Moeizaam onderzoek aanslagen MAAK VAN MOEDER. DE VROUW VANT HALF MILJOEN. Staking Gdansk verscherpt arbeidsonrust Polen EXTRA BEWAKING VAN BRITTEN NA IRA-ACTIE Britse kranten: 'Nederland toevluchtsoord terroristen' BUITENLAND 'olitieke dood van een dorpsburgemeester T48 IpflSTEM BUITENLAND DINSDAG 3 ME11988 ogenomen ROERMOND (ANP) - Het onderzoek naar de I moordaanslagen op de Britse militairen in Roer- Imond en Bergen verloopt zeer moeizaam. Er zijn [diverse getuigen gehoord en tientallen tips nage trokken maar die hebben weinig of niets opgele- [verd. [EG en ASEAN [spreken over Cambodja I DEN HAAG (ANP) - Minis- ters van Buitenlandse Za- [ken van de twaalf landen van de Europese Gemeen- schap en de zes van het Ver- bond van Zuidoostaziati- sche Staten (ASEAN) gaan I deze dagen in Dusseldorf na [hoe de samenwerking op [politiek en economisch ge- bied kan worden verbeterd. NIEUWSOVERZICHT Zwaargewonden bij bomaanslag Barcelona Colombia: vangst van 2600 kilo cocaïne Indiaas kinderziekenhuis ingestort Sterke stijging joodse emigratie uit SU Britse veerbotenstaking breidt uit Stabilisatie olieprijzen voorzien ANC-lid krijgt 25 jaar I ROL VAN FRUITKWEKER JOSÉ HAPPART IN BELGIE LUKT VER UITGESPEELD I Door Frans Boogaard I Toch lijkt de rol van de 41-ja rige fruitkweker en waarne- mend burgemeester van Voe- Irei?.' bie in België een snellere I politieke carrière maakte dan ook, ver uitgespeeld. T21 iirdwas. ken bij de Nederland- Bank blijkt dat momen- iim 33 milj ard in omloop '87 is drie miljard meer |eld in omloop gekomen 5 en de waarde nam bij veel meer toe dan het jal biljetten. Vooral dui- jes en biljetten van 250 pen opgenomen. deel is gaan zitten in toe- men uitgaven. Maar jthoff schat dat hoogstens van de drie miljard door ;t voor bij voorbeeld de is (opgave van rente) is |nomen. Particuliere egoeden zijn aangespro- geld is in het buitenland r banken gebracht (maar beïnvloedt op zich de fy- i geldcirculatie niet). De raad extra opgenomen I is vooral opgepot: in de 3 sok of de boekenkast. laar dan krijg je toch hele- il geen rente.Groothoff e, maar neem nou de si- tie van een bejaard echt- r, dat het bejaardentehuis roet en zich gedwongen zijn vermogen eerst op te *1 en de rente ten dele kwijt an de fiscus. Die mensen aen hun spaargeld op en apen het in een oude sok, of en het aan hun kinderen, mand dwingt je in dit land slotte je geld op de bank te "en en te laten". Niemand zal er ooit bij stil- an, maar de voorraad ikbiljetten van De Neder- idsche Bank is een „schuld i het Nederlandse volk". ji die 'schuld' kunnen wij argeloze consumenten ove- ens ook weer niet allerlei toten onlenen. Want de ak der banken wil wel veel -goeden aan kapotte bank etjes, maar geen valse bil- ten. Wie dus met zo'n vals efje zit is dus in feite zijn id kwijt. Naar de politie an getuigt van burgerzin, lar daarmee heb je je geld >t terug. Dus signaleert Groothoff t zeer menselijke verschijn- 1 dat mensen dat valse bil- tje weer proberen te slijten m de volgende onwetende, tropverschuiving' noemen dat bij de politie. Verschui- ng tot aan de underdog die et zo handig is en met het rise geld blijft zitten. Eén troost misschien voor gedupeerde die zich on- achtig voelt: de 'gewone' mmerciële bank krijgt ook ks terug voor zijn valse bil- tjes als hij die bij de Neder- ndsche Bank inlevert. Die idt dus in feite verlies, roothoff: „Anders zou je een eloning op valsemunterij aan zetten en dat lijkt me xto niet de bedoeling". WARSCHAU (RTR/AFP/ IppA) - De staking in Polen 1 ^ft zich maandag in ras tempo uitgebreid. Tegen de 3000 werknemers van de Lenin-werven in de haven stad Gdansk, de geboorte plaats van het - verboden - vakverbond Solidariteit, legden het werk neer uit so- I lidariteit met de stakers in de Lenin-staalfabriek in |Nowa Huta in het zuiden I van het land. Eerder op de dag gingen zo'n 600 werknemers in staking in een fabriek voor elektrische apparatuur in Wroclaw. Met de staking geven de arbeiders ge hoor aan een oproep van Lech Walesa, de leider van Solidari teit, tot solidariteitsacties voor de staalarbeiders in Nowa Hu ta, die vorige week dinsdag hun werk neerlegden. De stakers in Gdansk hebben de Lenin-scheepswerven bezet, aldus ooggetuigen. Al het werk is stilgelegd en de hekken van het complex, waar ongeveer 12.000 arbeiders werken, zijn gesloten. De bezetting van de scheepswerven begon toen circa 200 arbeiders hun werk in de steek lieten en in een optocht naar het hart van het complex liepen. Zij droegen spandoeken met zich mee waarop andere arbeiders werden aangespoord mee te staken. In een mum van tijd groeide de rij stakers tot circa 3.000 en naar verwacht wordt de rij nog groter. Lech Walesa, de leider van Solidariteit die zelf als elektri cien op de scheepswerven in Gdanks werkt, begaf zich naar de stakers om hun zijn steun te betuigen. Hij onderstreepte evenwel dat hij niet de leiding van de actie op zich kon nemen wegens zijn 'nationale verant woordelijkheden'. „Ik moet mij voor het gehele land beschik baar stellen", zei hij bij de in gang van de werven tegen de verzamelde menigte stakers. De stakers in Gdansk hebben een stakingscomité opgericht, dat bestaat uit zeven leden die allen lid of aanhanger zijn van Solidariteit. De stakers eisen een minimumloon van omgere kend ongeveer 290 gulden per maand voor alle werknemers van de werf. Verder eisen zij erkenning van het vakverbond Solidariteit dat na de afkondi ging van de staat van beleg in 1981 werd verboden. Een an dere eis van de stakers is dat de werf arbeiders die de afgelopen jaren wegens hun vakbondsac tiviteit werden ontslagen weer in dienst neemt. [Een vrouw uit Roermond meent kort na de beschieting [van de auto van de drie Britse militairen nabij het cul- [tuur centrum 'De Oranjerie' één persoon te hebben zien kluchten in een auto. Welk kenteken die wagen bezat, [zegt ze niet met zekerheid te weten. Het kan een Neder lands kenteken geweest zijn. Dit deelde de woordvoerder [van het onderzoeksteam H. Clabbers maandagmiddag |mee. [Hij noemde de resultaten toch |niet teleurstellend omdat het |hier gaat om een erg omvang rijk onderzoek en het veilig [stellen van sporen de hoogste [prioriteit heeft. Er zijn enkele [patronen gevonden maar nog niet is vastgesteld van welk kaliber. Ze moeten uit een j automatisch wapen afkomstig |zijn. Komende woensdag zullen i twee wagens van de bij de inslagen betrokken Britse [militairen aan een nader on- [derzoek worden onderworpen. [Mogelijk dat hieraan ook de in- middels gearriveerde twee des- i kundigen op het gebied van ex- [plosieven uit Engeland mede werking zullen verlenen. Daar de dader of daders van de aanslagen eventueel nog in Nederland kunnen zijn is opge roepen tot verhoogde waak zaamheid aan de grenzen. Ook geldt extra waakzaam heid voor huizen van Britten die in de Limburgse grens streek wonen alsook voor En gelse objecten. Aan de grens posten staan waarschuwings borden voor Engelse militairen die naar Nederland willen ko men met een oproep hoogst voorzichtig te zijn. De Britse militairen in de kazerne van Wildenrath bij Roermond hebben evenwel geen uitgaansverbod gekregen. Wel zijn ook zij gewaarschuwd op hun hoede te zijn. Rond de Britse kazernes in de Bondsre publiek zijn speciale veilig heidsmaatregelen getroffen. Aan de buitenzijde van de Britse ambassade in Den Haag werd gisteren meteen een extra tv-camera geplaatst. - fotoanp Welke dat zijn wilde de leger leiding niet kwijt. De drie gewonden verkeren niet meer in direct levensge vaar. De twee in Roermond verpleegde gewonden zijn maandagmiddag overgebracht naar een Brits militair hospi taal in de Bondsrepubliek. De gewonde in Nieuw-Bergen ligt nog steeds op de intensive care- afdeling van een ziekenhuis in de naaste omgeving. Volgens Clabbers zijn er wel vluchtige contacten met de gewonden ge weest maar konden ze nog niet verhoord worden. Op het stof felijk overschot van de gedode militair in Roermond is sectie verricht door de anatoom-pa tholoog J. Janssen. Het resul taat daarvan is nog niet be kend. Uit het onderzoek is inmid dels gebleken hoe laat de aan slagen in de nacht van zaterdag op zondag werden gepleegd. De auto in Roermond werd om één uur in de nacht van zaterdag op zondag beschoten; om kwart over één explodeerde de auto in Nieuw-Bergen. De zondag afgelaste kermis was maandag geopend, maar onder de bevolking bestond weinig animo om feest te vie ren. De woordvoerder van het onderzoeksteam ontkende ten stelligste dat Britse militaire politie in Limburg zou pa trouilleren. Ook ontkende hij dat er verbanden zijn aange toond tussen de daders van de aanslagen met de Rote Armee Fraktion of met RaRa-actie- groepen. „Wij hebben", zo zei hij 'niet eens een keihard be wijs in handen dat de aansla gen het werk zijn van de IRA. Dat wordt wel sterk vermoed maar bewijzen zijn er niet'. Evenmin zijn er verdachte fi guren met springstoffen in auto's gesignaleerd die de grenzen passeerden. De Nederlandse regering heeft met afschuw kennis ge nomen van de IRA-aanslagen in Nederland op Britse militai ren. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken heeft maandagavond meegedeeld dat de regering deze terroristische daad ten scherpste veroordeelt. Zij zal al het mogelijke doen om de da ders op te sporen. Minister Van den Broek van buitenlandse zaken heeft zijn Britse ambtgenoot namens de regering 'de in Nederland diep levende gevoelens van afschuw over het gebeurde' en medele ven met de nabestaanden van de slachtoffers overgebracht. Zulke bijeenkomsten worden elk jaar gehouden, beurtelings in het Westeuropese land dat [voorzitter is van de EG en in een der ASEAN-staten - Indo nesië, Thailand, Maleisie, Sin gapore, de Filippijnen en Bru- [nei. De EG-landen beperken zich tot politieke steun aan de coali tie en vermijden systematisch contact met de Rode Khmer, de ASEAN-landen verlenen het verzet ook humanitaire steun, en sommige leveren wellicht ook wapens. Het Amerikaans- Russisch akkoord over terug trekking van de Sovjettroepen uit Afghanistan heeft de hoop op een oplossing van de Cam bodjaanse kwestie doen stijgen. Naar aanleiding van de IRA-aanslagen werd bij de grens overgang in Roermond deze waarschuwing geplaatst waarin Britse militairen wordt geadviseerd Nederland niet te bezoe ken. De waarschuwing werd ook bij andere grensovergan gen geplaatst. -FOTOANP Door onze correspondent LONDEN - Diverse Britse kranten keken gisteren Ne derland maar scheef aan. „De kroegen van Amster dam liggen een heel stuk verwijderd van Belfasts (republikeins gezinde) wijk Andersonstown. Maar de sympathiën voor de Iers-re publikeinse zaak zijn er even sterk." Dat schreef het Londense dag blad Today onder de titel: 'Ne derlandse connectie die een on derkomen verschaft aan ter reur.' Today had het verder over 'een regering die weigert poli tieke misdadigers uit te leveren en een sterke extreem linkse jeugdcultuur' die van Holland een ideaal toevluchtsoord ma ken voor voortvluchtige IRA- leden. „De vervallen kraakpanden van Europa's meest cosmopoli- tische hoofdstad zijn een ge bied geworden waarin de Ne derlandse politie zich praktisch niet meer kan begeven. Voor de Europese terreurbenden is het daar volkomen veilig om elk aar te ontmoeten", aldus To day. Volgens deze krant werkte de IRA in 1979 samen met de weinig bekende Nederlandse terreurgroep 'Rode Hulp' om Groot-Brittanniës ambassa deur Richard Sykes te kunnen vermoorden in Den Haag. Als oudste, rijkste en best uitge ruste terreur-organisatie van Europa bevindt de IRA zich - steeds volgens Today - in een machtige positie om andere groepen bepaalde taken op te leggen. Ook de Daily Mirror had het over de 'Dutch Connection'. Volgens dit populaire dagblad werd de link tussen de IRA en Nederland gesmeed op het einde van de jaren '70. Iers-re publikeinse terroristen beze gelden toen in Amsterdam de aankoop van wapens en muni tie. Patrick Magee, de IRA-lid dat in de Engelse badplaats Brighton de geruchtmakende bomaanslag pleegde op het congreshotèl van premier Thatcher, verbleef lange tijd als fabrieksarbeider in Hol land. Volgens de Guardian had de aantrekkingskracht van Ne derlandse kroegen en disco's tot gevolg dat de Engelse RAF- militairen een gemakkelijk doelwit werden voor een aan val. „IRA-leden in actieve dienst kunnen vrijwel moeite loos in Nederland komen", al dus The Guardian. De Guar dian schreef gisteren ook dat in het verleden manschappen van de IRA zich ophielden in Am sterdam. „Dit was nu wellicht even eens het geval", aldus deze krant. „Van alle Europese lan den onderhoudt Nederland de sterkste banden met de repu blikeinse beweging in Belfast en Dublin. De Sinn Fein-partij cultiveert sinds 1979 vriend schappelijke betrekkingen met radicale groeperingen in Ne derland, versterkt door een kleine gemeenschap van Ieren die in Holland wonen." BARCELONA (RTR) - In Barcelona in Spanje is maandagoch tend een bom ontploft. Twee politieagenten werden ernstig en 14 andere mensen licht gewond. De verantwoordelijkheid is aanvaard door Catalaanse afscheidingsgezinden. Een eerdere ontploffing in een bank in de buurt van de stad veroorzaakte geen persoonlijke ongelukken.Een Catalaansta- lige krant, Avui, had een waarschuwing gekregen van een man, die zei dat hij deel uitmaakte van de afscheidingsbewe ging Terra Lliure (Vrij Land). Het is voor het eerst dat de beweging, die streeft naar onafhan kelijkheid voor het welgestelde noordoostelijke gewest, een aanslag heeft gepleegd die gewonden heeft gekost.De twee agenten kregen de volle laag van de ontploffing van de in een vuilnisemmer verstopte bom. BOGOTA (AFP) - Een Colombiaanse narcoticabrigade heeft zondag een enorm cocainelaboratorium ontdekt. Volgens een politiewoordvoerder gaat het om het grootste laboratorium dat ooit in Colombia is aangetroffen. Bij de overval op het labora- torim werden 2628 kilogram cocaïne en een grote hoeveelheid wapens in beslag genomen. Negenentwintig personen zijn gearresteerd. In het uiterst moderne laboratorium, 170 kilometer ten noord westen van de hoofdstad Bogota, kon het volledige proces van cocabladeren naar cocaïne worden uitgevoerd. Het in een bos gelegen gebouw kon niet vanuit de lucht worden waargeno men. NEW DELHI (AP) - In de noordelijke Indiase deelstaat Kash mir zijn maandag meer dan 30 mensen om het leven gekomen bij de instorting van een drie verdiepingen tellend kinderzie kenhuis. Onder de slachtoffers zijn volgens het persbureau United News of India 20 kinderen. De politie zei te vrezen dat er nog meer slachtoffers onder het puin van het gebouw liggen, aldus UNI. Het ongeluk gebeurde in Jammu, de winterhoofdstad van Kashmir. Over de precieze toedracht ontbraken bijzonderhe den. De plaatselijke autoriteiten hebben voor het bergingswerk de hulp van het leger ingeroepen. GENÈVE (AFP/UPI) - De emigratie van joden uit de Sovjet unie is in de eerste vier maanden van dit jaar sterk gestegen. Tegen 1.431 in de corresponderende periode van vorig jaar, mochten dit jaar 3.400 joden vertrekken. In de maand april wa ren het er 1.077. Men moet tot 1981 teruggaan om het voor gaande maandrecord van 1.140 tegen te komen. Dit is maandag in Genève meegedeeld door de Intergouvernementele Commis sie voor Migratie in Genève. De emigratie naar Israël blijft afnemen. Van de joden die in april uit Moskou in Wenen arriveerden, gingen maar 162 of 15 procent naar de joodse staat. In de jaren zeventig en begin tachtig ging de meerderheid nog naar Israël, maar het aantal is afgenomen door o.a. huisvestings- en werkgelegenheidsproble men daar. LONDEN (DPA) - Ondanks de poging van de Britse rederij P O de al drie maanden voortdurende staking van de veerdien sten in Dover te breken met ongeorganiseerden, heeft zich de staking maandag verder uitgebreid. Behalve in Dover, Folkes tone en Harwich waren er ook solidariteitsacties op de diensten naar Ierland en de Shetland- en Orkney-eilanden. De veerbo ten van P O, de 'Pride of Kent' en de 'Pride of Bruges', die maandag vroeg in de ochtend naar Dover voeren, hadden slechts ongeveer 50 passagiers en enkele vrachtwagens aan boord. De leider van de zeelieden-vakbond NUS, Sam McClus- kie, noemde de actie van de rederij een vorm van 'psychologi sche oorlogsvoering'. WENEN (AP) - De ministers van oliezaken van Saudiarabie en Kuwayt hebben maandag gezegd te verwachten dat de olie prijzen zich zullen stabiliseren rond het huidige niveau, on danks de mislukking van de OPEC-vergadering van het afge lopen weekeinde. De prijzen op de spotmarkten daalden scherp toen de OPEC-ministers uiteen gingen zonder overeenstem ming te hebben bereikt over het voorstel om de olieproduktie met 2 procent te verminderen. De Saudische minister van olie zaken Hisham Nazer zei tegen journalisten echter niet te ver wachten dat de olieprijzen nog verder zouden dalen, omdat hij een verbetering zag in de belangrijkste factoren van de olie- markt. Hij doelde daarmee op voorspellingen dat de vraag in de belangrijkste industrielanden deze zomer zal stijgen. JOHANNESBURG (RTR/AFP) - Een lid van het verboden Afrikaans Nationaal Congres (ANC) is maandag in Zuidafrika tot 25 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het Hoogerechtshof van de provincie Natal bevond de 24-jarige kleurling Gordon Webster schuldig aan moord, poging tot moord en terrorisme. Webster werd in mei 1986 door ANC-guerrillastrijders gewa penderhand bevrijd uit een ziekenhuis waar hij onder politie bewaking werd behandeld aan verwondingen die hij had opge lopen tijdens een vuurgevecht met de veiligheidstroepen. Hij werd afgelopen september in het in naam onafhankelijke thuisland Bophuthatswana opgepakt. (ADVERTENTIE) BRUSSEL - 'De bekendste Belg na koning Boudewijn'. 'De beroemdste burgemees ter van België'. 'De show- boer van Voeren'. Aan poli tieke troetelnaampjes heeft [het José Happart nooit ont broken. Op Europees vlak - de man is Europarlementariër - mag hij zich van de socialistische partij ,leen..laten gelden in verkie zingstijd: als stemmentrekker. [Nationaal geldt hetzelfde. En e hans dat Happart 1988 als waarnemend burgemeester van Voeren mag volmaken, is sinds een week ook niet veel groter dan nul. Het tijdperk-Happart, dat J)u ,°P zo'n dramatische wijze ®eigt te eindigen, heeft op de fop af hen jaar geduurd. Maar jn die periode heeft de ama- ^r-Pölihcus dan ook wel van ?kh doen spreken. De taalstrijd «j wlgië, die in 1963 na 133 jaar laamse verdrukking en Waalse superioriteit begraven leek, is dankzij hem actueler dan ooit. Met evenveel liefde als waarmee hij op zijn bedrijf in Sint-Pieters-Voeren boompjes grootbrengt, wak kerde hij anti-Vlaamse gevoe lens aan. Consequent als geen ander verdedigde hij de belan gen van de Franstaligen. In 1978, dertig jaar oud, werd de net afgestudeerde land- bouwtechnieus tot voorzitter van de militante Action Fou- ronnaise gekozen. Met weinig tact en veel geweld streden Happart en zijn makkers voor de 'Retour Liège' van de zes nietige dorpjes onder Maas tricht die samen Voeren vor men. Op de spits gedreven te genstellingen tussen Neder lands- en Franstaligen zorgden er niet zelden voor Middena- merikaanse taferelen. Voor- en tegenstanders van de terugkeer naar Luik - de laatsten veelal gerecruteerd uit de in Vlaande ren traditioneel nogal sterke extreemrechtse organisaties - bestookten elkaar met span doeken, stenen en effectiever wapentuig. Voeren groeide uit tot natio naal symbool van de Vlaams/ Waalse tegenstellingen en Happart, met zijn jeugdig en thousiasme, ontwikkelde zich al snel tot één van de grootste fanatici. In '82 kwam hij in de gemeenteraad, het jaar daarop volgde zijn benoeming tot eer ste schepen en waarnemend burgemeester. Zijn benoeming tot burgemeester, begin '84, gaf aan de Voerkwestie een natio nale dimensie. Voor het eerst sinds 1963, het jaar waarin Voeren van Luik naar de Vlaamse provincie Limburg werd overgeheveld, kregen de Voerenaars te maken met een burgemeester die aan de Vlaamse 'kolonisatie' geen en kele concessie wenste te doen. De grootste van al, zijn Neder landstalige onderdanen in het Nederlands te woord staan, wel in de laatste plaats. Met die welbewuste overtreding van de taalwetten werkte Happart zich op tot spil van de Vlaams/Waalse tegenstellin gen. Dankbaar gebruik ma kend van het wankele even wicht tussen de twee taalgroe pen manoeuvreerde de 'Neder lands-onkundige' burgemees ter, die op school ooit een negen haalde voor deze taal, zich in een rol waarin hij, en hij alleen, elke nationale regering ten val kon brengen, op elk door hém gekozen moment. Tot woede en verdriet van reeksen beroepspolitici, die qua tactiek in de jonge en onbezon nen fruitboer hun meerdere moesten erkennen. Happart begon zich in de politieke cul tuur steeds meer thuis te voe len. Hij begon zich genuanceer der uit te drukken, zij het nog steeds alleen in het Frans, en koos zich een paar invloedrijke vrienden. En nog in '84 werd hij met een record-aantal stem men in het Europees Parlement gekozen. Vanaf dat moment was de machtspositie van de 'Voerense kwelduivel' - de uitdrukking is van minister Mark Eyskens - vrijwel onaantastbaar. Hap part bleef onverstoorbaar zijn eigen gang gaan. Tot Wilfried Mariens, suc cesvol premier van zes kabi netten, vorig jaar zomer be sloot dat het nu maar eens ge daan moest zijn met die poli tieke kermis. Happart zou voor die en die datum weg zijn, be loofde hij de Kamer. Maar 'H.' sloeg keihard terug. In plaats van het kabinet hem, stuurde hij het kabinet naar huis. Om vervolgens de Franstalige so cialisten aan een historische verkiezingsoverwinning te hel pen. Zijn doel, de retour a Liè ge, leek dichterbij dan ooit. Had hij niet in de verkie zingstijd namens de socialisten mogen roepen dat van rege ringsdeelname geen sprake kon zijn zonder dat Voeren terug naar Luik zou gaan? En was de Parti Socialiste niet zo groot geworden dat zonder haar geen regering te vormen zou zijn? Happart maakte maar één ver keerde inschatting. Té weinig, als betrekkelijke nieuweling in de PS, besefte hij hoe machts belust deze partij na zes jaar oppositie was. Hoezeer ook zijn politieke vriend Spitaels naar regerings deelname smachtte. Toen Hap part daar midden vorige week achterkwam, was het te laat. Zijn wanhoopsoffensief - een persoonlijke aanval op de par tijvoorzitter - haalde niets meer uit. Voeren blijft liggen waar het ligt: in Belgisch Lim burg. En Happart, met dank voor bewezen diensten, mag gaan. Het eind van een tijd perk? In elk geval het verlies van een rijk stukje Belgische folklore. En van een episode in de taalstrijd, die ook né Hap part nog niet gestreden is. Moeder plotsklaps een rijke vrouw. En dat dankzij u en de Staatsloterij. Lijkt dat geen aardig idee? Tegenover 2 miljoen loten staan ruim 1 miljoen prijzen. Van een tientje tot het half miljoen. Maar liefst zo'n 33 miljoen gulden zit er deze meimaand in de kas. Dus let 11,16 en 17 mei goed op; want zit moeder goed, dan zit u het ongetwijfeld ook. MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ

de Stem | 1988 | | pagina 5