2.50 2.98 2.00 1.69 129 Musicalafdeling ballet met 'Evita' in Brugge Rod Piazza terug in Porgy Bess Lien van der Pers SI 3.95 Hit 'm or Lose popfestival in Terneuzen 3 Muziek en show in Oostburg Opera Hans en Grietje door Scaldis Cantat Kris-Kras in kindergalerie DE STEM GIDS THEATER DONDERDAG 28 APRIL 1988 030-880391 iOLGD... lIEDINGEN SEEDING SE BROOD fAMIN pop in De Media Raar koppel St.-Niklaas Discovery- show in Hulst Don Giovanni in Gent het KOOR Scaldis Cantat viert zaterdag 30 april het tienjarig bestaan. Dit wordt gevierd met de uit voering van de opera 'Hansel en Gretel' van Humperdinck in de rode zaal van De Singel in Ant werpen, aanvang 20.00 uur. Historie Benefiet concerten voor pater Swinne Ballet van Vlaanderen met Lente programma Nog te zien A59 T1 f zolang de voorraad strekt. Kinderfeest ijslollies 12 stuks A£5- DOt nu 1st u uit 30 soorten soorten broodjes. Js tot heerlijk zachte vers gebakken en ood ibollen geldig tot zaterdag 30 april filiaal Moerwijk. EEN PRAIRIEWOLF en een legendarisch vliegtuig vor men op het eerste gezicht een vreemde combinatie, maar in Belgïe bestaat een popgroep met de naam Coyote and the Lost Dakotas. De band is za terdag 30 april te zien in De Media in Eeklo. De groep bestaat uit een drummer, een zanger/gitarist en een toetsenist. Op hun eerst elpee lieten ze een men geling horen van harde rock, electronische muziek, cow- punk en trashpop. Intussen zijn de opnames klaar voor een volgende elpee. Niemand minder dan Luc van Acker neemt de produktie voor zijn rekening. In Belgïe houdt de groep zich bewust wat kalm, want de leden willen geen Belgisch etiket opgeplakt krijgen. In tussen zijn ze in Nederland graag geziene gasten. Dat is vooral te danken aan de aan dacht die de VPRO radio aan het trio geeft. De aanvang van het concert in De Media is 21.00 uur. En tree 150 Frank. IN DE stadsschouwburg te St.-Niklaas wordt maandag 2 mei, aanvang 20.00 uur, het toneelstuk 'Raar koppel' op gevoerd. Het stuk is geschre ven door de auteur Neil Si mon. Zoals iedere auteur een voor liefde heeft voor een bepaald onderwerp, zo heeft Neil Si mon, die in Amerika is gebo ren, een voorliefde voor het schrijven van kleine tragedies die in het dagelijks leven veelvuldig voorkomen. Zijn manier van schrijven is leuk en plezierig. Wel laat hij bij elk stuk op de achtergrond de ernst van het hele verhaal zien. In Raar koppel beschrijft hij een Pietje Precies, die or delijk is, goed kan koken en hygiënisch is. Noodgedwon gen wegens echtscheiding moet hij ergens anders onder dak zoeken en dat is nu juist bij een vriend die bekend staat als een sloddervos. Het laat zich aanzven wat er all- maal gaat komen. Ze vormen IN DE STADSSCHOUWBURG van Brugge brengt de musicalafdeling van het Ballet van Vlaanderen de pro duktie 'Evita' donderdag 5 mei om 20.00 uur. De regie van dit meeslepende stuk totaaltheater is in handen Ru- fus Collins, die werkt naar de versie van Harold Pinter. Componist Andrew Lloyd Webber en tekstschrijver Tim Rice kenden hun grote door braak met de rock-operae Je sus Christ Superstar in 1970. In 1976 werken ze weer samen en een nieuwe theaterhit werd geboren: Evita. Deze musical brengt het verhaal van Eva Duarte, geboren te Junin in Argentinië. Van een onbekende volksmeid werkt ze zich op tot de first lady van haar land. Wanneer ze dan ook op jonge leeftijd aan kan ker sterft, blijkt een mythe geboren. Evita is één van de meest besproken musicals van de laatste jaren, waartoe het eer der ongewone scenario onge twijfeld heeft bijgdragen. Buenos Aires, 26 juli 1952. On der het publiek in een bi- scoopzaal bevindt zich Che Guevara. Plotseling wordt de vertoning stopgezet voor een aankondiging: Eva Peron, de geestelijk leidster van de na tie is niet meer. Na de majestueuze begra fenis keren we terug naar het jaar 1943. In een nachtclub in Junin woont de vijftienjarige Eva Duarte een optreden bij van de zanger Augustin Ma- galdi. Ze hebben een korte verhouding en trekken samen naar Buenos Aires. Daar gaat Eva echter haar eigen weg. Ze werkt er zich dooreen resem mannen heen, waarbij elk van die minnaars haar tel kens een trede hoger brengt op de ladder van roem en suc ces. In 1946 heeft ze de top be reikt. Ze verschijnt naast haar echtgenoot president Juan Peron op het balkon van de Cassa Rosada. Ze groet het volk en houdt bij deze gele genheid een briljante en emo tionele rede. Geruggesteund door het volk dat haar ver eert, maar fel tegengewerkt door het leger en de burgerij, blifjt ze tot aan haar vroegtij dige dood vechten om aan de top te blijven. Che Guevara vervult in de gehele musical de rol van de waarnemer en van de kriti sche commentator. Hij ver woordt diverse keren zijn twijfels over de rechtvaardig heid en de eerlijkheid van het Peron-beleid. Evita is op een briljante wijze in beeld ge bracht en de prahtige muziek brengt ons wereldhits zoals 'Don't cry for me Argentina'. samen een raar koppel. VIER UUR LANG non-stop muziek. Dat is het recept van de AVRO's Toppop Discover- yshow. Zaterdag 30 april gaat dit muzikale evenement door in gemeenschapscentrum Den Dullaert te Hulst. Behalve muziek van tape, CD, platen en clips zijn er ook live-optredens van bekende artiesten uit binnen- en bui tenland. Het muziekspektakel begint in de noordhal om 20.00 uur. De toegangskaarten (via de receptie) kosten in de voor verkoop 15,- en op de avond zelf 17,50. IN SPORTHAL De Veerhoek te Oostburg wordt zaterdag 7 mei een uniek gebeuren ge houden van harmoniemuziek en jazzballet. Volgens de heer Pielaet: „Om de gewone gang van zaken van normale con certen en rondgangen te door breken. We hopen hiermee meer aandacht te krijgen voor het muzikale gebeuren in de streek." De muziekvereniging Bres- kens-Groede en de muziek vereniging St.-Cecilia willen is kunnen uit Westkapelle in België, de dansgroep Release van Ingrid Neve en de dans groep Point-out van Jacque line Oosthoek treden deze avond ook op. Voor Point Out is dit de première. Verder treedt op de pantomimespeler Peter Verdonck uit Knokke. Hij is wereldrecordhouder mimespeler. De danseressen DE GROOTSTE vrouwenversierder Don Giovanni wordt ten tonele gevoerd in de Opera van Gent. Deze opera van Mozart is een van de allermooiste operacreaties. Er zijn slechts drie voorstellingen door de Opera voor Vlaanderen (OW). Zaterdag 30 april en vrijdag 6 mei om 19.30 uur en zondag 8 mei om 15.00 uur. Een heerlijke avond vol frisse humor, bekoorlijke melo dieën, dansende en zingende sprookjesfiguren, actie, angst, vreugde, feëriek deocr en sfeervolle belichting. Een °pera door kinderen voor kin deren en volwassenen. Het geheel staat onder leiding van Lieve Suys en Dirk Baert. Medewerking verlenen be kende Belgische vocale en in strumentale solisten. Inhoud: op moeders bevel dienen Hansje en Grietje het huis te poetsen, maar zoals alle kinderen nemen zij liever hun speelgoed en gaan aan het dansen en spelen. Moeder komt thuis en wil de kinderen straffen voor hun luiheid. Zij gooit in haar boze uitval een kan met melk om, het enige wat ze nog hadden. Zij jaagt de kinderen het huis uit en heveelt hen bessen te gaan Plukken. Intussen komt vader Scene uit de opera 'Hans en Grietje'. thuis: hij heeft veel bezems verkocht en brengt allerlei lekkers mee. Als hij hoort dat de kinderen naar het bos zijn, wordt hij bang. De ouders gaan de kinderen zoeken. Intussen verdwalen de kin deren. Zij vallen in slaap bij het wondermooie liedje van het zandmanntje. De volgende dag, nadat zij gewekt worden door het dauwmannetje, ko men zij bij het knabbelhuisje. Terwijl zij gulzig van al dat Pop around the clock. FOTO ARCHIEF DE STEM dansen deze avond niet alleen op hun eigen nummers. Ingrid Neve heeft de choreografie voor twee dansen herscheven. Flashdance en Music worden gedanst en begeleid door de muziekverenigingen. De harmonie/drumband Breskens-Groede en St.-Celi- cia brengen afwisselend een ook samen hun muziek ten gehore. De Veerhoek wordt omgetoverd in een schouw burg met een scliitterende achterwand en speciale licht effecten. Dit alles kon tot stand komen door de sponso ring van verschillende bedrij ven uit Oostburg en omge ving. Tijdens de pauze is er een verloting met veel prijzen. De show begint om 20.0 uur in De Veerhoek. Kaarten a ƒ5,- zijn verkrijgbaar op de volgende adressen: P. Pielaet, Orion 17 te Oostburg; M. Monjé, Spuiplein 29 te Bres- kens; P. Brakman, Markt 10 te Groede; W. Waleboer, Ghistelkerke 312 te Breskens en aan de ingang ban de zaal, die om 19.30 uur open gaat. Op 28 mei treedt men met deze show van muziek en dans op in Knokke. FOTO ARCHIEF DE STEM DE TERNEUZENSE afle vering van de voorrondes voor het Hit 'm or Lose popfestival vindt zaterdag 30 april plaats in het Zuid- land theater. De 'uitsmij ter' van de avond vormen Wally Tax and The Outsi ders, de reünie van de le gendarische Nederlandse band uit de jaren zestig. De groep behoorde met grote hits als Lying all the Time en Touch tot de top van de toen malige popwereld. Later ging Tax op de solotoer, en onlangs besloot hij weer in zee te gaan met The Outsiders. In het Zuidlandtheater zullen alle sucessen van zowel de groep als Wally Tax de revue passe ren. Voorafgaande aan het con cert spelen de drie groepen die samen mogen uitknokken wie er naar de finale van Hit 'm or Lose mag. Vanaf 20.00 uur spelen de bands Grand Slam, Kick the Bucket en Farrago De toegang bedraagt een tientje. Morgen, vrijdag 29 april, speelt Popmuziektheater- groep Enzo 'Pop around the Dorine van der Klei. - FOTO CLEMENS BOON Clock', een theatrale tocht door de historie van de pop muziek. Blues, country, rock 'n roll, protest, underground, disco, punk, jazzrock, new wave en ook Nederlandsta lige pop komen aan de orde. De show duurt maar liefst twee uur en bevat naast uiteraard veel muziek ook diapropjecties, een lichtshow, fraaie kostuums en komische typetjes. De toegang bedraagt hier vijftien gulden en de aanvang is 20.00 uur. Dorine van der Klei Iaat zondag 1 mei een reeks 'hel dinnen van het witte doek' de recue passeren in haar pro gramma 'Champagne, rozen en rotte tomaten'. Mariene Dietrich, Mae West, Dolly Parton, Nina Hagen en Lotte Lenya zijn enkele namen waarvan zij liedjes zingt. Te- venbs vertelt ze anekdotes over de verschillende kanten van de levens van deze legen des. Pianist Dick van der Stoep begeleidt haar. Aan vang eveneens 20.00 uur en toegang vijftien gulden. Vanavond vertoont de flimclub van het Zuidland de laatste film van dit seizoen. 'Wish you were here' van re gisseur Peter Leland was een van de verrassendste debuut films van 1987. Centraal staat de jonge vrouw Linda, die de verveling van een provincie stadje probeert te verdrijven door zich van de ene relatie in de andere te storten. Wanneer zij zwanger wordt van de vriend van haar vader, keert de hele gemeenschap zich te gen haar. De aanvang is 20.00 uur en een kaartje kost zes gulden. The Mighty Flyers. FOTO ARCHIEF DE STEM lekkers smullen worden zij door de heks verrast, die met valse vriendelijkheid Hans in een kooi opsluit en aan Grietje beveelt de oven klaar te maken. Daarna weet ieder een wat er gebeurt: Hansje noch Grietje wordt in de oven gestopt, maar wel de heks. De andere, in koek gebakken kinderen, ontwaken en en moeder en vader vinden hun dappere kinderen terug, dus eind goed, al goed. AL IS de bluesmuziek een van oorsprong zwart genre, toch be staan er ook enkele blanke 'keien', die hun gebrek aan zwarte roots compenseren door een grote ambitie en gedrevenheid. Een van hen is de Amerikaan Rod Piazza (spreek uit Piejèzze), die vanavond met zijn Mighty Flyers in Porgy and Bess in Ter neuzen optreedt. In maart van het vorig jaar oogstte Piazza enorm succes in de jazzclub. Reden voor de Stichting Blues Promotion om hem naar de Scheldestad terug te halen. Piazza zelf zingt en blaast op de bluesharmonica. De andere vier leden staan hem vocaal bij. Drummer is Jimmy 'The Kid' Bott, Bill Stuve is bassist, Honey Alexander bespeelt de toetsen en Junior Watson de gitaarsnaren. Het was in deze bezetting dat de groep vorig jaar zo'n goede indruk achterliet. Rod Piazza werd 41 jaar geleden in Riverside bij Los Angeles geboren en speelde al op tienjarige leeftijd gitaar, de platen van zijn oudere broer beluisterend. Zijn eerst band in zijn tie nerjaren was The Dirty Blues Band, die hij samen met vrien den in Los Angeles oprichtte. De groep besloot de zaken anders aan te pakken, toen enkele platen die ze maakten geen com mercieel succes werden. Eind jaren zestig ontstond zo The Rod Piazza Band, versterkt met George 'Harmonica' Smith, zodat de groep het unieke gel.uid van twee mondharmonica's kreeg. Piazza speelde in die tijd tevesn voor andere muzikanten. Ontdekt door de Engelse producer Mike Vernon, speelde de band het klaar in een dag onder twee verschillende namen twee elpees op te nemen. Het ging om een plaat van Bacon Fat en een onder de naam van Smith. In de jaren daarna ontmoette Piazza Honey Alexander. Zij werd de pianiste van de groep. Bill Stuve en Mike Junior kwamen nog later erbijDe onmoge lijk lange naam van de groep luidde toen, eind jaren zeventig 'The Chicago Flying Saucer Band Featuring Rod Piazza'. Toe begon het succes op gang te komen en de naam werd 'The Mighty Flyers'. In het voorprogramma van Rod Piazza staat de Zeeuwse bluesgroep The Juke Joints. Eind mei komt hun tweede elpee in de winkels te liggen. Daarna gaat de band in Engeland op tournee. PATER SWINNE is geen on bekende voor de Zeeuws-Vla mingen. Voor hem houdt de Standaard boekhandel in het kader van de tentoonstelling over Maya's en Azteken in de boekzaak in Gent een bene fietconcert. De opbrengst van het concert gaat naar pater Swinne. Vrij dag 29 april wordt de blauwe zaal van De Singel omge toverd in een zaal met Zuida- merikaanse sfeer. Er wordt gezongen, gemusiceerd en ge declameerd. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 3 mei spelen drie bekende Belgische musici trio's van Brahms, Van Beet hoven, Glinka en Bruch. Wal ter Boeykens (klarinet), Roel Dieltiens (cello) en Robert Groslot (piano) geven de op brengst van dit concert aan de stichting Artsen Zonder Grenzen. Eveneens in De Sin gel, aanvang 20.00 uur. DRIE NIEUWE choreogra fieën worden toegevoegd aan het repertoire van het Ko ninklijk Ballet van Vlaande ren. 'Paquita', een 'Grand Pas' met klassieke grandeur van Marius Pepita op muziek van Minkus. 'Casual Moments', een pas de deux van de jonge Chinees-Amerikaanse cho reograaf Choo San Goh op muziek van Lutslawski en het door Jiri Kylian gemaakte groepsballet op de Symfonie in D van Haydn. Ongetwijfeld het vrolijkste ballet ooit ge choreografeerd. Deze drie nieuwe dansen ma ken samen met 'Mouvements' het Lenteprogramma 1988 uit. Volop bewegeing en gratie. Zowel klassiek als modem, voor dansliefhebbers het neusje van de zalm. Twee reeksen opvoeringen in Ant werpen en Gent. In de Opera van Antwerpen 29 en 20 april en 1,5,6,7 en 8 mei. In de Opera van Gent 12, 13, 14 en 15 mei. Aanvang telkens 19.30 uur. DE KINDERGA LERIE van Roby Bellemans in Axel biedt vanaf mor gen plaats aan weer een bekende illustratrice van kinderboeken. Kris-Kras is de artistieke naam van een van de meest vooraan staande illustra trices van Vlaan deren. Zij werkte onder meer voor het kin derblad Ezelsoor, en Bellemans heeft enkele origi nele werken voor dit blad in huis ge haald. Enkele ja ren geleden ont wierp zij de Belgi sche affiche voor de kinderboeken week. Onlangs te kende ze nog voor het nieuwe boek van Guy Laenen. De tentoonstelling wordt morgen pas officieel geopend. Het werk van Kris-Kras is de hele maand mei te zien. Een illustratie van Kris-Kras. FOTO DE STEM/CORJ. DE BOER Werk van Lien van der Pers in Terneuzen. - FOTO DE STEM/CORJ. DE BOER WIE HOORT van een expositie van bloem- en plantcol- lages, denkt tien tegen een aan toefjes gedroogde veld bloemen die tegen een behangachtig stuk papier zijn ge plakt. Dat is echter niet het geval bij het werk van Lien van der Pers, dat in de hal van het stadhuis van Terneu zen te zien is. Haar collages hebben een flink formaat en zijn voor een deel abstract. De Apeldoornse stopt ook thema's van bijbelverhalen in haar werk. De voorstellingen zijn gevat in rechthoekig glas. Ze is in Drente geboren en groeide er op 'tussen de grote en kleine wonderen der natuur' zoals ze zelf zegt. Als vanzelf ont stond er bij haar een aandachtige liefde voor die natuur. De natuurlijke materialen die ze om zich heen zag, kregen steeds meer betekenis voor haar. langzamerhand ontsond zo het idee er iets mee te gaan doen. Zij nam teken- en schilderles bij Ad Gerritsen in Arnhem. Zo ontstond een gevoel voor compositie en kleur. Ze begon de techniek van het bloemen drogen en verwerken steeds beter te ontwikkelen. Ze maakt handig gebruik van de verschillen tus sen de seizoenen. Planten uit het najaar houden bijvoorbeeld de meest frisse kleuren, en sombere tinten krijgt ze door oude, door de tijd verbleekte planten te gebruiken. De tentoonstelling is nog te zien tot en met 20 mei. Open tij dens kantooruren. 'Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. De Dikke van Dale Sluis - Beeldende kunst uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Ga lerie Trouvaille. Bank Paribas Hulst. Werk van Leon de Buck. Open tijdens win keluren. Zeeuws Museum Middelburg. Aanwinsten in 1987. Tot en met 15 mei. Open dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur, za terdag tot en met maandag 13.30 tot 17.00 uur. Amro-bank Breskens. Recent werk van Gerard van Grieken. Tot eind april. Open tijdens openingstijden bank. De Media Eeklo. Videokunst van Paul Rutkovsky. Stichting Beeldende Kunst Zeeland Middelburg. Op Ierland geïnspireerd werk van Inge van der Kooij. Galerie Esprit Clinge. Schilderijen en litho's van Lothar Giin- ther. Tot en met 3 mei. Open woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.30 en op afspraak. Streekmuseum Axel. Olieverfschilderijen van Jacques de Jonge uit Hengstdijk. Tot en met 30 april. Open woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Stadhuis Damme. Rotariale '88. Tot 8 mei. Open op weekdagen van 14.30 tot 17.00 uur, in het weekeinde van 10.00 tot 12.00 en van 14.30 tot 17.00 uur. St. Pietersabdij Gent. Expositie over 'De Markt'. Tot 1 mei. Open: dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Vitrinegalerij Art-Titude Vlissingen. Werk van Willy de Houck. Tot 8 mei. Voormalige Museumruimte Terneuzen. Overzichtstentoonstel ling Bunk Bessels. Tot en met 29 april. Open maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur. zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur. De Singel Antwerpen. Tentoonstelling over de Oostenrijkse ar chitect Adolf Loos. Tot en met 29 mei. Open dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 18.30 uur. Stadhuis Terneuzen. Collages van gedroogde planten en bloemen van Lien van der Pers. Tot en met 20 mei. Open tijdens kantoor uren. Kindergalerie Bellemans Axel. Illustraties van Kris-Kras. De hele maand mei. Open tijdens winkeluren.

de Stem | 1988 | | pagina 23