bond its aan [TIEK OP CHIRAC VOOR BETALEN LOSGELD GIJZELAARS strologie algemeen geaccepteerd in VS Washington - Het be- leuador krijgt 'alcoholist' of 'Hitler-adept' als president ritick op Israël over actie Zuid-Libanon Veel doden bij bevrijding agenten Nieuwcaledonië BUITENLAND STAAT DER NEDERLANDEN IE STEM BUITENLAND VRIJDAG 6 ME11988 T21 tONDEN (RTR) - Frankrijk is er donderdag ilom in de wereld door commentatoren van be- chuldigd de vrijheid de drie gijzelaars te hebben rijgekocht van hun ontvoerders in Libanon, vaardoor het er voor andere gevangenen alleen naar somberder is gaan uitzien. Weer ongeluk met veerboot op Filipijnen «ANCY REAGANS CRITICI HEBBEN BERGEN BOTER OP HUN HOOFD Antwerpse diamantairs bijna opgelost NIEUWSOVERZICHT Noorwegen raakt nucleair materiaal kwijt Libië klaagt over Frans plan voor Tsjaad Cipiers betogen in straten van Brussel Doden bij explosies in VS Martens wellicht vandaag formateur België Alpinisten op top van Everest T48 i bij de een meer uit het xr slepen dan bij de ander, at hou je, dat heeft ook te ken met solidariteit. De r>nzen daarvan zijn ongrijp. ar. Ik zeg daarom ook niet t ze hun gang maar moeten an zonder begeleiding. Van j mag een bestuurder best de onderhandelingen zit. i. Als hij maar niet meer di- _'t het woord voert. En je lt zien, er blijven altijd be- ijfsledengroepen die hun stuurder wel alles laten en." oor uitbuiting en intimi- tie van kaderleden door irkgevers is Van der Weg :t bang. „Als wij voldoende iskundigheid leveren, zor- n dat ze goed zijn geschoold, de zelfbewustheid zo groot it dat niet gebeurt. Komt het "an toch voor dat een be- •ijfsledengroep zegt „we abben loonmatiging afge- >roken dus kiezen wij voor t inleveren van vijf pro mt" dan ga ik met die jon- ms om de tafel zitten. Dan il je dat er iets niet klopt." De ondernemingsraad mag |an Van der Weg een grote il spelen in dit overleg tus- m directie en vakbond. „De iste krachten in de OR zijn aak toch al vakbondsmen- m. Samenwerking tussen aderleden en OR kan heel joed werken. Ze hebben ook iu al terreinen waar ze elkaar [verlappen. Een OR heeft ook n taak binnen de arbeids- oorwaarden." Van der Weg ziet de OR :hter niet als volwaardig :ao-onderhandelingspartner bedrijven. „Het komt nog te aak voor dat ondernemings aden hun tanden stukbijten ip een gebrek aan deskundig- ieid. Alleen al daarom zie ik iet in hoe de OR ooit de posi- ;ie van de vakbond zal kun- en innemen. Werkgevers lebben er ook geen behoefte an om ons buitenspel te zet- m, ze willen ons hooguit wat ilooibaarder maken, maar aar zijn we zelf bij." in om „de wereld te laten gelo- Itie in Zuidafrika echt veran- Botha wijt de onbereidwillige zwarten aan de invloed van enoemde landen, in plaats van ak zoekt in zijn eigen beleid. |mening dat hij de zwarten een et komt. Daar heeft hij mis- in, als je het puur vanuit de bekijkt. Maar niet wanneer je et het zwarte streven, bartheid te hervormen worden wijzigingen, beperkingen en *ig. De pasjeswetten, waardoor i duizenden zwarten in de ge- (t kwamen omdat ze zich on blanke' gebieden hadden ge- feschaft. Opgelapte anti-kraak- egen drukken zwaar op zwar- ït platteland naar de stad stro- iwoonwijken zijn toegankelijk in andere wordt de rassen- ger dan ooit toegepast. Het is |rten die de wet op de geschei- l hebben genegeerd en zich ge- |in een blank gebied de kans lo- vervolgd te worden. I het beleid heeft een tweeledig ld van bepaalde aanwijzingen ïwereld dat Zuidafrika belang- jingen in positieve zin door- tieve maatregelen zijn bestemd optie - voornamelijk bedoeld jlen af te zwakken van het 1 conservatieven in de Zuidafri- die de regering beschuldigen i de zwarten. De rechtervleugel bn paar maanden inderdaad egenomen. Voor het eerst ziet ik naar uit dat een groepering pvatiever is dan de Nasionale opeist bij toekomstige verkie- aanse economie heeft zich al- den te houden dankzij de goud- or begint nu toch tekenen van te vertonen. Geldverslindende jtemen, desinvesteringen, sanc- jaar van hoge inflatie, een luie irkt en een peperduur leger van iren die zich uit de naad werken Botha's gecompliceerde rassen- factoren hakken keihard in op rise economie, loofdredacteur van de krant Bu- ohnannesburg, stelde in zijn co- i week Botha's overlevingspoli- ak. Botha's plannen, zo schreef strategische samenhang, logica grondslag aan het regeringsbe- ts een omvangrijke, zich steeds bureaucratische varkenstrog, en gulzige kleine snotapen om die allemaal proberen er mid" den." ndig die kritiek ook is, de rege- eft de vijandige blikken van de evenals de onlusten in het land iteloos voort ongevoelig voor toriteiten gaan door met mensen lies zetten, kranten monddood rrassingsaanvallen uitvoeren in Andersdenkende Zuidafrikanen 1 kunnen hier iets aan doen. Er is c een economische ramp voor no- ;rotere zwarte onverschrokken- s te veranderen aan de huidig'" lidafrika. Dat is in elk geval iets nden tijd niet veranderd is. OEN HAAG (ANP/RTR) - cuador kan zondag kiezen Bsen een alcoholist of een jitler-adept als president. Lans dat is wat de twee pre- dentskandidaten, die uit de 'rste verkiezingsronde van End januari zijn overgebleven, „er elkaar zeggen. Abdala lucaram en Rodrigo Borja Uen alle records van beledi- „gen vuilspuiterijen en hermende taal in een land waar aanvallen op de persoon de politieke cultuur uitmaken en waar ideologie of partijpro gramma's nagenoeg ontbreken, menen waarnemers. „Het behoort tot de traditie in Ecuador dat kandidaten elk aar beledigen, maar nog nooit is het zo erg geweest als nu", aldus een columnist in het lan delijke dagblad El Universo. Bucaram hield onlangs op de televisie twee whiskyflessen omhoog en noemde Borja een alcoholist en drugsverslaafde. Borja sloeg in een televisie spotje terug en zei dat Buca ram een bewonderaar van Hit- Ier is. Talrijke kranten hebben er bij de kandidaten vergeefs op aangedrongen zich in te houden. „Het resultaat van deze golf beledigingen is een verkiezingscampagne die een schrijnend gebrek aan ideeën laat zien", aldus het dagblad Hoy in een hoofdcommentaar op de voorpagina. In de eerste ronde van de Ecuadoriaanse presidentsver kiezingen in januari behaalde Bucaram onverwacht de tweede plaats achter de vete raan Boija. De 52-jarige so ciaaldemocraat Borja doet al voor de derde keer een gooi naar het hoogste ambt in het land. In 1984 had hij bijna de verkiezingen gewonnen. In de tweede ronde moest hij het toen echter toch afleggen tegen Leon Febres Cordero. Deze 56- jarige miljonair en vriend van Washington mag krachtens de grondwet niet opnieuw voor de tweede achtereenvolgende keer president worden. Volgens recente opiniepei lingen maakt de sociaaldemo craat Borja de meeste kans op 8 mei de nieuwe president van Ecuador te worden. De sociaaldemocraat heeft wel iswaar niet zozeer meer of be tere ideeën dan Bucaram, maar de mensen zijn bang voor de heftige populist, die door zijn opmerkingen in het verleden de machtige militairen tegen zich in het harnas joeg en moest uitwijken naar Panama. Volgens waarnemers vrezen veel Ecuadoranen dat het leger Bucaram niet als president zal aanvaarden en weer een staatsgreep zou kunnen plegen. 'rankrijk ontkent vrijkopen ndere commentatoren legden een verband met de veede ronde van de Franse presidentsverkiezingen zon- j as., waarin premier Jacques Chirac president Fra- jgois Mitterrand wil wippen. 'arijs ontkende overigens te hen male een losgeld te heb- fen betaald voor de gijzelaars, [je werden vastgehouden door pro-Iraanse Libanese toep van shi'itische moslems. tel wordt een nog uitstaande jtaanse lening afgelost, zeiden legeringsgunctionarissen. En hirac verklaarde dat de be- 'ekkingen tussen Parijs en feheran nu kunnen worden jersteld. I De regeringen van de VS en (root-Brittannië, waarvan ook rgers worden vastgehouden i Libanon, hebben steeds met adruk verklaard tegen elke fegeling met ontvoerders te ün. „Elk teken dat concessies ïjn gedaan zou ons van zorg [ervullen. Wij menen dat con- issies verdere ontvoeringen in i hand werken en de gevan- ischap van andere gijzelaars ferlengen", zo deelde het Ame- kaanse ministerie van bui- üandse zaken mee in een lerklaring die werd uitgegeven door de ambassade in Parijs. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buiten landse zaken zei: „Wij zijn erg blij dat het drama voor de Franse gijzelaars is geëindigd en dat zij vrij zijn. Maar onze politiek is klinkklaar: geen ak koorden met gijzelaars". In het verleden heeft Groot- Brittannië verzekeringen van Frankrijk en de Bondsrepu bliek aanvaard dat zij geen ak koorden sluiten, zulks in over eenstemming met de EG-af- spraak dat geen concessies worden gedaan aan terroristen. Maar privé hebben sommige functionarissen toegegeven dat zij deze verklaringen niet gelo ven. Britse politici veroordeelden Frankrijk donderdag scherp. „Frankrijk is altijd volkomen cynisch geweest in deze, maar dit gaat alle perken te buiten en zal op hen terugslaan", zei David Owen, de leider van de gijzelaars worden ontvangen door premier Chirac (rechts) en hun familieleden. oppositionele Sociaal Democra tische Partij. „Het is een wanhopige po ging van Chirac om zijn kandi datuur te redden en werkelijk schandalig", aldus een Conser vatief parlementslid Hugo Summerson. Een neef van Terry Waite, de eveneens in Li banon ontvoerde gezant'van de Anglicaanse kerk, zei 'het is jammer, maar als landen zoals Frankrijk het op een akkoord gooien, dan wordt de situatie voor Terry alleen maar slech ter'. Maar de vriendin van een andere ontvoerde Brit merkte op 'ik weet dat de Franse rege ring kritiek krijgt omdat zij het kennelijk op een akkoord heeft gegooid, maar in elk geval krij gen zij hun mensen vrij en onze politiek komt er letterlijk op neer dat wij Britse gijzelaars daar laten rotten'. MANILA (RTR) - Voor de kust van de westelijke pro vincie Samar op de Filipij nen is een veerboot gezon ken. Dat heeft een militaire woordvoerder bekendge maakt. Volgens de kustwacht zouden minstens vijftien mensen het leven hebben verloren. Berich ten volgens welke de circa twintig ton metende Heman ongeveer 200 passagiers aan boord had, kon de zegsman niet bevestigen. De stichting Mensen in Nood in Den Bosch die vorig jaar na een veerramp in de Filipijnen waarbij 2000 mensen omkwa men een hulpactie startte, zal ook na deze recente ramp hulp bieden aan de nabestaanden. NOUMEA (RTR/AFP/DPA/UPI) - Franse politie- en le gereenheden hebben donderdag op Nieuwcaledonië een grot bestormd, waar separatistische kanaken al bijna twee weken 23 politiemannen gegijzeld hielden. 1985 het Greenpeace-schip de Rainbow Warrior in Auckland (Nieuwzeeland) tot zinken bracht. ERUZALEM (AFP) - De Israëlische confrontatie met le pro-Iraanse Hezbollah in pet dorp Majdoun tijdens de schoonmaakactie' in zuide- ijk Libanon, heeft ernstige Jitiek losgemaakt in de Is- 'aëlische publieke opinie en 3de landelijke politiek. actie heeft aan Israëlische jijde de zware tol geëist van Fie doden en 17 gewonden. Bo- jendien riskeerde Israël, aldus fe kritiek, een direkte confron- Itie met het Syrische leger in jibanon. De Israëliërs raakten poensdag bij Majdoun in ge recht met de pro-Iraanse shi'i- Ische Hezbollah-beweging. I Het Israëlische dagblad Haaretz' schreef dat het doel 'an de actie niet is bereikt om jen einde te maken aan de in- Btraties van Palestijnse com mando's vanuit Libanon. Twee ■raëlische legerkapiteins en jen sergeant zijn tijdens de ge- *hten rond Majdoun gedood 1 17 militairen werden ge- pond, van wie één ernstig. |De radicale Hezbollah ver- hor volgens Jeruzalem een dertigtal strijders. Het besluit n Majdoun met geweld op de pezbollah te veroveren, was persoonlijk genomen door de Een gewapende sjeik van de pro-Iraanse Hezbolla-partij, wijst in de richting van het door de Israëliërs verwoeste dorp Majdoun. - fotoap minister van defensie, Yitzhak Rabin. De minister had hier over niet zijn collegae gecon sulteerd, zo is uit welingelichte bron vernomen. Volgens Rabin zijn er bewijzen dat de Hezbol lah de Palestijnse commando's heeft geholpen bij hun infiltra tiepogingen. Diverse ministers van de Ar beiderspartij, met name de mi nister zonder portefeuille Ezer Weizman, veroordeelden de be slissing van partijgenoot Ra bin. De kabinetsleden wezen op de grote risico's van deze om vangrijke operatie op enkele kilometers afstand van de Sy rische linies. „Het gevaar bestaat dat onze verantwoordelijke regerings leiders de verkeerde conclusies trekken uit het achterwege blijven van Syrische reacties op de aanval op Majdoun. Niets bewijst dat Damascus een vol gende keer niet anders zal han delen", waarschuwde het dag blad 'Yediot Aharonot'. De krant wees ook op de gevaren van toenemende Israëlische be trokkenheid bij de Libanese burgeroorlog. Minister Rabin wees donder dag in een radio-interview alle kritiek op zijn beleid van de hand. „De operatie heeft zijn doeleinden bereikt en ik aan vaard alle verantwoordelijk heid", aldus de minister, die ook stelde dat 'de veiligheid van Noord-Israël niet alleen met defensieve middelen kan worden gewaarborgd'. De ambassadeur van Liba non bij de Verenigde Naties heeft donderdag namens zijn regering om een spoeddebat in de Veiligheidsraad gevraagd wegens de Israëlische invasie in het zuiden van Libanon. Bij de bevrijdingsactie zijn ze ventien mensen om het leven gekomen, zo heeft de Franse minister voor overzeese ge biedsdelen, Bernard Pons, in Noumea officieel meegedeeld. ]%,j i Twee slachtoffers zijn Franse iTiOOrCt Op tWee militairen. De tweede man van het FLNKS, Yeiwene Yeiwene, zei voor de Franse televisie dat aan de gijzeling op vreedzame wijze een einde had kunnen komen, indien Parijs geduld had betoond tot na de verkie zingen van zondag. „Wij stonden op het punt be langrijke toezeggingen te doen", aldus Yeiwene. Dit is duidelijk een verleidelijk ge baar van Chirac en Pons aan het adres van de mensen die bij de eerste ronde van de presi dentsverkiezingen hun stem gegeven hebben aan het - ex treem-rechtse - Front National van Jean-Marie Ie Pen, zo meent Yeiwene. De Franse president, Fra- ngois Mitterrand, zei dat hij de afloop van de gijzeling op het Nieuwcaledonische eiland Ouvéa 'ten zeerste' betreurt. Mitterrand zei dat moet wor den uitgezocht hoe de operatie precies is verlopen. De operatie stond onder lei ding van brigadegeneraal Jac ques Vidal. Zij werd uitgevoerd door een eenheid van zestig commando's, die voor een deel behoren tot het bataljon dat in |an onze correspondent |™t dat Ronalds Reagans Rtgenote Nancy bij tijd en *He een astroloog raad- S^gt en op grond van rens, mededelingen het residentiële programma Pmenstelt, heeft in Ame- f Ka tot een reeks van uiter- iff e merkwaardige reac ts geleid. Van onze correspondent BRUSSEL - De moord op de Antwerpse diamanthande laren Ludo en Patrick Moons is vrijwel opgelost. Na vijf arrestaties eind vorige week in Eindhoven, heeft de gerechtelijke politie van Ant werpen nu nog de 26-jarige Francis V. uit Brussel ingere kend. Hij zou Eric L., lid van de neo- nazistische Westland New Post en hoofdverdachte in de dub bele moord, naar de twee slachtoffers hebben geleid. De gedeeltelijke bekentenis sen van V., die volgens de ge rechtelijke politie bang is om alles te vertellen wat hij weet, worden ondersteund door ver klaringen van Sabine C., de 24- jarige vriendin van hoofdver dachte Eric L., die de politie on gewild naar het onderduik adres van L. in Eindhoven heeft geleid. Bij de roofoverval, half april, werd voor bijna 3 miljoen frank (165.000 gulden) aan dia manten en valuta buitgemaakt. NEW YORK (AFP/UPI) - In Noorwegen is een zending van ongeveer vijftien ton 'zwaar water', een stof die onder meer ge bruikt wordt bij de produktie van kernwapens, naar een 'onbe kende bestemming' verdwenen. Dat heeft een woordvoerder van het Noorse ministerie van buitenlandse zaken woensdag verklaard in een interview met de Amerikaanse krant New York Times. Volgens de zegsman, Lasse Seim, heeft Noorwegen de hoeveel- heid zwaar water in 1983 verkocht aan de Westduitse firma Rofstoff Einfuhr, De stof zou per vliegtuig van West African Airlines getransporteerd worden naar Frankfurt. In plaats daarvan kwam het toestel in Basel terecht, vanwaaruit de la ding naar een onbekende bestemming is verdwenen, aldus Lasse Seim. ROME (AP) - Het Libische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de ambassadeur van Frankrijk op het matje geroepen om een protest in ontvangst te nemen tegen Franse plannen om een permanente luchtmachtbasis in te richten in Tsjaad, het buurland van Libië. Dinsdag verklaarde de Franse minister voor Buitenlandse Hulp, Michel Aurillac, dat de in de oase Faya-Largeau ge plande basis hoofdzakelijk bestemd was voor burgerdoelein den, maar desgewenst kon worden gebruikt door gevechts vliegtuigen. „Ik denk dat kolonel Ghadafy heel goed zal begrij pen dat het ontmoedigend bedoeld is", zei Aurillac. BRUSSEL (ANP) - Ongeveer duizend cipiers uit heel België zijn donderdag in een demonstratieve optocht door de straten van Brussel getrokken. Zij eisen betere werkomstandigheden en hogere lonen. De klachten van de cipiers houden direct ver band met de enorme overbevolking en de hygiënische wantoe standen in de Belgische gevangenissen. Vorig jaar braken er in enkele tjokvolle inrichtingen opstanden uit, waarbij meer dan 150 gewonden vielen. De cipiers kondigden aan dat zij hun grieven willen bespreken met de volgende minister van justi tie. Naar verwachting zal het nieuwe Belgische kabinet binnen enkele dagen worden geïnstalleerd. NEW YORK/LOS ANGELES (DPA/RTR) - Drie bedrijfsonge- lukken hebben in de Verenigde Staten in een tijdsbestek van enkele uren drie doden en vele honderden gewonden veroor zaakt en de evacuatie van duizenden mensen noodzakelijk ge maakt. In Los Angeles woedde woensdagavond laat brand op vijf verdiepingen van het 62 étages tellende kantoorgebouw van de First Interstate Bank. Bij deze brand stikte een man in een lift en raakten minstens 40 mensen gewond. Een chemiebe drijf in Henderson bij Las Vegas werd enkele uren eerder ge heel door explosies verwoest. Eén arbeider werd daarbij ge dood en 200 raakten gewond, voornamelijk door rondvliegende splinters. Van drie arbeiders is de toestand nog kritiek. Een na bijgelegen fabriek werd eveneens verwoest en talrijke woon huizen liepen schade op. Ongeveer 15.000 mensen moesten geë vacueerd worden. De explosies waren zo sterk dat ze door seis- mografen in de buurt werden geregistreerd. Bij een explosie donderdagmorgen op een olieraffinaderij van Shell ten noor den van New Orleans raakten 19 arbeiders gewond. BRUSSEL - De Belgische koning Boudewijn zal wellicht vandaag nog de demissionaire premier Wilfried Martens benoemen tot kabinetsformateur. De weg daarvoor is vrij, nu de vijf partijen waaruit zijn nieuwe kabinet moet worden gevormd het regeerakkoord hebben goedgekeurd. Aan Vlaamse zijde ging dat zonder problemen, maar de congressen van de Waalse socialisten en christen-democraten verliepen rumoeriger. Bij de Parti Socialiste tekenden de twee grootste afdelingen, Luik en Charleroi, bezwaar aan tegen het feit dat de Vlaamse voogdij over Voeren wordt versterkt en de waarnemend burgemeester van deze gemeente, José Happart, van het politieke toneel moet verdwijnen. Door zijn toedoen kwam vorig jaar oktober het centrum-rechtse kabinet van Martens ten val. Binnen de Parti Social-Chrétien werden bezwaren geopperd tegen de toegevingen van deze partij in Brussel en de taalgrens-gemeente Komen. KATMANDU (AP) - Twee internationale expedities die van verschillende kanten de hoogste berg van de wereld beklom men, de Mount Everest, hebben elkaar donderdag op de top ontmoet. Hun historische ontmoeting was live op de televisie te volgen in Japan, China en Nepal. De tien alpinisten uit de drie landen hadden het laatste deel van hun klimtocht naar een hoogte van 8.848 meter tot de borst in de sneeuw gelopen. Kunga Sherpa, de leider van de Nepalese expeditie noemde de ontmoeting 'de grootste gebeurtenis in de geschiedenis van het klimmen.' Sinds de Nieuwzeelander Sir Edmund Hillary in de Nepalese sherpa Tenzing Norgay als eersten op 29 mei 1953 de top van de berg bereikten, hebben 192 andere klimmers de berg beklommen. Dertien van hen deden dat meer dan eens. (ADVERTENTIE) a *as de het vorig jaar aan gezette chef van de Wit- rmusstaf, Donald T. Regan, fop n een - dat overigens EL"10®' verschijnen - van «tprro ongans geloof in de n mededeling deed. Lom,Pers stortte zich met een i'n*°"e Hver op dat bericht, tas* nc* °P het feit dat IftL? ®r kennelijk op uit is ge- st Nancy een poets te bak ken. Immers, de 'First Lady' heeft er hoogstpersoonlijk voor gezorgd dat Regan het vorig jaar uit het Witte Huis werd verwijderd omdat die haar man niet voldoende in bescher ming had genomen tegen de Irangate-samenzweerders. De anders zo perfect op koers zittende Washington Post voerde de verontwaardigde be richtgeving over Nancy's ge loof in de astrologie aan, daar bij meteen voorbijgaand aan het feit dat diezelfde Washing ton Post haar lezers dagelijks op een zeer uitgebreide horo scoop vergast. In die horoscoop werden - onmiddellijk nadat het Witte huis toegaf dat Nancy wel eens in de sterren keek - nauwelijks toevallige toespelingen gemaakt op presi dent Reagan zelf. Onder het kopje 'Waterman' (het sterrenbeeld van de presi dent) deelde de huisastroloog van de Washington Post, Syd ney Omarr, mee: „Nadruk op de analyse van het karakter, het geven van onderwijs, toe gang tot gepriviligeerde infor matie. Inzichten zullen worden nagetrokken, het publiek zal uw 'nadere verklaring' accep teren. U zult vrienden maken en belangrijke mensen beïn vloeden". Nog opmerkelijker was het dat de Amerikaanse pers zich niet op andere zeer duidelijke berichten over president Rea gans ongeneeslijke bijgelovig heid wierp. In het onlangs ver schenen boek van de voorma lige Reagan-vertrouweling Mi chael Deaver, staat het volgen de: „Ik wil niet zover gaan te zeggen dat Reagan in geesten gelooft. Maar hij wuift para normale verschijnselen echt niet weg. Ik weet niet meer precies wanneer, maar we heb ben ooit gesproken over het bijgeloof in relatie tot de wo ning van de president. Toen zei hij (Reagan) plotseling: 'Zolang ik leef heb ik de altijd terugke rende droom gehad dat ik leefde in een huis met hoge pla fonds. Ik weet niet wat dat te betekenen heeft. Ook heb ik er gens gelezen dat het in de slaapkamer van Lincoln (die zich in het Witte Huis bevindt) spookt. En inderdaad, zo nu en dan rent Rex (Reagans hond) door gang en begint te blaffen voor de deur van Lincolns ka mer'". Nog vreemder is dat over het bijgeloof van de Reagans tal loze malen is bericht, zoals het ook al lang bekend was dat Nancy zo nu en dan een promi nente astroloog raadpleegt. Plotseling wist de pers aller lei details over Nancy's relaties met astrologen te berichten. Kortom, legioenen mensen die verontwaardigd waren over Nancy Reagans geloof in de astrologie, lopen met bergen boter op het hoofd. Ze hebben nimmer tegen de astrologie ge fulmineerd (terwijl daar toch alle reden toe was), ze ventile ren hun verontwaardiging in kranten die horoscopen in hun redactionele kolommen opne men en maken zich totaal niet druk over het feit dat de astro logie in de VS door nagenoeg iedereen als een volmaakt nor maal verschijnsel wordt accep- teerd. Iedereen mag zich aan alle astrologische nonsens van de wereld overgeven, zelfs een van de meest deftige kranten van Amerika. Alleen Nancy Reagan niet. Dit keer was de verontwaardiging selectiever dan ooit. JE MAINTIENDR bedrag open bedrag koers de koers wordt na de inschrijving op 10 mei vastgesteld volgens het tendersysteem rente jaarlijks per 15 juni aflossing op 15 juni 1994 wordt het uitstaande bedrag van de lening a pari aflosbaar gesteld inschrijving 10 mei a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs storting 15 juni 1988 leningvoorwaarden kosteloos verkrijgbaar bij banken en commissionairs

de Stem | 1988 | | pagina 5