Karate een spectaculaire sport SPORT VOORZITTER THEO TAZELAAR VAN JUBILEREND YYC: xiren Internationaal toernooi van Scheldesport Finalisten zijn bekend AZVV besluit optimistisch ZILVEREN SCHOEN Marleen Houg goed in vorm A?o ppftTEM SPORT 3 ZATERDAG 14 ME11988 TIENERS >-320.3 21.10 'EL NELLY TOERNOOI VAN SHOTOKAN-KARATECLUB HULST IN DEN DULLAERT Jubileumtoernooi YVC in Oostburg Bestuur YVC IJZENDIJKE - De volleybalvereniging YVC viert zaterdag 14 en zondag 15 mei het 30-jarig bestaan. Naast een groots opgezet toernooi wordt er een grote feestavond gehouden waarbij veel spelers en speelsters blijven overnachten. Zwemstrijd in Zelzate Zeilwedstrijd in Terneuzen NIEUWSOVERZICHT Neve tegen oud-wereldkampioenen Wielerweekeinde definitief Amateurkoers in IJzendijke WIELERKLASSEMENT T14 50 Ct. p/m|n 06-320.325.55 50 ct. per minuut ïmtarieven en ven; wijzigingen Postbank- voorbe- iretische looptijd max.* (in maanden) olgens ettelijk bij iximum Postbank 81 64 75 64 72 64 70 64 69 64 69 64 Verschil i7*nof- llxi* 8xf30«- 6xf«0-- 5 f600.' 5xf800- PdorEinusVerberkmoes HULST - Karate staat door spectaculaire demonstraties als het door midden slaan van planken en stenen nog altijd in het teken van de ■stoere jongens'. Dit ver- keerde denkbeeld wil de Hulsterse karateclub weg nemen door zondag 15 mei demonstraties te verzorgen en een groots toernooi te houden in sporthal Den pullaert in Hulst. Men zal dan kunnen zien dat Shotokan-karate een sport van lenigheid en behendigheid is", aldus Eddy Bosschaert. Met het noemen van Eddy Bosschaert is tevens de naam genoemd van de man die aan de basis lag van de karateclub Hulst. Samen met Robert Schellekens runt deze uit Stekene afkomstige karateka sinds 1974 de Hul sterse vereniging. Eerder was Bosschaert actief in Terneuzen. „In 1969 ben ik met karate be gonnen onder leiding van Wim de Leur, die inmiddels zijn vijfde dan heeft behaald. Per soonlijk ben ik drager van de tweede-dan. En dat is gezien het feit dat ik pas op mijn vijf entwintigste jaar met deze sport begon, een goed niveau", zegt Bosschaert. Hij is nog steeds actief via lesgeven. Zijn compagnon Schellekens is meer de 'papie ren' man van de vereniging. Schellekens: „Voorheen nam ik als recreant deel aan de trai ningen, maar de laatste jaren houd ik me vooral met het re gelen van zaken bezig. Ik ben als het ware voorzitter en se cretaris." Dat men voor Shotokan-ka rate koos, heeft alles met stijl te maken. Bosschaert: „Shotokan is een van de mooiste karate- soorten. Dat komt vooral om dat het gepaard gaat met een lage uitgangshouding. Een po sitie van waaruit de bewegin gen naar alle richtingen vloeiend kunnen verlopen." Om dat te tonen en om tevens aan te geven dat karate een on gevaarlijke sport is - men mag elkaar niet of nauwelijks raken - treedt de karateclub Hulst naar buiten met een toernooi, waaraan een vijftigtal karate- ka's zal deelnemen. De deelne mers komen van clubs uit Goes, Vlissingen, Bergen op Zoom, Etten-Leur, IJzendijke, Oost burg, Terneuzen en uiteraard Hulst. Daarnaast wordt er een demonstratie geven in het zo genaamde Kata, stijloefenin gen uitgevoerd in een schijnge vecht tegen een denkbeeldige tegenstander. Een Kobudo-de- monstratie, stokvechten, wordt eveneens getoond. Wim de Leur, inmiddels 43 jaar, ver zorgt deze demonstratie. Er ko men ook dames op de mat. Evenals hun mannelijke colle ga's zullen zij diverse technie ken tonen. Dat de karateclub Hulst een regiofunctie vervult, valt op te maken uit het feit dat de leden in de streek tussen Graauw en Koewacht wonen. Vier leden behaalden inmiddels de zwarte band. Dat is gezien het feit dat men daarvoor regelmatig over de Westerschelde moet, een goede prestatie. Want wat bij veel andere sporten geldt, is eveneens voor karate van toe passing. Wil je wat bereiken, dan is kilometervreten noodza kelijk, omdat de bondsoplei- dingen van de Karate Do in plaatsen als Hilversum, Vee- nendaal of Amsterdam plaats vinden. Trainen is een dagelijkse be zigheid, ondanks dat de karate club Hulst slechts één keer per week bijeen komt en dus niet door kan gaan voor een presta tie-gerichte club. Schellekens daarover: „Een keer zijn wij als club kampioen van Zuid west-Nederland geworden. Een unicum. Onze topper, Jack Kool, behaalde eens eenzelfde plaats bij de nationale kam pioenschappen. Leuke presta ties, maar aangezien wij nooit aan een groep van tien sterke karateka's komen en dus ook nationaal en internationaal geen potten kunnen breken, hebben wij voor de gezelligheid gekozen. Dat heeft ons op de been gehouden. Oud-gedienden als Eddy Mangnus uit Kapelle- brug, Eddy Broeckaert uit Nieuw-Namen en Johnny Wul- laert uit Hulst kunnen dat bea men." Tijdens het evenement in Den Dullaert komen de karate ka's in een tiental categorieën tegen elkaar uit. Men rekent op een goede belangstelling. „Tij dens onze voorgaande demon straties was het publiek altijd talrijk. Nu reken ik daar ook op," aldus Eddy Schellekens. 'Clubgeest is belangrijk' Van onze volleybalmedewerker OOSTBURG - De volleybal vereniging YVC houdt zater dag 14 en zondag 15 mei een ju bileumtoernooi in sporthal De Veerhoek te Oostburg. Vanaf 's morgens negen uur werken ne gentien teams hun wedstrijden af. POULE-INDELING Dames-recreanten: Verdegem Oostburg, YVC IJzendijke, Savok Sas van Gent, VCG Groede. Eerste klasse dames: YVC, Hansa Zutphen, De Sterre Zuiddorpe, Sa vok 2. Eerste klasse heren: De Sterre, YVC, Scheldesport Terneuzen, Nova Smash Gent, Hansa. Tweede klasse heren: YVC, De Sterre, Savok 3, Ardito 2 Oost-Sou burg, Lusv Leiden, Kwiek Bruinis- se. Zondag om ongeveer 18.00 uur wordt de prijsuitreiking gehouden. Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - Het be stuur van de jubilerende vereniging YVC ziet er als volgt uit: voorzitter Theo Tazelaar, secretaris Al- bert van Leiden, wed strijdleider Willy Verbe- ke, penningmeester Peter Boerjan, voor jeugdzaken Petra Vervaet en Anneke van Hevele en de leden Tiny van de Calseyde en KoDieleman. wordt benut, het renteperccna£ aflossingen plaatsvinden zonder postzegel ief Krediet, Antwoord LRDEN. 530/17® Door Willy van Leeuwen YVC heeft in het 30-jarig bestaan ups en downs gekend. „We moeten wel eens aandringen bij de leden om bij te springen, maar als het moment daar is hebben we wel hulp. De clubgeest is voor onze vereniging belangrijk en dat kun je merken aan het geringe verloop bij onze club," aldus YVC-voorzitter Theo Tazelaar. Van onze tennismedewerker YERSEKE - Na twee dagen spelen zijn de finalisten be kend geworden van de Zeeuwse jeugdtenniskam- pioenschappen in de leef tijdsgroepen van 11 en 14 jaar. De titelstrijd, die donderdag is begonnen op het tennispark te Yerseke, kent twee verrassin gen. Bij de jongens tot en met 11 jaar verspeelde Hulsternaar Eduard van de Wiele zijn eer ste plaats ten gunste van de als vierde ingelote Bart van Steve- ainck, terwijl bij de jongens tot en met 14 jaar de tweede ge plaatste Kees Oostrom werd .uitgeschakeld door Arno tongsma. Bij de 14-jarige meisjes staat vandaag in Yerseke een fi- ®le op de baan volgens het ?fekje. Stephanie Rottier en Nathaly Tijssen, beiden uit St. Jansteen bekampen elkaar om da titel. Rottier, die als favo riete geldt, bereikte ook vorig Jaar de finale, maar het was ™en Emerence van Wingen die aar nog net voor bleef. Utslagen kwart finales en met 11 jaar: Eduard 6-n «5 jyiele-Adriaan Bruijnzeel ]..,C "art van Steveninck-Kedi Rinu ru d-3, Virgil Greeve- SlVan Remortel 6-3, 6-3, Tom j^r-Aart-Jan de Looff 6-4, 6- kS^ai^0' en met 1J jaar: Astrid Sim„ van Belzen 6-0, 6-0, |TH issen"San<Jra van Reisen npi Cordelie Huibregtse-An- BoSC Huibregtse 6-4, 6-3, Kelly ™uman-Monique Versluis 6-2, 6- Dertig jaar geleden is het hui dige YVC ontstaan uit een fusie tussen Jeugdbelang en YVC. Dominee Van Evert was de grote animator van deze club, terwijl Jan Schuurman de eer ste trainer was. De eerste trai ningen werden gegeven in het jeugdgebouw, waar zaterdag avond ook het feestgedruis los barst. Mannen van het eerste uur waren Wim Kruidenier en Frans van de Vlies. Het leden aantal schommelde in de afge lopen jaren tussen de dertig en honderd, waarbij vooral dit laatste aantal voor voorzitter Tazelaar belangrijk was. „Ik was toen net voorzitter en had dit aantal genoemd. Iedereen lachte me uit, maar het is er toch ooit van gekomen," vertelt Tazelaar, zelf inmiddels ook al weer zestien jaar actief binen deze club. „Vooral de nevenactiviteiten zijn belangrijk voor de club. Van het niveau moeten we het niet hebben. Door de veelheid van activiteiten is het wel eens moeilijk de leden zover te krij gen, maar als je bijvoorbeeld het clubblad ziet, daar kunnen we nu van zeggen dat het Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - In het zwembad te Zelzate houdt de zwemclub De Bruinvis uit Sas van Gent zondag middag 15 mei zwemwed strijden met als inzet de Mi chel Remery-wisselbokaal. De Bruinvis heeft weer tal van Belgische clubs uitgenodigd, die de strijd mogelijk interes sant kunnen maken. Beker houder De Stormvogel uit Vlis singen kan niet volledig aan de start komen omdat de A-selec tie in Den Haag de Golden cup beker moet verdedigen. In Goes ontvangt De Ganze de ploegen van De Zuidwesters, De Bevelanders en Onderdak voor een zwemvierkamp. Beide wedstrijden beginnen om 14.00 steeds verder is uitgegroeid, nadat Willy Verbeke en zijn vrouw het startsein hadden ge geven." Een probleem is wel de jeugd. Er zit een te groot gat tussen de junioren en de senio ren. „Naast het trainerspro bleem kennen we ook nog de talrijke keuzes die de jeugd in IJzendijke kan maken. Boven dien bestaat er nog steeds een drempel ten aanzien van de volleybalsport. We zijn een re giovereniging. We besteden veel geld aan ledenwerving via folders en het benaderen van de scholen. Ook in de omtrek, want de afstand tussen de dor pen Zuidzande en Aardenburg bestrijkt toch nog een groot ge bied. Helaas leveren deze in- spannigen niet altijd het ge wenste resultaat op." Een kritische noot is er deze keer weggelegd voor de ge meente. „Oostburg voert geen actief sportbeleid," vervolgt Theo Tazelaar. „We wilden de gymnastiekzaal uitbouwen. Naast veel zelfwerkzaamhbeid wilden we er zelf ook nog geld insteken en dit zou nog een be sparing betekenen in het on derhoud. Er bleef nog een ver schil van 1500,- over en daar kon niet meer over worden ge praat. Ze laten de 30-jarige vereniging gewoon aan zijn lot over." Momenteel wordt er een nieuwe vloer in deze sportzaal gelegd. Of deze vloer intensief ge bruikt gaat worden is nog de vraag. Tenminste als het Ne- VoBo-bestuur zijn plannen kan doordrukken. Dat bestuur wil namelijk centraal spelen en de promotieklassers in een sport hal steken. „We zullen ons daar altijd fel tegen blijven verzet ten. We willen onze vereniging niet uit elkaar laten trekken, terwijl ook de onderlinge con tacten zwaar op de proef wor den gesteld. De binding met het dorp moet blijven. De honden lusten er geen brood van hoe de verenigingen worden behan deld. Er wordt gewoon niet naar ze geluisterd. Hun eigen idee willen ze wel steeds uit voeren," vervolgt de YVC- voorzitter. Bestuurslid Ko Dieleman YVC-vo<yrzitter Theo Tazelaar, bestuurslid Ko Dieleman en enkele vrijwilligers die het feestprogramma in elkaar hebben gezet voor de jubilerende IJzendijkse volleybalclub. - FOTO WIM KOOYMAN. vult hem aan: „Met tweedui zend leden kun je niet een ni veau verhogen, je drijft op de talenten die beschikbaar zijn." Voorzitter Tazelaar is daarom teleurgesteld in districtsvoor zitter George van de Bosch. „Hij pleitte ook altijd voor die gebondenheid, maar heeft nu een ommezwaai gemaakt. De bond is er om de belangen van alle verenigingen te beharti gen. Het is allemaal zwaar on behoorlijk." Als het districtsbestuur zijn plannen kan doorzetten hangt volgens Tazelaar de toekomst van YVC aan een zijden draad je. „Het is financieel 'niet haal baar en ook bij een de vereni ging niet te verkopen. Door het verminderde aanbod ziet de toekomst er toch al niet rooskleurig uit. Een vroegtijdig einde en dan door je eigen bond is niet leuk. Daarom zoek ik ook naar een opvolger. Na elke vergadering van de bond kom je met een ontevreden gevoel thuis." Gelukkig heeft YVC toch nog veel positieve ontwikkelingen meegemaakt. Hoewel de degra datie niet leuk was, bleek er toch een lichtpuntje. Er was onderling geen geruzie. „Ik vind volleybal een leuke sport en ik vind dat je in een bestuur moet zitten om te weten hoe het allemaal draait," besluit Ko Dieleman, die samen met en kele andere vrijwilligers het feestprogramma in elkaar heeft gezet. Van onze sportmedewerker AXEL - Voor de regionale vertegenwoordigers in het KNVB-zaterdagvoetbal staat het komende week- Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De Dow Zeil Club (DZC) houdt zon dag 15 mei zeilwedstrijden op de Otheense Kreek voor laser, partner, handicap, optimist en surfplank. Er worden drie manches geva ren, die starten om respec tievelijk 11.00, 13.00 en 15.00 uur. Inschrijving voor deelname staat open voor iedereen. De inschrijftafel is bij de jachtha ven en geopend vanaf 10.00 uur. De briefing is om 10.30 uur. Het wedstrijdreglement ligt bij de wedstrijdcommissie ter inzage. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50 voor de optimist, ƒ4,- voor de surfplank en de overi gen betalen 6,-. SohnuT en met 14 jaar: Marcel Sena^ ugene de Kok 6"2. 6-L de wTifn„Rottier-Jean-LouP van Martiin rfj"1, Arno Jongsma- Oosw,^devaate 7"5' 6"°. Kees 6-3,6-4 nnard van der Boom tóe'fc'01 en met 14 jaar: Stepha- 0 W^w-Lianne de Looff 6-0, 6- BruiinJ re Urenth-Annemarie M«?eU> 6",°' 6"0- Cora Cijvat- Tij-i, 'ffoenleer 6-2, 6-3, Nathaly '^"-Hester de Jong 6-1 Van onze basketbalmedewerker TERNEUZEN - Het week einde van zaterdag 14 en zondag 15 mei staat volledig in het teken van het groots opgezette internationale basketbaltoernooi van Scheldesport. Voorzitter Erik de Ruysscher: „Met het toernooi proberen we het basketbal in Terneuzen en Zeeuwsch-Vlaanderen te pro moten. Door publiciteit en kwaliteit wordt de uitbouw steeds groter. Dat geldt zeker voor de jeugd, maar ook voor de senioren. Het is dan ook een goede gelegenheid voor met name de eerste teams zich te testen op andere niveaus en te gen andere ploegen. Voor ande ren is het een afscheid van het seizoen in de vorm van een leuk basketbalweekeinde." Een test wordt het zeker voor de dames van Scheldesport, de kampioen van de eerste klasse. „Zo'n toernooi is geschikt om de vier nieuwe meisjes-junio- ren die wij hebben, in te pas sen. Ze doen er ervaring mee op, al zegt de helft van de deel nemende teams mij niets. Mi- niware klinkt veelbelovend, De Pinte ken ik nog van enkele ja ren geleden en WSC speelt op vergelijkbaar niveau met ons. De andere teams zijn nieuw en dat is wel aardig," zegt aan voerster Anita van Riel. Ook BV Oostburg-coach Mark de Jaeger ziet het toernooi als een gerichte oefensessie. Met een mengeling van dames 1 en aan stormende jeugd komt BV Oostburg vooral om ervaring op te doen. Van de sterkte van het deelnemersveld zegt de kerverse kampioens-coach geen idee te hebben. Toch is het vrijwel zeker dat het toernooi een niveau heeft van internationale allure. Twaalf van de veertig deelne mende teams zijn afkomstig uit België, waaronder BBC Lede- berg. De grote onbekende van het toernooi is het Franse Roubaix, dat in alle klassen deelneemt. Niemand kent de club goed. Voorwaarts-damescoach Luc Dierickx, basketbalkenner bij uitstek: „Roubaix is een goed gestructureerde club. Twee jaar geleden heb ik de ploeg nog aan het werk gezien. Toen speelde Roubaix de finale in Mons. Het heeft sterke teams met bij de dames altijd de juiste mensen op de juiste posi ties. Maar ook De Pinte uit Bel gië is erg sterk. Een snel team dat blijft gaan. En dan BC Oos tende, in de veteranen-opstel ling boordevol ervaring op na tionaal niveau. Er zijn trou wens veel sterke deelnemers." Scheldesport-herencoach René Klerx typeert de heren 1- klasse als erg zwaar. Met de nederlaag tegen Vossenberg in het achterhoofd, tipt hij deze ploeg voorzichtig als winnaar. De kans bestaat dat Schelde sport zijn nieuwe aanwinst, de van Silaba afkomstige Mark Pieterse, presenteert. De grote organisator van het Scheldesport-toemooi is Peter Heijnen. Zowel zaterdag als zondag wordt 's morgens om negen uur begonnen. einde de slotronde op de rol. AZW ontvangt hierin Se- rooskerke en Hoek besluit de competitie op bezoek bij SC Everstein. In deze tweede klasse A werd Zwart Wit'28 dinsdag kam pioen door Wilhelmina'26 met 5-0 te verslaan. In de derde klasse A speelt Ter- neuzense Boys thuis tegen Yerseke. Zaamslag komt in en tegen Veere uit. Het duel in Veere is het enige treffen waarin nog wat op het spel staat. Veere staat namelijk twee punten voor op Kapelle en heeft theoretisch nog een punt nodig om zeker van het der deklasserschap te zijn. Kapelle moet dan wel winnen van Bruse Boys. Zaamslag speelde zich vorige week tegen Terneu- zense Boys al veilig. De groen- witten wonnen deze derby, die 5 december-gedachten opriep, met 3-2. Dat in Veere de punten gedeeld worden ligt eveneens voor de hand. Terneuzense Boys wil zich nog een keer be wijzen. „Aan ons publiek zijn we dat min of meer verplicht," aldus de Terneuzenaren. AZVV wil zich eveneens nog een keer bewijzen. De Axelaars leven in een 'roes' na de 5-1- zege op Arnemuiden en de 5-2- winst in en op Hoek. Seroos- kerke onder de duim houden betekent een seizoenafsluiting als goede middenmoter. En dat is veel meer dan bij het begin van de competitie gedacht werd. AZW was toen een 'de gradant'. Hoek begon als 'top per' aan de competitie. Die am bities moest het laten varen. Aan het slot blijft het net boven de degradatiezone en dat valt tegen. Veel winst zit er in het slotduel tegen SC Everstein dan ook niet in. Zeker niet nu de motivatie naar een diepte punt is gezakt. PROGRAMMA Tweede klasse A: Arnemuiden- Dinteloord, Wilhelmina'26-Zwart Wit'28 (dinsdag gespeeld, uitslag 0- 5), SC Everstein-Hoek, AZW-Se- rooskerke, Oostkapelle-Altena, SSC'55-Kloetinge. Derde klasse A: Kapelle-Bruse Boys, NOAD'67-Tholense Boys, Veere-Zaamslag, Terneuzense Boys-Yerseke, Zwaluwe-WHS, PTT Breda-Nieuwdorp. MIDDELBURG - Mede in het kader van het 20-jarig bestaan van de tafeltennisvereniging 't Zand in Middelburg wordt maandagavond 16 mei om 19.00 uur de 'Dutch Grand Prix' ge speeld. Plaats van handeling is sporthal De Voorborch aan de Breeweg te Middelburg. Dit top-toernooi voor tafeltennissers van wereldniveau, be staande uit vijf wedstrijden die in vijf plaatsen in Nederland gespeeld worden tussen 16 en 20 mei, wordt in Middelburg ge opend. Aan de wedstrijden nemen twee Chinese ex-wereld kampioenen deel, namelijk Guo Yehua en Liang Geliang. Maar ook de Pool Andrezj Grubba, de Zweed Ulf Carlsson (ex-Euro pees kampioen), de Nederlandse toppers Paul Haldan en Henk van Spanje en Frans Boute van Blaeuwe Werelt zijn van de partij. Als achtste speler heeft de Zeeuws-Vlaming Pascal Ne ve, die momenteel furore maakt bij de eerste-divisie-club MZ, de uitnodiging geaccepteerd. Hij neemt de plaats in van Zeeuws kampioen Peter Roeland, die wegens studie geen tijd vrij kon maken. De wedstrijden worden grotendeels bekostigd door sponsors en subsidie van de overheid. De provincie Zeeland en de ge meente Middelburg vinden het erg belangrijk dat er in Zeeland topsport te zien is. Ook al, omdat de laatste top-interland op ta feltennisgebied tussen Nederland en Rusland tien jaar geleden gehouden werd. Om ook Zeeuws-Vlaamse toeschouwers de kans te geven dit unieke evenement te kunnen volgen, zijn de wedstrijden gepland tussen 19.00 en 22.30 uur, in verband met de laatste boot. De organiserende vereniging 't Zand houdt za terdagmiddag 14 mei tussen 13.00 en 14.30 uur een voorverkoop in clublokaal Baarsjesweg 42. HOEK - Het 'Wielerweekend Zeeuwsch-Vlaanderen' gaat definitief door. „Alle financiële middelen zijn binnen en ook de inschrijving loopt voorspoedig", zo liet Henk Re- mij nsen weten. De tweedaagse, die wordt verreden in het weekeinde van 11 en 12 juni, bevat drie ritten. De openingsrit op zater dag is Vogelwaarde-Vogelwaarde over 161 kilometer. Zondagmorgen volgt een tijdrit in Sluiskil over een af stand van 9.8 kilometer. De slotrit met start en aankomst in Breskens gaat door het West-Zeeuws-Vlaamse land en bedraagt 140 kilometer. Onder de vijftien ingeschreven ploegen zijn onder meer WV Zeeland, WV Zeeuwsch-Vlaanderen, Theo Middelkamp, Jo van Aarle, Emmen en Diana. Ook zeker is de komst van een Engelse formatie. Met twee Belgische ploegen - Werkers Bellem en Merelbeke - is nagenoeg overeenstemming bereikt. Als voorzitter van de jury zal Wim Jeremiasse fungeren. „Nu nog een paar vergunningen en de zaak is helemaal rond," aldus een tevreden Remijnsen. IJZENDIJKE - Het Snelle Wiel uit IJzendijke, ooit ontstaan als supportersclub van Antoine van de Bunder, pakt zaterdag 14 mei weer uit met een amateurkoers. Favoriet in het 67-koppige deelnemersveld is ongetwijfeld Rob Bijvank. De Westdorpe- naar wist dit seizoen al meerdere malen de bloemen te pakken. Als grootste concurrenten komen waarschijnlijk Heddy Nieuwdorp en Karei van Goethem naar voren, twee jongens die inmiddels wel weten hoe de wielersport in elkaar zit. Wie ook verwacht mag worden is Jan Mobach, die na een sukkel jaar weer helemaal terug is. Voorts natuurlijk de plaatselijke man Ab Verplanke en Eddy Cromheecke, Frank Gommers, Eric Vereecken, Peter van 't Westeinde, Ad van de Lindeloof, Frank Geensen en Richard de Vrieze. Ook crosser Freddy de Muynck is van de partij. Kortom, een veld dat borg staat voor een aantrekkelijk wedstrijd verloop. De koers gaat over 90 kilo meter. Het parkoers voert door de polders rondom IJzendijke en wordt achttien keer afgelegd. De start is om 15.00 uur. TOPSCORERSKLASSEMENT 1. H. Rietjens (Koewacht) 14 doel punten. 2. W. Corijn (Philippine) 13 doel punten. 3. M. de Kunder (Sluiskil) 12 doel punten. 4. ex aequo B. van Craenen- broeck (Clinge) en P. van der Hooft (Sluiskil) 11 doelpunten. 6. ex aequo F. verstraeten (Axel), T. Hanny (AZW), G. Verbraec- ken (HW'24) en P. Valk (SSV'65) 9 doelpunten. 10. ex aequo H. Ottens (Bres kens), P. Seghers (HW'24), J. de Jager (Lewedorpse Boys), W. Paardekooper (SSV'65) en J. de Zwarte (Zaamslag) 8 doelpunten. 15. ex aequo P. Wolfert (AZW), F. van Kauteren (Clinge), E. Breen (Goes), G. Lokhorst (Hoek), H. Mookhoek (Hoofd plaat), W. Timmerman (Hoofd plaat), F. van der Vloed (Koe wacht), E. Nagelkerke (STEEN), J. van Leeuwen (IJzendijke) en F. Neve (IJzendijke) 7 doelpun ten. 25. ex aequo M. Verhelst (Axel), R. Krijger (Goes), M. Quataert (Hoek), A. van Nieuwenhuize (Hoek), C. Blommaert (HW'24) en M. van de Bossche (Terneu zense Boys) 6 doelpunten. 31. ex aequo A. de Visser (Axel), A. Thoen (AZW), J. Jacobs (Hoofdplaat), E. Heyndrickx (HW'24), G. de Waard (Kapelle), A. Schillemans (Kloetinge), R. Bun (Kloetinge), J. Kole (Kloetin ge), G. Wolters (Kloetinge), E. Block (Koewacht), H. Rentmees ter (Patrijzen), P. van Dorsselaer (STEEN), H. Faes (Terneuzen) en J. Scheele (Terneuzense Boys) 5 doelpunten. CLUBSCORE: 1. HW'24 46 doelpunten. 2. ex aequo Patrijzen, Koewacht en Hoek 33 doelpunten. AMATEURS: 1. N. v.d. Klundert (Hoogerheide) 167 punten, 2. J. de Crom (Hoogerheide) 126, 3. P. Heeren (Sprundel) 109, 4. K. Jon kers (Oud Gastel) 105, 5. R. Bij vank (Westdorpe) 96, 6. M. de Baat (De Heen) 93, 7. R. v. Vlim- meren (St. Willebrord) 76, 8. V. Timmermans (Hoogerheide) 75,9. P. Barten (Zevenbergen) 72,10. J. Nieuwkoop (Roosendaal) 68, 11. P. Raas ('s Heerenhoek) 65, 12. C. de Jong (Rucphen) 62, 13. R. Brouwers (Teteringen) 57, 14. P. Hofland (Roosendaal) 55, 15. J. v. Elen (Dongen) 51 punten. JUNIOREN: 1. R. Sestig (Ooster hout) 123 punten, 2. P. Kroonen (Raamsdonksveer) 105, 3. P. Ko- nings (Roosendaal) 89, 4. R. Diep straten (Gilze) 63, 5. H. Loonen (Breda) 51, 6. J. Blij levens (Oos terhout) 48, 7/8/9. R. Westerbeek (Prinsenbeek), C. v. Enschot (Ba- vel), H. Brans (Bosschenhoofd) 46,10. A. Pijnenburg (Oosterhout) 40, 11. L. Veeke (Oudenbosch) 38, 12. R. Kroon (Oud Gastel) 37, 13. R. Konings (Oudenbosch) 34, 14. M. Tak (Oudenbosch) 33,15/16. E. v. Meer (Oud Gastel), M. v. Hees (Zundert) 31 punten. NIEUWELINGEN~1. J. v.d: Klundert (Hoogerheide) 106 pun ten, 2. R. Leeuw (Steenbergen) 92, 3. M. Akkermans (Nieuw-Vosse- meer) 84, 4/5. W. v.d. Maas (St. Willebrord), M. Verwij meren (Prinsenbeek) 67, 6. R. Oomen (Etten-Leur) 60, 7. P. Jongenelen (Oudenbosch) 59, 8/9. A. Slinger land (Hank), M. v. Oord (Hank) 43, 10/11. K. Broos (Roosendaal), T. Schalk (Galder) 39, 12/13. R. Boogard ('s Gravenpolder), R. Smit (IJzendijke) 33,14. J. v. Cad- zand (Westdorpe) 32, 15. P. Kan- nekens (Fijnaart) 30 punten. De ronde van Wemeldinge is nog niet in het klassement verwerkt. WIM DE WAAL wist afgelopen week de WAOD-koers in Moerzeke te winnen en in Anzegem werd de Axelaar derde. COR VERPLANKE uit Biervliet eindigde als tweede bij de WAOD in Zulte. JAN MOES uit Terneuzen won in Ertvelde en werd derde in Destelbergen. ZAAMSLAG - Marleen Houg uit Zaamslag heeft voor enkele uitstekende re sultaten gezorgd tijdens de Europese en wereldkam pioenschappen powerlifting te Brussel. In de klasse tot 8214 kilogram reikte zij naar een verdienstelijke vierde en zesde plaats. Marleen Houg, die tijdens de wedstrijd door ziekte werd ge plaagd, behaalde een totaal van 40714 kilogram. Bij het knie- buigen reikte ze naar 150 kilo gram, bankdrukken 75 kilo gram en deadlift 18214 kilo gram. Haar deadlift-prestatie betekende een evenaring van het Nederlands record. Europees en wereldkam pioen in deze klasse werd de Engelse Judy Oakes met een nieuw Europees totaalrecord van 54214 kilogram. De sensatie van de dag was de Ameri kaanse Loraine Constanzo. Zij vestigde bij het kniebuigen in de klasse tot 90 kilogram een nieuw wereldrecord met 25214 kilogram. Nederland eindigde in het landenklassement op een verdienstelijke derde plaats achter Amerika en Engeland.

de Stem | 1988 | | pagina 13