:mden Britse dag in Ronde van Spanje I JOHAN CRUIJFF VOL RANCUNE TEN OPZICHTE VAN AJAX: Dogger strijdend ten onder SPORT UITSLAGEN pttflTEM SPORT 2 ZATERDAG 7 ME11988 sommen '136.000,- v.o.n. naar het :entrum uitzendbureau Zimmermann VINKEVEEN - „Wat er ontbreekt bij Barcelona? Technische kwaliteiten! Via Sky-channel zie ik Barcelona wekelijks voetballen. En als het dan ein delijk afgelopen is, ben ik ontzettend moe. Het moet weer leuk worden, de resultaten komen dan vanzelf". )E VERENIGING ONS 1IDDELBAAR 0NDERWIJS| TE TILBURG ÏCHAEPMAN- -EGE CIERGE M/V xitzendbureau in en Oostburg. 'Aantrekken Cruijff rookgordijn' Strijd om zomertijd in Seoul JONGE AMSTERDAMMER PAKT ACHT GAMES TEGEN LENDL Toverballen Leuk RKC twaalf dagen naar Antillen Veendam bijna gepromoveerd Straffen betaald voetbal Den Helder naast Weert Indeling EC hockey Gevluchte gewichtheffer maakt kans op OS Joegoslavisch handbaltrio geschorst Brehme naar Italië A84l T26 van deze ruime woningen is 41.000,- Met een inkomen 0,- is een volledige I met gemeentegarantie |la uw komst naar het i en bestudering van de arochure en blijkheden kunt u een haken voor een persoonlijk en pformatiegesprek, waarbij wij komputer een uitdraai zullen i uw maandlasten over een |cs van jaren! Bij de brochure i tevens de Eurowoningen kWijzer met informatie over litheekadviezen. Een nt) verhaal op zich, dat u maar door moet lezen. Er zijn legio eden. Slechts één van die eden is de speciale rente van kar vast, die wij u voor dit [innen aanbieden. Ikaartje wijst u de weg naar het Èngen infocentrum aan de liaan in Breda/Haagse p. De openingstijden zijn op I en woensdag van 13.00 tot - en op zaterdag van 12.00 tot K Voor informatie kunt u ook 76-418500. ITACA (ANP) - De twaalfde I etappe van de Ronde van hnanje door de wijnstreek J flj0ja gewonnen door de l Engelsman Sean Yates - is tossen Logrono en Jaca een zaak van de grote groep ge- I weest. Het peloton bekom- I merde zich nauwelijks om je ontsnapping van José del I Ramo, die in zijn eenzame I poging een grootste winst I van 12 minuten bereikte. In de slotfase zagen Mathieu I Hermans en zijn ploegmaten I -n kans op een vijfde dagsuc- Ices Die gedachte bracht het tempo omhoog en dat bete- I ironde het einde van de vlucht I vanDelKamo. I De ploeg van Hermans bezat echter niet voldoende macht I om het peloton onder controle I je houden en daarvan profi teerde de Engelsman Sean Yates, die onmiddellijk zijn landgenoot Dano Davis achter zich aan kreeg. De ervaren Yates had in de laatste meters geen enkel pro bleem met de nieuweling in het professionele milieu. De twee Britten, die in de laatste twin tig kilometer een grootste winst hadden gekend van een halve minuut, moesten in de laatste meters benen maken om buiten de greep van het pe loton te blijvea Het lukte net. Uitslag twaalfde etappe: 1. Yates (GBr), 197 km van Logrono naar Jaca in 5 uur 36 minuten en 35 se conden, gemiddelde 35,206 km/u, 2. Davis (GBr) op 0.02 seconden, 3. Hermans (Ned) op 0.03, 4. Quevedo (Spa), 5. Van Brabant (Bel), 6. Rua (Por), 7. Kelly (Ier), 8. Bordonali (Ita), 9. Gutierrez (Spa), 10. Van Haerens (Bel), 11. Americo Silva (Por), 12. Iglesias (Spa), 13. Wilfried Peeters (Bel), 14. Ilegems (Bel), 15. Herrera (Col), 67. Suykerbuyk (Ned), 112. Beuker (Ned) allen zelfde tijd als Hermans, 149. Nlj- boer (Ned) op 2.10. Algemeen klassement: 1. Cubino (Spa) 47 uur 49 minuten en 19 se conden, 2. Kelly op 2.04, 3. Fuerte (Spa) op 2.16, 4. Dietzen (WD1) op 2.24,5. Parra (Col) op 3.10,6. Arroyo (Spa) op 3.15,7. Millar (GBr) op 3.19, 8. Blanco-Villar (Spa) op 3.53, 9. Cordoba (Spa) op 4.52, 10. Pino (Spa) op 6.26, 11. Echave (Spa) op 6.37, 12. Palacio (Col) op 6.49, 13. Schepers (Bel) op 7.24, 14. Mujika (Spa) op 7.37,15. Caritoux (Fra) op 8.14, 36. Suykerbuyk op 31.33, 123. Hermans op 1.13^6,133. Beuker op 1.23.25,134. Nijboer op 126.00. Eric Vanderaerden is vrijdag op herhaling geweest in de vierdaagse van Duinkerken. Net als donderdag werd de Belg uit de ploeg van Post sprintwinnaar. De rit over 203 kilometer van Denain naar Armentieres ont wikkelde zich in het voordeel van de sprinters. Eerste ver antwoordelijk daarvoor was Pascal Poisson, de leider in het algemeen klassement, die de beslissing in de ronde graag nog wilde uitstellen tot de slot dag. Poisson en zijn ploegma ten controleerden de koers en stonden slechts een incidentele ontsnapping toe. Vanderaerden won de sprint op kracht. Zijn vroege aanzet ver raste Lieckens en alle anderen. Uitslag: 1. Vanderaerden (Bel), 203 km van Denain naar Armentieres in 5 uur 34 minuten en 16 seconden (met tijdsvergoeding 5.34.08), 2. Lieckens (Bel) 5.34.16 (5.34.12), 3. Daams (Ned) 5.34.16 (5.34.14), 4. Van Vliet (Ned) 5.34.16, 5. Boucanville (Fra), 6. Daems (Bel), 7. Schurer (Ned), 8. Dhaenens (Bel), 9. Hoste (Bel), 19. Draaijer (Ned) zelfde tijd als Van Vliet Algemeen klassement: 1. Poisson (Fra) 21 uur 10 minuten en 58 se conden, 2. Vanderaerden op 1.22, 3. Frison (Bel) op 1.32,4. Mottet (Fra) op 1.38, 5. Garni er (Fra) op 1.39, 6. Sergeant (Bel) op 1.40, 7. Peiper (Aus) op 1.40, 9. Pieters (Ned) op 2.16,10. Daams op 221. Urs Zimmermann heeft zijn eerste grote triomf van dit sei zoen binnea De Zwitser won vrijdag de ronde van Trente, een driedaagse etappekoers in Italië. Zimmermann nam woensdag de leiding door zijn zege in de eerste etappe. De coureur uit de ploeg van Davide Boifava ver dedigde in de laatste rit de kleine voorsprong van zeven seconden op zijn landgenoot Tony Rominger met succes. De laatste rit, van Pedrazzo naar Riva del Garda over 216 kilo meter, werd gewonnen door de Italiaan Roberto Gaggioli. Jo- han van de Velde werd in de massasprint vierde. Uitslag: 1. Gaggioli (Ita) 216 km van Predazzo naar Riva del Garda in 5.30.03, 2. Di Basco (Ita), 3. Phin- ney (Vst), 4. Johan van de Velde (Ned), 5. Asti (Ita) allen in dezelfde tijd als Gaggioli. Eindklassement: 1. Zimmermann (Zwi) 15.42.02,2. Rominger (Zwi) op 0.07,3. Wechselberger (Oos) op 0.46, 4. Baronchelli (Ita) op 0.51, 5. Van- delli (Ita) op 0.53. 4Ik lieg en steel niet' poor Tea van Leeuwen Ajax en Barcelona, de twee belangrijkste club uit het lange en spraakmakende voetballeven van de legen darische nummer 14 waren |n onderstaande katholieke school: Ineum/havo hepmanlaan 13, Postbus 145, iDongen, telefoon: 01623 -15650 Irs. W.A.G. Segeren. ïgvan 1 augustus 1988: uur per week :aamheden zullen voornamelijk jn op de huishoudelijke dienst, toemen functionaris werkt samen conciërges die onder andere he( onderhoud en de absentie- e verzorgen. en worden verstrekt door de heer ucas, conrector, 01623-15650. ies gelieve U te richten aan de n de school. ebben regelmatig veel werk bij ven in Hulst en Oostburg. (tijdelijk) werk zoekt en u woont buurt, kom dan even langs voor natie en/of inschrijving. ulst zitten wij elke maandag- :nd van 10.00 tot 13.00 uur in urant 'Tiffanys' op Vismarkt 1. ostburg zijn wij elke woensdag- :nd van 10.00 tot 13.00 uur in urant De Eenhoorn', Markt l. gisteren het thema op de eerste persconferentie die Johan Cruijff belegde na zijn vertrek bij Ajax. „Op een gegeven moment werd me opeens duidelijk dat ze me niet meer wilden bij Ajax. Daarom heb ik ont slag genomen. Waarom ze me niet meer wilden? Hum pfff..." „Kijk, in de anderhalf jaar dat ik bij Ajax zat, heeft er nooit iemand één dubbeltje verdiend aan transfers. En nu lees ik dat Ron Willems voor 1.8 miljoen gekocht is. De duurste transfer in de geschiedenis van Ajax. I Dan denk ik: Er zal hier of daar wel wat aan de strijkstok zijn blijven hangen. Dat zijn insinuaties, ik weet het, ik kan niks bewijzen. Maar ik heb wel gelijk". Johan Cruijff vertrok op 4 I januari bij Ajax. Hij had de in druk dat hij op alle fronten werd tegengewerkt. Hij neemt l de termen 'complot' en 'draai boek' in de mond. Doelt hij J soms op Maarten de Vos, de di- recteur van het 'bemiddelings- bureau' Inter Football, die in Cruijffs tijd als TD geen voet meer tussen de Ajax-deur kreeg? Johan Cruijff: „Ik noem geen I namen. Maar er moet een goed brein achter zitten. Dat is niet de voorzitter. Ton Harmsen weet daarvoor te weinig de weg bij de club. En dat is ook niet Arie van Eijdea Die mist daarvoor de capaciteiten. Want ik moet toegeven dat het com plot fantastisch in elkaar zat. Zeer goed bedacht. Wie negen van de tien journalisten weet te misleiden, moet iets in zijn mars hebben. En wat dacht je van de spelers. Niet voor mij, maar voor zichzelf hadden ze voor mij moeten opkomen. En wie was hun aanvoerder? Juist, Van 't Schip. Die had net twee keer salarisverhoging aangeboden gekregen. Ik be doel maar". „Luister nou, er is een heel draaiboek in elkaar gezet. Ik staP op 4 januari op. Waarom ontstaat er dan een rel binnen Ajax die tot 6 januari duurt. Waarom moet de ledenraad dan bij elkaar komen om te stemmen? Ik was toch al opge stapt? Waarom speelde Co Greep een rol als zogenaamde bemiddelaar? Het hele verhaal van Ajax is geen leugen, maar an dat is nog veel erger - een naive waarheid. Ik lieg niet en !k steel niet. Misschien dat dat stak. Gelukkig hebben de be stuursleden hun eigen verhalen m de loop der tijd via tegen strijdige verklaringen ontze- BARCELONA (ANP) - De opstandige spelers groep van Barcelona heeft, via Johan Cruijff, zijn aanval op president Nunez voort gezet. De wijziging in het technische beleid heeft niets veranderd aan de wens van de spelers, dat de voorzit ter verdwijnt. De situatie in Nou Camp is zo gespannen dat de mogelijkheid bestaat dat de spelersgroep in zijn ge heel ontslag zal vragen indien er aan de top niets veranderd. Aanvoerder Victor ver telde vrijdag zich Cruijff te herinneren als één van de grootste voetballers. „Maar", voegde hij er aan toe, „ik vraag mij af wat de werkelijke reden is hem aan te trekken als coach voor de club. Het lijkt veel op het leggen van een rookgordijn dat voor de buitenwacht moet verdoezelen wat de wer kelijke problemen van de club zijn. nuwd". „Voorbeelden? Nou, ehh, ja, allemaal kleine dingetjes. Ze zeiden dat ik te eigenwijs was om te luisteren. Maar ze zeiden ook dat ik teveel naar Tonnie Bruins Slot zou luisteren. Toen ik Larsson wilde kopen, riep Ton Harmsen in de publiciteit dat ik voor het seizoen een lijstje moest produceren met mijn wensen. Hè, een lijstje. Wat moet Harmsen met een lijstje, bedacht ik me opeens. Die kan toch niet oordelen over aan te trekken spelers? Wat moet hij dan met een lijstje? Juist, aan iemand voorleggen! Ik verdiende veel geld bij Ajax op één voorwaarde: Dat ik niet zou stelen Kennelijk waren mensen eraan gewend geld te verdienen met transfers". Dat van het draaiboek wil Cruijff dan wel uitleggen: „We hadden de Europa Cup gewon nen, Ajax stond volop in de pu bliciteit. Goed, die publiciteit werd in verband gebracht met mijn naam. Maar is Ajax daar slechter van geworden? In sep tember had ik de kans Madjer van Porto over te nemen. Gra tis! Hij kostte alleen een sala ris. Ik was helemaal rond met hem. Ik lichtte daarop het be stuur in. Ajax heeft het toen la ten uitlekken in de pers. Drie dagen later was Madjer ver- SEOUL (SID) - Ruim vier maanden voor de opening van de haÏÏnpisc.'?e Zomerspelen in Seoul is in Zuidkorea een ue strijd uitgebroken over het wel of niet invoeren van zomertijd. ju °PP?sitiePartijen, onder aanvoering van Kim Dae- Jungs Vre- klnWt j' verzetten zich hevig tegen het plan van de regering de vo„ Periode van 8 mei tot 9 oktober een uur vi ven. r vooruit te schui- dstraar 81, 4531 GD Terncuzen 01150 - 18600 achtff^1''6 meent> dat het Amerikaanse televisiestation NBC rechte voorSenomen verschuiving zit. NBC kocht de televisie van de V00r b.Vna zes honderd miljoen guldea Door de invoering zomertijd kunnen de Amerikanen de meeste finales op een tljd (20.00 uur) op televisie brengen, wat een positief ef- voorganger niet zo goed wa P de reclame-inkomsten zou hebben. ren..." kocht aan FC Bayern Mün- chen. Ik was er drie weken mee bezig geweest. Waarom? Tja, Ik had al het idee dat ze dach ten: Die 'miesgasser' is Euro pees kampioen geworden, nou haalt-ie ook nog gratis de beste spelers van Luropa binnen..." Cruijff is nog niet klaar, want een maand voor zijn op zeggen was Ajax gekomen met een voorstel om hem voor twee jaar te laten tekenen. Cruijff: „We speelden voor de Europa Cup tegen HSV. Het bestuur was met de bus naar Hamburg gereisd. Onderweg hadden ze zeven uur zitten praten, 's Nachts om één uur kwamen ze bij mij op de kamer: Voorzitter Harmsen, penningmeester Bakker en hoofdsponsor Peter Haan van TDK. Het is hun voorstel geweest om mij een twee-jarig contract te geven. Ik wilde wel, ook om van het ge zeur van Barcelona af te zijn, dat mij inmiddels benaderd had". „In die nachtelijke bespre king heb ik één ding gezegd. Dat het met die transfers zo niet verder kon. Bij mij is het in twee, drie dagen bekeken. De speler komt of komt niet. Als Arie van Eijden het deed duurde het vijf weken. Vijf we ken! En dan hoorde je dat het niet doorging. Ik heb toen tegen Harmsen en Bakker gezegd: Eén van jullie moet het maar doen. Macht wilde ik niet, nooit". Penningmeester Bakker heeft later ontkend - en sponsor Haan toegegeven - dat er niet van concrete afspraken, maar van een 'gedachtenwisseling' sprake geweest was. Cruijff, boos: „Kom nou, er was een 'gentlemens-agreement'. Je komt toch niet midden in de nacht van gedachten wisselen? En waarom werd ik dan de vol gende morgen door diezelfde meneer Bakker gefeliciteerd met mijn nieuwe twee-jarige contract. Huh? Ik lieg niet. An deren liegen". Cruijff oogt fris. Hij heeft er zin in bij zijn oude werkgever. Ton Bruins Slot wordt zijn rechterhand, Cruijffs oude ploeggenoot Carlos Rexach zijn linkerhand. Het trio gaat het mes in de selectie zetten. De buitenlanders Schuster, Archi bald en Hughes vloeien af. Cruijff heeft zijn zinnen nu ge zet op Frank Rijkaard. Inder daad de man die Ajax vanwege Cruijff verliet. Cruijff: „Het conflictje dat ik met Rijkaard had, was slechts de druppel die de emmer deed overlopen. Ik weet dat hij graag naar Barce lona wil". Johan Cruijff zegt ook al geen ruzie te hebben met Bar celona-president Joseph Lluis Nunez, zoals werkelijk ieder medium suggereert. „Mijn ver houding met Nunez is nooit slecht geweest. Hoe moet dat dan? Ik heb nooit met hem ge werkt. Ik heb wel begrepen dat hij zich met technische zaken bemoeit. Dat terrein heb ik nu afgebakend Mijn belasting-af faire is opgelost, er is niets meer aan de hand. Het is lo gisch dat hij mij en niet Javier Clemente (de succesvolle trai ner van buurman Espagnol) aanstelt. Als je al ruzie hebt met 80.000 socio's ga je niet de tegenpartij binnenhalen". „Enne", voegt Cruijff daar nog fijntjes aan toe, „uiteinde lijk ben ik de man geweest die Nunez geholpen heeft voorzit ter te worden. Door te zeggen dat de kwaliteiten van zijn Paul Dogger (links) en een lachende Ivan Lendl (midden) na afloop van hun kwart finale, die door de Tsjech met 6-4, 6-4 werd gewonnen. - fotohenkkoster Door Leon Krijnen EDE - Een nu nog onbe kende Julia lijkt de enige die de ontwikkeling van het tennistalent Romeo Dogger een halt toe zou kunnen roepen. „Misschien ontmoet ik over een jaar of wat wel een aar dig meissie en stop ik dan met tennisse", aldus het zes tienjarige tennissertje in on vervalst en sappig Amster dams, „en dan is het allemaal heel anders". Verliefd of niet, dat Paul Dogger kan tennissen had hij maandag en dinsdag tegen Tulasne en Schapers al be wezen door de respectievelijk nummers 63 en 25 van de we reld te verslaan. Gisteren verloor hij van de wereldkampioen, Ivan Lendl, maar hij kon met opgeheven hoofd de baan verlaten. Tweemaal 4-6 tegen de beste tennisser van de aardbol is een resultaat waar vele gere nommeerde spelers voor zou den willen tekenen. „Ik heb gehoord dat hij hele aardige dropshots kan slaan", zo sprak Lendl een dag eerder nadat hij voor het eerst de naam van zijn kleine tegenstander in de tweede ronde van het Audi-toernooi in Ede had vernomen. Nu weet hij ook wat die stuite rende toverballen inhouden. Een 28-jarige wereldkam pioen tegen een zestienjarige thuisspeler. De een had niets te winnen, de ander had niets te verliezen. Tot 4-0 in de eerste set leek alles er op te wijzen dat Dogger geen game zou kunnen maken en dat hij binnen drie kwartier weer in de kleedkamer zou zitten. Toen maakte Lendl de fout een heel klein beetje gas te rug te nemen, alsof hij het kuiken met de gouden eieren niet wilde slachten voor het verzamelde thuisfront van vader, moeder, trainers coa ches, managers en bondsbe- stuurders. Dogger greep de hele hand inplaats van de uitgestoken vinger en ineens veranderde het eenrichtingverkeer in een echte wedstrijd, tot grote vreugde van alle op de Ve- luwe verzamelde chauvinis ten. Lendl raakte even uit zijn ritme, Dogger won zijn eerste opslag, brak zowaar de service van zijn tegenstander en won weer een servicega- me, notabene op love. In- plaats van 6-0 en 1-0 in het voordeel van Lendl was het ineens 4-3. Het resultaat was een leuke pot tennis die het aanzien al leszins waard was. Dat Dog ger verloor was onvermijde lijk, maar de manier waarop had hij zelf niet verwacht. Pas op het vijfde matchpoint capituleerde hij voor de zich in het zweet werkende we reldkampioen. Lendl gaf zijn jeugdige op ponent na afloop verbaal alle eer, maar toonde tijdens de wedstrijd al aan wat Doggers zwaktste punt is; zijn opslag. Vooral op de tweede service stond Lendl zowat half-court en scoorde hij vaak recht streeks. Werd het punt niet meteen gemaakt, dan lagen er kansen voor Dogger zodat de conclusie voor de hand ligt: als het iele joch sterker en breder wordt en leert te serveren vormt hij voor iedere topper een bedreiging. Bondscoach Stanley Fran ker was in zijn nopjes met de manier waarop zijn pupil ge speeld had. „Zoals hij tijdens het wisselen een paar keer voor Lendl langs liep in plaats van hem voor te laten gaan. Klasse, hij hoeft voor Lendl geen respect te hebben. Als hij het voor mij maar heeft". Lendl hoorde die uitspraak niet maar zou er waarschijn lijk om gelachen hebben net zoals hij zowaar een lach te voorschijn toverde toen Dog ger onomwonden verklaarde dat Lendl bij de junioren geen gek figuur zou slaan. De uitsmijter was voor Franken toen hij hoorde dat zijn pupil over een jaar of wat wel eens de vrijersvoe ten boven de tennisschoenen zou kunnen verkiezea "Oh, ja? Heeft hij dat ge zegd", aldus een breeduit la chende Franker, „in dat ge val zal ik wel een paar ruiten in gaan gooien, want er is niemand die aan zijn carriere komt". UITSLAGEN Heren enkelspel: kwartfinales: Frawley (Aus) - Bates (Eng) 6-4, 6-2, Lendl (Tsj) - Dogger (Ned) 6- 4, 6-4; Woodforde (Aus) - Carls- son (Zwe) 6-2 6-4; Mansdorf (Isr) - Mezzadri (Zwi) 6-4,6-3. Programma zaterdag: halve fi nales: Lendl - Mansdorf en Frawley - Woodforde. Van onze sportredactie WAALWIJK (ANP) - De nieuwe eredivisionist RKC maakt van 13 tot en met 25 mei een trip naar de Nederlandse Antillen. De Waalwijkse ploeg, die het kampioenschap in de eerste divisie behaalde, speelt in Willemstad en Oranjestad vijf wedstrijden tegen plaatse lijke teams. RKC-trainer Leo van Veen nam het initiatief tot de trip om daarmee de teleurstelling in de spelersgroep weg te nemen over de annulering van de reis naar Milaan eerder dit seizoen. Een voorwedstrijd bij een com petitieduel van Inter Milan ging niet door, omdat de zaak door een reisorganisatie slecht was afgehandeld. Dit keer legde Van Veen zelf de contac ten met een sport-promotiebu- reau op de Antillen. Een nog onbekende sponsor staat ga rant voor de bij de reis te ma ken kosten, een bedrag van on geveer honderdduizend guldea RKC begint de trip met een wedstrijd tegen een selectie van in de Antillen gelegerde mariniers op zondag 15 mei. Resterend programma: maandag 16 mei: Subt-RKC; donderdag 19 mei: Jong Holland-RKC; zaterdag 21 mei: Universal-RKC; dinsdag 24 mei: Victoria Boys-RKC. NIEUWSOVERZICHT VEENDAM (ANP) - Veendam heeft vrijdagavond de voorlaat ste stap gezet naar de terugkeer in de eredivisie. In de thuis wedstrijd werd Emmen met 3-0 verslagen. Theo ten Caat ver zorgde de totale productie, de eerste treffer kwam van de straf schopstip. De Groningers hebben aan één punt uit de twee resterende duels (NAC uit en Wageningen thuis) genoeg om zeker te zijn van promotie. Veendam - Emmen 3-0 (1-0) - 29., 65. en 89. 1-0, 2-0 en 3-0 Ten Caat Scheidsrechter: Reygwart, toeschouwers 5800. ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft voor vier spelers uit het betaalde voetbal het seizoen '87-'88 voortij dig afgesloten. Bleuming (GA Eagles) en Van der Hengst (AZ) kregen voor een rode kaart respectievelijk drie en vier wedstrijden schorsing alsmede een boete. Lok (Wageningen) werd op basis van de aangifte van een waarnemer (geven van elleboogstoot aan een tegenstander) voor vier wedstrijden uitgesloten en beboet. Sneekes (Ajax) werd voor drie wedstrijden uitgesloten omdat de tuchtcommissie voor het vergrijp dat hij pleegde een gele kaart onvoldoende achtte. IJ® gestraften zijn: Sneekes (Ajax) drie wedstrijden, Bleuming (GA Eagles) drie wedstrijden en 150 gulden boete, Lok (Wageningen) vier wedstrijden en 150 gulden boete en Van der Hengst (AZ) vier wedstrij den en 250 gulden boete. Voor één wedstrijd werden geschorst: Van Grinsven (Den Bosch, 3e gele kaart), Van den Hoorn (Den Bosch, 5), Lems (Den Haag, 3), Van de Kerkhoff (Eindhoven, 5), Veldwijk (PEC, 6), Van der Waart en Abma (beiden PEC, 3), De Leeuw (Cambuur,5), Meeuwsen (Helmond Sp. 8), Fraser (FC Utrecht, 6), Van Ham (AZ, 5), Van Goozen (Excelsior, 6), Stroes (AZ, 5) en Barendse (Feyenoord, 8). DEN HELDER (ANP) - Den Helder is in de play-offs voor het Nederlandse basketbalkampioenschap naast Weert gekomen. De Noordhollanders zegevierden vrijdagavond in de tweede wedstrijd na verlenging met 87-83. Te Velde (23 punten) en Greer (18) waren in hoge mate verant woordelijk voor de zege. Na reguliere speeltijd was de stand 75- 75. Bij rust leidde Weert met 41-35. Topscorers: Den Helder: De Waard 13, Greer 18, Te Velde 23, Cooper 13. Weert: Williams 23, Esveldt 18, Van Dinten 14, Kittles 10. PARIJS (AFP) - Bekerhouder Bloemendaal is voor de strijd om Europa Cup hockey, die van 20 tot 23 mei in Bloemendaal wordt gehouden, ingedeeld bij Cookstown (Ierland), Edinburgh (Schotland) en Dinamo Alta Ata uit de Sovjetunie. Bij de dames, die eveneens in Bloemendaal om de Europa Cup strijden, zijn de Nederlandse vertegenwoordigers HGC en Am sterdam in dezelfde groep ondergebracht Zij moeten het opne men tegen Healing (Engeland) en Stade Francais. De indeling: Heren: groep A: Cookstown (Ier), Bloemendaal (Ned), Edinburgh (Sch), Dinamo Alma Ata (Sov). Groep B: Terassa (Spa), Uhlenhorst (WD1), Southgate (Eng) en Ukkel Sport (Bel). Dames: groep A: Stade Francais (Fra), Healing (Eng), Amsterdam (Ned) en HGC (Ned). Groep B: Glasgow (Sch), Blau Weiss Köln (WD1), Kolos Borispol (Sov) en Swansea (Wal). ANKARA (Reuter) - De Bulgaarse gewichtheffer Nairn Suley- manoglu, die zijn land in 1986 om politieke redenen de rug toe keerde, mag voor Turkije uitkomen op de Olympische spelen in Seoul. Volgens het persbureau Anatolia hebben de Bulgaren inge stemd met een eventueel Olympisch optreden van de naar Tur kije gevluchte Suleymanoglu. Het Internationaal Olympisch Comité moet de Bulgaar echter nog toestemming verlenen voor Turkije uit te komen. De twintig-jarige gewichtheffer, die vorige maand tijdens de Europese kampioenschappen in Cardiff in de klasse tot 60 kilo als eerste 150 kilogram omhoog bracht, keerde anderhalf jaar geleden bij een trip door Australië niet naar zijn land terug. BELGRADO (SID) - Titelhouder Joegoslavië moet het tijdens het Olympisch handbaltoernooi in Seoul stellen zonder drie er varen krachten. De internationals Mile Isakovic, Veselin Vuji- vic en Slobodan Kuzmanovski werden door de nationale bond geschorst. Zij waren op 24 april betrokken bij een massale vechtpartij gedurende de competitiewedstrijd tussen Sabac Metaloplastika en Pelister. Bij dat handgemeen raakte een aantal spelers gewond De Joegoslavische bond nam straffe maatregelea Kuzma novski mag twee jaar niet spelen, Isakovic een jaar en Vujovic negen maanden. De schorsing geldt zowel voor het nationale als het internationale handbal. Het trio maakte deel uit van de Joegoslavische ploeg, die twee jaar geleden in Zwitserland de wereldtitel veroverde. MUNCHEN (AFP) - Bayern München raakt opnieuw een van de vaste krachten kwijt Middenvelder Andreas Brehme ver trek aan het einde van de competitie naar Italië. Bayern tou cheert voor de international, wiens nieuwe club nog niet be kend is, ruim twee miljoen gulden. EN STANDEN EERSTE DIVISIE UITSLAGEN Veendam-Emmen 3-0 STAND RKC Veendam 34 30 2 34 19 11 2 62 4 49 99-28 61-34 TENNIS Toernooi München Kwartfinales: Perez-Roldan (Arg) - Tsjesnokov (Sov) 6-1 6-2, Masur (Aus) - Jarryd (Zwe) 7-5 6-2, Svensson (Zwe) - Meinecke (WD1) 3-6 6-3 6-2, E. Sanchez (Spa) - Steeb (WD1) 6-4 6-2. Toernooi Forest Hills Achtste finales, enkelspel: Ed- berg (Zwe) - Muster (Oos) 6-4, 6- 3; Gomez (Ecu) - Srejber (Tsj) 6- 1,6-0; Pernfors (Zwe) - Rebolledo (Chi) 3-6, 6-1, 6-1; Krickstein (Vst) - Brown (VSt) 6-3,7-5; Tous MW Graafschap NEC Eindhoven RBC Excelsior Cambuur GA Eagles Telstar Vitesse Heerenveen Wageningen SW NAC Helmond Sp Emmen Heracles (Spa) - Bloom (Isr) 2-6,6-3,6-2. Open Italiaanse in Rome Kwartfinale, dames enkelspel: Sanchez (Spa) - Fulco (Arg) 6-4 6- 4, Wiesner (Oos) - Cecchini (Ita) 6-3 6-3, Sabatini (Arg) - Hanika (WDi) 3-6 6-16-1. 33 17 9 7 43 60-31 33 15 12 6 42 53-36 33 16 6 11 38 6347 33 13 11 9 37 54-43 33 12 11 10 35 4849 33 12 9 12 33 41-38 34 11 11 12 33 5353 33 10 12 11 32 4546 33 13 5 15 31 5363 33 12 7 14 31 5065 33 12 6 15 30 5049 33 10 8 15 28 4357 33 10 6 17 26 4965 33 9 6 18 24 4160 34 5 14 15 24 34-51 34 5 11 18 21 2353 33 4 5 24 13 2865 VOETBAL Bundesliga Uitslagen: Kaiserslautern Homburg 1-0, VfL Bochum - Waldhof Mannheim 1-0.

de Stem | 1988 | | pagina 13