DE STFiyr Rugproblemen John van 't Schip VUFDE RITOYERWINMNG IN VUELTA ONDANKS VALPARTIJ Vierde plaats Eric Breukink Gravel ligt Boris Becker niet SPORT UITSLAGEN 1.75 3.50 Larsson vrijdag onder het mes Zola Budd stapt uit internationale competitie Mij. 1111 EL I's mannenmode •Mechelen ALBACETE (ANP) - In de laatste kilometer van de zestiende etappe in de Ronde van Spanje heeft Matthieu Hermans een mirakel verricht. Hij viel en werd toch nog sprintwinnaar. De videoband van deze slotkilometer zal de komende tijd de wereld rondgaan als electronisch bewijs van een zeldzaamheid uit de wielersport. Sonny Silooy niet naar EK Vredeskoers •De Wit WOENSDAG 11 MEI 1988 NIEUWSOVERZICHT Chris Evert uit top drie Tiebreak in volleybal Staking in Barcelona bedreigt Spelen Zwart Wit '28 kampioen UEFA-jeugd gelijk tegen Hongarije Theo van de Velde weet nog niets Blanco op doping betrapt Vier Nederlanders in Giro-ploeg Gisbers EN STANDEN SQUASH VOETBAL WIELRENNEN iMll )0S©© deze advertentie kunt kopen, behalve e cijfertjes bij staan, i alleen kopen in AH in die cijfers op de den van woensdag Tiel a.s.. d strekt. mannenmode MCGREGOR - GARDEUR VAN GILS - LE DUB NIK BOLL ,-PATRAVA Nieuwstraat 12 - Oosterhout - 01620-54242 Van onze sportredactie STRAATSBURG - Ajax- aanvoerder John van 't Schip tobt met serieuze rug problemen. Afgelopen zon dag verrekte hij in de tweede helft van FC Gro- ningen-Ajax een spiertje in zijn rug. In de afgelopen da gen zijn de problemen al leen maar toegenomen. Ik kan me niet bukken en ik kan geen zijwaartse bewegin gen met mijn bovenlichaam maken", klaagde de aanvoer- der die gisteren tijdens de trai ningen ontzien werd. Van 't Schip verwacht wel dat hij vandaag speelt. „Normaal ge sproken wel. Het is een pijn lijke blessure, maar het is niet onmogelijk om er mee te voet ballen. Zeker als mijn spieren warm zijn gaat het wel. En an ders moet de pijn maar ver doofd worden". 's Morgens had Ajax ge traind in het dorpje Obernai, waar de Cup-houder is neerge streken. Onder de ogen van de complete schooljeugd maakte Ajax een potje van de ochtend training. Een aantal spelers werkte zich in het zweet, maar Arnold Mühren lag tussen het publiek een krantje te lezen, Van 't Schip trapte een voor zichtig balletje met materiaal man Sjaak Wolffs, Jan Wou ters nam penalties op een jour nalist in burger, hoofdtrainer Spitz Kohn schoot een bejaarde in een drie-delig pak warm en Larsson, verzorger Van Dord en Danny Blind tikten elkaar in een stil hoekje de bal ver veeld toe. 's Avonds werd er in het Stade Meinau erg scherp ge traind. Van 't Schip bekeek zijn ploeggenoten vol bewondering. „Dit geeft de burger moed", al dus de aanvoerder. „Het komt zelden voor dat we een dag voor de wedstrijd zo'n goede partij spelen. In Marseille ge beurde het ook en daar speel den we toen prompt onze beste wedstrijd van het seizoen". Ajax, zo geweerde althans coach Barry Hulshoff, speelt met dezelfde ploeg als destijds. KV Mechelen verdedigt van avond vanaf kwart over acht in de finale tegen Ajax met ziin sterkst mogelijke opstelling zijn ongeslagen Europacup-re cord in de finale tegen Aj ax. Linkshalf Pascal de Wilde, over wiens meespelen aanvan kelijk onzekerheid bestond, is geheel fit bevonden. De links half heeft geen last meer van een spierblessure, zo wezen de twee lichte trainingen van gis teren uit. Opstelling KV Mechelen: Preud- 'homme; Sanders, Clijsters, Hutjes en Deferme; Emmers, Hofkens, Koeman en De Wilde; Ohana en Den Boer. Mirakel van Hermans Hermans maakte dinsdag tussen Valencia en Albacete deel uit van een kopgroep van zes renners. Gezien zijn vier eerdere ritzeges was hij favoriet voor de eindsprint. Onder de rode driehoek, die de laatste kilometer aangaf, i was een scherpe bocht. Erwin Nijboer, die de sprint aan- trok voor Hermans, reed er te hard doorheen en moest remmen. Hermans schoof daardoor onderuit. De vier anderen zagen het ge beuren en kregen plotseling uitzicht op de etappezege. De Italiaan Chiapucci en de Belg Van Brabant meenden er een tactische sprint van te kunnen maken. Ze loerden naar elkaar en zetten de sprint pas op het allerlaatste moment in. Her mans was intussen razendsnel overeind gekrabbeld en met hulp van zijn vriend Nijboer zette hij de achtervolging in. Precies op de streep kreeg hij Chiapucci te pakken. De Ne derlander won met banddikte. Naast zijn snelle benen lagen zijn behendigheid als veldrij der aan de basis van zijn vijfde etappetriomf in deze Vuelta j d'Espagna. De winnaar kon na dit wonder een kwartier lang geen woord uitbrengen. Eenmaal op adem verklaarde hij, dat deze dag hem lang zal heugen. „Wat een inspanning heb ik moeten leve ren", zei hij met een lading complimenten aan het adres van zijn meesterknecht Nij boer. Zijn vijfde ritzege was ook in I ander opzicht een bijzondere. ZAANDAM (ANP) - Bondscoach Rinus Mi- chels kan voor de eind ronde om de Europese ti telstrijd in West-Duits- land geen beroep doen op Sonny Silooy. Be vleugelverdediger van Racing Club Paris mag door een gebroken oogkas tot eind juni niet in actie komen. Dat heeft oogspe cialist professor Treffers maandag de speler mede gedeeld. Eerder waren franse doktoren tot de zelfde conclusie gekomen. Silooy mag wel licht trai nen. Be oud-Ajacied speelde tot zijn blessure 19 inter lands. Hij stond alle kwa lificatiewedstrijden voor het toernooi in West- Buitsland in het basis team van Oranje. Vorige maand brak hij tijdens de bekerwedstrijd van Ra cing Paris tegen Creteil 21jn linker oogkas op vier Plaatsen. Silooy wilde een lage bal wegkoppen, toen hi] werd geraakt door zijn Marokkaanse ploeggenoot Krimau. De Franse artsen zetten vervolgens een piastic plaatje in de oog kas. tj oor de 24-jarige Silooy is dc teleurstelling extra groot, omdat hij in zijn carrière nog nooit langdu rig geblesseerd is geweest. «Jammer dat ik niet mee xan, maar mijn gezond heid staat voorop. Zelfs a's ik ren, irriteert het oog. Als ik er nu een tik op 0%, bestaat de kans dat j mi5n leven lang dubbel zie en een bril moet dra gen. In tegenstelling tot de vier voorgaande was er geen sprake van een massasprint. Hermans reed meer dan honderd kilome ter in een kopgroep van zes, die zich onder koude regen had af gescheiden van het brokke lende peloton, waarin de Span jaard Cubino voor de laatste keer de gele trui droeg. Her mans nam een fors aandeel in het kopwerk. „Dat moest wel, anders zouden de anderen er mee ophouden en zou de vlucht nooit stand houden". Zijn moeite en die van Nijboer werd beloond. Van de voorsprong bleef anderhalve minuut over. Achter de zes aanvallers speel den zich dramatische taferelen af. In wat vooraf een over gangsetappe naar het gebergte in het binnenland heette vielen klappen. Zowel letterlijk als fi guurlijk. De Spanjaard Pino viel nog eens een keer en trok de Colombiaan Pattaroyo mee tegen de grond. De Zuidameri kaan was een tijdje bewuste loos en werd met een hersen schudding in het ziekenhuis opgenomen. In de regen en de kou leed aan groot aantal ren ners aan griep en verhoudheid. Gele-truidrager Cubino leek uitgeput. Hij kon zich in het on-Spaanse weer niet meer verweren. Trouwens zijn hele ploeg niet. Cubino finishte een minuut achter het peloton met Kelly, Millar, Parra en de nieuwe leider Anselmo Fuerte. De kansen van Kelly op zijn eerste zege in een grote natio nale ronde stegen andermaal. De Ier liep bij een tussensprint weer vier seconden op Fuerte in. Uitslag: 1. Hermans (Ned) 192,1 km in 4J!8.55, 2. Chiapucci (ita), 3. Van Brabant (Bel), 4. Bagot (Fra), 5. Nijboer (Ned), 6. Santaromita (Ita) op 0.02, 7. Elliott (GBr) op 1.34, 8. Carrera (Spa), 9. Rua (Por), 10. Kelly (Ier), 11. Mora (Col), 12. Gu tierrez (Spa), 13. Moreda (Spa), 14. Munoz (Spa), 15. Murga (Spa), 17. Fuerte (Spa), 18. Dietzen (WD1), 20. Beuker (Ned), 24. Suykerbuyk (Ned) allen dezelfde tijd als Elliott. Algemeen klassement: 1. Fuerte (Spa) 66.44.53, 2. Kelly (Ier) op 0.28, 3. Dietzen ((WD1) op 0.52, 4. Cubino (Spa) op 0.54, 5. Parra (Col) op 0.56, 6. Millar (GBr) op 1.47, 7. Cordoba (Spa) op 5.15,8. Blanco-Villar (Spa) op 5.31, 9. Schepers (Bel) op 7.23,10. Pino (Spa) op 8.21,11. Echave (Spa) op 9.04, 12. Caritoux (Fra) op 9.32, 13. Mujika (Spa) op 11.06,14. Laguia (Spa) op 14.24, 15. Palacios (Col) op 13.12, 22. Suykerbuyk op 27.48, 111. Beuker op 1.55.07,112. Hermans op 1.57.37,117. Nijboer op 2.09.57. Matthieu Hermans (rechts) sprint op het laatste moment toch nog voorbij Claudio Chiapucci (links) en Benny van Bra bant en wint zo zijn vijfde etappe in de Vuelta. - fotoap LA-CHAUD-DE-FONDS (DPA) - De proloog van de Ronde van Romandië werd dinsdagavond gewonnen door de Zwitser Toni Rominger. De Fransman Jeff Bernard werd tweede, Romingers land genoot Erich Machler derde. In de individuele tijdrit over 7,9 kilometer op een heuvelachtig parkoers was Eric Breu kink de beste Nederlander: vierde. Uitslag: 1. Rominger (Zwi) 7,9 km in 10 min. 35,31 sec. (gem. 44,765 km/u), 2. Bernard (Fra) op 0.03 sec., 3. Machler (Zwi) op 0.04, 4. Breukink (Ned) op 0.11,5. Saronni (Ita) op 0.13,6. Wilson (Aus) z.t., 7. Delgado (Spa) op 0.14, 8. Giovanetti (Ita) op 0.17, 9. Maassen (Ned) op 0.18,10. Leclercq (Fra) op 0.19. Dsjamolidin Abdoesjaparov uit de Sovjetunie heeft de eer ste etappe van de 41e Vredeskoers, de belangrijkste meer daagse wedstrijd voor amateurs, gewonnen. De Rus had op de eindstreep een kleine voorsprong op de Oostduitser Ludwig. Derde werd de Tsjech Regec. Arjen Jagt was met de achtste plaats de beste Nederlander. Olaf Ludwig nam de leiding in het algemeen klassement over van zijn landgenoot Uwe Ampler, die maandag de proloog had gewonnen. Uitslag: 1. Abdoesjaparov (Sov) 137 km in 2.57.55,2. Ludwig (OD1) op 0.04, 3. Regec (Tsj) op 0,07, 4. WüUer (WD1) op 0.10, 5. Garutti (Ita), 6. Konisjev (Sov), 7. Schur (OD1), 8. Jagt (Ned), 9. Fidanza (Ita), 10. Alvarez (Cub). Overige Nederlanders: 18. Zanoli, 28. Cor- des, 36. Harmeling, 42. Dekker, 54. De Vries, allen zelfde tijd als Wüller. Algemene rangschikking: 1. Ludwig (Odl) 3.02.55, 2. Am- pier (Odl) op 0.02, 3. Oegrjoemov (Sov) op 0.03, 4. Konisjev (Sov) z.t., 5. Kreuziger (Tsj) z.t., 6. Schur (Odl) op 0.06, 7. Abdoesjaparov (Sov) op 0.07, 8. Staikov (Bul) op 0.08, 9. Poulnikov (Sov) z.t., 10. Jaskula (Pol) op 0.09. Klassering Nederlanders: 15. Jagt op 0.11, 25. Cordes op 0.16, 32. Harmeling op 0.19, 41. Dekker op 0.22, 48. De Vries op 0.25,49. Zanoli op 0.26. STRAATSBURG (ANP) - Peter Larsson gaat vrijdag in Göteborg onder het mes. De verdediger van Ajax wordt geopereerd aan de rechter schouder. De laatste maanden schoot regelmatig de arm uit het schoudergewricht. Larsson wordt behandeld door de chi rurg Pettersson. De 27-jarige international gaat ervan uit dat hij zeker twee maanden rust moet houden om de rechterschouder te laten ge nezen. „De banden en het kap sel van de schouder moeten worden ingenomen. Ik zal een tijdje rustig aan moeten doen", aldus de Zweed, die voetbalmoe is. Sinds maart 1987 speelde hij vrijwel onafgebroken. Slechts in november, na afloop van de Zweedse competitie, kreeg de toen nog bij IFK Göteborg spe lende stopper enkele weken rust. Rob de Wit zal niet actief zijn bij zijn eigen erewedstrijd, za terdag 28 mei in Amsterdam, tussen het Nederlands elftal en een Ajax/Utrecht combinatie. De gezondheidstoestand van de 24-jarige Utrechter, na een hersenbloeding afgekeurd voor betaald voetbal, is de laatste ROME/ WEST-BERLIJN (DPA/Reu ter) - Gravel ligt Boris Becker niet. In Rome werd hij dinsdag bij zijn eerste optreden op het gruis van gemalen rode dakpannen op de Foro Italico uit de strijd om de open Italiaanse titel geslagen. De als derde geplaatste speler verloor in twee sets (4-6, 6-7) van de Franse specialist Tulasne. Het werd zijn derde, vroege uitschakeling op de Europese gravelbanen. Eerder ver loor hij in Monte Carlo in de eerste ronde van de Tsjechoslowaak Marian Vajda en in Hamburg ging hij in de halve eind strijd ten onder tegen Henri Leconte, een nog grotere tegenstander van het trage speeloppervlak. Becker was de derde geplaatste speler, die in Rome voortijdig werd uitgescha keld. Maandag werd de als zesde geno teerde Jaite geëlimineerd, dinsdag ging de Zweed Pernfors, nummer veertien, Becker voor. Menno Oosting kreeg in Rome een an dere tegenstander. De Rus Chesnokov, nummer 20 op de actuele wereldranglijst, trok zich dinsdag terug met een plotseling opgekomen angina. De Amerikaan Jim Grabb nam zijn plaats in het hoofdveld in. Grabb greep zijn kans en versloeg Oosting in twee sets: 7-5,7-6 (7-4). Uitslagen eerste ronde: Forget (Fra) - Campo- rese (Ita) 6-2, 6-2; Tulasne (Fra) - Becker (WD1) 6-4, 7-6; Jarryd (Zwe) - Aprili (Ita) 6-2, 6-1; Smid (Zwe) - Pernfors (Zwe) 6-3,6-1; Go mez (Ecu) - Woodforde (Aus) 6-2, 6-4; Perez- Roldan (Arg) - Bates (GBr) 6-3,6-2; Rebelledo (Chi) - Nyström (Zwe) 7-6, 6-3; Krickstein (Vst) - J. Sanchez (Spa) 7-5, 6-2; Meinecke (WD1) - Arias (VSt) 7-5,6-0; Noah (Fra) - Ben- goechea (Arg) 6-1, 4-6, 6-4; Lendl (Tsj) - Na- vratil (Tsj) 6-2, 6-4; Grabb (Vst) - Oosting (Ned) 7-6,7-5. Toernooi West-Berlijn Eerste ronde: Goles (Joe) - Schultz (Ned) 7-6, 7-5; Demongeot (Fra) - Bollegraf (Ned) 7-5, 6- 1; Cohen (Zwi) - Paradis (Fra) 4-6,6-3,6-1. Tweede ronde: Sukova (Tsj) - Fulco (Arg) 7-6, 6-1; Kohde-Kilsch (WD1) - Thorns (WD1) 6-2, 7-5; Graf (WD1) - Halard (FRa) 6-0,6-1; Mand- likova (Tsj) - Martinek (WD1) 2-6,6-4,6-2. I maanden teruggelopen. „Ik zou graag willen meespelen, maar het gaat echt niet", verklaarde De Wit dinsdag in Straatsburg. De achtvoudige international is op uitnodiging van Ajax mee gereisd naar de Europese be kerfinale van de Amsterdam mers tegen KV Mechelen. LONDEN (AFP/RTR) - De in Zuidafrika geboren atlete Zola Budd heeft maadag- avond in Londen bekendge maakt dat zij op medisch advies uit de internationale competitie stapt en naar Zuidafrika terugkeert. Budd (21) zei dat zij niet meer de kracht heeft om te blijven vechten Om haar onschuld te bewijzen na beschuldigingen dat zij ooit in Zuidafrika zou hebben deelgenomen aan een competitie, wat in het interna tionaal reglement is verboden. „De druk van de afgelopen gebeurtenissen heeft mijn ge zondheid dermate op de proef gesteld dat ik mij niet meer in staat voel te blijven meedoen in de internationale competitie", aldus Budd. „Wat ik nu nodig heb is heel wat tijd om te her stellen en de steun van mijn fa milie en vrienden om weer ge zond te worden", aldus de atle te. Volgens haar coach John Bryant werd Budd de laatste tijd steeds depressiever door de beschuldigingen en het voor uitzicht dat haar de komende twaalf maanden zou worden verboden te lopen in de inter nationale atletiekcompetitie, wat ook betekent dat zij niet naar de Olympische Spelen van Seoul zou gaan, in september. WEST-BERLIJN (DPA) - Na dertien jaar is Chris Evert uit de top drie van de wereldranglijst verdreven. De 33-jarige Amerikaanse kwam er in 1975 in en verdween er in 1988 (voorlopig) uit. Op de nieuwe ranglijst staat Evert vierde, achter Steffi Graf, Martina Navratilova en Pam Shriver. Chris Evert stond vijf jaar nummer een, van 1975 tot en met '77 en in '80 en '81. In 1978 en '79 en vanaf 1982 tot begin '87 nam ze achter haar vroegere rivale en huidige vriendin Na vratilova de tweede plaats in. In '87 deed ze een stapje terug voor de Westduitse Steffi Graf. De terugval uit de top drie kan het einde van haar loopbaan betekenen. Zelf verklaarde de speelster altijd, dat ze zou stoppen indien ze uit de top drie zou wegvallen. Blessures en tegenvallende resultaten hebben dat proces versneld. LAUSANNE (AFP) - Het volleybal zal in navolging van het tennis in de toekomst een tiebreak kennen. Op de stand 14- 14 wordt niet meer doorgespeeld tot een verschil van twee punten is ontstaan, maar tot 17. De ploeg die het eerst dat aantal punten heeft, wordt winnaar van de set. De internationale volleybalfederatie (FIVB) zal dit voorstel voorleggen aan het congres, dat op 14 en 15 september in Seoul, aan de vooravond van de Olympische Spelen, wordt gehouden. De FIVB wil vooral de tijdsduur van de wedstrijden beper ken. Een mannenwedstrijd mag in de commerciële ogen van de FIVB hooguit twee uur duren, een vrouwenduel maxi maal anderhalf uur. Om aan die limiet te voldoen, wordt in de vijfde set elk balverlies bestraft met een punt voor de te genstander. Daardoor kan dus niet alleen de serverende, maar ook de ontvangende ploeg direct scoren. Deze telling geldt evenwel uitsluitend voor de vijfde set. MADRID (DPA) - Een staking van bouwvakkers dreigt het tijdschema van de nieuwbouw van accomodaties voor de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona in de war te stu ren. Het Spaanse organisatiecomité heeft dinsdag juridische stappen aangekondigd, die de stakende arbeiders weer aan de vijfdaagse werkweek moeten krijgen. Volgens comitélid Josep Miguel Abad hebben de werk zaamheden tot nog toe ruim twee maanden vertraging op geiopen. De bouwvakkers leggen uit onvrede twee dagen per week het werk neer. De situatie is nog niet alarmerend, omdat voor het uitbreken van de staking met de meeste werkzaamheden een voorsprong op het tijdschema geno men was. TERNEUZEN - In de tweede klas A van het landelijk ama teurvoetbal is Zwart Wit'28 kampioen geworden. De Rotter dammers wonnen gisteravond in Wijk en Aalburg met 0-5 van Wilhelmina'26. DEVENTER (ANP) - Het Nederlandse UEFA-jeugdelftal, bestaande uit spelers tot en met 18 jaar, is er niet in ge slaagd zich reeds dinsdag rechtstreeks te kwalificeren voor de eindronden van het Europese kampioenschap. In Deventer kwam Oranje tegen Hongarije niet verder dan een teleurstellend gelijk spel: 0-0. De ploeg van trainer Bert van Lingen is nu afhankelijk van het resultaat dat Albanië in de laatste wedstrijd, over twee weken tegen de Hongaren, behaalt. Winnen de Albanezen met meer dan vijf doelpun ten verschil, dan achterhalen ze Nederland en spelen ze in juli de eindronden in Tsjechoslowakije. NEDERLAND - HONGARIJE 0-0. Scheidsrechter Nervik (Noo). Toeschouwers: 800. Gele kaart: Fujz (Hongarije) en Numan (Ne derland). Nederland; De Ron (PSV); De Graaf (Den Haag), Van Gastel (RBC), Frehe (Excelsior) en Kruys (Graafschap); Lanckohr (PSV), Frank de Boer (Ajax) en Numan (Haarlem); Alma (Cambuur, Knippenberg Go Ahead Eagles), Ronald de Boer (Ajax) en Roy (Ajax). Stand: 1. Nederland 6-7 (5- 3), 2. Bulgarije 6 312 7 (11-10), 3. Albanië 5-5 (3-7), 4. Hongarije 5-3 (8- 7). RIJSBERGEN - De keuring, die Theo van de Velde, verle den week in Rome heeft ondergaan in het universiteitszie kenhuis in Rome, heeft niets concreets opgeleverd. Van de Velde heeft volgens Nederlandse artsen een hartaf wijking, die hem niet belet topsport te bedrijven. De ploeg leiding van de neo-prof wenst op de medische bevindingen in Nederland echter niet af te gaan en gelaste een herkeu ring. Van de Velde verbleef daarvoor vorige week dinsdag en woensdag in Rome. Het medisch team, dat hem onder zocht, wilde hem ook nog testen bij zware inspanningen in de bergen, maar daarvoor was niets geregeld. Van de Velde: „En ik voelde er niets voor om zelf van alles te gaan betalen. Nu wacht ik maar tot ze mij opnieuw oproepen. Maar het wordt zo wel een gebed zonder einde". ALBACETE (AFP) - De Spaanse wielrenner Jesus Blanco- Villar is op doping betrapt in een van de wedstrijden van de Trofeo Castilla Leon. Ook de tegen-expertise wees een overtreding van het dopingreglement uit. Blanco zegevierde in de wedstrijd over 199 kilometer in Ponferrada. Hij raakt die overwinning kwijt en wordt een maand voorwaardelijk geschorst en moet een boete van 1400 gulden betalen. Blanco werd dinsdag aan het eind van de zestiende etappe in de Ronde van Spanje van zijn straffen in kennis gesteld. EINDHOVEN (ANP) - Jan Gisbers heeft vier Nederlanders opgesteld in zijn ploeg voor de Ronde van Italië. Het zijn: Steven Rooks, Geert-Jan Theunisse, Peter Stevenhaagen en Marc van Orsouw. PDM rijdt verder met kopman Greg Le- Mond (Vst), Rudy Dhaenens (Bel), Vincent Barteau (Fra), Jörg Müller (Zwi) en Dag-Erik Pedersen (Noo). De Giro d'I- talia begint op maandag 23 mei in Urbono en eindigt op 12 juni in Venetië. Open WK squash in Amsterdam Tweede ronde: Khan (Pak) - Martin (Aus) 9-5, 9-1, 9-5; Ro bertson (Aus) - Beeson (Gbr) 9- 7, 9-3, 9-7; Dittmar (Aus) - Ah med (Pak) 9-0, 9-0, 9-1; Harris (Gbr) - Watt (Nzl) 9-3, 2-9, 9-1, 9-7. Eerste divisie CAMBUUR - RKC 1-1 (1-0) - 8. Anema 1-0, 64. Schapendonk 1- 1. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Van de Wiel (RKC). Reserveteams betaald voetbal Roda JC 2-NAC 2 3-0. Doelpun ten Roda JC 2: Luijpens, Broe ders en Romero. Duitse Bundesliga Bayer Leverkusen - VfB Stutt gart 2-1. Oefenvoetbal Hongarije - Denemarken 2-2 (1-0) - 14. Kiprich 1-0, 50. Fri- mann 1-1, 85. Bognar 2-1, 89. Eriksen 2-2. Scheidsrechter: Kaupe (Oos), toeschouwers: 4900. West-Duitsland '88 - West- Duiisland '80 2-1 - 1-0 Mill, 1-1 Dietz, 2-1 Mill. Ronde van de Aude voor dames Uitslag vijfde etappe: 1. Longo (Fra) 80 km in 2.03.34, 2. Hines (VSt), 3. Canins (Ita), 4. Bram- bani (GBr) allen zelfde tijd, 5. Rossner (Odl) op 0.13. Algemeen klassement: 1. Longo (Fra) 6.36.48, 2. Canins (Ita) op 1.19,3. Hines (VSt) 1.22,4. Bram- bani (GBr) z.t., 5. Lafargue (Fra) 1.28. Play-offs heren Weert - Den Helder 64-62

de Stem | 1988 | | pagina 7