voor een nieuwe opgravingsoperatie in Aardenburg lagen. In het be stemmingsplan Ouwe Stad hebben we namelijk nog een terrein liggen dat nog niet is onderzocht en waarop, naar alle waarschijnlijkheid, vol gend jaar huizen gebouwd zul len worden. Die panden zullen Beeld van de laatste Aardenburgse opgraving, in 1975. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER er zeker voor vijftig jaar ko men te staan en eenmaal ge bouwd, dan is het onmogelijk om onder die huizen nog eens naar historisch waardevol ma teriaal te gaan zoeken," legt voorlichter W. Dierick uit. Naar aanleiding van dit ver zoek werden contacten gelegd met de ROB, die vorige week het sein op groen zette voor de archeologische speurtocht. „Er wordt in augustus gegra ven op de plaats waar in de Middeleeuwen het oude han delscentrum van de stad lag. Een nabijgelegen terrein werd eerder al eens uitgeplozen. Het is de bedoeling dat er ook vrij willigers worden ingeschakeld bij het graafwerk. Alleen wil len we wel de zekerheid hebben dat die mensen niet een dag ko men spitten, om vervolgens de resterende dagen weg te blij ven. Liefhebbers voor het pro ject zijn er zeker," aldus Die rick. Aardenburg was de eerste gemeente in Nederland waar de archeologisch interessante ob jecten geïnventariseerd wer den. Er blijven dan ook nog heel wat plekjes in de stad over waar de archeologen nog kun nen spitten in het verleden. De tuinen in de buurt van het Ro meins castellum zijn nog nooit onderzocht, net zo min als een gebied bij de Burchtstraat en het perceel dat in de volksmond bekend staat als de Klooster- Volgens Dierick zit er dan ook nog heel wat waardevol mate riaal in de grond. „Dat kunnen we ook staven, want naar aan leiding van de vondst van de urn hebben zich bij de ge meente verschillende mensen gemeld die ook wat wisten te liggen of ooit ergens op gestoten waren. Zo wees een men ons op de fundamenten van een toren uit de Middeleeuwen. Een an der was bij graafwerkzaamhe den gestuit op de restanten van een arduinen trap en weer een ander was, nota bene in de ja ren dertig, gestoten op onder aardse gewelvea Hij had daar als jongen een paar stenen uit- gepeuterd, maar was in de loop der jaren zijn vondst vergeten. Nu kwam hij er pas mee af. Het mooiste was eigenlijk het geval van een man die aan kwam zet ten met een collectie 17de eeuwse tegels, die hij in de grond aangetroffen had bij het graven van een greppel," ver volgt Dierick. De voorlichter en de burge meester vinden, ondanks de re cente aanmeldingen, dat de burgerij weinig interesse op brengen kan voor Aardenburgs roemrijke verleden. „Dat is een beetje spijtig en op korte ter mijn hopen we een mentali teitsverandering teweeg te brengen. Binnen de Vereniging Vrienden van het Aardenburgs museum wordt momenteel ge werkt aan een opzet om de bur gerij meer interesse bij te bren gen voor ons verleden. Zo ho pen we dat binnenkort het mu seum verplaatst kan worden, zodat we in het nieuwe onder komen de collectie vondsten en andere zaken op een betere wijze kunnen presenteren. Ver der willen we het oude stadsze gel weer in produktie nemen," legt Jongmans uit „Daarnaast," valt Dierick hem bij, „zijn we van plan om deze zomer de Aardenburgse middenstanders uit te nodigen voor een bezoek aan het mu seum. Tijdens die rondgang zullen we een aantal zaken uit leggen en verduidelijken, zodat de ondernemers hun klanten van buiten de regio ook eens iets over de stad, de gebouwen en de geschiedenis kunnen ver tellen. Slaat dat aan, dan hopen we ook de andere bewoners te kunnen motiveren voor een be zoek aan het museum. Vele Aardenburgers hebben nog nooit een voet over de drempel gezet en dat is toch wel een beetje treurig." AXEL - Gistermorgen ontdekte F. de M. te Axel dat zijnaanl Van Gistellelaan in zijn woonplaats geparkeerde personen! was verdwenen. Het voertuig, een Volkswagen GTI, kent»!"1 NS 15 KY, kleur wit, was afgesloten. 9 HONDEN - Hondenclub Aar denburg hield een wedstrijd in behendigheid. Uitslag: 1. William Droeshoudt 67 pun ten, 2. Willy Bartholomevis 65,3. Danny Dhondt 60,4. Mi chael Matysik 59, 5. Frans Schout 59 punten. Estafette: 1. Rijckevelde, Sijsele 5.38.11, 2. HC Aardenburg 5.49.47, 3. Tempelhof Brugge 6.21.95. BOLLING - Bolclub De Ware Vrienden hield een bolling. Uitslag: 1. E. Rijckaert-R. van Rie-J. Scherbeijn, 2. E. Geer- naert-M. de Smet-J. Blondeel, 3. R. Coene-J. Fokke-J. Rite- co. BOLLING - Bolclub De Ware Vrienden hield de negende en laatste clubbolling. Uitslag: 1. G. Verheije, 2. M. de Smet, 3. F. Riteco, 4. E. Geernaert, 5. F. Fokke. Eindstand kampioen schap: 1. E. Rijckaert 316 pun ten, 2. J. Fokke 307, 3. F. Ri teco 289, 4. P. Laridaen 275, 5. G. Verheije 261 punten. JEUGDKONING - Bart Jan sen heeftde koningstitel be haald bij de junioren van handboogmaatschappij St.- Sebastiaan. Zes jeugdige schutters streden om de eer op de staande wip aan de He- rendreef. Bart Jansen moest zijn titel verdedigen en in de 29e ronde schoot hij de ko ningsvogel af. Daarna werd nog een vriendenschieting ge houden met de senioren. Daar schoot Jordy Geernaert de zij vogel af, zodat hij jeugd prins werd. STRANDKERK - Vanaf zijn er in de St.-BoniiatL strandkerk weer tweeeuchi ristievieringen per weel de, namelijk zaterdag 19.00 uur en zondag om ljj uur. Zaterdag 21 mei wordt viering van 19.00 uur luisterd door het Zeeuws-Vlaams Gregoriaar kaoor. KPJ - De afdeling Eede de Katholieke Plattelanr Jongeren heeft een nieuw stuur gekozen. Voorzitter nu Luc Blondeel, secretar John van de Wijnckel en pet ningmeester Luc Verbeke. DSV - De uitslag van debt jartcompetitie van DSV isa volgt: 1. Achiel punten, 2. Rimco de 44, 3. Peter Aarnouts 43' Mark Buijsse 41, 5. Andréi. Bruijckere 39 punten. Erwï ren zeventien spelers seerd. KAARTING - In de kantir van de Arjoanbolbaan woti vrijdag 20 mei een gehouden. Er is om te bieden en te jokert Aanvang 19.30 uur. BOLLING - Op de Aijos bolbaan wodt zaterdag 2111 een seriebolling gehouds aanvang 13.30 uur. TERNEUZEN - De kring Mid- den-Zeeuwach Vlaanderen hield met een deelname van 994 duiven een concours vanuit Orleans. De uitslag hiervan was als volgt: 1. mevrouw Strooband, Stoppel dijk, 1120,19 mpm; 2. J. Dane, Sluiskil; 3. R. van de Veke, Ter- neuzen; 4,8 en 13. C. de Feijter- Vink, Axel; 5. G. Snelders, Sas van Gent; 6. H. van de Veeke, Westdorpe; 7. H. van de Hemel, Philippine; 9. Jos Koch, Terneu- zen; 10. Th. van Zeele, Sas van Gent; 11. A. de Caluwé, Sluiskil; 12. P. Baecke, Westdorpe; 15. Th. Kox, Sas van Gent. De Reisduif Philippine, 180 dui ven, 1105,30mpm: 1 en 10. H. van de Hemel. 2,5.6 en 9 E. en L. Bree- poel, 3,4 en 8. Joh. de Mul en zo 7.0. Haers. Eerste de Beste Schoondijkt,: duiven, 1096,55 mpm: 1,3,5,BJ 10. A. de Wever en zoon, 2. C.J« sen, 4. P. Cornelis, 6 en 7. Steurrijs. Concours bond Zuid-B 1439 duiven, 1096,42 mpm: 1. Ij. Rijk, Heinkenszand; 2,8 en 11 Bras, Wemeldinge; 3. P. 1 Leeuwen, 's-Heer Hendi deren; 4 en 11. J. van Maldf Heinkenszand; 5. J. Melio.1 dekenskerke; 6. C. Hermes, II wedorp: 7. J. Steenhard, J Hartman, beiden Goes; 10. P.v 't Westeinde, Lewedorp; 11 Melio, Baarland; 13. P. Schrijv 's-Heer Hendrikskinderen; ii Mieras, Wemeldinge. AARDENBURG - Koningsschie- ting, St.-Sebastiaan, 33 schutters: koning: Norbert van Daele; prins: Richard de Wispelaere. ARDENBURG - St-Sebastiaan, 33 schutters: eerste hoge vogel: R. de Wispelaere; tweede en i hoge vogel: H. Geernaert i van Hermon; zijvogels: J. naert en P. van Vooren prijsvogels: 1. W. Scheele, 1 Worst, 3. G. de Vriend, 4. J.J sen, 5. H. Geernaert. KAPELLE, 19 mei - Fruitveiling: Gloster, 14.100 kg, kl. 1 70/80 0.68- 0.84, 80/90 0.47-0.48, k. 2 70/80 0.42. Golden Delicious, 73.300 kg, kl. 1 60/70 0.41-0.49, 70/80 0.97-1.12, 80/90 1.40, k. 2 60/70 0.33-0.37, 70/80 0.72-0.85, 80/90 0.93-1.20. Mutsu, 1400 kg, kl. 2 60/70 0.32, 70/80 0.65,80/90 0.56,91 0.38. Jona gold, 14.600 kg, kl. 1 60/65 0.63- 0.70,65/70 1.43-1.92,70/80 2.21-2.23, 80/85 2.23, 85/90 1.32-1.67, 90 0.88- 129, 96 0.72-1.00, kl. 2 65/70 0.99- 1.20,70/80 0.97-1.47,80/85 0.94-1.17, 85/90 0.80-1.09,90 0.66-0.81. Confe rence, 43.000 kg, kl. 1 55/65 0.90- 0.96,65/751.45-1.48, kl. 2 55/65 0.48, II 50/55 29-44. Aardbeien glas ds 200 gr, 120 ds, kl. 1 B 1.20. Gorella glas ds 200 gr, 1590 ds, k. 1 A 1.42- 1.44, k. 2 A 1.27-1.30. Primella glas ds 200 gr, 110 ds, kl. 2 A 0.86. Si- vette glas ds 200 gr, 350 ds, kl. 1 A 1.35-1.36. Frambozen glas ds 150 gr, 910 ds, k. 1 3.00-4.10. Totaal aantal colli 12.754. Verpakt fruit: Jonagold, 91* k. 1 75/80 2.15-2.27, 80/85 221-1 Totaal aantal colli 1262. O» Schil II65/ op 42.30. AMSTERDAM, 19 mei bintje 50mm, oogst '87, w« 206 contracten verhandeld levering mei bij een prijs 19,50 tot 19,00 per 100 kg" contracten levering juni f 18,80. De stemming was houdend. In bintje 40-50mm, oogst werden 14 contracten verba» voor levering april bij een? van 20,00 tot 18,90. De s» ming was flauw. In bintje oogst '88, werden 1413 contr* verhandeld voor levering bij een prijs van 46,30 totf* en 3 contracten levering n# gen ƒ45,10 tot ƒ43,50. Del» ming was flauw. Van onze correspondent AARDENBURG - De com missie midden- en kleinbe drijf van de gemeente Aar denburg heeft zich gister avond uitgesproken voor de vestiging van een vishandel aan de rijksweg in Eede. De heer H. Leliaert juichte na mens de Aardenburgse winke liersvereniging Warvo de eco nomische bedrijvigheid wel toe, maar pleitte eveneens voor concentratie en sprak zijn angst uit dat er hierdoor van de herinrichtingsplannen in het centrum weinig terecht zou ko men. „Als vestigingen buiten Aardenburg steeds verder gaan, dan is dat een afbraak voor onze middenstand", zo stelde hij. „Hoe meer bedrijvigheid, hoe beter, maar dan wel geconcen treerd", aldus de heer Leliaert. Volgens de heer F. Vriends was er geen beletsel. Er moest vol gens hem gelet worden op de verkeersveiligheid, hinderwet s Door Marlise de heers jaar, badmodebeeld. dat nog maar der vrouwen voor eer Het badpak, zeke nummero uno. Ge is nog meer varie stijlen dan voig j kenmerken zich door bredere soms schouderbr of een nog hoge en nog diepere de jaar, het gebruik v len, kleuren en vo teit. en de agrarische bestem® van de rest van de grond. Bj gemeester E. Jongmans mee, dat de maximale opp vlakte honderd vierkanten1 ter zal zijn. „Deze vishal leefbaarheid van Eede vets'- vigen. Vrije mededinging is goede zaak, terwijl de vtf voor een supermarkt niet a* wezig moet zijn. Er is branchebeperking". De heer B. Gijs had zijn"' fels over de verkeersveilig!' en de vestiging aan de rij' weg. „Volgens het dorps? zou de concentratie in Eedei beuren rondom het dort plein", zei hij. De heer G» naere was niet tegen de vef ging. „Als er maar vis verkocht en geen koppel koop zal gebeuren zoals Breskens met broodjes en» gelijke", beweerde hij. Vol? de heer Jongmans zullen® de verkeersveiligheid pass® oplossingen mogelijk zijn was de dorpsraad Eede e® eens positief.

de Stem | 1988 | | pagina 12