Israëlische actie voorbij, invasiemacht uit Lihanon Bewijs IRA-betrokkenheid aanslagen geleverd SFEER ONDER POOLSE STAKERS IN GDANSK GESPANNEN BUITENLAND In Eindhoven gepakte Belgen verdacht van moord [ijiiidiaJ IE WEET HOE LOUIS Z'N VERZAMELING DINKY TOYS VERTROETELT? LUNDIA. DE STEM BUITENLAND DONDERDAG 5 ME11988 T21 Japan: Ook na 1992 toegang tot EG-markt Britse zeelieden staken door WARSCHAU (AFP/RTR/DPA) - De Poolse ka tholieke kerk heeft zich woensdag 'vervuld van angst' om de arbeidsonrust als bemiddelaar ge presenteerd tussen de stakende arbeiders en de regering in Polen. Paus zwijgt NIEUWSOVERZICHT Marcos niet naar begrafenis moeder deze teant be. )B STEM FINANCli Wraakzuchtige tijgers in Bangladesh is en dat het middelen- Geen opvang vluchtelingen Afghanistan Iraq bombardeert Iraanse installaties Michael Dukakis los van Jackson Hogere winst Euro Citrus Oosterhout Italië blijft EG-begroting blokkeren AMSTERDAM Zoek je een slimme werkoplossing voor je hobby? Het Lundia woon systeem biedt meer mogelijkheden dan je denkt. Kom naar de winkel. Louis deed dat ook. Stork en Aegon vast >P vriendelijke markt ROERMOND (ANP) - Het team dat de aanslagen op de Britse militairen onder zoekt heeft na ruim vier da gen speuren een duidelijke aanwijzing dat de IRA in derdaad achter de aanslag zit. De in Nieuw-Bergen gebruikte autobom vertoont overeen komst met eerdere IRA-bom- men, zo is door de Britse ex perts op explosievengebied vastgesteld. Zij zijn inmiddels weer naar Engeland vertrok ken. Dit is gisteravond meege deeld door adjudant L. Steens, woordvoerder van het onder zoeksteam. Het onderzoek gaat zich nu ook duidelijk toespitsen in de rich ting van de IRA. Aan politie- instanties in diverse landen is hierover nadere informatie verstrekt. Hoewel in het geval van de schietpartij in Roer mond nog geen duidelijke aan wijzingen zijn dat de IRA er achtrer zit, gaat het onder zoeksteam er wel vanuit dat er verband bestaat met de bom aanslag in Nieuw-Bergen. Met de instanties in het Westduitse Bielefeld, waar een bom is aangetroffen op een Britse legerplaats, bestaat een geregeld contact maar de on derzoeken geschieden afzon derlijk van elkaar. Er is geen sprake van samenvoeging van de onderzoekteams in Bielefeld en Roermond. De zwaargewonde 21-jarige militair Andrew Kelly is zeer kort door de politie verhoord maar dat heeft geen saillante bijzonderheden opgeleverd. Kelly heeft als enige de aanslag in Nieuw-Bergen overleefd en wordt in het ziekenhuis van Venray verpleegd. Van de twee gewonden van de aanslag in Roermond die verpleegd wor den in een Brits militair zie kenhuis in het Westduitse Wegberg, werd alleen de 21-ja- rige Richard Garth gehoord. De andere gewonde, de 19-ja- rige Ian Lewis, moet zijn lin kervoet missen. De Britse prinses Margareth bezocht gisteren de beide mili tairen in de Bondsrepubliek. Er waren enorme veiligheids maatregelen getroffen. Inci denten hebben zich niet voor gedaan. Een herdenkingsdienst in Nieuw-Bergen werd gister avond bijgewoond door rond vierhonderd inwoners van Bergen, onder wie alle leden van de gemeenteraad. De Britse ambassade was verte genwoordigd door de militaire attaché N. Blaire en ambassa demedewerker J. Archer. Van de Britse militaire basis in het Westduitse Laarbruch, waar de twee in Nieuw-Bergen om gekomen militairen gelegerd Prinses Margareth aan het bed van een van de gewonde Britse militairen. FOTO AP waren, waren de commandant Gordon McRobie aanwezig en enkele officieren. Kerk bemiddelt in staking LONDEN (RTR) - De Euro pese Gemeenschap moet andere landen de toegang tot haar markt niet bemoei lijken wanneer de interne grenzen in 1992 zijn opgehe ven. Japan heeft al veel gedaan om zijn markt voor het buitenland te openen en de EG-landen die nen voor beperkende maatre gelen te waken. Dit heeft de premier van Japan, Noboru Takeshita, woensdag gezegd in Londen. Takeshita brengt een bezoek van acht dagen aan enkele EG- landen in een poging de betrek kingen te verbeteren met het oog op de topconferentie van de grote industrielanden in de ko mende maand. Politici en za kenmensen in Japan maken zich er zorgen over dat de Europese integratie de export van Japan zal schaden omdat de concurrentie tussen de Europese bedrijven groter zal worden. Bij zijn streven' naar inte- gratie heeft Europa de grote verantwoordelijkheid om een vrije handel te garanderen zonder protectionisme. Dat draagt bij tot een een open en werkelijk internationale we reldorde, aldus de Japanse pre mier. Hij kondigde een 'initia tief tot internationale samen werking' aan en liet weten dat Japan een grotere diploma tieke rol wil spelen bij het op lossen van internationale eco nomische en politieke proble men. Takeshita zal nog een ont moeting hebben met premier Thatcher. Zij zal hem onge twijfeld verwijten dat Japan veel te hoge invoerrechten heft op whisky. Op Japanse drank zijn de heffingen veertigmaal lager. Bovendien wil Londen dat er nog twee effectenmake laars toegang tot de beurs van Tokyo krijgen. Kort na Takeshita's aan komst in Londen verklaarde Thatcher in het parlement dat er nog veel geschillen tussen Groot-Brittannië en Japan zijn op het gebied van de handel. Vorig jaar had Groot-Brittan nië een tekort van 5,3 miljard dollar op de balans van zijn handel met Japan. LONDEN (RTR) - De Britse zeeliedenbond NUS heeft woensdag verklaard de sta king bij de veerdiensten van rederij P O voort te zet ten, ondanks beslaglegging door justitie op de bondskas van 2,8 miljoen pond (ruim tien miljoen gulden). Justitie wees het verzoek van concurrent Sealink tot be slaglegging toe, omdat de soli- dariteitstakingen van zeelieden die voor Sealink werken, on rechtmatig zouden zijn. NUS-bestuurder Sam McCluskie, die door justitie uit het kantoor van de bond is ge zet, heeft gezegd dat hij de sta king desnoods vanuit een tent zou voortzetten. Tegelijkertijd echter pro beert de NUS met P O te on derhandelen over beëindiging van de staking, maar de ge sprekken lijken op een dood punt te zijn beland. P O verklaarde nog woensdagavond officieren naar Rotterdam te zullen stu ren om de drie veerboten die daar voor anker liggen, voor vertrek gereed te maken. De bisschoppen stuurden met de goedkeuring van de overheid twee bemiddelingsdelegaties naar de Lenin- scheepswerf in Gdansk en de Lenin-staalfabriek in Nowa Huta om een oplossing voor de stakingen te zoe ken. Een bij de invasie in Libanon gewonde Israëlische soldaat wordt thuis het ziekenhuis bin- TtcrtQcbrcicht. pqjq JERUZALEM (AP) - De Is raëlische invasiemacht die dinsdag Libanon binnenviel wordt weer teruggetrokken. Bij de actie werden meer dan 40 Arabische guerrilla strijders gedood. Er sneu velden drie Israëlische sol daten en 17 anderen raakten gewond. Het Israëlische leger zei woensdagavond dat de operatie voorbij was en dat alle troepen die aan de actie hadden deelge nomen naar hun bases waren teruggekeerd. De Israëlische strafexpeditie in Libanon werd zowel door de VS als door de USSR veroordeeld. Het leger zei dat de meeste guerrillastrijders die werden gedood aanhangers waren van de radikale sji'itische Hezbol lah (de partij van God). De operatie werd uitgevoerd 'in het kader van ons voortdu rende defensiebeleid met de bedoeling terroristen te treffen die zich recent in de veilig heidszone hebben gevestigd en daarlangs, op de westelijke helling van de berg Hermon,' aldus de Israëlische verklaring. Het leger zei dat de Israëli sche troepen pamfletten heb ben verspreid onder de bevol king in het gebied met waar schuwingen niet 'met terroris ten samen te werken'. De invasie begon maandag avond met luchtlandingen in het gebied bij de berg Hermon, op enkele kilometers afstand van de meest zuidelijke Syri sche stellingen in Libanon. Woensdag kwam een nieuwe Israëlische legermacht in Liba non aan, die het dorp Maydoun aanviel, 21 kilometer ten noor den van de Israëlische grens. In dat dorp zou de Hezbollah zich hebben gevestigd. Het Israëlische leger zei dat de guerrillastrijders vorig jaar alle burgers uit het dorp had den verjaagd en versterkingen en loopgraven hadden aange bracht. „Het dorp werd veran derd in een voorpost van de sji 'itische terreurgroep," aldus het legïr. In het dorp bevonden zich tientallen guerrillastrij ders. Ook Mashgara, het meest zuidelijke steunpunt van de Syriërs werd door Israëlisch geschut getroffen. In de oostli- banese Beka'a-vallei zijn om streeks 16.000 Syrische militai ren gestationeerd. Of er slacht offers aan Syrische zijde zijn gevallen werd niet gemeld. Evenmin was bekend of de Sy riërs de aanval hebben beant woord. Het was de enige gemelde aanval op door Syrië gecontro leerde doelen tijdens de actie. Volgens de politie werden gelijktijdig met de aanval op Mashghara ook bases van de shi'itische Hezbollah door de Israëliërs bestookt. De Hezbollah-strijders trok ken zich uit hun zwaar be stookte bases terug in May doun en Ein el-Tineh. Deze dorpen werden daarop ook door met tanks ondersteunde Israëlische troepen onder vuur genomen. Tegelijkertijd waarschuwden de Poolse bisschoppen in een verklaring tegen uitbreiding van de staking en drongen zij er bij de regering op aan met 'representatieve maatschappe lijke groeperingen' in dialoog te gaan. Ondanks de bemiddelings poging van de kerk heerste op de scheepswerven in Gdansk, waar circa 10.000 arbeiders deze week in staking zijn ge gaan, een gespannen sfeer, al dus zegslieden. De stakende ar beiders van de Lenin-werf de den woensdag een oproep aan werknemers van de andere be drijven in de regio zich bij hun actie aan te sluiten. Volgens zegslieden ver spreidden de stakers in Gdansk pamfletten waarin de arbei ders van andere bedrijven tot acties worden aangespoord. „Wij hebben genoeg van het beleid van de autoriteiten te gen de arbeiders", zo stond in de pamfletten. Arbeiders van de nabijliggende reparatiewerf 'Werf van het Noorden' zouden zich inmiddels bij de actie heb ben aangesloten. Verder zou ook in een kopermijn in het zuiden van het land een sta king zijn uitgebroken. De katholieke kerk stuurde twee voormalige adviseurs van het verboden vakverbond Soli dariteit naar Gdansk om met de stakers te praten. Tegelij kertijd werden ook drie bemid delaars afgevaardigd naar de Lenin-staalfabrieken van Nowa Huta, waar zo'n 16.000 werknemers al een week in staking zijn om meer loon. Vol gens vakbondsactivisten volgt de bemiddelingspoging op een akkoord tussen de leiding van de Poolse katholieke kerk en de autoriteiten in Warschau. Met de bemiddelingspoging willen de autoriteiten volgens waarnemers voorkomen dat de arbeidsonrust zich nog verder uitbreidt over het land. De spanning liep dinsdag sterk op nadat ruim 7.000 van de 12.000 werknemers van de Lenin- werf zich bij de staking hadden aangesloten. De bezetting van de werf begon op maandag als blijk van steun aan de naar schatting 16.000 staalarbeiders die vorige week in Nowa Huta het werk neerlegden. Zij deden dat uit protest tegen de prijs verhogingen die de regering heeft afgekondigd in het kader van haar economische hervor mingsprogramma. De Poolse politie legde woensdag opnieuw voor de tweede achtereenvolgende dag een kordon om de Lenin-werf in Gdansk, maar er is geen aanwijzing dat zij tegen de sta kers zal optreden, aldus zegs lieden. Eerder werd gemeld dat de politie zich had teruggetrok ken uit de omgeving van de werf. Dat gebeurde nadat het Politburo van de regerende communistische partij in Polen meedeelde begrip te hebben voor de zorgen van de burgers. Het Politburo zei de arbeids conflicten op te willen lossen in samenwerking met de arbei ders. Regeling van de proble men moet echter worden be reikt door 'realisme en een ge voel van verantwoordelijkheid' voor de toekomst van het land. Het Politburo zei verder dat het zich resoluut teweer zal stellen tegen economische ont wrichting en sociale onvrede. Woordvoerder Jerzy Urban van de Poolse regering be schuldigde woensdag de sta kende arbeiders op de Lenin- werf van 'terrorisme' en 'chan tage'. Lech Walesa, de leider van het vakverbond Solidariteit, beklemtoonde op een perscon ferentie in de kantine van de werf dat hij te allen tijde be reid is te onderhandelen 'als men ons pluralisme geeft'. Wa lesa zei verder dat hij verrast is door de staking, die volgens hem te vroeg is gekomen. „Wij hadden gerekend op juli of augustus". Het is nu naar zijn mening belangrijk dat andere bedrijven zich bij de staking aansluiten. Het stakingscomité in Gdansk heeft woensdag haar eis laten varen dat Solida riteit officieel erkend wordt. ROME - Ook stilte kan wel sprekend zijn. Het zwijgen van paus Johannes Paulus de Tweede over de toestand in zijn vaderland Polen is veelzeggend. Wojtyla wil de langzaam beter wordende relatie van het Vaticaan met het oostblok niet op spel zetten met een krachtige stellingname ten gunste van Lech Walesa's verboden vakbond 'Solidariteit'. In een brief aan de paus heb ben de stakers van Nowa Huta gewezen op hun strijd 'voor een eerlijk loon'. Door onze correspondent BRUSSEL - Twee van de vijf Belgen die de Eindho- vense politie in de nacht van vrijdag op zaterdag aanhield, worden verdacht van verschillende aansla gen en moorden. Daaronder ook de moord op de Antwerpse diamantairs Ludo en Patrick Moons, half vorige maand. Justitie in België heeft mede om die reden uitlevering van de vijf gevraagd. In het appartement aan de Montgomerylaan in Eindhoven waar de vijf zijn aangehouden, zouden aanwijzingen zijn ge vonden voor betrokkenheid bij de moord op de twee diaman tairs, die aanvankelijk met tal van vraagtekens werd omge ven. De rijkswacht in België wist als gevolg van een moei zame inventarisatie pas na da gen bekend te maken dat bij de dubbele moord in totaal voor bijna 3 miljoen frank (165.000 gulden) aan 'gezaagde' dia manten en valuta was buitge maakt. Ruim een week na de moord, waarbij Ludo en Patrick Moons met een 7.65 millimeter pistool door het hoofd werden geschoten, maakte de rijks wacht bekend dat het spoor naar Nederland leidde. Maar vermoedelijk had ze toen nog geen idee in welke kring de da ders precies moesten worden gezocht. Inmiddels staat vast dat de Eindhovense politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een paar uiterst gevaarlijke misda digers in de kraag heeft gegre pen. Jean-Claude V., die sa men met Eric L. in Eindhoven werd gearresteerd, was al in '86 betrokken bij twee grote roof overvallen in Stavelot en Ste- kene, die aanvankelijk aan de Bende van Nijvel werden toe geschreven. V., toen in het gezelschap van twee anderen, stootte nabij Francorchamps op een rijks wachtcontrole. Omdat één van de metgezellen van V. werd gezocht opende het trio onmid dellijk het vuur. Twee rijks wachters raakten zwaarge wond en de drie overvallers maakten zich met de rijks wacht-combi uit de voeten. Weken later werden ze aange houden in het Zuidfranse Saint-Tropez en gevangen ge zet in Marseille, waar ze tot hun uitlevering, oktober '86, verbleven. Pas later bleek dat Ven zijn metgezellen ook betrokken wa ren geweest bij de overval op een vrachtauto met een lading sigaretten ter waarde van 21 miljoen frank (bijna 1,2 miljoen gulden), die in februari '86 werd buitgemaakt. V. en zijn kornuiten, die zich verplaat sten in een auto die ze het uiterlijk van een politiewagen hadden gegeven, bedreigden de chauffeur met vuurwapens. Eric L.die lid is van de ex treemrechtse Westland New Post, waarvan een aantal kop stukken momenteel terecht staat voor het Brusselse Assi senhof op verdenking van dief stal van NAVO-geheimen en aanslagen op NAVO-objecten, werd in oktober '83 samen met een andere neo-nazi, Marcel B., beschuldigd van de moord op een echtpaar in Anderlecht in februari '82. Het opsporingsapparaat in Brussel is tot nog toe erg terug houdendheid met details over de aanwijzingen die de betrok kenheid van L. en V. bij de moord op de twee Antwerpse diamantairs moeten aantonen. De onlangs opgerichte 'super- brigade' van de gerechtelijke politie in Brussel zou de gang sters op het spoor zijn gekomen door de vriendin van Eric L., Sabine Ceen tijdlang te scha duwen. Zij pendelde met de auto van haar ouders regelma tig op en neer tussen Brussel en Eindhoven. Y MANILA (RTR-AFP-UPi) - De vroegere Filipijnse presy loort, moet zich concentre- Ferdinand Marcos krijgt uit veiligheidsoverwegingen j óp zijn kernactiviteit, toestemming om de begrafenis van zijn moeder bij tevvq „meliik; het uitgeven van De 95-jarige Dona Josefa Edralin Marcos overleed in eaiMF.LinHen en huis-aan- [fan onze verslaggever jREDA/NIJMEGEN - Het ótgeversconcern Audet, Pogingen om op s uveiieeu m een Waden kenhuis in Manila. Een dag eerder deed de familie een 4 j„n gend beroep op president Aquino Marcos, die sinds zijn at .uisbl den in 1986 in ballingschap op Hawaü woont, toe te staan „„„u+ w Hraatnzlalr- moeder op te zoekea Een crisiscomité boog zich over de igen kracht xoi araagviaK wuste brief en beschikte afwijzend. Volgens senator Aqiij erbreding te komen neD- Pimentel, die na afloop het besluit bekendmaakte, kunnei ien aangetoond dat de kans hartstochten die Marcc&vpwekt leiden tot ernstige problem >an slagen binnen Audet DHAKA (RTR)-Bengaalse koningstijgers hebben in de vi )eslag van het opstarten bij e vier maanden in een mangrovebos in Bangladesh mirt 50 houthakkers en vissers gedood. Het laatste slachtoffer, j T r~irrrr"k sar Ali, vond de dood toen de tijgers hem diep in het Suni U Li |\l W I bans-bos aanvielen. Boswachters vonden zijn verminkte 1 J-J-LÜllli In Dhaka zei men dat een stropersgolf een aantal van def tijgers in de Sunderbans steeds agressiever had gemaakt! verbod op de jacht op tijgers en andere zeldzame dieren daf 1982 werd afgekondigd, is weinig doeltreffend gebleken gens de douane brengen tijgerhuiden die naar Singapore»] den gesmokkeld 1.600 Amerikaanse dollar per stuk op. ISLAMABAD (RTR) - De Afghaanse regering heeft geen\. bereidingen getroffen om de ruim drie miljoen Afghai vluchtelingen op te vangen, als deze naar huis terugkeren zei een woordvoerder van het Pakistaanse ministerie van! tenlandse zaken woensdag in Islamabad. Elf dagen voordat de vluchtelingen overeenkomstig een in nationaal akkoord over Afghanistan naar hun land kunnet ruggaan, zijn er nog geen aanwijzingen dat er voorraden! dingsmiddelen en medicijnen zijn aangelegd. Ook is er nogi voor behuizing gezorgd, aldus de zegsman. Hij voegde hier aan toe dat alleen Pakistan zich inzet om 4 rugkeer van de vluchtelingen mogelijk te maken. BAGHDAD/TEHERAN (DPA-AFP) - De Iraakse luchten heeft woensdag een olieraffinaderij en een petrochemische briek in de Zuidiraanse stad Shiraz gebombardeerd Iraakse militaire woordvoerder, die dit bekendmaakte, drei met nog meer aanvallen op militaire doelen zolang Iran instemt met resolutie 598 van de VN-veiligheidsraad dievi ziet in een bestand in de Golfoorlog. Het gaat om de ea luchtaanvallen sinds 20 april toen Iraq eenzijdig een afkondigde in de 'stedenoorlog' met Iran. Een uitzonde werd gemaakt voor economische doelen, omdat Iran das inkomen verwerft voor de financiering van de oorlog ti Iraq. Volgens Iran zijn bij deze jongste luchtaanvallen scheidene werknemers gewond. WASHINGTON (DPA-RTR) - De voorverkiezingen vou nominatie van presidentskandidaten in de deelstaten Ohk Indiana, en het district Columbia, waarin de hoofdstad Wi ington ligt, zijn voor Michael Dukakis een klinkende over» ning geworden. In de race voor de Democratische nomii heeft Dukakis nu een nagenoeg beslissende voorsprong gi men op zijn tegenstrever Jesse Jackson. De strijd in het Re; blikeinse kamp is definitief beslist: vice-president Ga Bush (zie foto) behaalde de laatste nog ontbrekende afgevi digden die hij nog nodig had om tot presidentskandidaai worden aangewezen. Van onze verslaggever OOSTERHOUT - Con tinental Fruit BV, waartoe onder meer behoort Euro Citrus BV in Oosterhout, maakte vorig jaar een winst van 11,9 miljoen gul den. Dat is een stijging ten opzichte van 1986 toen een winst gemaakt werd van 10,6 miljoen gulden. De omzet steeg van 157 naar 190 mil joen gulden. Euro Citrus koopt overal ter wereld diepgevroren vruchtensappen. Direc teur J. van Brenkelen: „Eigenlijk kun je zeggen dat onze produkten daar vandaan komen waar fruit is en waar capaciteit is om vruchtensap in te vriezen. Zo komen onze sappen uit Zuid-Amerika, Afrika, India, Florida en Californië, maar ook uit onder meer Spanje, Polen en Frankrijk. Wij mengen die sappen, zodat we onze afnemers over een lange periode een constante kwaliteit kunnen garan deren". Euro Citrus zet zijn produkten af bij fabri kanten van zuivel- en frisdranken en van baby voeding. De heer Van Brenkelen: „Wij exporte ren naar 46 landen. Daar zit West-Europa bijmaar ook een aantal Arabische Landen en bijvoorbeeld ook de Verenigde Staten". Euro Citrus investeerde in 1987 voor 8,4 miljoen gulden, voornamelijk in produlrtie-capaciteit: grond, gebouwen en ma chines. Deze zomer wil het bedrijf een koelhuis bou wen van 1500 vierkante meter. De oppervlakte van de bestaande vries huizen is 7200 vierkante meter. BRUSSEL (ANP) - Italië weigert de EG-begroting voor] jaar goed te keuren zolang er geen akkoord is over de ko die Groot-Brittannië jaarlijks op zijn EG-contributie omdat de Britten menen dat zij anders teveel zouden Dat is woensdag van Italiaanse zijde in Brussel vernoi diplomatieke kringen in Brussel wordt aangenomen datj Bondsrepubliek Duitsland als voorzitter van de mninist de begroting ondanks het ontbreken van It goedkeuring toch zal overmaken aan het Europese Parle Dat moet uiterlijk donderdag gebeuren. De Itali bezwaren hebben niets te maken met de begroting zelf, met de manier waarop de benodigde 101 miljard gulden moet worden gebracht. Zolang de besluiten van de j< Europese Top over de nieuwe financieringsopzet van del nog niet zijn goedgekeurd door de nationale parlem moeten de uitgaven grotendeels worden gedekt voorschotten uit de lidstaten. iJSJpRDAM (ANP) - De effectenbeurs snoe zich woensdag van een vriende- pe zijde. Toen in de namiddag Wall *»et Jager opende, kon deze stemming Wendeels worden gehandhaafd. Uit- Pringend vast waren de hoofdfondsen «eik en Aegon, terwijl op de lokale markt E|ectr°nics en HBG in trek waren. 1 obligatiemarkt was na de aankondiging "leen nieuwe6 procent lening prijshou- »J5 zeer 9unstige vooruitzichten van «w zorgden voor flinke vraag. Bij le- f10 5? ^ndel steefl «ie koers 1,70 tot 118,30. De omzet bedroeg 367.631 stuks lin,i|i°en- Verzekeraar Aegon ging Vn f rT™ naar ".30 bij een omzet *an 7.9 miljoen. rii^eraationale aandelen lagen er ^™?!!Jk b'j- Koninklijke Olie won 1 op mïL 611 Unilever ging ƒ0,90 naar JT.JP f 110,70. Van de transportaan- "en klom Intematio-Müller 1 tot ƒ53. "wgtuigbouwer Fokker ging in de scha- van de naderende emissie ƒ2,60 Sfa f ?Iot f 25-20- °<*-Van O» Grinten •wo 13 duurder op 213. op de lokale markt bestond veel be- ■ngsMlijng voor Geveke Electronics. Bij fc!a!l,|rote o"®" (bijna 35.000 3 iJïh miljoen) ging de koers ruim omhoog naar 112. Van der Giessen 5*1 Sin herstel op 55. HBG ging op gnomen orderontvangsten bijna ƒ3 n»T 0" 129,50. *enr Jï Parallelmarkt was Docadata h»Lvur voor speculanten. De directie oT£b„ geruchten als zou het bedrijf la «rLsurséance van betaling staan, de ori.Ti"? van 7 op maandag trok la 4,20 aan tot 30 bieden tkLvrL iodpr'is was veranderd In een s kwam het slot op 28,60. Breda, Houtmarktpassage 24-26, Tel. 076 - 143731.

de Stem | 1988 | | pagina 4