'Gewone jongens en meiden' WETHOUDER: WE ZULLEN HET ER NIET BH LATEN ZITTEN Lsielzoekers zijn nu felkom in Terneuzen 'artijen verontrust •ver ziekenhuizen Raad akkoord met verhuur van visrecht op Molenkreek JGEN EUWS DUIVENSPORT PLAATSELIJK NIEUWS C NIEUWS AUTO KOPEN? I WEEKENDDIENSTEN EXAMENS nE STEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 29 APRIL 1988 T16 ;_\S VAN GENT - Nadat in raadsvergadering van orige maand het Sasse ge- jeentebestuur zijn be- orgdheid uitte over de „ortgang van de kabel-tv, (aS daaromtrent gister- vond opnieuw hevige com- jotie. Een nieuwe brief van i Nederlandse Kabelex- ploitatie Maatschappij deed Sasse bestuurders de ha- en te berge rijzen. 'Bikkelhard' Subsidie Unge I Axel [|A MAANDEN VOORBEREIDING zeker bij f JOSVOET BINNENLOPEN ÏES VOOR AANTASTING KWALITEIT POLITIE INFORMEERT PUBLIEK OVER DOEN EN LATEN Schietpen Gewoon Klachten Werving Terneuzen Philippine Ijheid PUZEN - De 47-jarige ^directeur J. de K. uit zen is woensdag 0p i de rechter commissa- liddelburg in vrijheid De man was vorige dinsdag door de ge. politie van Terneuzen houden verdacht van Igen van fraude. Commotie in Sas over kabel telling lurs1 NEUZEN - Onbekenden en in de nacht van sdag op donderdag ge it de voor het Churchil- geparkeerd staande |nenauto van FL. uit elveen te stelen. Men er wel in geslaagd de Irem van het voertuig te y maar kreeg de perso- uto niet gestart. Bij de Jigen het voertuig aan te f n werd tegen een licht- gereden en een muur het hotel geraakt. Wel- teleurgesteld door het ■slagen in hun bedoelin- 1 werd met een scherp werp de motorkap be- ;m onze verslaggever In de brief waren de afspraken vastgelegd die het college van B en W na de vorige raadsverga- 'Karig' dering met de maatschappij had gemaakt. Er zou zo spoedig mo gelijk worden begonnen met de aanleg van kabel-tv in alle Sasse kernen en die zou zijn gereali seerd vóór het eind van het eer ste kwartaal van 1989. Daarvan was in de brief niets meer terug te vinden. verschil in. Ik begin mijn vertrouwen te verliezen!" C. Barbé (WD) vond dat het college 'zo mogelijk nog kariger' was geweest met haar informatie dan de NKM. Stekene; tweede zij vogel: :ens, Moerbeke; grootste il (4): d'Hooghe, Hulst. De NKM liet weten na de bouwvak te zullen starten en tegen het eind van juni 1989 klaar te zijn. Reden voor raadslid G. de Buck (CDA) om op te merken: „Nu zit er weer een halfjaar „De vorige keer werd gezegd dat er met de vuist op tafel zou worden ge slagen. Zijn dat misschien schou derklopjes geworden?", vroeg hij zich hardop af. Ook de PvdA toonde zich verontrust: „Maar we moeten oppas sen dat we niet zeggen: stop de hele handel, want dan moeten we weer van voren af aan beginnen", aldus J. van Hecke. M. Weemaes (GGS) zag het helemaal somber in. „Ik ben bang dat het zó pas eind '89 wordt", zo zei hij. Wethouder J. Platschorre kondigde aan 'het er niet bij te laten zitten'. „Er zijn afspraken gemaakt, maar nu blijken toch weer andere data gehan teerd", aldus Platschorre. Barbé's suggestie (schouderklopjes) ontkende hij categorisch: „Er is bikkelhard on derhandeld en we zullen dat blijven doen." Heftige discussies werden in de raad ook gevoerd over een subsidieverzoek van een drietal plaatselijke vereni gingen. Die hadden gevraagd een bij drage van twee cent per kilo opge haald oud papier. Het college wilde dat verzoek afwijzen, maar vond de raad tegenover zich. Het CDA diende een motie in om het ophalen te subsi diëren. De continuïteit was er op een 'vriendeiijke manier' mee gewaar borgd, tegen relatief lage kosten, vond R. Bruggeman. De PvdA vond aanvankelijk dat dat niet kon, omdat het niet fair zou zijn ten opzicht van andere verenigingen die ook oud papier ophalen. De dis cussie over opbrengsten in kilo's en het aantal verenigingen bracht de partij aan het twijfelen. Uiteindelijk gingen alle partijen ermee accoord om het agendapunt te verdagen. jikermismarkt in Koe- jpht, aanstaande zondag 1 f, zijn er twintig dagreizen i reizen voor twee perso- l) per bus naar het West- |tse Essen te winnen. Tij de zondagsmarkt wor- i er formulieren verspreid, arop de bezoekers moeten illen hoe groot de afstand ban de grens bij Koewacht tr de stadhuizen van erbeke en Axel. De Belgen Igen zich beperken tot de Itand tot Moerbeke en de Tllanders moeten de afstand Nederlandse grondgebied den. jgd van de vereniging ge- luiken. EIS - De Algemene Bond or Ouderen houdt dinsdag mei een reis via de zoge- aamde frontroute. Het ver lek is om 06.45 uur aan de lolenstraat en verder via de lekende opstaproute. De cht gaat via Gent en Tielt laar Gits voor de ochtenstop. Jen passeert talloze begraaf plaatsen uit de oorlog van 914-1918. Via Westrozebeke aat men naar Passendale baar het grootste oorlogs- lerkhof bezocht wordt. Na de ad leper wordt Poperinge ezocht, dan langs de hoppe- |treek naar Veurne voor de ezienswaardigheden daar. be avondhalte wordt in Eeklo lehouden. Men kan zich tot 5 nei opgeven voor deze reis. FOREL - Jeugdige leden van hengelaarsvereniging De dlingse Hengelaars gaan za- erdag 30 april op forel vissen [>p het viswater De Zandput, vaar de vereniging speciaal voor de jeugd twintig kilo- - ram forel heeft uitgezet. Het vordt een onderlinge wed strijd, maar aan het einde vordt de forel verdeeld. De ■senioren kunnen ook op forel [vissen op de Zestigvoet. Hier lis door de vereniging 130 kilo- Igram forel uitgezet. Vanaf l05.30 uur mag er gevist wor- Iden. ■OUD PAPIER - Leden van de I voetbalvereniging Clinge ha- llen zaterdag 30 april vanaf 109.00 uur weer oud papier op. ORANJE - Stichting Oranje viering Groot Axel organi seert 30 april een oranjebal in de Halle te Axel. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de band The Williams. Aanvang 20.30 tot 0.30 uur. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal die geopend zal zijn vanaf 19.30 uur. [ERNEUZEN - Asielzoekers zijn met ingang van 1 mei ook lelkom in Terneuzen. De gemeenteraad stemde gister- 1 in met een voorstel van het college om een bestuurs- bereenkomst met de minister van Welzijn, Volksgezond- sid en Cultuur (WVC) te sluiten voor de opvang van 36 aheemden. Dat de voorbereiding voor het voorstel luttele paanden in beslaggenomen vergde vond de raad geen pro- leem. mensen geen verantwoorde lijkheden te geven. Dat zou de motivatie van deze mensen om zich in te zetten voor dit werk bepaald geen goed doen," aldus Van Rooyen. Van Himme drong verder aan op het opvoeren van het bedrag dat is uitgetrokken voor deskundigheidbevordering van de vrijwilligers. Ook D66 raadslid R. Arends pleitte hier voor. Hier verzocht het ge meentebestuur een beroep te doen op het provinciale fonds voor het vrijwilligerswerk. Wwarnemend-burgemeester Van Rooyen vond dit, zo stelde hijde moeite van het proberen waard'. Van Himme en Arends wa ren minder gelukkig over de zinssnede in het contract waarin de asielzoekers ver plicht worden om een medisch onderzoek te ondergaan voor het verkrijgen van woonruim te. Van Himme vreesde dat het medische onderzoek zich ook voor ander gebruik kon lenen. Hij dacht dan aan een ver plichte aids-test. Vandaar ook dat hij vond dat de zinssnede Ï1 geschrapt kon worden. Ook fOSI/Oet ESS© j PvdA-fractievoorzitster A. stahl-Hemelsoet had beden kingen bij het medisch onder zoeken. Van Rooyen had begrip voor de kritische woorden uit linkse hoek, maar verzekerde de raad dat de rechten en plichten van de asielzoekers in de overeen komst met het ministerie en de Terneuzense woningbouwver eniging, die voor het eind van dit jaar twaalf woningen be schikbaar stelt voor de opvang, goed omschreven staan. t CDA- woordvoerster C. de" ol-Marcusse meende zelfs dat jjtt college zijn tijd goed be- j had door de zaak in over- I met verschillende betrok- A instantie en de ruim dertig lijwilligers terdege voor te breiden. De WD en CDA-fracties inden dat het college zich I van zijn taak gekweten id. A. van Himme van Links lerspectief Terneuzen (LPT) (aatste enkele kritische kant- leningen bij het voorstel. Hij ■ende dat het college de eind- erantwoordelijkheid voor de Ivang en begeleiding van de aelzoekers niet alleen bij de prtig vrijwilligers mocht leg- „Uitgangspunt zou moeten In dat de vrijwilligers de taak Ibben om de asielzoekers in Ier maanden tijd de weg te lijzen naar de reguliere voor leningen," stelde Van Himme. loco-burgemeester deelde mening niet. „De eindver- itwoordelijkheid ligt niet al- Jen bij de vrijwilligers, maar p*zou mij te ver gaan om deze (ADVERTENTIE) I9IOVERTROUWO VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS 3 A. 1412 A n onze verslaggever ERNEUZEN - Links Perspectief Terneuzen (LPT) vreest fct door de personele problemen binnen de ziekenhuizen in i6 Kanaalzone de kwaliteit van de zorg in de regio op de pt komt te staan. ij kondigde aan dat zijn fractie dergelijke handelwijze voor- i niet meer zal nemen. Hij zei dit akkoord te gaan, ook al omdat ;emeente een voordeeltje krijgt 50 mille. Boon brengt namelijk huur van de rolemmers de ïde helft van dit jaar niet in re- ing. Naessens (Gemeentebelangen) de indruk dat B en W wel dege- zeer serieus hebben onderhan- L „Wat er nu uit de bus is geko- is een goed produkt voor een ïlijke prijs", stelde hij. stelt LPT in een adhesiebe- J aan het personeel van ziekenhuisinstellingen van dekenhuisgroep, die deze ïek de werknemersorganisa- 5 hebben ingeschakeld om te .middelen in het gerezen ar- idsconflict tussen directie en fsoneel. ■Waar het allemaal omdraait [«at minstens honderd werk- Hers, willen ze blijven wer- 1 hij de ziekenhuisgroep in nieuwe streekziekenhuis eHonte' in Terneuzen op een tere niveau worden inge- paald. Op zich levert dit in ^ste instantie geen salaris- mes op, maar wel minder ('°egdheden en minder ver- .T^fdelijkheden. pPT ondersteunt het protest 'net personeel tegen het la- inschalen. Mede, omdat de fepering verwacht dat de PPen zullen vallen onder de Afbetaalden binnen de zie- Tiuizen. politieke groepering is van mening dat ^wsch-Vlaanderen als «k door de vermindering "et aantal ziekenhuisbed- z. voldoende heeft ingele- T Gevreesd wordt voor een Vandaag, vrijdag, zal LPT- raadslid A. van Himme, tijdens de bijeenkomst van het zieken huispersoneel in het Elisabeth- ziekenhuis in Sluiskil publie kelijk steun betuigen aan de actie van het personeel. Donderdagavond sprak het D66-raadslid R. Arends tijdens de raadsvergadering in Ter neuzen zijn verontrusting uit over de toestand binnen de zie kenhuizen in de Kanaalzone. Hij verzocht het college om zich sterk te maken voor het behoud van arbeidsplaatsen binnen de ziekenhuizen. Waarnemend-burgemeester J. van Rooyen wenste niet op de situatie binnen het zieken- huisbestel in te gaan. 'Op deze manier bereiken we die jongeren beter'. FOTO WIM KOOYMAI VOOR DE deur van de politie-in- formatiebus, te bereiken via een trapje, drentelen enkele jongeren rond. Even vrij van school kijken ze schuw naar de bus, lachen wat en lopen dan door. Toch weer die drempel, de afstand tussen politie en de burger. Om die afstand klei ner te maken informeert de politie overal in het land de burger over het doen en laten van 'die man en vrouw met de pet' op. Dat gebeurt onder andere met een informatie bus. Die bus stond gisteren in Ter neuzen op het parkeerterrein bij het kerkgebouw 'De Levensbron', pal bij de scholengemeenschap Zel- denrust. De politie informeert. mensen bij de politie gewone jongens en meiden zijn. Mensen die ook wel eens een slechte dag hebben, mensen die wel eens gefrusteerd zijn. Zoals iedereen. We willen de mensen laten zien dat we niet zonder hen kunnen. Kijk, als de mensen niet bellen, weten wij niet dat er ergens ingebroken wordt. Dat ruiken we echt niet". De bus hangt vol met folders. 'Van daag ben je een toffe gozer, morgen ben je een hufter'. En: 'Volgens je moeder kon je niet eens je kamer opruimen'. Die tekst hoort bij een agente die op een drukke kruising het verkeer regelt. Ge spierde taal. „Waarom niet", zegt Kralt, „zo wordt er gepraat. Zeker door de jon geren. Op deze manier bereiken we die jongeren beter. En dat is de opzet". Door Romain van Damme STAAND voor een vitrine waarin ge vonden voorwerpen liggen, zegt Hans Vossen: „In de omgeving van Zoeter- meer vond de politie laatst een contra bas, een groot muziekinstrument. Inder daad, wie verliest dat nou, dat mis je toch onmiddellijk. Wat bleek later, iemand had een lekke band gekregen, de contrabas uit de auto om wat spullen te kunnen pakken, band verwisseld en doorgereden. Zonder contrabas". Hans Vossen schudt die anecdotes moeiteloos uit zijn mouw. Hij is regio naal voorlichtingsambtenaar met Utrecht als standplaats. J. Kralt is zijn collega uit Terneuzen. Ook in de bus ad judant André van het korps Terneuzen die zich bezig houdt met misdaadpre ventie en C. van de Kraats, de man die de bus overal naar toe rijdt. „Terneuzen zat deze keer wat moeilijk met het per soneel", zegt Hans Vossen. „Nou, dan spring ik bij". Vragen hoeven er vrijwel niet gesteld te worden. Hans Vossen is gewend om te praten. „Ik doe dit werk twaalf jaar. Niet alleen in deze bus. Net als mijn col lega's uit Terneuzen ga ik ook naar scho len en beurzen. Zo had de politie een stand tijdens de onlangs gehouden be- roepenmanifestatie in Sas van Gent. We proberen zoveel mogelijk de mensen te bereiken. We willen laten zien dat de De deur gaat open. Een paar leerlingen van de nabij gelegen scholengemeen schap stappen binnen. Ze blijven staan voor de vitrine vol wapentuig en vragen waarom die balpoint daar ligt. „Dat is een wapen. Daarmee kun je schieten, die pen is goed voor één patroon", legt Hans Vossen uit. „Kijk, in deze vitrine is te zien wat de politie allemaal bij zich heeft. Handboeien, een wapen. Dat laten we zien. Hoe werkt dat, wanneer ge bruik je die dingen. We willen het pu bliek meer bij ons werk betrekken". „We willen geen anonieme ambtenaar met een pet op zijn. Ik zeg altijd dat je ons kunt vergelijken met een scheids rechter en ik heb het altijd over het ABCD van de politie. Adviseren, Bemid delen, Corrigeren, en Dienstverlenen. Kijk, om kunnen gaan met mensen. Dat is zo belangrijk in ons vak". Hij had de opmerking verwacht. De jonge agent, pas van school, weinig ervaring en toch de straat op om bijvoorbeeld een buren ruzie op te lossen. „In de opleiding van nu wordt daar meer rekening meegehouden. Inderdaad, vroeger moest je zeventien zijn, jaartje school en de straat op. Dat is wel heel erg jong. Nu moet je negentien zijn en duurt de opleiding ongeveer twee jaar. Maar wat belangrijker is, nu wordt meer aan dacht geschonken aan de sociale vaar digheden. Met praten kun je veel oplos sen. Iemand rijdt door een rood licht. Die man of vrouw kun je zonder pardon be keuren. Bon uitschrijven en weg wezen. Maar je kunt ook even blijven staan. En je zegt, we hadden toch afgesproken dat die bovenste rood is. Snap je, het moet een samenspel zijn". Daarom ook moedigt Hans Vossen de mensen aan te klagen als ze in hun ogen onrechtvaardig behandeld zijn. „Ja, mensen komen wel eens klagen in de bus. Dan zeg ik altijd, schrijven naar de burgemeester. Doen, want wij leren van die zaken. Een klacht indienen is ook in ons belang. En als je daar dan samen over kunt praten, kom je een heel eind. De politie moet uit die taboesfeer. Ik rij 's morgens door Utrecht met mijn sur veillancewagen. Pakkie shag nodig, ik loop een winkel binnen waar een aantal mannen het over de wedstrijd van FC Utrecht hebben. Kom ik binnen in uni form, zwijgt iedereen. Pas als ik weg ben, praten ze verder over die wedstrijd. Maar die agent kan ook over voetbal praten. Begrijp je? Als de mensen de po litie zien, denken ze meteen, hè wat moet die hier". De politie durft niet. De politie is bang. „Ja, dat horen we meer dan eens. Maar dat is natuurlijk niet waar. Een enorme ruzie in een café in de stad. Je gaat er naar toe, je weet wie het zijn, wie de aanstichter is. Kun je naar binnen gaan en de zaak helemaal laten escaleren. Wat doen we dan soms, houden de boel in de gaten dat het niet helemaal uit de klauwen loopt en lichten de volgende dag de mensen die we moeten hebben in alle vroegte van hun bed. Dat heeft niets met angst te maken. Op die manier voorkomen we dat de vlam echt in de pan slaat". Vragen over het werk, de diensten, wat voor opleiding heb je nodig. Ook daar moet antwoord op gegeven worden. Onder andere aan een zestienjarig meisje dat interesse heeft in een baan bij de politie. Haar wordt uitgelegd dat je eerst geplaatst moet worden bij een korps. Dat korps stuurt je dan naar de politieschool. Hans Vossen: „Ik ben ver bonden aan de vacaturebank. Stel dat iemand hier bij het korps in Terneuzen komt. Maar hier hebben ze niemand no dig. Dan kun je zo iemand wegsturen en zeggen, sorry, geen plaats. Maar mis schien hebben ze bij een ander korps wel iemand nodig. Vraag en aanbod probe ren wij te coördineren. Het is bovendien een soort informatielijn voor schoolde canen en ouders. Wij willen er iedereen zoveel mogelijk bij betrekken. En ik moet zeggen, we gaan de goede kant op". fiere laliteit aantasting van de van de ziekenhuis- Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De Sasse gemeenteraad is gisteravond niet accoord gegaan met het college voorstel om de verhuur van het visrecht op de Molenkreek in Westdorpe te verlengen. Dat visrecht, op aal en zeelt, berustte tot nu toe bij een beroepsvisser, die de kreek vervolgens onderver huurde aan de plaatselijke hengelsportvereniging voor wat betreft het schubvis-visrecht. Die vereniging is echter al jaren niet erg gelukkig met die situatie „Een langslepende zaak", constateerde A. de Wolde (PvdA) en bracht de eertijds gevoerde rechtszaak in herinnering. Na de instelling van een beheerscommis sie was op de oude voet verder gegaan. „En er is nog niet veel veranderd. Reden om.de knoop door te hak ken", vond hij. Hij stelde voor om het visrecht geschei den aan te bieden via twee overeenkomsten. VVD en CDA konden zich daar bij monde van respectievelijk C. Barbé en L. van Waes wel in vinden. M. Weemaes (GGS) had er meer moeite mee. „Dat is hetzelfde als een stuk land aan twee mensen verhuren. Daar komen grote problemen van", zo zei hij. Na beraad herriep hij zijn mening en ging met de meerderheid mee. Wet houder L. Marquinie zegde toe dat standpunt in de be heerscommissie naar voren te brengen. TENTOONSTELLING - In samenwerking met natuur beschermingsvereniging De Steltkluut heeft de VW Ter neuzen een tentoonstelling voorbereid die onder de noe mer 'Vogels tussen Zwin en Saeftinghe' van 3 tot en met 8 mei is te bezichtigen in het VW-kantoor aan de Burg. TENTOONSTELLING Leerlingen en leerkrachten van de openbare basisschool De Stelle hielden een exposi tie over de natuur. De ten toonstelling bestond uit ma- meter hoog. teriaal dat door de leerlingen zelf was gemaakt over onder meer de thema's zoogdieren, leven in het water, préhistor- sche dieren, het Wereld Na- tuurfonds, vivisectie en cos metica. Te zjen waren kik kervisjes, wandelende takken en een door één van de leer lingen pas gevangen snoek van ongeveer zeventig centi meter. Anderen hadden spreekbeurten op de band in gesproken die dan weer kon den worden beluisterd Een opvallend onderdeel was een Tyrannosaurus REx gemaakt van toiletrollen en eierdozen, meer dan twee en een halve meter HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter G. de Bruijckere, Brouwerjjstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bas- tionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerckhaert, Kon. Ju- lianastr. 23, Clinge, tel. 01140- 12361. Breskens en Groede - Dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel. 01105-1280. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter D. Thijssen, Zonnebloemstr. 2a, Goes, tel. 01100-15003. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter J. Deen, Valc- keslotlaan 30, Goes, tel. 01100- 14373. Spreekuur zat. en zond. 10- 10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groe nendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedge vallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter J.A Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter G. Aar- noutse, Havenweg 16, Nieuw dorp, tel. 01196-12327. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Middelburg - Zaterdag dokter F. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 26483. Zondag dokter J. Wor- telboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30- 18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150- 14000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150- 14000. Spreekuur spoedgevallen zat en zond. 11.30 en 17 uur. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamslag, tel. 01153- 1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwseh Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwseh Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwseh-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw van Veen, Lorentzlaan 24, Ter neuzen, tel. 01150-96007. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M. Karei- se, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts J. Gakeer, Bloemenstr. 4, Ovezande, tel. 01195-283. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoope, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150- 95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, Bastionstr. 3, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Verder volgens afspraak, tel. 01150-95017, 01155-1488 en 01153- 1366. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Westdam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800. Spreekuur za. 10-11.30 u. zo. 12-13 u. en vol gens afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts W. Kapsenberg, I No- vemberstr. 1, Sluis, tel. 01178- 1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts D. Balk, Nassaustr. 5, IJzendijke, tel. 01176-1760. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts J. Bruggemans, Sta- tionstr. 14, Hulst, tel. 01140-12205, privé: 01140-11468. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12- 12.30 u. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Apotheek Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Vanaf vrijd. 17.30 u. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Kon.dag van 8.30 tot 17.30 u. apotheek Stro menwij k-'t Zand, Maasstr. 56, tel. 35565. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat." van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-13 u. Vlissingen - Apotheek de Singel, Singel 9, tel. 12739. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoni us zieken huis, tel. 01170-3355. Terneuzen - Juli a na ziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200. TILBURG - Katholieke Universteit voor Brabant, doctoraal Neder lands Recht: Caroline Sijnesael, Westdorpe. TERNEUZEN - De door de post duivenvereniging De Reisduif Sluiskil gehouden kringvlucht vanuit Compiègne, is gewonnen door J. Dane uit Sluiskil. Dane legde ook beslag op de tweede en negende prijs in dit concours, waaraan door 783 oude duiven werd deelgenomen, hoogste snel heid 1151,51 meter per minuut. 3. G. Dellaert, Sas van Gent; 4 en 8. A. Bouchaut en zoon, SLuiskil; 5. Jos Koch, 6. M. Risseeuw, 7. C. Oppe neer en zoon, allen Terneuzen; 10. P. Goossens, Sas van Gent; 11 en 13. H. van de Hemel, Philippine; 12. H. van de Veeke, Westdorpe; 14. A. Rammeloo, Philippine; 15. C. de Feij ter-Vink, Axel. De Eendracht Terneuzen, 378 dui ven, 1122,11 mpm: 1 en 10. Jos Koch, 2. M. Risseeuw, 3. C. Oppeneer en zoon, 4. Joh. Zegers, 5. R. de School meester, 6 en 7. F. Mollet, 8. J. Ze gers, 9. Jac. Buijze. Verwachting Axel, 244 duiven, 1103,6 mpm: 1 en 5. C. de Feijter- Vink, 2 en 4. J. Giele, 3. H. de Waal, 6. combinatie De Mui-Kop, 7. C. de Poorter, 8. M. Klaassen, 9. J. van Bellen, 10. P. de Bakker. Eerlijk Vreest Niemand Stoppel dijk, 75 duiven, 1064 mpm: 1. J. de Brouwer, 2. J. Boeijkens, 3,5 en 7. Th. Pauwels, 4,8 en 9. R. Duerinck, 7. J. en W. van Belle, 10. mevrouw Strooband, De Reisduif Sluiskil, 133 duiven, 1151,51 mpm: 1,2,5 en 9. J. Dane, 3,4, e 10. A. Bouchaut en zoon, 6. combi natie Du Puy-Biezen, 7. combinatie Feber-Bracke, 8. gebroeders Vis ser. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 151 oude duiven, 1100,12 mpm: 1. A. Wauters, 2. F. Dobbelaar, 3. A. Ni- colaas, 4,6,8,9 en 10. L. Kerckhaert, 5. D. Dobbelaar, 7. C. de Cock. Met 95 jaarlingen, 1089,13 mpm: 1,4 en 6. Th. van Damme, 2 en 8. F. Dobbe laar, 3. D. Dobbelaar, 5 en 10. A. Wauters, 7. P. Pieters, 9. Jac. van Doorn. De Reisduif Philippine, 300 duiven, 1145,35 mpm: 1,3,8 en 9. Joh. de Mul en zoon, 2. W. Lauret, 4. F. Diele- man, 5 en 6. H. van de Hemel, 7. A. Rammeloo, 10. J. Harms. Volharding Westdorpe, 133 duiven, 1104,35 mpm: 1. H. van de Veeke, 2 en 3. A. van Paemel, 4 en 5. P. Baecke, 6 en 8. A. de Krijger, 7. Re- né van Kwikkelberghe, 9. C. van Acker, 10. R. Soethaert. De Vrede Sas van Gent, 139 duiven, 1124,65 mpm: 1 en 9. G. Dellaert, 2. P. Goossen, 3 en 5. P. Koers, 4 en 6. combinatie Elegeert, 7. B. van de Berghe, 8 en 10. Th. van Zeele. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, vanuit Cambrai, 284 duiven, 1029,61 mpm: 1 en 2. De Bruijne- Zegers, 3,4,9 en 10. P. Zegers, 5. A. van Hoeve,

de Stem | 1988 | | pagina 11