SE S 38.50 krant seen gvlieger GS en stuurgroep kraken Van Eeden Duitse mijnenvegers naar Walsoorden GENHEID POLITIERAPPORT Zeeland: maar vier specialisten minder MOES ER-BOUVAIN RESTAURANTHOUDER HULST VRAAGT OM MAATREGELEN Koninklijke onderscheidingen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Feestelijke start jubileum brandweer tout) DE STEM Eis vier maanden tegen Hulstenaar Toch ƒ1000 voor Axels Oldtimer- festival PLAATSELIJK NIEUWS Oranjefeest in Heikant Alg De Keukenhof en bollenvelden EN- BUIKBANDEN - SEN - ORTHOPEDISCHE KBANDEN-STEUNZOLEN EN - BORSTPROTHESEN ISLEVERANCIER T SCHAAP" RT SCHAAP" DE STEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 30 APRIL 1988 GEEN REËEL ALTERNATIEF VOOR WO V-PLANNEN HULST - Het Hulster gemeenschapscentrum Den Dullaert houdt zich steeds meer bezig met activiteiten die de plaatselijke horeca-onderne- mers het brood uit de mond stoten. Doelstelling Veilingen Opbrengst Weekenddienst Stem-redactie 'IN ZESTIG JAAR ZUN VEEL ZAKEN VERANDERD' BELEEFDHEIDSBEZOEK AAN BUURGEMEENTE HULST Hulst Lamswaarde Aanhouding Diefstal Granaar Fiets weg Inbraak ZIEKENHUIZEN CONTRA DEES Video-avond in jongerencen trum Kontrast Hulst te zoenen iculieren je, jubileum, receptie, rloving, overwinning, aham, openbare dank, mag best eens in de gina familieberichten, duur hoeft het niet te osten een tientje), lom 2,00. Eén grote Voor het plaatsen van et een formaat van 35 wij 14,05 toeslag. aanvraag. Bij niet- rdt 4,00 adm.kosten 'en niet geretourneerd, eef uw tekst 2 dagen *n van onze kantoren, stuurt u eveneens 2 naar Postbus 3229, ftelijke opgaven worden teerd indien naam en ook indien uw betaling houden ons het recht opgaaf van redenen te eren. chten bereiken over de udt de uitgever zich het van de opdrachtgever te geven. ngsnieuws lom op donderdag. ie Opstap: Heikant, Axel, T erneuzen, Zaamslag,1 Terhole, Hulst, Kappe-| lebrug Tel. 01140-12662 "Au™ rteren opent deuren, malwlaai.^ Inlichtingen: Oe Stem, 076-236911 ter. 01155-1783 1347 .trresrrnoï ana oeken wij in geheel geacht cliSnteel r prijsverhoging. llënten van Restaurant geopend vanaf 12.00 uur en kunt u in, o.a.: N HET BEEN 1200 gram. Met RDAPPEL IN DE SCHIL of cR WIJN 9.- zonder wijn.. 55.- 'roef ook onze: n vlees of onze 300 gram p.p. of de E LANDELIJKE GASTRONOMIE. schikking voor uw diner met familie jskaart. g en dinsdag gesloten -T aveerne-T earoom aat 24 - Boekhoute 738886 - 09-3291258467 j Philippine, in het dorp Boekhoute. iet uw reklameboodschap en land naar een kwart- niljoen klanten! T22 Van onze verslaggever MIDDELBURG - Gedepu teerde Staten (GS) en de Stuurgroep WOV kraken het plan van de Hulster ir. Van Eeden voor een Wes- terschelde Oeververbinding 0p het tracé Kruiningen- Perkpolder. Ze vinden het geen reëel alternatief', en onaanvaardbaar voor de provincie'. fie verkeersprognose is te op timistisch en de kosten en ba ten zijn te speculatief," luidt het vernietigende oordeel, dat wordt geveld na een vriende lijk woord voor het werk van Van Eeden. „Het is op zich een verdienstelijke particuliere bijdrage aan een haalbaar heidsonderzoek." GS schreven dit al begin van de maand aan minister Smit- Kroes, de stuurgroep WOV on derschreef de conclusies giste ren. Dat gebeurde op speciaal verzoek van de minister, die geen genoegen nam met de brief van GS, maar ook het oordeel van de stuurgroep wilde vernemen. Het plan Van Eeden is voor de provincie alleen al onaan vaardbaar omdat het haaks staat op het sinds 1986 gehan teerde uitgangspunt dat er een centraal gelegen WOV moet komen. Die vormt de beste ver binding tussen de twee indus triegebieden in Zeeland en maakt de beide veerverbindin- gen overbodig. Volledigheidshalve gingen GS in hun brief aan de minister ook nog inhoudelijk in op het plan. De kritiek luidt onder meer dat 'de voordelen voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen het spiegelbeeld daarvan ople veren voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen'. Verder heeft Van Eeden de groei van het ver keersaanbod veel te optimis tisch berekend, onder meer door nauwelijks rekening te houden met de nieuw aan te leggen Zoomweg en Liefkens- hoektunnel. De lagere bouwsom waar de Hulstenaar op uitkomt (rond de 500 miljoen gulden), kan ook helemaal niet. Hij is een paar posten vergeten, denkt de pro vincie. Het wordt minstens 600 miljoen. Tenslotte kan Van Eeden, in tegenstelling tot de kandidaat-bouwers TBM en EW, geen 'concreet aanbod doen, dat wordt ondersteund door aannemingsbedrijven en financiële instellingen'. Con clusie: 'dit is geen rëel alterna tief voor de plannen van TBM enEW'. 'Dullaert nekt de horeca' Van onze verslaggever Horeca-ondernemer B. Brood heeft dat geschreven in een brief aan de gemeente, waarin hij een hele rij voor beelden op somt van het oneigenlijk gebruik van het ge meenschapscentrum. Volgens Brood loopt het de spuigaten uit met verenigingen die na een toernooi of evene ment nog een etentje nuttigen, dat geheel wordt verzorgd door Den Dullaert. Als voorbeeld uit het recente verleden noemt hij een tennisploegje dat ter af sluiting van een toernooi een compleet warm en koud buffet liet aanrukkea Geheel bereid in de keuken van Den Dullaert „Het is begrijpelijk dan Den Dullaert de kosten wil druk ken", meent Brood, „maar dan moeten die activiteiten wel binnen de doelstelling blijvea Als ik me niet aan de regels hou krijg ik de politie op mijn dak. In Den Dullaert kunnen ze gewoon hun gang gaan". Als het gaat om groepen van hon derden personen kan Brood zich nog indenken dat voor een feest wordt uitgeweken naar het gemeenschapscentrum. Maar groepen van enkele tien tallen mensen kunnen prima terecht in de Hulster horeca bedrijven. „Maar er wordt niet eens geïnformeerd. Ze gaan meteen naar Den Dullaert". Brood schat dat het verlies aan inkomsten van de horeca flink in de papieren loopt. „Exacte cijfers heb ik daar na tuurlijk niet Maar ik weet wat een etentje voor bijvoorbeeld dertig mensen bij mij of de col i's kost. Dan is het snel uit te rekenen". Vorige week werd Den Dul laert ook al op de vingers getikt r de gemeente over het or ganiseren van verkopingen en veilingen. Raadslid P. Stevens (Gemeenschappelijke Belan gen) toonde zich blij dat er nu werk van gemaakt is. „Den Dullaert kan dan wel zeggen dat de gemeenschap het tekort moet betalen, maar wat denkt u van de middenstanders. Het komt er op neer dat die meebe talen aan hun eigen concurren tie". B. Martens (PvdA) meende dat enige concurrentie de mid denstand fit houdt'. „Het is uiteraard een andere zaak als het gaat om concurrentiever valsing". G. Naessens (Ge meentebelangen) stelde dat het Dullaertbestuur niets anders WGBlADJTOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 830-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie ^erneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain van Damme, Frank Deij, Conny van Gremberghe, Ronald Verstraten, Cor de °oer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen. Hulst: Eugène Verstraeten, Joep Trommelen. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, privé tel. 01150- 95839. 87-10 doet dan proberen het tekort terug te dringen. Als de ge meente zich er uitgebreid mee gaat bemoeien, zo voorspelde hij, zou dat wel eens negatief op de motivering kunnen wer ken. „Dan gaan bestuursleden zich afvragen, we kunnen net zo goed lekker bij de televisie gaan zitten en laat de gemeente het tekort maar betalen". Voor redactionele zaken, niet voor advertenties of be zorgklachten, kunt u zich dit weekeinde wenden tot Joep Trommelen 01155-4974. Zon dagmiddag 01150-17920. B.g.g. 01153-1534. Wethouder W. Kayser twij felde niet aan het actieve be stuur, maar meende dat in voor de organisatie van veilingen toch weinig tijd gaat zitten. „Als door het verbieden van die activiteiten Den Dullaert min der opbrengst heeft, dan is dat natuurlijk jammer. Maar u moet wel bedenken dat die vei lingen in strijd zijn met de doelstelling". H. Vercauteren (CDA) ver zuchtte dat het altijd moeilijk zal blijven een goede midden weg te bewandelen. A. de Booij (WD) benadrukte op zijn beurt dat het terugdringen van het tekort op zich een loffelijk streven is. Volgens hem kan dat ook gerealiseerd worden door bezuinigingen. Op een vraag van Vercaute ren kwam ook de brief van de restauranthouder nog evenfjes ter sprake. „Die brief", be toogde Kayser, „Geeft ons vooralsnog geen reden om de waarschuwende vinger op te heffen". Van onze correspondente MIDDELBURG - Tegen de 66-jarige A. de B. uit Hulst eiste officier van justitie mr. Stein vrijdag voor de rechtbank in Middelburg bij verstek een gevangenis straf van zes maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk met daar naast een boete van 25.000. De Hulsternaar werd ervan be schuldigd dat hij de staat voor bijna een ton benadeeld had, door onjuiste opgave van zijn inkomsten en vermogen in de periode '79 tot en met '84. Toen de zaak in '84 aan het rollen kwam door de grootscheepse controle van banken, gaf De B. toe dat hij als directeur van een meubelbedrijf regelmatig grote bedragen opzij had gelegd om dat hij wilde dat zijn kinderen het beter zouden hebben dan hij zelf in de beginjaren had gehad. De rente over deze bedragen had hij vervolgens met opzet niet opgegeven, evenmin als de omvang van het groeiend ver mogen, dat op een bepaald mo ment ruim een half miljoen be droeg. Met medeweten van een bankdirecteur in zijn woon plaats had De B. geld belegd onder een valse naam en ook was er sprake van een goud transactie, waarover overigens in de administratie van de be treffende bank niets terug te vinden was. Uitspraak over veertien dagea LINKS: M. Koens, Clinge. Ere-medaille in zilver. 44 Jaar in dienstbetrekking als huis houdster. 1944-1956 Bij landbouwer in Heinkenszand, 1956-1974 bij toenmalige burge meester Mes van Heinkenszand en later gedeputeerde. 1974-heden bij pastorie in Clinge, waar zij de gemeenschap op voortreffelijke wijze dient. RECHTS: J. Tieleman, Walsoorden. Ere-medaille in zilver. 32 Jaar lid van het Oranje comité. Oprichter en twintig jaar voorzitter Wandelsportvereniging Hontenisse. Orga nisator regionale wandeltochten. 25 Jaar organisator van de avondwandelvierdaagse. Actie comité-lid van de Jeugdige Speler, organisator van de collecte Jantje Beton, orga nisator jaarlijks reisje gepensioneerde PTT-ambtenaren. Tal van verdiensten voor de gemeenschap bij diverse evenementen en gebeurtenissen. - FOTO'S WIMKOOYMAN Van onze correspondent AXEL - Ter gelegenheid van het zestigjarig jubileum van de vrijwillige brand weer van Groot Axel werd gisteren een receptie aange boden in de raadszaal van het stadhuis. „In die zestig jaar zijn er uiteraard heel veel zaken die in herinnering kunnen worden geroepen", aldus burgemeester A. Hack. „Waren er vroeger de hoornblazers of luidklok, nu leven we in een tijd dat de brandweer wordt gealar meerd via de alarmcentrale door middel van piepers. Ook in de loop der jaren is de brandweertaak toegeno men. Niet alleen is de brandweerman bereid om bij branden uit te rukken, maar ook bij ongevallea En tevens heeft de brandweer een belangrijke taak bij de rampenbestrijding samen met het Rode Kruis". Hack benadrukte zijn waardering voor deze men sen die op vrijwillige basis zich beschikbaar stellen voor zijn medemens. Tot be sluit van zijn toespraak overhandigde hij een bord wat versierd is met een wa pen van de gemeente aan de plaatselijke commandanten en wenste commandant De Pooter met zijn mensen veel geluk toe en vele goede ja ren mogen er nog volgen na dit zestigjarig jubileum. Na het officiële gedeelte van de avond ging het ge zelschap naar de brand weergarage in Axel waar een expositie is ingericht die een beeld over de geschiede nis van de brandweer zal geven. Men kan er onder andere een handbrandspuit van rond de eeuwwisseling aantreffen en vanaf 30 april kan het publiek een kijkje komen nemen. Ook in de garages van beide andere kernen valt alleen op ko ninginnedag wat te bezich tigen. Van onze verslaggever AXEL - Het Oldtimerfesti val op Hemelvaartsdag, donderdag 12 mei, in Axel kan toch rekenen op een ga rantiesubsidie van de ge meente van 1000 gulden. De WD bleek tijdens de raads vergadering van afgelopen donderdag verdeeld over het subsidieverzoek van het festival, aanvankelijk 3000 gulden. P. Apers en H. Cijsouw waren bang dat er straks nog meer manifestaties aan de gemeen telijke kluisdeur kloppen om subsidie. Cijsouw pleitte er zelfs voor als het Oldtimerfes tival geld kreeg, de andere fes tiviteiten op Hemelvaartsdag ook te steunen. Apers wees erop dat een incidentele wijzi ging van het beleid fout is. Ma nifestaties met een zekere his torie als de Boekweitfeesten en de Meikermismarkt kunnen nu ook aanspraak maken op sub sidie, zei hij. Hij wilde wel ak koord gaan met de subsidie, maar dan alleen als de ge meente het terughoudende subsidiebeleid zou veranderen in een duidelijk plan van wie wel en niet in aanmerking komt. Toch was de meerderheid van de raad het erover eens dat het Oldtimerfestival voor Axel een grote promotionele waarde heeft. J. Jongepier (PvdA) sneed het onderwerp om die re den aan. „We maken wel geld vrij voor Axel Promotion, en niet hiervoor", reageerde hij op het collegevoorstel geen subsi die te gevea „En dat is vreemd". L. den Doelder (WD) voegde daaraan toe dat het evenement dit jaar een grote kans van slagen heeft. Het fi nanciële debacle van vorig jaar had volgens haar te maken met de grote lijst artiesten die een te zware last vormden. Zij kwam met het idee 1000 gulden te garanderen, terwijl Jonge pier aanvankelijk 1500 gulden voorstelde. Wethouder J. van Schaik er kende het promoionele karak ter van de zaak. Maar de finan ciële mislukking van vorig jaar was voor hem reden tegen te stribbelen: hij vond het 'moreel onverantwoord' nu te subsidië ren terwijl de financiële pro blemen nog steeds niet zijn op gelost. Hij wist wel voor elkaar te krijgen dat een amendement van Cijsouw dat subsidie aan de andere manifestaties op He melvaartsdag inhield buiten stemming bleef. Hij wilde al leen geld geven als de organi satie na afloop geld tekort komt. Van onze verslaggever HULST/WALSOORDEN - De Duitse mijnenvegers Amazone en Gazelle brengen op vrijdag 13 mei een bezoek aan de haven van Walsoordealn feite gaat het om een beleefdheidsbezoek aan Hulst, maar omdat die gemeente geen haven heeft zijn de Duitse gasten aangewezen op de faciliteiten van buurgemeente Hontenisse. Met name de bemanning van de Amazone heeft in Hulst heel wat kennissen Hulste naren en matrozen zijn elkaar regelmatig tegen het lijf gelopen bij feestelij Wieden in de zustergemeente Michelstadt Deze heeft, wat in Duitsland meer voorkomt, de mijnenveger Amazone geadopteerd. Bij evenementen in Michelstadt wordt dan ook de bemanning van het schip uitgeno digd. Vooral de leden van de Hulster blaaska pel Termenieke onderhouden goede con tacten met de zeelieden. Zo trok het gezel schap al eens naar Antwerpen, toen het marinevaartuig daar afmeerde De beide oorlogsbodems lopen vrijdag 13 mei om 14.00 uur de haven van Walsoor den binnen. Ze hebben dan net een Nato- oefening op de Atlantische oceaan achter de rug. Kapitein Dieter Schwarze biedt diezelfde avond aan een gezelschap geno digden een cocktailparty aan, aan boord van de Amazone. Daarvoor zijn onder meer de gemeentebesturen van Hulst en Hontenisse uitgenodigd. Zoals gebruikelijk als marineschepen havens binnen lopen wordt er ook een 'open schip' gehouden. Belangstellenden die eens willen zien hoe een Duitse mij nenveger er uit ziet zijn welkom op zater dag 14 mei tussen 14.00 en 16.00 uur en zon dag 15 mei tussen 13.00 en 15.00 uur. Tijdens het verblijf van de marinemen sen fungeren Termenieke en de perso neelsvereniging van de gemeente Hulst als gastheer. Zo is er op zaterdag om 19.00 uur een voetbalwedstrijd op het Hulster sport park. Een elftal van de gemeente bindt dan de strijd aan met een Duits marine- team. Zondagnamiddag krijgen de man schappen een rondleiding door het stad huis en een wandeling door Hulst. Om 17.00 uur volgt dan in de burgerzaal een officiële ontvangst. De matrozen moeten maandag 16 mei vroeg uit de veren, want dan kiezen de mijnenvegers om 6.00 uur het ruime sop. Aan boord zal zich overigens ook loco- burgemeester Weihrich van Michelstadt bevindea Burgemeester Ruhr en raads voorzitter Hartung arriveren op zondag ook in Hulst. De burgemeester heeft geko zen voor een sportieve terugreis. Dindag 17 mei peddelt hij met een groep Hulster ambtenaren op de fiets naar Michelstadt Het is hetzelfde groepje dat ook vorig jaar op het stalen ros klom. Met uitzondering van wethouder W. Kayser. Die kan sinds dien geen rijwiel meer zien. De fietsers, die vorig jaar in vijf dagen naar michel stadt reden, willen het nu proberen in drie dagen te doem GEMEENSCHAPSDIENST - In de kapel van de Blaauwe Hoeve wordt zondag 1 mei een gemeenschapsviering ge houden. Het thema is 'jij hoort er ook bij'. Aanvang 11.30 uur. In deze dienst is er speciale aandacht voor de kinderen. BRIDGE - De leden van de bridgeclub speelden de laat ste wedstrijd van de voor- j aarscompetitie. Het was een draaiende Mitchell met veer tien paren. Uitslag: 1. dames Biesbroeck-Goossens, 2. me vrouw Smulders-de heer Van Aart, 3. mevrouw Baggen-de heer Biesbroeck. OOSTBURG - Op verzoek van de rijkspolitie West- Zeeuwsch-Vlaanderen is door de gemeentepolitie Vlissingen G. L. uit Vlissingen aange houden. Dit met het vermoe delijk ontvreemden van een bromfiets. De diefstal had plaats op de veerhaven te Breskens. L. is voorlopig in gesloten op het bureau te Oostburg voor nader verhoor. SCHOONDIJKE - In de nacht van donderdag op vrijdag om 03.10 uur is een solomotor van het merk Honda gestolen. Dit gebeurde in een schuur aan de Prinses Beatrixstraat. De motor was eigendom van P. G. Vrijdagmorgen om half zeven is de motor weer terug gevonden op het dorpsplein te Sehoondijke met alle papie ren en toeters en bellen er nog aan. OOSTBURG - Op de Ring dijk Noord te Cadzand is een brisantgranaat gevonden en in Breskens op de Platteweg zijn vier beugels van mortier granaten gevonden. Over alle projectielen zal de mijnoprui- mingsdienst zich ontfermen. BRESKENS - Op het veerha venplateau is een groene fiets gestolen, eigendom van T. C. uit Sehoondijke. In de fiets staat een postcode 4507 BK 18. HULST - In de nacht van donderdag op vrijdag is inge broken in het (toekomstige) snoeker centrum aan de Steensedijk. Men nam een stereo-installatie ter waarde van 1200 gulden mee. Toegang tot het pand werd verschaft door het vernielen van een deur aan de achterzijde van het pand. Beheerder MS. uit Antwerpen deed hiervan gis teren aangifte bij de rijkspo litie te Hulst. Van onze verslaggever MIDDELBURG - Staatssecretaris D. Dees (Volksgezond heid) mag niet elf, maar slechts vier specialisten afpakken van Zeeland. Meer is niet verantwoord in een provincie die zo kleinschalig is en waar de voorzieningen zo versnipperd zijn. Dat concluderen de Zeeuwse ziekenhuizen en de ziek tekostenverzekeraars eendrachtig in het gisteren aan Ge deputeerde Staten gepresenteerde ziekenhuisplan voor Zeeland. Het plan is een reactie op de nieuwe normen die Dees on langs bekend maakte. Voor Zeeland betekenen ze dat er van de 111 specialisten maar honderd mogen overblijven. De staatssecretaris wil het budget voor de ziekenhuizen afstem men op dat aantal, waarbij het gaat het om full-time specialis ten. „Die 111 specialisten zijn er niet voor niets, ze zijn nodig. Kijk, wij willen wel meewer- Van onze correspondente HEIKANT - Het plaatse lijke feestcomité heeft in Heikant flink wat activitei ten in petto op koninginne dag. De evenementen beginnen om 13.00 uur fietsenrally. Inschrij ven aan de school. Om 13.30 urn- gaat bij Th. de Block het prijs- pieren van start en een uurtje later begint in 't Heike een bingo en prijskaarting. Bij Th. de Block begint om 19.00 uur een biljartwedstrijd en tot 19.00 kan daar ook de hele dag wor den deelgenomen aan een trits- wedstrijd. Daarna is het kampen in 't Heike. Op koninginnedag is er ook voor de duivenliefhebbers wat te verdienen. Er is een spe ciale wedvlucht belegd. Het feestcomité heeft in totaal voor zo'n 1.000 gulden aan prijzen geld in de pot. HULST - Open Jongeren Cen trum Kontrast in Hulst houdt za terdag 30 april een video-avond in het Houtenkwartier. Tijdens die avond zal er on der andere een video-op name te zien zijn van de le gendarische band The Resi dents, die met hun bizarre shows volle zalen trokken. Voorts heeft Kontrast nog enkele verrassingen in pet to. De aanvang van de avond is 21.00 uur en de en tree bedraagt een rijksdaal der. ken aan reducties, maar de ge zondheidszorg moet aanvaard baar blijven. Wij doen niet aan afbraakpolitiek," luidde het ferme uitgangspunt van de Zeeuwse ziekenhuizen. Ze voe ren een aantal argumenten aan waarom Dees voor deze pro vincie maar moet afwijken van de normen: De spreiding van de zieken huizen maakt een groter aantal specialisten nodig. „Je kunt in Zeeland nu eenmaal niet wer ken zoals in een gebied van vergelijkbare grootte, bijvoor beeld Rotterdam-zuid. Daar zit alles veel dichter op elkaar." De afstand naar top- en aca demische ziekenhuizen is gro ter. „Dat betekent dat je zelf meer doet." Zeeland telt vijftien miljoen toeristische overnachtingen. Uitgesmeerd over een heel jaar komt dat neer op 40.000 inwo ners extra. Zij zorgen vooral voor veel poliklinisch werk, en daar heeft Dees geen rekening mee gehouden. De normen zijn afgeleid van de aantallen ziekenhuisbedden, niet van de verrichtingen in poli-klinieken. En dat terwijl Zeeland relatief weinig bedden telt en er juist veel in de poli wordt gedaan. „Trouwens, we hebben al twee ziekenhuizen ingeleverd ook." In Zeeland is minder samen werking mogelijk dan in an dere gebieden. Alleen al de Westerschelde-barrière maakt sanwerking tussen Zeeuwsch- Vlaanderen en het noordelijk gebied praktisch onmogelijk. Het ziekenhuisplan houdt in dat er toch nog 4,2 'functie plaatsen' vervallen, waarvan vooral de oogheelkunde de dupe wordt. In Goes verdwijnt een zo'n specialist, Zeeuwsch- Vlaanderen en Walcheren le veren ieder een halve in. Goes moet het ook met een chirurg minder doen. Verder is het pakket voor Dees versnipperd over meerdere specialismen. Ondanks de vermindering krijgt Zeeuwsch-Vlaanderen er enkele nieuwe specialismen bij. Dat is niet te danken aan Dees, maar aan de totstandko ming van het nieuwe streekzie kenhuis in Terneuzen, waar in ieder geval een longarts en een reumatoloog aan de slag kun nen. Het ziekenhuisplan gaat nu een inspraakronde in. Eind van dit jaar wil Dees horen wat Zeeland ervan vindt. Volgens de ziekenhuizen is er geen keus: „Dit moet het plan wor den."

de Stem | 1988 | | pagina 21