s rijwilligers zelf Feestelijke opening gerenoveerd Spuiplein an de spelletjes chg0gd te wgtgn Scholierendag De Wielingen geslaagd politierapport ~?S$ lUITSE BEMANNING GASTVRIJ ONTVANGEN IN HULST Ai Qatubu Subsidie voor vervoer gehandicapte sporters poedig besluit over ekomst Aardenburgs an Dongensportpark' ONS OOK NTbeASGN. fit UUR FOTOSERVICE \erschoore A3 Stedenrondreis igTEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 16 ME11988 Torremolinos Solmar Tours rokken. fslïl Liebau Caravans Prachtige villa zaken transacties T.k. gevraagd m lilll'.'HIIITUM Kermiskaarting ikaweg 4 1lst 01140 -12461 AKNEMEND BURGEMEESTER DE RIDDER: VOLVO terneuzen KODAK 'EXPRES QUALITY CONTROL Geslaagd feest Scheldezonen Subsidie voor dorpshuis De Uitkomst Opknapbeurt vlaco-huizen I )e verzorging is op basic I T6 I IUI I UWVWU^Wtfl/ C*HQ verzorging is op basis i HP en incl. alle excur- ies 995,- Vertrek 2/6 'raag geheel vrijblijvend im ons uitgebreide zomer- irogramma 04199-3622. 21-daagse excursie/rond- -eis voor ouderen. Volpen- sion incl. excursies en 'eisverzekering 1575. Vertrek 24/5. Stichting Recreatie Reizen voor Ouderen/Kras Reizen 04199-3622. Uw vakantie begint in de bus. Vast gereserv.plaats dus nooit dringen, roken/' niet roken, Ned.reisl, korte opstaproutes, de nieuwste bussen, zeer voordelig door rechtstreekse ver koop. Vele aanbiedingen, Lees alles in gratis folder b.v. 3 ster. htl. Lloret v.p. in mei v.a. 285.-, juni va 325.-. Strandhtl Calella h.p. jn mei v.a. 250.-, juni va 275.-. Salou, jongerenreis naar Camping juni 199.-, jU|j 249.- Hotel v.p. mei 319.-, juni 349.-, Benidorm juni v.ap. v.a. 399.-. Ook hoogseiz. nog div. moge lijkheden. Royal Class slechts 25.-/30.- toeslag. 040-551166 caravans/ kampeerartikelen ijnenvegers vertrokken onze correspondente 3T WALSOORDEN - Vanmorgen zijn de EëDuitse mijnenvegers 'Amazone' en 'Gazelle' 5,00 uur weer uit de haven van Walsoorden bemanning is drie dagen onthaald in de gemeente list als onderdeel van een beleefdheidsbezoek van de neente Michelstadt aan het Hulsterse. Belangstellen- 1 hebben op zaterdag en zondag bovendien eens kun- 1 kijken hoe zo'n mijnenveger er nu van binnen uit- Knaus Sudwind-Azur- Trend toercaravans in onze showroom laat u door ons deskundig voor lichten. Div. inruilwagens Isabella-Gottschalk voor tenten. Burg. Freyterslaan 45, Roosendaal, Bovag erkend bedrijf, eigen repa ratieafdeling. onroerend goed „UUB viel die belangstel de bemanning tegen. In de egen haven van Walsoor trokken de beide boten r een slordige honderdzes- jezoekers. Maar de zondag kte veel goed. „Bijna vier- lerd bezoekers en een 1", meldde een van de be- iningsleden, die de gasten leidden met een nauwkeu- en vriendelijke uitleg over .Jen en zeilen op een der- li vaartuig. .'Amazone' is geadopteerd de gemeente Michelstadt „ij feestelijkheden heeft dat igelmatig geleid tot kennis- ong in deze gemeente tus- inwoners van Hulst en de lanning van deze mijnenve- Ook met de leden van de jkapel Termenieke be- in banden, die in deze drie »n dan ook weer dik zijn gehaald. iehr net", zei een van de ;ens' van de boten dan ook r de afgelopen dagen, rin ze de gelegenheid kre- om de bloemetjes buiten te Fr.stijl Sinaai (B) liv.+ o.haard, ing. keuken bijk. 5 sik. bur, dubb. gar. aang.tuin 2388mJ, vr.pr. 6 milj. B.Fr. Int. 09- 3234575397. BV 's of NV 's Financiële probl. geen bezwaar, 010-4842262. (huis)dieren T.K. pittbull-terriers-pups; 6 wk., ingeënt en ontw., absoluut betrouwbaar, ouders zeer lieve huishon den, tel. 033-806413, na 17.00 uur 030-891748. iwniiMiimin™ zetten als onderdeel van een ontspannen tocht langs diverse havens in West-Europa, voor ze weer met hun totale squa dron vanuit Frankrijk terug varen naar hun basis in Kiel. Tijdens de officiële ont vangst in de burgerzaal in het Hulsterse stadhuis, zondag om 17.00 uur, waren de comman danten van de beide boten, burgemeester F. Jacobs van Hulst en zijn confrater burge meester R. Ruhe het dan ook eens: „Wil Europa werkelijk een verenigd Europa zijn, wan neer in 1992 de grenzen ver dwijnen, dan moet men aan de basis beginnen, met vriend schapsbanden tussen de bevol king". Woorden die beaamd werden door de burgemeester van Michelstadt die toch ook terug kwam op de kloof die door de Tweede Wereldoorlog is ontstaan. De Provinciaal Militair Commandant en de Comman dant Maritieme Middelen te Vlissingen lieten zich voor deze bijeenkomst verontschuldigen. De met camera's toegeruste Duitse mariniers werden gastvrij ontvangen op het Hulster stadhuis. FOTO WIM KOOPMAN De Duitse consul in Nederland had een telegram gestuurd. In het kader van de feeste lijkheden pasten nog een cock tailparty op vrijdagmiddag en een voetbalwedstrijd op zater dagmiddag. Het treffen tussen het gemeentelijke elftal en de Duitse marinejongens leverde gelijk spel op. ïNEUZEN - Buurthuis de Bolster in Terneuzen hield irdag een geslaagde 'dag van de vrijwilligers. Een tmelmarkt, zeskamp en een disco-avond vormden de ediënten voor wat een jaarlijks terugkerend evene- it moet worden. Zo moesten de deelnemers Wij verzoeken adverteer ders, die adverteren met brieven onder nummer en toezeggen: „foto's te retourneren en/of altijd te zullen antwoorden" hun toezeggingen ook daad werkelijk na te komen. maandag 16 mei aanvang 20.00 uur. Inleg 5,-. 1 op 2 prijs. Café-Rest. ..De Smickel" Hulst. V.B.O.K.: voor hulp aan moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap 01154-1691/01155-2414. ond negen uur streken zo'n ig kinderen uit Terneuzen op het pleintje voor de to. Ze probeerden er hun letjes aan de man te bren- onder flinke belangstelling kooplustige bezoekers, i de middag deden zes ploe- mee aan de zeskamp voor rilligers. Organisator Jan Ier: „Deze mensen staan fêel jaar klaar om allerlei jes voor Jan en alleman voeren. Nu konden ze zelf ook eens vermaken allerlei spelletjes". De nemende ploegen Het Ta- (Sluiskil), de Turkse ge nschap, The Lady's (peu- idsters), het B-team (Bol- een publieksteam en de 0 ontmoetten elkaar in spannende strijd, waaraan raard veel water te pas bij het rode draad-spel een wa terbak oversteken met een pla teau vol bekers, terwijl ze op de korrel werden genomen door de tegenstanders. De waterbak deed verder nog dienst bij een kussengevecht en touwtrekken. De zeepbaan leverde heel wat komische taferelen op. Aangemoedigd door zo'n 250 bezoekers wist de ploeg van het Talent de eerste plaats in te ne men en stond deze niet meer af. Tweede werd de Turkse ploeg, derde The Lady's, vierde het B- team, vijfde de publieksploeg en zesde de EHBO. Buurthuis de Bolster heeft net een interne verbouwing achter de rug zodat er in de toekomst nog meer activiteiten voor de buurt op touw kunnen worden gezet. vakkennis. Ondanks alle jft immers de mens die j het hoe en waarom glas- ïanschap, kwaliteit en verslaggever ffiENBURG - Nog voor de zomer wordt bekend ge it wat er gebeuren moet met het Van Dongen sport- ln Aardenburg. Dit heeft waarnemend-burgemees- de Ridder van Aardenburg aan het D66-raadslid H. f® laten weten. had moeten komen aan de raad, maar die datum werd niet gehaald. Ook een tweede einddatum, 1 mei, werd zonder advies overschreden. In ant woord op de brief van Van Rie stelt De Ridder dat de commis sie niet aan de opdracht heeft kunnen voldoen. „Alles zal ech ter in het werk gesteld worden om zo spoedig mogelijk aan de door de raad gegeven opdracht te voldoen," meldt De Ridder. Van Rie, die in zijn brief aan het college melding maakt van achterstallig onderhoud aan gebouwen in het park en de velden en bossages en zich daar verschrikkelijk boos om maak te, kan zich enigszins gerustge steld voelen. Het college is na melijk van plan om de door hem gesignaleerde onder- houdskwesties op zeer korte termijn aan te pakken. De commissie voor het Van Dongesportpark beraadt zich dinsdag 24 mei weer over de toekomst van het park. Ge sproken wordt dan onder meer over het zwembad. De verga dering in het Aardenburgse ge meentehuis begint om 19.30 uur. Gezelligheid op het vernieuwde Spuiplein. Vooral (op de voorgrond) met gratis snoep van een clown. ,^le. Wilde voor 1 mei dui- 61Q van het college over de toetaimst te volgen ge- l jjk beleid ten aanzien e' Aardenburgs sport- Hij had hierom "'ik gevraagd. rcte instantie was het de 1 een sPeciale com- P april met een advies (ADVERTENTIE) Uulng CAJPENDIJK auto'S Van onze correspondente BRESKENS - Onder een stralend zonnetje werd zaterdag feestelijk het gerenoveerde Spuiplein in gebruik genomen. De Muziekvereniging Breskens-Groede zorgde voor de muziek tijdens de officiële opening, die 's middags werd verricht door wethouder A. de Feijter. Voorzitter A. Janssen van de buurtver eniging Spuiplein toonde zich zeer tevre den over het uiteindelijke resultaat. Hij bedankte onder meer de provincie Zee land en de gemeente Oostburg voor de steun, waardoor de renovatie mogelijk werd. Wethouder De Feijter sprak in zijn openingswoord bewondering uit voor de inzet waarmee Breskens probeert een winkelcentrum te creëren op het Spui- plein-Oranjeplein. De bouwvergunning voor drie nieuwe winkelpanden is inmid dels afgegeven. Na de opening lieten de clowns Flip en Flap samen met de verzamelde kinderen ballonnen de lucht ingaan, 's Morgens was er op het Spuiplein al een rommel markt en kondigde dorpsomroeper Kees Baecke uit Sluis in klederdracht het pro gramma aan. In de middag opende de jazz-ballet- groep Point Out van Jaqueline Oosthoek de feestelijkheden op het podium voor de muziektent. De play-back-wedstrijd werd gewonnen door Sander van Meer (11 jaar) die George Michael immiteerde. De balletgroep Realease van Ingrid Neve oogstte vervolgens bewondering met een wervelende show. Tenslotte was er nog een optreden van de Breskense zangeres Caroline Inghels. Van onze correspondent OOSTBURG - De scholiere- natletiekdag van AV De Wielingen voor leerlingen van de basisscholen en het voortgezet onderwijs mocht zich over een redelijke be langstelling verheugen. Ruim 125 deelnemers waren op de afgesproken plaats, het Oostburgse sportpark, present om elkaar te bekampen. Voor de leerlingen van de basisscho len stonden er vier onderdelen op het programma: 40 meter horden, verspringen, balwer- pen en 600 meter. Voor een paar opmerkelijke prestaties in deze categorie zorgde St.-Bavo-leer- linge Ilse de Jonge met 4.10 me ter bij het verspringen en 34 meter bij het balwerpen. De leerlingen van het voortgezet onderwijs, die duidelijk minder interesse toonden, kwamen eveneens op vier onderdelen in actie. Dit waren hoogspringen, speerwerpen, 80 meter en 800 meter. Opnieuw was het traditio nele slot, de estafettes, het ko ningsnummer. Op dit in de at letiek wat ongebruikelijke nummer, de 6 x 60 meter, ging de winst bij de basisscholen naar St.-Bavo uit Oostburg en bij het voortgezet onderwijs naar de scholengemeenschap 't Zwin. Voor de dagafsluiting (ADVERTENTIE) Hulst, 's-Gravenhofplein 8, tel. 01140-16162 zorgde een Coopertest. Bij de jeugd kwam Rens van Waes uit IJzendijke als snelste binnen, bij de senioren boekte Marco van der Meulen, eveneens uit IJzendijke, de snelste tijd. Uitslagen Estafettes 4 x 60 meter Basisscholen: 1. St.-Bavo Oostburg 1 57.2,2. OBS Oostburg 1 57.3,3. St.- Bavo 2 1.00.4, 4. OBS IJzendijke 1.00.7. Voortgezet onderwijs: 1. 't Zwin 1 59.6,2. 't Zwin 2 59.9. Coopertest (12 minuten) Jeugd: 1. Rens van Waes, IJzen dijke 2895 meter, 2. Peter Quaak, Oostburg 2875,3. Ger van de Voor de, Oostburg 2700. Senioren: 1. Marco van der Meulen, IJzendijke 3625 meter, 2. Adri Ver- sluys, Oostburg 3385, 3. Jan van de Linde, Oostburg 3355,4. Jacco Dek ker, Oostburg 3290, 5. Ronny de Martelaere, IJzendijke 3240, 6. Johnny de Martelaere, IJzendijke 3040, 7. Wilmar Krijnen, Oostburg 3030 meter. Twee gewonden in Philippine PHILIPPINE - Bij een een zijdig verkeersongeval in de Vergaertpolder werden gis termiddag twee inzittenden van een Belgische personen auto gewond en per ambu lance overgebracht naar het Juliana-ziekenhuis te Ter neuzen. Het ongeval gebeurde doordat de bestuurder E. S. uit Oostakker door onbe kende oorzaak van de weg raakte en via de berm in de sloot belandde. Daarbij werd de personenauto geheel ver nield. Inbraken in auto's KLOOSTERZANDE - Zater dagmiddag zijn vanuit twee onderaan de zeedijk nabij Zeedorp geparkeerde perso nenauto's verschillende per soonlijke bezittingen, waar depapieren en wat geld gesto len. Bij de rijkspolitie te Kloosterzande werd hiervan aangifte gedaan door de ge dupeerden W. R. uit Terneu zen en B. van de B. uit het Belgische Sint Gilles Waas. Men had zich toegang tot de voertuigen verschaft door het vernielen van een ruitje Autopapieren gestolen IJZENDIJKE - Uit een ge parkeerde auto van M.P. van de P. uit Zeveneken (België) werd, toen deze auto gepar keerd stond nabij het Zuid- diepe, alle autopapieren ont vreemd. Door het inslaan van een ruitje van de auto is men binnengekomen. Inbraak in voetbalkantine BRESKENS - In de voetbal kantine op sportveld de Baer- sande is ingebroken. Men heeft een flipperautomaat en een biljarttafel ontvreemd. De schade bedraagt duizend gulden. Men is binnengeko men door een zijruit van de kantine eruit te halen. Inbraak in auto CADZAND - Aan de Lange Strinkweg is uit de auto van B.C.G. uit Moerbeke een lede ren damestas ontvreemd. Hierin zaten een rijbewijs, een bankkaart met pas en identiteitspapieren. Inbraak in auto GROEDE - Op de Walendijk is vanuit de auto van J.N.G. uit Brugge een portefeuille met drieduizend franc ont vreemd, alsmede een rijbe wijs en buskaart. Ook hier is een ruit van de auto ingesla gen. Spullen gestolen uit hotelkamer CADZAND - In een hotel aan Cadzand Bad is zaterdag tus sen 14.00 en 16.30 uur uit een kamer een fotocamera ter waarde van 450 gestolen. Voorts heeft men vijf bank biljetten, drie eurocheques en waardepapieren meegeno men, samen voor een bedrag van 530. Eigenaar van deze attributen was de heer H.A. uit Stadskanaal, die in dit ho tel logeerde. Het bleek dat de deur van zijn kamer niet op slot was. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - De door De Scheldezonen georganiseerde feesten zijn een succes gewor den. Het optreden van diverse muziekgezel schappen had veel be kijks. De ontspan ningsmiddag voor de bejaarden had op wat meer belangstelling ge rekend. Het optreden van de ver schillende korpsen voor de Taptoe was een mooie show waaraan meewerk ten De Scheldezonen uuit Nieuw-Namen, de harmo nie Excelsior uit Sint Niklaas, de koninklijke harmonie St.-Cecilia uit Kloosterzande en de showband uit Axel. Aan de verschillende kaartingen werd door ve len deelgenomen. Het be stuur van De Scheldezo nen was tevreden over het verloop van de feestelijk heden die voor herhaling zeker vatbaar zijn, maar dan misschien op een an der tijdstip. Van onze verslaggever OOSTBURG - Het college van burgemeester en wet houders van Oostburg is niet van plan om de diaco nie van de Nederlands Her vormde gemeente een uit staande lening van 32.500 gulden kwijt te schelden. De diaconie had hierom ver zocht. Met de vrijkomende middelen zou het dorpshuis in Breskens kunnen worden op geknapt. Iets wat gezien de staat waarin het gebouw ver keert noodzakelijk wordt geacht. Het Oostburgse gemeentebe stuur, dat jaren geleden zestig mille aan het kerkbestuur leende voor een opknapbeurt van de voorziening, voelt ook weinig voor het verstrekken van een tweede lening. Wel voelt het college zich geroepen om een eenmalige subsidie van 20.000 gulden te verstrekken. Hiermee zou de diaconie ook uit de brand zijn. Met het geld kunnen namelijk noodzake lijke bouwkundige maatrege len uitgevoerd worden. De twintig mille voor het dorpshuis de Uitkomst wordt geput uit de algemene reserves van de gemeente. De gemeente raad buigt zich donderdag over het voorstel. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze verslaggever HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst zijn bereid het verzoek te hono reren voor een forse subsi dieverhoging voor het ver voer van gehandicapte sporters. Tot vorig jaar kon de Stichting Vervoer Beoefenaars Gehandi captensport Zeeland rekenen op flinke steun van de provin cie. Daardoor kon volstaan worden met een gemeentelijke waarderingssubsidie van 142,50. De provincie haakte dit jaar echter af. Om het vervoer te kunnen blijven bekostigen, heeft de stichting zich nu tot de Zeeuwse gemeenten gewend om meer geld. Voor Hulst zou dat neerkomen op 658 gulden. Burgemeester en wethouders menen dat de nu gesignaleerde problemen al bij het begin van de activiteiten voorzien konden worden. Ze vinden het voortbe staan van deze voorziening echter dermate belangrijk dat ze in ieder geval dit jaar het geld willen geven. Het is, zo menen B en W, weliswaar een forse stijging, maar het gaat dan nog om een beperkt be drag, als dat wordt afgezet te gen het geld dat de gemeente uitgeeft ten behoeve van de va lide sporters. Geen geld hebben B en W over voor de uitgave van een een drietalige krant voor met name Marokkanen en Turken in Zeeland. Volgens het college zijn er tal van andere kanalen, zoals radio en televisie, voor het verstrekken van informatie aan minderheden. Daarbij komt nog dat er in Hulst maar een stuk of tien Marokkaanse en Turkse gezinnen wonen. Van onze verslaggever HULST - De Hulster Wo ningbouwvereniging wil groot onderhoud gaan ple gen aan 72 na-oorlogse vla co-huizen in de Dullaert- wijk. Het gaat om woningen in de Sportlaan, Vondelstraat, De Vosplantsoen, Mostaertstraat en Jacob van Lennepstraat. Het Rijk geeft voor dit kar wei geen bijdrage, wat bete kent dat de Woningbouwvere niging de hele opknapbeurt uit eigen kas moet betalen. Wel kan van het Rijk voor twintig huizen een bijdrage worden verkregen in de herinrich tingskosten. Mogelijk dat er per 1 juni, als de contingenten nog eens bekeken worden, meer in zit. -v

de Stem | 1988 | | pagina 7