GEMEENTE HULST LOOPT DRIE JAAR VOOR OP PLANNING Albert Maes maakt al 75 jaar muziek LEASING CENTRUM Heropening Ter Duinen Volleybalvereniging wint rollendriedaagse Clinge JANSEN b.V. Excursie langs de Hulster monumenten Combinatie De Smet wint wedvlucht vanuit Orleans MAANDAG 16 MEI 1988 HULST - De verkoop van bouwgrond in het Hulster uitbreidingsplan Tragel loopt zo vlot, dat nu alweer moet worden begonnen aan het bouwrijp maken van de vierde fase van dit plan. Vogelboek voor burgemeester van Oostburg Informatie-avond over Aids en werk JUBILERENDE LEDEN HULSTER HARMONIE ONDERSCHEIDEN Dweilband Monument Koffieconcert Vier gewonden bij ongeluk op Deltaweg Goes Ontspanning bij VEJV in Hulst Kapellenaar verongelukt na hartaanval Rommelmarkt succes Jo Bruggeman koning van St.-Sebastiaan Zieken krijgen een gratis week vakantie Parade Partner in Autoleasing Leasing Centrum 8.V. Mechelaarstraat 11 4903 RE Oosterhout Tel. 01620-32953 DE STEM VAN ZEELAND Meer bouwgrond in Tragel Van onze verslaggever Momenteel zijn er nog wel wat kavels beschikbaar, maar om de bouw van woningen in dit plan te continueren, zo menen burge meester en wethouders, moet er nu al gestart worden met nieuwe bouwpercelen. „Eigenlijk", licht wethouder G. van de Voorde toe, „zouden we volgens de planning pas over drie jaar aan de vierde fase in Tragel toe zijn. De con clusie is dan ook dat het met Tragel uitstekend verloopt". De huidige grondvoorraad is overi gens onvoldoende om het voor vol gend jaar voor Hulst beschikbare contingent premie A- en C-woningen (116 stuks) te kunnen bouwen. Boven dien kan een twintigtal door de Hul ster Woningbouwvereniging nog te bouwen huurwoningen alleen in het nog bouwrijp te maken gedeelte wor den gerealiseerd. Daarbij komt nog dat er in het plan Roskamstraat te Sint-Jansteen nog nauwelijks keuze mogelijkheden zijn. Hierdoor komt er automatisch meer vraag naar grond in het plan Tragel. Burgemeester en wethouders spre ken de vrees uit dat door te lang te wachten met het bouwgereed maken voor de vierde fase het niet uitgeslo ten is dat potentiële kopers verloren gaan. Dit omdat de door hen gewenste percelen niet beschikbaar zijn. Ver der moet er ook nog rekening mee worden gehouden dat met het bouw- rijpmaken van dit stuk Tragel nog ongeveer een half jaar gemoeid is. Uit de herziene exploitatie-opzet van Tragel blijkt dat lappen grond voor bungalows, vrijstaande huizen of twee-onder-een-kap-huizen in principe voor onder de negentig gul den weg kunnen. Omdat echter in de rest van het plan een prijs van 110 gulden per vierkante meter is gehan teerd, stellen B en W de gemeente raad voor die prijs ook in de vierde fase te handhaven. Dat zal voor de gemeente een voordeel betekenen van ruim 900.000 gulden. Dat geld kan vol gens B en W beschouwd worden als een gedeeltelijke terugbetaling van de algemene middelen die voor de realisering van Tragel zijn gebruikt. Van onze verslaggever OOSTBURG - Burgemees ter J. Kruize van Oostburg krijgt het eerste exemplaar van het boek 'De vogels van Zwin tot Saeftinge', dat wordt uitgegeven door de natuurverenigingen 't Duumpje en de Steltkluut. Dat gebeurt vrijdag 27 mei om 20.00 uur in het cultureel cen trum De Hoekzak te Oostburg, tijdens de ledenvergadering van't Duumpje. Na de overhandiging ver zorgt Eric Marteijn een lezing met dia's met als onderwerp 'Waar eens gekrijs der meeu wen verstierf.In de Hoek zak is ook tot en met 12 juni te tentoonstelling 'De vogels van Zwin tot Saeftinge' te zien, sa mengesteld naar aanleiding van het uitkomen van het boek. Van onze verslaggever GOES - De landelijke cam pagne 'Aids en werk' wordt ook opgepakt in Zeeland. Het Aids-platform Zeeland houdt over dit onderwerp een informatie-avond op donderdag 26 mei in de Prins van Oranje te Goes. Op deze bijeenkomst wordt in formatie gegeven over de risi co's van besmetting met het Aids-virus via bloed en hoe men zich daar in het werk meestal gemakkelijk tegen kan beschermen. De avond is vooral bedoeld voor werknemers die beroeps matig incidenteel met bloed in aanraking komen. Bijvoor beeld kantoorpersoneel of per soneel van winkels en fabrie ken. Voor alle situaties geldt daarbij in ieder geval dat de al gemene hygiëne in acht wordt genomen. Op de bijeenkomst in Goes, die om 20.00 uur begint, komt een viertal sprekers aan bod. Die hebben het onder meer over de ziekte Aids in het alge meen, over het voorkomen daarvan en over Aids-testen b'j bedrijven. Vervolgens is er gelegenheid tot vragen stellen. ™t einde wordt omstreeks -2.00 uur verwacht. - FOTO WIM KOOUMAN De 85-jarige Albert Maes neemt de felicitaties in ontvangst voor zijn 75-jarig lidmaatschap. Van onze correspondente HULST - Gisteren werden tijdens het vooijaarscon- cert van de Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst enkele leden onderschei den vanwege hun jaren lange verdiensten. Het waren de mannen met een lange adem die een insigne van respectievelijk 25, 40 en zelfs 75 jaar lidmaat schap opgespeld kregen. Drie van hen spelen name- lijk op de tuba, een instru ment met een ondersteu nende taak. Door de grootte moeten de instru mentalisten bovendien be schikken over een stevige ademtechniek. De Bond van Zeeuwse en Westbrabantse Muziekver enigingen was in gemeen schapscentrum Den Dullaert vanuit Brabant met twee man vertegenwoordigd. In Hulst voegde mevrouw L. van Hoije-Bakker, de secretaresse van de Zeeuwse afdeling, zich bij hen. Het was niet verwon derlijk dat de heren C. Blok- dijk (vice-voorziter) en D. de Jong (secretaris West-Bra bant) in Hulst acte de pre sence gaven. Een 75-jarig lid is tenslotte een unicum. Albert Maes, de bijna 85-ja- rige krasse Hulstenaar blaast zijn partijtje al drie kwart eeuw mee. Hij gaat nog regel matig mee als er op concour sen gespeeld moet worden en loopt ook nog een kranig par tijtje te blazen in de carna vals-dweilband van de Vos sen 'de Kallesaien'. Hij kreeg dan ook een warm applaus van de aanwezigen en me vrouw van Hoije spelde hem een gouden speld, versierd met twee smaragden en een kroontje, op. Ook kreeg hij een mooie oorkonde. Maes speelde mee in diverse verenigingen in de zuidelijke provincies. In 1913 begon zijn muzikale loopbaan in Bergen op Zoom en daarna droeg hij zijn steentje bij in Lokeren, Moerbeke en de Zeeuws- Vlaamse harmonieën en fan fares in Sint Jansteen, Terho le, Graauw, Nieuw Namen, Lamswaarde en Hulst. Toen hij 70 jaar lid was, kreeg hij een koninklijke onderschei ding. „Wat ons betreft mag U nog doorgaan tot de eeuw vol is", verklaarde de heer Blok dijk. Hij vond een 75-jarig lidmaatschap zo bijzonder dat hij een insigne slechts een kleinigheid vond. „Zo'n ge beurtenis is een monument waard", aldus Blokdijk. De andere vier leden kre gen eveneens een uiterlijk kenteken voor hun jaren lange verdiensten. Voor Cees Schrage (begeleider en coach van de drumband) en Frans Pauwels (slagwerker) waren dat zilveren insignes en Henk de Gucht en Walter Biese- broek kregen een gouden speld. De laatste was afwezig, hij was in het buitenland in verband met werkzaamheden voor het Polentransport. Het traditionele koffieconcert trok overigens een aardige belangstelling, ondanks de vakantiedagen en het mooie weer. De zaal was bijna vol en de aanwezigen genoten van het optreden van de Ko ninklijke Stedelijke Harmo nie onder leidng van Johan de Witte. Temidden van de be langstellenden blies een dreu mes van enkele turven hoog af en toe mee op zijn speel goedtrompetje en een toe komstige ballerina danste op de melodieën van Verdi en de Beatles. Na de pauze verzorgde de Fanfare van Heikant onder leiding van G. Pilaet enkele nummertjes. Ook de drum band trad hierbij op de voor grond. Van onze correspondent GOES - Bij een frontale botsing op de Deltaweg werden zaterdagavond drie inzittenden van een busje gewond en overgebracht naar het Oosterschelde-zie- kenhuis in Goes. Ze zaten in het voertuig dat werd be stuurd door de 38-jarige H. R. uit Essen. Het ongeval gebeurde doordat een uit de richting Goes ko mende personenauto, bestuurd door mevrouw C. V. uit Ant werpen op de andere weghelft kwam. Volgens de politie heeft zij vermoedelijk door een klap band de macht over het stuur van haar voertuig verloren. Ook zij werd per ambulance overgebracht naar genoemd ziekenhuis met enkele gebro ken ledematen. De bestuurder van een derde bij het ongeval betrokken personenauto, P. E. uit Goes, die achter het busje reed en daar tegenaan knalde, kwam met de schrik vrij. De schade aan alle voertuigen was aanzienlijk. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Vrij dag 20 mei wordt in Kloos- terzande de verbouwde ba sisschool Ter Duinen her opend en de bijbouw offi cieel in gebruik genomen. Voor de officiële handeling is burgemeester A. Kessen uitgenodigd. De opening ge beurt om 14.30 uur. De uitbreiding van het school gebouw omvat twee nieuwe lo kalen voor de bovenbouw, een nieuw lokaal voor de kleuters en een groot speellokaal, com pleet met klim- en klautertoe- stellen, voor het spelen en be wegingsonderwijs voor de kleuters. Daarnaast is in de kleuteraf deling een nieuwe gemeen schappelijke ruimte ontstaan, waarin verschillende doe- en speelhoeken zijn ingericht. Ook de oudste groepen hebben een nieuwe gemeenschappelijke ruimte, met onder meer een re kenhoek, leeshoek en docu mentatiecentrum. 7an onze correspondente CLINGE - Voor de achtste «aal hield de Stichting Rol- enfedaagse een grote rol- aariedaagse in gemeen- (ADVERTENTIE) gedlpl. orthopedisch •choentechnlcui GESPECIALISEERD IN ortlwf. schotsen, simor orthop. schapscentrum Malpertuus. Het werd een geslaagde pu bliekstrekker met veel at tracties. Zowel donderdag- als vrijdag avond werd het sportieve eve nement omlijst met diverse op tredens. In totaal streden zes tien verenigingen om de ere plaatsen. De uitslag is als volgt: 1. Volleybalvereniging met Reggy Willaert en Harrie van Putte, 2. Clingse hengelaars met Walter Bonte en Pascal Delforge, 3. Judo met Jurgen en Mario Willaert, 4. Weldoen door Vermaak met Bertie Ivens en Frankie Ivens, 5. EHBO met Patrick Clarissen en Alain Geubels, 6. de Snelle Duif met Ste fan Bolsen en Edwin van Duyse, 7. Bernhardklinkers met Jos Dobbe- laer en Johnny van Heese, 8. de Opkloppers met Ronnie Bracke en Erwin Vermeulen, 9. Zeegat met Eric Huybrecht en Jo Vonk, 10. Nieuwe Steen met Patric de Vos en Alexander de Moor. Van onze correspondente HULST - De Oudheid kundige Kring 'de Vier Ambachten' verzorgt za terdag 21 mei een excur sie langs de Hulster mo numenten. Twee jaar geleden orga niseerde de Oudheidkun dige Kring eveneens een dergelijke tocht. De be langstelling was toen zo overweldigend dat het een herhaling rechtvaar digt. Het is de bedoeling dat de geïnteresseerden zich ver zamelen op het grasveld bij de gothische basiliek om 13.30 uur. De aanwezigen worden dan ingedeeld in drie groepen die onder leidng van een gids de ver schillende bezienswaardig heden in de binnenstad gaan bekijken. Op het programma staan een bezoek aan de basiliek, het stadhuis en de Kelder manspoort (de zogenaamde 'Dobbele Poorte') in combi natie met de Stadsmolen. Elk uur wordt er gewisseld van gids en zo krijgen de bezoekers een mooi beeld van de Hulsterse trekpleis ters. De Oudheidkundige Kring verwacht ook deze keer weer veel belangstel ling en een woordvoerder verklaart dat als de inte resse weer de pan uitrijst er een herhaling van de 'ex cursie langs de Hulster mo numenten' inzit. Het geheel neemt minstens drie uur in beslag. De Clingse miss reikt de bekers uit aan de winnaars. FOTO WIM KOOUMAN TERNEUZEN - Aan de zater dag gehouden provinciale wed vlucht vanuit Orleans van de afdeling Zeeland van de Zuid nederlandse Bond van postdui- venhouders werd door 5.992 duiven deelgenomen. Dat was ongeveer 1.100 meer dan in 1987. Het convooi werd om 7.20 uur gelost. De wedvlucht kende een vlot verloop. Insiders zijn de mening toegedaan dat de prij zen ongeveer drie kwartier open zullen staan. Het was te vens de eerste wedvlucht in dit seizoen die meetelde voor De Stern-trofee. Winnaar werd een duif van de combinatie De Smet uit IJ- zendijke. Geklokt om 13.08 uur op een afstand van ruim 397 ki lometer, liet de vogel daarmee een gemiddelde snelheid voor zich afdrukken van 1.142 meter per minuut. De verdere vroegste meldingen in de verschillende inkorfcentra kwamen van: Ch. de Bruijn Hei kant 13.16 uur, 1125mpm. Ach. de Meyer St.-Jansteen 13.17 uur, 1124mpm. D. O. Nice Heikant 13.16 en 13.17 uur, respectievelijk 1121 en 1120mpm.(eerste en tweede gete kende). H. de Schepper Clinge 13.20 uur, 1121mpm. Mevrouw Stroob- and Stoppeldijk 13.23 uur, 1120mpm. J. Dane Sluiskil 13.15 uur, 1119mpm. E. van Deursen St.- Jansteen 13.19 uur, 1118mpm. L. van de Wege NS. Groede 13.21 uur, 1116mpm. R. van de Veke Terneu- zen 13.22 uur, 1114mpm. P d'Hondt Hulst 13.24 uur, 1112mpm. J. de Waal Kloosterzande 13.30 uur, 1112mpm. R. Braet Aardenburg 13.10 uur, llllmpm. Mevrouw C. de Feijter-Vink Axel 13.19 uur, lllOmpm. G. Snelders Sas van Gent 13.14 uur, 1107mpm. G. Tas Oostburg 13.17 uur, 1106mpm. H. van de Hemel Philippine 13.15 uur, 1104mpm. J. Reunvoet Breskens 13.26 uur, 1104mpm. R. de Schepper Koewacht 13.20 uur, llOlmpm. A, de Wever Schoondijke 13.27 uur. 1097mpm. D. Rijk Heinkenszand 13.41 uur, 1097mpm. J. Bras We- meldinge 13.50 uur, 1095mpm. G. Tanghe Sluis 13.17 uur, 1095mpm.J. Huigh Cadzand 13.25 uur, 1093mpm. J. van Maldegem 's-Heer Arendskerke 13.43 uur, 1091mpm. M. Hibels Souburg 13.37 uur, 1091mpm. P. van Leeuwen 's-Heer Hendrikskinderen 13.46 uur, 1090mpm. G. Vioen Lamswaarde Van onze verslaggever HULST - Het VEJV in Hulst is al enige tijd bezig met ontspanningsavonden voor jongeren in de leeftijd van zestien tot twintig jaar. De avonden worden iedere donderdag gehouden van 19.30 tot 22.00 uur. Tijdens die bij eenkomsten zijn er legio moge lijkheden om leuke dingen te doen, zoals muziek luisteren, zelf met video werken, fotogra fie, dramatische expressie en uitstapjes. Wie een eigen idee heeft, mag dat op tafel gooien. Geïnterresseerden kunnen donderdag 19 mei kennis ko men maken in het Houten kwartier in Hulst. Voor meer informatie kan men terecht bij het VEJV of bij E. Steijaart. Van onze correspondent GOES - De 64-jarige P. Ba- reman uit Kapelle is zater dagmiddag bij een éénzijdig verkeersongeval om het le ven gekomen. De man werd volgens de politie kort na het wegrijden bij een benzinestation waar hij had getankt, getroffen door een hartaanval. Daardoor reed hij met zijn voertuig schuin de Pa- tij nweg over en vervolgens door een afrastering naast de spoorbaan, waar het voertuig aanzienlijk beschadigd tot stil stand kwam. Het treinverkeer is ruim een half uur gestremd geweest. 13.38 uur, 1087mpm. H. de Poorter Hoofdplaat 13.31 uur, 1087mpm. C. Hermes Lewedorp 13.46 uur, 1084mpm. R. de Baer Graauw, 13.39 uur, 1083mpm. C. van Gemert Vlis- singen 13.39 uur, 1082mpm. J. Steenhard Goes 13.50 uur, 1081mpm. D. Melio Kwadendamme 13.42 uur, 1081mpm. P. Oele Oude- lande 13.43 uur, 1076mpm. F. Jan sen Kapelle 13.52 uur, 1076mpm. H. Nijssen Middelburg 13. 50 uur, 1076mpm. P. Steketee Yerseke 14 uur, 1065mpm. H. Poley Kruinin- gen 13.55 uur, 1063mpm. J. Groen- leer Zierikzee 14.18 uur, 1049mpm. Van onze correspondent LAMSWAARDE- De Fanfare Eendracht in Lamswaarde kijkt terug op een geslaagde rommelmarkt, die zaterdag werd gehouden in dorpscen trum 'De Luifel'. De opbrengst van de markt is bestemd voor aanvulling op het instrumenten- en kostuum fonds. Van onze correspondent WESTDORPE - Voor de vijfde keer in zijn 35-jarig lidmaatschap van schut tersgilde St.-Sebastiaan uit Westdorpe is Jo Bruggeman koning geworden. Eerder haalde hij de koningsvogel naar beneden in 1955, 1957, 1973 en 1982. Voor die tijd is hij ook al eens in Graauw koning geweest. Aan de koningschieting namen zaterdag 28 leden deel. Brugge man schoot met zijn eerste schot de rood-wit-blauwe ko ningsvogel van zijn stek. Naast de koningstitel kwamen voor de titel van eerste en tweede minister respectievelijk Jan Remery en Emiel van Eetveldt in aanmerking door de eerste en tweede zij vogel uit het ko ningsspel te raken. Ondermi nister werden, door het schie ten van de kallen, Remy van Hecke en Benno Goethals. Na afloop van de schieting was er een gezellige barbecue, waarbij voor de eerste keer ook de dames aanwezig waren. St.- Sebastiaan had ook zowel de uit- en thuiswedstrijd voor de supercup van Koewacht glans rijk gewonnen. Van onze verslaggever HENGSTDIJK - Zieken en gehandicapten uit de ge meente Hontenisse krijgen ook dit jaar weer de kans om met hun gezin gratis een weekje door te brengen in een chalet op het recreatie centrum De Vogel te Hengstdijk. Een en ander is mogelijk ge maakt door de familie Van de Bosch, eigenaar van De Vogel, in samenwerking met de afde ling Vogelwaarde van de Zon nebloem. Eerst zag het er naar uit dat het feest dit jaar niet zou door gaan, als represaillemaatregel tegen de invoering van toeris tenbelasting in de gemeente. Na gesprekken met de Zonne bloem is de familie Van de Bosch echter toch bereid ge vonden dit jaar weer een luxe chalet gratis voor zieken en ge handicapten beschikbaar te stellen. Belangstellenden die denken voor een weekje logeren in aanmerking te komen, kunnen zich opgeven bij mevrouw J. Hageman-van Damme in Hengstdijk.

de Stem | 1988 | | pagina 5