'VERBINDING TUSSEN KUST EN ACHTERLAND MOET BETER' Maanden celstraf voor verboden wapenbezit 'Niet doorvertellen hoor, maar we weten niks' Twee volks ontdekken POLITIERAPPORT SCHIETINGEN 'WALL STREE' PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN Lekkage bij Dow-Chemical Blaauw koning van Grote Gat DE STEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 13 ME11988 SLUIS - Wil de gemeente Sluis in de nabije toekomst op toeristisch vlak een rol van betekenis blijven spe len, dan moet de verbinding tussen kust en achterland aanzienlijk worden verbe terd. Dolle woensdagen weer in Breskens i BIJ GROTE BEURT OF I REPARATIE APK I APK-KEURING GRATIS V: van de BMW-dealer Garage Verbrvggebv USA-PROJECT SCHOLENGEMEENSCHAP HET ZWIN OOSTBURG Ruim één miljoen schade bij brand Westdorpe Terneuzen Ondernemers steunen de reddingsbrigade Avondvierdaagse in IJzendijke Koningsschieting St.-Sebastiaan Wall Street in Manhattan, Ne ciële hart van de kapitalis plaats waar het Dow Jones-g zicht van de wereldeconomie lanten en beurshandelaren vreugde kan drijven. Wie ke den niet? Bezeten mannen me lijk in de weer om de ieder c aandelenkoersen door te gevt Beeldschermen die de laats, winsten opspuien. 'RITA, SUE AND BOB T< T16 Sluis toeristisch aantrekkelijk Van onze verslaggever Een grotere toegankelijkheid van het achterland zal, volgens de deskundigen van het archi tectenbureau Rothuizen en 't Hooft bv uit Goes, dat in op dracht van de gemeente Sluis een recreatienota opstelde, lei den tot een grotere aantrek kingskracht van Sluis en een sterkere waardering van het landschap. Ook dienen er in de gemeente Sluis volgens de onderzoekers landschap- versterkende maatregelen genomen worden. Gedacht wordt dan aan het aanleggen van bossen in het kustge bied en het beplanten van dijken en langs wegen. De gemeente moet verder trachten de landschappelijke verschillen als mede de diverse recreatievormen, zo als dag- en verblijfsrecreatie, te handhaven. Deze diversiteit is een van de sterke punten van Sluis. Andere sterke punten zijn de grote oppervlakken duin en strandgebied, het natuurreservaat 't Zwin, de cul tuur-historische rijkdommen in Sluis, Retranchement en Sint-Anna ter Muiden, het groot aantal winkels en horecagelegenheden, de Vlaamse cul tuursteden op een steenworp afstand en de nog niet aangewende potentie van het gebied voor de openlucht- en verblij fsrecreatie. De onderzoekers menen dat Sluis de potentie heeft, dankzij het voorzienin genniveau, om toeristen te trekken uit Vlaanderen, Duitsland, 'Noord- Frankrijk, maar ook Engeland, zeker na het gereedkomen van de Kanaal tunnel. Het ontbreken van bossen, direct bij de kust, is een minpunt. Evenals de gebrekkige toeristische infrastruc tuur. Gepleit wordt dan ook voor de aanleg van voet- en fietspaden, als mede ruiterpaden en picknickplaat sen, de bouw van een elkweer-voor- ziening en het verbeteren van het openbaar vervoer. De onderzoekers constateren verder dat de mogelijkhe den voor de dagrecreatie in Sluis, met name het cultiveren van de beziens waardigheden, niet optimaal benut worden. Het voorzieningenpakket van Sluis is teveel afgestemd op de dagrecreant. De onderzoekers concluderen een ge brek aan sociaal-culturele voorzie ningen en het ontbreken van een el- kweer-voorziening afgestemd op de Nederlandse vraag. Het openbaar vervoer tussen Sluis, overige plaatsen en kust is volgens de onderzoekers beneden alle peil. Voorts constateren zij een tekort aan hotel bedden. Gepleit wordt voorts voor een betere promotie van de toeristische en recreatieve mogelijkheden van de ge meente. Om het toeristisch pakket van Sluis nog aantrekkelijker te maken dan het nu is adviseren ze het gemeentebe stuur om zo nodig in samenwerking met Oostburg te streven naar de bouw van een degelijke elkweer-voorzie ning. De aanleg van fiets- voet- en ruiterpaden en de bossen zijn een tweede item. Daarnaast moeten de voorzieningen op de bestaande kam peerterreinen verbeterd worden. Zo ook de zomerhuizen. Gepleit wordt echter niet voor een uitbreiding van het aantal zomerwo ningen in complexen. De legalisering van mini-campings-het kamperen bij de boer-moet niet worden uitge steld. Bij de kern Retranchement is er volgens het bureau ruimte voor een klein bungalowpark. Comfortabele onderkomens worden gemist. Met deze maatregel hopen de onderzoe kers het voorzieningenniveau in de kern Retranchement (sterk vergrij zend) weer op te krikken. Sluis moet roem vergaren met win kel, horeca en verblij fsvoorzieningen op hoog niveau. Voor de bevordering van de recreatie moeten de sterke punten van de stad beter uitgebuit worden. Gedacht wordt dan aan fees ten, sportmanifestaties, muziekcon coursen en festivals, een-zo mogelij- k-educatief attractiepunt, het open stellen van de binnenwateren voor watersportdoeleinden en de openstel ling van het stadhuis voor voor expo sities en muziekvoorstellingen. Tussen de Damsche Vaart en de Sint-Annastraat moeten hotels, dan wel appartementen, verrijzen. De dekzandrug in het landschap tussen Heille en Sluis moet bebost worden. Verder zouden de onderzoe kers graag zien dat het streekland- bouwmuseum als attractie wordt uit gebouwd. De gemeente moet in deze een coördinerende rol spelen. De recreatienota van de gemeente Sluis wordt dinsdag 17 mei besproken door de leden van de commissie voor algemeen bestuurlijke zaken. De ver gadering in het begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Een revolver, een hagelgeweer en een pistool plus zo'n 350 patronen. Dat was de oogst voor de politie na een huiszoeking bij F. van P. op het Zierkzeese woonwagenkamp. Een en ander had plaats gevon den in juni 1987, maar dinsdag stond Van P. voor de Middel burgse politierechter. Hij ont kende de eigenaar van de wa pens te zijn. Alleen het pistool had hij 'wel eens in zijn handen gehad', maar dat deed het niet eens, beweerde hij. Zowel de officier van justitie als rechter, mr. Janzen-van Oosten hechtte weinig geloof aan P.'s verhaal. Conform de eis werd hij tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. J. van de K. uit Middelburg kwam er een stuk beter van af. Een kogelgeweer dat hij van een buurman kocht, zou hem goede diensten bewijzen als hij lid werd van en schietvereni ging. Eenmaal bij die club, bleek hij reglementair pas na één jaar zelfstandig te mogen schieten. Een vuurwapen in zijn bezit hebben was niet toe gestaan. Om die reden gaf hij het vuurwapen in bewaring bij een Bredase kennis.De politie rook lont en Van de K. werd overtreding van de vuurwa- penwet ten laste gelegd. „Slordigheid troef", sprak mr. Tempel en noemde Van de K. 'een van de kleine scha kelt] es in het illegale wapen circuit'. Omdat hij beter had moeten weten kreeg hij een on voorwaardelijke boete van ƒ600. Van de K. vond die eis 'schappelijk', mr. Janzen-van Oosten wilde even schappelijk zijn en vonniste conform. MG. uit Vlissingen zou op 30 november 1987 het plafond van een politiecel in Middel burg hebben vernield, zelf be weerde hij dat hij er alleen een plaats had uit gehaald. „Ik was bang dat die op mijn hoofd zou vallen, want hij zat maar met een spijker vast. Om die reden en om sigaretten te zoeken was hij op de wc-pot geklommen. Dat hadden de verbalisanten gezien op het tv-circuit en ver volgens mocht G. even 'luch- ten'.Bij zijn terugkomst was de plafondplaat kapot, maar G. ontkende dat te hebben gedaan. Mr.' Tempel vroeg om aan houding van de zaak om de verbalisanten nader te horen, hetgeen G.'s raadsman ontlok te: „Een dure grap voor justitie en dat voor ƒ85 schade". Mr. Janzen-van Oosten stelde nuchter vast dat rechtspraak duur is en hield de zaak aan. BRESKENS - Dit jaar ont breken de dolle woensdagen in Breskens niet. De organi satoren hebben van de fou ten van vorig jaar geleerd. Met steun en financiële bij dragen van de winkeliers vereniging, de plaatselijke VW, de visserijvereniging en de horeca slagen ze er dit seizoen zeker in Breskens op zijn best te promoten. De festiviteiten beginnen 13 juli op het Spuiplein. De op- einng wordt verricht door bur gemeester J. Kruize. De plaat selijke muziekvereniging on dersteunt de opening muzikaal. Krijn Torringa presenteert deze avond een programma in de kiosk, waarin goochelaar Manco Potman en de zangeres Channah optreden. De tweede dolle woensdag is voor de kinderen. Dan komen de Fabeltjeskrant met onder andere Ed en Willem Bever en nog vele anderen naar Bres kens. Op 27 juli is er een groot wa terspektakel te verwachten. De vierde dolle woensdag is 3 augustus met de Will Wight Kindershow, waarin een buik spreker, een clown en een goo chelaar optreden. Op deze avond is er een tentoonstelling van kleine huisdieren. Op 10 augustus treedt Piet Brakman op en waarschijnlijk presen teert hij deze avond zijn nieuwe elpee. Op 17 augustus zijn de festi viteiten op het Oranjeplein. Dan komt De Sporttour van voetbalvereniging Internatio naal naar Breskens. Door de vele activiteiten die deze avond worden geboden is het Spui plein te klein. Daarom wordt er voor deze keer uitgeweken naar het Oranjeplein. De laat ste avond is 25 augustus. Dan is er een braderie. Deze begint om 13.00 uur. Alle dolle woensda gen beginnen om 19.00 uur. Te vens zijn er diverse kramen, attracties, een kleine kermis, een barbecue en wordt er vis verkocht. (ADVERTENTIE) 2osVoet BB® SINDS 1910 VERTROUWO VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS JR v a. 350.- te y Fri ed van Eeöenslraau TERNEUZEN lel 01150-13456 JR Zandepiem 17 KLOOSTERZANDE leiOiuB 1412* •»»>»-»»»»»>»»>->» ->-»■»»->»? Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 Het Oostburgse vrijheidsbeeld. - FOTO'S DE STEM/CORJ.DE BOER ALLE BRUGKLASSERS en de leerlingen uit het tweede jaar van de Scho lengemeenschap 't Zwin in Oostburg moesten er woensdag aan geloven. Het project over de Verenigde Staten van Amerika - of liever - the USA vergde ieders betrokkenheid. De ouders van de leerlingen en andere belangstellenden konden in de middaguren een kijkje komen nemen, vandaar dat het docenten team van iedereen een brok inzet eiste. Een kinderlijke kijk op een schoolproject. Van onze correspondent RILLAND - Een grote uit slaande brand in Rilland heeft gisteren voor ruim één miljoen gulden schade aan gericht. Twee grote graanschuren en een schuur met onder meer hooi, aardappelen, graan, acht landbouwwagens en drie ploe gen, gingen in de vlammen op. De brandweerkorpsen van Rilland, Krabbendijke, Waarde en Kruiningen wisten het vuur in een grote schuur met var kens bijtijds te blussen. De technische recherche van de rijkspolitie in Middelburg stelt een onderzoek in naar de oor zaak van de brand. (ADVERTENTIE) S Door Conny van Gremberghe A HET WAS in de jaren '70 mode om binnen pedagogi sche kringen een loflied te zingen over de voordelen van het thematisch onder wijs. Op de rijkspedagogi- sche academie in Middel burg schotelde de plaatse lijke historicus en oud raadslid Ar Visser dagelijks de onderwijzers-in-spe de voordelen van het project matig onderwijs voor. De pedagoog Ad Plattier deed niet anders. Op andere voormalige kweekscholen gebeurde hetzelfde. Van daar dat tegenwoordig on derwijsgevend Nederland bij tijd en wijle de school jeugd vergast op een pro ject. Zo ook in Oostburg. Beefburgers gebakken door de leraar Frans. Maandenlange voorbereidin gen gingen, als we leerkracht P. Roozen van de scholenge meenschap 't Zwin mogen gelo ven, aan de projectdagen voor af. De docenten werden geïn strueerd, er werden contacten gelegd met het bedrijfsleven om materiële of financiële steun te leveren, de ambassade werd ingeschakeld om infor matie te leveren en sportver enigingen en bonden, die ty pisch Amerikaanse sporten be drijven, werden gevraagd om materiaal te leveren. Er werd een opzet van het project gemaakt. Bekeken of er genoeg kraampjes te vinden waren en gedokterd over doel stellingen en beginsituaties. Eenmaal het project op papier, toen de dagen om de zaak uit te voeren. Per klas werd een keuze ge maakt uit zestig onderwerpen die betrekking hadden op de Verenigde Staten. Rhoda Kos ter uit Breskens en Sharon Pa- ridaen uit Aardenburg kregen 'typisch Amerikaanse sporten' op hun bordje. „Dinsdag heb ben we allerlei dingen moeten opzoeken, plakken en affiches maken. Dat was heel wat werk, maar best leuk," vertelt Rhoda, parmantig gezeten in haar in formatiestalletje. Het plak- en knipwerk heeft haar klaarblijkelijk veel tijd en moeite gekost, want ondanks het zelfgetekende bord 'Vraag om informatie' weet ze weinig over de Amerikaanse sporten zoals football en baseball te vertellen. „Oh, maar dat geeft niet hoor," valt Sharon haar bij, „we hebben hier papiertjes genoeg liggen. Dat wij niets over die sporten weten, dat hoeft iemand anders toch niet te weten. Ik hoop wel dat je het niet verder vertelt." In de 'Hollywood-videokamer' laait het ook niet van enthou siasme. Een groepje brugklas sers heeft haar toevlucht ge zocht in het kelderkamertje. Geen leraar in de buurt. „Lek ker rustig," constateert een leerling, die op zijn gemak gaat zitten. „Wanneer is er hier iets te zien," vraagt een ander. „Over een uur pas," wordt er geantwoord. Een leerkracht komt binnen en maakt een einde aan het aangenaam verpozen. „Welke klas zit je, M-2-C-1, dan hoor je hier niet te zitten. Vooruit. Naar je groep," gebiedt hij. Mopperend komt het groepje recht en hobbelt de trap op naar boven. „Shit", klinkt het door het traplokaal. Op de binnenplaats proberen Oostburgse Cheergirls zich warm te lopen, net op een mo ment dat een brugklasleerling met veel animo omstanders op de hoogte brengt van de Ja panse aanval op Pearl Harbour in 1941. Met wijdse gebaren verhaalt hij over de plotseling aanval, hij weet het te brengen, zelfs de spanning klinkt in zijn verhaal. „Zet hem op, geef die ande ren op de kop," gillen de mei den, alsof er een stel bommen werpers over de speelplaats Lek HULST - In de nacht van woensdag op donderdag zijn van een aan de Buthstraat te Hulst geparkeerd staande personenaS van R. T. uit Hulst twee banden met een scherp voorwerp le|, gestoken. Een schadepost van ongeveer 300 gulden. BINGO - Zaalvoetbalvereni ging 't Polderken houdt van daag een bingo- en dans avond in 't Oude Raedthuys. Het orkest Midnight zorgt voor de dansmuziek. Aan vang 19.30 uur. POLDERSTERRIT - Toer club Westdorpe houdt zondag 15 mei de Poldersterrit. Deel nemers kunnen hun toer- boekje laten afstempelen tus sen 09.30 en 11.00 uur in café 't Oude Raedthuys. ROMMEL - Carnavalsstich ting De Koeters haalt zater dag 14 mei rommel op in het dorp voor de Graaf Jansfees ten van 11 juni. De leden bel len huis-aan-huis aan, dus men wordt verzocht de rom mel niet langs de straat te zetten. BOWLING - Bowlingclub De Boolers sloot het seizoen 1987- 1988 af met een handicaptoet. nooi. De hoogste games wer. den geworpen door J. Boi en T. de Maat. R. Lopez en t van Wonterghem wonnen dji toernooi. Eindstand seij heren: 1. H. Huygens, 2. J. Va[ Wonterghem, 3. H. van Ttó Dames: 1. N. Mannee, n Rammeloo, T. van Soest. D( hoogste games werden ge. worpen door H. de Maat en !,t Rammeloo, de hoogste series door H. Huygens en M. Ram. meloo. De winnende tea® waren: 1. A-team, 2. The Pi® 3. Black Power. Bowlingclut De Boolers start het nieuwe seizoen 15 september. ONI - Hengelaarsvereniginj ONI (Ontspanning Na In. spanning) houdt zaterdag g mei voor haar leden een zee- hengelwedstrijd in de Wes- terschelde. Gevist wordt het Churchillhotel waar men zich ook dient in te schrijven voor deelname. Aanvang, van deze in dit seizoen tweede wedstrijd meetellend voor het clubkampioenschap, 12,ij KAPELLE, 11 mei - Groentevei ling. Andijvie glas kg kl. 1 A 100- 120. Bloemkool glas st. kl. 1 6 150- 200, 8 120-160, kl. 2 8 120-130,10 50. Bloemkool natuur st. kl. 1 4 200, 6 190-200, 8 140, kl. 21 2 190, 4 160, 6 80-180, 8 50-130, 10 40, kl. 3 4 110, 6 70. Bospeen glas bos kl. 2 100. Ha dijs bos kl. 1 mi. 43-44, kl. 2 mi. 21. Spinazie natuur kg kl. 1 81-99. Spitskool kg kl. 1 A 120-130. Prei kg kl. 2 A 66-81, B 37. Uien kg kl.2 mi. 11-22. Bosuitjes bos kl. 125,kl, 2 29-30. Peterselie bos kl. 1 5S. Peulen kg kl. 1 1450-1470, kl.3 270. Late aardappelen kg kl. 1 bo. 15, mi. 9, kl. 2 bo. 11, mi. 8-10. Aard beien: Gorella glas doos 200 gram kl. 1 A 129-142, Primella glas doos 200 gram kl. 2 A 131-137. Frambo zen glas doos 150 gram kl. 1300. OUDELANDE - Handboogvere niging Ons Genoegen, 42 schut ters Wip 1: eerste hoge vogel: C. Westdorp, Eensgezindheid; tweede hoge vogel: C. Jeremias- se, eerste zij vogel: J. Smallegan- ge, tweede zij vogel: A. Pikkaart, allen Zorgvlied; derde zij vogel en grootste aantal (8): Jac. de Baar, Willem Teil; vierde zijvogel: J. van de Guchte, Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; tweede hoge vogel: Jac. de Baar, Willem Teil, eerste zij vogel: J. Remijnse, Zorgvlied; tweede en derde zijvbogel en grootste aantal (8): J. Rijk, ADLM. ST.-JANSTEEN - St.-Jan, schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: D. van Brussel, Vrasene; tweede hoge vogel: A. Brugge- man, Graauw; eerste zij vogel: J, de Letter, St.-Jansteen; tweede zij vogel: A. Janssens, Stekene; derde zij vogel: A. Herman, Axel; vierde zij vogel: H. Merckx, St- Jansteen. Wip 2: eerste hoge vo gel: F. Ketels, Elversele; tweede hoge vogel: E. van Hove. St.-Jan steen; eerste zijvovel: R. van Hecke; tweede zijvogel: G. Ver gouwen, beiden Stekene; derde zij vogel: O. van Laere, St.-Jan steen; vierde zij vogel: A. Valent Stekene. scheren. Het jongetje is de draad van zijn verhaal kwijt. De toehoorders draaien zich om en richten him aandacht op de gillende meiden en het orkest dat Amerikaanse deunen be gint te spelen. Dennis Eggermont uit Sluis zet wat soldaatjes recht. Hij kreeg als opdracht verdiep je in de oorlog in Vietnam. „Veel weet ik er niet over," zegt hij eerlijk, maar ja, ik weet nogal wat over vliegtuigen. Die boeken die hier liggen, die zijn van mij. Die soldaatjes op de maquette ook. Ik kan wel wat vertellen over oorlog hoor, maar van Vietnam weet ik eigenlijk niks. We zijn ook maar twee dagen bezig geweest en dat is veel te weinig," klaagt hij, zich een beetje schuldig voelend. In de kantine wordt aan de lopende band cola getapt, voor de deur bakt een leerling ham burgers en hotdogs. „Dat hoort ook bij Amerika hé," grapt de kok terwijl hij een burger om draait. „Jongens, de rechtszitting gaat begin," gilt een puber over het schoolplein. De Ameri kaanse jury-rechtsspraak in Oostburg. De Amerikaanse verkiezingen in Oostburg en verdriet in Oostburg. Bij de poort staat een jongetje te mokken. Net ruzie gehad met een klasgenoot. Wanneer zijn ouders echter hun opwachting maken glipt hij weer naar bin nen. Conflict bijgelegd en 'kom we gaan naar het voetballen kijken'. Een brugklasleerlinge heeft zich verdiept in de grootstad Chicage, maar komt er tot haar eigen verbazing achter dat ze op haar affiches over de Ame rikaanse flora en fauna een fout gemaakt heeft. 'De fauna van Chicago' heeft ze boven het papier met dierenfoto's ge schreven. „Stom zeg, in een stad leven toch geen bizons hè," zegt ze. Een viltstift wordt er bij gehaald. Streepje hier, streepje daar. „Zo dat is beter," concludeert ze. De middag kruipt voorbij. Een hapje eten, even zitten, momentje luisteren en een handje toesteken. Het leven van een scholier is zo gek nog niet. De docenten houden een oogje in het zeil. Ouders lopen langs de kraampjes, luisteren naar het muziekkorps, kijken even naar de voetbal en knik kend instemmend. „Leuk hoor, zo'n project," concludeert het Oostburgse PvdA-raadslid Coby van de Ree-Slabbekoorn, „alleen stinkt het naar vis in die school, Amerikaanse vis, zullen we maar denken." Van onze verslaggever OOSTBURG - De reddings brigade aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust kan dit seizoen nog rekenen op financiële steun van de Oostburgse ondernemers. De vijf onderkomens voor de reddingsvletten aan de kust worden door de stichting Oost burg Promotie kosteloos opge knapt en voorzien van re clame-affiches. „De inkomsten uit de re clame komt," zo liet woord voerder P. Verduin van de stichting Promotie weten, „komt geheel ten goede aan de reddingsbrigade." „Zoals bekend heeft de ge meente Oostburg de strandpos- ten onlangs geprivatiseerd. De gemeentelijke strandbewa- kingsdienst is in handen gege ven van de reddingsbrigade. Deze organisatie is nu op zoek gegaan naar donateurs en wij zijn, als gezamenlijke onderne mers, ingegaan op dat ver zoek," aldus Verduin. Met de 'adoptieactie' snijdt het mes volgens de woordvoer der aan twee kanten. „De red dingsbrigade krijgt de beschik king over de financiële midde len en wij worden in staat ge steld om Oostburg in zijn tota liteit te promoten," verduide lijkte de woordvoerder. Van onze correspondent IJZENDIJKE - In IJzen dijke wordt de traditionele avondvierdaagse van maandag 16 tot en met don derdag 19 mei gelopen. De afstanden zijn vijf of tien kilometer. De starttij d is maandag tot en met woensdag vastgesteld op 18.30 uur, donderdag voor de tien kilometer om 18.00 uur, de vijf kilometer om 18.30 uur. Het inschrijf adres is Landbouw- straat 7 of op de eerste avond aan de startplaats, café la Porte d'Or. Voor iedere deelne mer is er een herinneringsme daille. Donderdag wordt vanaf 19.30 uur het gezelschap wan delaars ingehaald met een bloemendefilé. TERNEUZEN - Uit een lé ding van de Amide-plant bij Dow Chemical is woens dag een kleine hoeveelheid Ethyleen-amide ontsnapt. Oorzaak was een defect j raakte flens op de leiding. D( bedrijfsbrandweer was snel ter plaatse doch hoefde niet in ac tie te komen, daar het euvel door het bedienend personeel zelf was verholpen. Volgens een woordvoerdei van het bedrijf is geen enkele schade toegebracht aan het mi lieu en liep ook niemand enig letsel op. OOSTBURG - Ab Blaauw is na een spannende finale tegen Eugene Rijckaertuit Aardenburg koning gewor den van bolclub Het Grote Gat in Oostburg. Rijckaert verloor met M waardoor Blaauw, evenals vo rig jaar, tot koning werd kroond. In de avonduren was er een verjaardagsbolling voor mejuffrouw Ghijs. Uitslag: I G. Dudshave-R. de Vriend-J Fokke-G. van Kerkhove, 2. H Blaauw-W. Pauwels-R. Rie-G. Engels, 3. S. Scherbeijn- P. Vogelaere-G. Verhije-M Ghijs. WESTDORPE - Leden val het schuttersgilde St.-Se bastiaan gaan zaterdag mei uitmaken wie zich ning nummer 101 mag noe men. Om 14.00 uur begin' een vergadering, waarna i' strijd om deze belang# titel losbarst. Rond 16.30 uur hoopt men de hoge vogel is afgeschoten,* kan het best zijn dat de strf nog niet beslist is en de hof vogel nog steeds op zijn st» staat. Na afloop van de schie ting is er voor de leden en hoi dames een barbecue, waarna® tot in de kleine uurtjes doorg® feest wordt. Overigens is er in het h£ derdjarig bestaan van het gü® nog nooit iemand erin geslaa" zich de titel van keizer toe eigenen. De jui Door Marjan Mes Het is ook het alles bepalende Amei beeld in de bioscoopfilm 'Wall (SEC Street' van Oliver Stone. Na bruik bijna documentaire speelfilms hij dc te hebben gemaakt over de /Ivan waanzin van het Amerikaanse ning ingrijpen in Vietnam ('Pla- 1986 toon') en El Salvador ('Salva- werd dor') geeft Stone thans een straf authentiek aandoend verslag ook van het reilen en zeilen van de weer geldhandel op en om de beurs film van Wall Street. De beursval getoo van 1985 stond model voor het verhaal, waarin de jonge effec- E>G\ tenmakelaar Bud Fox (Charlie AJles Sheen) de speelbal wordt van matie de gewetenloze speculant Gor- don Gekko (Michael Douglas), ,jeraa waardoor hij bijna het bedrijf tive j. waar zijn vader (Martin Sheen) teboo werkt, verkwanselt. tima Bet filmverhaal is ontleend welk aan een waar gebeurd schan- nen daal rondom Wall Street. Het Gekk begon met de arrestatie van ambi Dennis Levine, voormalig won- met e derkind van de Newyorkse ef- doff-i fectenbeurs. Nadat hij door de van Twee volksmeisjes (Michelle Holm en hun dure minnaar Bob (George C medie 'Rita, Sue and Bob Too'. Van onze filmredactie een i ien rauwe sociale komedie over tv es, die sex als een welkome afleid bestaan ontdekken, is 'Rita, Sue an Alan Clarke. Het gaat er bepaald lussen Rita, Sue en hun beter ges Maar Clarke schets wel een vitaal, Ie sociale omstandigheden in een pl lachwekkend is het ook meerdere m, Voor romantiek is geen plaats |n het leven van Sue en Rita, ue een heeft een vader die aan ie drank is en de ander een ge scheiden, werkende moeder, verder valt er weinig te bele ven in Bradford waar armoe in ie arbeiderswijken troef is. Als PJ bij een rijkere familie heb- *n gebabysit, worden ze s avonds laat door de heer des aize,s' Bob, in zijn dure wagen laar huis gebracht. charmante Bob rijdt nog nn eindje om door de heuvels u?a bet willige duo op de chterbank. Het tweetal heeft „vfM. P^zier in en becom- i„;? neert alle handelingen „ben onbeschaamd. Lacherig "orden de edele delen van Bob I condooms aan een in- pectie onderworpen, want Sue tocheUe Holmes) en Rita bban Finneran) nemen L b'ad voor de mond. Als vordtnwita aan de beurt is' i»i j- C0Pulerende paar op li„H bleekte wijze aangemoe- bie het heel ge- ïaam Y1 om be dingen bij de ien i i ,noemen. Alle drie heb- in Hi, ln bet snelle wipwerk iino s']°ntstaat er een verhou- vant RK,Wel mis moet loPen, ichto,. echtgenote komt er D„ en Bita wordt zwanger, enrio tatie met rodde- buren is meermalen ko misch onraa boeie; beeld film blijft ken. vaart vense De subtil stekel twee Costi; aange gelikt Amer is hij haal stukk letter filmri Ala veelz gissei zijn gewei en waan recht Bob geld perso de m voor wran; word 'Rit Cinéw

de Stem | 1988 | | pagina 18