ant :n mis Werkgroep Kernenergie stelt milieuprijs in Olympische spelen in Hengstdijk bijzonder sfeervol Vogelwaarde krijgt bibliotheek 'BEVOLKING HEEFT RECHT OP INFORMATIE OVER ZIEKENZORG' AUTO KOPEN? JOSVOET BINNENLOPEN MStem Verzustering Stekene en Hontenisse een feit Geld voor verlichting voetbalveld Vogelwaarde PLAATSELIJK NIEUWS 'steuntje voor wie zich inzet tegen kernenergie en voor milieu' lokaal basisschool de schakel wordt yertimmerd Thijs kampioen ouderenbiljart MARKTEN groot feest in juni-weekend Expositie Galerie Esprit subsidie en renteloze lening )E ST-™ VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 6 ME11988 lllllllllllll ht t k Ven He nan h i u telt. I Van onze verslaggever I Dat gebeurt vrijdag 27 mei tij dens een bijeenkomst in de Prince of Wales in Hulst. Voor- r il/oët BEI®!#]! Advertentie-exploitatie Clinge Hulst Heikant Axel Liedrecital Middelburg Volksspelen Heikant boeiend spektakel T22 leren ibileum, receptie, ng, overwinning, openbare dank, best eens in de familieberichten, hoeft het niet te [in een trentje). f 2,00. Eén grote ir het plaatsen van en formaat van 35 14,05 toeslag, vraag. Bij niet- 4,00 adm.kosten iet geretourneerd, iw tekst 2 dagen in onze kantoren, jrt u eveneens 2 r Postbus 3229, e opgaven worden indien naam en ndien uw betaling len ons het recht af van redenen te i bereiken over de e uitgever zich het de opdrachtgever iven. ieuws op donderdag. liseert de „Openbare jelaan 414535 ED te 3 bestaan van haar luden in de gemeen- imde school, aanvang nog geen uitnodiging tich opgeven bij dhr. 96768 of schriftelijk op roor 21 mei a.s.). sus wel wat ze zeggen illen helpt niet. Geef ze iun woorden te komen, e spanning. Zo komt een en gaan we elkaar ook Doen we dat? en met stotterproblemen naaste omgevi ng: 01808 19,3500 AC Utrecht. rs wen Ie I I HULST - De Werkgroep I Kernenergie Zeeuwsch- I Vlaanderen reikt binnen kort de milieuprijs 1987 int aan iemand die zich vorig liaar heeft ingezet voor het I milieu en in het bijzonder [tégen de kernenergie. zitter T. Huismans van de werkgroep wil nog niet be kendmaken wie de prijs in ont vangst mag nemen. „Dat moet een verrassing blijven, net als de prijs zelf. Die zal overigens meer symbolisch zijn, want veel geld hebben we natuurlijk niet", zegt hij. De werkgroep zou graag zien dat de prijs een jaarlijks terug kerend verschijnsel wordt. Huismans: „Maar dan moeten er wel mensen zijn die voor de prijs in aanmerking komea Als die er niet zijn, gaan we lieu vaak iets slechts doen voor wat anders. Dat is helemaal niet zo. Dat willen wij bena drukken en daarom geven we mensen die zich positief inzet ten een steuntje in de rug". Voordat de milieuprijs wordt uitgereikt is er op 16 mei nog niet krampachtig zoeken naar kandidaten. Dan slaan we ge woon een jaartje over". „We willen met de prijs in spelen op de gedachte die bij veel mensen leeft dat mensen die iets goeds doen voor het mi- een vergadering in de Prince of Wales. Daarin blikt de werk groep terug op het afgelopen jaar en werpt ze alvast een blik vooruit op het tienjarig bestaan van de werkgroep volgend jaar. Bovendien praten de le den tijdens de vergadering over acties en plannen voor de nabije toekomst. De vergade ring begint om 20.00 uur. De uitreiking van de milieuprijs op 27 mei begint eveneens om 20.00 uur. PvdA wil snel duidelijkheid ameboodschap jezinnen over van onze verslaggever HULST - De PvdA-af- I deling Hulst/Honte- I nisse vindt dat de be volking van Hulst en Hontenisse recht heeft I op duidelijkheid over I de ziekenhuiszorg in de regio, nu de bouw van het nieuwe streekzie kenhuis in Terneuzen al in een vergevorderd stadium verkeerd. Het bestuur van de afde- ling heeft in een brief aan provinciale en gedepu teerde staten van Zeeland zijn ongerustheid geuit I over de ontwikkelingen binnen het Zeeuws- Vlaamse ziekenhuisbestel. [et het oog op de op handen nde sluiting van het Hulster Sint-Liduina-ziekenhuis ver- mekt het afdelingsbestuur de Staten- en GS-leden aandacht te besteden aan de wat ge noemd wordt 'moeilijke over gangssituatie'. Volgens de Hulster socialis ten is het voor de regio van es sentieel belang dat, zolang het nieuwe streekziekenhuis nog niet volledig in gebruik is ge nomen, de bestaande zieken huizen in Hulst, Sluiskil en Terneuzen hun functie ten volle kunnen blijven uitoefe nen. De ziekenhuisgroep 'Zeeuwsch^ Vlaanderen' heeft echter in het verhuisplan voor de ziekenhuizen kenbaar ge maakt dat dit geen haalbare kaart zal zijn. De Oost-Zeeuws-Vlaamse socialisten constateren verder dat er onder het personeel van het Liduina-ziekenhuis in Hulst nog steeds onzekerheid bestaat over de praktische uit voering van het sociaal plan, waarin de verdeling van de ar beidsplaatsen in het nieuwe ziekenhuis geregeld wordt. Ook hiervoor wordt van het provin ciebestuur aandacht gevraagd. Het afdelingsbestuur wenst tevens duidelijkheid over de ifivulling van de toekomstige buitenpolikliniek. „Waar staan Ie termen EHBO en acute pro- lematiek en dagverpleging, ie in de stukken over de bui- 'npoli gebruikt worden, voor?" vraagt het bestuur zich De socialisten zijn van me ting dat Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen recht heeft op dui delijkheid. (ADVERTENTIE) SINDS I9IÜ VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS zeker bij »»»>>>»»i A 2 i I' A "--••5 A '4,2* tantoren [erneuzen, Hulst en Goes, joressen en telefoon nummers op pagina 2. 'erlang met de Stichting Ideele Recta"* Openingstijden: f-30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein Van der ineimieditie-ohef), Romain IjanDamme, Frank Deii, I Jonny van Gremberghe, Verstraten, Cor de t°)' Ton Koomen I (sport). jj°es: Jan Jansen. ir!SlTEu9ène Verstraeten, foeP Trommelen. IL P.ecteur Zeeland: 195839nÜ' Pr'V®tel" 0115°- De Hontenisser burgemeester Kessen maakt een sprintje ter gelegenheid van de olympische spelen in zijn gemeente. HENGSTDIJK - De jeugd in Hengstdijk heeft er gis teren een gezellige dag van gemaakt. In de ochtendu ren werd op het speelveld bij de basisschool een spe- lencircuit afgewerkt, dat het thema 'olympische spelen' had meegekregen. Ook de opening gebeurde in olympische sfeer. Terwijl de verschillende deelnemende Tanden' zich opstelden in de Kerkstraat, werd bij de Beat- rixboom de olympische fak kel ontstoken. Burgemeester A. Kessen kreeg de eer het heilig vuur naar het school plein te brengen. Op de route sloten de verschillende groep jes kinderen beurtelings in de optocht aan. De burgervader wist er zelfs nog een sprintje uit te persen. Nadat het olympsch vuur onder luid ap plaus ontstoken was, konden de spelen beginnen. Daarbij stelde elke spel een stad voor waar ooit olympische spelen zijn gehouden. Ook de prijs uitreiking had een officieel tintje. De drie beste teams mochten het podium beklim men en hun huldiging ging gepaard met het Wilhelmus. Gisteren werd ook een rommelmarkt gehouden door de kinderen. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen. Zij konden meedoen aan oude volksspelen als pieren en trit- Nauwelijks ontroerd ontsteekt de burgemeester het olympisch vuur in Hengstdijk. - FOTO'S WIMKOOYMAN sen. De school zelf deed een serie oude landkaarten in de aanbieding. Uiteraard kon burgemeester Kessen er niet onderuit om een exemplaar van zijn geboorteprovincie Limburg aan te schaffen. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een soundmixer voor de school. Het daarvoor benodigde bedrag werd ruim schoots binnen gehaald. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Als de Hontenisser gemeente raad het licht op groen zet, krijgt het dorp Vogel waarde een eigen biblio theekvoorziening. Dat is het resultaat van on derhandelingen tussen bur gemeester en wethouders en het bibliotheekbestuur. Voorwaarde voor vestiging van het filiaal is dat de kosten die de gemeente aan de biblio theek kwijt is, met maximaal 25.000 gulden per jaar toene men. In de financiële opzet die is gemaakt, wordt aan die norm net voldaan. B en W stel len dat bij overschrijding van het bedrag de bibliotheekstich ting zelf maar moet zien hoe dat opgelost wordt. Bijvoor beeld door de openingstijden van de leeszaal in Klooster- zande te beperken. De bibliotheek zal worden gehuisvest in een vrijkomend lokaal van de basisschool de Schakel. Om daarvan een ge schikte bibliotheekruimte te maken met berging, kantoor, hal en toiletten, moet het lokaal fors vertimmerd en uitgebreid worden. Gedacht is ook nog aan alternatieven als aanbouw aan het nieuw te bouwen PTT- kantoor aan de Bossestraat, aanbouw aan het Dorpscen trum of verbouw van het kan toor van de technische dienst. Die zijn echter geschrapt van wege de te hoge kosten. De vertimmering van het schoollokaal wordt geraamd op 170.000 gulden. Als echter niet de gemeente, maar de biblio theekstichting opdrachtgever is, kan de BTW op dat bedrag in mindering worden gebracht. Bovendien kan nog 25.000 gul den in de zak worden gehouden als de gemeentelijke technische dienst de bouwkundige bege leiding en het toezicht verzorgt. De totale kosten bedragen dan nog zo'n 110.000 gulden. Burge meester en wethouders stellen voor de helft daarvan de putten uit het gemeentelijk potje voor kleine kernen en de andere helft uit het rekeningoverschot van vorig jaar. Bij de exploitai- tie-opzet is uitgegaan van een start op 1 janauari 1989. Tot nu toe betaalden Honte nisse en Hulst samen broeder lijk de bibliotheekvoorzienin gen in beide gemeenten. Hulst wil echter niet meebetalen aan het filiaal in Vogelwaarde. Daarom, zo kondigen B en W aan, zal Hontenisse ook niet meebetalen als er wellicht in het Hulster dorp Clinge een leeszaal van de grond komt. JOKEREN - De Clingse oude renbond houdt vandaag (vrij dag) een j okermiddag in ge meenschapscentrum Malper- tuus. Aanvang 13.30 uur. OUD PAPIER - Voetbalver eniging HW'24 haalt zater dag weer oud papier op. Dit keer komen de binnenstad, Dullaertwijk en omgeving van de Saxhavenstraat aan de beurt. De ophaalploeg ver trekt om 9.00 uur. FIETSRALLEY - Aan de fietsenralley in Heikant de den 79 belangstellenden mee. De uitslag: 1. Danielle Braat en Ellen de Bruijn, 2. fam. Kuypers, 3. fam. De Kerf, 4. Diana Pieters en Francis van de Brande. Tevens werd een tritswedstrijd gehoudea De winnaars waren: 1. Lucien Herwegh, 2. Edw. Franckaert, 3. Rob Eeman, 4. Marijke Westerweel, 5. Theo de Block. MARATHONKAARTING - De showband Axel houdt vrijdag 13 mei een marathon- kaarting (jokeren en bieden) in het clublokaal aan de Tu instraat. Iedereen is welkom. Aanvang 13.00 uur. KAPELLE, 5 mei - Gloster, 48.500 kg: kl. 1 60/70 0,40, 70/80 0,71-0,85, 80/90 0,48-0,66. Kl. 2 70/80 0,38- 0,60, 80/90 0,38-0,56. Golden deli cious, 33.100 kg: kl. 1 60/70 0,44- 0,61, 70/80 1,21-1,31, 80/90 1,62. Kl. 2 60/70 0,37-0,40, 70/80 0,98-0,99, 80/90 1,16. Jonagold, 2000 kg: kl. 2 60/65 0,98, 65/70 1,56, 80/85 1,53, 85/90 1,35-1,36. 90 0,99. Conferen ce, 51.900 kg: kl. 1 55/65 0,83-0,91, 65/75 1,31-1,42. Kl. 2 45/55 0,18, 55/65 0,59-0,80. II 50/55 0,18-0,43. Saint Remy, 3100 kg: kl. 2 60/70 0,15. Aardbeien glas ds. a 150 gr., 230 ds.: kl. 2 A 1,09. Gorella glas ds. a 150gr., 980 ds.: kl. 11,13-1,23, A 1,21. Primella glas ds. a 150 gr., 1010 ds.: kl. 1 1,24-1,26, A 1,33. Si- vetta glas ds. a 150 gr., 290 ds.: kl. 11,22. Frambozen glas doos x 150 gr., 130 ds. kl. 14.60. AMSTERDAM, 5 mei - Aardap pel termij nmarkt: in bintje 50mm, oogst '87, werden 45 con tracten verhandeld voor levering mei bij een prijs van 17,10 tot 16,90 per 100 kg en 82 contracten leveing juni tegen ƒ17,70 tot ƒ17,00. De stemming was prijs houdend. in bintje 50mm, oogst '88, wer den 375 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ33,70 tot ƒ32,00,10 contracten levering mei tegen ƒ34,50 en 2 contracten levering juni tegen ƒ35,20. de stemming was vast. in bintje 40/50mm, oogst '88, werden 2 contracten verhandeld voor le vering april tegen ƒ16,00. de stemming was vast Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De Hontenisser gemeenteraad be sluit deze maand om al dan niet een verzustering aan te gaan met de Belgische grensgemeente Stekene. Er is al rekening mee gehouden dat de raadsleden enthousiast "ja' zullen zeggen, want voor het weekeinde van 4 en 5 j uni is een grootscheeps verbroede ringsfeest op touw gezet. Daarbij zal een groot aantal verenigingen uit Hontenisse zich in de gemeente Stekene presenteren. Meteen is er dan op 4 juni een officiële bijeen komst in Stekene om de vriendschapsbanden te bezege len. De verzuste ring vloeit voort uit contacten die er al enkele jaren zijn tus- HULST - In het dienstencentrum De Lieve heeft Emiel Thijs het algemeen biljartkampioenschap van de ouderen- competitie behaald. Nadat hij in groep A de titel had veroverd, moest hij de strijd aan binden met de kampioen van groep B, Cyriel Boone. Die partij wist Emiel Thijs winnend af te sluiten. Hij mocht na afloop uit handen van voorzitter C. Boone de wisselbeker in ontvangst ne men. De eindstanden in de verschillende groepen waren: Groep A: 1. E. Thijs, 2. A. d'Hondt, 3. H. de Munck. Groep B: C. Boone, 2. A. Thijs, 3. G. Buyze. sen beide gemeenten. Twee jaar geleden waren B en W van Hontenisse eregasten op de tra ditionele feestmarkt in Steke ne. Vorig jaar kwamen Belgi sche bestuurders naar de Mo lenstraatfeesten in Klooster- zande. Tijdens die contacten is het idee gerijpt om de vriend schapsbanden tussen beide ge meenten een officieel karakter te gevea Door een verzustering, zo houden B en W de raad voor, wordt een bijdrage geleverd aan het streven naar samen werking tussen de Europese volkeren in het algemeen en die tussen Nederlandse en Bel gische gemeenten in het bijzon der. B en W stellen de raad dan ook voor de banden met Ste kene nader aan te halen en contacten met elkaar te onder houden op verschillende terrei nen. Daarbij moet volgens het college bevorderd worden dat de inwoners van beide gemeen- CLINGE - Vandaag begint in Galerie Esprit in Clinge een expositie met schilderij en, gemengde technieken en zeefdrukken van Hendrik van Veenendaal. Deze keer is er geen officiële opening. De kunstenaar is wel mor genmiddag (zaterdag) aan wezig in de galerie. Hendrik van Veenendaal stelde reeds eerder in Esprit zijn werk ten toon. Hij probeert vorm en inhoud te geven aan emoties, die bepaalde landschappen bij hem oproepen. De laatste tijd werkt steeds meer abstract. De expositie loopt van vrij dag 6 mei tot en met zondag 12 juni. Galerie Esprit is geopend van woensdag tot en met zon dag van 13.30 tot 17.30 uur en na afspraak. Op le en 2e pinkster dag is de galerie eveneens open. ten bij de verzustering ten nauwste betrokken wordea Inmiddels is een werkgroep met vertegenwoordigers van de twee gemeenten al enige tijd bezig aan de samenstelling van het feestprogramma voor het weekeinde van 4 en 5 juni. Van onze correspondente MIDDELBURG - In de Lu therse kerk aan de Zuidsingel in Middelburg vindt zondag 8 mei een uitzonderlijk liedreci tal plaats. De Vlaamse mezzo Lucienne Van Deyck zingt lie deren van componisten uit de Romantiek en jeugdliederen van Alban Berg. Zij wordt aan de piano begeleid door de musi cus Leen de Broekert uit Mid delburg. Beide musici hebben bekend heid verworven in binnen- en buitenland. Zij staan bekend om hun perfectie. Het pro gramma dat zij zondag bren gen is interessant voor de ken ners en aantrekkelijk voor de liefhebbers van vokale muziek. Voor de pauze worden liederen vertolkt van Brahms en Wolf en na de pauze volgen Mahler en Berg. Het recital begint om 16.00 uur. De toegangskaarten kos ten tien gulden. Van onze correspondente HEIKANT - Aan de volks spelen die gisteren in Hei kant ter gelegenheid van bevrijdingsdag werden ge houden, deden 85 kinderen mee. Zij vermaakten zich uitstekend met ouderwets gezellige spelen als doelschieten, ringwerpen, waterdragen, ballengooien en blokjes stapelen. De spelen vonden plaats op het school plein. Voor ieder kind was er een prijsje. De uiteindelijke winnaars waren voor de kleu- terbouw J. Kint en F. de Smet. Voor de onderbouw V. Mertens en J. Walhout, voor de midden bouw J. de Letter en M. van Meir en voor de bovenbouw C. van Houte en E. de Burgemees ter. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Bur gemeester en wethouders van Hontenisse willen de voetbalclub Vogelwaarde helpen aan een nieuwe veldverlichting. Ze stellen de gemeenteraad voor een subsidie te geven van 10.000 gulden uit het potje voor kleine kernen. Daarnaast wil len ze de club een rentelozing lening verstrekken van 20.000 gulden. Dat bij elkaar is net genoeg om de nieuwe veldverlichting aan te leggen. De huidige licht installatie, die eigendom is van de gemeente, is twintig jaar oud en geheel versleten. De lampen voldoen niet meer aan de eisen voor het spelen van een lichtwedstrijd of het geven van een doelmatige training. Bovendien verkeert de bekabe ling in uiterst zorgwekkende toestand; die levert zelfs ge vaar op voor op het trainings veld spelende kinderea B en W stellen dat vernieu wing van de lichtinstallatie zal bijdragen tot uitbreiding van de spel- en trainingsmogelijk heden bij minder gunstige lichtomstandighedea Boven dien zal door het overdragen van van de verlichting aan de vereniging het onderhoud niet meer voor rekening van de ge meente komea In het verleden hebben ook andere voetbalclubs uit de ge meente met succes een beroep gedaan op de gemeentekas voor nieuwe verlichting. Daarom willen B en W ook de voetbal lers uit Vogelwaarde over de zelfde kam scheren. I

de Stem | 1988 | | pagina 11