üdschap Achttien grote steden: 'Rijk moet minderheden helpen' Onderzoeksteam IRA naar West-Duitsland HOOGLERAARVOORKOM DUBBEL WERK FISCUS Uitgebreid ontbijtje Studiedag in Nijmegen over lage lonen landen erelH BINNENLAND DE STEM COMMENTAAR Minimale overlevingskans )E STEM BINNENLAND ZATERDAG 7 ME11988 China: directe lijnvlucht naar Nederland ANDEN VNU verwerft belang in Italiaanse onderneming NIEUWSOVERZICHT Kamer: Protest kabinet tegen walvisvangst 155 Arbeidsplaatsen weg bij Alcatel Nieuw strand langs de Maasvlakte Snelle auto's verkopen nog goed Marineman per zeilboot over oceaan T28 ring aan minister Ru_ (ook CDA, Financiën) fweest. \t waar moet die me- tuding al strevend naar üniem financieringste- f20 miljard (het jaar- bedrag na verviervou- van de kinderbijslag an halen? 81 is nog geen tijd voor re- nmetjes, onderbrak Pelzen menig vragen- over de kosten. Dat re- gebeurt pas bij de vast- g van het verkiezings- imma. Gelijk heeft-ie, in de meeste gezinnen - •eld moet het CDA aan- ;n - is pas de aanschaf >n duur apparaat aan de ls er enig zicht is op een betalingsregeling of een •ling opduikende spaar- er staat nog zoveel Jin de rapportage over de |twoordelijke samenle- probeerde de CDA- ïtter nog eens. Ook dat Maar weinig onderwer- jn zo keurig omschreven teken zo aan. bestaat een grote kans agen de tijd dat het we- nappelijk instituut van ~DA heeft uitgevlooid rijkstaken er nog mo- lijn, een enkel belangrijk l-lid (Ruding?) duidelijk ebben gemaakt dat ver- ig van de kinderbijslag |zou kunnen, maar dan voorzichtigjes en Ipjes. Want een verant- 'delijke samenleving let >p of de kas klopt. IttOERMOND (ANP) - Twee Kden van het onderzoeks- t dat zich bezighoudt Let de IRA-aanslagen op Britse militairen in Lim- hurs zijn gisteren naar het Westduitse Bielefeld ver trokken. naar is kort na de aanslagen in lermond en Nieuw-Bergen .„een Britse legerplaats een 'Li onder een auto van een of ficer aangetroffen. Nagegaan wordt of er inderdaad overeen komst bestaat tussen de auto- m in Bielefeld en die in Nieuw-Bergen. Uit telefonisch overleg is al gebleken dat er sprake is van hetzelfde type bom in Bielefeld en in Nieuw-Bergen. Volledige zekerheid kan evenwel pas worden verkregen via labora toriumonderzoek. Dat heeft een woordvoerder van het team vrijdagmorgen meegedeeld. Tevens is nu een uitgebreid onderzoek gestart in hotels, pensions, alsook op campings en in appartementbedrijven in Bergen en Roermond plus wijde omgeving. Die controle strekt zich ook uit over de Westduitse grensstreek, waar zij wordt uitgevoerd door de lo kale politie. Nagegaan wordt of er soms verdachte figuren kort voor of na de aanslagen verbleven hebben. Na meer dan tweehon derd getuigen te hebben ge hoord en ruim zeventig tips te hebben nagetrokken, beschikt het onderzoeksteam nog niet over enig spoor van een moge lijke dader of daders. Maar volgens adjudant Steens de woordvoerder van de politie, zit het onderzoek naar de recente aanslagen op Britse militairen in Nieuw-Bergen en Roermond beslist niet muur vast. Het onderzoeksteam is niet ontmoedigd door het feit dat na dagenlang speuren nog geen spoor van de daders van de IRA-aanslagen is gevonden. „Wij zijn heus wel een stuk gevorderd. Het onderzoek naar dit soort zware misdrijven vergt nu eenmaal meer tijd dan de buitenwacht wel eens denkt. Bovendien hebben we hoop op nieuwe getuigen en tips". Vol gens Steens komen getuigen in andere zaken ook pas na weken opdagen. Volgende week maandag zal bijvoorbeeld een heel belangrijke getuige in het Brits militair ziekenhuis in het Westduitse Wegberg worden verhoord, de 19-jarige Ian Le wis. Hij werd zwaar gewond bij de beschieting van de auto in Roermond. Wegens zijn toe stand kon hij niet eerder wor den gehoord. Mogelijk levert ook een eventuele beloning voor de zo genaamde gouden tip wat op. Of die uitgeloofd zal worden hangt van de minister van jus titie af. Het team heeft vrijdag aan de justitie-autoriteiten voorgesteld een hoge beloning uit te loven. 'Voorbewerkt aangiftebiljet' stemgedrag nu reke- mee houden." plgens Zumpfort moet een ve patsituatie na zondag degelijk tot de mogelijk- i worden gerekend. Zijn spelling: „Of de SPD den door en haalt de absolute rderheid, óf er ontstaat euw een patsituatie. De op een meerderheid van en FDP acht ik nog s klein." PD-lijsttrekker Björn holm is dat laatste roe eens met Zumpfort. Hij de overwinning, en dat het boven verwachting jk toestromende publiek Ie verkiezingsbijeenkom- ook. Aan de FDP heeft de geen boodschap. „Het |iste resultaat voor de zou een stemmenpercen- van 4,999 zijn", roept Iholm onder luid applaus zijn toehoorders. „Net on- de kiesdrempel van 5 pro- ]t, dat is de beste kans voor partij om zich te ver- Irwen zoals ze zegt te wil- f olgens Engholm is de FDP lit moment de minst ge- de partij in de deelstaat gen schuld. Bij de vorige kiezing kwamen ze, na ja- absentie in de landdag, ar juist boven de kies- mpel van 5 procent uit. En mpt meenden ze de andere tijen van advies te moeten nen en eisten ze in de land- met vier zetels even vijf posities op. Ze hebben wei- geleerd uit het gebruik macht." Cngholms uitspraak over geen 5 procent voor de P is niet alleen maar een ime wens. De opiniepeilin geven geen uitsluitsel ;r de kansen voor de FDP; aanhang ligt net onder of op 5 procent. DEN HAAG (ANP) - De uitvoering van de belas tingwetgeving kan aanzienlijk worden vereen- [voudigd door gebruik te maken van voorbe- Iwerkte opgaven, waarbij zoveel mogelijk gege- lvens automatisch, via computerbestanden, wor- Iden aangeleverd. |De fiscus doet nu dubbel werk: controleren of de belas tingplichtige zonder fouten de hem verstrekte gegevens Iheeft ingevuld. |l)atheeftprof.dr.J. Bartel, be- aan de Erasmus Universiteit llastingadviseur en hoogleraar Rotterdam, gisteren gezegd tij dens de 34ste jaarvergadering van de Nederlandse Orde van Belastingadviseurs. Plaatsvervangend directeur- generaal der belastingen van het ministerie van Financiën, mr. J. N. van Lunteren, zei in een reactie kansen te zien voor de voorbewerkte opgave, mits er nog flink in automatisering wordt geïnvesteerd en men be reid is het aanleveren van ge gevens door derden volledig te aanvaarden. Prof. Bartel noemde af doende maatregelen tegen computerinbraak een absolute voorwaarde voor het gebruik van geautomtiseerde bestan den door de belastingdienst, al zal dat een dure zaak zijn. De politiek zal enerzijds de durf moeten opbrengen het automa tiseringsproces stil te zetten zo lang die bescherming niet is gegarandeerd en anderzijds geld moeten vinden om tot de bescherming te komen, zo zei hij. Hij waarschuwde voor de aantrekkingskracht die con centratie van gegevens bij de belastingdienst zal hebben op de beleidsmakers bij de andere ministeries. Toegang tot de be standen voor hen betekent een niet te aanvaarden inbreuk op de privacy van de belasting plichtigen, aldus Bartel. De hoogleraar verwacht dat met voorbewerkte opgaven 90 procent van de aangiften op snelle en eenvoudige wijze kan worden afgedaan. Daarmee ontstaat ruimte voor een goede begeleiding en verwerking van de overige tien procent. Als an dere punten om tot (grote) ver eenvoudiging te komen, noemde hij het afzien van vra gen die de belastingplichtige niet kan beantwoorden of die niet zijn te controleren. Ook moet de fiscus niet over klei nigheden vallen, vindt hij PEKING/DEN HAAG (RTR/ANP) - China wil een luchtvaartver drag met Nederland sluiten, dat de natio nale luchtvaartmaat schappijen van beide landen in staat stelt een directe verbinding tussen Amsterdam en Peking te onderhou den. Dit heeft de Nederlandse staatssecretaris voor bui tenlandse handel, Yvonne van Rooy, gisteren in Pe king gezegd. Een woordvoerder van het ministerie van econo mische zaken in Den Haag ,zei desgevraagd hiervan nog niet op de hoogte te zijn. Volgens een zegsman van de Nederlandse am bassade in China moet het verdrag in de plaats komen van een akkoord uit 1979. Dat akkoord werd echter nooit be krachtigd vanwege een geschil over de Neder landse levering van twee duikboten aan China's buurland Taiwan. Dat had een bekoeling in de Nederlands-Chinese re laties tot gevolg. In 1984 zijn de diplo matieke betrekkingen op het hoogste niveau her steld, nadat Nederland Taiwan geen duikboten meer leverde. a, maar de organisatoren in aticaan wilden iets los laten in zijn boodschap in dit An- teisterd door een guerrilla bewegingen: Lichtend Pad i- Verwacht wordt dat de djn boodschap van sociale xepen. De sociaaldemocra- ering van Alan Garcia kan :n omdat zij onlangs besloot ng en vrijwillige sterilisa- onder de bevolking, et minst kerkelijke van de ie verwachtingen het laagst t na vorig jaar het nieuwe sal vooral oude waarden en eine land naar voren willen e bevolking, die kampt met Dnomische crisis kan een hoop verwachten. Meer dan Boliviaanse arbeiders ver- n nodig is om te overleven. meerderheid indiaanse be- ioed te houden, iderwerp dat aan de orde nlandse schuld van Latijns- de 400 miljard dollar over- en verarmde gelovigen on- lijks de gevolgen van de en de paus kan dit politiek niet negeren. ezoek op 19 mei besluit, zal is II alle landen in Noord-, d-Amerika hebben bezocht g van de meeste Caribische ime.(IPS) 3EOOGD PREMIER Wilfried Martens zal naar alle waarschijnlijk st) maandag de samenstelling van het nieuwe rooms-rode Bel gische kabinet bekend maken. Daarmee is dan een eind gekomen aan een ruim vijf maanden rirende lijdensweg van mislukte formatiepogingen. Het is aan de vasthoudendheid van de christen-democraat Jean-Luc Dehaene e danken dat het nieuwe kabinet tot stand is gekomen. Hij wei- lerde zich neer te leggen bij het pessimistische vooruitzicht van «er nieuwe verkiezingen omdat de Belgische politici er alsmaar net in slaagden om de opdracht van de kiezers te realiseren. Zij Bdden zich duidelijk uitgespoken voor een centrum-linkse rege lt Dankzij de taktische en volhardende gaven van Dehaene is ne er uiteindelijk gekomen. Dat wapenfeit mag als een bescheiden zege voor de Belgische lemocratie worden beschouwd. Maar veel reden om feest te vie- en is er niet. Nu al wordt openlijk gespeculeerd over de levens uur van het nieuwe kabinet. De kans dat het na een kortstondig ivontuur sneuvelt, is zeer reëel. Wilfried Martens beseft dat terdege gezien de openhartige ,'lze waarop hij gisteren sprak over de risico's die in het re- eerdakkoord zijn ingebouwd. Mocht het spaak lopen, dan heeft =t waarschijnlijk ook persoonlijke consequenties voor het poli- wunctioneren van Martens. net ogenschijnlijke gemak waarmee hij de liberalen - zijn voor- Van onze verslaggever NIJMEGEN - Sommige lage lonen landen zijn niet meer wat ze geweest zijn. Landen als Zuidkorea, Taiwan en Singapore hebben inmid dels zoveel welvaart opge daan dat een min of meer redelijk loon niet langer onthouden kon worden aan de arbeiders die de winsten van multinationale onder nemingen hadden doen op lopen door jarenlang hun werkkracht voor een hab- bekrats te verkopen. De arbeidsverhoudingen in deze bedrijven vormen mede het onderwerp van een studie dag die vandaag in het Nij meegse Kolpinghuis geworden wordt onder de titel 'Interna tionale arbeidsdeling in de mi- cro-eiectronica: de gevolgen voor de werknemers'. Veel grote bedrijven zochten de afgelopen jaren hun heil een deur verder en niet weinigen kwamen terecht in de Filipij- nen, dat ook na het aantreden van de verlichte president Co- razon Aquino nog steeds het laagste lonen land van Oost en Zuidoost Azië is. Maar de mul tinationals in de Filipijnen hebben te maken met een toe nemende bewustwording onder de arbeiders en groeiend verzet van de kant van de vakbonden. Philips, dat in 1959 een lampen fabriek in Manila opende, heeft zijn activiteiten daar in de loop der jaren flink uitgebreid, zo dat er nu in totaal 2100 Filipi no's bij Philipsbedrijven wer ken. „De Filipijnen zijn een para dijs voor Philips", zegt Mely Paran,vakbondsvoorzitster van het bedrijf 'Philips Compo nents Philipines Ine' in Mani la's stadsgedeelte Metro. Het bedrijf, waar halfgeleiders ge maakt worden, geeft werk aan 1400 Filipino's. Het personeel bestaat voor 80 procent uit vrouwen, die voor dit soort werk beter geschikt geacht worden dan mannen. Van de 1400 personeelsleden zijn er 800 lid van de vakbond KMK. IN STEENWIJK is gisteren het wereldrecord ontbijten verbeterd. In verschillende straten van de Steenwij kse binnenstad stond een ontbijttafel van 2.047 meter lang waar in to taal 6.626 eters aan konden schuiven. Zij verorberden maar liefst 22.000 broodjes die vanuit 21 distributiepun ten werden aangevoerd. Met dit record krijgt Steenwijk een vermelding in het Guin ness Book of Records. De records van respectie velijk Lichtenvoorde en Doesburg werden met deze poging scherper gesteld. De oude records waren 5.798 eters en 2.000 meter tafel. Om 12.15 uur werd door klaroen geschal vanaf de Steenwij- ker-toren het startsein gege ven. De meer dan 2.000 liter koffie die bij het ontbijt werd aangevoerd bleek nau welijks voldoende. (ADVERTENTIE) Mode voor iedereen zeer betaalbaar ook grote maten yGinnekenstraat 118 - Breda/ HAARLEM (ANP) - VNU heeft een belang van 49 pro cent verworven in Gruppo Editoriale Jackson te Mi laan, de belangrijkste Ita liaanse uitgever op het ge bied van technologie, waar onder tal van uitgaven op het gebied van elektronica en computers. VNU Business Press Group en Jackson zullen nauw gaan sa menwerken op het gebied van technologische publicaties, zo heeft VNU vrijdag bekendge maakt. De deelneming in Jack son past in het streven om de belangen in Europa te verster ken met het oog op de Europese eenwording in 1992. Jackson geeft 28 tijdschrif ten uit alsmede tal van stan daardwerken op het gebied van computerwetenschap en elek tronica. Het bedrijf telt 160 werknemers en de jaaromzet bedraagt f 50 miljoen. Fransen, zijn die eigenlijk wel te vertrouwen? Ik bedoel als je de moordenaars van een Nederlandse fotograaf veroordeelt tot een verblijf van een paar jaar op een zonovergoten eiland, dan ch nie ben je toch niet te streng? Moet dan dat gedwongen verblijf daar afgebroken worden met een of ander vaag smoesje? Mademoiselle Prieur is zwanger geworden in haar liefdesnestje in de Stille Zuidzee en mag nu terug naar La Douce France. Want ergens zo ver weg van Frankrijk kun je toch moeilijk kinderen baren. Stel je voor dat zich op het eiland Nieuwcale- donische toestanden voor gaan doen? Zouden we met die Fransen nog iets kunnen afspreken? Ik vrees van niet. De Franse gijzelaars die in Beiroet werden vrijgelaten, zijn waarschijnlijk losgekocht. Het mogelijke losgeld gaat eerst naar Teheran, dat het op zijn beurt weer doorsluist naar geest verwanten in Beiroet, die er vervolgens weer wapens voor ko pen en er gijzelingsacties of erger mee uitvoeren. Dat is geen vicieuze cirkel, want Fransen zullen er waar schijnlijk niet meer door getroffen worden, maar het is wel een vieze cirkel en dus veel erger. Volgende week ben ik er niet. Ik ga naar Rome. Hopelijk ver geeft de paus me mijn pekelzonden van het afgelopen jaar en ontvangt hij me in audiëntie. MERIJN DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer dringt er bij het kabi net op aan bij de Japanse regering te protesteren tegen het voortzetten van de walvisvangst onder valse voorwendsels. De vier grote fracties in de Kamer wijzen erop dat drie Japanse schepen onlangs tijdens een expeditie naar Antarctica 273 wal vissen hebben gevangen. Het zou gaan om een onderzoek, maar de Kamer vermoedt dat er sprake is van vangst voor commer ciële doeleinden. Japan is een van de ondertekenaars van een internationaal verdrag dat de walvisvangst tot 1990 verbiedt. Internationale milieugroeperingen verdenken de Japanners ervan dat zij nu al onder de overeenkomst willen uitkomen. DEN HAAG (ANP) - De vestigingen van Alcatel Nederland NV in Den Haag en Hoogeveen, een producent van telecommunica- tie-apparatuur, moeten gaan reorganiseren. Daarbij vervallen tenminste 155 van de 1.000 arbeidsplaatsen. De reorganisatie is onder meer nodig omdat de lage dollarkoers het concurreren bemoeilijkt in die landen waar 'dollarcontracten' worden afge sloten. De directie van het bedrijf heeft daarover vrijdag met de bonden gesproken. Later die dag is het personeel ingelicht. Dat heeft bestuurder K. Benschop van de Industrie- en voe dingsbond CNV meegedeeld. ROTTERDAM (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft er een nieuw strand bij met een lengte van ongeveer vijf kilometer. Het nieuwe strand ligt langs de slufter, het met dijken om ringde bassin waarin Rotterdam de komende vijftien jaar havenslib gaat storten, en de Maasvlakte zelf. Dit strand heeft voor een flink deel de voor de Randstad unieke eigenschap dat het op het zuiden is gelegen, aldus een bekendmaking van het Rotterdamse havenbedrijf. Voor een aantal voorzieningen bij het nieuwe strand is inmiddels gezorgd. Zo zijn er tweeduizend parkeerplaatsen, fietsenstallingen en uitkijkposten bovenop de slufterdijk die 23 meter boven de zeespiegel ligt. DEN HAAG (ANP) - Importeurs en dealers van snelle auto's, zoals BMW, Mercedes en Porsche, verwachten dat door de sinds 1 mei geldende stringente snelheidscontrole op de Neder landse snelwegen de verkoop van hun produkten niet zal te ruglopen. Zij laten weten dat auto's in de hogere prijsklasse niet alleen, en zelfs niet in de eerste plaats, worden gekocht omdat ze zo snel rijden, maar wegens hun luxe en veiligheid en omdat ze de eigenaar ervan extra status verschaffen. ORANJESTAD (ANP) - Korporaal Gerrit Henrichs, die de af gelopen drie jaar op Aruba heeft gediend als ziekenverpleger bij de zeemacht in het Caribisch gebied, is op unieke wijze naar Nederland gerepatrieerd. De Nederlandse marineman is met zijn ruim tien meter lange zeilboot 'Gipsy' begonnen aan een oversteek van de Atlantische Oceaan, vanuit Aruba via Ber muda naar Den Helder. Henrichs hoopt de reis van ongeveer 5000 zeemijlen (ruim 9000 kilometer) in ruim anderhalve maand af te leggen en mikt erop rond de vlootdagen de haven van Den Helder binnen te kunnen varen. Henrichs - een ver woed zeiler sinds zijn vijfde jaar - besloot op deze manier te re patriëren, omdat het te kostbaar zou zijn de boot als verhuis- goed naar Nederland mee te nemen. »e Coa|itiegenoten - heeft ingeruild voor de socialisten en de onni'0, 's hem ditmaal vergeven. Hij zou zichzelf echter totaal ngeioofwaardig maken wanneer hij - bij een eventueel misluk- van zijn achtste kabinet - zou trachten weer met de liberalen zeete gaan. tem11 Van de hoofdpunten uit het regeerakkoord is de overeen- 'emming over het beleid rond de omstreden gemeente Voeren. e in Vlaanderen gelegen, maar voor het merendeel Fransta- or» fmeente za' binnenkort zijn burgemeester Happart van het ie e 1 zien verdwijnen. Het vertrek van Happart - hij was meer- malen persoonlijk verantwoordelijk voor de val van een kabi- was een absolute eis van Wilfried Martens. har<ie°P re9eren beluste Parti Socialiste schikte zich naar deze ïann voorwaarde die door een groot deel van de verdeelde aan naai ?U a'wordt betiteld als 'het verraad van Happart'. Niet hele- jelse h onrechte. Tijdens de laatste verkiezingen werd de re- eaen na|?part als het levend symbool van het Franstalige verzet :iali<5to v'aamse arrogantie opgevoerd. Dat leverde de Parti So- veranh aanzienHjke stemmenwinst en - naar nu blijkt - regerings- wnnrH °°rde''ikheid op. Kiezersbedrog is wellicht een zwaar 3enagnmaar wat de Parti Socialiste heeft gedaan zit er dicht te- i Zuiri d afvoeren van Happart zijn de problemen tussen noord Wiirior, nie' de wereld uit. Het positieve gevolg van de ver wan Van dit lasti9e struikelblok is wel dat het achtste kabinet er)s in ieder geval een minimale kans heeft om te overleven. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Achttien grote steden luiden de noodklok over de positie van minderheden (Turken, Marokkanen, Surinamers en Antillianen) in hun gemeente. Als het Rijk niet snel met doelgerichte maatregelen komt om vooral het onderwijs aan en de werkgelegenheid voor minderheden te verbeteren, dan ziet het er voor hen uiterst somber uit. De werkloosheid onder min derheden zal bij ongewijzigd beleid nog verder toenemen, waardoor van een behoorlijke integratie in de samenleving geen sprake kan en zal zijn. Dat beeld schetste de Rotter damse wethouder H. Simons, belast met het minderhedenbe leid in zijn gemeente, gisteren bij de presentatie van het 'Me morandum inzake het minder hedenbeleid in de jaren '90'. Het memorandum werd uitgereikt aan de voorzitter van de Vaste Kamercommissie voor het Minderhedenbeleid, de WD'er Dijkstal. Simons pleitte ervoor dat het Rijk, vooral op het gebied van werkgelegenheid en onderwijs, zich meer specifiek met min derheden zou moeten bezig houden. „Geld uittrekken voor de werkgelegenheid in haar ge heel en dan maar hopen dat ook de minderheden ervan pro fiteren, werkt in de praktijk niet", aldus Simons. De Rotter damse wethouder beroept zich daarbij op recent cijfermate riaal: pogingen van de over heid om de jeugdwerkloosheid terug te dringen hebben welis waar geleid tot een daling van het totale aantal jeugdige werklozen, maar daar staat een gestage stijging van het aantal jeugdige werklozen onder min derheden tegenover. Simons: „Als het kabinet nu ƒ250 miljoen extra uittrekt voor de bestrijding van de werkloosheid, zou het er goed aan doen om een gedeelte daar van uitdrukkelijk te bestem men voor de minderheden. An ders komt er van een daling van het aantal werklozen daar niets terecht". Eten ander middel om de Minderheden op de Amsterdamse Dappermarkt. De grote steden willen dat het Rijk snel iets doet aan de slechte positie van deze mensen in de grote steden. - fotoanp hoge werkloosheid onder min- rugploegregelingen'. Eten derheden (variërend van dertig werkloze krijgt een baan, So- tot zestig procent) tegen te ciale Zaken betaalt dat ge gaan, zijn de zogenaamde 'te- deelte van het salaris dat het anders kwijt was geweest aan de uitkering van de werkloze, het bedrijf vult het salaris aan. „Het kabinet schijnt daar prin cipiële bezwaren tegen te heb ben, maar het is wel een uitste kend middel om werklozen, vooral uit etnische minderhe den aan een baan te helpen", vindt de Rotterdamse wethou der. Tenslotte pleitten de ge meenten voor een contract met het ministerie van Onderwijs om het onderwijs aan minder heden te verbeteren. Volgens Simons zijn de huidige regels „te star", stellen ze gemeenten niet in staat om daadwerkelijk iets aan de onderwijsachter stand van minderheden te doen. Het ministerie zou er goed aan doen de gemeenten zelf de ruimte te geven om een eigen onderwijsbeleid voor minderheden te voeren. Simons denkt hierbij bijvoorbeeld aan extra lessen Nederlands voor jongeren uit de minderheids groepen gedurende het eerste half jaar van het voortgezet onderwijs en meer alfabetise ringsprojecten voor oudere im migranten.

de Stem | 1988 | | pagina 3