Derby's in zaterdagvoetbal 12f 99.- SPORT Boeiend duel verwacht bij amateurs [VV'24 WIL REGIONALE FUNCTIE IN JEUGDBEGELEIDING Amateur wiel renner trouwers overleden Vier club records RKHAY Verpoorte wint Zeeuwse beker Martien Jansen derde loetinge d)ers Yerseke sterk bezet Jeugdatletiek pttftTEM SPORT 2 WOENSDAG 4 ME11988 ck.Cr VOO!* CLINGE - Het gaat goed met de jeugd van HW'24. Deze constatering mag gemaakt worden naar aanleiding van de sportieve prestaties die de jeugdige HW'24-ers behalen. daarna trekken net voor de |en waarop ook ïtiezekerheden el doen? Onze iids. AT-DEALERS /EEKEND-AC1T0 Veel tijd NA SENSATIONEEL EN DOELPUNTRIJK DUEL Van Dorssen wint trofee van Vlaanderen Tweede plaats voor Ivan Beck WK-punten voor Westdorp T14 en Van onze sportmedewerker - In het KNVB-zaterdagvoetbal ontmoeten de vglönale vertegenwoordigers elkaar in streekduels. In de tweede klas is Hoek gastheer van AZW en in de derde klas staat Zaamslag-Terneuzense Boys op het programma. ZVV speelde zich afgelopen week via een 5-1-zege tegen Ar- «nuiden in veiligheid. Hoek was al 'binnen' en daardoor wordt het een derby 'om den keizers baard'. Toch is de sfeer die rond dit treffen hangt geladen vanwege de prestatiedrang ussen beide verenigingen. Hoek won de eerste confrontatie dit seizoen in Axel met 0-1 n had het voornemen hoog op de ranglijst te eindigen. AZW tonden andere zorgen bij de competitiestart. Het was een 'de- rradant'. Met nog twee duels te gaan staan beide formaties in de middenmoot. Hoek met een punt meer dan AZW. En juist die stand is de inzet van deze derby. Wij willen winnen om boven AZW te eindigen, zegt Hoek-middenvelder Gijs Lokhorst AZW-doelman Wim Verpoorte stelt hetzelfde. De 28-jarige Verpoorte, die volgend seizoen voor het Belgische Heirnis Gent uitkomt - hij keepte vijf seizoenen bij AZW, een periode bij Internos en begon bij Terneuzen - vindt het jammer dat de derby zo laat in het sei zoen gespeeld wordt. „De glans is er dan een beetje af," aldus Verpoorte. AZW komt binnen de lijnen met een vernieuwde voorhoed. Pascal Schieman en Rinus Scheele dus in de frontlijn als opvolgers voor de geblesseerde Pim Wolfert en de gepasseerde Antoin Thoen. Hoek moet vervangers voor doelman Nico Knol, Guido van Boom en Frank Hemelsoet opstellen. Willy Nieuwelink, Adrie Meyer en Onno Ribbens zijn de invallers. Adriaan Nieuwenhuizen en Martin Quataert zijn bij Hoek de 'verse' spitsen ha lange tijd in de middenlijn te hebben gespeeld. In de derde klas is Zaamslag gastheer van Terneuzense Boys, De groenhemden verkeren nog steeds in degradatiege vaar,. ondanks de winst van vorige week tegen WHS. „De marge is nog benauwend. Van Terneuzense Boys winnen zou een uitstekende zaak zijn. Daar zullen wel alle zeilen voor bij moeten zetten, omdat die ploeg het ons altijd erg lastig maakt," aldus Zaamslag-aanvoerder Jan Dees. Zijn plaatsgenoot en Terneuzense Boys-routinier Jan Cor- nelissen wil eveneens met de winst huiswaarts keren. „Vorige week hebben we het tegen Kapelle niet best gedaan. Eerder verloren we van hekkesluiter NOAD, zodat we weer eens aan winnen toe zijn. De felheid is zaterdag hopelijk weer terug. Een derby is tenslotte altijd een aparte wedstrijd, daarbij hebben wij het geluk dat we vrijuit kunnen spelen en dat Zaamslag moet presteren. Dat kan een voordeel zijn." PROGRAMMA Tweede klasse A: Dinteloord-Wilhelmina'26, Altena-SSC'55, Seroos- kerke-Oostkapelle, Hoek-AZW, Zwart Wit'28-SC Evers tein, Kloe- tinge-Arnemuiden. Derde klasse A: Bruse Boys-NOAD'67, WHS-PTT Breda, Yerseke- Zwaluwe, Zaamslag-Terneuzense Boys, Tholense Boys-Veere, Nieuwdorp-Kapelle. 0,- [Neefs: gedreven coördinator e n. Door Rinus Verberkmoes Met tevredenheid stelt jeugdcoördinator Honoré Neefs dan ook vast: „We hebben de beste jeugdteams van Zeeuwsch-Vlaanderen." assmg. ERNEUZEN - Na enkele ireken geleden de Zeeuwse [titel op een haar na te heb- jen gemist, is Marine Ser vice er ook niet in geslaagd de provinciale beker voor [dames-zaalvoetbalteams te ivinnen. Kloetinge bleek te erken won met 2-5. Marine Service opende in deze lekerfinale in de Terneuzense porthal 't Zwaantje bijzonder ingelukkig. Bij het uitverdedi- ien blokkeerde Kloetinge- Ister Dianne de Vos de bal waardoor die in het doel van Marine Service verdween en jieeps ter De Pooter volkomen [verraste. Kort daarna kon zij weer de gang naar het net ma- ïken. Corina Eckhart scoorde ien na een vlotte combinatie. |iij de doelwisseling bracht een mei en goed genomen vrije [rap van Jacqueline Leunis een J-2-stand op het bord. Denise Remeyn, die al eens Bicht bij de gelijkmaker was geweest, knalde korte tijd later aak na een dieptepass van Gi ld Aerts. Deze score veran- opnieuw toen De Vos voor de tweede maal raak boot. Toen diezelfde speelster 2-4 liet aantekenen - daarvoor lad haar keepster Yolanda isselaar diverse reddingen (roeten verichten - was de rijd beslist. Dat het uiteinde lijk nog 2-5 werd kwam vooral mdat Marine Service massaal (de aanval zocht. Corina Eek- art strafte die aanvalsdrift af. 'Met het noemen van de naam Honoré Neefs, is tevens een man genoemd die zijn sporen al jarenlang in de voetballerij verdient. Als speler kwam hij in zijn gloriejaren uit voor HW'24, Clinge en het Til- burgse Willem II. Hoofdtrainer was hij bij Clinge, HW'24 (twee keer een periode van drie jaar), Koewacht en Hontenisse. In de provinciale technische commissie jeugdvoetbal is hij eveneens al een oudgediende. Al met al dus een man met een 'voetbalhart', die sinds vorig jaar door HW'24 werd aange trokken als jeugdcoördinator. Een taak die hem als het ware op het lijf geschreven is en die hij in samenwerking met een dertigtal trainers en bege leiders op sportief vlak gestalte aan het geven is. Over zijn functie zegt de in Clinge woon achtige Neefs: „Ik bekijk de za ken van afstand, zorg daarbij voor de begeleiding van de trainers en doe zelf mee aan de specifieke trainingen." Dit specifieke houdt in, dat HW'24 mannen als Etienne Vereecken achter de hand heeft voor keeperstraining, Frans Vlassenrood voor de traptech- niek, Angelo Verbraecken voor het kappen en draaien en Huur rond Hemelvaartsdag Pinksteren min. 3 dag een Hertz autol vanaf 25,A dag, inkl.aj kilometers, e Afkoop E Risiko en BTW. larplein 1 ERINGEN/BREDA - Ruud Brouwers, de 23-jarige fiateurwielrenner uit Teteringen, is gisteren plotseling erleden. Zijn vader vond hem gisterochtend naast zijn d. Hij was gaan kijken, omdat hij een klap had gehoord i dacht dat iemand uit bed was gevallen. Nadat Ruud rouwers op bed was gelegd, zuchtte hij een paar maal en lies zijn laatste adem uit. Verhuur en leasing van Fat en andere uitstekende aitól Geldig van 11 15-25/%$ I maakt nstelbaar voor kontrole op kleding en make-up. Overal snel en gemak kelijk aan te brengen door zelf klevende strips. Formaat 28x106 cm rouwers is zeker de derde abantse amateurwielrenner oen een jaar, die zonder ptge waarschuwing vooraf de J heeft gevonden. In het >orjaar van 1987 werd Kees fts uit Goirle tijdens de "tsieker de Omloop van de Jpen getroffen door een stilstand. In november van selfde jaar werd Rainiër ■kenburg uit Bergen op x>m dood op bed aangetrof- Er was geen enkele indicatie dat er iets met Brouwers' ge zondheid aan de hand was. In januari werd hij in Gent nog gekeurd. Ploegleider Jos Elen van de gastrennersvereniging Elro, waarvoor Brouwers uit kwam: „Hij is onderzocht door het medische team, dat ook door diverse profcoureurs wordt geraadpleegd. Hij was honderd procent in orde, had zelfs dezelfde conditie als Cor- né van Rijen". Voor moeder /OOR MOEDER 'Md de Vrieze en Jan Mo- A™ren thuis in het rijtje ."hebbers voor een ere- L wedstrijd krijgt deze tt 6611 ifternationaal De. Van de partij zijn name loos drie Canadese renners, P «Jdens de Olympische Spe- E~~®n uitkomen in de ploe- «cntervoigiug. Verder een ni Patsers, van wie An as Biletzki een goede be- Pis m Zeeland. Een inte- ,~it duel ligt dan ook in de van de verwachtingen. De «"eurs vertrekken om kwart Lvier moeten tachtig ki- ter afleggen. fcrvoor kunnen de wieler- I de aÜü 'lun trekken komen I e Wedstrijden voor junio- nieuwelingen. Laatstge- ue categorie opent het mma om één uur. Tot de Guust Voet voor bijkomende zaken. Specialisten dus die de trainers bijstaan. Een legertje oefenmeesters, waarvan Jan d'Olieslager de A-jeugd onder zijn hoede heeft, Willy Kra mers de B-junioren en Etienne Delforge de C-junioren (vol gend seizoen de A-junioren). ®KE - Een groot en sterk veld amateurs gaat zater- 7 mei van start in de wielerronde van Yerseke. Niet ider dan 114 namen prijken op de deelnemerslijst. On- nen prominenten als Pierre Raas, Nico van de Klun- John de Crom, Rob Bijvank, Ton Akkermans, Anjo Loon, Peter Heeren en Heddy Nieuwdorp. Laatstge- rode rijdt, evenals Marcel Gunst, een thuiswedstrijd. Mol, Marcel Remijn, deelnemers behoort onder an dere de winnaar van de Om loop van Borsele, Marcel Ver wij meren uit Prinsenbeek. Voorts diverse andere Bran- banders en een aantal Zeeu wen, zoals Johnny van Cad- sand, Derk-Jan Franse, Roy Boogaart, Ronald Lijbaart en Michel Rommers. De nieuwe lingen moeten veertig kilome ter afleggen. Om half drie kinkt het start schot voor de junioren voor zestig kilometer. Raymond Tolhoek is bij hen de plaatse lijke favoriet. Hij gaat het op nemen tegen sterke tegenstan der zoals Frank Zoetewei, Rolf Mobach, Gert-Jan van Dijke, Ed van Alphen en sterke Bra banders als Basalier, Schrau- wen en Sestig. Het parkoers loopt door het centrum van het dorp en start en finish zijn in de Marijkelaan. Een en ander betekent tevens, dat er veel tijd in de jeugdtrai- ning gestoken wordt. Neefs: „In principe trainen de A- en de B- junioren drie keer per week. Twee keer bij hun eigen trai ner en één keer in de aange paste training. Een deel van de A-jeugd traint tevens één keer per week onder leiding van hoofdtrainer Rinus Zegers met een deel van de selectie mee. Een aanpak, die een betere doorstroming naar de senioren garandeert Deze aansluiting is er overigens nu pas voor het eerst." Dat deze gerichte opleiding niet zonder successen kan blij ven, bewijzen de jeugdige HW'24-junioren wekelijks. De B-junioren staan in hun com petitie op de derde plaats ach ter formaties als die van RBC en NAC. De A-jeugd gaat van de Zeeuwse hoofdklasse even eens over naar de interregio nale klasse en de C-junioren staan op de drempel van de Zeeuwse hoofdklasse. Bijko mend in dit geheel is, dat de HW'24-jeugdteams regelma tig op uitnodiging toernooien bij gerenommeerde clubs spe len. Wederkerig is dat eveneens het geval. En dat betekent, dat de jeugd van de Hulsterse club kennis maakt met het zoge naamde betere voetbal. Met de wetenschap dat di verse verenigingen in de om trek niet in staat zijn een A- of B-juniorenteam op de been te brengen, gelooft Neefs 'heilig' in een regionale functie voor zijn vereniging. „Het zou toch doodzonde zijn als talentrijke voetballertjes verloren gaan, omdat ze in een zwak of lager elftal uit moeten komen, ter wijl er bij ons mogelijkheden volop zija Want tot en met het vervoer is alles bij ons voor treffelijk geregeld," stelt de 54- jarige Clingenaar. Tegenwerkend In dit streven naar een regionale functie is het niveau waarop de hoofd macht van HW'24 acteert. Als vierdeklasser bezit het weinig aantrekkingskracht. Neefs er kent dat probleem, maar ge looft tevens dat dat aspect van tijdelijke aard is. Temeer dat zijn knapen met de ervaring van spelen tegen teams als RBC, NAC, Baronie, Halsteren en Internos al behoorlijk door kneed zijn. Zij moeten een ho ger plan kunnen halen. Wat dat betreft ambities genoeg in het Hulsterse kamp en zeker bij Honoré Neefs, die niets liever zou willen HW'24 terug te brengen op het niveau waarop het acteerde toen hij zelf voor de Hulsterse ploeg uitkwam. Namelijk het hoogste amateur niveau. MIDDELBURG - Zondag 8 mei houdt de atletiekvere niging Dynamo uit Middel burg de eerste wedstrijd voor AB-juniorencompeti- tie van het district West 2. Deze wedstrijd wordt ge houden op de kunststof-ac commodatie aan de Nassau- laan. De wedstrijden begin nen om 11.00 uur. Honoré Neefs, de Clingenaar die zich volledig inzet voor de jeugd van het Hulsterse HVV24. - foto de stem cor j. de boer DEN HAAG - Tijdens baanwedstrijden in Den Haag wist de RKHAV- jeugd onder leiding van trainer Piet Lossie opnieuw uitstekend te presteren. Ze keerden met vier clubre cords huiswaarts. Die werden verdeeld onder Liesbeth van Acker (meisjes A) en Danielle Segers (meisjes B). Liesbeth van Acker behaalde een record bij het kogelstoten met 10.13 meter en bij het dis cuswerpen met 30.94 meter. Met die resultaten werd ze derde in de werp-tweekamp. Ook op de sprint-tweekamp zette ze ver dienstelijke resultaten neer. Ze eindigde als derde met 13.3 op de 100 meter en met 27.3 op de 200. De clubrecords van Danielle Segers werden eveneens op de werp-tweekamp gevestigd. Zij won het discuswerpen met 31.76 meter en werd tweede bij het kogelstoten met 12.21 meter. Voldoende om eerste te worden in de totaalstand. Bij de A-meisjes was Christel van Waes goed voor twee persoonlijke records. Dat gebeurde op de 800 meter, die ze won in een tijd van 2.36.6 en bij het discuswerpen met 25.90 me ter. Met de kogel wierp ze 7.52 meter. B-meisje Anja Ver- straeten eindigde tijdens de sprint-tweekamp als zesde, na dat ze vierde was geworden in haar serie op de 100 meter in 14.2 en derde in de serie op de 200 meter in 29.9. Susan van Acker legde be slag op de tweede plaats in de sprinttweekamp, met een eer ste plaats op de 100 meter in 12.9 en een eerste plaats op de 200 meter (beiden in de series) met 27.1. Ook bij het versprin gen werd ze tweede met een sprong van 5.12 meter. Door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - In een uitermate boeiende finale om de Zeeuwse zaalvoet balbeker heeft het team van Verpoorte uit Axel het Middelburgse Maar- tense Tapijt Boys met 11- 10 verslagen. Die score werd bereikt nadat het scorebord in de reguliere speeltijd 6-6 aangaf. Ook die verlenging bracht geen uit komst (8-8), waarna straf schoppen de beslissing moes ten forceren. Daarin toonde Verpoorte zich net iets schot- vaardiger dan Maartense Tapijt Boys. Dat zaalvoetbal een uiter mate boeiend spelletje kan zijn, bewezen deze finalisten in de sporthal 't Zwaantje te Terneuzen. Het publiek ver veelde zich geen moment en genoot met voile teugen. Ze ker in de openingsfase zat de jubelstemming er in bij de Verpoorte-aanhang. Maar tense Tapijt Boys, dat vorige week kampioen van het dis trict Zuid was geworden door Schoenenreuszanten te klop pen, keek al na enkele minu ten tegen een 2-0-achter- standaan. Benny van de Brande was de maker van de doelpunten, na combinaties met Theo Hanny en Luc Ronbaut. De laatstgenoemde kleine Koe wachtenaar knalde zelfs 3-0 binnen op aangeven van Ka- rel de Bruijne. Daarmee kende het spectakelstuk, dat veel technische en tactische hoogstandjes ten tonele bracht, een grandioze ope ning. John Tahapary, via een in gestudeerde vrije trap, en Stoffel Schipper zprgden voor 3-2. Luc Rombaut knalde kort daarna 4-2 bin nen, waarna Edwin Leynse voor 4-3 zorgde en de span ning in de wedstrijd hield. Bij het afsluiten van de eer ste termijn van vijfentwintig minuten kwam Verpoorte op 5-3 door een rake knal van Karei de Bruijne. Deze score hield niet lang stand, nadat de goed leidende scheidsrechter Loek Zaman de tweede helft in gang had gezet. In een mum van tijd bogen Edwin Leynse en John Tahapary (2x) de stand om in 5-6. Verpoorte kreeg het moeilijk, omdat de tegen stander nu het geliefkoosde counter-spellelje kon spelen. De formatie kreeg de gele genheid om dat optimaal uit te buiten toen Verpoorte- speler Seghers naar de bank werd gestuurd. Gedurende twee minuten was er een spelersmeerderheid voor Maartense Tapijt Boys, maar daar profiteerden de hoofd stellingen niet van. Die slor digheid kwam hen duur te staan, want pal voor tijd knalde Henk de Kort de ge lijkmaker binnen: 6-6. Het gevolg van die eind stand was dat er twee keer tien minuten verlengd moest worden. In de eerste verlen ging kon één van de mooiste goals van het hele gebeuren opgetekend worden. Theo Hanny speelde de inkomende Luc Rombaut helemaal vrij via een magnifieke hakbal en die zorgde voor 7-6. In de tweede periode van tien mi nuten was de sensatie nog niet uit de lucht. John Taha pary scoorde 7-7 en Luc Rombaut maakte er 8-7 van. Met nog enkele minuten te gaan wisselde de Middel burgse formatie de doelman voor een extra veldspelen Met de keeperstrui aan ging Stoffel Schipper nog een keer in de aanval. Als vijfde veld- speler haalde hij vernieti gend uit: 8-8. Strafschoppen moesten uitsluitsel brengen. De be slissing viel al in de eerste se rie van drie. John Tahapry scoorde 8-9, Benny van de Brande 9-9, Edwin Leynse 9- 10, Karei de Bruijne 10-10, waarna Chris Mouthaan in Verpoorte-doelman Ronald Gort een te groot obstakel vond. Die doelman speelde overigens een sterke wed strijd. De laatste speler die aan mocht leggen was Henk de Kort. Zelverzekerd nam hij de aanloop en liet doel man Schouwenaar kansloos. Met de electronisch opflit sende 11-10-score als eind stand mocht Verpoorte de beker,uit handen van KNVB-bestuurder Sam de Koeyer, in ontvangst nemen. NIEUWSOVERZICHT KORTEMARK - De Sasse judoka Marion van Dorssen heeft in het Belgische Kortemark de zogenaamde Trofee van Vlaande ren' gewonnen. Naast deze bokaal kreeg de Delta-judoka ook de prijs voor de beste vrouwelijke deelneemster van het toernooi. Een predi kaat dat zij verdiende door al haar partijen binnen een minuut met een vol punt te winnen. De koek was nog niet op voor haar, want daar kreeg zij te horen dat zij als reserve mee mag naar de Europese kampioen schappen, na Europees- en wereldkampioene Irene de Kok. Beiden komen uit in de groep tot 72 kilogram. Frans van Boe veren, eveneens van Delta, behaalde in Kortemark een ver dienstelijke vierde plaats. KALMTHOUT - Hulstenaar Ivan Beck wist tijdens een invita tie-wedstrijd in het Belgische Kalmthout als tweede te eindi gen met het kogelstoten bij de senioren. Hij bereikte een af stand van 14.65 meter. De zege was voor de Belg Luc de Rechter van AV Toekomst met 14.88 meter. Bij het discuswerpen eindigde Beek op een vijfde plaats met 40.70 meter. Deze afstand betekende wel een nieuw RKHAV-clubrecord dat sinds vorig jaar, eveneens in Kalmthout door Ivan Beck gevestigd, op 39.42 meter stond. Ook op dit onderdeel ging de overwinning naar De Rechter met 45.94 meter. SCHOONDIJKE - In de derde ronde van het wereldkampioen schap motorcross in de 250 cc-klasse die verreden werd in het Italiaanse Arsago, heeft Jacky Westdorp uit Schoondijke zijn eerste WK-punten gescoord. Eerder in Franrijk en Spanje moest Westdorp met lege handen huiswaarts keren. Nu eindigde de Zeeuwse topcrosser in de tweede manche van de Italiaanse grand-prix op een veertiende plaats, nadat hij uit de middenmoot was komen oprukken. Een valprtij bij de start van de eerste manche leverde hem zoveel vertraging op dat hij met een vierentwintigste plaats genoegen moest nemen. Amateur KO HARMS uit Axel reed in het Waalse Fu- mal naar een achttiende plaats. Bij de nieuwelingen pakte PATRICK VAN DE VIJVER uit Zuiddorpe zijn eerste sei zoenzege in Berlare. Zijn plaatsgenoot MICHEL ZAAN werd er zesde en DAVY DUB BELDAM uit Sluiskil tiende. In Wortegme-Petegem was er een vierde plaats voor JOHNNY VAN CADSAND uit Westdorpe. JURGEN PIJCKE uit Sas van Gent ein digde als achtste in Wingene en ERIK VERHAGE uit Hoek werd derde in Erwetegem. DERK-JAN FRANSE uit Westdorpe werd twintigste in Bergen op Zoom. RINUS DE BLIEK uit Oost burg enidigde als veertiende bij de BWF in Assebroek. ARNEMUIDEN - De KNWU-districtskampioenschappen van Zeeland, donderdag 5 mei, beloven vooral bij de ama teurs een boeiend duel op te leveren. In deze categorie staan ruim veertig renners ingeschreven. Zij zullen, even als de anderen, strijd leveren op een vier kilometer lang parkoers bij Arnemuiden. Start en finish zijn aan de Van Cittersweg. De amateurtitel werd de laat ste drie jaar steeds in de wacht gesleept door een renner van de wielervereniging Zeeland. Nico van de Klundert, John de Crom en Anton van Putten namen toen plaats op de hoogste trede van het erepodium. Genoemd trio is ook deze keer van de partij, evenals hun clubgenoot Rob Bijvank en dit sterke vier tal wordt opnieuw in staat- geacht een hoofdrol te spelen. Zij zijn echter niet de enige kanshebbers. De Middelkamper Pierre Raas verkeert eveneens in glanzende vorm en ook zijn clubgenoot Peter Mol behoort tot de favorieten. Eveneens de Zeeuws-Vlamingen Karei van Goethem, Jan Mobach en Peter van 't Westeinde. Laatstge noemde renners werden vorig jaar in Hansweert nipt geklopt door Van Putten. Trouwens, ook Thijs Fase, Edwin Entho ven, Eric Vereecken, Marcel Femijn, Nap Hage en Ab Ver- planke zijn coureurs waar re kening mee gehouden dient te worden. De wedstrijd van de amateurs wordt dan ook onge twijfeld het klapstuk van de dag. Bij de junioren is de plaatse lijke favoriet Aijan de Ridder de te kloppen man. En dat zal wellicht een te zware opgave blijken voor de concurrentie. De Ridder, die voor het tweede jaar deel uitmaakt van de na tionale selectie, triomfeerde dit voorjaar al in Dwars door Bel gië, De Omloop van het Lage Land en in de Börker Omloop. Voornaamste tegenstanders van De Ridder zijn Raymond Tolhoek, Frank Zoetewei en John Wiskerke. Uit Zeeuwsch- Vlaanderen is Rolf Mobach de belangrijkste vertegenwoordi ger. Gelijktijdig met de circa vijftien junioren gaat ook een viertal dames op pad, waaron der Mariëtte Zoetewei en de Zeeuws-Vlaamse Karin Taillie. Voor hen staat overigens geen officieel kampioenschap op het spel. Richard Siereveld uit Vlis- singen vertrekt als favoriet bij de nieuwelingen. Daarbij acte ren onder anderen ook Roy Bo- gaert en de Zeeuws-Vlamingen Johnny van Cadsand, Davy Dubbeldam, Derk-Jan Franse, Serge van Boven, Jean-Pierre Fortrei en Jurgen Pijcke. RILLAND-BATH - Op het Schelde-circuit van MC Rilland kwamen de motorcrossers van de Belgische liefhebbers- bond voor de derde maal dit seizoen in actie op Nederlands grondgebied. Ondanks de hooggespannen verwachtingen kon het voordeel van een bekend circuit door de Zeeuwse deelnemers niet helemaal waargemaakt worden. Alleen Chris Marcusse leek zichtbaar beter op dreef dan in eer dere wedstrijden en reed naar een tweede plaats in de eindstand van de nationalen 250 cc-klasse. De overige Zeeuwen waren als vanouds op dreef en zo scoor den bijna traditiegetrouw Gianni de Jonghe en Patrick Piessens een tweede en derde plaats in de junioren 125 cc- klasse. Martien Jansen be haalde een uitstekende derde plaats bij de senioren 125 cc en in de nationalen 500 cc-klasse behaalde Frank van Kruyssen opnieuw een overwinning. UITSLAGEN Junioren 125 cc: 1. Jimmy Ver- burgh (Zelzate), 2. Gianni de Jonghe (Sluiskil), 3. Patrick Pies sens (St-Jansteen), 4. Gino van der Wiele (Hulst). 250 cc: 1. Andy Rogiers (België), 7. Dominique de Rechter (Hulst), 16. Ad Geldof (Domburg), 20. Leo Francke (Souburg). 500 cc: 1. Wim Backx (Rucphen). Nationalen 250 cc: 1. Roelant de Pauw (België), 2. Chris Marcusse (Borssele), 6. Jean-Pierre de Bley- ser (Heikant), 13. Martin Boodt (Biggekerke), 17. Imon Francke (Souburg), 21. Ronald Doens (Bier vliet). 500 cc: 1. Frank van Kruyssen (Kloosterzande), 2. Raymond Dol- phijn (Etten-Leur). Senioren 125 cc: 1. Eric van Soest (Oud-Gastel), 3. Martien Jansen (Sluiskil), 4. Henk Buys (Middel burg), 7. Diego Wong (Middelburg), 13. Simon Janse (Souburg), 14. Ar nold Polderman (Vlissingen). Internationalen 250 cc: 1. Nico Heystek (Bleiswijk), 3. Ad Valen- tijn (Rucphen), 5. Johan Scheele (Zaamslag), 14. Steven Mangnus (Vogelwaarde). 500 cc: 1., Hugo Dhaemers (België). Vrljetljcls-rljders: 1. Rik de Prez (België), 2. Johan Schelleman (Axel), 4. Rudi Dieleman (Axel), 13. Hennie Gij sol (Heikant).

de Stem | 1988 | | pagina 11