romp' lijtafel 35 Miljoen boete voor veehouders PENSIOENDIRECTEUREN VAN PHILIPS EN SHELL: Militair aan haal met pantserwagen I )e!re|ya Einde aan blokkade in haven BINNENLAND DE STEM COMMENTA AR Explosief DE STEM BINNENLAND WOENSDAG 4 ME11988 T28 ISIONALS I zegt Gerry, „dat bom baken was niet zo mak- Iwe gebruikten ballon- I met van die nauwe ■gen. Iemand van ons Itdekt dat condooms llijker waren, die heb- li bredere hals. Maar kruikten we toch maar be reden: de IRA was [iek, en de katholieke |ad elk gebruik van hoedsmiddelen verbo- EGER DEN HAAG (ANP) - De financiële risico's ver- bonden aan het bouwen van vijf toltunnels in de Tj/^/Ipri ooriOPtrriTTPn nil nnmr» Randstad zijn voor beleggingsinstellingen on- l^OUCIl ddlIgGlIUllCll DIJ pUIIlJJ aanvaardbaar hoog. 'Geen adoptie kinderen door homo-paren en ongehuwden' Brand in cel Den Haag mede fout agenten Maatregelen tegen geweld in het leger GRENSAFZETTING BIJ VENLO OMVER GEREDEN Afzetting Blokkade NIEUWSOVERZICHT Bijstandsteam Heijn ontbonden Korte wil extra beveiligde cellen Paspoort-commissie mag onder ede horen Noodlanding op Schiphol Braks verwacht nog geen visserijverbod Helmonder gehoord over IRA-aanslag Dieselolie twee cent goedkoper i gestopt. En het mo- Iwam dat Gerry zich- Ina opblies. werd Gerry gearres- Jia een huiszoeking. Hij In biljet van tien pond t - en dat was teveel in |d dat het weekloon van erkman maar 25 shilling I leg. In totaal kreeg hij ^r celstraf. Hij kwam en zwerftocht door een 1 Engelse gevangenis- |in 1948 weer op vrije en moest een papier ekenen dat hij nooit voet op Engelse bodem Itten. ijl Gerry achter de tra pt, nam ene Dominic i het initiatief tot het Ideren van de IRA-tak- let tijdmechanisme van die in een winkel- t in Coventry om twee nachts zou ontploffen, door hem op twee uur 's ags ingesteld. „Het is ge lmet de fluwelen hand- Inen", moet hij daarbij ld hebben. Elf mensen en gedood, Adams ont- twee andere Ieren |en veroordeeld en ge en. „En", zo zegt Gerry etekenend, „die Dominic 5 is de oom van Gerry Gerry Adams is de lige leider van de Provi- lle Sinn Fein, de politieke jan de Provo's. oorlog bleek er niet veel h over van 'de beweging'. diverse celblokken en |neringskampen was er 5 de oorlog nog wel druk Icussieerd over de toe pt van de IRA, maar dat alleen maar geleid tot een loze verdeeldheid der (ten. De ene groep-ten- 1de naar het socialisme, de ere groep verwachtte alles Ihet nazisme en de derde zich terug in de bestude- van de Keltische cultuur, pet leidde allemaal tot len jaren vijftig pro- •de de IRA met een iwe bommencampagne 'de eging' nieuw leven in te ;en, maar die campagne op niets uit en werd dan |in 1964 definitief 'afgebla- Het restantje IRA-ge- iwen dat nog over was uiteindelijk een moeiza- maar radicale koerswijzi- in. Geen geweld meer, ir politiek. Het ideaal van Ierland werd op de zeer ;e termijn geschoven, het er nu eerst om de arbei- aan beide zij den van de ifsgrens op een lijn te jen. „Niet dat ik alles doordacht had", zegt ry Dunlop, „Maar ik zag i heil meer in het idee van r een Ierse opstand en x een glorieuze nederlaag, acht dat er meer in moest en." nmandanten- en de Mate i-inspecties. Daarnaast de Vereniging van nstplichtige Militairen r het uitdelen van zware vooral 'zichtbare' straffen i daders van geweldsmis- iven. Uitspraken moeten |gens de WDM bijvoor- ■ld worden voorgelezen op appèl. foor de militaire hulpver- ers tenslotte heeft de sol- tenvakbond de volgende d: „Je moet je cliënten op juiste tijden, op de juiste atsen en in hun eigen om ring zien. Dat houdt in: niet «n een formeel spreekuur, ar ook binnenlopen in de apzaal of de kantine en een aatje maken. Meer sociaal :zicht in de vrije (avond- •en is ook van belang kt het toezicht niet de hele ■ek, dan toch minstens op de vaarlijke' avonden: dins- g-zuipavond en donderdag- ipavond." Het is de vraag, wat er met adviezen van de WDM at gebeuren. De bond waar- ïuwt zelf al dat het niet de doeling is 'dat de aanbeve- igen een of andere stoffig6 reaula ingaan. Er zal wat »e gedaan moeten worden'. :t initiatief is nu aan Defen- Van onze verslaggever ROERMOND - Bijna 6000 veehouders die melk leve ren aan het zuivelconcern i Campina, moeten 35 mil- i joen aan superheffing beta len Campina heeft dat be rekend aan de hand van de voorlopige gegevens over het melkprijsjaar 1987/88, dat op 2 april is afgesloten. Ruim de helft van dat bedrag komt voor rekening van de vet- quoteringsregeling. Die rege ling houdt in, dat de melklever- anties met een vastgesteld per centage worden verhoogd naarmate het vetgehalte in de melk stijgt. De andere helft is een gevolg van het feit, dat zo'n 3000 vee houders meer melk hebben ge leverd dan was toegestaan. Het ging daarbij om een over schrijding met 46,7 miljoen kg melk. Volgens de voorlopige cijfers betalen de 6000 veehouders, en dat is bijna driekwart van de Campina-leden, gemiddeld zo'n 6000 gulden superheffing. Van deze groep zaten ruim 4900 le den tussen de 0 en 5 percent, bijna 700 leden tussen de 5 en 10 percent en 350 leden meer dan 10 percent te hoog. Die 350 le den leverden gemiddeld 35.000 kg melk te veel, hetgeen neer komt op een boete van 26.000 gulden. Ruim een kwart van de Campina-boeren (zo'n 2300 le den) zat aan het einde van het melkprijsjaar beneden hun contingent. Samen zaten ze bijna 22 miljoen kg te laag of gemiddeld ruim 9660 kg. Van deze groep zaten er 1700 tussen de 0 en 5 percent, bijna 300 tus sen de 5 en 10 percent en even eens bijna 300 meer dan 10 per cent te laag. De totale aanvoer van melk bij Campina bedroeg in het melkprijsjaar 1987/88 2,1 mil jard kg. Vergeleken met het jaar daarvoor is dat een daling met 7,9 percent of bijna 183 mil joen kg. Sinds het jaar 1983, dat als referentiejaar geldt voor de be rekening van de superheffing, liep de melkaanvoer terug met 13,8 percent of 340 miljoen kg. 'Toltunnels groot risico' Dit stellen de pensioenfondsen van Philips en Shell in het dinsdag verschenen weekblad van het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen (VNO). Volgens de directeuren van beide pensioenfondsen, Van Hiel ((Philips) en De Kort (Shell), is het 'pure bluf van minister Smit (Verkeer en Wa terstaat) geweest om te zeggen dat medio dit jaar met de aan leg van de eerste tunnel wordt begonnen. Zij menen dat er een vertraging van minimaal een I half tot een vol jaar zal optre- den. Bovendien ergeren de Ne- j derlandse beleggers zich aan het 'hautaine gedrag' op het Ministerie van Verkeer en Wa terstaat, dat volgens Van Riel en De Kort'uitermate amateu ristisch te werk gaat' bij de werving van financiers voor de tunnels. De brochure die het ministe rie belangstellende beleggers I heeft toegestuurd over de pro jecten bevat geen enkele zin nige informatie, meent direc teur De Kort van Shell Pen sioenfonds, dat als enige Ne derlandse belegger ervaring heeft in tunnelbouw. Volgens Van Riel is er geen kansbere kening te maken van de op brengst van de electronische tolheffing, waaruit het rende ment voor de beleggers moet komen Philips en Shell vinden dat minister Smit veel te veel onze kerheden laat bestaan over de ontwikkeling van het autover keer, de prijs die de automobi list zal moeten betalen voor het gebruik van een tunnel en over een ongecompliceerde uitvoe ring van de projecten. In het VNO-blad wijzen de twee directeuren erop dat voor de werken veel gemeentelijke vergunningen nodig zijn. Als een gemeente dwarsligt met de verstrekking van een vergun ning voor de aanleg van een stukje aansluitend wegdek, is de strop voor de beleggers niet te overzien, aldus De Kort. De vorig jaar door beleg gingsinstellingen opgerichte initiatiefgroep Financiering Infrastructuur heeft hierover herhaalde malen gesprekken aangevraagd met de minister, maar volgens De Kort en Van Riel houdt zij de boot af. De Shell-directeur in het VNO- blad over het foldertje van Verkeer en Waterstaat: „Dat moet u eens vergelijken met de keurige en zeer gedetailleerde documentatie die beleggers ontvangen wanneer ze zich via een advertentie in de Financial Times aanmelden voor bij voorbeeld een havenproject in Saoedi-Arabië". Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Minister Korthals Altes (Justitie) is gekant tegen de adoptie van kinderen door homo-paren en ongehuwd samenwonen den. Dat schrijft hij in een notitie aan de Tweede Kamer. Wel wil de minister de mogelijkheid voor adoptie door één persoon in een aantal gevallen verrui men. Hij geeft verder aan dat hij af wil van de huidige leeftijds grens voor adoptanten. Wie nu een kind wil adopteren, moet minimaal achttien en mag maximaal vijftig jaar ouder zijn dan het te adopteren kind. Korthals Altes wil overgaan tot een minimum-leeftijd van 25 jaar en laat het aan de rechter, die over ieder adoptie-verzoek moet beslissen, over om zich per geval over de maximum leeftijd uit te spreken. De politie ontfermt zich over het stoffelijk overschot van een man, die gisternacht bij een pompstation vlakbij Breukelen werd neergeschoten. De tweede dode lag in de auto. - fotoanp BREUKELEN (ANP) - Bij een benzinesta tion aan de rijksweg A2 ter hoogte van Breukelen zijn gisternacht twee doodge schoten mannen aangetroffen. Een van hen zat nog achter het stuur van een personen wagen met buitenlands kenteken, de tweede lag naast de auto. Rond de auto la gen diverse patroonhulzen. De identiteit van de slachtoffers en hun nationa liteit zijn nog onbekend. De slachtoffers zijn 'mediterrane types'. Ook over de leeftijd van de mannen kan de politie niet meer te zeggen dan 'niet erg oud'. DE SITUATIE in Polen begint explosieve vormen aan te nemen. Wat begon als een kleinschalige actie van staalarbeiders in Nowa Huta, dreigt uit te groeien tot een massaal oproer van de Poolse bevolking. Lech Walesa - de initiatiefnemer van de stakingen in 1980 die leidden tot de oprichting van de vrije vakbond Solidari- j teit - heeft de leiders van zijn land ernstig gewaarschuwd voor een 'bloedige revolutie'. Het in actie komen van Walesa bewijst de ernst van de toe stand. Walesa is - hoe graag ook de communistische regering van Polen het anders zou willen - nog steeds de onomstreden rader van de nu ondergrondse vakbond. Zijn invloed reikt ver. Dat Walesa - die er om bekend staat dat hij zich niet hals over kop in onverantwoorde avonturen stort - bereid is om het voor touw te nemen, geeft aan hoe gespannen de sfeer in Polen is. Duidelijk is ook dat de situatie onwrikbaar vast zit. De Poolse autoriteiten hebben onomwonden laten weten dat ze niet aan de eisen van de stakers tegemoet zullen komen. Het inwilligen van ae hoge looneisen zou betekenen dat de Poolse economie nog verder wordt ontwricht. Ook is partijleider Jaruzelski niet bereid om de verboden vakbond Solidariteit te legaliseren. Jaruzelski is overigens niet de enige Oostblokleider die te kam pen heeft met onrust in zijn land. In de andere satellietstaten gist en broeit het ook. In Hongarije, Oost-Duitsland en Tsjecho Slo wakije wordt - in navolging van Rusland - de roep om pere- I erojka en glasnost ook steeds vaker hoorbaar. Het heeft welis- uaj*r.no9 niet de vormen aangenomen zoals in Polen, maar dat iand heeft dan ook een rijke traditie aan stakingen en protesten opgebouwd. ^en man die de ontwikkelingen in Polen met grote bezorgdheid «i volgen, is de Russische partijleider Gorbatsjov. De secretaris generaal heeft in eigen land - waar de oppositie tegen zijn her- °rr™ogsbeleid aanzienlijk is - al zorgen genoeg aan zijn hoofd, rtort i voorav°nd van drie belangrijke gebeurtenissen - de on dertekening van het INF-akkoord, de top met Reagan en de na- onaie partijconferentie in Moskou - kan hij de onrust in de satel- "etstaten niet gebruiken, ten verdere escalatie van de toestand in Polen zou Gorbatsjov ®n?rme Problemen kunnen brengen. De haviken in de partijtop srht a' 9ekrenkt door be aanstaande terugtocht van de Russi- cne troepen uit Afghanistan - zouden dan ongetwijfeld aandrin- omrt°P Russische interventie. In beginsel een onmogelijke eis ren r! Gorba'siov onlangs de Breznjev-doctrine heeft afgezwo- n. Dat wil zeggen dat Rusland zich niet langer zal mengen in de '®me aangelegenheden van satellietstaten, hnijrt dit s,andpunt onder alle omstandigheden wil en kan vast- Dinrit 's ech1er be vraag. De roep van Solidariteit om politieke zoij 's op zich gerechtvaardigd, maar niet erg reëel. Dat éénninlmers betekenen dat een communistisch land het heilige voor H KSysteem moet loslaten. Een dergelijke gedachte is ook doen k hervormingsgezinde Gorbatsjov - die zich steeds heeft n ker|nen als een overtuigd communist - onverteerbaar. DEN HAAG - De brand in het cellencomplex van het Haagse hoofdbureau van politie was mede te wijten aan fouten, gemaakt door de bewakende politieagen ten. Maar dat 'verwijtbaar gedrag' leidt niet tot straf- of tuchtrechtelijke maatre gelen. De stichter van de cellenbrand moet naar een inrichting. Dat zijn voorlopig de nadere gevolgen van de noodlottige brand op Eerste Kerstdag van het vorig jaar, toen een arres tant op het politiebureau met een meegenomen (verboden) aansteker een brandje stichtte in zijn cel. De brand veroor zaakte een enorme, giftige rookontwikkeling en kostte het leven aan twee brandweer mannen en twee arrestanten. Zij stikten door de dichte rook; de arrestanten omdat zij niet tijdig uit hun cellen bevrijd konden worden, de brandweer lieden omdat hun zuurstoffles- sen leegraakten en zij niet tij dig de uitweg uit het cellen complex wisten te vinden. De onderzoeksrapportage van gemeente, politie, justitie en brandweer doet aanbevelin gen om herhaling te voorko men: minder brandbaar en ro kend materiaal in de cellen, sluitende voorschriften voor fouillering van verdachten, be tere instructies en uitrusting voor de brandweerlieden. De 17-jarige jongen die het brandje stichtte, moet tot zijn 21e jaar worden opgenomen in een internaat voor buitenge wone behandeling, zo luidde gisteren de eis van de officier van justitie in de strafzaak te gen hem. Zijn zaak diende, achter gesloten deuren, voor de kinderstrafkamer van de Haagse rechtbank. WAGENINGEN (ANP) - De rijkspolitie te water heeft met de hulp van de Mobiele Eenheid om 20.15 uur een einde gemaakt aan de blok kade van de Wageningse Rijnhaven. Twee schepen van de rijkspolitie te water hebben het binnenvaart schip, dat geruime tijd het graankonvooi van Rotter dam naar Wageningen heeft opgehouden, naar de kant van de haven geduwd. De duwbakeenheid van de Granaria kreeg daarna vrije doorgang. De duwbakken zijn inmiddels aangemeerd en ge lost. Bij de politie-actie zijn geen aanhoudingen verricht. Ook de schipper van de 'blok kadeboot' is niet aangehouden, maar wordt wel verhoord. De officier van justitie heeft be slag laten leggen op het schip. Aan de actie deden vijftig leden van de ME in Gelderland mee. De Rotterdamse politie had eerder op de dag vijf schippers aangehouden die eergister- nacht betrokken waren bij po gingen het transport van Gra naria te verhinderen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Staatssecre taris Van Houwelingen (De fensie) presenteert medio juni een serie maatregelen die (seksueel) geweld in het leger moeten voorkomen. Het aanpakken van verveling bij dienstplichtigen en het vaak daaruit volgende gebruik van alcohol krijgt daarbij bijzon dere aandacht. Adviezen van de Vereniging Van Dienst plichtige Militairen (WDM) zal de bewindsman in dat ver band serieus nemen Dat deelde de staatssecreta ris van personeelszaken bij De fensie gisteren mee toen hem het eerste exemplaar van het boekwerk 'Tegen-Geweld' werd overhandigd. Het boek is een publicatie van de WDM over het bestrijden van intimi datie en geweld bij de krijgs macht. De WDM stelt onder meer voor om aparte vertrou wensmannen aan te stellen, waar dienstplichtigen die ge- weldadig lastig gevallen zijn, discreet hun beklag kunnen doen. Van onze verslaggever VENLO - De in West- Duitsland gelegerde Britse militair Andrew Bray heeft gisternacht voor groot alarm gezorgd in het gebied tussen Venlo en Eindhoven. De Brit, die zwaar over spannen was, reed even voor middernacht met een gestolen pantser-amfibie voertuig bij Venlo zonder te stoppen de grens over. Achtervolgd door de Venlose marechaussee denderde de man op topsnelheid over de autoweg E 34 in de richting Eindhoven. Vandaaruit zette hij koers naar Turnhout in België, waar hij zich uiteinde lijk klem reed. De militair sloeg daarna te voet op de vlucht. Gistermor gen om 8.30 uur werd hij be wusteloos en flink onderkoeld gevonden langs de kant van de weg bij het dorp Wechelder- zande, op 15 kilometer van Turnhout. Hij is in een zieken huis in Turnhout opgenomen, waar de Belgische politie hem gistermiddag verhoorde. De Brit was volledig de kluts kwijt en kon zich nog maar weinig van het gebeurde herinneren. De korporaal is gelegerd bij de third Armed Division Trans port in Duisburg. Tegen twaalven passeerde de militair met een snelheid van ongeveer zeventig kilometer per uur de doorlaatpost in de E 34 bij Venlo. Hij reed dwars door de lichte afzetting van oranje pilonnen. De mare chaussee, die de kegels om de oren vlogen, zette meteen per auto de achtervolging in. Op dat moment was nog niet bekend wie er in het voertuig zat. De marechaussee hield daarom rekening met even tuele nieuwe terreuraanslagen van de IRA. Tijdens de rit over Nederlands grondgebied werd het voertuig, dat op topsnelheid bleef voortrazen, 'begeleid' door de marechaussee en de in middels gewaarschuwde rijks- en gemeentepolitie uit Eindho ven. De bestuurder reageerde niet op stoptekens en de politie wist geen manier om de pantserwa gen tot stoppen te dwingen. In de buurt van Eindhoven stak de Brit een geweer door het portierraampje, waarna de achtervolgers meer afstand be waarden. Voor zover bekend heeft de man niet geschoten. Even na één uur passeerde het voertuig bij Eersel de Belgische grens. In Turnhout nam de korporaal de afslag naar de stad. Daar had de Rijkswacht met auto's een blokkade opge worpen, maar die wist de man te ontwijken door een zijweg in te slaan. Daar reed hij zich vast. De overspannen man hield zijn achtervolgers enige tijd op afstand door met een fel zoek licht in hun richting te schij nen. Pas nadat het licht was stuk geschoten, kon de Rijks wacht met een omtrekkende beweging bij het voeruig geko men. De Brit was toen ai ge vlucht. Pas gistermorgen werd hij vijftien kilometer verderop bewusteloos langs de weg ge vonden. Volgens een woord voerder van Rijkswacht zal de korporaal worden overgedra gen aan de Britse militaire autoriteiten. De pantserwagen is gistermiddag aan de Britten teruggegeven en terug naar Duitsland gebracht JS <v 15 De WDM wil dat er eindelijk eens wat gedaan wordt aan het geweld in het leger. De recruten worden door officieren en me de-dienstplichtigen vaak zo slecht behandeld dat het bij de ko nijnen istpir af is. Misschien kan door staatssecretaris Van Houwelingen, die zich niet doof toonde voor de WDM-klachten, iets gedaan worden met het initiatief van een Bossch' bejaardenhuis. In Den Bosch krijgen bejaarden een hondenfluitje om om in geval van nood alarm op te blazen. Hoe dat bij acute adem nood precies moet, is nog niet duidelijk, maar dat is bij meer dit soort zorgzame samenleving-initiatieven het geval. van Dat fluitje zou nauurlijk ook iets voor de bedreigde recruten kunnen zijn. Als de vijand in de persoon van mede-soldaten nadert, hoeft maar op het fluitje geblazen te worden en de redding is nabij. Want de schrille toon op het hondenfluitje is voor de belagers het teken om de aftocht te blazen. Op die fluitjes kun je uiteraard ook een melodietje spelen: do, re, mi, fa, sol-daat. Er zou een speciale officier aangesteld moeten worden die op de geblazen fluitjes reageert; precies, de fluitenant. Ook al wordt er eens een keertje onnodig op het honden fluitje geblazen en moet de fluitenant zodoende opdraven zonder dat er acuut gevaar is dan is dat helemaal niet erg: beter te hard geblazen dan aangerand, luidt straks immers het nieuwe credo in het leger. MERIJN HAARLEM (ANP) - Het opsporingsonderzoek in de zaak- Heijn is dinsdag afgerond. De Haarlemse persofficier van jus titie mr. Th. Bot heeft dit meegedeeld.De behandelend officier van justitie mr. C. van der Veen gaat er nu van uit dat de ver dachte in de zaak, de 45-jarige ir. F.E. uit Landsmeer zijn plan nen alleen heeft beraamd en uitgevoerd. Hij heeft dit zelf ook altijd beweerd. DEN HAAG - Staatssecretaris Korte-Van Hemel wil vijf ge vangenissen (de nieuwbouw in Sittard, Hoogeveen, Leeuwar den en Rotterdam en de vervangende nieuwbouw in Arnhem) uitrusten met extra beveiligde afdelingen voor 'gevaarlijke' gedetineerden. In die afdelingen, samen goed voor zestig plaat sen, moeten gevangenen komen die een 'groot risico vormen voor de samenleving en de penitentiaire inrichtingen'. Het gaat hierbij vooral om gevangenen van wie bekend is dat ze makke lijk vluchten en snel vuurwapens gebruiken. DEN HAAG - De commissie van Kamerleden die een onder zoek moet gaan instellen naar de met fouten omgeven invoe ring van het nieuwe paspoort, krijgt de mogelijkheid getuigen zonodig onder ede te verhoren. Dat wil een Kamermeerder heid, bestaande uit PvdA, D66 en WD. De oppositiepartijen vinden dat de commissie het best kan worden opgetuigd als een enquêtecommissie. Dat houdt automatisch in dat getuigen die nen te verschijnen en onder ede gehoord mogen worden. De WD wil zover niet gaan. Pas als duidelijk blijkt dat sommige getuigen omwille van het onderzoek onder ede verhoord moe ten worden, moet de 'gewone' onderzoekscommissie worden omgevormd tot een parlementaire enquêtecommissie. Technici van Schiphol bekijken het kapotte landings gestel. - fotoanp SCHIPHOL (ANP) - Een Boeing 747 van de KLM heeft gister morgen een noodlanding moeten maken op Schiphol, omdat er problemen waren met het landingsgestel. Het gaat om de vlucht KL 604 uit Los Angeles. De landing is goed verlopen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven Schiphol is nie mand van de 155 pasagiers gedeerd. DEN HAAG (ANP) - Minister Braks heeft dinsdag te kennen gegeven dat de Nederlandse zeevissers dit jaar 'uit' kunnen vissen zonder dat hij een vroegtijdig vangstverbod moet af kondigen. Tegen het visserijbedrijfsleven heeft hij gezegd dat er voldoende reserve is aan vangsthoeveelheden schol. Vissers die illegaal blijven vangen, duperen daar niet langer hun bo nafide collega's mee. De illegale vangst die wordt afgetrokken van de totaal toegestane vangsthoeveelheid voor de vloot, zal naar verwachting marginaal zijn. ROERMOND (ANP) - Op grond van vage getuigeverklaringen van een vrouw uit Roermond is een eigenaar van een wagen uit Helmond opgespoord en gehoord. De man blijkt echter niets met de aanslag te maken te hebben. Dit heeft een woordvoer der van het onderzoeksteam dinsdag meegedeeld. De getuige meent kort na de beschieting van de Britse militairen een auto met een Nederlands kenteken te hebben gezien. De Helmonde naar had afgelopen zaterdag een grote Amerikaanse auto ge kocht van een inwoner van Roermond. Het kenteken van deze auto vertoonde enige overeenkomst met de door de Roer- mondse getuige fragmentarisch opgegeven letter- en cijfer combinatie. Op het moment van de aanslag stond de door hem gekochte wagen bij hem voor de deur. De politiewoordvoerder houdt het voorlopig op een misverstand, al is het onderzoek nog niet helemaal afgerond. ROTTERDAM (ANP) - Dieselolie wordt met ingang van don derdag twee cent per liter goedkoper. Een liter diesel aan de zelftankpomp gaat 84,80 cent per liter kosten. Dat hebben de benzinehandelaren gisteren in Rotterdam bekendgemaakt. De prijsdaling is een gevolg van het uitblijven van akkoord over produktiebeperking binnen de OPEC.

de Stem | 1988 | | pagina 3