Perfect Spaans samenspel sloopt Kelly an. SPORT SPORT Leverkusen gelooft in goede afloop UITSLAGEN ir uw ogen. VERVANGER GEBLESSEERDE MECIR VERRAST VRIEND EN VUAND IN EDE I Lokhoff praat met Feyenoord iders? SPOR TPRIJS VRA GEN DINSDAG 3 MEI 1988 stacion de branil- lln (anp) - Het perfecte amenspel van de Spaanse IH-ploeg in de achtste rit an de Ronde van Spanje, raarin vijf flinke beklim mingen waren opgenomen, eeft de als favoriet ge tarte Sean Kelly maandag pnieuw dure seconden ge- ost. 06-320.322.99 Wilt u op den i voor een auto leem. om nu nog een Ga snel kijken, uitzicht achterin. udi Das keert rug bij RKC Rutten EDE - Zondagavond werd Paul Dogger door Gies Pluim uit zijn bed gebeld. Of hij maandagmorgen maar aan wilde treden in Ede waar Miloslav Me- cir uiteindelijk toch geblesseerd verstek had moeten laten gaan op het invitatietoernooi op de Veluwe. Matchpoints Zwaluw Garantiesommen Snookertitel voor Steve Davis Olympische ploeg laat naar Seoul Planckaert wint in Duinkerken Rik van Looy manager wielerploeg Columbianen willen buitenlanders De Rover heerst op rugslag Meer buitenlanders in Frans voetbal Kampioen Larissa ontslaat trainer Stopyra naar Bordeaux Vriesekoop start tegen Popova Stibbe negende in Saumur I z'n schitteringen staat niet onverstandig en en een zonnebril uit bel veel soorten, maten, lie leeftijden, lovendien wordt iedere sterkte geslepen I", zodat hij volkomen het goed want Brilmij alle seizoenen. e etappewinst ging op de top an de Alto Estacion de Branil- n naar de voor de eindzege ^gevaarlijke Alvaro Pino, die en solo van veertig kilometer iccesvol afrondde. De echte strijd werd achter Spanjaard gevoerd. Het spervuur van aanvallen van zijn ploeggenoten Echave, Cor doba, Fuerte en klassements leider Cubino werd Kelly uit eindelijk op de laatste klim te machtig. De Ier verloor bijna een volle minuut op Cubino, waardoor zijn achterstand in de algemene rangschikking op de Spaanse leider groeide tot twee minuten en 29 seconden. In de als Koninginnerit aan gekondigde etappe ontbrandde de strijd pas op de Alto Collado de Cobertoria, na ruim 130 kilo meter koers. Het peloton was op dat moment al in grote stuk ken geslagen. Een groep van twintig renners, met daarin alle toppers, kwam als eerste op de berg van de eerste cate gorie aan. Alleen de Spanjaard Lejarreta ontbrak in de voorste linie. De ploeggenoot van Ma- thieu Hermans kwam twee keer ten val en liep daarbij een flinke polsblessure op. In de afdaling sloeg Pino het beslissende gat. De Spanjaard, die in het weekeinde een goede positie door een valpartij ver speelde, kreeg de vrije hand voor een solo. Zijn ploeggeno ten Cubino, Echave, Fuerte en Cordoba controleerden de ach tervolgende groep. Het viertal bedolf Kelly in de laatste klim naar de finish nog eens onder een spervuur van aanvallen. Cubino en Fuerte sloopten de Ier op de laatste bergflank. Slechts de Spanjaard Arroyo en de Colombiaan Parra kon den de tempoverhoging van het tweetal op de door sneeuw buien geteisterde klim volgen. Op ruim anderhalve minuut fi nishte Cubino als tweede ach ter Pino. Kelly volgde 52 secon den later. De Ier staat voor de opdracht dinsdag in de berg- tijdrit over 6,8 kilometer in Oviedo ruim twee minuten op de klassementsleider goed te maken.Luc Suykerbuyk kwam als eerste Nederlander op de 88ste plaats over de streep. De jonge professional verloor meer dan twintig minuten. Uitslag: 1. Pino (Spa) 176 km in 5 uur, 18 minuten en 29 seconden, 2. Cubino (Spa) op 1.36, 3. Arroyo (Spa) op 1.37, 4. Fuerte (Spa) z.t., 5. Parra (Col) z.t., 6. Millar (Scho) 2.12, 7. Echave (Spa) z.t., 8. Morales (Col) 2.29, 9. Cordoba (Spa) z.t., 10. Kelly 50c p/m ogger verslaat Tulasne TW) en afleveringsleesten. Van onze sportredactie NIMES/BREDA - Ton Lokhoff, de momenteel de Franse tweede divisionst Olympique Nimes spelende mid denvelder heeft mor gen een gesprek met de leiding van Feyenoord. „Hans Kraay is zater dag naar onze wedstrijd tegen Dijon komen kij ken", aldus Lokhoff van uit Nimes. „We verloren met 3-1, na een 0-1 voor sprong maar ik speelde zelf wel redelijk. Ons doelpunt kwam ook uit een voorzet van mij voort. Kraay was ook best tevre den met mijn prestatie. Ik zie het wel zitten om naar Feyenoord te gaan. Liefst zou ik dan een contract voor drie jaar tekenen. Ik ben nu 28, dan ben ik er 31. Dan kan ik daarna altijd nog zien". Ton Lokhoff, die in Ne derland eerder voor NAC en PSV uitkwam, is voor het tweede seizoen actief in Frankrijk. Vorig jaar gaf hij al te kennen graag weer terug te willen. Ni mes vraagt vijf ton voor Lokhoff, een bedrag dat hij zelf destijds bij con tractbesprekingen afdong. an onze sportredactie AALWIJK - Rudi Das keert op het oude nest. De nij- sre middenvelder die thans or AZ speelt, komt het ko- and seizoen uit voor eerste visie kampioen RKC. as (24), die zijn loopbaan bij en Vitesse begon, kwam ie jaar geleden al eens eerder huurbasis uit voor RKC. >n het slot van het seizoen aai Das, zijn oudere broer annie was jarenlang aan- «rder van Vitesse, weg op de aining, waarna trainer Leen myen hem wegstuurde. Na in volstrekte anonimiteit van amateurs van Beverwijk ge aaid te hebben, lijfde AZ hem ®n aht jaar op amateurbasis technische staf van AZ Rudi Das voor komend een contract aanbieden, r het bestuur aarzelde, «arop sloeg RKC onmiddel- tee. Rudi Das, die transfer- li te, tekent in Waalwijk voor njaar. d Rutten (26) heeft zijn con- •t met FC Twente met vier P verlengd. Het doorlopende "tract van Ruttten werd opengebroken nu l dat diverse clubs Rutten °8 wilden inlijven. De v* ^bieding is waar- l01 j- hoogste vergoe de Twente ooit heeft be- I001 speler. Deze Lij heslist doelman Theo EL h-i 6611 driejarige, aanbieding Door Léon Krijnen Natuurlijk wilde Dogger dat wel, er was slechts één moeilijkheid: zaterdagavond was hij teruggekeerd van een serie satelliet-toernooien in Joegoslavië en toen hij op Schiphol stond bleek dat al zijn bagage in Zagreb was achtergebleven. Nadat Dogger nog zondagnacht bij een hoofdstedelijk tennis- winkel shirts, sokken, schoe nen, rackets en wat dies meer zij geregeld had, vertrok hij maandagmorgen naar Ede. In een door de afwezigheid van Mecir, de nummer twee, danig veranderd toernooische- ma, trof hij daar enkele uren later de Fransman Thierry Tu lasne, met zijn 63ste plaats op de wereldranglijst toch niet de eerste de beste. Nou heeft Tu lasne er de laatste maanden wel een gewoonte van gemaakt om van Nederlanders te verlie zen, in Melbourne versloeg Oosting hem en in Hamburg verloor hij van Nijssen, maar niemand gaf gisteren een stui ver voor de kansen van 'Paultje' Dogger, de nummer '399 of 400 of zo, dat weet ik niet precies' van de wereldranglijst. Tenslotte haalde Tulasne nog maar enige weken de halve fi nale van het toernooi van Monte Carlo. Dogger verbaasde zichzelf, vriend en vijand door in de tweede set twee matchpoints van zich af te meppen, terug te komen, een regenpauze zonder concentratieverlies te overle ven en zowaar ook nog aan het langste eind te trekken: 3-6,7-6 (7-5), 6-2. Grand Prix punten leverde de 'mooiste overwinning van mijn carrière' uiteraard niet op, wel 6500 dollar en uitzicht op nog meer. De volgende te genstander van Dogger is Mi- chiel Schapers. Hij heeft er vaak mee getraind, maar nog nooit tegen gespeeld. „Maar ik weet wel hoe ik hem moet be spelen", aldus de Ajax-suppor- ter in hart en nieren die op 4 juni zeventien jaar oud wordt. „Hoe?, dat ga ik jullie niet ver tellen, want hij schijnt af en toe de krant te lezen". Er lijken aardige tijden aan te gaan breken voor het Neder landse tennis. Een zwaluw maakt weliswaar nog geen zo mer, maar er zijn meer voorte kenen die er op wijzen dat de tennissende dames en heren in spiratie hebben gevonden in het voetballende en schaat sende deel van de natie. De laatste maanden doen Hollandse tennissers steeds va ker wat na Tomas Samuel Ok- ker en Betty Stöve een decen nium lang vrijwel tot het ver leden behoorde: winnen. Michiel Schapers en Mar- cella Mesker waren na Okker en Stöve de enigen die zich ten nissend een meer dan modaal inkomen wisten te verwerven. Dat duo begint nu gezelschap Paul Dogger zorgde voor dé verrassing op de openingsdag van het tennistoernooi in Ede door Thierry Tulasne te verslaan. - foto henk koster te krijgen van een hele horde nieuw talent die de vruchten van het bewind van bonds coach Stanley Franker begint te plukken. Het grootste talent is de zes tienjarige Amsterdammer Dogger, die in december in Flo rida de Orange Bowl won en die zich daarom een jaar lang de ongekroonde wereldkam pioen van de junioren mag noemen. Doggers opkomst, een zoon van Fred Dogger, ooit fi nalist in een Nederlands kam pioenschap, is ook op de Ame rikaanse burelen van de ten- nismanagers uiteraard niet on opgemerkt gebleven. Vertegen woordigers van zowel IMG, Pro-serve als Advantage, ston den de dag na de finale van de Orange Bowl bij de familie Dogger op de stoep. Contracten zijn er echter nog niet gete kend. „Heeft met garantiesommen en zo te maken", aldus de onbe vangen Dogger, „hoe dat pre cies allemaal zit weet ik ook niet, daar bemoei ik me niet mee. Stan (Stanley Franker) en mijn vader houden zich daar mee bezig". Menno Oosting, die het Leverkusen (SID) - De omvangrijke blessu re-problemen hebben het geloof in een goede afloop van de UEFA-Cup finale bij Leverkusen nauwelijks verminderd. Aan de vooravond van de eerste ontmoeting met Espanol, woensdagavond in een uitverkocht Sarria-stadion in Barcelona, vertrouwt de ploeg van oefenmeester Erich Ribbeek vooral op de eigen kracht die het tot dusverre op vreemde bo dem in Europees verband heeft getoond. Van de veertien wedstrijden die de Westduitse midden moter de laatste twee seizoenen in het UEFA- cup toernooi speelde, ging er niet een verloren. Bovendien werd de basis voor de succesvolle reeks van dit moment met name in uitwedstrij den gelegd. Zo scoorde Leverkusen uit bij Feyenoord (2-2) en Barcelona (0-1), terwijl het vrij probleemloos met 0-0 overeind bleef in Bre men bij de aanstaande Bundesliga-kampioen Werder. Ribbeek, die na dit seizoen wordt vervangen door de Nederlandse bondscoach Rinus Michels, gaat er vanuit dat zijn formatie in Barcelona mi nimaal een keer zal moeten scoren, om na de reeks van twee wedstrijden als sterkste uit de bus te komen. Gemakkelijk zal dat waarschijn lijk niet worden, omdat Espanol in een eerder stadium Gullit's AC Milan en stadsgenoot Inter uit het toernooi kegelde. Bovendien mist Lever kusen meervoudig international Hörster, Zechel en Schreier, die allen geblesseerd zijn. Verder is Seckler geschorst en zijn Waas en Reinhardt al lesbehalve fit. Daar staat tegenover dat de Bra ziliaanse schutter Tita en verdediger De Keyzer, die in de competitie vanwege een rode kaart zijn geschorst, wel inzetbaar zijn. „In de halve finale tegen Werder Bremen waren we ook zeer ver zwakt", aldus aanvoerder Wolfgang Rolff, „maar desondanks hebben we twee keer uitste kend gespeeld. Ik ben er van overtuigd dat we in Barcelona zullen scoren". Geheel los van de uitslag van de finale vindt de scheidende coach Ribbeek dat hij iets moois achterlaat bij Leverkusen. Hij vindt dat hij bij de Bundesligaclub, die aan het begin van dit sei zoen voor enkele miljoenen investeerde maar in de competitie lange tijd teleurstelde, nu reeds een 'zeer opvallende prestatie' heeft neergezet. „Bovendien", zo stelt hij zijn opvolger Michels alvast gerust, „heb ik hier de basis voor een top- team gelegd. In de komende jaren kan dit alleen nog maar verder worden uitgebouwd". De voor malige bondstrainer sluit overigens niet uit, dat hij daar zelf nog eens aan zal meewerken. „De verstandhouding tussen mij en de club is dusda nig goed, dat het best mogelijk is dat ik nog eens terugkeer". Espanol verloor tot dusverre in het toernooi slechts eenmaal. In België ging de ploeg met 2-0 onderuit tegen Club Brugge van de Nederlandse trainer Henk Houwaart, maar in eigen huis zette de Spaanse subtopper dit - zij het pas na verlen ging - met 3-0 recht. Espanol ziet in de UEFA- Cup finale tegen Leverkusen een uitgelezen mo gelijkheid uit de schaduw te treden van de fa meuze stadgenoot Barcelona, dat dit seizoen in de versukkeling is geraakt. De ploeg zal worden gesteund door bijna 50.000 landgenoten. Er wor den 1500 Westduitse aanhangers in Barcelona verwacht. verbeterde Opteert. SHEFFIELD (Reuter) - Voor de vijfde keer heeft de Engelsman Steve Davis het wereldkampioenschap snooker voor professio nals veroverd. Door zijn triomf is Davis met snooker dit seizoen 425.000 pond rijker geworden. Dat is slechts 50.000 pond minder dan het bedrag dat maximaal haalbaar is. Grif fith, die voor het eerst in zijn loopbaan de finale bereikte, verdiende als tweede 57.000 pond. DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Olym pische afvaardiging is gedwongen pas kort de Spelen naar Seoul af te reizen. Het Nederlands Olym pisch Comité heeft niet de financiële ruimte om de ploeg ter acclimatisering ruimschoots voor aan vang van de Spelen naar Azië te sturen. Dat blijkt uit een brief die het NOC enige weken geleden aan de Olympische sportbon den heeft verzonden Mevrouw Le Coultre- Foest, vice-voorzltter van het NOC, bevestigde maandagavond dat moger lijk geput moet worden uit de reserves om de af vaardiging naar Seoul te sturen. „Als het noodza kelijk wordt geacht dat sportlieden geruime tijd voor het begin van de Spelen ter plekke zijn, zal dat selectief worden beke ken. Vanzelfsprekend kunnen we onze reserves niet al te zeer aanspre ken". (Ier) z.t„ 11. Ramirez (Col) z.t„ 12. Blanco Villar (Spa) z.t„ 13. Dietzen (WD1) z.t, 14. Laguia (Spa) op 2.43, 15. Mujica (Spa) z.t„ 16. Schepers (Bel) op 2.51, 17. Alonso (Spa) op 3.07,18. Gaston (Spa) op 3.12,19. Da Silva (Por) op 3.36, 20. Rodriguez (Col) z.t, 88. Suykerbuyk (Ned) op 20.49, 134. Ni)boer (Ned) op 25.13, 141. Beuker op 27.17, 145. Hermans op 27.36. Algemeen klassement: 1. Cubino 31 uur, 17 minuten en 50 seconden, 2. Fuerte op 2.12, 3. Dietzen op 2.15, 4. Kelly op 2.18, 5. Arroyo op 2.41, 6. Mujica op 2.49, 7. Parra op 2.52, 8. Millar op 3.00, 9. Blano Villar op 3.12,10. Cordoba op 3.32,11. Echave op 5.42, 12. Palacio (Col) op 6.06, 13. Schepers op 6.55,14. Pino op 6.57,15. Laguia op 7.52, 16. Caritoux (Fra) op 7.55, 17. Votolo (Ita) op 11.49, 18. Alonso (Spa) op 12.21, 19. Ramirez op 14.08,20. Chiapucci (Ita) op 15.06, 43. Suykerbuyk op 27.55, 119. Her mans op 59.00, 131. Beuker op 1.07.13,134. Nijboer op 1.09.44. nieuwe jaar in Melbourne aar dig begon door de vierde ronde te halen, maar die daarna met een terugslag te kampen kreeg, overleefde de eerste ronde niet, net als Tom Nijssen. Oosting verloor in drie sets van de Amerikaan Tim Wilkison (2-6, 6-4,3-6) en Nijssen ging ten on der tegen de rossige Australiër Mark Woodforde (4-6,6-7 (6-8). UITSLAGEN Eerste ronde: Wilkison (VSt) - Oosting (Ned) 6-2, 4-6, 6-3; Fleu- rian (Fra) - Yzaga (Per) 6-2, 6-2; Woodforde (Aus) - Nijssen (Ned) 6- 4,7-6 (8-6); Tulasne (Fra) - Dogger (Ned) 6-3, 6-7 (5-7); Bates (Eng) - Skoff (Oos) 2-6,6-1,6-2. DUINKERKEN (AFP) - De Belg Eddy Planckaert be schikt nog steeds over een vlammend eindschot. De winnaar van de Ronde van Vlaanderen versloeg maandag in eerste etappe van de Vier daagse van Duinkerken het complete peloton in de eind sprint. De Nederlander Wieb- ren Veenstra snoepte de tweede plaats voor de neus van Eric Vanderaerden weg. De rit in lijn over 90 kilometer had veel te lijden van de harde wind, die de de vele vluchtpo gingen ondermijnde. Op enkele kilometers van de aankomst probeerde de Fransman Ber nard het nog een keer. De reve latie van de laatste Ronde van Frankrijk reed enige tijd voor de compacte groep uit, maar moest zich uiteindelijk toch ge wonnen geven. Planckaert was iedereen in de eindsprint te snel af en greep door zijn overwinning de paarse leiderstrui. Veenstra drukte zijn wiel nog net iets eerder over de lijn dan Eric Vanderaerden. Greg LeMond had op de eerste dag van de zes dagen durende etappekoers veel moeite het tempo van het peloton te volgen. De Ameri kaan bereikte uitgeput de fi nish. Uitslag: 1. Planckaert (Bel) 90 km in 2.06.33, 2. Veenstra (Ned) op 0.04, 3. Vanderaerden (Bel) en Daaams (Ned) op 0.06, 5. Colotti (Fra) op 0.07, 6. Capiot (Bel) op 0.08, 7. Re- dant (Bel), 8. Lieckens (Bel) z.t. EN STANDEN VOETBAL Engelse league Uitslagen: Arsenal - Coventry 1- 1, Charlton - Tottenham Hotspur 1-1, Liverpool - Everton 0-0, Lu ton Town - Watford 2-1, Oxford United - Manchester United 0-2, Portsmouth - Newcastle 1-2, West Ham United - Chelsea 4-1. Stand: Liverpool 38-86, Manches ter United 38-75, Everton 39-70, Queens Park Rangers 39-66, Not tingham Forest 36-65, Arsenal 39-63, Wimbledon 37-53, New castle 39-53, Coventry 39-52, Sheffield Wednesday 38-52, Lu ton Town 35-49, Southampton 39- 49, Norwich 38-45, Tottenham Hotspur 39-44, Derby County 40- 43, West Ham United 39-42, Charlton 39-41, Chelsea 39-41, Portsmouth 39-35, Watford 40-32, Oxford United 39-31. Liverpool kampioen; Ports mouth, Watford en Oxford Uni ted degraderen. TENNIS Open Italiaans kampioenschap in Rome Eerste ronde: Kuczynska (Pol) - Horvath (VSt) 6-2„6-0, Dechaue (Fra) - Tanvier (Fra) 6-1,2-6,6-2, Demongeot (Fra) - Ter Riet (Ned) 6-4, 6-3, Romaro (Ita) - Bollegraf (Ned) 6-1,6-4. Exhibitietoernooi Atalanta Finale: Lendl (Tsj) - Edberg (Zwe) 2-6,6-1,6-3. NIEUWSOVERZICHT DEN HAAG (ANP) - De Roland-wielerploeg heeft de Belg Rik van Looy aangesteld als manager. Van Looy gaat zich de komende maanden bezighouden met de begeleiding van de jonge professionals in de formatie, die na de klassieker Omloop 't Volk nauwelijks nog aansprekende resultaten be haalde. Daarnaast zal Van Looy op zoek gaan naar extra geldschieters om het voortbestaan van de ploeg te garande ren. De functie van ploegleider Rogier Swerts is ondanks het aantrekken van Van Looy niet in geding. MADRID (AFP) - De Colombiaanse wielerploeg van Rafael Nino komt in de Tour de France van 1989 met vier of vijf buitenlanders uit. De maatregel is genomen om desastreuze resultaten, zoals die afgelopen weekeinde in de Ronde van Spanje werden behaald, te vermijden. De ploegleiding denkt aan het aantrekken van Nederlanders, Belgen of Fransen. CARDIFF (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij internationale wedstrijden in Cardiff de rugslagnummers beheerst. Jolanda de Rover won drie afstanden. De Amstel- veense was op de 50 (30,98), 100 (1.05,11) en 200 meter rugslag (2.18,32) niet te genaken. PARIJS (RTR) - Het Franse voetbal wil vanaf het seizoen 1989/90 vier in plaats van twee buitenlanders toelaten per club. Voetballers uit voormalige Franse koloniën, die nu nog worden aangemerkt als Fransman, worden dan echter beschouwd als buitenlander. De voorzitters van de 56 Franse clubs uit de eerste en tweede divisie spraken afgelopen weekeinde over het op heffen van de beperking in het aantal buitenlanders tot twee per club. Waarschijnlijk wordt de nieuwe regel in juli bekrachtigd. LARISSA (SID) - Enkele uren na het behalen van het kam pioenschap heeft de Griekse voetbalclub Larissa zijn Poolse trainer Jacek Gmoeh ontslagen. Het bestuur van Larissa had het vermoeden dat het door Gmoch werd bedrogen, om dat diens naam al enige tijd met Olympiakos in verband wordt gebracht. De Pool wilde echter niets over eventuele contacten zeggen. Dat heeft zijn ontslag bespoedigd. PARIJS (AFP) - Girondins Bordeaux, in de kwartfinales van de Europa Cup 1 uitgeschakeld door PSV, heeft de Franse international Yannick Stopyra voor driejaar gecon tracteerd. De 27-jarige Stopyra speelt nu nog voor Toulouse. Hij kwam uit in 32 interlands. ALMERE (ANP) - Bettine Vriesekoop begint zondag het Grand Prix-toernooi voor dames in Amsterdam tegen Va- lentina Popova, halve finaliste enkelspel bij het Europese kampioenschap, dat voor de Hazerswoudse onbevredigend verliep. Nederlands topspeelster is in haar groep van vier als eerste geplaatst. Mirjam Kloppenburg speelt haar eerste wedstrijd tegen Flijoera Boelatova, winnares van de Top-twaalf 1988 en van het vorige Grand-Prixtoernooi. De indeling van de twee groepen: Groep A: Flijoera Boelatova (Sov), Daniela Gergeltsjeva (Bul), Jasna Fazlic (Joe) en Mirjam Kloppenburg. Groep B: Bettine Vrie sekoop, Renata Kasalova (Tsj), Otilia Badescu (Roe) en Valentina Popova (Sov). De twee winnaresssen van de vier-kampen in de groepen spelen de finale, de nummers twee strijden om de derde plaats. SAUMUR (ANP) - Eddy Stibbe is dit weekeinde tijdens de sterk bezette internationale military in de Franse stad Sau mur negende geworden. Met het paard Autumn Heyd liep hij 78,60 strafpunten op. Dat leverde hem een bedrag van circa 1000 gulden op. Stibbe, die met zijn andere paard Autumn Bron 25ste werd, behield daardoor een kans op uit zending naar de Olympische Spelen in Seoul, Winnaar werd de Australiër David Green met het paard Shannag, die ongeveer 15.000 gulden mocht toucheren. Hij kreeg 52,20 strafpunten, zes minder dan Olympisch kam pioen Mark Todd met Bahlua uit Nieuwzeeland. Derde werd de Franse ruiter Laurent Bousquet met Jean de San- tale. Er werden 42 combinaties geplaatst. UlUlag: 1. David Green (Aus) met Shannag, 52,20 strafpunten, 2. Mark Todd (Nwz) Bahlua 58,20, 3. Laurent Bousquet (Fra) Jaen de Santale 59,20,4. Sally Imrie (GBr) Courteen Hall 67,20,5. Jean Jac ques Boisson (Fra) Lagune d'Auzay 70,35, 6. Vincent Berthet (Fra) Juphibel 74,40,9. Eddy Stibbe (Ned) Autumn Heyd 78,60, 25. Stibbe Autumn Bron 120,90. OP TELEVISIE DUITSLAND 2: 16.10 uur Pfiff, 22.10 uur Die Sportreportage, 22.40 uur Der Sport-Spiegel, special rond Enzo Ferrari. BBC 2:19.00 uur Celebrity Golf. SKY CHANNEL: 23.15 uur Motorsports, 23.45 uur Spaans Voet bal. SUPER CHANNEL: 19.30 uur Snooker live, 22.35 uur Voetbal: Engelse league, 23.35 uur Worstelen. LOTTO Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, die bruto 300.000,00 ontvangt; derde prijs: 83 winnaars, die elk bruto 3.254,40 ontvangen; vierde prijs: 4.214 winnaars, die elk 64,10 ontvangen; vijfde prijs: 65.965 winnaars, die elk 5,00 ontvan gen. Eerste prijs: 57 winnaars, die elk 384,90 ontvangen; tweede prijs: 1.258 winnaars, die elk 11,60 ontvangen; derde prijs: 8.214 winnaars, die elk 4,40 ont vangen. TOTO GELIJK Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, die 311,50 ontvangt; derde prijs: 16 winnaars, die 97,30 ont vangen; vierde prijs; 350 winnaars, die 7,10 ontvan gen.

de Stem | 1988 | | pagina 9