ZESTIEN PERSONEELSLEDEN STAAN 'TUDELUK' OP STRAAT Weer vliegtuigbom ontdekt bij Zoutelande Duizenden volgen bloedprocessie College Aardenburg wil toch een vishal Jaarmarkt in teken 500 jaar Breskens LAPPORT Feestelijke heropening Spuiplein Breskens KORT ZEEUWS SCHIETINGEN DUIVENSPORT •NSTEN INSTEN TEN PLAATSELIJK NIEUWS USTEM VAN ZEELAND 4 WOENSDAG 11 ME11988 I NIEUWVLIET - Het luxe Lotel café restaurant Place gaint-Pierre in Nieuwvliet heeft gisteren op last van de Rabobank in Oostburg de deuren moeten sluiten. I Van onze correspondent ail Overveld (landelijk voorzitter sportvissers Gereformeerde kerken! Brandje Botsing Schade Granaatkop [Fiets vierdaagse TC Aardenburg [aardenburg - De trim- Wh kan er vanaf 183° uur Half uur WEDEROM HISTORISCHE TOCHT DOOR BRUGGE Residentie Bijbel Breskens Retranchement Oosterschelde-race oude zeilschepen Symposium over 24-uurs zorg lar. (dringende boodschap I ■spreken op ant woord I IZeeuwsch Vlaanderen Ipoedgevallen dag en naChï I tbaar onder tel. nr. 0U4A (boodschap inspreken 0n I ordapparaat). ,ver. Kanaalioii* ltsch-Vlaanderen - Dag J I I bereikbaar voor dringend! I lerlening onder tel. 01150 I IU kunt naam en telefoon I lier inspreken, zodat d! ■doende wijkverpleegk\jn, - kan bereiken. ENARTSEN [en Hengstdijk - Dierenarts I Nijs, Wilhelminalaan 11 I tel. 01140-13004. Spreekuuri u. leuzen, Axel, Zaamslag en I Dierenarts M.P. Schaub ■Kop. Dierenarts M. Schaub Zwijgerlaan 2b, Terneu (el. 01150-95017. 1 i) ARTSEN l-Zeeu\vsch-Vlaanderen llarts I. Buize, Nieuwstr 55 %>urg, tel. 01170-3580, privé- bter 54, Oostburg, tel. 01170.' ■Spreekuur 12-12.30 uur. T-Zeeuwsch-Vlaanderen ■arts W. Neve, Oranjestr. 18 I, tel. 01155-2332. Spreekuuh 1.30 u. Iheren - Tandarts N. Koor-- 1 Korenbloemlaan la, Arne- Ben, tel. 01182-2929. Spreek- I |l-12 uur. en Noord-Beveland Barts J. Castelein, v.d. Spie- Ir. 35, Goes, tel. 01100-23984. ekuur 10-11 uur. BTHEKEN delburg - Apotheek Humme- I Markt 69, tel. 21234. heuzen - Apotheek Hamann 1)1150-12060. ENHUIZEN ZEEUWSCH- VNDEREN eerste hulp bij ongelukken: Bt dienstdoende huisarts dplegen 1st - St. Liduinaziekenhuis tel 0-12651. Itburg - St. Antoniuszieken- y tel. 01170-3355. neuzen - Julianaziekenhuis 0-12851 Kskil - St Elisabethziekenhuis p7-1451 HBULANCE EN BRAND- EER fcuwsch-Vlaanderen - Tel I 0-12200. T20 Hotel Saint Pierre dicht jDe zestien personeelsleden [waaronder enkele tijdelijke ar- [beidskrachten, hadden daags te- Ivoren te horen gekregen dat zij [dinsdag niet op hun werk hoef- den te verschijnen. De op het moment van sluiting in het kotel vertoevende gasten werden door de VW's in de kuststreek aan ver vangende onderkomens geholpen. Het aan de kust gelegen hotel ver keerde al geruime tijd in financiële moeilijkheden. Eind april onderhan delde de Rabobank nog met een po tentiële koper over een bedrijfsover name. Deze onderhandelingen liepen echter spaak. Bankdirecteur J. de Waard bevestigde gisteravond dat de bank de geldkraan voor Place Saint- Pierre had dichtgedraaid. Hij wei gerde echter in te gaan op de achter gronden van de gedwongen bedrijfs sluiting. De Oostburgse wethouder J. de Vries (recreatie) vermoedt dat 'de ho gere bankpolitiek' achter de sluiting zit. „De wegen van die organen zijn moeilijk te doorgronden", zo stelde hij. „Dat neemt echter niet weg dat het moment van sluiting door de bank bijzonder slecht gekozen is. Het sei zoen staat voor de deur", aldus de wethouder. Ook de Cadzandse VVV-voorzitter P. Faas vindt dat de bank een slecht tijdstip gekozen heeft om in te grij pen. „Het was genoegzaam bekend dat Saint-Pierre niet liep. Al ruim een jaar gingen er geruchten over de op handen zijnde sluiting in de lucht. He faillissement komt, wat mij betreft niet onverwacht. Dat neemt niet weg dat de bank met Hemelvaart en Pink steren voor de deur wel enkele maan den had kunnen wachten, of wat nog beter was geweest deze winter had ingegrepen", aldus Faas. De VW-voorman zei verder te ho pen dat de weinig fraaie rol van de bank 'geen gevolgen zou hebben voor het toeristisch imago van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. „Zulke grap pen, zoals het gedwongen verhuizen van gasten, dat zijn geen goede za ken", benadrukte Faas. Ook wethou der de Vries vindt dat de bank beter in de wintermaanden actie tegen de hotelier had kunnen ondernemen. „Ik verwacht dat de toeristische sector in de streek die zestien mensen die op straat komen wel kan opvan gen", aldus De Vries. „Voor de streek zijn er echter toch minstens zestien arbeidsplaatsen verloren gegaan", al dus de wethouder Hij gelooft niet dat de weigering van de gemeente om in het Nieuw- vlietse hotel een Golden Ten-casino in te richten heeft bijgedragen aan de fi nanciële ondergang van het hotel. Verwacht wordt dat de Rabobank haar investering weer rendabel wil maken middels een snelle verkoop van het hotel. Directeur de Waard onthield zich gisteren echter van ver der commentaar. Ook was gister avond niet bekend of er voor het ho telpersoneel ontslag is aangevraagd bij het gewestelijk arbeidsbureau in Oostburg. ^reformeerde éensten KERK- [zOUTELANDE - Tijdens [graafwerkzaamheden op [het strand bij Zoutelande is [gisteren weer een Ameri- jkaanse vliegtuigbom ont- I dekt. De bom is door leden Ivan de Duik- en Demon- kei: 10 u. ds. E.v.d. Weide, ek: 10 u. ds. W.v. Meeuwen, brneuzen (Opstandingskerk): Ids. J. Juijens. pamslag: 9.30 u. ds. M. Loos,| ntwerpen (in NH Kerk), ardenburg: 9.30 u. ds. M. Lorier. I Ireskens: 9.30 u. Kandidaat W. fcnsen. stburg: 11 u. ds. M.Lorier. fchoondijke: 9.30 u. gezamelijke| lenst in ger. kerk bijgemaakt) Lxel: 10 u. ds. G. de Kimpe. ferneuzen: 10 u. ds. C. Mewe. laamslag: 9.30 u. ds. A. Kruizin- phristelijke eerde kerk GEREFOR-1 paamslag: 9.30 u. leesdienst. bij evangelische ge- eente Toon Van Overveld Nieuwvliet: 9.30 u. ds. L. Mietus |Vanonze verslaggever klas ds a 200 gr: kil A 137-141, B 027. Primella glas ds a 200 gr: kil k 128, k!2 A 128. Sivetta glas ds a E00 gr: kil B 143. Frambozen glas VMSTERDAM, 10 mei - Aardap- >eltermijnmarkt: In bintje 50 am, oogst '87, werden 360 con- Jtracten verhandeld voor levering nei bij een prijs van 17,30 tot J 17,00 per 100 kg en 96 contracten [levering juni tegen 17,50 tot J16,90. De stemming was nauwe- llijks prijshoudend. (doeld waren worden aange- boden. WESTDORPE - Vrijwillige brandweer van Westdorpe moest gisteravond rond acht uur uitrukken voor een schoorsteenbrand bij de fa milie E. de Smet. Het brandje j was snel onder controle en de schade bleef dan ook beperkt OOSTBURG - Op de kruising Grote Beer en Poolster kwa men een vrachtautobestuur der AB. uit Oosterhout en een personenauto bestuurd door A. van de V. uit Koude- kerke met elkaar in aanra king. Dit gebeurde toen Van de V. moest remmen voor een j tegemoetkomende auto. BRESKENS - Op de Rijksweg bij Breskens kwamen twee personenauto's bestuurd door W S. uit het Duitse Wupper- thal en van V. uit Biervlie' met elkaar in botsing. Dit ge-1 beurde doordat S. begon afte remmen en V. dit te laat be merkte. Er is ontstond flinke materiële schade. CADZAND - Op het strand te Cadzand is wederom munitie gevonden. Het betreft hiel' een tweetal granaatkoppe" en wat patronen. De mijnoP' ruimingsdienst maakt de spullen onschadelijk. NIEUW-VOSSEMEER Toon van Overveld uit Nieuw-Vossemeer is voor- [zitter geworden van de lan- Idelijke organisatie van |sportvissersfederaties. Van Overveld was al sinds 1980 lenningmeester van deze [organisatie. totbrabantse en Zeeuwse (sportvissers kennen Van Over- jveld al jaren als voorzitter van de Deltafederatie. Dat is de pverkoepelende organisatie pan hengelsportverenigingen nZuid-West-Nederland. I Bij de landelijke organisatie Jjjn twintig regionale federa ls aangesloten die op hun leurt weer overkoepelend zijn "oor 900 plaatselijke hengel- pportverenigingen. In totaal Z|jn daarbij 365.000 sportvissers pngesloten. Van Overveld (62) is oud-ge- .meentesecretaris Van Nieuw- Possemeer. Bij de landelijke organisatie van sportvissersfe- ïnk"es 's °Pv°fger van eheer J- Arentsen uit Gronin- ip&n I Van onze correspondent I dub Aardenburg houdt van baandag 16 tot en met don- t flerdag 19 mei de tiende uit- jgave van de Aardenburgse '^vierdaagse. avond staat een afstand L n dertig kilometer op het Pgramma. Er wordt gereden L? groepen: de meer ge- ijtT toerrijders en de pure 1: teutieve fietsers. Voor de Iret t 's het Micky Mouse-bre- L,.te behalen, waaraan een eersprijs verbonden is. sarnast dingen ze ook mee ."eenaantal prijzen met als dprijs een toerfiets. Iedere be 7 'ngeschreven in café stra an aan tle Beeckman- Uur ^et vertrek is om 18.50 teerploeg van de Konink lijke Marine gedemoteerd. De honderdponder is van het zelfde type als de bom die maandag 2 mei daar is gevonden. Nadat de betrokken instanties en autoriteiten op de hoogte waren gesteld van de vondst werd door de rijkspolitie om 10.00 uur begonnen met de ont ruiming van zeventig wonin gen en een hotel aan de Duin weg. Enkele tientallen mensen, voornamelijk toeristen, werden tijdelijk ondergebracht in een hotel in Zoutelande. De rest van de bewoners die hun hui zen moesten verlaten zochten hun heil bij familie. Om 12.15 uur werd door leden van Duik- en Demonteergroep uit Vlissingen begonnen de bom onschadelijk te maken. Dat gebeurde door middel van het aanbrengen van een op af stand bedienbare demon- teerklem. Dat karwei duurde ongeveer een half uur. Tijdens deze klus werd het scheep vaartverkeer in het Oostgat door de rijkspolitie te water ge weerd. Ook brandweerlieden en ambulancepersoneel uit Vlissingen waren paraat en volgden gespannen de verrich tingen van de demonteergroep, die volgens plan verliep. De honderdponder werd daarna overgebracht naar een opslagruimte van de Konink lijke Marine in Vlissingen en zal vandaag in het water van de Westerschelde tot ontplof fing worden gebracht. Van onze correspondent BRESKENS - De buurtver eniging Spuiplein zorgt za terdag 14 mei voor een feestelijke heropening van het Spuiplein. De bloembakken zijn opgevuld met struiken en planten en de verlichting hangt al op. De bre der trottoirs bieden de moge lijkheid om verschillende ter rasjes te bezoeken. Vanaf 9.00 uur zal dorpsomroeper Kees Blaecke uit Sluis de activiteiten op een ouderwetse manier aan kondigen. Rond tien uur begint de rommelmarkt waarop kin deren hun waren verkopen en wordt het Spuiplein afgesloten voor het verkeer. De clowns Flip en Flap uit Waterlandkerkje zullen rond lopen en de mensen en kindere amuseren. Zij zullen ook jure ren bij de playback-show, die gehouden wordt in de muziek tent en die rond twee uur be gint. De eerste prijs is een ra dio. Men kan zich voor deze playbak-show opgeven bij Adri Jansen aan het Spuiplein. Van twee tot vier uur kan men genieten van jazz-ballet. Twee groepen zullen daaraan hun medewerking verlenen. Dat zijn Release van Ingrid Neve en Point-Out van Jacqueline Oosthoek. De muziekvereni ging Breskens-Groede zal het geheel opluisteren. Om 13.00 uur zal wethouder De Feijter het Spuiplien offi cieel openen. Schoolkinderen laten dan ballonnen op. De drie verst komende ballonnen wor den beloond met een feestelijk diner. Rond vijf uur zullen de feestelijkheden voorbij zijn en wordt het verkeer weer toege laten op het plein. Jezus bezwijkt. - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze correpondente BRUGGE - Elk jaar gaan duizen den belangstellenden naar Brugge om de heilige bloedprocessie te zien. Deze tocht langs de reien en de schilderachtige straten van de his torische stad is een publiekstrekker bij uitstek. Donderdag 12 mei (He- melvaartdag) is het weer zover. Om 15.00 uur start de stoet op 't Zand. De bloedprocessie is een traditionele tocht met als centraal thema het heilig bloed van Christus dat bewaard wordt in een relikwie in de Bloedkapel. Deze basiliek is de zetel van de edele confré rie van Brugge. Zij waken al zeven eeu wen lang over de kostbare relikwie die door de graaf van Vlaanderen bij zijn terugkeer van een kruistocht is meege bracht. Volgens de overlevering zou hij het bloed gekregen hebben van de patriarch van het toen verloste Jeruzalem. Bij te rugkeer liet hij vlakbij zijn residentie (op de Grote Markt) een kapel bouwen waarin de relikwie een centrale plaats kreeg. Voor plechtige beëdigingen kwa men feodale heren en poorters samen in de kapel. Het heilig bloed werd af en toe getoond aan het volk en het is uit deze jaarlijkse plechtigheid dat de 'omme- ganck' rondom de stadsomheining is ontstaan. In de bloeiende gemeente werd de sacrale tocht, door toedoen van de magistraat en de ambachten, een geanimeerde en luisterrijke processie. De huidige, modernere versie van de processie borduurt voort op de aloude traditie. Een groot deel van de Brugse bevolking doet mee. Het geheel is een spektakel dat bewondering afdwingt. Prachtige costuums, volledig auten- thieke attributen en een kleurrijke stoet van mensen in een stad die uniek is vanwege de vele historische gebouwen betekenen een schouwspel zonder weer ga. De processie bestaat uit twee delen. In het eerste deel worden stukken uit de bijbel uitgebeeld. Dat begint met de roe ping van Abraham en eindigt met de uitzending van de apostelen. Door groe pen wordt er gespeeld, gezongen en ge danst en prachtige wagens completeren de stoet. De ambachtslieden, gilden en broederschappen stonden vroeger in voor de uitvoering van de taferelen en ook nu worden de bijbelse taferelen af gewisseld door een bonte stoet van deze lieden die een mooi idee geven van de gouden eeuw van Brugge. Het tweede deel toont de intrede van de Graaf van Vlaanderen en zijn bere den gevolg. Prachtig en indrukwekkend is de optocht van het juichende volk dat het défilé van de stedelijke relikwie schrijnen voorafgaat. Overweldigend is ook het zangkoor van de grafelijke kerk dat de gouden rijve van het kostbare bloed begeleidt. Langs de route zijn tribunes en ban ken opgesteld. Belangstellenden kunnen ook genoegen nemen met een staan plaats. De route loopt van 't Zand via het Simon Stevinplein en het Belfort langs de Brugse reien om dan via de Hoogstraat terug te keren naar het cen trum van de stad. Informatie en kaarten via de Dienst voor Toerisme 09-32.50.330711. Van onze verslaggever AARDENBURG - Het col lege van burgemeester en wethouders van Aarden burg is van mening dat een vishal aan de Rijksweg in Eede een verrijking voor de gemeente Aardenburg is. Donderdag 19 mei wordt de commissie voor midden-en kleinbedrijf en toerisme verzocht om het gemeente bestuur te adviseren in deze kwestie. Vorige maand sprak het dage lijks bestuur van de gemeente zich onverdeeld uit voor de vestiging van een vishandel in Eede. Het college ging ervan uit dat de stroom Belgen die de handel zou trekken Aarden burg geen windeieren zou leg gen. De raad dacht er evenwel anders over en sprak zich in meerderheid uit tegen de vesti ging van de vishandel aan de Rijksweg. Gevreesd werd voor meer winkels langs de drukbe- reden weg. De commissieleden buigen zich verder over het initiatief van het gemeentebestuur om Aardenburg aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust te pro moten. Het is de bedoeling dat de 'Aardenburgsche Fanfaren' en de volksdansgroep Avogro begin juli in Cadzand een con cert en dansdemonstraties zul len verzorgen. Dit evenement wordt opgezet in nauwe sa menwerking met de Cadzandse VW. Tijdens de optredens worden aan de toeschouwers brochures over Aardenburg verspreid. Met deze proef hoopt het Aardenburgse college recrean ten te kunnen interesseren voor de oude gemeente in het achterland. Voorts is het gemeentebe stuur van Aardenburg van plan om deel te nemen aan Pu- TENNISTOERNOOI - Vrij dag 13 mei wordt er op de ten nisbaan van Schoneveld een toernooi gehouden voor re creanten en bewoners van de streek. Men kan zich opgeven bij de receptie van Schone veld. Het toernooi begint om 9.00 uur. BOLLING - Op de Arjaon- bolbaan wordt zaterdag 14 mei een prijsbolling gehou den, die de bolwedstrijd van 12 mei vervangt. Aanvang 13.30 uur. FIETSTOCHT - Liefhebbers van de natuur en die in het bezit zijn van een rijwiel kunnen morgen (Hemel vaartsdag) hun stalen ros be klimmen en deelnemen aan een 30 kilometerlange fiets tocht. De inschrijving hier voor is mogelijk bij camping Zwinhoeve te Retranchement tussen 9.00 en 11.00 uur in de morgen. GOES - Op zaterdag 14 mei zeilt een stoet oude schepen over de Oosterschelde. Ze ventien traditionele zeilsche pen als tjalken, botters, kip pers en hoogaars, doen dan mee aan de Oosterschelde-ra ce, een initiatief van Zeilvloot De Zeeuwse Stromen. De wedstrijd begint en eindigt in Zierikzee. Om 13.00 uur wordt het officiële startsein gegeven ten oosten van de Zeeland- brug. Van daar zeilen de schepen richting Wemeldinge en weer terug naar de brug. De beste plaats om de wed strijd van de wal te volgen is waarschijnlijk de dijk bij Kattendijke. GOES - Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan houdt het verpleeghuis Maria Terweel in Goes op woensdag 25 mei een symposium over de 24- uurs zorgverlening. De bij eenkomst, van 13.30 tot 17.30 uur in De Zaete in Yerseke, staat onder leiding van prof. E. van der Does, hoogleraar in de huisartsgeneeskunde aan de Erasmus-universiteit in Rotterdam. Sprekers zijn on der andere PvdA-statenlid D. Eveleens en directeur C. Wel- lhüner van het Algemeen Ziekenfonds voor West-Bra bant en Zeeuwsch-Vlaande ren. De toneelgroep De Goese Polder verlevendigt het ge heel door een praktijksituatie voor het voetlicht te brengen. OVEZANDE - Handboogvereni ging Willem Tell met 53 perso nen. Wip 1: eerste hoge vogel: A. Rentmeester, Willem Teil; tweede hoge vogel: mej. I. Koens (na loting), Spes Nostra; eerste zij vogel: L., van de Bogaart, Wil lem Teil; tweede zij vogel: M. Koens, Spes Nostra; derde zij vo gel: L. de Wilde, Juliana; vierde zij vogel en grootste aantal (4): A. Rentmeester, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Wisse, Con cordia; tweede hoge vogel: C. van 't Westeinde, Soranus; eerste zij- vogel: mevrouw D. Verdonk, Ja- coba van Beieren; tweede zij vo gel: F. Koens, Spes Nostra; derde zij vogel: E. Rentmeester, vierde zij vogel: J. Rentmeester, beiden Willem Teil. OOSTBURG - De Kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen/Walche ren hield met een deelname van 1996 duiven een concours vanuit Chantilly. Winnaar werd een duif van A. Cornelis en zoon uit Breskens, met een gemiddelde snelheid van 1473.03 meter per minuut. 2. A. Wanjon, Souburg; 3. combinatie Den Hamer, Hoofd plaat; 4. A. de Putter, Cadzand; 5. R. de Smit, Breskens; 6. Jac. Boerman, Driewegen; 7. R. van Hee, Oostburg; 8. M. Dobbelaere, Biervliet; 9. C. Baute, St.-Kruis; 10. H. Calon, Hoofdplaat; 11. D. Aarnoutse en zoon, Groede; 12. J. Rieteco sr., Oostburg; 13. A. Du- sarduijn, IJzendijke; 14. M. de Jaeger, St.-Kruis; 15. combinatie De Smet, IJzendiike. VZV Hoofdplaat met 337 dui ven, 1263.05 mpm: 1. B. de Poor ter, 2. J. Steijaert, 3. J. Boone, 4. P. de Poorter, 5. Ch. en N. de Poor ter, 6. en 10. H. Calon, 7. Th. de Ruijsscher, 8. E. Temmerman (Dorp), 9. N. Provoost. Recht voor Allen Sluis met 124 duiven, 1359 mpm: 1. H. van Damme-Verheule, 2,5. en 7. F. Baas en zoon, 3,6,8. en 10. H. Al- laart, 4. M. Coppens-Baert, 9. W. Coppens. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede met 137 oude duiven, 1311.89 mpm: 1. en 10. E. Rijckaert, 2. en 8. D. van de Broecke, 3. J. de Vreeze, 4. E. Gemaert, 5. R. Braet, 6. J. van Ommen, 7. Ph. Ramme- laere, 9. J. de Koek. Met 143 jaar lingen, 1240.3 mpm: 1. en 7. O. de Vriend, 2. V, de Vreeze, 3. L. de Clerck-De Cock, 4. R. de Clerck, 5. J. de Vreeze, 6. D. van de Broecke, 8. M. de Smet, 9, E. Ver hulst, 10. H. Cocquit. Steeds Sneller IJzendijke met 356 duiven, 1251 mpm: 1. combinatie De Smet, 2. P. Dellaert, 3. A. Du- sarduijn, 4. R. de Baere, 5. en 9. A. Noteboom, 6. H. Groosman, 7. I. de Cocq, 8. J. den Hamer, 10. J. Boerman. Strijd in Vrede Groede met 193 duiven, 1360.92 mpm: 1. Jac. Wil le, 2. en 4. L. van de Wege NS, 3. G. Schautteet, 5. G. Dusarduijn, 6. J. van de Wége, 7. O. de Zutter en zoon, 8. Manhave-Deij, 9. A. Schaap, 10. J. Stokkerman. Nog Sneller Breskens met 289 duiven, 1345.11 mpm: 1. Ch. de Looze, 2. W. Taillie, 3. G. van Drie en zoon, 4. 3. Donze, 5. M. de Reu, 6. A. van Oeffelen, 7. J. Reynhout, 8. B. Neve, 9. J. Quaars, 10. J. van de Velde. Hoop Biervliet met 237 duiven, 1196.18 mpm: 1. P. en M. de Bree, 2.1. Versluijs, 3. J. Lecluyze, 4. W. de Jonge, 5. en 10. U. Kouijzer, 6. Her. Dobbelaere, 7. C. de Regt- Bracke, 8- P. Weeda, 9. A. de Boe- vere. De Snelvliegers Oostburg met 211 duiven, 1307.59 mpm: 1. J. de Smet, 2. C. van de Bossche, 3,8. en 9. J. de Krijger, 4. W. Thange, 5. L. Verheije, 6. J. Rieteco sr., 7. en 10. J. Risseeuw. De Getrouwe Duif Cadzand met 278 duiven, 1348.91 mpm: 1,3,5,8. en 10.D. van Kerkhoven, 2. J. Koolse, 4. en 7. J. de Mey, 6. J. van de Plasse, 9. W. Goossen. Eerste de Beste Schoondijke met 163 duiven, 1302.11 mpm: 1,3. en 6. A. de Wever en zoon, 2. en 7. J. Huigh, 4. P. de Hullu, 5. P. Boog aard, 8. J. Buijze, 9. J. Dhont, 10. H. de Wever. De Reisdduif BresLkens vanuit Breteuil met 131 duiven, 1083.96 mpm: 1,2,8. en 10. J. Bakker, 3. J. van de Lijke, 4. J. Reinhout, 5. en 9. R, Daansen, 6. F. Scheele en zooq, 7. Ch. Ras. kema '88 in zusterstad Puurs. Het gaat hier om een groots op gezette kermis-annex markt. Het college hoopt het plaatse lijke bedrijfsleven te kunnen strikken om ook aan het evene ment deel te nemen. De com missie wordt om haar mening gevraagd. Verder staat ter discussie het herinrichtingsplan van Aar denburg, zoals dat onlangs werd samengesteld door het Coördinerend Instituut voor het Midden-en Kleinbedrijf (CIMK). De commissievergade ring wordt gehouden in het Aardenburgse gemeentehuis en bef ri om 19.30 uur. Van onze verslaggever BRESKENS - De markten in Breskens zitten duidelijk in de lift. Vorig jaar trok de jaarmarkt enkele tiendui zenden bezoekers. Ook de weekmarkt trekt steeds meer volk en handelaren. Vanwege het succes heeft de VVV-Breskens gemeend de speciale markten in aan tal uit te breiden. Dit zomer wordt er dan ook een pink- stermarkt en een speciale visserij markt in augustus aan het programma toege voegd. Op Tweede Pinksterdag zullen er op het Oranjeplein en in de Mercuriusstraat in Breskens zo'n honderd marktkooplieden en twintig standwerkers neer strijken. „De uitbreiding van het aan tal markten kan beschouwd worden als een vergroting van het totale recreatieve pakket dat we de toeristen en onze eigen mensen kunnen aanbie den. Noem het een al-weer,- voorziening, want het is ge woon een feit dat markten een bijzondere aantrekkingskracht uitoefenen," aldus de Bres- kense VVV-voorman G. van Grieken. De WV had in samenwer king met de vereniging voor de ambulante handel eerst nog een paasmarkt op touw willen zetten. Van Grieken: „Die viel echter in het water, omdat de advertentie niet tijdig in het vakblad voor de ambulante handel geplaatst kon worden. Mocht echter de Pinkster- en visserijmarkt aanslaan, dan zullen we volgend jaar zeker een Paasmarkt erbij doen." De traditionele jaarmarkt op maandag 25 juli staat geheel in het teken van 500 jaar Bres kens. Het programma voor dit evenement is in voorbereiding. „Zeker is nu al dat we van dit evenement iets bijzonder zul len maken. We willen zeker even stilstaan bij de geschiede nis van de plaats, want per toe- va) ontdekte ik dat 500 jaar ge leden door Maximiliaan van Oostenrijk aan Philips van Kleef octrooi werd verleend om in de Heerlijkheid Breskens weekmarkten en een jaar markt te houden. Dat is precies 500 jaar geleden en dat willen we niet ongemerkt voorbij la ten gaan," aldus Van Grieken. Voor de jubileum-jaarmarkt moeten nog extra financiële middelen gezocht worden. Ge dacht wordt aan een eenmalige subsidie. „Donaties kunnen het ook nog worden, dat moeten we nog eens bekijken," verduide lijkt de VW-woordvoerder. De visserijmarkt tenslotte wordt gehouden op maandag 8 augustus.

de Stem | 1988 | | pagina 19