:ijn erbij >K itingen WERKi binnenkort aanbod uitbreiding van kabelpakket BESTEM ►LSTOEI emiddelt bij insen met 60 jaar. et nog meer igen, jnpassingen.] tijd toch It. >t waar ien échtte dere Hontenisse in strijd om ambtenarentitel Blaaskapel 'De Lamsoren' finalist in Kerkrade CITROËN* PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 3 ME11988 LEN WIJ U NABESTAANDEN GEREGELD. tt er bij een overlijden |astgelegd. ;e om stil te staan bij iicil of voogdijschap, om 't wel te doen, partner, de kinderen, ^oekje voor u samen- irzichtelijk de meest m besproken. F, p/a Stephenson- IEER. Sluit een extra irijgt u het boekje iurd. HET TE LAAT IS. SIRE HULST - De televisie zender Frankrijk 2 komt met ingang van 16 mei tijdelijk terug op het Hulster kabelnet. Vissen lokken vissers IR Th.W. GIJS Olympische spelen in Hengstdijk St.-Sebastiaan huldigt voorzitter Suij Clinge Graauw Heikant Hulst Kloosterzande Koewacht Nieuw-Namen Ossenisse St.-Jansteen Terhole Walsoorden W. DE BLOCK A12 122 antwoordnr.20l| 3800 VB Amersfoortl Tel.:033-63 52141 giro 625.00o| WÊmu w 4. -t" -'v, m/v Tijdelijk Frankrijk 2 terug Van onze verslaggever Wethouder G. van de Voorde deelde tijdens de raadsvergadering mee dat Kabeltelevisie Nederland (KTN) bereid is de Franse beelden weer te leveren. Dit in afwachting van een aanbod voor uitbreiding van het complete kabel pakket. KTN heeft dat laten weten naar aanleiding van een brief van de gemeente, waarin B en W er op wezen niet erg gechar meerd te zijn van het steeds maar inleveren van zenders. Bij de komst van de BBC 1 en 2 verdwenen er eerder al zenders van de kabel. Frankrijk 2 heeft het veld moeten ruimen voor de doorgifte van de programma's van Nederland 3. Een en ander heeft ook al ge leid tot klachten van kabel abonnees. De terugkeer van Frankrijk 2 is echter maar tij delijk. Binnenkort zal KTN de gemeente een voorstel presen teren voor uitbreiding van het gehele televisie-aanbod. De wethouder voegde er meteen aan toe dat daaraan uiteraard wel een prijskaartje zal han gen. Tijdens de raadsvergadering kwam een brief ter sprake van een inwoner die ontevreden is over de kwaliteit van de beel den die via het kabelnet gele verd worden. Volgens B. Mar tens (PvdA) is de brief slechts het 'topje van de ijsberg aan klachten' die onder abonnees leven. Hij vroeg, evenals P. Stevens (Gemeenschappelijke Belangen), de zaak aan te kaarten bij KTN. De wethouder vond het op merkelijk dat de opmerkingen juist uit de mond kwamen van twee raadsleden die zelf niet op het kabelnet zijn aangesloten. Volgens hem is de kwaliteit, sinds van het Belgische kabel net wordt afgetapt, uitstekend. „Wij horen geen klachten. Iedereen is tevreden". Van de Voorde zei niet uit te sluiten dat er in bepaalde wij ken sporadisch problemen kunnen optreden. „Het is ten slotte allemaal gevoelige appa ratuur en daar kan wel eens iets mee mis gaan. Maar dat wordt dan altijd snel verhol pen". Volgens Mariens gebeurt het regelmatig dat technici aan het kabelnet moeten sleutelen. „Dus er zal af en toe toch wel het een en ander aan haperen". Van onze correspondent CLINGE - Meestal zijn het hengelaars die pro beren de vissen naar hun haakje te lokken. Afgelopen weekend le ken de rollen in Clinge omgedraaid. De vorige week in twee viswaters gedeponeerde forellen lokten massaal henge laars naar hun stekje. Rond de Zestigvoet en de Zandput was het een ab normale drukte. Alle bruggen en plekjes tussen het riet waren door hen gelaars bezet. De seniorleden van Clingse Hengelaars moch ten vanaf half zes probe ren 130 kilo uitgezette fo rel aan de haak te slaan. De jeugd probeerde in de Zandput twintig kilo forel terug op het droge te brengen. Vooral in de ochtendu ren hapten aan de Zesti- voet heel wat forellen in het aanlokkelijke aas. Al na een paar uur hadden verschillende hengelaars vijf tot vijftien forellen in hun leef net. Bij de jeugd op de Zandput ging het minder goed. Daar kregen de hengelaars gemiddeld niet meer dan dan één tot drie forellen aan de haak. Secretaris Cyriel Peeters vond het een zeer ge slaagde actie, die volgens hem in de toekomst zeker herhaald zal worden. (ADVERTENTIE) I73--141$ SS^TOgjUIDWEST - NEDERLAND Kantoren Jerneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstilden: «■30-12.30/13.30-17.00 uur. "edactle Terneuzen: Rein van der neim(editie-chef), Romain 'ffliDamme, Frank Deij, I uonny van Gremberghe, Ronald Verstraten, Cor de (s0por,(),0t0)'TonKoomen Ooes: Jan Jansen, wst; Eugène Verstraeten, JOeP Trommelen. f^ertentle-exploltatle tospecteur Zeeland: Menu, privé tel. 01150- Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Een ploeg hardfietsende mede werkers van de gemeente Hontenisse doet dinsdag 10 mei mee aan het Neder lands kampioenschap voor gemeente-ambtenaren. Deze titelstrijd wordt ver reden in Hillegom. De Honteniseer ploeg bestaat uit Paul van Kerckhoven, Pe ter van Anrooy, Lucien van der Walle, Jan Everaert en Jos Lambert, die om aan dit evene ment te kunnen meedoen spe ciaal een vrije dag hebben op genomen. Het is voor het eerst sinds een aantal jaren dat Honte nisse op dit kampioenschap vertegenwoordigd is. De ploeg wordt gecoached door haven meester Paul Baart. Voor de gelegenheid worden de wiel renners in gloednieuwe ge meentelijke shirtjes gehesen. Van onze verslaggever HENGSTDIJK - In het dorp Hengstdijk wordt donder dag 5 mei de nationale be vrijdingsdag aangegrepen voor een ietwat verlate vie ring van koninginnedag. De kinderen van de basisschool krijgen in de ochtenduren een spectaculair spelprogramma voorgeschoteld dat geheel ge richt is op de Olympische spe len. Op het speelveld achter de school reizen de kinderen in groepjes de verschillende ste den af waar ooit Olympische spelen zijn gehouden. Dat zijn er twintig. Zoals het hoort ont breekt ook de ontsteking van het Olympisch vuur niet. Deze taak nemen burgemeester en wethouders op zich. Zij spoe den zich om 10.00 uur vanaf de dorpspomp met een fakkel naar het schoolplein. Na de middag in het school plein het toneel voor een mini- rommelmarkt. Niet alleen de kinderen verkopen er spul letjes, maar ook oude land kaarten en boeken van de school gaan in de aanbieding. Tevens kunnen belangstellen den meedoen aan een hele reeks oude spelea Dit alles met de bedoeling het nodige geld in kas te krijgen voor de aanschaf van een sound-mixer voor de school. Die heeft men dringend nodig, omdat de huidige appa ratuur versleten is. De 'Lamsoren' uit Lamswaarde onder leiding van Theo Kindt. FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van onze correspondente LAMSW AARDE - Voor de allereerste keer in de ge schiedenis van de interna tionale blaaskapellenwed- strijden die door de NCRV worden georganiseerd, i$ een Zeeuwse groepering finalist. De 'Lamsoren' uit Lams- waarde onder leiding van Theo Kindt wisten in de voor rondes de jury van gekende muzikanten te overtuigen. Samen met vooral vertegen woordigers uit het Limburgse spelen zij voor het oog van de televisiecamera's. De Rodahal in Kerkrade is het strijdperk. De inzet „proberen zo goed mogelijk te spelen en hopen- lijk minstens een groep ach ter ons te laten". Het is een uitzonderlijke prestatie van de mannen uit Lamswaarde, die zelfs nau welijks hun oren konden ge loven toen ze de melding kre gen dat ze als vijfde groep in de finale beland waren. Voor dirigent Theo Kindt en de zij nen een geweldige bekroning van enkele jaren keihard werken. „De meeste mensen denken nog steeds dat de muziek die wij spelen, het niveau van de carnavalsschlagers niet over stijgt. Nu kunnen we eens la ten zien en horen dat we tot iets goeds in staat zijn. De Egerlander muziek is vrolijk en eist geen technische hoog standjes, maar de volksmelo dieën uit Tjecho Slowakije die we nu ten gehore brengen vergen wel wat meer. Het is virtuozer, levendiger en vlot ter. De verschillende ritmes liegen er ook niet om". Theo Kindt haalt een kleine zak agenda te voorschijn en somt daaruit de wetenswaardighe den op die de Blaaskapel 'de Lamsoren' in hun bijna tien jarige bestaan hééft meege maakt. „De bacil om anders te werken dan in een fanfare deden we op in 1979 in Hulst. Tot dan deden we dienst bij feestelijkheden als een soort dweilband. We kregen drie honderd gulden en we koch ten een stapel partituren met Tiroler muziek. Dat was het begin. Wat koperblazers en wat slagwerk", aldus de laco nieke leider. Twee jaar later presenteerde de Lamsoren zich al op de door de NCRV en het Limburgs Dagblad geor ganiseerde wedstrijd die de ludieke naam 'Blaastest 81' droeg. „In die tijd kwamen de blaaspijpjes in grote getale op de markt, vandaar die naam". Van de 60 deelnemers ein digde de Zeeuws Vlamingen op de 29ste plaats. De deelne mers kwamen uit Nederland, Duitsland, België en Luxem burg. Drie jaar later verbeterden zij die positie. Ze werden tiende op dertig. De Boeren kielen werden vervangen door Tiroler kledij en alle huisvrouwen van Lams waarde zaten wekenlang achter de naaimachine om alle blazers van een vrolijk rood/witte outfit te voorzien. Zangers deden hun intrede en de groep luisterde menig feest, braderie of carnavalge- beuren op. „We kaapten alle eerste prijzen weg tijdens de Midzo merfeesten in Kloosterzande vanaf 1980 en we behaalden ook wel eens een prachtig re sultaat buiten de provincie grens-. Het echte succes begon echter tijdens onze reis naar Brno in Tjecho Slowakije", vertelt Kindt die zijn verhaal illustreert met foto's uit plak boeken en overgiet met een stevige Slovaakse borrel. In 1986 vertrok een bus vol in woners van 'het Heilig land' naar Praag. Het zogenaamde plezierreisje had voor de Lamsoren echter een ander doel. Zij wilden eens goed uit pakken in Brno tijdens een internationale wedstrijd voor Blaaskapellen. In de Berg- klasse eindigden zij op een tweede plaats. „Dat was geen kleinigheidje", glundert Kindt. We kregen een kristal len bokaal en veel waarde ring. We sloten daar vriend schappen en we smokkelden een hele hoop partituren mee. Die muziek vormt nu de basis van ons repertoire. Pittige muziek, die iets meer vraagt van de uitvoerders dan alleen maar hoempa, hoempa." De eer die de Lamsoren nu te beurt valt is natuurlijk een geweldige opsteker. De op mars zat er echter al een jaartje in. De opname van de muziekcasette schroefde de kwaliteit van de instrumen tale en vokale nummertjes al op. De casette 'Das ist Musik' werd gemaakt samen met de fanfare 'Vrijheid/Eendracht'. De eerste oplage is reeds uit verkocht. De tweede reeks ligt op de persen. Vorig jaar juni presenteerde de beide muziekgezelschappen hun 'product'. Kindt dwong zijn muzikanten tot betere presta ties en dat resulteerde in de goede klassering tijdens de laatste wedstrijd. „We deden dit jaar mee met het idee dat we graag achter de top zouden eindigen. We wilden onszelf bewijzen in de regio. Wel, het werd meer dan dat. We zitten nu in de top vijf. Voor ons kan het dus al niet meer stuk. Toch proberen we nog met veel schaaf en poetswerk de Medley van Slovaakse polka's wat te ver beteren. Tijdens de Finale willen we tonen dat die jon gens uit dat vergeten stukje Nederland ook wat in hun mars hebben". Als het aan de Lamsoren ligt laten ze de Limburgers die tot nu toe al tijd met de hoogste eer zijn gaan strijken nog eens goed zweten. „Kom, we zijn realist, een vijfde plaats daar zijn we tevreden mee maar we halen eruit wat eruit te halen valt. We hebben niks te verliezen", aldus een tevreden Theo Kindt. Hij en zijn muzikanten worden donderdag 2 juni al verwacht in Kerkrade voor de proefopnames. De finale vindt vrijdagavond 3 juni plaats. Een avondvullend programma met wedstrijd en optredens van internationale vedetten. Diezelfde avond weten de Lamsoren hun uit eindelijke plaats in de eerste vijf. De kijkers moeten wach ten tot september. Dan wordt de show met muziekmakende Lamsoren uitgezonden. Van onze correspondent KOEWACHT - Schutters vereniging St. Sebastiaan in Koewacht huldigde gister middag A. Suij, die al 25 jaar de voorzittershamer hanteert. Dat gebeurde voor de schieting, waar zo'n honderd schutters aan meededen. Suij werd onder andere toegesproken door de Axelse wethouder van sportza ken H. de Mul. De wedhouder schonk hem namens de ge meente een tinnen bord. Ook de voorzitter van de Zeeuws- Vlaamse Bond Staande Wip Schietingen, Bruggeman, gaf hem een cadeau. De huldiging kwam voor Suij als een volslagen verras sing. Lovende woorden voor A. Suij (r). - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER ECHTPARENTOERNOOI - Tennisvereniging Game'78 hield een echtparentoernooi, waaraan door negentien echtparen werd deelgenomen. Voorzitter F. Strooband reikte de prijzen uit aan: 1. Piet en Vera van Damme, 2. Winand en Hannnie Bolssens. Uitslag verliezersronde: 1. Bruno en Cecile Everaert, 2. Etienne en Sonja Schauwaert. Voortaan kan er ook 's avonds getennist worden, aangezien de banen verlicht kunnen worden. Op 12 mei is er een clubontmoeting met Philippine. Aanvang 13.00 uur. BINGO - In gemeenschaps huis Malpertuus werd door de Katholieke Bond voor Oude ren een bingowedstrijd ge houden, waaraan 96 personen deelnamen. Uitslagen: Da mes: 1. R. de Kesel-Piessens, 2. M. Vonck-van der Kelen, 3. A. van der Heyden-Goossens. Heren: 1. A. Rottier, F. van Gaever, 3. C. van Tienen. KAARTING - Door het oran- jecomité werd in het gemeen schapshuis een kaarting ge houden waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: 1. E. Sor- ber, Vogelwaarde; 2. U. Wil- laert, Clinge; 3. W. Sorber, 4. P. Bruggeman, beiden Graauw; 5. R. van de Bran den, Clinge. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het ge meenschapshuis een kaarting gehouden waaraan 44 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. J. van de Ende, Hulst; 2. R. Lint hout, Axel; 3. L. Smet, Clinge; 4. A. Brooymans, Terhole; 5. mevrouw Haulez, Hulst. De stand voor het kampioen schap is als volgt: 1. F. Pies- sens, Kapellebrug; 2. R. Lin thout, Axel, 3. V. de Caluwé, Graauw. De volgende kaar ting is donderdag 5 mei. EHBO - Met vijf teams nam de EHBO afdeling Graauw deel aan een EHBO-wedstrijd in Gemert. Dit waren drie ju nioren- en twee senioren teams. De junioren behaalden de eerste, tweede en derde prijs. De senioren verdienden de eerste en de derde prijs. s'CÜ VOLKSSPELEN - Het feest comité houdt donderdag 5 mei volksspelen voor de jeugd van de basischool op het school plein en bij slecht weer in 't Heike. De deelname is gratis. Er zijn vele prijzen te winnen en er zijn tractaties. VERGADERING - De Katho liek Bond voor Ouderen hield de jaarvergadering in ge meenschapscentrum 't Heike. Pastor Van Leemput ging voor in een dienst waarmee de middag werd geopend. Voorzitter mevrouw Ingels gaf een overzicht van de acti viteiten die in 1987 waren ge houden. Ook was er een be stuursverkiezing. Hierbij werden de dames Ringoot en Van der Aa herkozen. P. Weemaes van het district legde de nadruk in zijn betoog op de noodzaak van het geor ganiseerd zijn. Over het ge coördineerd bejaardenwerk werd informatie verstrekt door coördinator Van Duijn. Na de vergadering werd er gekaart en bingo gespeeld en kreeg men een koffietafel aangeboden. BILJARTEN - In zaal Theo de Block werd een topbiljart- wedstrijd gehouden. Uitslag: 1.0, de Smet, Westdorpe; 2. B. de Jonge, Heikant; 3. J. van Delft, St.-Jansteen; 4. A. van Dorselaer, 5. J. Leenknegt, beiden Heikant. KAARTING - In zaal De Smidse werd door kaartclub Harten Aas een kaarting ge houden waaraan 26 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Fruytier (kampioene), 2. F. Piessens, 3. F. Segers, al len Hulst. Ook werd het jubi leum van F. Buys uit Hulst gevierd, die vanaf de oprich ting van Harten Aas 25 sei- zoenkaartingen had meege maakt. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in De Lieve een kaarting gehouden waaraan 25 personen deelna men. De kaarting werd ge wonnen door mevrouw Jon- genzoon uit Hulst. KAARTING - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 34 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. B. van de Bos, 2. R. Verhelst, beiden Axel; 3. E. Dankaert, 4. C. Boone, 5. mevrouw Van Kerkhoven, allen Hulst. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in De I Blaauwe Hoeve een kaarting gehouden waaraan 62 perso nen deelnamen. Uitslag: 1, mevrouw Van de Ha, Hulst; 2. J. de Letter, Clinge; 3. E. van Overmeeren, 4. A. de Cock, beiden Hulst; 5. mevrouw Reygers, Axel. f KAARTING - In zaal De Rei zende Man werd een kaarting gehouden waaraan 65 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. W. Sorber, Paal; 2. Ph. Dierikx, Walsoorden; 3. A. Kegels, Groenendijk; 4. Th. Vet, Hulst; 5. M. Lambert, Vo gelwaarde. Jokeren; 1. me vrouw Van Vooren, Osse- nisse; 2. mevrouw Kegels, Kloosterzande; 3. mevrouw De Kort, Hengstdijk. DODENHERDENKING - In het kader van de nationale dodenherdenking wordt op 4 mei in de r.-k. kerk te Koe wacht een bijeenkomst ge houden. Die begint om 19.00 uur. Onder meer worden bloemen gelegd bij de pla quette van de gevallenen. Muzikale medewerking ver leent het bejaardenkoor on der leiding van Piet Apers, aan het orgel begeleid door G. van de Walle. Bij deze her denking zijn alle inwoners van Koewacht welkom. RALLY - Aan de rally op ko ninginnedag deden dertig kinderen mee. Uitslag basis onderwijs: 1. N. de Theye en F. Wesemael, 2. J. van Laere en J. Bolsens, 3. J. van Over loop en N. Hiele, voortgezet onderwijs: 1. M. van Wese mael, 2. D. Braem en D. de Bruin, 3. J. de Theye. KAARTING - Het eindklas sement van de Verenigde Kaarters ziet er als volgt uit: 1. Alb. Apers (kampioen), 2. Et. de Kind, 3. J. Vermeersen, 4. L. Timmermans, 5. Rog. Sturm. BINGO - Aan de bingo van KHV te Nieuw-Namen deden 35 personen mee. De win naars waren: le ronde: Cl. de Winckel en N. Hiele, 2e ronde: Cl. de Winckel en W. van Poorten, 3e ronde: G. Nijs en Cl. de Winckel, 4e ronde: C. de Beletter en F. Thieleman, 5e ronde: W. van Poorten en J. van Overloop. GAAIBOLLING - In zaal Hof ter Nesse werd een gaaibol- ling gehouden waaraan 36 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: D. Rossel, Bent huizen; rechter zijvogel: J. der Weduwe, J. Bouchaut en L. Remijn, allen Klooster zande en A. de Putter, Osse nisse; linker zij vogels: me vrouw Rademakers-Warren, Ossenisse; mevrouw Bou- chaut-Sponselee en J. van Huiten, beiden Klooster zande; grootste aantal (7): A. de Waal-Ivens, Ossenisse. GAAIBOLLING - Op cam ping Mussenest werd een gaaibolling gehouden waar aan 43 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: J. de Kort; linker zijvogel: J. Rijk, beiden Ossenisse; rechter zij- vogel A. Schellekens; groot ste aantal (8): Ph. Thijs. HANDWERKEN - De Katho lieke Bond voor Ouderen houdt zaterdag 7 mei een handwerktentoonstelling in gemeenschapscentrum De Warande. De handwerkclub laat zien wat in de laatste pe riode door de leden gemaakt werd en biedt de artikelen te koop aan. De opbrengst is- voor de aankoop van nieuwe handwerkmaterialen. De zaal gaat om 13.30 uur open en de tenstoontstelling duurt tot ongeveer 17.00 uur. V GAAIBOLLING - In zaal De Kroon werd een gaaibolling gehouden waaraan 19 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: F. Aarts; linker zijvo gel: G. Freyser; rechter zijvo gel: P. Sponselee; grootste aantal (8): L. Mannaert, allen Terhole. i GAAIBOLLING - In zaal Rue du Nord werd een gaai bolling gehouden waaraan 35 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: A. van Geersdae- le, Noordstraat; linker zijvo gel; H. van Rijt, Kloosterzan de; rechter zijvogel; S. de Kort St.-Niklaas; grootste aantal (9): B. Neve, Klooster zande. (ADVERTENTIE) Autobedrijf Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 A

de Stem | 1988 | | pagina 15