ïkening i direkt !UM B.V. Axel definitief veilig ME'ers en bestuurders als publiek Bosz voor vier jaar naar Toulon m\ AC MILAN KAN ITALIAANSE TITEL BUNA NIET MEER ONTGAAN LATER. Itkantoor! VAST 6.8% TOT 125% ->/ MAANDAG 2 MEI 1988 en de afrekenin- spaarpot en de i werkelijkheid zien. lich door de loket- ren over beide ar ook de folders in hypotheken) ;htmacht extra Kruis de gewens- ndiensttreding en g aan, vul de rest ;n stuur de bon n adres, dan ont- die je nodig hebt :eren. NAPELS - Aan de voet van de slapende Vesu vius, onder een warme mediterrane zon en voor het oog van 82824 hartstochtelijk meele vende Napolitanen heeft AC Milan gister middag zijn pretenties nadrukkelijk waarge maakt. Ingespeeld Napoli AC Milan door Chris van Nijnatten Sterk NA FORSE 4-0-ZEGE TEGEN ZWAK MOERSE BOYS Diep dal Fraaie lob Van Marle wil wijziging reglement DE STFM Nederlands voetbal in Napels Ion 01608-12009 30 uur, zat. 09.00-14.00 uur) I een functie als KW-onderofficier bij tbasis Gilze Rijen/Eindhoven. man/vrouw datum: in 1988. lop aan: Iziening, HAAG. I Door met 2-3 AS Napoli te verslaan, hebben Gullit en consorten het volk van Diego Maradona in rouw gedompeld. Maar in Mi laan was het zondagavond feest. De scudetto, het kampioensschild van de Serie A, kan de Milanista voor het eerst sedert negen jaar nauwelijks nog ont gaan. Twee treffers van Pietropaolo Virdis, een in de tweede helft magistrale Ruud Gullit en een meer dan fraaie knal van in valler Marco van Basten beze gelden het lot van de heersende kampioen. Met op Nederlandse leest ge- i schoeid swingend aanvallend, maar doeltreffend voetbal Ie Milan het brullende Na- het zwijgen op. De spor tieve thuissupporters, die hun stadion Sao Paolo urenlang met gigantische vlaggen en spandoeken hemelsblauw kleurden, hadden zelfs een massaal applaus over voor het on-Italiaanse spel van de Mila- nezen „Hiermee verdienen we de titel", analyseerde Van Basten het resultaat na afloop. „Milan heeft Napoli nu twee keer ver slagen Dat zegt wel wat". De glunderende spits, die evenals drie weken geleden tegen Em- poli inviel en meteen scoorde, had met zijn stelling alle gelijk van de plaatselijke vismarkt Milan heeft een goed op elkaar ingespeeld team. Alleen doel man Galli en middenvelder Donadoni (na rust gewisseld voor Van Basten) vielen uit de toon in Napels. Met regisseur Franco Baresi in de defensie, de onvermoeibare waterdrager Colombo op het middenveld en de offensieve driehoek Gullit- Van Basten-Virdis voorin, heeft Milan een voor Italiaanse begrippen fantastische ploeg. „En we willen altijd winnen, hè", stipte Gullit een belangrijk detail aaa „Dat is in Italië niet gewoon, daarom vallen er nor maal ook zo weinig doelpunten hier. Ook als we gelijk staan, zoals vandaag na rust, dan nog gaan we door. Bij een kleine Ruud Gullit (geheel links) is Diego Maradona te snel af. stuk van Milan niet geheel ver klaard. De ploeg is in technisch en taktisch opzicht een eind op streek, terwijl Napoli drijft op wonderkind Maradona, de kunsten van de Braziliaanse sluipschutter Careca en de op zijn retour verkerende Bagni. Mevrouw Claudia Marado na, met geheel in Napoli-outfit gestoken dochtertje Dalma Ne- rea, zat nog maar nauwelijks op haar stoel, of het werd dui delijk dat de ploeg van man lief het nakijken had. Dat Na poli soms gevaarlijk leek en Milan nu en dan de controle over de wedstrijd verloor, lag aan enkele opdrachten van Mi lan-trainer Sacchi. Zo moest Gullit bijvoorbeeld nadrukkelijk naast Virdis in de spits blijven lopen. Daar werd hij geschaduwd door Bigliardi, waardoor hij minder vaak aanspeelbaar was. Na een bik kelharde opening trok Milan het spel naar zich toe. De goal van Virdis viel dan ook geheel terecht. De grijze spits zag een knal van Evani in de Napoli- taanse muur voor zijn voeten caramboleren en plaatste be heerst raak. Een afstandsschot van rechtsback Tassoti bete kende bijna 0-2, maar doelman Garella stopte die poging. Een weergaloze vrije trap van - wie anders - Maradona bracht Na poli in blessuretijd in vervoe ring. Op de rand van het 16- metergebied boog de Argentijn een vrije trap precies in de kruising van het Milanese doel. Minzaam stapte 'de zoon van Napels', zoals hij hier genoemd wordt, op keeper Galli af en aaide hem over zijn bol. „Hier foto ap voorsprong drukken we ook door, vandaar dat het nog 1-3 werd". Napoli-Milan had alles in zich voor een heerlijke partij voetbal. Na zo'n titanenduel is het volstrekt begrijpelijk waarom Calcio zo immens po pulair is in Italië. Zelfs paus Johannes Paulus II stelde er gisteren, zo meldde de Gazetta, zijn wekelijkse audiëntie voor uit. 11 Papa wilde niets missen van de botsing waar alle Italia nen al een week met elkaar over in discussie waren. Milan voelde zich vooraf al sterk, en dat kwam niet alleen omdat twee vooruitgereisde medewerkers er op zaterdag al in de keuken van het spelers hotel op toezagen, dat het voed sel van de rood-zwarte vedet ten gevrijwaard bleef van ille gale laxerende middelen. „Wij zijn nu een tiidie in de achtervolging, terwijl Napoli steeds op kop stond. Dat voet balde voor onze ploeg een stuk gemakkelijker en geeft ver trouwen", oordeelde Gullit. Toch is daarmee het huzaren- Ruud Gullit (rechts) geeft Marco van Basten een schou derklopje, nadat zijn ploeggenoot het derde doelpunt van AC Milan heeft gemaakt. - fotoap tegen kon jij ook niets uitrich ten", moet de Zuid-Amerikaan volkomen terecht gedacht heb ben. „Na rust gingen we spelen zoals we in vrienschappelijke wedstrijden geoefend hebben", lichtte Gullit, omstuwd door talloze journalisten, in het Ne derlands toe. „Achter twee spitsen, Marco en Virdis, voet bal ik heerlijk. Ik krijg dan va ker de bal omdat er meer ruimte is. Op die manier kun nen we lekker ver van de eigen goal spelen, dat is de beste tak- tiek". Toch mag er niet op gerekend worden, dat Sacchi het restant van de competitie thuis tegen Juventus en uit tegen Como, gaat spelen als in de tweede helft tegen Napoli. Van Basten blijft invaller. „Ik ben trots op mijn ploeg, maar het kam pioenschap is nog niet binnen", aldus Sacchi. „Milan is aan de winnende hand, dus ga ik het basisteam niet wijzigen". „Ik kan dat begrijpen", reageerde Van Basten. „Maar volgende week is Barezi geschorst. Door wat geschuif zou ik een plaats kunnen krijgen". Het inbrengen van Van Bas ten leverde de coach, die het re volutionaire aanvallende voet bal bij Milan introduceerde, gisteren geen windeieren op. Napoli leek na rust helemaal niet meer op Milanese helft te kunnen komen. Trainer Bianci wist niet wat te doen, wilde een wissel plaatsen, maar werd door Maradona tot de orde ge roepen. Zo gaat dat bij Napoli. Juist op het moment dat de Zuid-Italianen even onder de Milanese druk (schot van Gul lit scheerde de lat) uit leken te komen, viel de beslissing. Gul lit, weggestuurd door Ancelotti, danste op rechts met de bal aan de voeten de Napolitaanse de fensie binnen en zette meteen voor. Daar stond Virdis weer eens op zijn plaats en kopte keihard 1-2 binnea Binnen zes minuten was het weer prijs. Een indrukwekkende rush van Gullit, die puur op macht iedereen voorbij liep, brak de blauwe muur open. Hij zag in een flits iets rood-zwarts voor het doel en lepelde voor. Van Basten kon zijn geluk niet op, haalde uit en joeg de bal hoog in het doel. Zelfs een kopgoal van Careca, tien minuten voor tijd, bracht Milan daarna niet meer uit zijn evenwicht. Het AC Milan van eigenaar Berlusconi heeft zich kandi daat gesteld voor de titel. En Gullit en Van Basten genieten daarvan. „Hier, juist hier, win nen en aan kop komen, daar krijgen we een kick van", be kende Gullit eerlijk. „Een sta dion vol mensen die uit hun bol gaan en dan na afloop nog ap plaus krijgen ook. Waar vind je dat nog?" In Italië dus. NAPOLI-AC MILAN 2-3 (1-1) - 37. Virdis 0-1, 45. Maradona 1-1, 70. Virdis 1-2, 78. Van Basten 1-3, 80. Careca 2-3. Scheidsrechter: Lobel- lo. Toeschouwers: 90.000 (uitver kocht). Gele kaart: Bigliardi en Renica (Napoli), Baresi (AC Milan). Napoli: Garella; Bruscolotti (Car- nevale), Ferrar, Francini en Bigliardi; Renica, De Napoli, Ca reca en Bagni (Giordano); Mara dona en Romano. AC Milan: G. Galli; Tassotti, Co lombo, F. Galli en Maldini; Baresi, Donadoni (Van Basten) en Ance lotti; Gullit, Virdis (Massaro) en Evani. Uitslagen: Ascoli-Avellino 2-0, Co mo-Pescara 2-1, Empoli-Verona 1- 0, Inter-Sampdoria 3-1, Juventus- Torino 2-1, Napoli-AC Milan 2-3, Pisa-Cesena 1-0, Roma-Fiorentina 2-1. Stand: AC Milan 28-43, Napoli 28- 42, AS Roma 28-36, Sampdoria 28- 34, Juventus 28-30, Inter 28-30, To rino 28-29, Verona 28-25, Fioren- tina 28-24, Cesena 28-24, Pescara 28-23, Ascoli 28-22, Como 28-22, Pisa 28-21, Avellino 28-20, Empoli 28-18. Door Peter Snelders AXEL - Axel is veilig. Na de ruime 4-0-zege tegen me de-degradatiekandidaat Moerse Boys is de kloof met die ploeg opgelopen naar vijf punten en kan Axel niets meer gebeuren. De thuisploeg heeft weinig problemen gekend afgelopen zondag. Vanaf de eerste mi nuut dicteerde Axel het duel en daar kon Moerse Boys weinig tegenover stellen. Toch koos weel-trainer Jaap Lensen, en begrijpelijk, voor een voorzich tte opstelling. „We moeten niet teveel risico's nemen. 'We Proberen wel te winnen, maar nat mag niet ten koste van slordigheden in de defensie gaan. Als we gelijk spelen s»an we er nog uitstekend voor," was zijn mening voor net begin van het duel. Na af loop was hij toch ook geschrok- Jon van het matige niveau dat Moerse Boys in dit duel demon streerde. «We hebben eigenlijk geen pro- riemen gehad. Het werd even beangstigend toen we die straf- tenop tegen kregen. En doordat net zo lang 1-0 bleef, moesten jvo toch blijven oppassen. Maar rij 2-0 zakte Moerse Boys hele maal in elkaar. Zo zwak had ik dat team toch niet verwacht. Ik denk dat het nog een paar moeilijke wedstrijden tegemoet gaat want ik schat Cluzona en SC Gastel hoger ia" Woorden die duidelijk weerge ven in wat voor een diep dal de Zundertse formatie zit. Geen enkele maal in dit duel kon die ploeg een vuist maken en moest lijdzaam toezien hoe het naar een kansloze nederlaag ge speeld werd. Toen na dertien minuten Mels Verhelst, na goed voorbereidend werk van Fonny Verstraeten, met een kopbal 1- 0 scoorde, verwachtte iedereen een fel aandringend Moerse Boys dat op zoek zou gaan naar de gelijkmaker. Dat offensief bleef uit en beperkte zich tot wat spaarzame aanvallende impulsen zonder overtuigings kracht. De ploeg had er de me dewerking van Jacky Schelle- man voor nodig, die hands maakte binnen het strafschop gebied, om een serieuze kans te scheppen. Die buitenkans vanaf elf meter werd door laat ste man Jan Mertens loeihard naast geschoten en daarmee gaf hij precies aan in wat voor malaise de Brabantse ploeg zit. Ondanks dat gebrek aan over tuiging en stootkracht wist ook iedere aanwezige, van het schaars opgekomen publiek, dat die stand nog voor proble men zou kunnen zorgen. Als die in de slotfase nog het bord zou sieren, dan kon een alles- of-niets-offensief van Moerse Boys verwacht worden. Een mogelijk teruggetrokken Axel zou het dan zichzelf moeilijk kunnen maken, was de alge mene gedachte. Zover kwam het niet, omdat Axel vroegtijdig ruim afstand nam. Nadat invaller Frits Pie- ters, na een knappe Axel-aan val, in vrije positie voor doel de bal finaal miste, was het kort daarna wel raak. Een slappe kopbal van diezelfde Frits Pie- ters werd verkeerd beoordeeld door de Moerse Boys-doelman Cees Machielsen en via de lat en nog wat grabbelachtige be wegingen tot corner verwerkt. Uit die corner van Dicky de Pooter scoorde Fonny Ver straeten met een kopbal 2-0. Nu moest Moerse Boys wel risico's gaan nemen. Toen ook vielen er gaten bij het leven en kon Axel naar hartelust counteren. De kansen regen zich aaneen Spelmoment uit het degradatieduel in de derde klasse D tussen Axel en Moerse Boys. Een voorzet van Axel wordt door Moerse Boys-doelman Cees Machielsen onschadelijk gemaakt, voordat Frits Pieters (12) gevaarlijk kan worden. - fotowimkooyman en voor hetzelfde geld was de eindstand op 6-0 uitgekomen. Het bleef 'beperkt' tot 4-0. Alexander de Visser scoorde met een fraai afstandsschot een kwartier voor tijd 3-0 en Fonny Verstraeten profiteerde van een misverstand bij Moerse Boys en maakte er met een fraaie lob 4-0 van. Axel was veilig. Dat had die ploeg aan een matig presterende tegen stander te danken, maar ook aan een goede collectieve pres tatie waarin een drietal uit blinkers, Fonny Verstraeten, Dicky de Pooter en Alexander de Visser, naar voren kwamen. Moeilijkheden met supporters bij het Ajax-sta- dion bleven uit, waardoor de opgetrommelde ME'ers met de bestuurders van Ajax en Haarlem de enige toeschouwers waren. - fotoanp AMSTERDAM (ANP) - Voor een handjevol ME'ers en bestuurders hebben Ajax en FC Haar lem zondag betaald voetbal bedreven. De Am sterdamse spelers gingen in alle stilte met de overwinningspremie strijken. Haarlem werd met 3-1 verslagen in het duel, dat de tuchtcom- missie van de KNVB verboden had verklaard voor publiek en pers. Bij rust was de stand 2-0. De winst van Ajax, de vice-kampioen van de eredivisie, was volgens mededelingen van het ar bitrale trio aan de uitgang en van beide besturen in de bestuurskamer terecht. De Europese bekerhouder, die over tien dagen in Straatsburg de Europa Cup 2 verdedigt, was op alle fronten beter. Topschutter John Bosman miste vooral in de eerste helft echter veel kansen, waardoor hij op de topscorerslij st de PSV'er Kieft zag uitlopen. Kieft scoorde vier keer,. Bosman moest het met de helft doen. In de negentiende minuut kreeg de international zijn gemakkelijkste kans. Hij mocht een strafschop nemen, omdat Linger een inzet van Van 't Schip van de lijn had geslagen. Bosman, die na de Europacup-finale zijn toekomstplannen bekend maakt, benutte de kans van elf meter. Doelman Metgod protesteerde zo hevig, dat arbiter Bannet, die een uitstekende wedstrijd floot, hem geel toonde. Nog voor rust werd het door de Zweed Larsson, uit een scrimmage na een voorzet van aanvoerder Van 't Schip, 2-0. Ruim na de pauze werd het 3-0 door weer Bosman, die een voorzet van Van 't Schip inkopte. Sitek benutte vier minuten later einde lijk een van de riante kansen, die Haarlem in de tweede helft kreeg. „Wij hadden gedacht er voordeel van te hebben voor een leeg stadion te spelen", ver klaarde coach Advocaat na afloop. „Maar Ajax was over alle fronten beter". AJAX-HAARLEM 3-1 (2-0) -19. Bosman 1-0 (strafschop), 38. Larsson 2-0, 71. Bosman 3-0, 75. Sitek 3-1. Scheidsrechter: Bannet. Gele kaart: Metgod (Haarlem). AJAX: Menzo; Scholten, Winter, Larsson en Verlaat; Wou ters, Van 't Schip en Mühren (46. Richard Witschge); Meijer (46. Bergkamp), Bosman en Rob Witschge. HAARLEM: Metgod; Masefield, Doesburg, Linger en Van Tour; Matthaei, Numan, Verkaik en Moniz; Van Roon en Peeper (46. Sitek). Van onze sportredactie DEN HAAG - Bonds voorzitter Van Marle van de KNVB hoeft toegezegd een regle mentswijziging te zul len voorbereiden, zo dat voortaan bij wed strijden, waarbij geen publiek wordt toegela ten, de pers wel wel kom is. Bij Ajax-Haarlem wer den geen verslaggevers geduld op last van de commissie van beroep, die autonoom werkt. Van Marle schaarde zich ach ter de Nederlandse Sport Pers en de Nederlandse Vereniging van Journa listen, die toegang ver langde. Na overleg met juridisch adviseur mr. Eric Vilé is, op strikt juri dische gronden, afgezien van een kort geding tegen de KNVB. Gezien het ma teriële standpunt van het bondsbestuur (Van Mar le) is nog getracht de toe gang tot Ajax-Haarlem mogelijk te maken voor de media, met dien ver stande dat het niet eer biedigen van de uit spraak van de Commissie van Beroep zonder gevol gen zou blijven. Alle be trokkenen echter, met uitzondering van de NSP/NVJ, wilden zich houden aan de reglemen ten van de KNVB. Het radio-programma Langs de Lijn verzorgde overigens wel flitsen van het duel. Een verslagge ver kon vanuit een hoog werker buiten het terrein de wedstrijd volgen. Van onze sportredactie TOULON - RKC-speler Peter Bosz en Toulon-manager Roland Courbis zijn gistermiddag tot overeenstemming gekomen over een vier-jarig contract van de 24-jarige voetballer bij de Zuidfranse middenmoter. De overeenkomst tussen de eerste divisie-speler, die slechts 25.000 kostte en Courbis leek op het laatste moment niet door te gaan. Toen Bosz en zijn advi seurs Peter Gerards (namens de vakbond WCS) en Bob Maaskant (Stichting Arbeids zaken) op het vliegveld van Nice landden, had Courbis net een telex van directeur Jacques Kranendonk van de Stichting Arbeidszaken ontvangen. Daarin stond dat de transfer absoluut niet kon doorgaan wanneer de Nederlander Van der Rijt zich met de affaire be moeide. Dat bleek echter niet het geval. PSV blijft kopen. De lands kampioen heeft zich nu weer versterkt met Jules Ellerman, de 22-jarige aanvaller van Sparta. De Rotterdamse speler bezet momenteel met dertien doel punten de gedeelde zesde plaats op de lijst van topsco rers. De Eindhovense eredivi sieclub contracteerde eerder Hendrie Krüzen (FC Den Bosch) en Stan Valckx (VW).

de Stem | 1988 | | pagina 11