lORcn 'Snel betere leefsituatie nodig' SZYDLOWSKIPLEIN: WINKELS, BIRLIOTHEEK EN WONINGEN Forse boete voor inwoner van Axel Ozzels k George z; Sponselee lENHEID; I DE STEM PLAATSELIJK NIEUWS nKSTEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 27 APRIL 1988 gemeente BEWONERS VAN WOONWAGENCENTRUM DE RAPE HULST: AXEL - Het stede- I bouwkundig bureau RBOI heeft een plan gepresenteerd voor het aantrekkelijker maken i van de Axelse binnen stad voor de kooptoe- I risten. Deze imagover betering steunt voor een belangrijk deel op een volledige herin- richting van het Szyd- lowskiplein. Supermarkt Verbetering Sanering BOD HONDEN 'DRONKEN VAN DE SAUZEN' Infobus politie in Terneuzen •BLACVOOR ZUIDWEST NEDERLAND I !®rneuzen, Hulst en Goes. Iadressen en telefoon- "dromers op pagina 2. iHnfi'Jan Jansen. I i J3 LEu9ène Verstraeten, |JoeP Trommelen. Zoektocht Klaverhooi Gezoem Stripjes Vogelwaarde Terhole Axel Koewacht Ossenisse Hulst St.-Jansteen Clinge Graauw PvdA wil in Louis Ferket gemeenteraad in bloemetjes Hontenisse A12 T22 fte zoenen I pulieren jubileum, receptie, loving, overwinning, Tham, openbare dank, nag best eens in de ina familieberichten, luur hoeft het niet te listen een tientje), lm 2,00. Eén grote Voor het plaatsen van Jet een formaat van 35 lij 14,05 toeslag, ■aanvraag. Bij niet- It 4,00 adm.kosten In niet geretourneerd, pf uw tekst 2 dagen n van onze kantoren, fetuurt u eveneens 2 naar Postbus 3229, llijke opgaven worden Wd indien naam en bk indien uw betaling louden ons het recht gaaf van redenen te ■ren. |iten bereiken over de dt de uitgever zich het Ivan de opdrachtgever p geven. gsnleuws am op donderdag. GEFELICITEERD Al wil ze het niet weten, 1 wij zijn het niet verge ten. Corrie Daemen ziet vandaag Sara. De Dins dagavondclub. )RTOESTELLEN ;n Horen ikende lebben we niet voor niets. aat 44 tel: 01640-53081 tel.: 076-142116 tel.: 01620-27371 21-23 tel.:01184-12313 advies, oek aan huls. |Van onze verslaggever I HULST - De bewoners van het Hulster (voonwagencentrum De Rape willen dat de verbetering van hun woon- en leefsituatie ap het centrum nu snel wordt aangepakt, [n een brief dringen ze er bij de gemeente raad op aan om de realisering van de ver beteringen niet langer meer vooruit te sChuiven of alsmaar uit te stellen. De ongeveer veertig ondertekenaars wijzen er sp dat de huidige standplaatsen op De Rape niet voldoen aan de eisen en zijn afgekeurd. Boven- j staan er een stuk of tien gezinnen boven- ig. Die hebben geen eigen voorzieningen, boewei ze bijvoorbeeld wel staangeld moeten betalen. In de brief constateren de bewoners dat er ten aanzien van de woonwagenbewoners nogal wat vooroordelen leven bij de gewone burgers. Maar die vooroordelen, zo menen ze, komen meestal van personen die zelf onbekend zijn met de leef- en woonomstandigheden op woonwagencentra. „Meestal geuit door personen die het nalaten in hun eigen omgeving de ogen te openen. Tot op heden heeft de geschiedenis van de mensheid meermaals aangetoond tot wat vooroordelen en ondoordachte uitspraken kunnen leiden", zo schrijven de bewoners nog. Een aantal bewoners van De Rape heeft ove rigens al begin januari bij de gemeenteraad ge klaagd over de slechte omstandigheden op hun centrum. Op die brief hebben ze nog steeds geen antwoord gekregen. Volgens wethouder G. van de Voorde wordt de brief meegenomen in het denkwerk over de realisering van nieuwe kleinere woonwagen centra in Hulst. Nadat aanvankelijk drie loca ties naar buiten waren gekomen kregen B en W van de raad opdracht hun huiswerk over te doen. Rond de locatiekeuze heerst momenteel een onverbrekelijke stilte. „We willen goedbeslagen ten ijs komen", zegt Van de Voorde. „Het is een ontzettende moei lijke zaak. Want waar je ook een woonwagen centrum wilt realiseren, het zal altijd tot grote problemen leiden bij de buurtbewoners". De wethouder is het met de woonwagenbewoners eens dat de omstandigheden op De Rape verre van goed zijn. Een termijn waarbinnen spijkers met koppen kunnen worden geslagen kan hij nog niet noemen. „We zijn nu een broedende kip, die volop bezig is". Centrum Axel op de schop Van onze verslaggever In de visie van het RBOI, gedeeld door de gemeente, moet dit plein ruimte gaan bieden aan winkels en een nieuwe bibliotheek met daarboven zo'n twintig woningen. De bebouwing is zo gesitueerd dat er een knus nieuw pleintje ont staat dat ruimte biedt voor de weekmarkt. Daarnaast blijft er op het overige ge deelte van het Szydlowski- plein nog plaats voor het parkeren van zo'n 145 auto's. Volgens het herinrichtings- j plannetje moet ook de Markt op de schop. Deze wordt auto vrij en krijgt een ondersteu nende verblijfsfunctie met ter- jes en dergelijke. Voorts wordt gepleit voor een opvul- l van de gaten aan de oost- I zijde van Markt met passende centrumfuncties. Ook de be staande Passage moet worden verbreed en voorzien van win kels en meer noordelijk is voorzien in de aanleg van een tweede passage. Wat de winkels betreft wordt allereerst gedacht aan een grote publiekstrekker. Bij voorkeur in de non-food-sec- tor. Als dat niet mogelijk blijkt wil de gemeente daar een grote supermarkt. Daarnaast is er nog ruimte voor meerdere klei nere publiekstrekkers in de sfeer van de dagelijkse goede ren. Bijvoorbeeld een drogiste rij. Tenslotte is er dan nog een nieuwe bibliotheek ingetekend. Dit ter vervanging van de hui dige Axelse leeszaal. De functies op het Szydlow- kiplein moeten zo compact mo gelijk worden gegroepeerd rond een nieuw centraal gele gen plein, dat als nieuwe pool moet gaan dienen voor het winkelgebied. Dat plein is in getekend aan de Gentsevaart- straat, tussen de aansluiting Passage en een tweede te reali seren doorsteek naar de Noord straat. De weekmarkt wordt verspreid over het plein, de dwarsverbindingen met de Noordstraat, de noordstraat en de Gentsevaartstraat. Gedacht wordt dat dit een nieuwe win- kelrouting kan versterken. De gemeente wil de gehele ver betering van het centrum in één keer gerealiseerd zien door een projectontwikkelaar. In middels zijn dertien project ontwikkelaars uitgenodigd de uitgangspunten te verwerken in een concreet plan. De pro jectvoorstellen moeten voor 1 juni op het Axelse stadhuis binnen zijn. Met degene die het meest aansprekende project voorstel heeft ingediend wil de gemeente dan verder zaken doen. De plannen zullen heel wat parkeerplaatsen opslorpen, maar de 143 plekjes die over blijven zijn, zo meent men, vol doende om de piek-drukte op zaterdagen op te vangen. Op doordeweekse dagen kan er bo vendien ook nog worden gepar keerd op het centrale plein. Ook de parkeergelegenheid bij het stadhuis blijft bestaan, maar blijft gescheiden van het Szydlowskiplein. Dit om te voorkomen dat de plaatsen worden gebruikt door mensen die boodschappen doen. Mocht de nood aan de man komen, dan kan altijd nog het terrein ten oosten van de Nassaustraat geschikt worden gemaakt voor parkeren. Het stedebouwkundig bureau meent dat bij doorvoering van de plannen het 'winkelprodukt Axel' sterk zal worden verbe terd. De koopgerichtheid op het centrum zal sterk toenemen. Dit zal echter wel, zo meent men, met name in de food-sec tor tot aanzienlijke saneringen kunnen leiden. Het gebied rondom het nieuwe plein, zo is een andere conclusie, zal aan zienlijk meer nadruk krijgen als begin en vertrek voor veel consumenten. Burgemeester A. Hack zegt in een toelichting op de plan nen goede hoop te hebben be leggers voor de uitvoering van de herinrichting te kunnen in teresseren. Als alles naar wens verloopt kan, zo hoopt hij, eind dit jaar wellicht al de eerste spade voor het project in de grond. Een schets van het Szydlowskiplein zoals het plein er straks uit moet komen te zien. ithouders van Terneuzen kennis, dat zij met toepas- sub 2, van de Algemene r de gemeente Terneuzen ien besloten de bebouwde Terneuzen als bedoeld in deze verordening opnieuw deelten van de gemeente houder of verzorger van deze tussen zonsopgang de weg te laten loslopen, zijn de volgende, als zoda- ien en terreintjes binnen de kern Terneuzen: e Scheldedijk, gelegen tus- gskanaal bij Othene en de «straat/Scheldeboulevard/- jk van de Grenulaan, tussen n de toegangsweg naar de sro-Electro aan de (oude) westelijk van de Oleander- Vnberboomstraat en de Ta- estelijk gelegen groenstrook k Otheense Kreek, nabij de de noordelijke jachthaven in lijk van de geluidswal langs straat en ten zuiden van het plan St.-Annapolder); itelijk van de flatgebouwen .Anrooylaan; ïoordelijk van het sportpark loogte van het punt waar de irdelijke richting afbuigt. jerking op 15 mei 1988. op gewezen dat honden tus- en zonsopgang noch binnen ouwde kommen mogen loslo- t loslopen van honden kracn- ide is toegestaan, dat onder ient te geschieden. 1988. i wethouders van Terneuzen, i Rooi jen, loco-burgemeester. A.J. van Pagee, secretaris, Van onze correspondente MIDDELBURG - Een gevangenisstraf van twee weken en een jaar niet rijden eiste officier van justitie mr. Groen dinsdag voor de politierechter in Middelburg tegen de 44- I jarige Axelaar P.B. lage van kan oplopen, maar wel wilde ze de man (om een dreigend ontslag te voorko men) de gevangenisstraf be sparen. Zij veroordeelde B. tot een jaar niet rijden met daar naast een boete van 1000. De 43-jarige JK. uit Zaam- slag had op 5 oktober met tien biertjes geprobeerd zijn kater van de vorige nacht weg te drinken. Hij raakte betrokken bij een ongeval en de bloed proef toonde een alcoholpro millage aan van 2,21. K. werd veroordeeld tot twee weken voorwaardelijk, een boete van 1200 en een rijontzegging voor de duur van negen maanden. De veertig-jarige Axelaar E. de C. had op 4 november in een café tegenover zijn woning het een en ander aan alcohol inge nomen. Omdat hij 'nooit nee' kon zeggen besloot hij vervol gens een andere bezoeker met zijn auto naar huis te brengen. Onderweg werd de hulpvaar dige Axelaar aangehouden en de bloedproef toonde een alco holpromillage aan van 1,91. Hij werd veroordeeld tot twee we ken voorwaardelijk, een boete van 1200 en negen maanden, waarvan viijf voorwaardelijk niet rij den. TERNEUZEN - Donderdag 28 april komt de Politie-Informa- tiebus naar Terneuzen. Deze mobiele expositie laat belangstellenden nader kennis maken met het werk van de ge meentepolitie. De bus is mor gen van 09.00-16.00 uur gratis te bezichtigen op het parkeerter rein van kerkgebouw De Le vensbron aan de Sloelaan. De Axelaar werd op 13 decem ber in Hulst aangehouden met een alcoholpromillage van 2,66 en sprak 'wartaal' toen hij voor bet gebruikelijke onderzoek haar het politiebureau werd [neegenomen. Daar verklaarde bij ook dat hij een 'beetje dron- ben' was van het 'proeven van sauzen' in het restaurant waar werkte. „Daar wordt nu I eenmaal nog al eens een scheutje van het een of ander ingedaan", aldus de Axelaar, tot grote hilariteit van de be- I angstellen op de publieke tri bune. Ook politierechter mr, Jan- I ®n van Oosten zei niet te kun- h® geloven dat je daar een I dergelijk hoog alcoholpromil- Kantoren Openingstijden: I ö-30"12.30/13.30-17.00 uur. I M?euzen; Rein van der |"e|ro (editie-chef), Romain |l?n Damme, Frank Deij, R nny van Gremberghe, I^naid Verstraten, Cor de l(sport)f0t0),Ton Koomen Adwsrtentie-exploltatle inspecteur Zeeland: 958M|nu'Privé tei. O-! 150- ALWEER over hommels zal de Land-van-Hulste- naar denken als hij boven staande titel ziet. Daar zullen ze wel oezels mee bedoelen, zal de Axelaar zeggen en de West- Zeeuws-Vlaming zijn schof zal pas vallen als je er grondbieje bij noemt. Voor de overkanter is het een rover, oezel of brimse. Inderdaad, het gaat nog eens over hommels, maar slechts voor een dele, want er zijn hommels en hor zels. De verschillen tussen die dieren zijn levensgroot, maar in het Land van Hulst is het een pot nat: ozzels zijn het. Ozzels in de betekenis van hommels bespraken we veer tien dagen geleden. Momen teel is er volop kijkgenot aan te beleven want ze vliegen erg talrijk. We kunnen nu ook duidelijk zien waar ze mee bezig zijn: aan het achterste paar poten zien we grote klompen oranje-geel stuif meel hangen. Heeft een bloem naast stuifmeel ook nektar te bieden, dan gaat ook dat mee in een apart gedeelte van het spijsverteringskanaal, in de honingmaag. Onder invloed van enzymen wordt de nektar omgezet in honing. Hommels doen echter meer, want op hun zoektochten naar voedsel voor zichzelf, wordt er ook onwillekeurig stuifmeel meegenomen tus sen en aan de haren, waar mee andere planten dan be stoven en mogelijk nader hand bevrucht worden. Hom mels spelen in dat hele be- stuivingsproces een uiter mate belangrijke rol en het is dus niet zo dat ze er zomaar zijn om te zijn in de trant van: „Waarom zouden er geen ozzels zijn, de verkens zijn er wel." Waarbij we wel moeten aantekenen dat het van de hommels geen uitge stoken spel is dat bestuiven, het gaat 'in de passant' ter wijl ze voedsel zoeken. Wel belangrijk voor som mige plantesoorten, bijvooor- beeld voor de rode klavers; daar is de hommel nagenoeg de enige bestuiven De betrek kelijk geringe produktie in Nederland van zaad van on der ander de rode klaver werd toegeschreven aan een te gering aantal hommels. Er is onderzoek geweest en er zijn proeven gedaan om via nestkasten het aantal hom melvolken in percelen zaai zaadklaver op te voeren. Er zat perspectief in, toch is het onderzoek vroegtijdig afge broken: de vraag naar kla verzaad liep drastisch terug door de mechanisatie in de landbouw. Tot voor kort immers zaaide elke boer bijna jaarlijks kla ver voor hooi voor de paar den, maar dat gewas raakte geheel in onbruik toen de paarden van de boerderij verdwenen; trekkers zijn niet zo gek op klaverhooi. Aan de opwekking in het Engelse liedje: Rooi me over in the cl over-waar dat rollen dan ook goed voor mocht zijn, niet voor de bestuiving van de klavers toch?-kan hier nau welijks meer gevolg aan ge geven worden. Dat even ter zijde, nu de antere tak van de ozzels, de horzels. De meest bekende zijn de paarde- en de runderhorzel. Ze zijn er nog niet, pas als het Een hommel op water munt hoogzomer is zullen ze ver schijnen, al moet de paarde- horzel zeldzaam geworden zijn, want zijn gastheer is dat ondertussen ook. De runder horzel is ook gedecimeerd, niet omdat er geen runderen meer zijn, maar door inten sieve bestrijding. Is daar re den voor? Vast en zeker, eco nomisch gezien, maar ook vanuit het oogpunt van goed huisvaderschap voor dieren die men exploiteert. Al is en blijft het vanzelfspre kend een natuurlijk proces, hoe hard het ook mag zijn. Neem de runderhorzel. Zij verraadt haar aanwezigheid door een apart, typisch ge zoem. Runderen kennen dat, zij weten welk gevaar er dreigt en ze proberen de bela ger te ontlopen; ze gaan 'bei zen': met de staarten omhoog slaan ze in de wei op hol. Het horzel vrouwtje wacht in de schaduw op een gezond-en liefst j ong - rund. Ze legt haar eitjes op de haren. De larfjes die daaruit komen boren zich door de zachte weefsels heen tot in de slokdarmwand. Van daar verhuizen ze via de borstholte naar het rugge- merg, waar ze zo'n vier maanden blijven. Daarna boren ze zich een weg naar de huid aan de rug zijde langs de wervelkolom, waar ze een etterende buil veroorzaken en een gaatje in de huid maken voor hun ademhaling. De larve groeit dan verder uit, bijt zich ten slotte naar buiten, valt op de grond, verpopt daar en tot slot komt er, we zijn dan on geveer een jaar verder, weer een horzel uit. De runderen hebben er veel ellende mee en de huid is zo goed als waarde loos door de vele littekens. Tegenwoordig wordt dat beest fel bestreden en de meeste runderen hebben dan ook een rug zo glad als die van een ambtenaar, alleen niet zo breed, maar we herin neren ons nog uit het midden van deze eeuw, dat er dieren waren met een rug als een hooggebergte; soms tien of meer bobbels zo groot als een noot waren op de rug te voe len. De levenscyclus van de paar- dehorzel is minder ingrij pend: het paard likt de krie belende larven-de afgezette eieren zijn vaak als gele stip jes te zien op de voorbenen - -naar binnen; die larve zet zich vast aan de maagwand, leeft van wondvocht en ver laat, eenmaal volgroeid, met de mest het lichaam. De ver popping is als bij de runder horzel in de grond. We kregen de voorbije we ken van veel kanten vogel waarnemingen. Om een spe ciale reden laten we die alle maal liggen tot volgende week. EHBO - Met twee teams heeft de EHBO-Vogelwaarde deel genomen aan een wedstrijd in Gemert. Beide teams wonnen de tweede prijs. KONINGINNEDAG - In Ter hole worden zaterdag 30 april ter gelegenheid van Konin ginnedag verschillende acti viteiten op touw gezet. Om 10.00 wordt de school ver wacht bij de traditionele volksspelen. Om 14.30 uur is er een gaaibolling in café De Kroon en omstreeks 18.30 urn- rukt de fanfare Excelsior uit voor een rondgang door het dorp. Om 19.00 uur tenslotte klnikt het startsein voor een steppenrace. BINGO - Buurtververeniging De Boemerang houdt vrijdag een speciale zomerbingo in het buurtgebouw aan de Mo- zartstraat. De winnaar van de hoofdprijs gaat met een tuinset naar huis. Aanvang 20.00 uur. BRIDGE - Bridgeclub Axel speelde de vierde wedstrijd van de vooij aarscompetitie. Uitslagen: groep A. 1. heren Bisschop-De Maagt, 2. heren Moeliker-Pel, 3. heer en me vrouw Pieters. Groep B: 1. mevrouw Hoek-de heer Koek, 2. mevrouw Van Leeuwen-de heer Vogels, 3. heren Hemel- soet-De Wever. Groep C: 1. echtpaar Stoelinga, 2. me vrouw Vogels-de heer Za- man, 3. mevrouw Van Him- schoot-de heer Van der Hey- den en echtpaar Van de Wagt. Groep D: 1. echtpaar Maris, 2. dames Van Waes-Vereecken, 3. dames Bierman-Schipper. Groep E: dames Huis-Houte- pen, 2. dames Beleir, 3. me vrouw Van de Water-de heer De Haan. OUDERENBOND - De ka tholieke bond van ouderen in Koewacht heeft de jaarver gadering achter de rug. Zoals gebruikelijk begon die met een mis. Vervolgens werd in De Vlaschaard een koffietafel geserveerd, waaraan 140 le den deelnamen. Door het overlijden van voorzitter J. de Groot en secretaris J. Gee- rards moesten in deze func ties twee nieuwe mensen ge kozen worden. De nieuwe voorzitter is R. Buys en de nieuwe secretaris R. Gee- rards. Het bestuur werd aagevuld met G. van Rumste en G. Waumans. KVO - De KVO Koewacht houdt donderdag 28 april een voorlichtingsavond over de Nierstichting. Mevrouw Van Oerle uit Breda vertelt hier over aan de hand van dia's. De aanvang is 20.00 uur in De Vlaschaard. KONINGINNEDAG - De vie ring van koninginnedag in Ossenisse concentreert zich zaterdag 30 april in het vere nigingsgebouw Hof ter Nesse. Om 15.00 uur treedt daar pop penkast Jan Pierewiet op. Te vens is er voor ieder kind een gratis consumptie. Om 18.00 uur is er een optreden van de Turkse volksdansvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen Hos Bilezik Folklor Ekibi. De Dwarsliggers tenslotte houdt om 19.30 uur een gaaibolling. SCHIETING - Vanwege ko ninginnedag gaat de schieting op 30 april in het verenigings gebouw niet door. Deze schie ting op de liggende wip is verschoven naar zondag 1 mei. Om 14.30 uur in het vere nigingsgebouw. ONS VERMAAK - Kaarclub Ons Vermaak hield de vierde ronde van de clubcompetitie. Er kwamen 45 kaarters op draven. Uitslag: bieden: 1. Th. de Rijk, Kuitaart; 2. P. Bo- gaart, Ossenisse; 3. J. Remijn, Ossenisse. Jokeren: 1. me vrouw Van Damme-Mahu, Walsoorden; 2. mevrouw Re- mij n-Meijer, Ossenisse; 3. mevrouw De Kort-Reijns, Ossenisse. ROMMEL - De Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst is druk bezig met de voorberei dingen voor de rommelmarkt. Mensen die nog bruikbare spullen zijn tegengekomen tijdens de schoonmaak kun nen contact opnemen met J. Leenknecht. COLLECTE - De collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft in Hulst 3.650,73 opgeleverd. In Hulst was de organisatie in handen van de plaatselijke volleybal vereniging. KAARTING - In zaal Den Ouden Arend werd een kaar ting gehouden waaraan 52 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Haulez, Hulst; 2. mevrouw De Burger, St.-Jan- steen; 3. mevrouw Van Goe- them, St.-Jansteen; 4. Th. Herreweg, Heikant; 5. M. Mannaert, Ossenisse. KONINGINNEDAG - het Oranejcomtié heeft voor ko ninginnedag een gevarieerd programma in elkaar gezet. Het ziet er als volgt uit: 9.00 uur luiden kerkklokken en vlaggen buiten hangen; 9.30 uur lawaaioptocht, begeleeid door boerenkapel en jeugd met versierde fieten, aanslui tend stoeptekenen op school plein; 10.00 uur prestatieloop en trimloop vanaf voetbal veld; 11.00-12.30 uur schut- terssport van St.-Jan; 13.30 uur fietsenrally; 17.30 uur prijsuitreiking. BINGO - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag 29 april in gemeenschapshuis Malpertuus een bingowed strijd voor mensen van vijftig jaar en ouder. De wedstrijd begint om 13.30 uur. VIS - De hengelaarsvereni ging De Clingse Hengelaars heeft op de viswateren weer vis uitgezet voor het komende seizoen. Het betreft dit keer 600 kg grote brasem, 120 kg winde, 450 kg karper, 230 kg pootaal, 2500 stuks snoek baars en vijf kg glasaal. Van die laatste soort gaan er 20.000 stuks in een één kilo en daar van blijft slechts vijf procent in leven. KONINGINNEDAG - Het feestcomité heeft voor konin ginnedag een leuk pro gramma in elkaar gezet. Het ziet er als volgt uit: 9.25 uur opening met lawaaioptocht en vanuit de kerktoren laten twee leden van Nooit Gedacht het Wilhelmus galmen; 11.45 uur spelletjes kleuters; 13.30 uur fietsenrally voor jeugd van veertien jaar en ouder, inschrijven bij Bas Kindt; 13.45 uur prijskaarting in ge meenschapshuis; 20.00 uur feestelijke rondgang Nooit Gedacht. De spelen worden gehouden op het voetbalveld en in het gmeenschapshuis. KLOOSTERZANDE - De Partij van de Arbeid doet in 1990 mee aan de gemeente raadsverkiezingen in Hon tenisse, in een poging een zetel in de gemeenteraad te bemachtigen. Dat is besloten op een door het bestuur van de PvdA Hulst- Hontenisse belegde bijeen komst met leden uit de ge meente Hontenisse. Tijdens deze bijeenkomst in Kloosterzande werd door het bestuur een plan op tafel ge legd dat de komende maanden door de leden uit Hontenisse verder zal worden uitgewerkt. Het sinds kort in Kloosterzande wonende statenlid C. Visser van Hoorn zal voorlopig de za ken gaan coördineren. Met de bestuursgedelegeerde L. Kolijn heeft zij de afgelopen maanden een draaiboek uitgebroed dat nu ten uitvoer zal worden ge bracht. Van onze correspondente HEIKANT - Tijdens de we kelijkse repetitie van het gemengd zangkoor Heikant werd dirigent Louis Ferket gisteren feestelijk verrast door zijn koorleden. Reden voor de huldiging was het feit dat Ferket 25 jaar dire- gent is. Het gemengd koor heeft rond de 25 leden, het merendeel da mes. Wekelijks wordt onder leiding van de dirigent geoe fend in het gemeenschapscen trum 't Heike. De dames luiste ren de zaterdagavonddiensten in de parochiekerk op, terwijl de heren de zondagdiensten voor hun rekening nemen. Bo vendien verzorgt het dames koor de rouw- en trouwdien- sten. Vanwege het feestelijk jubileum van dirigent werde repetitie een week uitgesteld. Na de huldiging van de jubila ris werd er een gezellige avond van gemaakt. v

de Stem | 1988 | | pagina 15