kleine scholen zijn blij met ondersteuningsproject Mijnenvegers te kijk in haven Walsoorden (M/V) DUIVENSPORT PLAATSELIJK NIEUWS UfiTEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 14 ME11988 ■R (m/v) Verzoek Bijstellen Pleidooi voor het Rode Kruis nse Koenei eekenddienst Stem-Redactie Voorjaarsconcert harmonie Hulst Clinge Heikant St.-Jansteen Koewacht Nieuw-Namen Hulst Zwembad Driehoek in zomervakantie open A12 het huidige ma- T22 fis drietal medewer- lelijk voor marge, atie hiervan, kwa- pervingspreventie, rofessionele klan- en belangrijk as- akman met sterke Bdinggeven is een Makro zelfbedie- }da, Konijnenberg Bijl. de verkoopafdelin- ioe-het-zelf, confec- aden/foto-film, luxe a'n verkoopafdeling aschef. sn doorgroeien naar lat men affiniteit dient Jing en huishoud tex- pwenst. Aangezien wij graag jjncties wensen, nodi- jaten uit om te sollici- leeftijdgrens van ca. |ken geschiktheid zul- I worden gesteld deel Ier Opleiding, die over Ie functie van groeps- zelfbedieningsgroot- 4825 BE Breda t.a.v. vakje benutten, entie wordt in een groter de advertentie met het m bondig. [rummer in de advertentie op. emakkelijk en snel. ZIJKANT HET BEDRAG Voor toezending van brieven <0 extra te betalen. Als n groene betaalcheque of een giro- of bankoverschrijving) etaling ontvangt u een rij u echter f 4,- rning moeten brengen. Dagblad De Stem, ia. of inleveren op onze kantoren. Prijs incl. 6% BTW •■•f 6,07 f 8,09 f 10,11 f 12,13 f 14,15 f 16,17 'School de spil van het dorp' ZELFS HET ministerie van I Cyprus boog zich over het I ondersteunings-proj eet voor kleine basisscholen in I Zeeland. Antonis Papado- I poulos was lid van een in- I ternationaal gezelschap dat vorig jaar oktober in St.- Laurens vier dagen lang over het project sprak. Hij en zeven andere onderwij s- deskundigen uit Europa waren daar op uitnodiging I van het Zeeuws Provincie- I bestuur en het Regionaal [pedagogisch Centrum Zee- [land (RPCZ). I Provincie en RPCZ vinden [dat et van alles aan gedaan moet worden om de (laat- jste) scholen in de kleine kernen te behouden. Het |ondersteuningsproject is bedoeld om de positie van ■die scholen te versterken. In Zeeland nemen momen- teel veertien scholen deel aanhet project. De basis- I school St.-Jozef uit Hengstdijk is een van die scholen. I Door Romain van Damme ONGEVEER 500 inwoners, twee café's, (nog) twee krui- jdefiierswinkels, een sport zaal en een actieve dorps raad die de belangen van de üwoners verdedigd in de „tmeente Hontenisse. En ên school. De rk basis school St.-Jozef. Hengst- j dijk, een kleine kern in een van die uitgestrekte Oost- Zeeuws-Vlaamse polders, is |tiog springlevend. Dat moet zo blijven, vinden ze lin Hengstdijk. Provinciebe stuur en RPCZ zijn het daar Jroerend mee eens. Daarom is de |St.-Jozefschool een van de [deelnemers aan het ondersteu- Iningsproject. Op pagina twee I van de brochure over het pro- ject staat: 'Voor de provincie I staat vast dat de basisschool de I aantrekkelijkheid van het dorp I virgroot als vestigingsplaats I v»r gezinnen met kinderen; dit deze voorziening fungeert I ontmoetingspunt voor de I Inwoners; dat zij akkomoda- I tjfjruimte levert voor andere I adliviteiten; kortom dat zij een I welzijnsfunctie vervult'. Fons Schelfhout, directeur van I de basisschool in Hengstdijk, I komt onmiddellijk met een I voorbeeld. „De link naar het I dorp leggen, doen we nu be- I wist. Neem Koninginnedag. I Dat vieren we ieder jaar. In I vosrgaande jaren bleef de deel- I name beperkt tot de schoolkin- I deren en de ouders van die kin- I deren. Nu hebben we er ieder- eei bij betrokken. Ook de men- I sea die geen schoolgaande kin deren hebben. Dat was een suc ces. Met de paasvakantie heb ben we de schoolkrant huis aan hiis verspreid. We hebben heel duidelijk kenbaar gemaakt dat I suggesties altijd welkom zijn". I Laatst nog werd in het school- I gdxnuw reclame gemaakt voor I de bibliobus. Die bus staat J iedere donderdag een half uur taHengstdijk. „De mensen van I «bibliotheek hebben die ten toonstelling zelf ingericht. Wdlce faciliteiten biedt die bi- I bibbus, wat vindt j e in die bus. De School stelde de ruimte be schikbaar. Met die tentoonstel- tag betrek je het dorp bij de school. Het moet een wissel werking zijn". Dré jaar geleden vloeiden sleiter- en lagere school sa- Fons Schelfhout: 'De link naar het dorp leggen, doen we nu bewust'. men. Toen kregen de kleinere scholen te horen dat ze drie jaar de tijd kregen om hun be staansrecht te bewijzen. Het ministerie van onderwijs be paalde daarna dat een school minimaal vijftig leerlingen moet tellen. In kleine dorpen op het platteland in Zeeland en Friesland is dat 23 leerlingen. „De provincie heeft altijd veel gedaan voor de kleinere scho len", zegt Fons Schelfhout. „In 1980 en 1983 was onze school be trokken bij ontwikkelingspro jecten. Dat deden we samen met de scholen van Lams- waarde en Terhole. Uitgangs punt was toen, wanneer kan een kleine basisschool goed functioneren". Als een school in een kleine kern onder de 23 leerlingen komt, doet de minister de deur op slot. Over en sluiten. Dat ge beurde onlangs met de basis school 'De Bron' in Spui. Hengstdijk hoeft daar nog niet bang voor te zijn. Iedere schooldag melden zich 47 kin deren bij de drie leerkrachten van de St.-Jozefsehool. „We zitten onder de grens van vijf tig. Om de drie j aar moeten we daarom bij het ministerie een verzoek tot instandhouding in dienen", vertelt Fons Schelf hout verder. „Overigens, vergis je niet. In een klein dorp ben je kwetsbaar. Als een groot gezin verhuist, kun je in de proble men komen". zegt Schelfhout. „Het wil zeg gen dat je er voor zorgt dat het kind plezier in het naar school gaan heeft, dat het kind zelf standig werkt en zelfonderzoe kend bezig is. Een brede ont wikkeling. Het gaat om het ob serveren en registreren van de vorderingen die de kinderen maken". „Het is zaak voortdurend je eigen onderwijs bij te stellen. Wat hebben we, wat kunnen we verbeteren. Het contact met de ouders, ook dat is een onder deel van zorgbreedte A. Het klinkt niet echt revolutionair en dat is het ook niet. Maar het is goed dat het op deze manier aangepakt wordt. Uitwisseling met andere kleine basisscholen is belangrijk. Zorgbreedte B is een wat uitgebreidere aanpak. Management is duidelijk. Op school moet veel geregeld wor den. De cursus management is bedoeld om dat zo goed moge lijk te doen. Ervaring in dat werk te krijgen. Die cursus management doen we samen met de school van Waterland kerkje". Vroeger was de school écht een bindende factor meent Fons Schelfhout. Zoals de kerk. „In ieder geval meer dan nu. De mensen gaan in de buiten wo nen, in de polder, ze zijn mobie ler. Ze wonen op de Oude Stoof en doen boodschappen in Kloosterzande. De kinderen op de crèche in Kloosterzande. De stap om de kinderen dan ook maar naar school in Klooster zande te laten gaan is niet groot meer. Dat is voor een dorp als Hengstdijk bedrei gend. Waterlandkerkje heeft dat ook. Vroeger was dat toch anders. Je woonde op Hengst dijk en daar ging je naar school". Nu, vindt Schelfhout boven dien, moet de kleine school zich extra waarmaken. „Ja, meer dan een grotere school. De laat ste tij d wordt de kwaliteit van het onderwijs ter discussie ge steld. Je kent dat wel, de leer krachten zelf kunnen niet meer rekenen, weten niets meer van de taal. Nou, als kleine basis school voel je je meer aange sproken. Je bent maar met een paar leerkachten. Jij bent die school". Voor het ondersteuningsproject is alom waardering. Ook in Hengstdijk. „Het heeft een po sitieve uitwerking. Wij als school richten het oog meer op het dorp. Dat wordt gewaar deerd door de inwoners. Door de buitenschoolse activiteiten betrekken we ook de ouderen bij het dorpsgebeuren. Een school kan veel doen voor een dorp. Ik ben bijvoorbeeld diri gent van het kerkkoor. Kinde ren sluiten zich dan toch ge- makkelij ker aan omdat ze mij kennen van school". Fons Schelfhout slaat een zij weggetje in en komt terecht in Ossenisse, een buurtdorp. De school daar ging acht jaar gele den dicht. „Ossenisse is een stil dorp. Een aantal mensen wil activiteiten ontplooien, maar dat gaat niet zo gemakkelijk. Omdat er geen school is. Hengstdijk zonder school? Dan zou het een stil dorp worden. Veel activiteiten zouden dan niet meer plaats vinden. De dichtst bij zijnde school zou dan de school in Vogelwaarde zijn, vier kilometer verder". Sommige kinderen uit Hengst dijk bezoeken de school in Kloosterzande. „Niet veel, Het ondersteuningsproject duurt drie jaar. De deelne mende scholen kunnen twee wegen bewandelen: vernieu wing of verbetering. Bij ver nieuwing wordt het gehele sys teem van de school veranderd. Dat is bij verbetering niet het geval. Scholen die voor verbe tering kiezen, kunnen uit drie mogelijkheden kiezen. De St.- Jozefschool koos voor zorg breedte A en management. „Dat in een paar woorden uit leggen is niet zo gemakkelijk", 'Het zou een stuk minder leefbaar zijn als de school zou verdwijnen'. - FOTO'S DE STEM COR J. DE BOER maar net genoeg om er voor te zorgen dat onze school onder de grens van vijftig leerlingen blijft. Jammer, maar natuur lijk is iedereen vrij om de kin deren naar een andere school te laten gaan. Hoe gaat dat in de praktijk, opa en oma wonen in Kloosterzande. Het is gemak- kelijk om daar over te blijven. De mensen zitten in het vereni gingsleven in Kloosterzande, ze sporten daar bijvoorbeeld. Dan wordt die binding met die plaats groter". Fons Schelfhout haalt er ver volgens uitspraken van onder wijsdeskundigen bij. Een plei dooi voor het bezoeken van de school in het eigen dorp. „Het is belangrijk dat kinderen in de eerste schooljaren les krijgen in hun eigen vertrouwde omge ving. Een kind verkent de we reld stap voor stap. Als ze met een vanaf het vierde jaar naar een ander dorp moeten, gaan ze in twee werelden leven. Thuis in het dorp en de school. Tij dens de invoering van de basis school is daar nog over gespro ken. Er voor zorgen dat de kin deren in ieder geval van hun vierde tot het achtste jaar les krijgen in hun eigen dorp en de laatste jaren op de basisschool doorbrengen op een grotere school. Maar daar is verder nooit over gesproken". Op verzoek loopt Fons Schelf hout, een echte Hengstdijke naar, door een notitie van de gemeente Hontenisse. Een noti tie over de kleine kernen. Hengstdijk komt er niet slecht uit. „In dit dorp is zeker goed te leven. Er zijn nog tal van voor zieningen. Het zou inderdaad een stuk minder leefbaar zijn als de school zou verdwijnen. In kleine kernen als Hengstdijk is de school belangrijk. Dat geldt voor al die ldeine kernen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is goed dat provincie en RPCZ zoveel aandacht aan die kleine scholen besteden". I ^ar onze verslaggever HlLST - Het Rode Kruis I Rust mag een startsubsidie I «gmoet zien van 5.000 gul- I l61'®ur8erneester en wet houders van Hulst willen I r? Jven bekijken of de IP'aatselijke afdeling wel- IJ '-een jaarlijkse bijdrage I «wat worden toegestopt. I n 'ol eind vorig jaar door de W redactionele zaken, omniet voor advertenties o bezorgklachten, kan dit getande contact wor- ®b opgenomen met jWgene Verstraeten, rfnn"i?755'bgg01153-1534 o 01150-17920 gemeenteraad vastgestelde prioriteitenvoorstel tot en met 1991 is daar alvast wel van uit gegaan. Reden om het Rode Kruis subsidie te geven is volgens B en W het feit dat deze organi satie een steeds grotere taak krijgt toebedeeld in de ram penbestrijding. Het gaat daar bij vooral om het inrichten en bemannen van verzamelplaat sen voor gewonden bij calami teiten. B en W wijzen erop dat de Hulster afdeling zich mag ver heugen in een groeiende be langstelling van vele vrijwilli gers. Gelet op de bescheiden in komsten van het Rode Kruis vinden ze een gemeentelijke subsidie op zijn plaats. Ook al omdat het hier de uitoefening van een taak betreft die in feite op de schouders rust van de lo cale overheid. Van onze verslaggever HULST - De Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst houdt zondag 15 mei een voorjaarsconcert in het ge meenschapscentrum Den Dullaert. De harmonie, onder leiding van Johan de Witte, brengt een gevarieerd repertoire, gericht op een breed publiek. Tevens laat de slapwerkgroep Hulst, een onderdeel van de harmo nie, enkele staaltjes slagwerk en rythme zien en horen. Tijdens het koffieconcert worden door een afvaardiging van de Zeeuwse en Brabantse en Zeeuwse muziekvereni ging enkele leden van de harmonie onderscheiden van wege hun 25- en 40-jarig lidmaatschap. Een unicum in de muziekwereld is de huldiging van Alb. Maes die 75 jaar spelend lid is van de Koninklijke Stedelijke Harmonie. Na de pauze treedt als gastkorps de R.K. Muziekvereni ging Heikant op, onder leiding van Gustaaf Pilaet. De Hei- kantse muzikanten hebben voor dit concert een speciaal repertoire uitgekozen en willen het publiek van goede fan faremuziek laten genieten. Het koffieconcert begint om 11.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. DIAMIDDAG - De Katho lieke Bond voor Ouderen houdt maandag 16 mei in ge meenschapshuis Malpertuus een voorlichtingsmiddag over bloemen en planten die hier in de streek groeien en bloeien. De heer Reynders uit Hulst geeft met behulp van kleurendia's uitleg. Aanvang 13.30 uur. BINGO - De Algemene Bond voor Ouderen houdt donder dag 19 mei een bingomiddag in het gemeenschapscentrum Malpertuus. Deze middag be gint om 13.30 uur en iedereen ouder dan 50 jaar is welkom. BEJAARDENSCHIETING - Woensdag 18 mei houdt men in zaal't Helleken een bejaar- denschieting. Aanvang 13.30 BEDEVAART - De Katho lieke Bond van Ouderen houdt haar jaarlijkse bede vaart naar Oostakker op maandag 16 mei. De deelne mers vertrekken om 12.30 uur vanaf Heikant en ze stoppen daarna nog een paar keer voordat ze vla Zelzate naar Oostakker reizen. In Oostak ker bezoeken ze de grot en krijgen ze een rondleiding. Pastor Van Leemput draagt om 15.00 uur een mis op. In Gent krijgen de ouderen nog de kans om boodschappen te doen waarna ze naar huis gaan. KLOOSTERJUBILEUM Zaterdag 14 mei wordt het zestig-jarig kloosterjubileum van de uit St.-Jansteen af komstige zuster Silvia Bo- gaart gevierd. Om 15.00 uur wordt er in de H. Johannes de Doper-kerk een mis uit dank baarheid gehouden. De ge zangen worden verzorgd door het bej aardenkoor. BEJAARDENSCHIETING - In café De Kroon namen 34 personen deel aan de schie ting van de Schutterssociëteit Groot Hulst. Hoge vogel: P. de Bot, Heikant; eerste zijvogel: G. Impens, St.-Jansteen; tweede zijvogel: M. de Clerq, Kieldrecht; grootste aantal (vijf): O. De Jaeger, Westdor- pe. REIS - Woensdag 18 mei maakt de plaatselijke afde ling van de bond voor oude ren een uitstapje naar de ko ninklijke tuinen in Brussel. De eerste opstapplaats is Hei kant waar men om 8.15 uur vertrekt. Onderweg stopt men bij het Waesmeer in Tielrode waar het ontbijt wordt gebruikt. Daarna wordt een voorstelling van Euro-Trade bekeken en het middagmaal genuttigd. Het bezoek aan de koninklijke tuinen is het volgende punt dat op het progamma staat. De dag wordt besloten met een pannekoek-maaltijd in het Jagershuis, waar ook de gelegenheid is om te dansen. KAARTING - Kaartvereni- ging Op het Zand houdt van daag, zaterdag 14 mei, een kaartavond. Bieden met roem, vleesprijzen en de prij zen zijn een op twee. Inschrij ven 19.30 uur en de kaarting begint een half uur later in café Wilton in Koewacht. ALLEENSTAANDEN - Za terdag 14 mei houdt de Soos voor Alleenstaanden een dansavond in de Vlasschaard. De muziek wordt verzorgd door het dansorkest De Wil liams. Tijdens deze avond, die om 20.00 uur begint, houdt men een bingo en verloting. KAARTING - De uitslag in Du Commerce is: winnaars: 1. Th. Praet en R. Thilleman. 2. P. Praet en G. de Block. Af vallers: 1. L. Timmermans en K. van Waterschoot. 2. J. Ver- meerssen en G. Verhulst. KAARTING - De uitslag van de kaarting bij R. Thilleman is: winnaars: 1. T. Praet en L. Timmermans. 2. M. Petinda en J. van Campen. Afvallers: 1. P. Praet en A. de Bruijn. 2. K. van Waterschoot en A. Thielens. BEJAARDENSCHIETING - Dinsdag 17 mei is er een be- jaardenschieting in 't Sleep bootje in Kieldrecht. Deze be gint om 13.30 uur. PLAYBACK - Fanfare De Scheldezonen houdt vandaag, zaterdag 14 mei, een grote playback- en soundmixshow in de feesttent aan de Hom- bachstraat. De show begint om 14.30 uur en men kan zich hiervoor nog opgeven bij A. Pollet, Hombachstraat 14. TAPTOE - De Scheldezonen houdt zaterdag 14 meij grootse taptoe die om uur begint. Naast de Schelde-' zonen geven Excelsior uit St. Niklaas, St. Cecilia uit Kloos terzande en de Showband van Axel acte de presence. GEMEENSCHAPSDIENST - In de kapel van de Blaauwe Hoeve wordt zondag 15 mei een gemeenschapsviering ge houden. Het thema van deze viering is 'ondanks alles zijn werk doorzetten'. Er is in deze dienst speciale aandacht voor de kinderen. Aanvang 11.30 TERNEUZEN - De postduivenvereniging De Eendracht hield met een deelname van 389 duiven een wedvlucht vanuit Bapaume, 1. M. de Roo, 1290,4 mpm, 2. combinatie Koch-Riemens, 3. J. den Hamer, 4. F. Temmerman, 5. Joh. Buij- ze, 6. H. de Boevere, 7 en 10. R. Bentz, 8. A. Arens, 9. A. Nieuwelink. Verwachting Axel, 306 duiven, 1108,7 mpm: 1. J. de Waal, 2. J. Weesepoel, 3 en 9. P. van de Veeke, 4. H. Koekkoek, 5. M. Dieleman, 6. H. de Waal, 7. combi natie De Mui-Kop, 8. D. Dieleman, 10. K. Verbunt. Eerlijk Vreest Niemand Stoppeldijk, 125 duiven, 1107,5 mpm: 1. Th. Boog- aert, 2. B. Burm, 3. J. van Belle, 4 en 8. mevrouw Strooband, 5 en 6. J. Boe ij - kens, 7. J. van de Bulck, 9 en 10. A. van Leuven. De Reisduif Sluiskil, 222 duiven, 12125,59 mpm-. 1 en 8. De Klerck-Dhae- ne, 2,5 en 7. gebroeders Visser, 3. B. van de Berge, 4. B. de Koeijer, 6. F. de Beu- Ie, 9. A. de Caluwé, 10. Du Puy-Biezen. De Reisduif Philippine, 343 duiven, 1224,6 mpm: 1. A. Rammeloo, 2. E. Lau- ret, 3 en 10.O. Haers, 4. R Lippens, 5. J. Albicher, 6. Roegiest-De Visser, 7. A. van de Bossche, 8. combinatie Wisker- ke, 9. combinatie Wolfert. Volharding Westdorpe, 103 oude dui ven, 1118,69 mpm: 1 en 6. A. van Pae- mel, 3. Ko d'Hert, 3 en 4. gebroeders Audenaerd, 5. C. van Acker, 7. combi natie Gijsel-Istas, 8. W. de Fouw en zoon, 9. Ed de Smet, 10. P. van Kwik- kelberghe. Met 94 jaarlingen, 1088,1 mpm: 1. A. Verhaegen, 2 en 6. A. Rom- bout, 3. Roger van Kwikkelberghe, 4. C. van Acker, 5. M. Silvius, 7. A. van Pae- mel, 8. E. Doolaege, 9. Ko d'Hert, 10. P. Baecke. De Vrede Sas van Gent, 255 duiven. 1231,52 mpm: 1. Th. van Zeele, 2. ge broeders Martens, 3. M. van Dam, 4. combinatie Elegeert, 5. R. de Caluwé, 6. C. van Rattingen, 7 en 10. G. Snelders, 8. P. Goethals, 9. P. Koers. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 94 oude duiven, 1121,47 mpm: 1.' A. Wau- ters, 2. L. Kerckhaert, 3 en 8. J. Cap- pendijk, 4. Th. Dobbelaar, 5. P. Pieters, 6. A. Nicolaas, 7. R. Herman, 9. D. Dob belaar, 10. F. Dobbelaar. Met 92 jaar lingen, 1041,91 mpm: 1 en 2. P. Pieters, 3 en 5. L. Kerckhaert, 4. R. Herman, 6. C. Dobbelaar, 7. J. de Rijk, 8. Th. Lam bert, 9. Th. van Damme, 10. C. de Cock. Concours bond Zuidbeveland 2817 duiven, 1252,22mpm: 1. P. van 't West einde, 2. A. Hazen beiden Lewedorp, 3. G. van Strien Wolfaartsdijk, 4 en 12 C. Hermes Lewedorp, 5. F. Westdorp Heinkenszand, 6.P. Pieters Lewedorp, 7. L. de Putter Goes, 8. H. van Noorden Kruiningen, 9. G. Steenbakker Lewe dorp, 10. J. Geluk Heinkenszand, 11. P. Steenbakker Lewedorp, 13. J. Hartman Goes, 14. J. Verhaagen Goes, 15 C. Rijk Lewedorp. Eendracht Maakt Macht Terneuzen, vanuit Breteuil, 273 duiven, 1063,26 mpm: 1 en 5. De Bruijne-Zegers, 2. ge broeders Scheele, 3 en 7. P. de Vos, 4,6 en 9. D. Deurwaarder, 8. P. Zegers, 10. A. van Hoeve. VZV Hoofdplaat, vanuit Doornik met 90 duiven, 1321,80mpm: 1,3 en 4. H. Ca- lon, 2. P. de Poorter, 5. B. de Poorter, 6. A. Gernaert, 7 en 10. Combinatie Den Hamer, 8. A. de Poorter en zoon, 9. Ch. en H. de Poorter. Steeds Sneller IJzendijke, met 126 dui ven, 1338,lmpm: 1 en 4. H. Dellaert, 2. A. Dellaert, 3,5 en 6.1. de Cocq, 7. G. de Boevere, 8 en 10. A. Plasschaert, 9. Combinatie Groosman. Van onze verslaggever HULST - Het overdekt zwembad de Driehoek in Hulst zal in de zomervakantie dagelijks geopend zijn voor de recreatieve zwem mers. Dit om de recreanten zoveel mogelijk tegemoet te komen, nu het buitenbad aan de Zandstraat wordt opgedoekt. De gemeenteraad besloot het openlucht bad te sluiten, omdat het teveel geld zou kosten om het bad aan de moderne eisen aan te passen. Om het recreatiezwemmen in het overdekte bad voor bezoekers aantrekkelijk te maken willen burgemeester en wethouders ge durende de periode van 4 juli tot en met 14 augustus een aange past tarief van 1,75 gulden hanteren. Normaal betalen jeugdigen tot negentien jaar 2,30 en volwassenen 3,35 gulden. In genoemde periode liggen de openingstijden van maandag tot en met vrijdag van 10.00-11.30 uur, 14.00-16.00 uur en 19.30-21.00 uur. Op zaterdag kan men voor een duik in het bad terecht tussen 14.00 en 15.30 uur en op zondag van 10.00 tot 11.30 uur. Burgemeester en wethouder willen ook tegemoet komen aan de wens vanuit de bejaarden, om voor de mensen van de derde leef tijd een uurtje te reserveren in de zomervakantie. Speciaal voor de ouderen in het bad in de zomerperiode geopend op dinsdag van 16.00 tot 17.00 uur. De gemeenteraad wordt gevraagd met een en ander in te stemmen. Van onze verslaggever WALSOORDEN - Precies volgens schema meerden gis termiddag de twee Duitse mijnenvegers Amazone en Ga zelle af in de haven van Walsoorden. De twee bootjes brengen dit weekeinde een beleefdheidsbezoek aan de gemeente Hulst. Maar omdat Hulst geen haven heeft, moe ten de schepen gebruik maken van de havenfaciliteiten in Honte nisse. De vaartuigen zijn vandaag (zaterdag) en zondag te bezichtigen voor het publiek. Belangstellenden zijn vandaag welkom tussen 14.00 en 16.00 uur en morgen tussen 13.00 en 15.00 uur. De betrokken mijnenvegers zijn bedoeld voor operaties in de kustwateren. Hun taken bestaan uit het mijnen-vrij houden van scheepvaartroutes, beveiliging van escortes, het leggen van mij nenvelden en het aanvallen van doelen die zich op het waterop pervlak of in de lucht bevinden. De schepen tellen elk een beman ning van 25 koppen. Het bezoek aan Hulst heeft te maken met de verbroedering tus sen Hulst en het Duitse Michelstadt. Deze gemeente heeft, zoals ijj Duitsland wel meer voor komt, de mijnenveger Amazone dopteerd'. Dat betekent dat bij feestelijkheden de bemail steeds wordt uitgenodigd. Het is bij die gelegenheden Sat cife 3 stenaren en de marinemensen elkaar leerden kennen. Di't'rv einde wordt voor de bemanning een ontspanningsprogramrj touw gezet. r\

de Stem | 1988 | | pagina 19