Zorgen over linkerkant van defensie Hoekman slaat manager Roda JC ziekenhuis in Frank Rijkaard geeft voorkeur aan Barcelona 'fE HADDEN NIET HOEVEN VERLIEZEN, OOK NIET MET TIEN MAN CRUYFF MAG DERTIG MILJOEN GULDEN BESTEDEN Italiaanse interesse voor Ohana Danny Blind: 6Wat moest ik anders?' Beenhakker verlengt contract iw gezin) de keus deuren. En uit Euronorm-, een uronorm- of een zaterdag per se len nu staat e Kadett is ook maf f 24.266,- Seku Plastics Dieter Pauly: 'Rood moest' STRAATSBURG - „Weet je wat het ergste is? Niet dat we verloren hebben, maar dat we niet hadden hoeven verliezen. Ook niet met tien man". Geen Europees voetbal voor Feyenoord Achteraf Penalty VRIJDAG 13 MEI 1988 BONDSCOACH MICHELS: 'AAT DE WERELD AL MOTORS ACHTER- Veemarktstraat 13 4811 ZB Breda telefoon 076-221309 partners in kreatieve dienstverlening DE STEM Kritiek op Ajax-tactiek ns pl. rk- an )•-, jer jte >or tie ito 11, )e- ap. ïen tel ler, ler- oor oor >ste en. vel- )ste gs- ad- ag- 54- jen, )76- OVERKOMPLEET So video recorder CCD-N video 8 en sony vio recorder video 8 EV-A3 EC, 30 kanalen, 4 prog weken met afst. M geheel compleet. Nieuwprijs 4370,- Moet weg tegen elk aan' melijk bod. 076-149818 32 PERZ. kleedje cm, puntgaaf 01608-15606. PHILIPS koffiezet app; kops, 20,- 01652-14» PLANTENBAK grijs N voor binnen 1 25,-076-410885 POLSTASJE, d.bruin I® 5,- 01696-5707. REGENTON, groen 12,50. 219312. SCHOMMELSTOEL 50,-, snelkookpan als nieuw met tijd»1 50,-, 01653-6588. Kunststof ramen, d®5 en kozijnen, dale kleding en rolluikene" ook PVC-schroten, wit voor 0,98 p.m- 01612-5771. STALEN vensterraam glas, opendr., 130 X 30,-, 01623-13767^ T.k. 40 Kub 60.- p. kub. Tel. 417084 na 18.00 uur. Weg. renovatie herent" div. gashaard*1 houten schuifdeuren glas-in-lood boven"0. en keukenblok. Int/ 140000. STRAATSBURG „Rood moest, een an dere straf was niet mo gelijk voor een derge lijke overtreding". Scheidsrechter Dieter Pauly vertelde geen mo ment getwijfeld te hebben nadat Blind Emmers had neergeschopt. „In de Bundesliga is zo iets ook rood. Ik weet het, andere scheidsrechters geven zo vroeg misschien geen rood. Ik wel. Na de rode kaart had ik de wed strijd ook helemaal in de greep en is de zaak glad over de Bühne gegaan, zonder grove overtredin gen." De straf, die Blind te wachten staat, kan mee vallen. De 46-jarige arbi ter uit Mönchengladbach heeft op het wedstrijdfor mulier 'grof spel' inge vuld. In de strafkatalogus van de UEFA staat daar voor maximaal één wed strijd. Mogelijk dat Blind, die wel een straflijst heeft bij de UEFA, een tweede wedstrijd aan zijn broek krijgt als recidivist. Jan Wouters kreeg we gens praten („Ik heb al leen maar gevraagd of hij tijd wilde bijtellen") ook geel. Zijn tweede in dit seizoen. Wouters wacht voor het komende UEFA- Cup-toernooi één wed strijd schorsing. Door Ted van Leeuwen „We zijn vijftig minuten te bang geweest voor dat Me chelen. Waarom weet niemand. Die angst zat er vooraf gewoon in, heel on-Ajax eigenlijk. We hadden in één klap het hele mislukte seizoen kunnen goedmaken. De kans was er, wij hebben die laten liggen. En dat is erger lijk". Terwijl zijn collega's woens dagnacht in het Hilton-hotel van Straatsburg geforceerd het geplande feestje vierden en de polonaise liepen, vertokte Jan Wouters de heersende gevoe lens. Wijzend op zijn feestvie rende ploeggenoten: „Dat lijkt vreemder dan het is. ledereen was dood in de kleedkamer, nu komen alle frustraties boven. De onnodig verloren finale, het mislukte seizoen, alles". „Niemand verwijt Danny Blind iets. Integendeel, ik ver wacht van iedere prof dat hij zo zou reageren als Blind dat deed". Wouters weigerde de zwarte Piet in handen te schui ven van Danny Blind, die na een schandalige overtreding op de Belg Emmers al na zestien minuten uit het veld gestuurd was. „Als er iets verweten moet worden, dan zijn het Winter en vooral Verlaat De bal was op het middenveld, Winter had volgens de afspraak moeten knijpen (naar binnen komen, red). Toen hij dat niet deed was er nog niets aan de hand, maar Verlaat tackelde in plaats van te blijven staan. En toen viel dat enorme gat". DEN HAAG (ANP) - De ne derlaag van Ajax tegen KV Mechelen (0-1) heeft voor Feyenoord verstrekkende gevolgen. Vooral in finan ciële zin. De Rotterdammers zullen in het volgende sei zoen verstoken blijven van inkomsten uit het Europese bekervoetbal. Door het verlies van Ajax mist Feyenoord de nacompetitie, waarin een plaats in het UEFA-bekertoernooi te ver dienen valt. De laatste keer, dat Feyen oord niet deelnam aan een van de Europese bekertoernooien, dateert van tien jaar geleden, in het seizoen 1977-'78. Ajax heeft door zijn tweede plaats in de competitie achter PSV recht op deelneming aan het UEFA-bekertoernooi. Roda JC komt uit in het toernooi voor bekerwinnaars en PSV bij de landskampioenen. Om het tweede UEFA-ticket spelen FC Twente, VW, FC Groningen en Willem II een nacompetitie. Het speelplan van de nacompetitie: mei, 20.00 uur: WV-Willem II, oronmgen-Twente; 17 mei, 20.00 "W: Twente-VW, Willem II-Gro- amgen; 20 mei, 20.00 uur: Gronin gen-VVV, Twente-Willem II; 23 TOi, 18.00 uur: VW-Groningen, Twente; 26 mei, 20.00 ur: WV-Twente, Groningen- 'I; 29 mei, 18.00 uur: Wil- j™. '-VVV, Twente-Groningen; 2 Zd-OO uur: eventuele beslis- S|ngswedstrijd. Het Nederlandse clubvoetbal M in ieder geval een verlen ing van PSV in de Europa upfinale van Stuttgart nodig voor het seizoen 1988/1989 ®>e plaatsen in het UEFA-be- n! j rnooi veilig te stelen, n de halve finales leek Neder- nnd door de onstuimige op- ars van PSV en Ajax al naar achtste plaats in het UEFA- assement te stijgen, maar de lachte nederlaag in de Jv seconden van Ajax te- gn Marseille deed de KNVB l n Punt te kort komen. Ajax ni0( ^at kostbare punt ook len m *'nale tegen Meche- Achteraf vond Wouters wel dat Ajax voor de verkeerde tactiek gekozen had. „Maar ik wil er niet over zeuren. Vooraf is het met de ploeg doorgesproken en iedereen vond het de beste op lossing. We hadden gehoopt dat Larsson op de vleugel de vrij heid zou krijgen, maar het was Verlaat die de vrijheid kreeg. En die jongen weet er zich geen raad mee. Dat heeft Mechelen goed gedaan". Verlaat was volgens Wou ters ook schuldig aan de enige Mechelse treffer. „Ohana stond in de hoek van het veld met de bal aan de voet. Verlaat tegen over hem. Ik gaf rugdekking en riep dat ik de binnenkant zou dekken. Dat was voor hem makkelijk, want hij hoefde al leen op de buitenkant te letten. Ongelofelijk, maar daar juist passeerde Ohana hem en gaf de voorzet waaruit Den Boer scoorde". „Respect? Nee, dat kan ik niet hebben voor Mechelen. Wie met tien tegen elf vijf man achter blijft houden verdient geen respect. Als het andersom geweest was, hadden wij ze overrompeld". Aron Winter miste kort voor tijd een unieke kopkans. „De voorzet van Wouters kwam op maat, ik zag een hoekje vrij en dacht: Daar kop ik de bal in. Ik dacht écht dattie zou zitten. We zijn stom geweest dat we nadat Blind was weggestuurd een tijd afwachtend gespeeld hebben. We hadden ze meteen moeten Van onze speciale verslaggever STRAATSBURG - Elie Ohana, de spitsvondige aanvaller van KV Mechelen heeft zich met zijn club in de Europese belangstelling geplaatst. Zowel Atalanta Bergamo als Bologna dingen naar de gun sten van de Israëliër. Wanneer de winnaar van de beker voor bekerwinnaars zijn speler van de hand wil doen, is het te ver wachten dat de Italiaanse ver enigingen niet alleen tegen elk aar, maar ook tegen Franse clubs zullen moeten opbieden. Ohana legde de basis voor de treffer, die de derde finale van Europacup II op Franse bodem besliste. Eerder speelden An- derlecht en Austria Wien in Parijs (1976) en Dinamo Kiev en Atletico de Madrid in Lyon (1986). De Franse politie had voor de wedstrijd geen halve maatre gelen genomen. Naast de hon derd man van een burgerlijke veiligheidsdienst waren er 550 plaatselijke agenten, rijks wachten en agenten van de speciale oproerpolitie. Nooit eerder werden zoveel politie mensen opgetrommeld voor een voetbalwedstrijd in Frank rijk. De surveillance beperkte zich niet tot het stadion, maar was lang voor het begin van de wedstrijd ook scherp in het centrum van de stad. overrompelen. Dan hadden we gewonnen. De scheidsrechter verwijt ik die rode kaart niet. Wel dat hij niet consequent was. Ik werd kort daarna in het strafschopgebied door Emmers weggetrokken. Dat was een zuivere penalty". Van de belangstelling die AC Milan voor Winter zou hebben, had de spelers niets gehoord. „We verkopen hem toch niet", liet voorzitter Harmsen weten. „Ook niet voor heel veel geld. Want geld is ons probleem niet. Winter heeft nog een contract voor een jaar. Daaraan houden we hem". John van 't Schip speelde 57 minuten met een zware rug blessure mee. Een jaar geleden zei Blind in Athene met tranen in de ogen dat hij niet kon spe len, maar voor aanvoerder Van 't Schip telde het clubbelang kennelijk minder dan het eigen belang. „Hij moest zelf zeggen of hij kon spelen, medisch was Opstootje in Straatsburg nadat Danny Blind (tweede van rechts) Mark Emmers van Mechelen neerhaalde. De Ajacied zou voor die actie met een rode kaart bestraft worden. Van onze speciale verslaggever STRAATSBURG - De rode kaart voor Danny Blind zorgde voor de vroegtijdige beslissing in de Nederlands-Belgische Europa-Cupconfrontatie Ajax-KV Mechelen. De back uit Zeeland schopte de doorgebroken Mare Em mers na een kwartier tegen de vlakte. Scheidsrechter Pauly trok na enig zoeken in de borstzak het rode karton netje. Blind ging rustig naar de kleedkamer, nam de tijd om zijn George Michaelachtige stoppelbaard weg te halen en keek in de tweede helft in col- bert naar het overwicht van de tien overgebleven Ajacie- den. Zijn voornaamste con clusie van de kant was dat van dit Mechelen door een voltallig Ajax nooit verloren was. „Maar wat moest ik an ders", klaagde Blind, die vo rig jaar de gewonnen Europa-Cupfinale van Athene miste door het ver draaien van de knie bij een laatste strandtraining. „Die Emmers kwam door en dan kun je niet lang nadenken. Als ik hem laat doorlopen naar Menzo en het wordt 1-0, dan zegt iedereen: had hem gepakt. Dat had je hoogstens een gele kaart gekost. Nu pak ik hem en die scheids geeft rood. Die kaart vecht ik niet aan, al is het internationaal niet gebruikelijk. Toen het wat lang duurde, voor die kaart uit de zak kwam, wist ik al hoe het ervoor stond. Al leen die Koeman sprong me op de rug om een beetje thea ter te maken en de zaak aan te dikken. Ik zei: boer, donder op. Ik wist was er kwam. Daarom ben ik zo rustig ge bleven". Feest bij Mechelen na het veroveren van de Europacup II op Ajax. het verantwoord", aldus coach Hulshoff. „Achteraf had ik het niet moeten doen", treurde Van 't Schip na. „Het is de moeilijkste beslissing voor een speler. Je wilt die finale zo graag spelen en je denkt dat het kan. In de rust heb ik wat pijnstillers ge nomen, even ging het. Ik heb er diepe spijt van, het is boven dien erg slecht geweest voor mijn marktwaarde. Heel Europa zag een zwakke wed strijd van mijmaar in de huis kamer wist niemand iets van mijn rugpijn". Hulshoff maakt in de ko mende dagen bekend of hij bij Ajax blijft. John Bosman zal in dezelfde periode wereldkundig maken of hij voor Anderlecht of KV Mechelen kiest. „Daar is het nu nog te vroeg voor". Mechelen-trainer Aad de Mos gaat intussen uit van zijn komst. „Ik verwacht dat Bos man de scoringsproblemen van KV Mechelen oplost. Hij zou in de voorhoede een welkome aanvulling zijn. Wacht tot 23 mei, dan maakt onze president Cordier de nieuwe aankopen bekend". Van de schouders van Piet den Boer was een enorme last afgevallen. De Rotterdammer Van onze correspondent Paul van der Voort BARCELONA - Johan Cruijff heeft van het Barcelonabestuur de beschikking gekregen over 30 miljoen gulden voor de aankoop van nieuwe spelers. De 26-jarige middenvelder Frank Rijk aard staat nummer een op het verlanglijstje van Johan Cruijff. Frank Rijkaard - die momenteel tijdelijk bij Real Zaragoza speelt - heeft lucratieve aanbiedingen ge kregen van Barcelona en ook AC Milan. De voorma lige Ajax-ster verzekert echter dat hij het liefst gaat spelen in de nieuwe ploeg van Johan Cruijff. De motieven van Rijkaard zijn van zuiver persoon lijke aard: „Het schrikt mij een beetje af om met Gul- lit in hetzelfde team te spelen", aldus Rijkaard. „Mijn hele leven lang hebben de mensen ons met elkaar ver geleken. Wij zijn in dezelfde wijk geboren; wij speel den voetbal in dezelfde straat en onze vrouwen zaten op school in dezelfde klas. Wij lijken kortom als twee druppels water op elkaar. Allebei een moeder uit Ne- is zo ongeveer de enige, sco rende speler van KVM. Den Boer: „De druk is enorm ge weest. 'Piet, als jij niet scoort, scoort er niemand', zeiden ze. Wat er nu gebeurd is, heb ik al leen maar van kunnen dromen. Ik begon op mijn 23ste in het betaald voetbal, in mijn der- stigste levensjaar scoor ik de enige goal in een Europa Cup finale. Na afloop kwam Lloyd Doesburg (reserve-doelman van Ajax, red) op me af. Hij had tranen in de ogen omdat ze verloren hadden. Mag ik dan tranen in mijn ogen hebben, omdat wij gewonnen hebben?" Zie verder Sport II Van onze speciale verslaggever STRAATSBURG Bondscoach Rinus Mi- chels maakt maandag zijn selectie voor het Ne derlands elftal bekend, dat zes dagen later het eerste trainingskamp in de voorbereiding op de Europese titelstrijd in West-Duitsland begint. Michels, woensdagavond aanwezig bij de Europese bekerfinale van Ajax in Straatsburg, heeft sinds de afzegging van Silooy en de afkeuring van Spelbos pro blemen met de bezetting van zijn defensie. „In het centrum komen we er wel uit, nu Rijkaard weer beschikbaar is. Maar over de man voor de linker kant van de defensie moet ik nog eens goed nadenken. Ik heb de oplossing niet voor handen. Silooy was de goede man, al was hij niet eens linksbenig. De laatste tijd kon je overigens merken dat hij bij zijn club Racing Paris weer op rechts speelde. Bo vendien is die Franse com petitie minder scherp. Dat kun je dan toch merken. Van Tiggelen terughalen naar links heeft ook mijn voorkeur niet. Hij heeft daar een paar interlands ge speeld, maar ik heb hem niet voor niets aan de andere kant gezet. En dat is dan nog verre van ideaal: Van Tig gelen is eigenlijk een man voor het centrum. Nee, ik moet hier nog eens goed over nadenken". Of Michels de komende weken gaat experimenteren met nieuwe mensen op links, wilde de coach niet bevesti- een. „Ik hoop meteen de goede keus te doen", aldus Michels, die de alternatieven Heus (Feyenoord) en Erwin Koeman (Mechelen) niet echt serieus neemt. De van AZ naar Feyenoord getrans fereerde Nortan en Jong- Oranjeklant Linskens (PSV) zijn Michels ook aangera den. De bondscoach begint zijn werkzaamheden met het A- elftal, dat op 12 juni in West-Duitsland de Europese titelstrijd aanvangt tegen de Sovjet Unie, op eerste pink sterdag (22 mei). Dan verza melt de selectie, waarin ze ker de PSV'ers en mogelijk Ruud Gullit ontbreken. De Eindhovense krachten Van Breukelen, Koeman, Vanen burg, Van Aerle, Kieft en Gillhaus bereiden zich dan voor op de Europa-Cupfi nale van woensdag 25 mei tegen Benfica. Gullit speelt op 23 mei in Nancy in het wereldelftal, bij het afscheid van Michel Platini. Op 24 mei speelt het ge handicapte Nederlands elf tal de oefenwedstrijd tegen Bulgarije. De dag er na ver trekt Oranje naar Zeeland om te vissen. Vervolgens worden donderdag, vrijdag en zaterdag oefenwedstrijd gespeeld tegen de amateurs van Serooskerke, Noordwijk en een Ajax-Utrecht combi natie ter gelegenheid van de erewedstrijd van Rob de Wit, op zaterdag 28 mei. Zondag en maandag zijn dan de laatste vrije dagen voor de internationals, die zich dinsdag 31 mei weer verzamelen, de dag er op de interland tegen Roemenië spelen en vervolgens op donderdag 2 juni naar West- Duitsland afreizen. Oranje slaat zijn kamp op in het na bij Düsseldorf gelegen Mett- mann. Van onze sportredactie TILBURG - Manager Hens Coerver van Roda JC heeft bij de gemeentepolitie van Kerkrade een aanklacht inge diend tegen Danny Hoekman. derland en een vader uit Suriname. Daarom heb ik niet veel zin om naar AC Milan te gaan. Dan begint men opnieuw te vergelijken. Ik ben introvert en wat verlegen. Gullit is precies het tegendeel: hij heeft al tijd een glimlach op zijn lippen en praat heel vlot. Ik weet echter niet of ik me in die situatie helemaal op mijn gemak zou voelen. Het aanbod van Barcelona is op economisch gebied niet zo spectaculair als dat van Milan. Maar Johan heeft me volledig geïnspireerd. Ik heb deze week lang met hem gesproken. En alle pro blemen met hem zijn opgelost". De sinds een week voor het be taalde voetbal afgekeurde lin kerspits takelde Coerver dins dagavond dusdanig toe dat deze voor behandeling naar het ziekenhuis moest. Hoekman sloeg de Roda-manager een paar keer op het voorhoofd. Acht hechtingen waren nood zakelijk om de wond te dichten. Aanleiding tot het incident was dat Hens Coerver Hoek man verbood om met het tweede elftal te spelen, omdat hij in de ziektewet loopt. Hoek man beweert echter dat hij nog geschikt is voor betaald voet bal. „De artsen van de bedrijfs vereniging hebben hem echter niet goedgekeurd. Dinsdag avond had ik een gesprek met Hoekman. Ik heb hem voorge steld om een herkeuring aan te Van onze correspondent BARCELONA - Trainer Leo Beenhakker heeft zijn contract met Real Madrid voor een jaar verlengd. De Nederlandse coach kan ko mend seizoen in totaal rond de 1,5 miljoen gulden aan salaris en premie verdienen, indien zijn club de felbegeerde Euro pacup wint. Real-voorzitter Ramon Men- doza is niet ingegaan op het verzoek van Beenhakker de overeenkomst met twee jaar te verlengen. De reden is dat Mendoza zwaar teleurgesteld is over de uitschakeling van zijn ploeg in het Europacuptoernooi door PSV. Beenhakker wordt hiervoor gedeeltelijk verantwoordelijk gesteld. Men begrijpt in Madrid niet goed dat Beenhakker zich als Nederlandse trainer op tak- tisch gebied zich heeft laten verrassen door het uitgekookte spel van de Eindhovense ploeg. vragen. Mocht die gunstig uit vallen, dan mag hij van mij weer voetballen. Eerder niet. Hij leek akkoord te zijn en leek mijn kantoor te willen verla ten. Hij kwam echter op zijn schreden terug en plotseling haalde hij vol uit. Hij raakte me midden op het voorhoofd. Een paar keer. Ik heb inmid dels aangifte gedaan bij de po litie", aldus het relaas van Coerver die gisteren gewoon in Tilburg de bekerfinale bij woonde. Danny Hoekman, die begin vorig jaar ernstig geblesseerd raakte door trap van Utrecht doelman Van Ede, heeft een ge heel andere lezing. „Vrijdag heb ik voor het eerst met het tweede meegespeeld. Dat ging prima, buitegewoon goed zelfs. Daar zijn ze bij Roda van ge schrokken. Ze hebben een transferwaarde-verzekering op mij afgesloten van 1 miljoen gulden. Die willen ze beuren. Wanneer ik naar een andere club ga, vangen ze hooguit een paar ton". „Roda speelt gewoon een vies spelletje. Ik heb een jaar kei hard gewerkt om terug te ko men. Nu ben ik zover dat de medici zeggen dat ik weer moet spelen, ritme opdoen. Ik heb juist zwart op wit van de art sen dat ik mag, ja zelfs moet voetballen. Als Coerver gelijk heeft had hij mij vrijdag ook niet moeten laten spelen. Ze zijn gewoon geschrokken dat het goed ging, dat hadden ze niet verwacht, omdat ik bijna nooit bij Roda train, maar op Papendal. Mijn knie is weer helemaal hersteld, dat hadden ze niet verwacht. Mijn recht op werk wordt me nu gewoon ont nomen". Danny Hoekman wordt in zijn lezing gesteund door fysio therapeut Holtkamp van het nationaal sportcentrum Pa pendal. „Hoekman is helemaal niet afgekeurd. Integendeel, hij heeft van alle kanten toestem ming om te spelen. Hij mist al leen wedstrijdritme, maar zijn knie is weer hersteld", a'1us de man, die Hoekman het ...gelo pen half jaar heeft begeleid.

de Stem | 1988 | | pagina 9