&S EXTRA KOSTEN RECONSTRUCTIE WIELINGEN VALLEN MEE Lintjes in West-Zeeuwsch-Vlaanderen ALLE BEGIN HEEFT EEN EINDE. Boete en celstraf voor rijden zonder rijbewijs 3ron legt sluiting 'Het westen moet nu meer tamtam maken' PLAATSELIJK NIEUWS 1 aalzone I Trimloop in IJzendijke en Jansteen Oostburg wint advies in over S depittbulls PC KERKDIENSTEN MARKTEN SCHIETINGEN RAADSLID T. DE BLOK: VVD bijeen in Breskens 'EM VAN ZEELAND 4 ZATERDAG 30 APRIL 1988 T20 OOSTBURG - De recon structie van boulevard De Wielingen in Cadzand-Bad is in zijn totaliteit binnen de financiële perken gebleven, maar kost de gemeente Oostburg toch 176.000 meer dan voorzien. Feestprogramma rondom jubileum van een uitbater Aardenburg Eerste frambozen op de veiling ideren worden verwacht afé Tobbetje voor een a tie. ERDENKING erdag 4 mei vindt bij het ment in de Paulinapol- |e jaarlijkse dodenher- ng plaats. Men vertrekt de markt om 19.30 uur, Icht uur houdt men twee ten stilte, waarna men gelegenheid krijgt om nen te leggen. rtTING - Zaterdag 30 houdt de stichting Wei- voor Ouderen een kaar- |Die begint om 13.30 uur refpunt. 1 %- Jonkheijm, Westdorpe. medaille in zilver. Vijf aar lid van een muziek- 'schap. Eerst van harmo- ünt-Cecilia in Klooster- e en sinds 1955 spelend jan fanfare 'Eikels wor- Boomen'. FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Boulevard Cadzand duurder Van onze verslaggever Dat is de uitkomst van het korte overzicht dat gisteren in de com missie gemeentefinanciën werd besproken. Het resultaat kan het best worden gekarakteriseerd als 'meevallende tegenvaller'. Aan het eind van 1967 was de ge meenteraad er op voorbereid dat de raming van een kleine drie miljoen 'met vele tonnen' zou worden over schreden. Dat blijkt nu mee te vallen, al zit het soms de commissieleden nog steeds niet lekker. Met name viel men over de toezeg- gingskostea Die waren niet alleen twee keer zo hoog als ge raamd-ƒ160.000 in plaats van 80.000-maar bleken bovendien niet in aanmerking te komen voor een rijkssubsidie van 75 procent „Inderdaad we hebben een fout ge maakt", gaf wethouder J. Thomaes toe. „Bij dergelijke grote werken kom je wel eens voor verrassingen te staan. We gingen ervan uit dat het subsidiabel was, maar dat bleek niet zo te zijn". Commissielid L. de Ceulenaere- Faes (CDA) nam het voor de wethou der op. „Je kunt pas conclusies trek ken als alles op een rijtje staat. Ge zien de omvang van het werk denk ik dat het redelijk goed is gegaan". Naast de tegenvallende toezeg- gingskosten en de hogere pest on voorzien vielen de voorbereidende kosten en de kosten van het kunst werk aan de boulevard enkele tien duizenden gulden mee. De commissie ging er voorts mee akkoord om een extra krediet van ruim 200.000 uit te trekken ten be hoeve van de bodemsanering van een stuk grond aan de Zinniastraat te Breskens. Die grond, waar vroeger het transportbedrijf Roest was geves tigd, moest worden afgegraven we gens zware verontreiniging met po- lyaromatische koolwaterstoffen. De commissie kan zich eveneens vinden in een voorstel om f 20.000 uit te trekken in de vorm van subsidie aan de Hervormde Gemeente in Bres kens. Die had daarom gevraagd om een noodzakelijke verbouwing aan 'de Uitkomst' mee te kunnen bekosti gen. Van onze correspondente MIDDELBURG - De 33-jarige JT. uit Sluiskil werd op 25 april in Terneuzen door de politie aangehouden en toen bleek voor de zoveelste keer dat hij zonder rijbewijs reed, en dat zijn auto bovendien opnieuw niet verzekerd was. Vitte, Spui (Terneuzen). edaille in zilver. Sinds rrichting in 1948 onaf ken lid van de voetbal-. iging Spui. FOTO W1M KOOYMAN T. had schoon genoeg van de steeds weerkerende procedure van proces-verbaal, gang naar de rechtzaal en de daarop vol gende straffen en hij verzette ach dan ook hevig tegen zijn aanhouding. En dit leverde nog eens een extra feit op, waar voor hij dinsdag inderdaad op nieuw voor de politierechter in Middelburg stond. Voor het rijden zonder rijbe- yfijs kreeg hij dit keer twee weken hechtenis opgelegd, het onverzekerd rijden leverde een boete op van 400 plus een rij ontzegging van vier maanden, terwijl zijn verzet tegen de po litie 'goed' was voor een boete van 150. Ook de 23-jarige Middelbur ger LL. had zich (op 25 augus tus) verzet tegen zijn aanhou- van de Calseijde-van en, Sas van Gent. Ere- aille in zilver. Sinds de chting in 1948 lid van de niging Nederlandse Ka- ieke Vrouwen (VNKV), ling Sas van Gent. fotowimkooymrn r kan duren, er niet gemak- jker op. Docenten zullen in onzekere situatie die nu ik staan zeker gaan sollicite- en dan schrijdt de leegloop er voort. De minister zegt de school geen sociale func-' in het dorp heeft; slechts tien van de vijftig kinderen oeken De Bron. Volgens i Dixhoorn is de komst van deren het belangrijkste ar- nent dat de school open kan (den. „En we kunnen de kin- en er nu eenmaal niet met haren bijslepen", zegt ze. ilgend jaar hebben we zicht meer kinderen, maar dan is te laat". Van onze correspondent TERNEUZEN - Morgen, za terdag 30 april houden de voetbalvereniging IJzen dijke en het oranjecomité van St. Jansteen een aantal trimlopen. Dit beide keren in samenwer king met SV Aloy. In St. Jan steen is men te gast in de kan tine van de voetbalvereniging Steen, waar kan worden inge schreven van 09.00 uur voor de astanden 3100 en 8730 meter. De 3100 meter gaat om 10.00 uur van start en de langste afstand start om 11.00 uur. In IJzen dijke staat de traditionele azijnloop op het programma. Hier staan de afstanden 2500, 5400, 8300 en de tien Engelse mijl op het programma. Al deze afstanden gaan om 15.00 uur van start op het voetbalveld. Er kan worden ingeschreven vanaf 14.00 uur in de kantine van W IJzendijke. Van onze verslaggever OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat advies in winnen bij de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) omtrent pittbull- terriërs. Op verzoek van J. Wielakker PvdA) zegde wethouder J. Thomaes dit gisteren toe. Wie- tekker had eerder in maart het Probleem van de als agressief bekend staande pittbulls aan- Sekaard. Hij vroeg zich toen af °f de Algemene Politieverorde ning moest worden aangepast. B en W hebben inmiddels la ten weten 'vooralsnog' geen maatregelen te zullen nemen. Bat antwoord bevredigde Wie der niet. „Er hebben in den lande flink wat ongevallen met Prttbulis plaatsgevonden. We jjioeten niet afwachten tot ook hier wat gebeurt", zei hij tij - dens de gisteren gehouden ver- ïadering van de commissie ge- ■"oentefinanciën. Hij deed de suggestie om advies te vragen te) de VNG, zoals dat al veel ®dere Nederlandse gemeenten bobben gedaan. De overige commissieleden waren het met ot PvdA'er eens. ding. L. was het niet eens met het feit dat een vriend van hem door de politie, op verzoek van de eigenaar, uit een café was gezet. Hij bemoeide zich met de zaak en moest eveneens mee naar het politiebureau. „En omdat ik het daar absoluut niet mee eens was werd ik door vier man de politieauto ingesleurd en kreeg ik bovendien een knal op mijn gezicht", aldus een ver ontwaardigde L. Hij kreeg een boete opgelegd van 150. De twintig-jarige Middel burger ES. werd op 1 decem ber in een drukke winkelstraat door de politie gemaand 'door te lopen' nadat een groep van vijftien jongeren zich ten op zichte van andere wandelaars hinderlijk had gedragen. S. vond dit 'allemaal maar onzin' en weigerde gehoor te geven aan het bevel. Hij werd zelfs zo kwaad dat hij woest om zich heen begon te slaan, waarna hij in de handboeien werd gesla gen. Op haar beurt werd dit S.'s achttien-jarige vriendin J.B. teveel en razend trok ze de po litiemannen aan hun kleren om haar vriend te bevrijden. Haar protest zette ze bovendien kracht bij door een van de or dehandhavers tegen het ach terwerk te trappen. Voor de po litierechter kreeg het tweetal boetes opgelegd van respectie velijk 200 en 150. De twintig-jarige M. van de B. uit Hulst tenslotte had op 7 juni in zijn woonplaats uit een auto een paspoort en autopa pieren gestolen, die hij later aan de eigenaar wilde 'terug verkopen'. De eigenaar ging hier niet op in en deed aangifte bij de politie. Later werden de papieren in een rioolput terug gevonden. Officier van Justitie noemde dit een 'rotgeinlje' en, omdat Van de B. op 4 maart ook nog een leren jas gestolen had uit de garderobe van een café, werd hij veroordeeld tot drie weken voorwaardelijk met daarnaast een boete van 100. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Uit bater A. van Damme van Disco Love in Klooster- zande is dit jaar 25 jaar ac tief In de horecawereld. Ter gelegenheid is een uitge breid feestprogramma op touw gezet. Dat begint dinsdag 3 mei met een middag voor bewoners van DeSterre. De bovenbouw van de lagere schooljeugd uit Hontenisse wordt woensdag 11 mei in Disco Love verwacht voor een playback-middag. Diezelfde avond is er van 19.00 tot 23.00 uur een disco-avond voor de jeugd van twaalf tot en met veertien jaar. Op vrijdag 20 mei start vanaf 21.00 uur een 'old timers avond' voor stappers uit de ja ren 1963 tot 1980, met een optre den van de groep de Sheiks. Heel andere koek wordt het woensdag- en donderdagmid dag 25 en 26 mei. Dan worden de bejaarden uit Hontenisse in Disco Love verwacht Donderdagavond 26 mei speelt het orkest Nico Sylvester op een feestavond voor de buurtbewoners en de eigen verenigingen. Een dag later vindt de voorronde plaats van de eerste Miss Dico Love-ver- kiezing, met als presentatot Pierre Eijsackers. Het jubi leumfeest wordt op vrijdag 2 juni besloten met de 'Nacht van disco Love'. Ondermeer met een gastoptreden van disc-joc- key Chiel van Praag. A. Lauret, Breskens. Ere medaille in zilver. Veertig jaar in dienst bij de Coöpe ratieve Transportonderne- mingsbond. Ruim twintig jaar bestuurslid van de winkelvereniging Bres kens, lid van de Breskense kerkeraad van 1966 tot 1984, twaalf jaar lid van de Zeeuws- Vlaamse Kamer van Koophandel, oud-be stuurslid van de provin ciale VW en elf jaar lid van de Oostburgse commis sie voor midden-en klein bedrijf. - FOTO'SOESTEM COR J.OEBOER H. van Iwaarden, Aardenburg. Ere-medaille in zilver. Veel verdiensten voor de gemeenschap. Was gemeenteraadslid in de periode 1970-1974, sinds 1957 bestuurslid van het handbooggilde Sint Sebastiaan uit Aardenburg, als bestuurslid nauw betrokken bij de plaatselijke Nederlands Hervormde Kerkgemeenschap. Vanaf 1978 bestuurslid van bejaardenhuis Coensdike, twintig jaar bestuurder van het Juliana-ziekenhuis in Terneuzen. Hoofdingeland van het waterschap 't Vrije van Sluis en jarenlang betrokken bij de akkerbouwstudieclub G. de Regt, Breskens. Ere-medaille in zilver. 40 Jaar in dienst bij Cebeoo- Zuidwest, sinds 1979 als rayön-hoofd. In die hoedanigheid nauw betrokken geweest bij de stichting Havenbelangen Breskens. Verder kreeg ook L. Jansen uit Breskens een ere-medaille in goud. Hij is oud-inspecteur bij het 1B lissingen. A. Goossens, Aardenburg. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ruim 35 jaar werkzaam in het basis- en middelbaar onderwijs, laatstelijk als conrector Verbonden aan de scholengemeenschap t Zwin in Oostburg. Secretaris van het Bach- Comité. Jarenlang betrokken bij de plaatselijke afdelingen van het Wit-Gele Kruis en EHBO. Lid van de provinciale onderwijsraad en de Diocesane schoolraad Breda. Lid kerkkoor en bestuurslid van Zeeuws Instituut voor Geestelijke Gezondheid. Vanaf 1985 regioleider van het pastoraal overleg in West- Zeeuwsch- Vlaanderen. D. Commelin, Aardenburg. Ere-medaille in zilver. Veertig jaar bij de Stoomtrammaatschappij Breskens-Maldegem, nu onderdeel van Streekvervoersmaatschapp ij Zuidwest-Nederland. Klom op van leerling- monteur tot controleur. Verder sinds 1965 nauw betrokken bij het wel en wee van de Nederlands Hervormde kerkgemeente in Aardenburg. (lid van de commissie van beheer; lid van de commissie van notabelen; kerkvoogd). Verder drie jaar van EHBO- Mevrouw C. Kempe-van Strien uit Aardenburg. Ere-medaille in goud. Jarenlang als leidster, bestuurslid en districtscommissaris betrokken geweest bij het jeugd- en jongerenwerk in de regio. Ruim vijftien jaar lid van de kerkeraad van de Nederlands Hervormde Kerk in Aardenburg, de laatste vijf jaar als scriba. Lid van de we Izij nscommissie, lid van cómitt kinderkerstfeest en bestuurslid gemeentelijke jeugdraad. bestuurslid plaatselijke afdeling. (ADVERTENTIE) Alle kranten staan dagelijks boordevol Want nieuws maakt weer méér nieuws. JE HAD7 KUNNEN LEZEN IN nieuws.Nationaaleninternationaal.Maar,en En dat kan wel eens belangrijker zijn: het TYIjI Qjl 11 dat is het grote verschil, in uw Regionale raakt u immers persoonlijk. SN Dagblad kunt u óók lezen wat de gevolgen U hoeft alleen maar even te bellen en zijn voor uw eigen stad, streek of plaats. ook dèt nieuws komt dagelijks bij u in debus. DE KRANT VOOR it EIGEN STUK VftN NEDERtflND DODENHERDENKING - Zo wel in Aardenburg als in Eede worden 4 mei de doden van 1940-1945 herdacht. De herdenking in Eede is maan dag 4 mei om 11.00 uur en vindt plaats bij het monu ment voor burgerslachtoffers. In Aardenburg begint om 19.30 uur de herdenkingsbij eenkomst in de RK kerk. Daarna vertrekt het gezel schap naar de algemene be graafplaats en wordt de her denking gehouden bij de gra ven van de gesneuvelde geal lieerden. Na het leggen van bloemen door burgemeester E. Jongmans en leerlingen van de openbare basisschool 'Op Dreef', keert het gezel schap in stilte terug naar de Markt. Daar wordt tijdens het spelen van het Wilhelmus door de Koninklijke Muziek- sociëteit Aardenburgsche Fanfaren de nationale driekleur gehesen. saterdag 30 april zevendedags adventisten Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. G. Mandemaker. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u ds. J. Reith. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. J. Reith. zondag 1 mei hervormde kerkdiensten Aardenburg: 10 u. dienst te St Kruis. Axel: 10 u. ds. J. Maasland. 19 u. ds. E.v.d. Weide en ds. J. Maas land. Biervliet: 9.30 u. ds. Hiensch. Breskens: 9.30 u. ds. R. Nummer dor. Cadzand: dienst te Retranche- ment. Groede: 9.30 u. ds. P. de Vries. Hoek: 10 u. dhr. de Best Hontenisse: 10.30 u. ds. B.v.d. Wel. Hulst: 9 u. ds. B.v.d. Wel. Nieuwvliet: 9.30 a ds. v.d. Hoek en dhr. v. Es. Oostburg: 10 u. ds. P. Feenstra. Philippine: ds. I. Lode wijk. Retranchement: 11 a dhr. de Mey-Mecima. Sas van Gent: dienst in Philippi ne. Schoondijke: 11 u. ds. P. de Vries. St. Anna: dienst te Sluis. Sluis: 9.30 u. dhr. de Mey-Meci- ma. Sluiskil: dienst in Philippine. St. Kruis: 10 u. ds. H. Valk. Terneuzen (Grote Kerk): 10 u. ds. C. Hoogendoorn. (Goede Herder kerk): 10 u. ds. J. Juijens. 19 u. ds. C. Hoogendoorn. (Opstandings- kerk): 10 u. ds. C. de Rooij. Waterlandkerkje: 11 u. ds. R. Nummerdor. IJzendijke: 11 u. ds. Hiensch. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: 11 a ds.v.d. Hoek en dhr. v. Es. gereformeerde kerkdiensten Axel: 10 u. ds. E.v.d. Weide. 19 u. ds. J. Maasland (dienst in NH Kerk). Hoek: 10 en 15 u. dienst Terneuzen (Noordstraatkerk): 10 a ds. J. Hoogendoorn. (Opstan- dingskerk): 10 a ds. C. de Rooij. 17 u. ds. J. Jurjens. (Goede Her derkerk) :10 u. ds. J. Juijens. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. H.v. Beers, Sprang Capelle. Aardenburg: 9.30 u. ds. M. Lorier. Breskens: 9.30 u. kand. mevr. M. Taalman-de Ruiter. 17 u. ds. P. de Vries. Oostburg: 11 a ds. M. Lorier. Schoondijke: 9.30 a kand. W. Jansen. 14.30 u. dhr. J.v.d. Putte, Vlissingen. gereformeerde kerken (vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 u. ds. G. de Kimpe. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Me- we. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. A. Kruizinga. christelijk - gereformeerde kerk Zaamslag: 10 en 15 u. ds.P. den Hartog te Veenendaal. evangelische gemeente Terneuzen (de Kandelaar): 10 u. dhr. Zwaanswij k. doopsgezinde gemeente Aardenburg: 10.30 u. dhr. T. Postma. pinkstergemeente Terneuzen (Nieuwstr.): 10.30 u. br. Oudeman. nieuw-apostolische Terneuzen/Hoek (Molendijk 8, Hoek)zond. 9.30 u. dienst. Goes (Turfkade 1): Elke 2e en 4e zondag 9.30 u. dienst Vlissingen (A. de Westerbaan 20, W-Souburg) - zond. 9.30 en 16 u. woensd. 20 u. dienst leger des heils Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 u. heiligingsdienst. 17 u. dienst vrije evangelische gemeente Breskens: 9 u. ds. Paksy. Cadzand: 9 u. dhr. Jaeger. Nieuwvliet: 10.30 u. ds. Paksy. Retranchement: 10.30 a dhr. Jae ger. :J?)Urr: ïii- KAPELLE, 29 mei - Sla glas: kil, 8 35-37. Bloemkool glas: kil 06 260, ob 200. Bloemkool natuur: kil 02 300, 04 310, 06 210-290, 08 140- 210, kl 10 70-100, 12 40-70, k]2 06 170-270, 08 120-170, 10 80,12 40-00, kl3 04180,06 90,08 8010 40. Breek- peen: k!2 MI 27. Bospeen glas: kil 230-260. Rabarber: kil 56-66, Ra dijs bos: kil 46-50, MI 59, kl2 FN 51- GR 32. Spitskool: kil A 100- 130. Witlof: k!2 A 284-302, B 50-64. Prei: kl2 A 75-88. Uien kg: kl2 MI 1-25. Bosuitjes: kil 38-42. Peulen: kil 1530-1550. Late aardappelen: kil BO 12, MI 9-20. Totaal aantal colli 2165. Aardbeien glas ds a 150 gr: kil A131. Gorella glas ds a 150 gr: kil A127-134. Frambozen glas doos X 150 gr: kil 320-330. AMSTERDAM, 29 april - Aard- appeitermijnmarkt: In Bintje 50 mm, oogst 1987, werden 59 con tracten verhandeld voor levering mei tegen 16,50 tot 17,80 per 100 kg en 20 contracten voor levering juni tegen ƒ18,50 tot 18,20. De stemming was nauwelijks prijs houdend. In Bintje 50 mm, oogst 1988, werden 77 contracten ver handeld voor leverig april bij een prijs van ƒ30,70 tot ƒ31,40. De stemming was goed prijshou dend. 's-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, bejaardenschieting met 19 personen. Eerste hoge vo gel: J. Remijnse, Zorgvlied; tweede hoge vogel: J. Bos, Sora- nus 2, eerste zijvogel: P. Maat, Zorgvlied; tweede zijvogel: J. Rijk, Concordia; derde zijvogel: J. Remijnse, Zorgvlied; vierde zijvogel: I. Helmstrijd, Juliana; grootste aantal (6): P. Verheijke, Zorgvlied. Volgende schieting 10 Van onze verslaggever OOSTBURG - West-Zeeuws-Vlaanderen moet nu meer tamtam maken om de WOV aan zijn kant te krijgen. An ders is het bij voorbaat kansloos. Dat vindt tenminste het Oostburgse D&T-raadslid T. de Blok. op de open grenzen in 1992, met name Rotterdam belang kan hebben bij een westelijk tracé. „Laten zij er meer werk van maken, en wij onze stem mee laten klinken!". Wethouder Thomases vond al dat kabaal niet zo nodig. „We hebben ons als West-Zeeuws- Vlaamse gemeente vorig jaar duidelijk uitgesproken. We moeten niet aan de gang blij ven, we hebben vaak genoeg aan de bel getrokken". De Blok bleef bij haar standpunt en verklaarde zich voorstander van een bundeling van krach ten -met Rotterdam- om de WOV westelijk te krijgen. „Ik zie en hoor heel veel over de WOV uit het oostelijk deel. Dan heb ik het hier te stil. We moe ten met veel kabaal onze wen sen kenbaar maken", aldus De Blok gisteren tijdens de verga dering van de commissie ge meentefinanciën. Ze wees er op dat met het oog BRESKENS - De WD-afde- ling West-Zeeuwsch-Vlaande ren houdt dinsdagavond 3 mei een algemene vergadering in Het Wapen van Breskens, aan vang 20.00 uur. In het huishoudelijk deel van de vergaderingen moeten en kele bestuursleden her- en ge kozen worden. Voorzitter P. Risseeuw is herkiesbaar. Niet herkiesbaar zijn F. Kareis en de tussentijds aftredende J. Maat. Na de pauze is het woord aan Tweede-Kamerlid A. te Veld huis die spreekt over 'land bouw, milieu en visserij KAPELLE - Vrijdag 29 april zijn de eerste frambozen van het nieuwe seizoen aangevoerd. Het betrof een partij glas frambozen van teler J. Zuid- weg uit Yerseke. De 32 doosjes van 150 gram werden verkocht voor ƒ3,20 tot ƒ3,30 per doosje. De kopers van deze partij wa ren L. Korstanje en J.L. Trimpe beiden uit Goes.

de Stem | 1988 | | pagina 23