NO ENS RMAN tegen storten giftig slib op platen en schorren kort zeeuws Biervliet komt in de ban van Geuzenfeesten acht met enk eggen als He- He erman zich Iaan u or stelt. T/ECONOOM, Geschiedenis Biervliet nog steeds niet klaar PZEM sluit 33 woningen Hontenisse aan op aardgas RAPIDOCOUHl RK KERKDIENSTEN MARKTEN MEI de kassa bv TteWesfhoek'by pE STEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 7 ME11988 T22 CLOOSTERZANDE - )e gemeente Honte nisse gaat zich toch in dekken tegen de even tuele stort van veront reinigd slib op de pla ten en schorren in de Westerschelde die on der het gemeentelijk »rondgebied vallen. Meisje (6) komt om bij ongeval met aadschop Grote deelname aan Breskense Bevrijdingsloop Weekenddienst Stem-redactie Ter neuzense zwaar gewond Mj ongeval DERDE LUSTRUM OP 12,13 en 14 MEI MET EXTRA INZET Veel vlaggen Optocht kopieert in kleur alsof 't gedrukt isl FOTO GOETHALS Meikever keert terug in het land Muziek Heikant heeft het druk PLAATSELIJK NIEUWS Clinge Hulst Lamswaarde St.-Jansteen Nieuw-Namen Zestig mille voor jeugdtheater Dodd Zelfbezinning en astrologie Tram Goes-Borsele weer onder stoom Symposium over Torah 413 11172-1222 3RESKENS BRESKENS SKENS weten heus wel wat ze zesgen e rede vallen helpt niet. Geef ze ijd om uit hun woorden te komen, al gauw de spanning. Zo komt een op gang en gaan we elkaar ook r begrijpen. Doen we dat? voor mensen met stotterproblemen n gezin of naaste omgeving: 01808 Postbus 119, 3500 AC Utrecht. leraars o v ri I i j blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame j a adviesgroep voor het midden- en e en fiscale zaken. Het dienstenpsk' ties inclusief jaarrekening? advisering e beroepsbeoefenaren en particuliere en fiscaal-juridische praktijk )en zich gespecialiseerd in belasting irmatica. Er wordt gewerkt vanuit tdurend inspelend op verdere uitbrei' termijn ter versterking van het direk' (M/V) fe economie is aansluitend praktijket' studeren en reeds ver bent gevorderd w ons centraal postadres: Postbus S0> LANOBOUVWOCKMOl»»»10 pingel 23, Oudenboech, Kade 24 01652-13930' adenbosch 01652-16755 Hontenisse dekt zich in Van onze verslaggever jat is mogelijk door op de buitendijkse schorren en slikken de bestemming 'natuurgebied' te geven. Het storten van baggerspecie in die gebieden kan dan nog slechts plaats vinden met een vergunning van burgemeester en wethouders. Die zal, zo kon digen B en w aan, slechts afge geven worden als er geen sprake zal zijn van onaan vaardbare aantasting van de bewuste gebieden. Twee maanden geleden kwamen B en W ook al met dit voorstel op de proppen, maar naar aanleiding van de discus sie in de commissie ruimtelijke ordening werd het teruggeno men voor nader overleg met Rijkswaterstaat. Uit dat over leg is gebleken dat deze instan tie kan instemmen met de strekking van het voorstel. Dat ligt anders bij het besluit dat eerder is genomen door de gemeente Reimerswaal. Die gemeente heeft een verbod uit gevaardigd voor het storten van slib op het gehele buiten dijkse gebied dat tot de ge meente behoort. Daartegen heeft Rijkswaterstaat ernstige bezwaren ingebracht, omdat dit het normale onderhouds werk zou bemoeilijken. Het initiatief van Hontenisse is be perkter in die zin, dat enkel de droogvallende slikken en schorren onder het besluit val- lea Volgens burgemeester A. Hessen is uit jurisprudentie ge bleken dat een stortverbod voor het gehele buitendijkse grondgebied niet haalbaar is. „Als Rijkswaterstaat daarte gen in beroep gaat verliezen we dat. Dus dat heeft geen zin". De burgemeester wijst erop dat dat de gemeente overigens toch wel ingedekt is tegen storten van giftige modder in die delen Schelde die niet in het besluit zijn opgenomen. „Als dat zou gebeuren, kunnen we altijd be zwaar aantekenen in het kader van de wet verontreiniging op pervlaktewater". Het initiatief is ingegeven door de Belgische plannen om grote hoeveelheden min of meer vervuild baggerslib in de Westerschelde te deponeren. Het gaat daarbij om 10 miljoen kubieke meter baggerspecie, afkomstig van onderhouds werkzaamheden voor het op diepte houden van de vaargeul. Bovendien komt er nog eens twee miljoen kubieke meter modder van de drempels van Zandvliet, Rand en platen van Doel en van de drempels van Frederik en Lillo. Het gemeentelijk besluit be perkt zich overigens niet alleen tot het storten van slib. Ook voor bijvoorbeeld het aanleg gen van allerlei leidingen, kok kelvisserij of mechanisch spit ten van pieren op de betrokken sliken en platen, zal een ver gunning nodig zijn van B en W. Van onze correspondent KAMPERLAND - Het zes- arig meisje Kim Acker- mans uit de gemeente Gilze en Rijen is gistermorgen op een camping te Kamperland verongelukt. Het kind werd overreden door een laad- schop, die bezig was met het op- en verladen van grind en plotseling achteruit reed. 5e bestuurder van het voer- uig, T. S. uit Middelburg, ver- ilaarde tegenover de politie wel in zijn spiegel te hebben ken. Het meisje had hij échter niet gezien. Het fiet sende kind overleed vrijwel onmiddellijk na het oplopen van een schedelbasisfractuur en hersenletsel. Van onze correspondente BRESKENS - De Oranje vereniging Breskens hield voor de vierde maal de be vrijdingsloop. Volgens de organisatoren werd ook deze trimtocht gekenmerkt door een toenemende be langstelling. Christian van der Wege uit Terneuzen won de 10,5 kilome ter. Hij was veruit de sterkste van de 43 trimmers en finishte met bijna anderhalve minuuut voorsprong op Marco van de Meule. De twee kilometer, waarbij 125 deelnemers en deelneem sters aan de start verschenen, werd gewonnen door Christian Oosterling in zeven minuten. Eerste meisje was Mirella Faas in 7.22 minuut. Na afloop kreeg iedere deelnemer een herinne ring. Uitslag 2 kilometer: 1. Chris tian Oosterling 7.00 minuten, 2. Jwgen Snoep 7.20, 3. Martin ™est 7.22,8. (eerste meisje) Mi tella Faas 7.32. 10,5 kilometer: 1. Christian van Je Wege 36.69, 2. Marco van de Meule 38.23, 3. Piet Wester- weele 38.34 Voor redactionele zaken, met voor advertenties of bezorgklachten, kunt u dit weekeinde contact opne men met Rein van der Helm 01170-3370. Zater- en zondagmiddag gf-17920. B.g.g. 01153- 'an onze correspondent P®L~De 28-jarige M. van uit Terneuzen is gis mond bij een eenzijdig wond€rSOngeVal ernstig ge~ aaWt ^bekende oorzaak tvoiue,op be provincialeweg '"Hulst de macht over het Van haar personenauto ,en.botste tegen een boom. »ntf„htoffer werd Per heli- iiwJLove'gebracht naar het v Anms hl Brugge in België. 'ernteïd°nenaut0 werd geheel FOTO DE STEM COR J DE BOER Archieffoto van de Geuzenfeesten in 1983. Van onze correspondent BIERVLIET - De Geuzen feesten Biervliet pakken dit jaar ter gelegenheid van het derde lustrum uit met een attractief pro gramma. Hoogtepunten zijn de optocht, diverse showprogramma's, een touwtrekwedstrijd en een groot slotfeest. De Geuzenfeesten worden 12 mei (Hemelvaartsdag) om 12.00 uur officieel geopend met de geuzenaanval. Daarbij zullen de geuzen gebruik ma ken van een vlet op het water nabij de sportvelden. De in historische kledij uitgedoste geuzen worden daar ontvan gen door het gemeentebe stuur van Terneuzen. Voorafgaande aan het offi ciële gedeelte worden de in woners van Biervliet om 8.00 uur gewekt door trompetge schal. Aansluitend is er om 9.30 uur een kerkdienst in de hervormde kerk en om 11.00 uur begint er een kleindie- renshow in de geuzentent. Daar kan iedereen zijn huis dier laten keuren door Pol van de Vijver. De tentoonstel lingen 'Trekkracht voor Ke nia' in het Trefpunt en 'Land schap' in BS De Komme, zijn dan al geopend. Ook dit jaar is er aan de aan kleding van het dorp veel aandacht besteed. „Tijdens de Geuzenfeesten hangt er meer dan vijtien kilometer vlag in Geuzenstand. Verder zijn de straten opgesierd met dui zend sparren, waarin 20.000 met de hand gemaakte roos jes verwerkt zijn. Natuurlijk ontbreken de stadspoorten niet. Vermeldenswaard ver der zijn de 10.000 gekleurde lampen, die s'avonds het ge heel een gezellige sfeer geven. Als wij de steker in het stop contact steken, moeten ze in Middelburg een halve mega watt meer gaan draaien," zegt de voorzitter van de stichting, A. C. Goossens. Een ander element van de geuzenfeesten is de optocht. Het thema is dit jaar 'Bier vliet, agrarisch dorp in groot moeders tijd'. Goossens: „Wij zijn afgestapt van de ge dachte dat de optocht altijd in het teken van de historie van de Geuzen moet staan. We waren bang dat het afge zaagd zou worden. Trouwens, het huren van historische kostuums is een dure zaak. Het thema dat wij dit jaar ge kozen hebben, past prima in de streek en laat bovendien ruimte voor de fantasie van de deelnemers zelf. De op tocht, die om 14.00 uur begint, zal dan ook gevarieerder zijn dan anders." De stoet wordt voorafge gaan door twee veldwachters die muzikaal begeleid worden door vier gezelschappen. In totaal rijden er circa dertig Van onze correspondent BIERVLIET - De organisatie van de Geuzenfeesten Biervliet betreurt het dat bij het derde lustrum van deze festiviteiten de historie van Biervliet nog steeds niet compleet is. Het wachten is op de provincie Zeeland. „Eigenlijk hadden we er stiekem op gehoopt dat het klaar zou zijn," zegt A. C. Goossens, voorzitter van het Geuzen-co mité. „R. Willemse heeft de geschiedenis van ons dorp al op schrift gesteld. Afspraak was dat de provincie Zeeland de middeleeuwen voor haar rekening zou nemen. Helaas is dit nog niet gebeurd. Navraag bij de provincie leverde voor ons het teleurstellende bericht op dat momenteel de financiële middelen ontbreken." Het Geuzen-comité heeft nu zijn hoop gevestigd op de vierde lustrum-viering in 1993. wagens mee, waaronder old- timers, een ZVTM-locomo- tiefeen koets en nemen er di verse loopgroepen deel. Ook dit jaar is de wijk Driewegen met zes wagens het best ver tegenwoordigd. Vrijdag 13 mei is er om 10.00 uur een kinderprogr- mama in de geuzentent, ge volgd door een 50-plus show. 's Middags is er een groot showprogramma met onder meer een computershow, ta lentenjacht, sportquiz, voet balkanon en een motorstrike voor kinderen tot 15 jaar. Er is een trimkoers voor A- en B-trimmers en een voetbal wedstrijd. De tweede dag wordt besloten met AVRO's Road-show. Zaterdag 14 mei is er een grote rommelmarkt op de Markt en bij slecht weer wijkt men uit naar de geu zentent. Om 14.00 uur gaat nogmaals de optocht door het dorp. Iedere wijk heeft een ploeg afgevaardigd voor de touwtrekwedstrijden, die om 17.00 uur van start gaan nabij de tent. Een feestavond met de medewerking van een Beiers orkest vormt het slot van het derde lustrum. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De PZEM is van plan in de ge meente Hontenisse weer 33 woningen aan te sluiten op het aardgasnet. Het gaat om huizen aan de Oostdijk, Kal verdijk, Molen weg, Zeedijk en Doorndijk en een groepje aan de St. Joseph- straat in Hengstdijk. Als dit karwei geklaard is, zullen in Hontenisse 332 van de 399 zogenaamde onrendabele percelen voorzien zijn van aardgas. Het enige grote pro ject dat dan nog op realisering wacht, is de Margaretsedijk. (ADVERTENTIE) (van 50 tot 3000 stuks) Advertentie- en Kaartontwerp, Fotowerk Churchilllaan 1150,4532 JK Terneuzen Tel. 01150-94487 (Kantooruren 09.00-12.00) Aansluiting van de onrenda bele gebieden is mogelijk om dat de PZEM per aansluiting zelf 2.000 gulden bijdraagt. De eigenaar of bewoner die op het aargasnet wil worden aange sloten moet zelf 500 gulden be talen. Komt men dan nog niet uit de kosten, dan spijkert de gemeente nog maximaal 500 gulden per aansluiting bij. Daarbij gaat het enkel om hui zen die permanent bewoond worden. Voor de nieuwe aan sluitingen die nu in de pen zit ten, stellen burgemeester en wethouders de gemeenteraad voor ruim 4.300 gulden uit de gemeentekas beschikbaar te stellea Naast de onrendabele gebie den zijn er ook nog zoge naamde super-onrendabele ge bieden. Momenteel wordt bij de PZEM een regeling uitgewerkt om ook die gebieden op het aardgasnet te kunnen aanslui ten. Van onze verslaggever CLINGE - Meikevers waren vroeger een vertrouwde ver schijning in het landschap. Zeker tot het begin van de jaren vijftig. Daarna is de meikeverpopulatie in de daaropvol gende jaren praktisch tot nul gereduceerd. Volgens de Hulster bioloog G. Sponselee is dat te wijten geweest aan de verslechterde milieu-omstandigheden. „De meeste jonge ren hebben zo'n beest nog nooit in levende lijve gezien", zegt Sponselee. De meikever is overigens de laatste paar jaar weer be gonnen aan een aarzelende come-back, al blijft het nog redelijk uniek als er eens een exemplaar gesignaleerd wordt. Dat geluk had G. van de Voorde uit Clinge, die donderdag een meikever aantrof op een bedrijfsterrein aan de Tiberghienweg. Hij ving het insekt en bracht het naar Sponselee. Nadat hij op de gevoelige plaat was vastgelegd, kreeg de kever weer de vrijheid. - FOTO WiM KOOYMAN Van onze verslaggever HEIKANT - De Muziekver eniging Heikant heeft een drukke meimaand voor de boeg, met tal van optredens in de hele provincie Zee land. Vandaag, zaterdag 7 mei, staat de vereniging twee keer op de planken. Allereerst tijdens een reünie van personeel van het St. Liduinaziekenhuis in Hulst en later in Krabbendijke, tij dens de sluitingsavond van de festiviteiten rond het honderd jarig bestaan van muziekver eniging Concordia in Krabben dijke. De Geuzenfeesten in Bier vliet vormen het volgende sta tion waar de Heikantse muzi kanten acte de presence geven. Dat gebeurt zaterdag 14 mei. Een dag later geven ze een kof fieconcert in Den Dullaert in Hulst. Zaterdag 21 mei is er tenslotte een koffieconcert in Graauw. WANDELEXCURSIE - De natuurbeschermingsvereni ging De Steltkluut houdt zon dag 15 mei een wandelexcur sie in de WMZ-bossen te Clinge. De tocht staat onder leiding van Edie Bogaert. Verzamelen 6.00 uur bij In- teijute aan de Molenstraat. De tocht duurt tot 8.00 uur. POSTZEGELBEURS - Zon dag houdt de postzegelvereni ging 'Land van Hulst' in Den Dullaert een postzegelbeurs en muntenbeurs. Deze beurs begint om 10.00 uur met en kele mededelingen, waarna er een gratis loterij voor de le den wordt gehouden. Ten slotte is er ook nog een veiling met veel kavels Nederlandse zegels. AFSCHEID - Vandaag is er in café De Kroon een af- scheidsschieting. de aanvang is 14.30 uur en deelname is gratis. BRIDGE - In café De Vier Jaargetijden speelden de le den van de bridgeclub de laatste wedstrijd van de voorj aarscompetitie. Het was een draaiende Mitchell met 16 paren. Uitslagen: 1. dames Biesbroeck-Goossen, 2. me vrouw De Bakker-de heer Van de Putte, 3. dames Van Hooteghem-Heizler. Eind stand voorjaarscompetitie: 1. mevrouw Baggen-de heer Biesbroeck, 2. mevrouw Kint- de heer De Booy, 3. heren Baggen-Aarts. BINGO - De katholieke Bond voor Ouderen houdt woens dag 11 mei een bingomiddaag in het gemeenschapscentrum De Warande. De middag be gint om 13.30 uur. KAARTING - De uitslag van de kaarting in café De Nach tegaal is als volgt: 1. J. Abbeel en G. Beletter. 2. B. Abbeel en R. Picavet. 3. E. Peeters en D. van Vlierberghen. Er waren 46 kaarters. KAARTING - De uitslag van de Verenigde Kaarters in café Du Commerce is: 1. G. Meers man en L. van Roeyen. 2. A. Apers en V. Bonne. 3. H. van de Eede en M. Petinda. VISWEDSTRIJD - Zaterdag 14 mei houdt voetbalvereni ging Hulsterloo een viswed strijd op de Oosterschelde met de boot Zeehond. Het is de zesde keer dat de voetbal lers de hengel ter hand ne men. Inlichtingen zijn te ver krijgen bij A. de Block, Kau- terstraat 78 of bij het bestuur van de vereniging. Men ver trekt om 7.00 uur en is rond 17.30 uur thuis. De wisselbe ker zal dan worden uitgereikt in café St. Cecilia. MIDDELBURG - Het kinder- en jeugdtheater Dodd in Middel burg krijgt van de provincie een subsidie van zestigduizend gulden om nog voor dit jaar een theaterproduktie te maken. Dodd speelt zo'n 125 voorstellingen per jaar, vooral voor scho len. Voor de nieuwe produktie zijn al ongeveer negentig voor stellingen geboekt. Het provinciebestuur stelt een voorwaarde aan de subsidie: bij de bekendmaking van voorstellingen moet Dodd aangeven dat de provincie het gezelschap sponsort. MIDDELBURG - Het Centrum voor Zelfbezinning, regio Zee land, houdt op dinsdag 17 mei een bijeenkomst in Middelburg over het verband tussen psychologie en astrologie. Dat gebeurt om 20 uur in de Concert- en Gehoorzaal aan de Verwerijstraat. Menno Noordervliet, psychotherapeut en coördinator bij het Centrum, zal dan spreken over 'levensopdracht en astrologie'. Een kaartje kost zes gulden. GOES - De Stoomtram Goes-Borsele start op donderdag 12 mei (hemelvaartsdag) het rijseizoen 1988. Vanaf die dag toeren de karakteristieke groene stoomtrams weer regelmatig door het evenzo karakteristieke landschap in de Zak van Zuid-Beve land. Om het seizoen te openen, houdt men zich op 12 mei niet alleen aan de dienstregeling (vertrek bij NS-station Goes om 14.05 uur), maar rijdt er ook een extra tram. Deze stoomtram is speciaal bedoeld voor fotografen, die onderweg him hart kun nen ophalen, en vertrekt om 13.35 uur. Er zijn enkele fotostops gepland. MIDDELBURG - Ter gelegenheid van een tentoonstelling over de Torah (de eerste vijf boeken van het Oude Testament), in de Zeeuwse Bibliotheek, houdt de Stichting Synagoge Middelburg op 17 mei een symposium over de actualiteit van deze bijbel boeken. Dat gebeurt van 13.30 tot 18.00 uur in de aula van de bi bliotheek. Op dezelfde dag gaat de tentoonstelling van start, die loopt tot 20 juni. Sprekers op het symposium zijn rabbijn J. Jacobs, dr. W. Zuidema, mr. R. Levisson en mevrouw M. Kun stenaar. Deelnemers moeten zich aanmelden bij de stichting in Middelburg. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat 19 u. zond. 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Molenstr. 62, zat. 9 a zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, zat 17 u. zond. 11 u. Ma- ri a-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Ba th.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat 19 u. of wel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemelvaart, zat 19 u. zond. 9.30 u. WEST-ZEEUWSCH - VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat 19 a, zond. 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 a Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 a zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat 17 a zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat 17 u. IJzendljke - H. Maria Hemelvaart zat 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Rozenburglaan, zond. 11.30 a Vlissingen: Paauwenburg. Kerkcen trum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 a Lieve Vrouwekerk, Singel: zat 19 en zond. 9.30 a Souburg - Martinuskerk. zond. 10 a Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zat 19.15 a OOST - ZEEUWSCH - VLAANDE REN Clinge - H. Hendricus. zat 19 a zond. 9.30 a Hulst - H. Willibrordus. zat 19 a zond. 9.30 en 11.30 a Graauw - Maria ten Hemelopening. zat 19 a St Jansteen - H. Johannes -de Doper, zat. 19 a zond. 10.30 a Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 9.30 a Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 17 a zond. 09.30 a Hengstdijk - H. Catharina. zond. 11.00 a Heikant - H. Theresia. zat 19 a zond. 10 a Rloosterzande - H. Martinus. zat 17 a zond. 11a Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zat 17 a zond. 9.00 a Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.30 a Nieuw-Namen - H. Jozef. zond. 11.00 a Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 a Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat 18.30 a Sluiskil - St Antonius. zat 19 a zond. 11 a Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 11.00 a Axel - H. Gregorius de Grote, zat 19 a zond. 11 a Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart zat 17 a zond. 9.30 a Sas van Gent - Maria Hemelvaart zat 19 a zond. 9 en 11 a Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 a Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat 19 a zond. 9.15 en 10.30 a Verrezen Christus: Maand. tm. zat 19 a zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 a Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart zat 17 a zond. 9.45 a KAPELLE, 6 mei - Andijvie glas, 250 kg: kl. 1 A 1,30 1,70. Bloemkool glas, 90 st: kl. 1 06 2,10, 06 1,40. Bloemkool na tuur, 2130 st: kl. 1 06 1,50-2,20, 08 0,60- 1,60, 10 0,50-0,60, 12 0,40. Kl. 2 02 1,20, 03 2,30, 04 1,20-1,90,06 0,50-1,80. Kl. 08 0,50- 0,90, 10 0,40 0,50, 12 0,40, 15 0,40. Kl. 3 04 1,20,06 0,40-0,50,08 0,50,10 0,40. Bospeen glas, 60 bos: kl. 1 2,00. Rabarber, 60 kg: kl. 1 0,32-0,55. Radijs bos, 290 bos: kl. 1 0,58, MI 0,46-0,47. Spitskool, 170 kg: kl. 1 A 0,90-1,30. Prei, 130 kg: kl. 2 A 0,87- 0,97, B 0,32. Kroten bos, 90 bos: kl, 1 A 0,80. Bosuitjes, 790 bos: kl. 1 0,31-0,36. Peulen, 10 kg: kl. 1 14,00-14,90. Late aardappelen, 550 kg: kl. I MI 0,08-0,12. Kl. 2 BO 0,11-0,12, MI 0,04-0,09. Gorella glas ds. a 150 gr., 1830 ds: kl. 1 1,36, A 1,26-1,38, B 1,14.1 rimeUa glas ds a 150 gr., 280 ds: kl. 1 A 1,24. Frambozen glas doos x 150 gr., 280 ds.: kl. 1 3,80- 4,10. AMSTERDAM, 6 mei - Aardappelter- mij nmarkt: In binkje 50mm, oogst 1987, werden 60 contracten verhandeld voor levering mei bij een prijs van 17,60 tot ƒ17,50 per 100 kg, 125 contracten le vering juni tegen ƒ18,50 tot ƒ17,90. De stemming was prijshoudend tot nau welijks prijshoudend. In bintje 50mm, oogst 1988, werden 1413 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van ƒ34,60 tot ƒ34,00 en 30 contrac ten levering mei tegen ƒ35,60 tot ƒ35,00. De stemming was prijshoudend. In bintje 40/50mm oogst 1988, werden 15 contracten verhandeld tegen ƒ16,50. De stemming was hier eveneens prijshou dend.

de Stem | 1988 | | pagina 21