christelijke bond vreest groei werkloosheid Zeeland teren ing bij lder EUROPESE COMMISSIE ERKENT: VERTRAGING VERVOERDERS Nieuwe loods voor Aug. de Meijer V Expo Vernuft en Vlijt in museum Middelburg GS makeu onzekerheid waterschappen groter 400 gulden boete voor mishandelen chauffeur B en W Terneuzen eens met voorstel fracties over ingekomen stukken PLAATSELIJK NIEUWS Open huis bij Troost Mechacon WEEKENDDIENSTEN t 'stdijk isterzande swinnaars vangen op derboerderij pfflRTEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 20 ME11988 f0 VOORAL BANG VOOR AFNAME WERKGELEGENHEID NIET-COMMERCIËLE DIENSTVERLENING |Hoef ijzer Ongemakken Dow wil bouwen op de zeedijk Expositie Terneuzen en binnenvaart KRITIEK DUKGRAAF/STATENLID: WTI-CLIMAX NA VRUGEZELLENFEESTJE OSSENDRECHTENAREN Sluiskil Van Bauwel uit Sfe. 3APIER - HW'24 haal ag 21 mei weer oud D p. De voetballers gaat 9.00 uur aan de slag ijken Nieuw Hulst -hans en de wijk ten van de Dullaert] 'SKOOR Het dames leeft een uitstapje ge t naar Terneuzen en ie. In die laatste plaats iten ze de tuinen vat •rhof en dronken 2e ilvorens de thuisreis te arden. Eerder op de das iten ze een expositie op adhuis van Terneuzen ;n ze een maaltijd, be. oor leerlingen van LTS art. PAPIER De leden van etbalvereniging Honte- gaan morgenvroeg, za. - 21 mei, een half'uur de straat op om oud voor de clubkas op te Dit in verband met de ■wedstrijd die in Kloos. ide wordt gehouden. Ze ren nu om 8.30 uur. ïallegange, 4. H. Mookhoek n, 6 en 8. W. Fenijn, 9. A. nan. biervliet, 86 duiven, 1065,93] 1 en 5. combinatie Van de de Regt, 2. P. Dingemanse Deveneyns, 4,6 en 7. C. de iracke, 8. P. Weeda, 9. J. du J. Lecluyze. ring Kloosterzande, 1111,64 mpm: 1. J. del 2 en 4. R. de Kort, 3 en 9. R. 5. C. Bisschop, 6. M. Bis-I 7. G. Burm, 8. E. de Kever, derhof en dochter. :11e Duif Clinge, 90 duiven,] npm: 1,3 en 4. H. de Schep- J. Willaert, 5. R. van Gae-| Leven Koewacht, 168 dui- 197,82 mpm: 1. R. de Schep- 0. Bonne, 3 en 10. R. de la 4. R. Kegels, 5 en 7. Jos rt, 6. mevrouw Coenen, 8 de Bilt, 9.0, van Damme. itduif Heikant, 127 duiven, mmpm: 1. R. de Bruijn,! i.O. Nice, 4 en 10. P. van de 1, 5. H. van de Branden, 6 h. de Beule en zoon, 7. Ant 8. L. deBruijn. ispel Hulst/SL-Jansteen, iven, 1124,62 mpm: 1 en 10, Meyer, 2. E. van Deursen, St.-Jansteen; 3,4 en 5. F. It, Hulst; 6. Ed van Goe- 7 en 8. R. Dankaert, 9. Ach. is, allen St.-Jansteen. isduif Graauw in samen- net De Postduif Lami- met 133 duiven, mpm: 1 en 2. G. Vioen, 3. R 4. E. Boshuizen, 5. A. 6 en 9. L. van Vliemberg- L. Roodhuizen, 8. Ed. Mat en, 10. O. Kouijzer. ngstellenden kunnen vend met de reddings kennis maken, eddingsbrigade wil half us weer zwem-in hou- eden zoeken dan spon- familie of bedrijfsleven bepaald bedrag neertel- >r de afgelegde afstand irengst gaat gedeeltelijk :n goed doel. 3E - Op de kinder- efij Cantecleer van wakzinnigeninternaat erre werden de prijzen •eikt van een loterij, houden was ten bate e boerderij. De prijzen iden uit een elektri- iven, een fiets, een ka- pel en verschillen® elektrische artike- 'upillen van De Sterre n de prijzen uit. Tij beheerder Ad va" prak de genodigde prijs- ars toe in de ontvangst' an de boerderij. Deze }0' as een stukje van de in; n voor de boerderij, iedere dag ongeve°J bewoners van werkzaam zijn. ens wees de heer van tr op, dat de kinderboek' egelmatig bezocht wor° leerlingen van scholen België en groepen kin- uit de omgeving. Zij elen met de verschillen erktuigen die op het ter* jn opgesteld. Ook mo|e het rijtuigje op het te»' ondrijden en de dier®} en strelen. De pnü5}}?1! kregen nog een ron len' de boerderij en werd® nog voorzien van e en een hapje. T16 •OES - De Christelijke Federatie L overheidspersoneel (CFO) in land ziet in de provincie een 3lcbeeld opdoemen van Ioeiende werkloosheid in de sec- Iniet-commerciële dienstverle- Daar valt al het overheids deel onder, maar bijvoor st! ook de werknemers in de jondheids- en bejaardenzorg. Een gezamenlijke inspanning van provincie en gemeenten is volgens het CFO-bestuur nodig om de steeds ver minderende werkgelegenheid in die sector om te buigen. Onlangs wezen provinciebestuur en de Verenigingen van Zeeuwse Ge meenten het Rijk in een kritisch rap port op de ernstige gevolgen voor Zeeland van het afslanken van rijks diensten in de regio. In de provincie gaan daardoor tussen 1982 en 1990 elf procent van de arbeidsplaatsen verlo ren. Het CFO vindt dat erg genoeg, maar tekent er onmiddellijk bij aan dat het rapport niet ver genoeg gaat. De bond wil een totaal-beeld van alle betrokken instellingen, temeer omdat ook de toekomstverwachtin gen niet best zijn, nu het kabinet blijft bezuinigen. Zeeland zou z'n relatief gunstige situatie op de arbeidsmarkt wel eens kunnen verspelen, denkt de CFO. „De situatie in Schouwen-Dui- veland, waar de werkloosheid in en kele jaren is gestegen van ver onder tot boven het landelijk gemiddelde, zou dan voor heel Zeeland het beeld worden." Laat de Zeeuwse overheden samen het spookbeeld verjagen, luidt de op roep. Want van het eerdergenoemde rapport zal Den Haag niet schrikken. Het kabinet zal het afdoen als een on vermijdelijk gevolg van de afloop van de Deltawerken, waar de provincie uiteindelijk jarenlang profijt van trok. Dat er meer aan de hand is, moet volgens de CFO een Haagse lobby duidelijk maken. De bond wil een 'in tegrale aanpak' en 'geen woorden (en brieven en lange rapporten), maar daden'. 'Enig document' werkt niet an onze correspondenten STRAATSBURG - De invoering van het 'Enig jocument', bedoeld om vrachtwagenchauffeurs een snellere passage van grenzen te garanderen, eeeft in Zeeuwsch-Vlaanderen precies andersom itgepakt. Nederlandse transportondernemers worden door de ieuwe invulling van de douane-formaliteiten in België !t gigantische verliezen geconfronteerd. eEG-commissaris voor de in- |teme markt, Lord Cockfield, dat toe in antwoord op pyiriftelijke vragen van de Ne- lierlandse Europarlementariër Ipam Comelissen (CDA). bracht onder de aandacht i de commissie dat het zoge naamde hoefijzerverkeer van Zeeuwsch-Vlaanderen via Antwerpen naar de rest van lltederland niet meer zo vlet als voorheen. De trans- |portondernemingen die van en Zeeuwsch-Vlaanderen |rijden, kunnen immers niet terecht bij de vroegere ensovergangen: Ze moeten sinds 1 januari allemaal omrij- via de grensovergang Sas IvanGent/Zelzate. Dat betekent Ivoor velen een aanzienlijke en dito tijd- en finan ced verlies. Volgens Cockfield zijn de geno men maatregelen geen inbreuk het communautaire recht, maar hebben ze niettemin 'evi dente ongemakken' tot geve Ze passen bovendien niet in geleidelijke verwezenlijking Van onze verslaggever TERNEUZEN - Bij het gemoderniseerde con- tructiebedrijf Troost Mechancon in Terneu zen stonden gistermid dag de deuren wijd open. Reden: het bedrijf heeft de afgelopen maande» flink geïnvesteerd in twee hypermoderne machines, zette een nieuw kantoor gebouw en kantine neer en dat mocht gistermid dag door iedereen worden gezien. Van de open dag werd dan ook volop ge bruik gemaakt. Lovende woorden waren er onder meer van gedeputeerde E. Maris-Koster, die vooraf gaand aan het open huis bet gemoderniseerde be drijf officieel voor her opend verklaarde. van de interne markt tegen einde 1992. „De Europese Commissie", zo kondigt Lord Cockfield aan, „aal contact opnemen met de betrokken douane-autoriteiten en met het secretariaat-gene raal van de Benelux Economi sche Unie. Ze zal voorstellen terug te keren tot een stelsel zoals dat tot 31 december 1987 werd toegepast, en waardoor de waarmerking vooraf door de autoriteiten van het land van oorsprong kan plaatsvin- dea" Volgens Cockfield heeft de invoering van het Enig Do cument alleen in Zeeuwsch- Vlaanderen tot problemen ge leid. Van onze verslaggever TERNEUZEN - B en W van Terneuzen hebben geen moeite met de plannen van Dow Chemical in Terneu zen om op de zeedijk bij de Draakmaasteigers een kan toorgebouw neer te zetten. Dow wil in het zogenaamde Marine Departement onder meer een controlekamer onder brengen. De plannen zijn weliswaar in strijd met het uitbreidings plan, maar B en W zien geen onoverkomelijke bezwaren. De gemeenteraad van Terneuzen beslist donderdag 26 mei of Dow aan de slag kan. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De VW Terneuzen grijpt het con gres van de Koninklijke Schippersvereniging Schut- tevaer aan om in het VW- kantoor aan de Burg. Geil- straat een maand lang te exposeren met de tentoon stelling 'Terneuzen en de binnenvaart'. Dit gebeurt in samenwerking met Schuttevaer en het Natio naal Sleepvaart Museum te Maassluis. De expositie wordt op woensdag 25 mei officieel geopend door wethouder J. van Roaijen, tevens voorzitter van de VW. De tentoonstelling loopt tot 14 juni. Een deputatie van De Meijer met de Zweedse am bassadeur Danelius (tweede van links) bij het draaior gel dat de opening opluisterde. - foto s de stem cor j. de boer Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het op- en overslagbedrijf Aug. de Meijer in Terneuzen, sinds kort overgenomen door het wegvervoer bedrijf van Anton Verbrugge, heeft er een nieuwe loods bij De nieuwe opslagplaats werd gisteren door de Zweedse am bassadeur H. Danelius offi cieel geopend. Samen met Anton Verbrugge denderde Danelius in een locomotief door een papieren wand de loods binnen. Daar werden ze, onder de vrolijke tonen van een draai orgel, opgewacht door het loodspersoneel en een groep genodigden. Regio chef J. Dijkstra van de Nederlandse Spoorwegen verraste Ver brugge buiten het protocol om met een zilveren stukje rails. Na een rondleiding op het be drijf stapten de genodigden aan boord van de Stora Kors- nas Link II voor een hapje en een afzakkertje. De loods, die een opper vlakte van 6500 vierkante me ter beslaat, is er in een hand omdraai neergezet. In maart werd de eerste paal geslagen. Gisteren al kon er op de nieuwbouw worden getoast. De loods wordt gebruikt als opslagplaats en distributie centrum. De trein staat klaar om de loods binnen te denderen. Anton Verbrugge pakt alvast een pils op de goede af loop. Van onze verslaggever MIDDELBURG - Vandaag, vrijdag, gaat in het Zeeuws Museum in Middelburg de ex positie Vernuft en Vlijt, een overzicht van de tussen 1778 en 1867 florerende Middelburgse Tekenacademie, officieel van start. Aan die academie werd les ge geven in teken-, schilder- en beeldhouwkunst 'naar prent, naar pleister en naar levend model'. Ook was er een afde ling bouw- en doorzichtkunde. Wat dat allemaal heeft opgele verd, is op de tentoonstelling te zien tot 15 augustus, dinsdag tot en met vrijdag van 11 tot 17 uur, zaterdag tot en met maan dag van 13.30 tot 17 uur. Tijdens de officïele opening op 20 mei wordt ook de publikatie 'De Middelburgse Tekenacademie, voorbeeld en resultaat' ten doop gehouden. Van onze verslaggever GOES - Gedeputeerde Staten verlengen de onzekerheid over de toekomst van de Zeeuwse waterschappen alleen maar als ze hun 'voorlopig' groen licht geven voor de sa menwerking op het gebied van waterbeheer. Die kritiek uitte dijkgraaf G. de Jager van het waterschap Noord en Zuid-Beveland, tevens statenlid voor het CDA, giste ren op de algemene vergadering van zijn waterschap in Goes. 'anonze verslaggever ®DDELBURG - Wat een euk vrij gezel lenfeestje had weten worden,eindigde '°or een groep jongens uit «sendrecht in een anti-cli- Wx. De groep had op 31 jei van vorig jaar een taxi- ®clusief chauffeur ge- durd in de nacht vooraf- *and aan het huwelijk van van hen. ^n(in0ssendrecht r°nte is, droeg warte vrijgezellenhoed. Die de ge- een Wf>rd w, i0I? rwerP va11 getreiter net gezelschap een bar in ^Jknd-Bath binnen kwam. reeds aanwezige be- >j *ers Pakten de hoed af. Ossendrechtenaren oten te vertrekken, werden °°r het tweetal gevolgd, waarbij een van hen een kluit of steen opraapte en tegen de taxibus gooide. Toen chauffeur G. S. daarop achteruit terug reed, uitstapte en hem ter ver antwoording riep, werd hij in het gezicht geslagen. Hij viel hierbij door een etalageruit. Plotseling werd hij van achte ren beetgepakt door E. van O. uit Rilland. Die gaf de man zo'n pak slaag dat zijn kunstgebit, zijn horloge en overhemd er aan moesten geloven. Zijn ge zicht zat onder het bloed en hij leed de hele nacht pijn. Van O. stond gisteren voor de Middelburgse politierechter mr. De Wilde. Hij ontkende niet te hebben geslagen, maar S. sloeg eerst, beweerde hij. Het zou juist de bedoeling zijn ge weest om de vechtenden uit elkaar te halen. Volgens officier van justitie mr. Nijmeijer bleek daarvan niets uit de verschillende getui genverklaringen. Hij eiste een geldboete van 400 gulden. Volgens Van O.'s raadsman was niet tie wezen dat zijn cliënt de schade had toege bracht. Het kunstgebit van S. kon ook door een klap van de anderen gebroken zijn. De poli tierechter sprak Van O. wat dat betreft vrij. „Maar de mis handeling blijft staan", ver volgde hij en vonniste conform de eis. Hij voegde eraan toe dat uit het proces-verbaal bleek dat de Ossendrechtenaren zelf geen enkele aanleiding tot het geweld hadden gegeven. D. H., een van de Rillandse treiteraars, stond gisteren ove rigens terecht voor verschei dene vernielingen in Goes en Reimerswaal. Aan een recla mezuil had hij in januari 1987 voor 500 gulden schade aange richt. In maart volgde een ver keerslicht en in juni een regen pijp. Nog die zelfde maand be schadigde hij twee auto's door er een bierglas op te gooien. Schade: duizend gulden. Hij was al twee maal veroordeeld voor mishandeling en er liep nog een proeftijd wegens af persing en geweldpleging. Mr. Nijmeijer vond dat 'het maar eens afgelopen moest zijn' en eiste vier maanden ge vangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. Mr. De Wilde ging niet in op het verzoek van H.'s raadsman om een geheel voorwaardelijke straf op te leggen. Wel ging hij iets lager zitten dan de officier: zes we ken onvoorwaardelijk en door lopen van H.'s proeftijd. De Jager nam het voorstel van GS om het samenwerkingsmo del van de zeven waterschap pen 'het voordeel van de twijfel te gunnen' scherp onder vuur. Het is volgens hem 'doortrok ken van onzekerheden en twij fels'. Hij citeerde uit het GS-voor- stel onder meer de 'voorlopige instemming', de 'door het Rijk al sinds jaar en dag voorge stane schaalvergroting van de waterschappen' en de 'nadelen die aan de plannen van de wa terschappen zijn verbonden'. De Bevelandse dijkgraaf toonde zich ook vorig jaar in provinciale staten al voorstan der van een nieuwe fusie: van zeven naar twee waterschap pen in Zeeland, maar vond toen een meerderheid tegenover zich. Gisteren gaf hij toe dat de constructie die de waterschap pen hebben bedacht om samen tot een goed waterbeheer te ko men, 'de wens van de staten honoreert'. CONCERT - In de gerefor meerde kerk wordt dinsdag 7 juni een concert gegeven door de Fanfare Sluiskil en har monie De Volharding uit Zaamslag. Beide korpsen staan onder leiding van Ro bert Jurriens uit Sluiskil. Tussen beide optredens in brengt de slagwerkgroep van De Volharding, onder leiding van Frans Kaijser, enkele nummers ten gehore. Aan vang 19.45 uur. OUD PAPIER - Leden van de Nederlands hervormde kerk halen vrijdag 20 mei weer oud papier op. WINNETOU - Karabijnclub Winnetou houdt zaterdag 21 mei een open haring- en mos- selschieting in zaal Dallinga, aanvang 19.30 uur. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot dinsd. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot dinsd. 8 u. dokter E. klop, Bas- tionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervlidt, tel. 01152-345. Van maand. 8 u. tot dinsd. 8 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 01176- 1366. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot dinsd. 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366 (zat. en zond.) en dokter H. Bom, Cad zand, tel. 01179-1366 Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Peene, Monsterweg 8, Borsele, tel. 01105-1203. Van maand. 8 u. tot dinsd. 8 u. dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's- Heerenhoek, tel. 01105-1280. Goes en Kloetlnge - Van vrijd. 18 u. tot zat 18 u. dokter F.v. Peer, Oostsingel 132, Goes, tel. 01100- 15306. Van zat. 18 u. tot zond. 18 u. dokter D. Keizer, Fr. den Hollan derlaan 29, Goes, tel. 01100-16405. Van zond. 18 u. tot maand. 23 u. dokter S. Duran, Kon. Julianastr. 21, Kloetinge, tel. 31805. Spreek uur 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot dinsd. 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groe nendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedge vallen zat. om 11.30 u. Helnkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot dinsd. 8.30 u.). Helnkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot maand. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140- 12969. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak om 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot dinsd. 8 u. dokter F. Puylaért, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: maand, om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Meijerink, Serlippensstr. 11, prakrijk: Beet- hovenhof 3B, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dok ter P. Vercauteren, J.v. Len- nepstr. 87, praktijk: Beethoven- hof: 3B, tèl. 01150-13768. Van maand. 8 u. tot dinsd. 8 u. dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-14000. Spreekuur spoedgevallen om 11.30 en 17 uur. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153- 1244. WIJKVERPLEGING Gees, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 121*1. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw H. Haak, St. Maartenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei merswaal - Dierenarts J. Gakeer, Bloemenstr. 4, Ovezande, tel. 01195-283. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Spreekuur om 13 u. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts M.P. Schaub en J. Kop., Zaterdag spreekuur; 11-12 u. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488 en 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. En volgens afspraak. Zondag na afspraak. Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Westdam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800. Spreekuur za. 10-11.30 u. zo. 12-13 u. en vol gens afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 4De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts W. Kapsenberg, I No- vemberstr. 1, Sluis, tel. 01178- 1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts D. Balk, Nassaustr. 5, IJzendijke, tel. 01176-1760. Spreekuur om 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen - Tandarts P. de Booy, Canadalaan I, Sas van Gent, tel. 01158-3022, privé: tel. 01156-544 (zat. en zond.) en tandarts H. Mulder, Oran- jestr. 10, Axel, tel. 01155-4389 (maand.). Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. en maand. 12- 12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts C. Duvekot, Kloetings- eweg 84, Goes, tel. 01100-30459. Spreekuur om 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Van zat. 8.30 u. tot 17.30 u. Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Zond en maand. Apotheek Hamann, tel. 01150- 12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH - VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-3355. Terneuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200. De verlenging van de onzeker heid en de poging van het pro vinciebestuur om nog meer greep te krijgen op de water schappen, wees De Jager echter fel af. Ook bleef hij staan ach ter de argumenten die hij vorig jaar hanteerde in provinciale staten: de waterschappen moe ten hun maatschappelijke ver antwoordelijkheid nemen. Dat betekent in ieder geval ook meer aandacht voor milieube heer. „Als we niet verder ko men dan tegenspartelen en nee roepen tegen de dingen die we niet willen, breekt dat de wa terschappen onherroepelijk op," voorzag De Jager, die een visie op de toekomstige taken van de waterschappen node miste in het voorstel van GS. Zijn conclusie was duidelijk: „Of de zeven waterschappen blijven zelfstandig en geven het waterbeheer gestalte, of GS zijn van oordeel dat zij daartoe niet bij machte zijn vanwege het te kleine draagvlak. Dit voorstel is de problemen voor uitschuiven." Van onze verslaggever TERNEUZEN - Gekissebis in de Terneuzense gemeente raad over ingekomen stukken moet nu voor goed tot het verleden behoren. B en W gaan akkoord met afspraken die door de gezamenlijke gemeenteraadsfracties in het seniorenconvent van eind april zijn vastgesteld. Dit blijkt uit een voorstel aan de raad. Het colege kan met de volgende aanbevelingen akkoord gaan. De raad krijgt tegelijkertijd met de agenda voor de raads vergadering een lijst van inge komen stukken toegestuurd met daarbij de voorstellen van het college wat er mee te doen. Als een lid van de raad een afwijkend voorstel heeft, kan hij dat met een korte motive ring aan de raad kenbaar ma ken. De raadsvoorzitter zal dan vervolgens aan de raad vragen welke weg gevolgd moet wor den. Dat kan betekenen dat het stuk voor kennisgeving wordt aangenomen. Maar er zijn ook nog andere oplossingen moge lijk. Het ingekomen stuk kan opnieuw ter discussie worden gesteld in een commissieverga dering, het ingekomen stuk kan als apart agendapunt tij dens de raadsvergadering wor den behandeld. Verder bestaat er nog de mogelijkheid dat het college de zaak afhandelt. Het kan ook nog een keer terug naar het college voor een pre advies aan de raad. Met deze afspraken moet de lucht tijdens de behandeling van de ingekomen stukken ge klaard zijn. De nieuwe afspra ken woren donderdag 26 mei voor het eerst in de praktijk gebracht. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. V

de Stem | 1988 | | pagina 11