SSEN •UDER Theatershow Henny Huisman Eenakterfestival Zuidland besluit geslaagd seizoen Geuzensfeer rond expositie Art House LAND! SWERK Franse hoboïst Maurice Bourgue te gast in Singel Antwerpen Randell in Arty Party den denken De veelzijdige Floris Jespers A73| pff STEM GIDS THEATER DONDERDAG 5 ME11988 ia trekken /oor de [aarop ook pkerheden ;n? Onze )EALERS rkvoor arlijks kunnen als startende ?r mogelijk: n. Want AVO- )elaten, waar Voor iedere anale ligers rondom avo Speedmetal en punk in Image Club Koffie-concert van 'Veronica' Wim de Maat in Club CD Van Hest en Inghels in bank Driemaal Toon in Elisabethzaal Dynamiet in Axel met The Covers Raamtheater producties Medea in het NTG in Gent NOG TE ZIEN n pr werkveld veHMde Koningin DE in 1986 opgerichte Belgi sche band The Obsession is zaterdag 7 mei te gast in de image Club in Terneuzen. De „r0ep speelt punk zoals die Klonk aan het eind van de ja ren zeventig. Daarna is het de beurt aan Battering Ram, eveneens uit België. Deze groep speelt speedsmetal met duidelijk wortels in de hardrock. De band bestaat uit vijf muzi kanten. Battering Ran heeft inmiddels een demo-cassette opgenomen. De aanvang van de optre dens in de Image Club is 21.00 uur en de entree bedraagt ƒ3,50. Zondag 8 mei verzorgt de ko ninklijke muziekvereniging Veronica uit Zuidzande een koffieconcert in de hervormde kerk van Zuidzande. Aan vang 11.00 uur. In verband met de voorbe reiding op het muziekcon cours op 28 mei in Middel burg, komt het koffieconcert in de plaats van het traditio nele Pinksterconcert. Het gezelschap speelt zon dag voor de pauze de beide verplichte concoursstukken 'The Land of de long white Cloud' van de Engelse compo nist Philip Sparke en 'Jeu de Cuivre' van Henk van Lijn- schooten. Tijdens de pauze van het concert, dat gratis toegankelijk is, wordt een kopje koffie aangeboden. Na de pauze brengt Veronica een gevarieerd programma. HULST - De in Middelburg wonende Hulstenaar Wim de Maat siert met zijn werk de wanden in de Club CD in Hulst Zijn schilderijen, tekeningen en sculpturen draaien rond het onderwerp: de vrouw. Met een zeer aparte kleurbehan- deling en technische vaardig heid weet deze jonge kunste naar te boeien. Hij maakt ook sculpturen in glas en leisteen die zeer apart zijn. De exposi tie kan bekeken worden tij dens de openingsuren van Club CD tot het eind van deze maand. HULST - De Zeeuws- Vlaamse beeldende kunste naars Luc Inghels (beelden) emn Frank van Hest (schilde rijen) stellen hun werk ten toon in de ruimte van de Cre dit Lyonnais bank in Hulst. Beeldhouwer Inghels schept vormen die als centraal thema de mens hebben. Soms individuen, dan weer groepen. Het thema bij Van Hest is het vrouwelijk naakt. De omrin gend mensenfiguren zorgen voor een bepaalde spanning. De werken zijn te bezichtigen in de bank van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur tot en met 31 mei. SPRANKELEND VAN le vensblijheid en optimisme is hij weer. De grote Neder landse cabaretier Toon Her mans. Na een lange periode van herstel is hij weer terug °P het podium. Donderdag 5, zaterdag 7 en zondag 8 mei begint telkens' om 20.30 uur zijn nieuwste show. Toon treedt op in de Kon. Elisa- berthzaal in Antwerpen. In de anderhalf uur brengt ïo'j6611 aanta( liedjes die hij ardeert op met typische Her mans opmerkingen. Zijn huisorkest met Benny Lude- ™an (gitaar) Hans Koppes ik °™?Pne) Edwin Corsilius Fri ,,?nny Bosman (drums) „n"L vlasblom (synthesizer) j n van Orsouw achter oevleugel, zorgt voor een pas sende muziek. t_A\. het voorprogramma „T:1 zoon maurice op met nternationaal liedjespro- ev?1!a' dit aan de zÜde van vanfi Zangeres Gemma «-ten zijn te verkrijgen Elisabethzaal dagelijks tussen 12.00 en 18.00 uur Henny Huisman temidden van zijn theater-ploeg. HULST - Het fenomeen soundmix hoeft niet meer voorgesteld te worden. Henny Huisman is bovendien het boegbeeld bij deze muzikale ontspanningswijze. Via de televisie heeft iedereen al kennis kun nen nemen van de show waarin enkele kandi daten proberen de eerste prijs in de wacht te slepen met een perfect nagebootst nummer dat dan in live gezongen wordt. Henny Huisman trekt door het land om dergelijke kandidaten voor zijn televisieshow op te sporen. Maandag 9 mei is hij met zijn drie uur durende show in Den Dullaert in Hulst. Naast de optredens en de beoordeling van de kandidaten zijn er ook nog artiesten die live optreden. Naast de niet te imi teren Huisman het duo Chess en David Ray met enkele swingende nummertjes. Voor de jeugdige bezoekers zingt Huisman liedjes uit de mini-playbackshow. De avond is uitverkocht. Aanvang 20.00 uur. Hoboïst Maurice Bourgue. - FOTO FILHARMONISCH ORKEST VAN VLAANDEREN ANTWERPEN - De Franse hoboïst Maurice Bourgue is zaterdag 7 mei te gast bij het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen in de Singel te Antwerpen. Na zijn studies aan het Parijs conservatorium sleepte hij een indrukwekkende lijst prijzen in de wacht. Hij was hobo-solo van de orkesten van Bazel en Parijs en bouwde tegelijkertijd een so listische carriere op met op tredens over de gehele we reld. Onder leiding van Tho mas Fulton, die een grote faam verwierf als dirigent bij het Metropolitan Operas en de Milanese Scala, zal Bourgue het hoboconcerto van Mozart vertolken. Een werk dat de componist later herbewerkte tot zijn fluit- concerto in D. Daarna wordt het concert voor hobo en strijkers van Ralph Vaug- han-Williams vertolkt, een poëtische miniatuur van een Engelse groormeester. Het concert wordt besloten met de tweede symfonie van E. Elgar. Aanvang 20.00 uur in de Blauwe zaal. EVENALS VORIG jaar houdt het Zeeuws centrum voor Amateurtoneel (ZCA) in samenwerking met de gemeente Terneuzen en het Zuidlandtheater een eenakterfestival. Aan staande vrijdag en zater dag, 6 en 7 mei, tonen elf groepen uit heel de provin cie hun theatrale kunnen. Dit eenakterfestival heeft een tweeledig doel. Ten eerste wil het ZCA ermee een platform bieden aan de groepen om zich aan het publiek en aan de anderen te presenteren. Ten tweede kan het Zeeuwse pu bliek op deze manier met di verse stijlen en genres ama teurtoneel kennismaken. Vrijdagavond omstreeks 19.30 uur spreekt ZCA-voor- zitter H. Kleuskens samen emt wethouder van cultuur W. van Walraven het ope ningswoord. daarna gaan de toneelspelers op de planken. Vrijdag spelen Esmoreit met Blauwdruk, Middelburgs Theater met Moordspel, Groep Impens met De Soldaat en Sempre Avanti met Oorlog op Drie Hoog. Zaterdag passeren vanaf 13.45 uur de revue: Toneel groep Terneuzen met Cram, Schoondijke met Rondedans, Toneelgroep Splijtzam met De Overledene, Wudder met Kwelling, Ouwerkerk met Als de Ander, Amateurkomedie Zierikzee met Picknick en uit België komt Parike met De Appelboom. De toegang is gratis. Vandaag, donderdag 5 mei, is er op initiatief van de Eve nementencommissie Terneu zen een kinderprogramma van het Jeugdtheater Sluiskil. De aanvang is 14.00 uur en een keertje kost drie gulden. De laatste voorstelling van het officiële theaterseizoen in het Zuidlandtheater is een concert dat het Zeeuws- Vlaamse kamerkoor Vocalitas zondagmiddag 8 mei geeft. Het koor gaat in mei op tour nee in Engeland, onder leiding van Arie Karreman. In Ter neuzen voert het koor motet ten, madrigalen en chansons van componisten als Palestri- na, Byrd, Fauré, Monteverdi en Mozart. Vocalitas wordt begeleid op ondermeer piano en clavecymbel. De aanvang is 15.00 uur en de toegang be draagt 7,50. Paul Stuurop, zanger van The Covers. DYNAMITE IS niet alleen een van de stampende hits uit het verleden die ze spelen, maar ook de beste benaming voor hun optredens. The Covers uit Waalwijk komen zaterdag 7 mei café De Witte Leeuw in Axel onveilig maken. De naam zegt het al, The Covers spelen bekende num mers uit de popmuziek van de laatste twintig jaar. The Rol ling Stones, Lou Reed, Johnny Guitar Watson, The Paul Col lins Beat, J.J. Cale, Herman Brood en Mud zijn enkele van de artiesten die eraan moeten geloven. Het publiek is meestal snel gewonnen voor de nummers, die iedereen be kend in de oren zullen klin ken. Speciaal voor het optre den in Axel is de Zeeuws- Vlaamse Waalwijker Jack the Raindog aan de band toege voegd. De vocalist met de doorleefde stem zal Covers zanger Paul Stuurop in een aantal nummers vervangen of bijstaan. De laatste brengt, al is het niet geheel in de lijn van de groepsnaam, ook en kele eigen 'uit het leven ge grepen' Nederlandstalige composities ten gehore die vooral het vrouwelijk deel van het publiek zullen aan spreken. Het optreden in De Witte Leeuw begint om ongeveer 21.00 uur. LUC PHILIPS is een boeg beeld in de toneelwereld. Hij trad maanden lang op als Bompa en maakte ook furore met de creatie in 'De tuinman van de koning' van Walter van den Broeck. Deze produc tie wordt in het Raamtheater op het Zuid in Antwerpen nog een week terug op de affiche geplaatst. Zij die Luc Philips in deze sterrol willen zien doen er goed aan te reserve ren (09.32.3.2339148). De voor stellingen zijn op 23,24,25 en 26 mei om 20.00 uur. In het Klein Raamtheater (Lange Gasthuisstraat) loopt van 12 tot 22 mei het nieuwste stuk van Pavel Kohout 'Pat, een koningsspel', met een top- cast. Ook hierin Luc Philips in de rol van Pat. Uitvoeringen op woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag om 20.00 uur. GENT - Het zou in de krant van vandaag kunnen staan: 'Uit wraak tegen de ontrouwe echtgenoot, vermoordt een Turkse prinses in Korinthe op gruwelijke wijze de rivale en haar eigen kinderen.' De auteur laat de moordena res ongestraft ontkomen. Het drama 'Medea' van Euripides is na 25 eeuwen nog steeds even huiveringwekkend en ontroerend. In een modern jasje gestoken door het Ne derlands Toneel Gent. Nog tot 16 mei te zien. Een toneelstuk dat door de liefhebbers niet gemist mag worden. Aanvang steeds 20.00 uur. Info en be spreking via 09-32.91.253208. tl v# 1 1 1 .11» lb) I» 1* 1 i# Een schilderij van Randell Sameel. DE IN Sas van gent geboren kunstenaar Randell Sameel woont en werkt al zeven jaar in Amsterdam. Nu is een deel van zijn schilder- en etswerk te bezichtigen in Arty Party in Terneuzen. Randell is echter meer dan alleen schilder. Zijn veelzijdigheid bewijst hij door het maken van gedichten, performances en het zojuist in eigen beheer uitbrengen van een elpee. 'Aanhou dende Kwestie' is de naam van die plaat. Een moeilijk toegang- kelijke plaat, maar wie er zich in verdiept ondekt al gauw een ongeëvenaarde spanning en bijzondere visie op deze tijd. Ran dell maakt in zijn schilder- en tekenwerk gebruik van mo derne en traditionele ideeën. Hij is vaak op nadrukkelijke wijze symbolisch en sfeergevoelig aan het werk. behalve maat schappijkritiek levert hij sterk suggestief en fantasievol, ge heimzinnig werk. De expositie is tot en met 17 mei te zien. Arty Party is open maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.30 tot 18.00 uur, vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur en zater dag van 10.30 tot 17.00 uur. Een schilderij uit de Kongo-periode van Floris Jespers. SINT-NIKLAAS - Floris Jespers was een veelzijdig beeldend kunstenaar. Hij veranderde regelmatig zijn stijl en hij was een zeer vruchtbaar kunste naar. Uit zijn Kongo-pe riode zijn duizend werken bekend en dat is toch de voorlaatste periode van zijn oeuvre dat vele schil derijen en tekeningen om vat. In het Stedelijk Museum in Sint-Niklaas loopt tot 23 mei en tentoonstelling van teke ningen, aquarellen en goua ches van deze uit Antwerpen bekende kunstenaar. Zijn broer Oscar is eveneens een gekend beeldhouwer. De expositie in sint- Niklaas geeft een goed over zicht van de stijlen en invloe den. De vroegste producten verraden de invloed van Van Gogh. Het zijn korte nerveuse pennestreken. Daarna onder gaat Jespers de sfeer van het impressionisme die weer in geruild wordt voor het ex pressionisme zoals we ook zien bij Permeke. Jespers wordt wel eens de 'Vlaamse Picasso' genoemd. Ook hij werkt met gevarieerde vor men en een rijk kleurenpalet. Zijn impressies van Kongo waarin de mens steeds cen traal staat zijn wereldbe roemd geworden. De exposi tie in Sint-Niklaas laat via tekeningen zien hoe een kun stenaar werkt, ontwerpt en zijn creatie uiteindelijk toch weer verandert. Een boeiende confrontatie met een veelzij dig kunstenaar. De tentoon stelling gaat daarna nog naar Oostende en Hasselt. Het mu seum in Sint-Niklaas is elke dag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag ook nog van 9.00 tot 12.00 en op zondag van 10.00 tot 13.00 en van 15.00 tot 18.00 uur. L'Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. De Dikke van Dale Sluis - Beeldende kunst uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Bank Paribas Hulst. Werk van Leon de Buck. Open tijdens winkeluren. Zeeuws Museum Middelburg. Aanwinsten in 1987. Tot en met 15 mei. Open dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur, zaterdag tot en met maandag 13.30 tot 17.00 uur. De Media Eeklo. Videokunst van Paul Rutkovsky. Stichting Beeldende Kunst Zeeland Middelburg. Op Ier land geïnspireerd werk van Inge van der Kooij. Stadhuis Damme. Rotariale '88. Tot 8 mei. Open op weekdagen van 14.30 tot 17.00 uur, in het weekeinde van 10.00 tot 12.00 en van 14.30 tot 17.00 uur. Vitrinegalerij Art-Titude Vlis- singen. Werk van Willy de Houck. Tot 8 mei. Stadhuis Terneuzen. Collages van gedroogde planten en bloe men van Lien van der Pers. Tot en met 20 mei. Open tijdens kantooruren. Kindergalerie Bellemans Axel. Illustraties van Kris-Kras. De hele maand mei. Open tijdens winkeluren. Arty Party Terneuzen. Schil derijen en etsen van Randell Sarneel. Tot 12 mei. Art House Biervliet. Tentoon stellingen 'Agripictura' ter ge legenheid van de Geuzenfees- ten. Tot 31 mei. Met werk van Gerard van Grieken, Loes Co- zij nsen en Sia Braakman. DE GEUZENFEESTEN werpen hun schaduw alvast vooruit op de expositie die momenteel in Art House in Biervliet te zien is. Het thema van de Geuzefeesten van dit jaar is de landbouw. Een drietal regionale kunstenaars heeft daar op ingespeeld met de tentoonstelling de naam 'Agripictura' meegegeven. Sia Braakman levert keramiek, Loes Cozijnsen beeldhouwwerken en Gerard van Grieken aquarellen. De expositie werd vrijdag 29 april geopend door het Geuzen- comité onder leiding van A. Goossens, dat voor de gelegenheid in nostalgische kledij was gehuld. De tentoonstelling is te zien tot en met 31 mei. Art House is open maandag tot vrijdag van 9.00 tot 12.00, zaterdag eveneens van 13.00 tot 16.00 uur. Tijdens de Geuzefeesten is de expositie iedere dag tussen 9.00 en 18.00 uur te zien. Gerard van Grieken (links) geeft de leden van het Geuzen- comité uitleg over zijn aquarellen. - foto peter nicolai

de Stem | 1988 | | pagina 23