TV Game '78 bestaat tien jaar Kees Dees twintig jaar voorzitter Arnold Polderman en Guus Barhorst favoriet SPORT Dameszaalvoetbal wil uitbreiden .WAGENS [zendijke wil stunten ma: ia die ijden! 14.000.- LANCIA Uronov waarschuwt WIELERKLASSEMENT i Voetbaltoernooi Groot-Axel pgftTEM SPORT 2 DONDERDAG 5 MEi 1988 it u lachten: ïeid, ?de prestaties, i blijkt. En dat stijlvol is ie ook in z'n /erking toont Italiaanse top- |r iedereen een risma 1.3 met lijs f 27.750, felle injektie- I BTW, exkl. afleveringskosten seis en last but rlo en Symbol f méér dan voor een jrmatie over de sn testrit! le Keijzer |bel, praktisch en jropening. zijschuifdeur. Jse uitvoeringen. ITMO 60 L s., aug. 1986 t, 22.000 km khaak, striping maanden garantie [ONTENISSE VECHT OM LAATSTE KANS 'MIJN VRIJE TIJD IS VOOR DE VOETBALVERENIGING ZAAMSLAG' 'Op de achtergrond' Aanpakken NATIONALE TANDEMTITELSTRIJD VISUEEL GEHANDICAPTEN IN KOEWACHT toernooizege )or smeente 2 NIEUWSOVERZICHT Verrassingen in zomeravondvoetbal Selectie WV Zeeuwsch-Vlaanderen A52 T14 jor Kees Hamelink LiNGE - De meningen Len dan enigszins uit kopen over de werkelijke hrichtingsdatum, de tenm- Lvereniging Game '78 uit ■Lge viert dit jaar haar miarig bestaan. Puur toe- J is het dat het jubileum menvalt met de inge- oilcname van het nieuwe tbhuis. Mrzitter Frans Strooband |kt voldaan vanuit het |uwe clubhuis over de ten- t-accommodatie. Hij kan jfst tevreden zijn, als man van iet eerste uur. „Ja, dat klopt, •aar niet als vorzitter, dat Jerd ik pas in 1980", zegt jtrooband. „Het is typerend 19708 EWEG 37 TEL. 01150-81000 jk 1 f 4561 GK Hulst 01140-19708 voor onze vereniging dat ik voorzitter werd, doordat de bouw van een kantine-ruimte niet doorging. In ons korte be staan heb ik alleen maar bou wen en nog eens bouwen mee gemaakt", zegt hij. Het begon allemaal op 5 sep tember 1977, toen er een oprich tingsvergadering werd uitge schreven door een aantal ten- nisliefhebbers. „De meesten tennisten toen al in Hulst, maar wilden graag iets in Clinge van de grond krijgen", herinnert Strooband zich. Dat lukte pas na vele uren vergaderen. Het jubileumnummer van het club blad vermeldt in de rubriek 'Stukje geschiedenis' dat er op 12 maart 1979 werd begonnen met de aanleg van de eerste twee banen. Men kon van start gaan en dat deed men in de maand mei van dat jaar. Al snel rees de vraag hoe het alle maal verder moest. Frans Strooband had daar wel een antwoord op en werd vervol gens in het bestuur gekozen. „Dat eerste jaar staat me nog goed voor de geest. We hadden nog geen kleedruimte en ook geen toiletten en douches. Het bos was eigenlijk ons toilet", aldus Strooband. Een roerige periode was er toen de wens de eigen accom modatie te verbeteren ter sprake kwam. Het tenniscom- plex grenst aan de voetbalkan tine. Met de voetbalvereniging was overeengekomen dat aan de kantine een stuk zou worden aangebouwd met daarin een schuifwand. Strooband: „Toen men op een ledenvergadering hiermee niet instemde, trad onze voorzitter, de heer Luit- wieler, af. Dat was in oktober 1980. Ik ben hem opgevolgd als voorzitter". De daarop volgende perioden werden gekenmerkt door bouw, bouwcommissie en le denvergaderingen. „Op de eerstvolgende ledenvergade ring spraken de leden zich uit voor de aanleg van een derde baan. Men vond dat belangrij ker. Uiteindelijk was de uit breiding met twee banen fi nancieel aantrekkelijker, zodat die mogelijkheid uiteindelijk gerealiseerd werd, uit eigen middelen". De vereniging viel op door grote zelfwerkzaamheid. En thousiast ging men verder en dat ging niet ongemerkt voorij. Toen een jeugdteam in 1982 Zeeuws kampioen werd, kwa men voor het eerst clubtrainin gen voor de jeugd van de grond. „Inmiddels zijn we met ruim 20 leden uigegeroeid tot een volwassen vereniging. Ons sterke punt is altijd het tennis sen in een recreatieve sfeer ge weest. We doen wel iets aan jeugdtrainingen, maar gaan beslist niet de strijd aan met grotere verenigingen", aldus Strooband. Is hij niet bang voor vergrijzing? „Ach, we kunnen zelf nog jaren mee en we heb ben best wel goede jeugd bin nen de club", zegt hij vol ver trouwen. Inmiddels is de bouw van het nieuwe clubhuis 'Perreplu' vol tooid. Vrijdag 6 mei vindt de opening plaats. Aansluitend is de receptie. Game '78 zet dan de poorten wijd open. n onze sportmedewerker JL - De strijd voor de regionale vertegenwoordigers in tweede en derde klas van het KNVB-voetbal is zo goed gestreden. Dat geldt niet voor de vierde klas H, want iarin is het vuur nog lang niet gedoofd. Deze groep gaat ig twee spannende competitie-dagen tegemoet. Zeker ïilippine dat de leiderspositie in en tegen IJzendijke moet ian verdedieen. omdat wij eerder in de Philip pine ongelukkig verloren. Die 2-1-nederiaag zit de spelers niet erg lekker. En dat willen ze via een zege tegen Philippine laten zien." In het mosseldorp weet men wat er te wachten staat „In principe zijn we al erg blij dat we zover zijn gekomen. Kunnen we de titel pakken dan zullen we dat zeker niet laten. Maar pakken we die niet dan is er nog geen man over boord. Als koploper heb je het nooit gemakkelijk, is ieder duel moeilijk," aldus Philippine- trainer Rini Dey. Mede-koploper RCS komt op bezoek bij Vogelwaarde. Op papier liggen de beste winst kansen bij de Oost-Souburgers. Zeker nu Vogelwaarde veilig is. Maar aangezien de spanning in het RCS-kamp met de week toeneemt, kan die nervositeit in het voordeel van de thuisclub werken. In dat geval kan het een goede dag worden voor Le- wedorpse Boys. De nummer drie van de ranglijst, op een punt van de leiders, krijgt Hontenisse op bezoek. Een gast die moet winnen om vierde klasser te kunnen blijven. Le- wedorpse Boys zal, met de titel in het gezichtsveld, geen fouten maken. Dat beteketent dat Hontenisse na zondag terug keert naar het afdelingsvoet bal, samen met Noormannen. Laatstgenoemde ploeg krijgt HVV'24 op bezoek. Een treffen tussen twee teleurgestelde equipes. Noormannen omdat het degradeert en HW'24 om dat het de titelslag opnieuw mist. Dat de Hulstenaren met winst huiswaarts keren ligt in de lijn der verwachtingen. Al leen een mirakel kan ze terug in de titelrace brengen. Het duel Hoofdplaat-Ter- neuzen staat ook op het pro gramma. Het elftal van coach I Ferdi Hermans is favoriet op iPtPri eigen terrein. Terneuzen hoeft 1CIC11 zo nodig en heeft vol doende aan een puntendeling. De thuisclub gaat van start voor de volle winst. Slaagt het daarin, met volgende week nog het treffen met Philippine voor de boeg, dan kan men zich aan dienen als onverwachte titel kandidaat. Voor STEEN en Koewacht, die elkaar in St- Jansteen treffen, is die droom voorbij. Beiden staan met 22 punten in de sub-top en spelen dus om de eer. Idanks dat er niet veel meer i het spel staat is de derby ken de tweedeklassers Sluis- |en Breskens altijd een inte- jsante ontmoeting. Breskens Eg dan al zeker zijn van de- {adatie, toch wil het nooit van liskil verliezen. Enkele we ll geleden was dit pittige duel ed voor een 1-1-eindstand. Et de thuisclub van coach Jan hoedt over de beste papie- beschikt zal duidelijk zijn. iskens speelt, zoals men laat (sten: „Alleen nog om de spor- ive plicht te vervullen." In tze klas kan Baronie kam- len worden, dan moet het i in eigen huis van Middel- Irg winnen. 11 de derde klas speelde Axel i vorig week veilig. De 4-0- ige tegen Moerse Boys bracht benodigde punten in huis. gel reist af naar MOC'17 dat rige week de koppositie af ;st staan aan Internos. Veel istkansen liggen er dan ook jet voor Axel tegen deze titel- mdidaat. De winstkanssen jor Clinge ogen gunstiger. Die eg ontvangt Goes, dat even- i Clinge niets meer te duch- of te verwachten heeft, istige kan hier voor het |ige wapengekletter zorgen. Meer spanning is er in de irde klas H. Daarin komt lei- Philippine uit in en tegen iendijke. Een gastheer die brand is op een zege. IJzen- ike-trainer Cor van de Velde: Fat voetbal betreft moeten i voor niemand onder doen. Been het benutten van kan- Si speelt ons parten. Tegen ilippine willen de spelers een keer vlammen. Zeker, PROGRAMMA Tweede klasse B: Zierikzee-Boei- meer, Baronie-Middelburg, SCO- OSC'45, NOAD-VOAB, Sluiskil- Breskens, OJC-Sarto. Derde klasse D: Moerse Boys-SC Gastel, Roosendaal-DIVO, MOCT7-Axel, VES'35-BSC, Clinge-Goes, Cluzona-Internos. Vierde klasse H: Lewedoprse Boys-Hontenisse, Vogelwaarde- RCS, Hoofdplaat-Terneuzen, IJ- zendljke-Philippine, Noorman- nen-HW'24, STEEN-Koewacht. Door Rinus Verberkmoes ZAAMSLAG - „Ik ben slechts een voorzitter op papier. Voor mezelf ben ik gewoon een bestuurslid dat evenals de rest hard werkt voor de club," is een uitspraak van Kees Dees, beter bekend als 'bakker Dees'. Uit die uitspraak blijkt dat hij geen theore ticus, maar ook een man van de praktijk is. Een man die het niet bij woor den, maar bij daden houdt. Kees Dees kwam bij de groen-witten op een ietwat verrassende wijze aan de macht. Als belangstellende vader ging hij regelmatig kij ken naar de verrichtingen van zoonlief en pupil Jan. Deze betrokkenheid viel op en aangezien het met de voetbal vereniging Zaamslag destijds niet zo best ging en men wei nig bestuursleden had, werd Kees Dees gevraagd voor een dergelijke functie. Tijdens de eerstvolgende jaarvergade ring werd hij tot bestuurslid gekozen en bij de eerste de beste bijeenkomst van dit 'college' zei men: „De bakker moet het voorzitterschap maar op zich nemen." Daar mee zat Kees Dees weer mid den in de voetballerij. Tien jaar eerder hij wegens zijn maatschappelijke carrière af scheid moeten nemen van zijn lievelingssport. Waarom hij toen niet an ders kon, verduidelijkt de Zaamslag-praeses met: „Als geboren en getogen Zaam- slag-mannetje verhuisden we tijdens mijn zeventiende jaar naar Terneuzen. Bij Terneu- zense Boys heb ik toen tot mijn vijfentwintigste in het doel gestaan. Toen kocht ik een bakkerij in Zaamslag en keerde terug. En tien jaar la ter werd ik gevraagd om Zaamslag te helpen. Ik heb er nog geen moment spijt van dat ik toen ja gezegd heb." In die twintig jaar zag Dees zijn vereniging uitgroeien van een tweede klas afde lingsclubje naar een derde klasser in de KNVB. De sportaccommodatie werd uit gebreid met een tweede veld en een oefenstrook, een mag nifieke kantine met een flinke bestuurskamer werd gebouwd en er werd een busje aangeschaft voor het vervoer van en naar wedstrijden. Zelfs het clubblad 'drukt' Zaamslag op eigen copieer- machine. Al met al, Zaamslag is uitgegroeid tot een club die zichzelf prima kan behelpen. Zaken die volgens Dees mo gelijk geworden zijn door ste- Zaamslag-voorzitter Dees: „We moeten iets extra's proberen te doen voor ons eerste team.- foto wim koovman vig aan te pakken. Zjn uit gangspunt: „Ik doe mijn werk zonder te pretenderen dat ik alles goed doe," is bij Zaam slag uitgegroeid tot een vaste waarde. Het betekent dat er best foutjes gemaakt mogen worden. Het logische gevolg van die opstelling is een uit stekende onderlinge sfeer. Ondanks dat werd werker Dees een keer geconfronteerd met een mede-bestuurder die de poten vanonder zijn stoel wilde zagen. Dees: „Deze 'collega' wist dat ik elke dag om tien uur in mijn bed duik. Dat is noodza kelijk, omdat ik om drie uur in de morgen begin te werken tot één uur in de middag. Dan slaap ik twee uur en begin opnieuw. Alleen tijdens de trainingen ga ik er een uurtje tussenuit. Hetzelfde geldt voor de zaterdagen. Dat vaste patroon onderbreek ik voor niemand. En daar wilde het toenmalige bestuurslid ge bruik van maken door de za ken tijdens een bestuursver- pSKOU (SID) - De gere- neerde Russische Jortarts Sergej Mironov tót in een vraaggesprek tó het Russische persbu- lau Novosti atleten ge- Barschuwd voor het 'kriti- f16 punt bij sportpresta- dat bij overschrijding herstelbare en zelfs dode- fte gevolgen kan hebben'. :onov over die grenzen: x>r de modernste trainings beden, apparatuur en het ruik van farmaceutische «welen kan de mens al zijn "ves uit zijn lichaam per- iironov vindt, om de ge weid van atleten te waar den, een verandering van fr'ri] dreglementen noodza ak. Hij is onder meer voor wringen heeft ook de gadering dermate op te hou den tot ik verdwenen was. Een opstelling die hem zijn job in de club heeft gekost, omdat men achter mij bleef staan." Dat bakker Dees achter zijn beleid blijft staan wordt duidelijk uit het aantal trai ners dat tijdens zijn voorzit terschap het Zaamslag-keur- korps onder de hoede kreeg. Ko Cornelissen bleef, evenals Ad Versluys, zeven jaar aan. Gerrit Emans verdween op eigen verzoek na drie jaar en Ben Pauwels is momenteel aan zijn derde seizoen bij de groen-witten bezig. Kees Dees hierover: „Een trainer wegsturen als het even niet loopt, zie ik niet zitten. Zon der materiaal is geen goed re sultaat te behalen. Daarbij is het toch een knappe prestatie voor een dorpje als Zaamslag om vijftien jaar achtereen een derdeklasser op de been te brengen. Ik hoop dan ook dat we het dit jaar weer zul len redden." Naast die hoop wil de Zaamslag-voorzitter meer voor zijn keurkorps. „De ver eniging draait om het eerste. Voor die groep moeten we iets extra's proberen te doen. Een speciaal potje waardoor het mogelijk wordt dat gebles seerde spelers bijvoorbeeld eerder naar een specialist kunnen gaan. En dat we eens meer gezellig, met de dames erbij, bijeen kunnen komen. Kleine dingen die de sfeer al leen maar kunnen maken," aldus Dees, die zichzelf ty peert als een driftig man netje. Over zijn aanblijven als voorzitter van 'zijn' hobby (Zaamslag) zegt Dees: „Vaak hoor je 'als er een betere ge vonden wordt, moet die het maar overnemen.' Ik zeg dat ook, maar toch zou ik er veel moeite mee hebben. Toch zou ik kiezen en adviseren in het belang van de vereniging, want dat is iets dat bij mij al tijd voorop staat. Ik sta ach ter Zaamslag en heb daar veel voor over." EUZEN - De volley- jivereruging De Pooter t j mi geslaagd toernooi PJ sporthal 't Zwaantje te t evfe"- Ruim winnaar poule B werd Gemeente l A eiste Necker- ".üe hoogste eer voor Z1Ch Op.UITSLAGEN Sw*l' 24 punten, Kr 21, Neetemans 12 <"2>'4' CyLVV-ri). 5- V&V 9, 6. Ier 5 7' UeWo 2 6, 8. De KicïüS1"6 2 21. 2- Ha- Pon 14 5 l^S'MEAO 2 15, A 1.7 vISm amer 4 13, 6. Beldo Wa arts 6'8 Gemeente 3 Door Eddy de Schrijver KOEWACHT - Guus Barhorst en Arnold Polderman verdedigen zon dag hun nationale titel voor visueel gehandicapten op de tandem in Koewacht. Op het meer dan 12 kilo meter lange parkoers zullen heel wat tandems - ook de dames komen aan bod - acte de presence geven. Doordat het hier om een open kam pioenschap gaat, komen ook kop pels uit West-Duitsland, België en Frankrijk aan de start. Esther Ma- ris-Koster, gedeputeerde in Zee land, zal de renners om 14 uur weg schieten. „We zullen er alles aan doen om de titel te prolongeren, maar de concurrentie is groter dan ooit Vorig seizoen staken we met kop en schouders boven de rest uit. Die kloof is veel minder groot gewor den. We rekenen op felle tegenstand", aldus Arnold Polderman, die op de steun van Guus Barhost kan rekenen. Arnold Polderman is zelf voorzitter van de vereniging Tandem Race Neder land en heeft dan ook de nodige contac ten met organisaties. In eerste instantie zou dit kampioenschap in Barneveld gereden worden, maar het parkoers leek daar meer op een criteriumtraject. „In Koewacht krijgen we een schitte rend parkoers voorgeschoteld", meent Arnold Polderman, die samen met Bar horst nog het afgelopen weekeinde in het Taunesgebergte de wedstrijd Rund um den Henniger Turm afwerkte en daar als tweede finishte. De meeste tegenstand wordt door het streekkoppel Barhorst/Polderman ver wacht van Maas van Beek en Jan Mul der. Zij wonnen vier etappes in de Tour de France voor tandems. Ook het Belgi sche kampioenspaar Paul Ooms/Luc Festen is van de partij en kan hoge ogen gooien. Uit Frankrijk komen onder anderen Sebastian Legué en Bruno Placet en West-Duitsland heeft de broertjes Wolff ingeschreven. Bij de dames is het Nederlandse kop pel Sylvia Vinju/Wupke Wildeboer veruit favoriet. TWee jaar geleden werd dit koppel wereldkampioen. De winnaars van dit open kampioen schap kunnen rekenen op het zo be geerde rood-wit-blauwe tricot. Zij moeten die trui echter onmiddellijk in leveren. „Omdat de echte kampioen struien van de KNWU nog niet klaar zijn", aldus George van der Sijpt, secre taris van de wieier- en supportersclub Koewacht, die de organisatie in handen heeft. Het ijverige wielercomité kon niet op de steun van de politie rekenen - door dat de datum te laat bekend was ge maakt - en daarom moest van het oor spronkelijke parkoers - met aankomst in de Nieuwstraat - worden afgezien. „Maar nu hebben we een prima par koers. Opperwachtmeester Erik Kindt heeft daar voor gezorgd", aldus de tot ere-voorzitter gebombardeerde Piet SAS VAN GENT/PHILIPPINE - De start van de zomeravond voetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent heeft twee da verende verrassingen opgeleverd. De twee belangrijkste favo rieten voor de titel, Philippine 1 en Philips, werden met verlies geconfronteerd. In Philippine zorgde het reserveteam van die vereniging voor een stunt door het eerste elftal te verslaan. Na een vrij gelijk- opgaande wedstrijd werd het 3-2 voor de reserves. Door Wer ner van de Hemel namen de reserves een voorsprong, maar via Antoine Haers kwam Philippine 1 langszij. Voor de pauze stond Philippine 2 opnieuw aan de positieve kant van de score door een treffer van Johnny Taalman uit een vrije trap. Na de pauze scoorde Robby Lens 2-2. Zeven mnuten voor tijd be zorgde Benny de Poorter Philippine 2 de zege. In Sas van Gent klopte Corn Boys titelverdediger Philips overtuigend met 4-1. In de eerste helft kwam een niet op volle sterkte staande Philips-ploeg op een 3-0-achterstand door mis sers in de verdediging. Daarvan profiteerden Joop van der Vliet, Leo Herman en Robby Winne door te scoren. Na de pauze drong Philips fel aan, maar de beste kansen bleven voor Corn Boys, dat op 4-0 kwam door Peter Snelders. In de slotfase scoorde Peter Kint tegen. TERNEUZEN - De selectie van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen voor de Schipholronde op zaterdag 7 mei is als volgt: Eddy Cromheecke, Niek de Thaeye, Ab Ver- planke, Karei van Goethem, Frank Geensen en Peter van 't Westeinde. Deze klassieker, meetellend voor de promotieklas se, heeft een lengte van 190 kilometer. De begeleiding is in han den van Fred Vermeersch en Wil van Helvoirt. Amateurs: 1. N. v.d. Klundert (Hoogerheide) 139 punten, 2. P. Heeren (Sprundel) 109, 3. K. Jon kers (Oud-Gastel) 105, 4. J. de Crom (Hoogerheide) 102, 5. M. de Baat (De Heen) 90, 6. R. v. Vlim- meren (St.-Willebrord) 76, 7. P. Barten (Zevenbergen) 72, 8. J. Nieuwkoop (Roosendaal) 68, 9. V. Timmermans (Hoogerheide) 63, 10/11. C. de Jong (Rucphen), R. Bijvank (Westdorpe) 62, 12. R. Brouwers (Teteringen) 57, 13. P. Hofland (R'daal) 55,14. J. v. Elen (Dongen) 51, 15/16. R. Zijlmans (Roosendaal), J. Gevers (Wisber gen) 48 punten. Junioren: 1. R. Sestig (Ooster hout) 108 punten, 2. P. Kroonen (Raamsdonksveer) 105, 3. P. Ko- nings (Roosendaal) 89,4. R. Diep straten (Giize) 63, 5. H. Loonen (Breda) 51, 6. J. Blijlevens (Oos terhout) 48, 7/8. H. Brans (Bos- schenhoofd), R. Westerbeek (Prinsenbeek) 46, 9. A. Pijnen burg (Oosterhout) 40,10. L. Veeke (Oudenbosch) 38, 11. R. Kroon (Oud-Gastel) 37,12. C. v. Enschot (Bavel) 35, 13. R. Konings (Oudenbosch) 34, 14. E. v. Meer (Oud-Gastel) 31, 15. M. Caste- leyns (Steenbergen) 26 punten. Nieuwelingen: 1. J. v.d. Klundert (Hoogerheide) 106 punten, 2. R. Leeuw (Steenbergen) 91, 3. M. Akkermans (Nw.-Vossemeer) 84, 4/5. W. v.d. Maas (St-WiUe- brord), M. Verwijmeren (Prin senbeek) 67, 6. R. Oomen (Etten- Leur) 60, 7. P. Jongenelen (Oudenbosch) 59, 8/9. A. Slinger land (hank), M. v. Oord (Hank) 43, 10/11. K. Broos (R'daal), T. Schalk (Galder) 39,12. P. Kanne- kens (Fijnaart) 30,13. C. de Lijser (Made) 29,14. E. v.d. Boom (Don gen) 28,15. C. Keyl (Halsteren) 25 punten. SAS VAN GENT - Pogingen van het bestuur van de regio Zeeuwsch-Vlaanderen om veldvoetbalverenigingen warm te maken voor het dameszaalvoetbal zijn op niets uitgelo pen. Dat bleek tijdens de algemene ledenvergadering in de kantine van de voetbalvereniging Corn Boys te Sas van Apers, die vindt dat deze sport de no dige aandacht verdient. „Want we moe ten niet zielig doen over die mensen. Trouwens dat willen zijzelf ook niet. Er wordt topsport bedreven door die men sen en dat moet gestimuleerd worden". Het bedrijfsleven uit Zeeuwsch- Vlaanderen - voornamelijk enkele grote bedrijven uit de regio Terneuzen - heeft een flinke duit in het zakje ge daan. Tijdens de persbijeenkomst in communicatiecentrum De Boerderij van Dow toverde Harrie van Tiel in eens een paar sponsors uit zijn mouw. Zo werd het gat in de begroting onmid dellijk gedicht. De dames en heren starten tegelijk. De dames moeten 62 kilometer afleggen en de heren 100 kilometer. Start en fi nish zijn aan de Wouterij in Koewacht. De Vlasschaard fungeert als perma nence. Het kampioenschap wordt zondag aan elkaar gepraat door speaker Pierre Eysackers uit Terneuzen. Gent. „We hebben tot op heden nog geen enkele respons gehad. Alle veldvoetbalverenigingen met een dameselftal hebben we aangeschreven voor deze ver gadering, maar niemand laat zich zien. Dat vinden we jam mer, want we zouden graag de KORFBAL District: GKV-Tjoba (tweede klasse G), aanvang 16.00 uur. TO- GO-Atlas (derde klasse M), sport park 't Schenge Goes, aanvang 16.00 uur. Afdeling: TOGO 2- Zaamslag (tweede klasse), sport park 't Schenge Goes, aanvang 14.00 uur. Tjoba 5-BKC (derde klasse), terrein aan Oude Rijksweg te 's-Heer Hendrikskinderen, aan vang 13.00 uur. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland Eerste klasse: Zeelandia- Graaüw, Jong Ambon-Zeeland Sport, Biervliet-RIA, Corn Boys- Domburg, Kwadendamme-Robur, Schoondij ke-Oostburg. TENNIS Landelijke competitie MIXED-COMPETITIE Eerste klasse: CCZ1-Tilburg 1. Overgangsklasse B: CC1-CCZ 2- CCZ 3-Oranje TC 3, Warande 2- CCZ4. Tweede klasse: Smash 1-CCZ 5, Souburg 1-Roosendaal 1, CCZ 6- Tilburg 5, Eegedima 1-Animo 1. Derde klasse: MLTC 1-Animo 2, Axel 1-TSI 1, Ludo et Emergo 1- DOS 1, Bongerd-Hulster Ambacht 2, Animo 3-Souburg 2-Hulster Ambacht 1-Smash 2. HERENCOMPETITIE Tweede klasse: 't Halve Maantje 1- Menheere 1. Derde klasse: Animo 1-Rico 1, Ka- pelle 1-DOS. Vierde klasse: Animo 2-Schelde, MLTC-Domburg 1. VOLLEYBAL Bekerfinale dames: Voorwaarts- Savok. Heren: De Polder-Dynamo. Sport hal 't Sportuus Axel, aanvang 11.00 uur. BASKETBAL Souburg 3-BV Oostburg 1 (tweede klasse heren), sporthal Van Duy- venvoorde Oost-Souburg, aanvang 21.30 uur. I ,-S! .--«.JU» competitie uitbreiden en het niveauverschil terug willen brengen", aldus Henk de Weers, de voorzitter van de commissie, die het zaalvoetbal voor dames in de regio Zeeuwsch-Vlaanderen onder zijn hoede heeft. „Zelfs een po ging om tijdens de lange win terstop een beker-competitie in de zaal met de veldteams te realiseren, liep op niets uit. Er schijnt geen animo voor te zijn. Daar ziet het voorlopig naar uit. Hopelijk valt er nog een aanmelding in de bus", aldus de voorzitter, die samen met Janny Bogaert (secretaresse), Hanneke van de Boom (pen- ningmeesteresse), Peter Roos, Ullie Bartsch en de tijdens deze vergadering gekozen competi tieleider Jo van de Voorde het bestuur vormt. Dat was het enige minpunt van deze vergadering. Uit de overzichten bleek dat de com- - petitie uitstekend verlopen J was. De opkomst was optimaal r en er moest geen enkele wed- strijd verzet worden. Alleen vond het bestuur het jammer dat het niveuaverschil tussen de teams zo groot is. Henk de Weers: „Je hebt twee teams die met kop en schouders boven de rest van het deelnemersveld uitsteken. Zouden er nu veld- verenigingen bereid zijn om aan onze competitie deel te ne- men, dan kun je dat verschil terugbrengen en maak je de competitie interessanter". Eén van die ploegen die in de afge lopen competitie superieur was, is Marine Service. Dat team kreeg op de vergadering de kampioensbeker en de tro- fee van de bekercompetitie overhandigd en een eervolle vermelding voor de meest sco rende ploeg. Volgend jaar kiest deze vereniging domicilie in Axel en zal er naast Hulst en Sas van Gent ook in Axel da meszaalvoetbal gespeeld wor den. De competitie start 24 sep tember. Zoals het er nu naar uitziet met dezelfde elf ploegen als in de afgelopen competitie. SPUI - Het jaarlijkse voetbaltoernooi van Groot- Axel, waaraan door de standaardteams van de voet balverenigingen binnen de gemeente Axel wordt deelgenomen, wordt op het terrein van de voetbalver eniging Spui afgewerkt. De loting bepaalde dat het openingsduel een treffen wordt tussen Axel en AZW. Een derby die dinsdag 17 mei wordt gespeeld. Twee dagen later, donderdag 19 mei, komen de keurkorpsen van Spui en Koewacht tegen elkaar binnen de lijnen. De verliezers van deze duels komen in de strijd om de derde en vierde plaats op 26 mei tegen elkaar uit. Een dag later wordt de finale gespeeld. Alle duels beginnen om 19.00 uur en staan in het kader van de viering van het 40-jarig ju bileum van de voetbalvereniging Spui. V

de Stem | 1988 | | pagina 11