Franse burgerij komisch te kij k Pleegtonenfestival in 't Beest in Goes E Koffieconcert door harmonie en fanfare in Den Dullaert Vermeersch inspireert de Nieuwe Muziekgroep Manhuistuinconcert in Goes Van Veenendaal observeert JB333HIEO DE STEM THEATERGIDS VRIJDAG 13 ME11988 Raamtheater producties BRT orkest in casino Knokke TONEELGROEP AMSTERDAM MET 'TERUG IN DE WOESTIJN' 'De Poolreizigers' in Seeftheater Nieuwe productie van Roxane Huilmand in Singel Antwerpen Stichting Uit West per bus naar Brussel Café-theater in Tiffany Opera voor Vlaanderen ÉmI! 3ESTEM GIDS 3, VRlj NEDERLAND 3 Zeeuws-Vlaamse kunst te kijk Signaturen in Gent NOG TE ZIEN Unieke schelpen collectie DUITSLAND 1 uske en Wiske: „De T1 EEN KOFFIECONCERT op de zondagmorgen is een mooie kans voor muziekliefhebbers. In het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst concerteren zondag 15 mei twee mu ziekgezelschappen uit het Land van Hulst. De Koninklijke Ste delijke Harmonie uit Hulst o.l.v. van Johan de Witte en de R.K. Fanfare Heikant o.l.v. Staf Pilaet. De Fanfare uit Heikant heeft net als de Hulster collega een gevarieerd programma opgesteld waarvan jong en oud kunnen genieten. Voor de blazers beginnen treedt de Drumband van de Fanfare op. Daarna blaast de Heikantse groep Semper Fidelis van Sousa en gaat dan de technische toer op met werken van Van Lijnschoten, Vlak (Paso Flamenco) van Beekum (Trum pets in a hurry), Bourbon en Powel. De Drumband zorgt voor een klinkend slot. Het koffieconcert is gratis. Aanvang 11.00 uur. IN AMPER vier jaar tijd wist 'De Nieuwe Muziekgroep' zich een reputatie op te bouwen als vertolker van veelal jonge Bel gische muziek. De groep is samengesteld uit negentien muzikanten o.l.v. Mark de Smet. Voor deze groep hebben Vlaamse com ponisten speciaal muziek ge schreven, muziek die de ka- mermuziekformatie over schrijdt. De Nieuwe Muziek groep verzorgde vorig jaar creaties van Hus en ook dit seizoen verzorgen het een uit voering van twee creatie-op drachten van de Singel in Antwerpen. In de Rode Zaal worden dinsdag 17 mei rondom de LUC PHILIPS is een boeg beeld in de toneelwereld. Hij trad maanden lang op als Bompa en maakte ook furore met de creatie in 'De tuinman van de koning' van Walter van den Broeck. Deze produc tie wordt'in het Raamtheater op het Zuid in Antwerpen nog een week terug op de affiche geplaatst. Zij die Luc Philips in deze sterrol willen zien doen er goed aan te reserve ren (09.32.3.2339148). De voor stellingen zijn op 23,24,25 en 26 mei om 20.00 uur. In het Klein Raamtheater (Lange Gasthuisstraat) loopt van 12 tot 22 mei het nieuwste stuk van Pavel Kohout 'Pat, een koningsspel', met een top- cast. Ook hierin Luc Philips in de rol van Pat. Uitvoeringen op woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag om 20.00 uur. HET EERSTE concert waar mee de Academiegemeen schap in Knokke-Heist de viering van het tienjarig be staan luister wil bijzetten is dat van BRT Filharmonisch Orkest, zaterdag 14 mei in het casino van Knokke. Op het programma staan werken van Beethoven, Shos- katovitch en Dvorak. Aan het concert werken verder mee het BRT solistenkoor, cellist V. Spanoghe en pianist A. de Groote, het gemengd koor Cantabile en het jeugdkoor Rondinella, beiden uit Knok ke-Heist. De algemene leiding is in handen van gastdirigent Leopold Hager uit Wenen. Een kaartje kost 350 Frank en de aanvang is 20.00 uur. componist Vermeersch een aantal werken gespeeld. Al lereerst zes liederen voor alt, klein blazersensemble en per cussie. Vermeersch zelf zegt over dit werk „De liedvorm vereist complexiteit en een voud tegeleijkertijd. De com plexiteit heerst in de vele on derlinge relaties tussen tekst, muziek, stem, instrumenten. En hun wisselende interne hiërarchie vereist eenvoud in de muzikale middelen. Nog van Peter Vermeersch wordt een kwintet gecreëerd dat oorspronkelijk geschre ven is voor piano, cello, klari net, basklarinet en tenorsaxo foon. Nu wordt het uitgevoerd in kameroekestbewerking. Verder speelt de groep nog hedendaagse composities van Andriessen en Ligeti. Aan vang 20.00 uur. MICHAEL PALIN van Monty Python schreef 'de Poolreizi gers'. Een theaterproductie over echte en denkbeeldige poolexpedities. Hij schreef over de race naar de Noord pool die zich afspeelt in de Edwardiaanse tijd. Met Tur ken aan de horizon en Belgen die door een achterpoortje binnenslopen. Hij kwam er achter dat de poolstreek een verkeerde plaats was voor een comedie. De spelers zaten in geduffeld tot over de oren en het publiek zag geen gezich ten. De spelers van 'Het Nieuwe Fatsoen' vonden het echter de ideale locatie voor hun gag- theater. In tekenfilmstijl brengen zij het relaas van de noodlottige poolexpeditie van Umberto Nobile in een sma kelijke comedie. De groep kreeg de medewerking van de Stedelijke Academie voor Plastische Kunsten van Merksem. 'De Poolreizigers' wordt ge speeld in het alerkleinste theatertje van Antwerpen het Seeftheater waar slechts 45 mensen plaats kunnen ne men. Het theatertje ligt aan de Diepestraat 34/1 vlakbij het St. Jansplein. Het is wen selijk van te voren de plaat sen (09-32.3.6455691) te reser veren. Uitvoeringen van 'De Poolreizigers' zijn op 20,21,27 en 28 mei en 3,4,10 en 11 juni. Aanvang telkens om 20.30 uur. Van onze kunstredactie VEEL KRITIEK is er de laatste weken over Toneel groep Amsterdam van re gisseur Gerardjan Rijn ders uitgestort. Er zou slechts toneel voor in gewijden worden gemaakt. Het nieuwe repertoiregezel schap zou zijn 9,4 miljoen gul den subsidie niet waard zijn. Maar tot nog toe was dit uit Publiekstheater en toneel groep Centrum voortgekomen ensemble het enige repertoi regezelschap dat dit seizoen voor een aantal spannende to neelvoorstellingen heeft ge zorgd. Dat deze, behalve 'Ba keliet', slecht werden bezocht, kan ook op het conto van een ten onrechte argwanend pu bliek worden geschreven. Van Gerardjan Rijnders kunnen uiteraard geen gezel lige, behaaglijke voorstellin gen worden verwacht. Hij houdt ervan het publiek tot nadenken te stemmen, ook al bedient hij zich vaak van hi larische effectea Dat hij uit sluitend toneel maakt voor een klein groepje sectariërs kan echter niet worden be weerd. Zijn vermakelijke ver sie van 'Terug in de woestijn' van Bernard-Marie Koltès is zelfs heel aantrekkelijk voor een breed publiek. Letterlijk opgeblazen burgers met ver vette lijven, dikke schubbige nekken en onderkinnen wor den te kijk gezet in een toe gankelijke komedie. Vorige maand werd in Am sterdam de wereldpremière van dit stuk van de jonge Franse toneelschrijver Koltès gehouden. De ontvangst was zonder meer lovend. Tot nog toe schreef Koltès, een soort eigentijdse Beckett met zijn sombere levensbeschouwing en literaire monologen, uit sluitend serieuze stukken. 'Westkaai' en 'In de eenzaam heid van de katoenvelden' de den niet vermoeden dat er ook nog een humorist achter deze schrijver verscholen zat. 'Terug in de woestijn' speelt rond 1960 in een niet nader ge noemde Franse provincie- Scène uit 'Terug naar de woestijn' door Toneelgroep Amsterdam. Met v.l.n.r. Sigrid Koetse, Kitty Courbois, Ingeborg Elzevier en Peter Oosthoek. - foto kees de graaff plaats. Frankrijk is politiek in heftige beroering door de Al gerijnse oorlog. De OAS be strijdt de regering van presi dent De Gaulle, die geen af stand wil doen van haar kolo nie. Bovendien leeft nog de herinnering aan de Tweede Wereldoorlog en aan de colla borateurs met de Duitsers. De gezeten burgerij van het stadje is uitsluitend uit op geld en macht, terwijl racisme heel gewoon is. Mathilde Serpenoise (Sigrid Koetse) keert tijdens het hoogtepunt van de Algerijnse oorlog met haar twee vader loze kinderen terug uit de Franse kolonie naar de garni zoensstad van haar jeugd. In 1945 is zij daar vertrokken, kaal geschoren, nadat haar broer en de commissaris van politie haar ervan hadden verdacht dat ze een kind van een Duitser had. Nu komt zij haar huis opeisen en dat bete kent voor haar broer Adrien (Peter Oosthoek), dat zijn zorgvuldig opgebouwde maatschappelijk aanzien en kapitaal worden bedreigd. 'Terug in de woestijn' is een wrange komedie, die door Rijnders een dubbelzinnig uiterlijk aangemeten heeft gekregen. Breedsprakige, fi losofische uitspraken ontbre ken niet, maar over het alge meen zijn Koltès dialogen be grijpelijker en grotesker ge worden. Zijn haat tegen het ROXANE HUILMAND maakt deel uit van RO SAS, het dansgezelschap onder leiding van Anne Teresa De Keersmaeker. In 1984 werkte zij ook mee aan Balatum, de eerste productie van Michèle Anne De Mey. Nu wordt haar nieuwste choreogra fie gedanst in de Rode zaal van de Singel in Antwer pen op 19,20 en 21 mei. Haar eerste choreografie 'Muurwerk' ging ander half jaar geleden in pre mière. Het kende een enorm succes. Muurwerk is een solovoorstelling die gedanst wordt in een door stenen muren afgebakende ruimte. De opbouw van de voorstelling is streng en beheerst. De dans getuigt van een grote fysieke be heersing, is sober en ex pressief zonder in te spelen op effecten. De muziek is geschreven door pianist Maximalist en componist Walter Hus. Ook de belich- Roxane Huilmand. - foto archief de stem ting van Wolfgang Kolb is een belangrijk onderdeel van het optreden. Na dit veelbelovende de buut komt Roxane Huil mand met nog vier dansers haar nieuwste productie voorstellen. Aanvang tel kens 20.00 uur. HET EERSTE Manhuistuinconcert in Goes van dit seizoen vindt aanstaande zondag, 15 mei, plaats. De fanfare Oefening en Uitspanning uit Kattendijke zal als eerste orkestS de kiosk in de Manhuistuin betreden. Het concert duurt van 12.00 tot 13.00 uur. De toegang is gratis. De Manhuistuin is te bereiken via het poortje naast de Zeeuwse Muziekschool in de Zuster straat. Bij slecht weer wijken de muziaknten uit naar de Grote Kerk. Oefening en Uitspanning is een van de kleinere korpsen in de gemeente Goes. De vereniging vervult in Kattendijke een belangrijke rol. Tot en met eind september vindt er vrijwel iedere week een concert in de Manhuistuin plaats. BANDS EN artiesten die afwijken van de gangbare paden binnen de pop- en rockmuziek zijn vanavond en morgen te zien en te ho ren in 't Beest in Goes. Ze spelen tijdens de derde af levering van het Pleegto nenfestival, de Zeeuwse versie van het bekendere Tegentonenfestival dat ieder jaar in de Amster damse poptempel Paradiso plaatsvindt. Paradiso, Tivoli in Utrecht en 't Paard in Den Haag werken mee aan de totstandkoming van het festival. Vanavond is het om 21.30 uur de beurt aan Zoogz Rift met zijn band No nentity. Hij is al sinds 1965 be zig met muziek, schilderen, acteren en schrijven. Hij is te plaatsen tussen andere cult- figuren als Frank Zappa en Captain Beefheart; avant- garde, free-jazz, gestoorde funk en wilde rock. Daarna speelt Big Stick, een nieuw duo uit New York, bestaande uit John Gill en Yanna Trance. Ze brengen harde muziek, waarbij de fuzzbox veelvuldig uit de kast wordt gehaald voor de ver vormde gitaargeluiden. Het duo vergeet niet een dosis hu mor in hun muziek te stoppen. De laatste band vanavond is Killdozer, een driemansfor matie uit Wisconsin met als instrumenten bas, gitaar en drums. De muziek is lang zaam en malend en eigenlijk met niets te vergelijken. De teksten bestaan uit de mafste verhalen. In het repertoire heeft Killdozer covers van on dermeer Neil Young en Neil Diamond. Zaterdagavond wordt ge opend door Banabila en Tefa- rut. Michel Banabila maakt muziek voor film en video en debuteerde in 1983 met een in eigen beheer gemaakte elpee. Hij maakt melodieuze mini male muziek met veel niet- westerse invloeden, gespeeld op al dan niet traditionele in strumenten. Het repertoire van Tango Cuarto varieert van de te kende Tango El Choclo uit de negentiende eeuw tot de mo derne tango's la Astor Pia- zolla. Leider van de groep is de Argentijn Juan Tajes. Tussendoor brengt Cor Witjes chansons te gehore. Hij is vooral bekend van zijn Trio Cor Witjes. Als solo-artiest begeleidt hij zich op gitaar en accordeon. De afsluiter van het Pleeg tonenfestival is de Gentse groep Union.De Muziek lijkt op die van John Lurie en The Lounge Lizzards uit de begin tijd. Ook invloeden van Pere Ubu, Beefheart, Defunkt, Bela Bartok en James White. De groep bestaat uit zes per sonen. De entree kost iedere avond tien gulden. De aanvangstijd is iedere keer 21.30 uur. reactionaire burgerdom uit zijn jeugd valt te beluisteren onder het kluchtige oppervlak van de gebeurtenissen. Een bizar stuk waaraan Rijnders slapstick-elementen en kluchtigheid heeft toege voegd. Kitty Courbois schit tert als dienstbode, ook al he lemaal opgeblazen van vet zucht, net als haar zelfvol dane egoïstische bazen. De overige rollen worden ge speeld door Catherine ten Bruggencate, Han Kerkhoffs, Ingeborg Elzevier, Cas Enklaar, Hugo Koolschijn en nog negen anderen. Het decor van Paul Gallis bevat een pompeuze voorgevel, voort durend in beweging en van alle kanten in licht gezet. Het bijzondere kap- en gri- mewerk van Leonie Barendse, Suzette van Rooyen en Wim Verheyeh mag in dit geval wel apart genoemd worden, want zij leverden een onge wone prestatie met al die op geblazen dikbuiken met hun lubberige, vette nekken. De vertaling uit het Frans is van Thérèse Cornips, gerenom meerd vertaalster van o.a. het werk van Proust in het Ne derlands. Terug naar de woestijn' van Bernard-Marie Koltès door Toneelgroepgroep Am sterdam (regie Gerardjan Rijnders) is op dinsdag 17 mei in Concordia Breda. HET SEIZOEN in het Paleis voor Schone Kunsten in Brus sel wordt 8 juni besloten met een galaconcert. De Stichting Uit West Zeeuwsch-Vlaande ren heeft naar dit laatste mu zikale evenement een busreis gepland. Zij die meewillen kunnen het best hun plaats zo snel mogelijk reserveren via 'Den Hoekzak' in Oostburg. Van maandag tot en met vrij dag tussen 9.30 en 11.30 uur. (01170-3377). In Brussel treedt woensdag 8 juni om 20.00 uur het Royal Philharmonic Orchestra op o.l.v. Vladimir Ashkenazy. Op het programma de vierde symfonie in e van J. Brahms en de zesde symfonie in b van D. Shostakovich. TIFFANY IN Hulst pakt tij dens de Meikermis weer uit met een puur stukje theater. Zaterdag 14 mei wordt door het gezelschap Multatuli uit Antwerpen een café-theater stuk opgevoerd. Deze groep heeft al verschillenden keren het Hulster publiek verrast met levensecht toneelspel. Deze keer wordt de creatie 'Dadada MC2' van Hernan dez en Moro opgevoerd. Een heerlijk blijspel in een regie van Guido Maeremans. De spelers zingen bovendien een aantal aantrekkelijke liedjes die geschreven zijn door Pa trick Hiketick. In 'Dadada' wordt het bi zarre wereldje van een peuter uitgetekend. Iedereen heeft zich wel eens over een wieg of box gebogen en toen tegen het onschuldige wicht de groots mogelijke onzin staan uitkra men. In dit blijspel vraagt de auteur zich af wat de baby zelf over deze bizarre toe stand denkt. Drie peuters, twee jongens en een meisje, geven de toe schouwers een indruk van het 'intieme groepsleven' in de box van een kindercrèche. Dit leidt tot doldwaze situaties en er wordt ongelofelijk veel af- gebrabbeld. De voorstelling begint om 21.00 uur. De toegangskaarten kosten tien gulden en na af loop is er gelegenheid om te dansen op de muziek van het huisorkest 'The Tiffany- band'. De kaarten kunnen be steld worden via Tiffany Hulst (01140-14871). DE GEBOUWEN in Gent en in Antwerpen worden mo menteel door het personeel van de Opera voor Vlaande ren bezet. De bezetting duurt al ettelijke dagen en men heeft te kennen gegeven deze keer tot het uiterste te gaan. Een bezetting om de onvrede te laten blijken. Een lang ver haal dat natuurlijk om de centjes draait en ook vraagt om een erkenning van het Vlaamse operawereldje. Indien de bezetting be-ein- digd wordt worden de uitvoe ringen hernomen. Momenteel draait het Ballet van Vlaan deren de lenige vingers. In Antwerpen kregen zij niet de kans om het Lentepro gramma te dansen. Hopenlijk gaat de productie wel door in Gent. De voorstellingen staan geprogrammeerd op 12,13 en 14 mei om 19.30 uur en 15 mei om 15.00 uur. In Antwerpen zou o.l.v. van Frits Celis de sprookjesach tige productie 'Marouf' van Rabaud gespeeld en gezongen worden. Opvoeringen op za terdag 14 en vrijdag 20 mei om 19.30 uur en zondag 22 mei om 15.00 uur. Het is raadzaam van te voren te bellen om ver zekerd te zijn van een kaartje én een voorstelling. [RO's jongerenprogramma Z. je ogen' bespreekt het _hema 'afscheid'. Als een be- lin(je vriend of vriendin je ''Vwel zegt is afscheid ne- ,en een beetje sterven. Maar Fscheid nemen kan ook een „luchting betekenen. Van- rond wordt over deze ver- ellende gevoelsaspecten beetje gefilosofeerd. Werk van Hendrik van Veenendaal. »reken over een gevange- ismaat, die 300.000 Mark eeft verborgen. Steiger was eroordeeld wegens een ver van de Rotterdamse kunstschilder Hendrik van Veenen- rachting. Bij de gevange- GALERIE ESPRIT in Clinge toont tot en met zondag 12 juni schilderijen, gemengde technieken en zeefdrukken daal. De expositie laat duidelijk zien dat Van Veenendaal zich snel ontwikkelt. Twee jaar geleden exposeerde hij nog realistisch opgezette landschappen. Nu zijn het diepdoorvoelde expressies van emoties die landschappen bij hem oproepen. Het Meurge- bruik is functioneel en sterk impressionistisch. De voortdurend veranderende lichtval op het landschap ondergaat de kunste naar als een belevenis en die emotie legt hij in sterke abstracte schilderijen vast. Het gaat van Veenendaal niet alleen om het in beeld brengen van tijd en ruimte. Het zijn vooral de tegenstrijdige spannings velden, een even stilvallende beweging, een vluchtig moment dat hem intrigeert. Ruimte en licht zijn de belangrijkste aspec ten van zijn werk. Hendrik van Veenendaal studeerde aan de leeuwenburg Academie in groningen en de Academie voor Beeldende Kun sten in Rotterdam. Hij exposeerde vooral in Noord Nederland en Duitsland. Het is de tweede solo-tentoonstelling van hemic Galerie Esprit in Clinge. De galerie is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur en op afspraak. m 22.50 Onze ouwe ispoort staat ook zijn vrouw wachten, die hem alleen omt mededelen, dat ze van em wil scheiden, 's Avonds luis wordt er van buiten op «iger geschoten. TIJDENS DE Geuzenfeesten in Biervliet is er een tentoon stelling in de basisschool 'De Komme'. Tien exposanten to nen daar hun werk. Zeeuws- Vlamingen of in dese streek wonende kunstenaars verzor gen een driedaags kunsteve nement. De variatie is groot. De be langstellenden krijgen een zorgvuldig samengesteld boe ket kunst. Gisteren (donder dag 12 mei) werd de expositie geopend van tekeningen, et sen, litho's, zeefdrukken en sculpturen. Vandag en mor gen kunnen de geïnteresseer den terecht tussen 14.00 en 19.00 uur. De exposanten zijn Jaap Clement, Philip Wiesman en Horst de Blaere (etsen) Lies- beth Hüser (lino's) Theo Jor- dans (litho's) Wim Krull (fo tografieken) Ridette Martens (tekeningen) Annelies Soet (zeefdrukken) Ernest Joa chim (sculpturen) en Theo Steyaert (pastels). Blik op Bombay, te zien in Gent. HET MUSEUM van Heden daagse Kunst in Gent is een voorbeeld voor vele musea in Europa, Het durft het aan om gewaagde exposities te orga niseren. Tentoonstellingen die tegenstrijdigheid oproepen bij de toeschouwers en die ook vaak bedoeld zijn om de dis cussie rondom kunst levendig te houden. Tot 12 juni loopt de ten toonstelling 'Signaturen', waarin het museum terug grijpt naar het verleden. Een belangrijke plaats nemen de tekeningen van de zeer om streden kunstenaar Joseph Beuys en de creaties van Wols in. Tekeningen zijn 'handteke ningen' van de kunstenaar. Uitingen op kleine schaal die het oeuvre verraden en het karakter en de persoonlij k- heid tonen van de maker er van. De expositie toont frag menten, scherven van de ka rakters van veertien beel dende kunstenaars. Tiental len tekeningen (soms krabbels op pakpapier) tonen de rijke ideeënwereld van Beuys. Een kleine vijftig schetsen tonen de complexiteit van Wols. Naast deze twee spilfiguren is er werk te zien van heden daagse kunstenaars zoals Artschwager, Klemm, Leroy, Goodwin, Salvadori, Dierickx, Partenheimer, Newman, Vir tue. Van den Broek, Biber- stein en Fabre. Van deze laat ste twee eigenaardige werken, een metersgroot doek en een garageachtige kast die volle dig bewerkt zijn met blauwe bic-pennen. 'Signaturen' wordt als de belangrijkste expositie gezien die het Museum van Heden daagse Kunsten in Gent houdt. De tekeningen roepen een vraagstelling op waar de toeschouwer rechtstreeks bij betrokken wordt. Het zijn di recte contactafdrukken van het hedendaagse denken over kunst. Tegelijkertijd is er in de koepelzaal een tentoonstelling van foto's over India, prach tige zichten op het land waar de commercie, godsdienst, toerisme en armoede samen gaan. Zichten op Benares, de ganges, Bombay en Calcutta. Het Museum is dagelijks (behalve maandag) geopend van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 17.30 uur. L'Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Gs- lerie Esprit in Clinge. De Dikke van Dale Sluis - Beeldende kunst uit de vaste collectie van Galerie Esprit ii Clinge. Churchill Hotel Terneuzen Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Bank Paribas Hulst. Werk van Leon de Buck. Open tij dens winkeluren. Zeeuws Museum Middelburg Aanwinsten in 1987. Tot en met 15 mei. Open dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur, zaterdag tot en met maandag 13.30 tot 17.00 uur. De Media Eeklo. Videokunst van Paul Rutkovsky. De Singel Antwerpen. Ten toonstelling over de Oosten rijkse architect Adolf Lo<& Tot en met 29 mei. Open dins dag tot en met zondag van 14.00 tot 18.30 uur. Stadhuis Terneuzen. Collages van gedroogde planten bloemen van Lien van dei Pers. Tot en met 20 mei. Open tijdens kantooruren. Kindergalerie Bellemam Axel. Illustraties van Kris- Kras. De hele maand Open tijdens winkeluren. Art House Biervliet. Ten toonstellingen 'Agripictuia ter gelegenheid van de Geu zenfeesten. Tot 31 mei. werk van Gerard van Grie ken, Loes Cozijnsen en Sia Braakman. Streekmuseum Axel. Schel pententoonstelling. Tot H met 24 mei. Galerie Esprit Clinge. Schil derij en van Van Veenendaal Open woensdag tot en mei zondag van 13.30 tot 17,30 uur en op afspraak. Tot en met li juni. Museum voor Hedendaags Kunst Gent. 'Signaturen' werk van veertien verschil lende beeldende kunstenaars Open: van 10.00 tot 12.00 er van 13.30 tot 17.30 uur, be halve maandag. Tot 12 juni. IN HET Streekmuseum vat Axel kunnen de bezoekers tó en met 24 mei een kijkje ne men in de grote zaal waar heer G. de Zeeuw uit Zaan- slag zijn schelpencollectie ex poseert. Deze zee-biologische privé verzameling is uniek. Hij he vat schatten uit de onderwa terwereld. prachtige schelp® en zeesterren liggen er in vitrines naast zee-c krabben en koralen. Er zij' ook bijzondere exemplaren# bewonderen zoals een Buts- kop skelet (het ondier uit W hellegat) uit 1757 en ande# fossielen, gesteenten en min® ralen. Een bezoek aan de expo® tie kan gecombineerd word® met een hernieuwde kennis making met het Streekmu seum Axel. 20.29 Pianist Glenn Gould verband met het Glenn iould Symposium in Am- erdam brengt de NOS van- vond een filmportret van de anadese pianist. Vijf jaar eleden overleed Glenn ould op 50-jarige leeftijd, ij kreeg de naam excen- riek te zijn, omdat hij al op jn 33ste besloot niet meer te treden. Gould wilde al en nog grammofoonplaten laken. Kenners beschouwen Canadees als een van de es te Bach-vertolkers. Zijn iterpretatie van de Gold- :rg-variaties wordt beju- eld. In dit portret onthult ould, waarom hij ophield et concerteren en ook, dat et Bach maar Orlando ibbons zijn lievelingscom- mist is. 23.00 Heut' abend ast van Joachim Fuchsber- :r in 'Heut'abend' is ditmaal »y Black. De zanger vertelt fer de ups en downs in zijn ven. In de zestiger jaren as Roy Black een van de ipulairste schlagerzangers in Duitsland. Meer dan tien iljoen verkochte singles, 15 iljoen verkochte elpees en jf gouden platen getuigen lar nog van. Na de schla- rperiode beleefde hij een mcarrière. In het midden in de zeventiger jaren vam echter de klad in de ritse schlager en liep ook oy Blacks platen-omzet te- KRO TROS 13.00 slecht! 15.30 15.50 16.15 16.40 17.00 Ahrei 18.00 18.25 Afl.: 18.50 (6). 18.55 19.00 19.25 Afl.: 20.00 20.29 i (2). 21.30 over j 22.20 - 22.50 2350 1 Squas 00.20 NOS 09.00 slecht 13.00 slecht 17.15 slecht 17.20 17.30 17.40 18.00 Nedei in Ni 18.30 verb 19.00 19.10 jeugi 19.25 20.00 20.29 speel Cana geled 22.30 22.40 slecht 14.00 17.00 1755 18.00 18.05 18.30 hitp: lu 2H dJ 2or>"1 daklozen onder de [vn Ml ze hier niet lanter kunnen «n%%asi!Xïf' Luister. 0f uren zw «7 esnee eens "06 oezeiFoe ok. Wees voorziihlti, je niet missen. he lente, hoor i v*r beveelt U HE APtN 1

de Stem | 1988 | | pagina 20