E Meeste en drinkei Echtpaar Calon zestig jaar getrouwd H. Lokerse hekelt PvdA-wethouders Raad Aardenburg stelt besluit vishal Eede uit Forse boete vooi snelheidsmanial NAJAAR BEGINT AANLEG KUSTWEG BU NIEUWE SLUIS Sanering terrein Roest gaat in papieren lopen 'Vriendendienst' kost Aardenburger veel geld KORT ZEEUWS Uitgebreid prograi voor braderie in Sluis PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN BIOCHEMICUS F ANGSTVOORT DE STEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 29 APRIL 1988 OOSTBURG - In navolging van de strandophoging bij Cadzand-Bad wordt dit najaar ook tussen Nieu- wesluis bij Nieuwvliet en de veerha ven Breskens een stranddeel ver groot. GEBIED ZWAAR VERONTREINIGD VERKOOP ALCOHOL IN SUPERMARKT 'WELZUNWERK WEET NOG NIETS' Groede Oostburg Onduidelijkheid in Aardenburg over de WOV VEEL KINDERACTIVITEITEN T20 Strandophoging Nieuwvliet Van onze verslaggever Het bij het strandvak gelegen duin wordt eveneens aangevuld, zodat een aaneenge sloten duingebiedje ontstaat van zo'n achthonderd meter met een waterkerende functie. Volgens J. Boekhout, hoofd technische dienst van het waterschap 't Vrije van Sluis, is het door deze maatregel niet noodzakelijk om een delta- dijk in dit kustgedeelte aan te leggen. „Met de zandsuppletie, de versteviging van de vooroever en de uitbreiding van het duin is het achtergele gen gebied zeker goed beschermd'1. Voor het karwei dient in totaal 1,5 miljoen ku bieke meter zand te worden aangevoerd. Inmid dels heeft het schap toestemming gekregen om het werk uit te voeren. Het werk wordt rond de bouwvakvakantie aanbesteed. Dit najaar wil het schap ook beginnen met de aanleg van het ontbrekend stuk kustweg tussen Nieuwe Sluis en Breskens. Om dit karwei te kunnen klaren moeten nog wel enkele woningen onteigend worden. Boekhout verwacht dat dit zonder problemen zal verlopen. Het schap kampt nog wel met problemen in Cadzand-Bad en de Vlamingpolder, waar de del tawerken vertraging opgelopen hebben wegens enkele onteigenskwestie. „Daar zijn zes mensen die hun eigen belang hoger achten dan het alge meen belang," benadrukte Boekhout. „Dit heeft tot mogelijk tot gevolg," zo stelde hij, dat we de werken tijdens het hoogseizoen moeten door laten gaan. Noodgedwongen welis waar. Het is spijtig dat dan mensen, die wel heb ben meegewerkt, moeten lijden," aldus Boek hout. In Cadzand-Bad is nu eindelijk ook begonnen met de ophoging van het strand. Dit karwei liep deze winter vertraging op nadat een zinker let terlijk voor de kust zonk en het weer tegenzat. Medewerkers van het Van Oort Utrecht, het bedrijf dat de zandsuppletie uitvoert, zijn deze week begonnen met de aanvoer van de eerste kubieke meters zand. In totaal moet er ruim 900.000 kubieke meter worden aangevoerd. „Een voetbalveld vol en dan honderd meter hoog om even een indruk te krijgen van wat voor berg zand dat is," lichtte de deskundige van het schap toe. Het zand wordt van de zandbak 'De Sluise Hompels' gehaald per schip.Deze speciale schuit vaart per etmaal acht keer op en neer en per keer wordt er 1500 kubieke meter zand aange voerd. Over enkele weken wordt er nog een tweede schip ingezet, dat per toer 6000 kuub. ver voeren kan. „Half juni hopen we dat de strandophoging afgerond is, zodat de recreanten en Cadzandse ondernemers van overlast gevrijwaard kunnen blijven," aldus Boekhout. Na dit karwei zal het Cadzandse strand weer in de oude glorie hersteld zijn. De recreanten be schikken dan over een 45 meter breed strand bij laag water. Tot nu toe lag er slechts een vijftien meter brede strook. OOSTBURG - De sanering van het voormalige terrein van het transportbedrijf Roest in Breskens is een erg kostbare zaak geworden voor de gemeente Oostburg. Afgelopen winter werd ontdekt dat het terrein zwaar verontreinigd was met polyaromatische koolwaterstoffen (PAKS). Uit de analyse van de grondmonsters bleek dat een groot deel van de grond moest worden afgegraven. Eenmaal begonnen met het sa- neringskarwei viel de veront reiniging ernstiger uit dan aanvankelijk gedacht werd. In totaal moest 1288 ton vervuilde grond worden afgeyoerd naar de stortplaats in de Terneu- zense Koegorspolder. Het dub bele dan eerst werd aangeno men. De kosten van het sanerings project zijn dan ook opgelopen tot bijna 410.000 gulden. De ge meenteraad van Oostburg had in december 1987 twee ton voor het karwei beschikbaar ge steld. Het college vraagt de raad nu om het resterende tekort aan te vullen met een extra krediet. Getracht zal worden om een deel van de kosten te verhalen op de provincie. Het gemeentebestuur heeft een be roep gedaan op een uitkering uit het fonds 'extra provinciale middelen voor de dorpsver nieuwingen in 1988'. De financiële commissie van de gemeente Oostburg buigt zich vandaag, vrijdag over het voorstel voor het extra krediet. De bijeenkomst in het gemeen tehuis begint om 14.00 uur. OOSTBURG - Een 'vriendendienst' noemde de Aarden- burgse winkelier MC. het, alhoewel hij in eerste instantie nog had gezegd dat de alcoholische dranken in zijn maga zijn voor eigen gebruik waren. De Economische Controle dienst dacht daar op 7 mei vo rig jaar anders over. B. had geen vergunning voor de vieuxs en jenevers die hij in zijn supermarkt verkocht. Ze stonden dan wel niet in de win kel zelf, maar dat maakte niet uit, dus stond C. gisteren voor de Oostburgse kantonrechter mr. B. Meulenbroek. Die was het volledig eens met officier van justitie mr. T. Stein die stelde dat voor de verkoop van alcoholica vakkennis en terug houdendheid nodig is: „Volgens de Drank- en Horecawet mag het gewoon niet zonder ver gunning". De officier eiste 800 gulden boete, waarvan de helft voor waardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De kantonrech ter vonniste conform. Familie, vrienden en kennissen zullen hun drank nog even ergens an ders moeten betrekken. C. is bezig met een cursus die hem de vereiste papieren moeten bezorgen. AB. uit Walsoorden kon het niet erg eens worden met de rechterlijke macht. Op 14 okto ber was zij bekeurd, omdat ze op Rijksweg 61 in Oostburg een trekker met oplegger had inge haald op een moment dat dat niet verantwoord was. Dat vond tenminste de verbalise rende agent die al een tijd ach ter haar reed en zag hoe een te gemoetkomende motorrijder moest uitwijken en remmen. Volgens B. was daarvan geen sprake en ze vond dat de be handeling door de agent niet door de beugel kon. Na een be zoek aan de wetswinkel had ze daarover een klacht ingediend. Mr. Stein vond dat een dis cussie die 'niet hier en nu ge voerd' moest worden. Hij wees op de kwetsbaarheid van mo torrijders en was van mening dat de verbalisant voldoende was getraind om de situatie te beoordelen. Gelet op B's ver weer hield hij het op het eerder aangeboden schikkingsbedrag. De kantonrechter ging daar mee accoord. Of dat ook voor B. geldt is nog de vraag. Ze zei over hoger beroep te willen na denken. Een aanrijding op de drie sprong aan de Isabellaweg tus sen Philippine en IJzendijke op 19 augustus 1987 had JD. uit Capelle aan de IJssel heel wat geld gekost. Auto total loss, een nacht in het ziekenhuis en aan sluitend verblijf in Zeeuwsch- Vlaanderen maakten hem in een week tijd zo'n drieduizend gulden lichter. Toch had D. er alles aan ge daan een ongeval te voorko men. Rekening houdend met de heersende mist naderde hij de driesprong met lage snelheid. Zijn aandacht werd afgeleid door een tegemoetkomende automobilist, zodat hij het stopbord niet zag en de haaie- tanden pas toen het te laat was. Door de aanrijding die volgde werden zowel zijn passagiers als de andere partij gewond. De laatste heeft ook nu nog last van pijnlijke kneuzingen. Mr. Stein wilde D. geeft misdrijf aanrekenen, maar hield het op een overtreding, toegevend dat het 'om een bekend kruispunt' ging. Hij eiste 200 gulden boete, welk bedrag door de kanton- grechter werd terguggebracht tot de helft, omdat 'de gevolgen al stevig waren'. Van onze correspondent BRESKENS - Feest was er bij het echtpaar Calon- Cammaert in Breskens in verband met het diamanten huwelijksfeest. Een mijl paal die niet onopgemerkt voorbij ging. In de morgen was er een heilige mis in de rk kerk te Slijkplaat, daarna een druk bezochte receptie en de dag werd af- geloten met een gezellig sa menzijn met de familiele den. De heer Calon is 88 jaar oud. Zijn gezondheid wordt wat minder. Hij is geboren te Hoofdplaat. Zijn beroep was landbouwer. Tot aan zijn ze ventigste jaar beheerde hij de boerderij 'Goede Hope' nabij Sasput. In de Tweede Wereld oorlog nam hij deel aan het verzet tegen de Duitsers en moest vanwege daarom een jaar lang onderduiken. Zijn echtgenote, die 79 jaar is, zag het eerste levenslicht in Schoondijke. Zij was vroeger zeer actief in het verenigings leven. Nu verzorgt ze nog zelf de aan hun woning in Breskens gelegen tuin. Uit het huwelijk zijn veer tien kinderen geboren. Er zijn momenteel 41 kleinkinderen en één achter kleinkind. Het zestig-jarig bruidspaar Calon-Cammaert Van onze verslaggever SLUIS - Het Sluise raadslid H. Lokerse (CDA) beschul digde gisteravond de drie West-Zeeuws-Vlaamse welzijns wethouders van 'onbehoorlijk bestuur'. Hij hekelde het feit dat tot op heden de Maatschappelijke Dienstverlening, de Streek- jeugdcentrale en Welzijn'voor Ouderen nog steeds niet weten hoeveel de gemeentelijke fi nanciële bijdrage voor 1988 is. „De drie wethouders, allen PvdA, kunnen kennelijk slecht overweg met welzijnswerk. Je zou toch verwachten dat juist bij deze wethouders de wel zijnszaak loopt als een trein". Lokerse vond dat Sluis maar het voortouw moest nemen en in ieder geval zelf zo snel mo gelijk schriftelijk door te geven wat deze gemeente bijdraagt aan de welzijnsinstellingen. Wethouder A. Oosterling (PvdA) wees erop dat er pro blemen waren bij het op een lijn krijgen van de drie ge meentes voor wat betreft de betrokken subsidiëring. In dit geval kan een aangekondigde Arob-procedure ook nog roet in het eten gooien. Hangijzer is de voorgestelde bezuiniging op deze werksoort. 'Verzachtende omstandigheden' voor Maat schappelijke Dienstverlening en Welzijn voor Ouderen moe ten nog worden doorgesproken. „Maar de brieven liggen in ieder geval al gereed en gaan zo snel mogelijk de deur uit", beloofde hij. De gemeenteraad van Sluis ging gisteravond akkoord met een kredietverlening voor aan leg van een parkeerterrein met 85 plaatsen vlak bij de Garen- markt en Vleeshouwerijstraat. Met de voorgestelde tarieven van vijftig cent per uur ging de raad ook akkoord. Het college komt nog bij de raad terug met betrekking tot het verhuren van een beperkt aantal parkeerplaatsen aan particulieren, die nu kampen met ernstige problemen, dik wijls resulterend in processen- verbaai. H. Lokerse: 'Je zou ver wachten - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Terughoudendheid hierbij werd bepleit door J. Bogaard (WD) die vond dat de parkeer plaatsen juist bedoeld zijn voor de bezoekers van het grens stadje. CDA-raadslid T. Tas daarentegen voelde wel iets voor een behoefte-onderzoek onder de Sluise ingezetenen omdat niet uitgesloten is dat ook elders in de gemeente be hoefte aan dit soort vaste par keerplaatsen is. Burgemeester M. Everaars zegde toe dat de zaak in een parkeernota aan de orde komt. Die wordt waarschijnlijk in juni besproken. Van onze correspondent AARDENBURG - De Aarden- burgse gemeenteraad was gister avond nog niet bereid een voorbe- reidingsbesluit te nemen aan gaande de vestiging van een vishal aan de Rijksweg in Eede. Alle frac ties waren het er over eens, dat in dien de vishal er komt, er in de toe komst alleen vis mag worden ge kocht. Ondanks verwoede pogingen van het college, was de raad echter niet bereid nu al een beslissing te nemen. Eerst moet dit onderwerp nog behandeld worden in de commissie midden- en klein bedrijf. „Wil men die puinhoop laten staan of wil men nog iets van Eede maken", verzuchtte wethouder J. de Ridder tenslotte. „Ik wil dat het voorstel wordt terug genomen. Er wordt met vis begonnen en wellicht eindigen we met een super markt", aldus G. Westrienen-Dijs (CDA), die in Van Maele (eigen lijst) een medestander vond. Volgens de fractie Gemeentebelangen moet er eerst met de winkeliersvereniging worden ge sproken. De WD-fractie had weinig proble men met de vestiging van een vishan del. J. Dees: „Het dorpsplan is nog geen realiteit, dus daar hebben we geen pro blemen mee". Hetzelfde standpunt werd door D66-er H. van Rie ingeno men. „De oppervlakte van de vishal moet zich beperken, zodat uitbreiding in de toekomst zeker niet mogelijk zal zijn. Het college wilde de plannen van de ondernemer snel behandelen. „Het zou een versteviging betekenen van de eco nomische positie van Eede", aldus bur gemeester E. Jongmans. „Wellicht meer werkgelegenheid en een uitstraling naar Aardenburg. Dat is geen ver keerde ontwikkeling. De raad kan de omvang van de activiteiten afgrende len. Nu wordt een stukje Belgisch koop- toerisme gemist en wellicht kunnen we hiermee een graantje meepikken". Wethouder De Ridder was zeer ver baasd over de reacties van enkele raadsleden. „Een hele raad wordt mee genomen door mensen die bang zijn voor hun branche. En dan voor een sim pele viszaak". De raad ging echter niet overstag en wil het voorstel eerst be handeld zien in de desbetreffende mid denstandscommissie. Recreatie buiten spel bij herverkavelingen SI OOSTKAPELLE (ANP) - De recreatieondernemers in ons land moeten zich actiever op stellen bij nieuwe landinrich tingsprojecten, zoals herver kavelingen. Dat zei mr. L. Meiresonne, directeur van de Stichting Recreatie in Den Haag, tijdens een symposium in Domburg. Nu nemen agrariërs de meeste zetels in bij alle her verkavelingsprojecten in de regio. Bij enkele commissies is de recreatie als waarnemer vertegenwoordigd. Dat moet volgens Meiresonne snel ver anderen, vooral in gebieden waar natuur en recreatie een belangrijke functie vervullen. Meiresonne is de enige r/. creatievertegenwoordiger j de Centrale Landinrichting commissie, het adviesorgaj van minister Braks flatl(| bouw). Natuurbeschermir» en openluchtrecreatie nen, volgens de nieuwe inrichtingswet die twee ja) geleden al is aangenomei zelf de herinrichting van paalde gebieden aanvrat Maar dat is tot nog toe rfj nooit gebeurd. Meiresonne bepleitte ook grotere invloed van de opo luchtrecreatie op regional plannen en de vorming vs permanente overlegorga^ tussen overheid en toeristisc bedrijfsleven. HUISTHEATER - Zaterdag 30 april wordt in het Huis theater De Twee Duiven te Groede een voorstelling gege ven van het programma 'De boom in', aanvang 20.00 uur. Dit programma wordt gepre senteerd door Adrie Ooster ling. Tijdens deze voorstelling is er tevens een expositie met kunstwerken van Theo Jor- dans, David Narinissen, Ma- rinus van Dijke en Teja van Hoften. BRIDGE - De Oostburg» Bridgeclub hield een wei strijd voor de compete Hieraan namen 22 parend Uitslagen: Groep A: 1. ect| paar Brugge, 2. dames Bare dregt-De Vries, 3. dat Buysrogge-Spierenburg. Groep B: 1. echtpaar Buyzel mevrouw Job-de heer 1 houts, 3. echtpaar Van Ste berge. KAPELLE, 28 april - Fruitvei ling: Gloster: kil 70/80 95-103, 80/90 79-83, kl2 60/70 46, 70/80 65. Golden Delicious: kil 60/70 51-59, 70/80 136-143, 80/90 152, kl2 60/70 47-59, 70/80 98-115, 80/90 112-140. Jonagold: kl2 65/70 176,70/80 217- 237, 80/85 238, 85/90 202, 90 174. Conference: kil 55/65 73-94, 65/75 124-126, kl2 45-55 26-29, 55/65 37- 69, 65/75 102-104, II 50/55 32-35. Aardbeien glas ds 150 gr: kil B 115-126. Primella glas a 150 gr: kil B 112. Totaal aantal colli 13113. Verpakt fruit: Gloster: kil 75/80 91. Totaal aantal colli 2; Golden schil: II65/op 52-70. AMSTERDAM, 28 april - appel termij nmarktIn Bintje J mm, oogst '87 werden 265 cJ tracten verhandeld voor leveriil mei bij een prijs van 15,60 tT 16,50 per 100 kg, 36 contract levering juni tegen 17,00 tt 17,50. De stemming was g prijshoudend. In Bintje 50 n oogst '88 werden 68 contractei verhandeld voor levering april bij een prijs van 30,70 tot 3l| De stemming was prijshoudf OOSTBURG - „Nu is Schoondijke niet zo groot en i schien hebt u het door uw snelheid niet gezien, maar kl ligt er wel", sprak officier van Justitie mr. T. Stein I MB. uit het Noordhollandse Barsingerhorn. FOTO WtM KOOYMAN Van onze correspondent AARDENBURG - De Aar- denburgse gemeenteraad heeft nog geen duidelijk standpunt ingenomen in zake de WOV. De verschil lende partijen hebben wel een mening, maar een voor stel van CDA'er R. van de Wijnckel om nog geen voor keur uit te spreken werd met zes tegen vijf stemmen verworpen. Een meerderheid van de raads leden en het college was echter wel van mening, dat ieder voor zich zijn idee over de WOV mag laten horen. „We moeten niet over elkaar heenrollen", aldus Van de Wijnckel. „Het is voor de minister een legitiem handvat om uiteindelijk nee te zeggen". Onduidelijkheid troef dus. Het college heeft zich uitge sproken voor een westelijk tra cé. De fractie Gemeentebelan gen vond, dat burgemeester Jongmans bij het OAS-overleg voor zijn beurt had gesproken en wil een WOV zonder voor waarden vooraf. WD'er J. Dees pleitte voor een westelijk tracé. „Er is nog geen enkele garantie, dat het veer Vlissin- gen-Breskens blijftt", aldus de WD'er. Voor H. van Rie (D66) was er één belangrijk facet. Er moet volgens hem een verbin ding in West-Zeeuws-Vlaan- deren blijven met de overkant. „Het is geen zaak van het CDA en Barbé, maar van algemeen belang. Ik wil de veerverbin- ding alleen inleveren als de WOV ten westen van Terneu- zen komt". Burgemeester Jongmans weerlegde de kritiek ten aan zien van het OAS-overleg. „Ik heb te vuur en te zwaard het standpunt van de Aarden- burgse raad verdedigd, en voorgesteld eerst terug te kop pelen naar de raden". B. was gedagvaard in verband met een overtreding die hij op 13 september 1987 beging. Met een snelheid van 127 kilometer per uur joeg hij zijn voertuig door Schoondijke, terwijl daar maximaal 50 gereden mag worden. Een schikking was hem niet aangeboden. „U reed tweeëneenhalf keer te hard. Dat is aanzienlijk en het is bo vendien niet uw eerste overtre ding", verklaarde kantonrech ter mr. B. Meulenbroek de op roep. De officier had voor B.'s rij gedrag geen goed woord over. „Het is voor de Schoondijkse bevolking een doorn in het oog. En, gelet op de remafstand die bij zo'n snelheid nodig is, bo vendien levensgevaarlijk voor voetgangers en ander lang zaam verkeer. U kunt uw voer tuig dan niet onder controle houden", zei hij. De verdachte was zich erw van bewust dat hij te reed, al zei hij niet precies l weten hóe hard. Als vertege woordiger van een sigarette merk werkte hij onder i druk, want hij moest van i baas een bepaalde hoeveell) klanten per dag bezoeken had geleid tot het harde rijdj en de bekeuring, maar ook] ontslag, want zijn baas v«| dat door B's rijgedrag de r van het sigarettenmerk-] grote letters op de auto ges derd - was aangetast. Mr. Stein liet zich door! verhaal niet vermurwen eiste 410 gulden boete of neg dagen hechtenis. Hij wa] schuwde voor herhaling, dan zou B. zijn rijbewijs» eens kwijt kunnen raken, zi hij. De kantonrechter vonni) conform de eis van de officj van justitie. Van onze correspondent SLUIS - Het braderiecomité is er in geslaagd om ter ge legenheid van het vijftien jarig bestaan van de brade rie wederom een uitgebreid programma samen te stel len. Behalve de verkoop- stuntjes en de animatie voor volwassenen, is er deze keer ruime aandacht om kinder - gerichte activiteiten te hou den. Nieuwe programma onderdelen zijn dan ook het kinder circus, pony rijden, de clownsclub en het dis- ney-orkest. De braderie is van 10 tot en met 12 juni. Vrijdags is er een uit gebreide weekmarkt aan de Kaai en op het Jaagpad. De Markt is dan in gebruik door de kermis. Tussen 14.00 en 21.00 uur worden biertapwedstrij den gehouden voor het publiek. Om 19.00 uur zijn er touwtrek wedstrijden op het Moleneind en een modelbotenshow aan de Kade. De zaterdagmorgen begint traditiegetrouw met de kinder rommelmarkt. In de Nieuw- straat komt een pluimvee- markt. 's Middag is er een kin dercircus, een strip-quiz met BRT-quizmaster Guy Luyten, een showgedeelte met grime ren speciaal voor kinderen, body building en mode. Tot 19.00 uur is er kinderanim voorzien op het Walplein» Vlaamse spelen, poppenkast pony rijden. De sfeer wordti bracht door optredens vant Egelander orkest, de cloï club en een DixielandorkJ Op het Moleneind gaat t nog verder onder het mol Dansen van acht tot in] nacht. De meeste programma-] derdelen van zaterdag wot zondag herhaald. Extra opt dens zijn er voorzien door j Disney-orkest met onder dere Pink Panther, Nik! Nelis en de showband IJ» ke. In de Kaai zijn er deoj straties kanovaren voorz Bovendien wordt het wate lotoernooi om de Belfortte gespeeld. De eerste uitf hiervan was in maart Doorlopend zijn er helikopi vluchten, kermis, een tentcj stelling van Gèrard van GJ ken in de kelder van het s huis en een poging grootste fruitmand ter we» te vlechten. Het braderiecomité hol hiermee in het GuinessW'l records te komen. Twee.l geleden heeft men een p slaagde poging mossels" maken gedaan. Hiermee sl de horecavereniging opgl men in het bekende boekl lengte van die salade was1] meter. s over in et Door Jan Ham en préj gens Zorgel jij wér-ke-lijk nc. Hij kijkt haar vJ dat?' 'Kankerverwe Hij: 'Ach kom. Zij: 'Stond gis Natuurlijk. Dai kankerverwekke leerden enkele Maar dan moet zitten, het met en het dan Ié kans dat je kar] haal je niet-vc lang door alcohj Waarmee de i al zeiden: het heid schadelijk^ krijgt. En dat vij prof. dr. M.B. van de LandboiJ geningen, vakrj ding. Hij is ook niek voor inwen StRadboudziek We praten ov| ding. Als je alle ken moet gelov^ drinken steeds i de zoveel tijd, a met je familie iemand: 'Maar men! Kun je kan| ANGST Is daar reden v<j paniek? Katan: „De ir algemeen over 'chemo-fobie' een enorme ani maal voor vers voedingsmiddel' ten. En aan die twee kanten. Eind maart bellen vele hondt sterdammers naar hun water drijf. Wat moeten we met on: ter aan? In de krant staat dat bentazon in zit!' Het waterleidingbedrijf zegt enige tijd rond de 0,3 microgra bestrijdingsmiddel bentazon ir Amsterdams drinkwater blijkt v men. De officieel toegestane heid is 0,1 microgram benta. volgens de Inspectie Volksgezt er zeker geen gevaar voor de i Want die grens van 0,1 microgi gekozen omdat gebleken zoi méér bentazon giftig is, maar de kleinst meetbare hoeveelhe een paar jaar ^an misschien microgram worden aangetoon zou kunnen worden besloten heidshalve niet meer dan die 0 gram in drinkwater mag voorki Dus geen paniek, zegt de in kunt het gewoon gebruiken. Toch zijn er weer mensen ken. Sommigen vragen: wat kun tijd eigenlijk nog veilig eten en Want daar is ook die affaii olijfolie. Daar zat perchloore E>at komt ook voor in andere j delen, en een aantal jaren gé ln eieren, via het kippevoer. H rie van Volksgezondheid vor nodig het publiek te verteller merken het ging. Volgens de Keuringsdienst1 had 'een onderzoekje' aange zich in olijfolie één milligrar kankerverwekkende middel p tnyleen pér kilo bevindt. „Dé waar al de grenswaarde voc maar die grenswaarde geldt v tele voedselpakket. Als je in

de Stem | 1988 | | pagina 12