Dodenherdenking Axel op 4 mei Oldtimer-festival op Hemelvaarstdag Poolse renners naar Axel Overlast honden terrein Boslaan AXEL Jubilerende brandweer Axel actief ALLES GEZ: CULTURELE PRIJS GEMEENTE AXEL UITGEREIKT STICHTING STREEKCENTRUM AXEL ROERT ZICH WEER Geef nu een cadeaukaart INTERNATIONALE JUNIORENDRIEDAAGSE w ACTIVITEITEN INDE GEMEENTE Opening van zwembaden in Axel en Koewacht Stadhuis Axel enkele dagen niet geopend Expositie van schilderijen Jac de Jonge R i ZEEUWSVLAAMSE KOERIER DINSDAG 26 APRIL 1988 Moederdagactie Opzet pfiSTEM SPORT 2 Eerste plaats Van Eekelen in Lewedorp Kloetinge Al goed in vorm INFO-AXEL ONDER EINDREDACTIE VAN TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER A64 =a=±z AXEL - Zoals bekend be sloot de gemeenteraad van Axel om met ingang van 1987 jaarlijks een jaarlijks toe te kennen culturele prijs in het leven te roepen. Door het instellen van deze cultu rele prijs hoopte men het culturele en maatschappe lijke leven te stimuleren en een vorm van waardering te tonen aan hen die zich op cultureel of maatschappe lijk vlak in de gemeente Axel zeer actief toonden. De enige voorwaarde die aan de aanmelding werd ge steld, was de beperking dat de aan te melden prestatie niet reeds op een andere wijze gewaardeerd mocht zijn. Vorig jaar viel de keuze voor de culturele prijs op de Axelse boekhandelaar en kindergalerie-houder Roby Bellemans. Immers, de acti viteiten van Bellemans heb ben al enkele jaren een (al dan niet) grote invloed op de hedendaagse en in dit geval Axelse cultuur. Velen von den dan ook dat het college van burgemeester en wet houders van Axel, op advies van de welzij nscommissie, een goede keuze had ge maakt door het toekennen van de culturele prijs 1987 aan Roby Bellemans. Grote vraag was wie dit jaar in de prijzen zou vallen. Naar aanleiding van diverse oproepen in de regionale dagbladen en in de gemeen telijke informatierubriek, werden in korte tijd zo'n tien kandidaten voor de cul turele prijs 1988 aangemeld. Onder deze kandidaten be vonden zich zeven indivi duele personen en een drie tal instellingen. De aanmel dingen werden vervolgens beoordeeld door de welzijns commissie. Deze adviescom missie kwam in vergadering bijeen en adviseerde in een bindend advies aan het Axelse college om de cultu rele prijs 1988 toe te kennen aan de Axelse poppenspeler Joop van de Putten. Joop van de Putten komt oorspronkelijk uit Wasse naar, maar woont al ge ruime tijd in Axel. Momen teel treedt hij, puur uit hob by, vaak op als poppenspeler met het poppentheater 'Op gepast'. Bij vele evenementen is Joop van de Putten inmid dels te gast geweest als pop penspeler en telkens blijkt weer dat hij de kinderen op een zeer boeiende manier weet te vermaken. Hoewel hij het vak van poppenspe ler op dit moment 'slechts' als hobby uitoefent, hoopt Joop van de Putten zich in de toekomst beroepsmatig te kunnen gaan bezighouden met het poppentheater. Bo vendien koestert hij de wens om in dat geval niet alleen voor kinderen op te treden met zijn poppentheater. maar ook een programma te maken voor volwassenen. Niet alleen op het gebied van het poppenspel is Joop van de Putten, met name in Zeeuwsch-Vlaanderen, al een bekende, ook als cabare tier heeft hij zijn sporen verdiend. Bovendien is hij zeker geen onverdienstelijk pianospeler. Als men dit alles op een rijtje zet en bedenkt, dat Joop van de Putten al enkele jaren met groot enthou siasme actief is op cultureel gebied, kan men niet anders zeggen, dan dat Joop van de Putten de terechte winnaar is geworden van de culturele prijs 1988. Meimaand actiemaand in Axel AXEL - Onder het motto 'Meimaand actiemaand' heeft de Stichting Streekcentrum Axel de komende meimaand weer tal van activiteiten op het pro gramma staan. De actieve winkeliersvereniging doet er alles aan te benadrukken dat Axel een aan trekkelijk koopcentrum is. „En dat kun je alleen maar doen door via allerlei attractieve acties het kooplustige publiek naar Axel te trekken," zegt Ria Timmermans, woordvoerster van de Stichting Streekcentrum Axel. Eerste activiteiten vinden plaats in het weekeinde van zaterdag 30 april, Koninginne dag en zondag 1 mei. „Maar ook maandag 2 mei heeft een speciaal karakter. Dit door de 1 mei-viering bij onze zuider buren," zegt Ria Timmermans. Op koninginnedag, zaterdag 30 april, gaat de traditionele weekmarkt gewoon door en voor Axel geldt dat de winkels dan normaal geopend zijn. Er is dus geen verplichte winkel sluiting. De Oranjevereniging in Axel, die altijd flink uitpakt met activiteiten tijdens de ko ninginnedagviering, houdt die dag onder andere een grote rommelmarkt. De Stichting Streekcentrum Axel zorgt met een dweilorkestje voor de mu zikale noot Voor zondag 1 mei geldt voor geheel Axel de ontheffing van de winkelsluitingswet Dus ook voor de kern Axel. Verschillende winkeliers in Axel houden hun zaak open die dag. Ria Timmermans: „Door een grote toeloop van Belgen kunnen het voor Axel verkooptechnisch interessante dagen worden." Vanaf vrijdag 29 april han gen ook weer de Nederlandse en Belgische vlaggen aan de lichtmasten in de Oranje straat, Kerkdreef, Stations- AXEL - De Stichting Streekcentrum Axel verzorgt nog steeds de uitgifte van ca- deaukaarten ten bedrage van vijf, tien en vijfentwintig gul den. De cadeaukaarten zijn ver krijgbaar bij de Amro-bank in Axel en te besteden bij alle middenstanders die zijn aan gesloten bij de Stichting Streekcentrum Axel. straat tot aan de Nieuwendijk. Dit geeft een extra feestelijk aanzicht aan de Axelse win kelstraten. Voor zondag 8 mei heeft de Stichting Streekcentrum Axel weer de speciale moederdag actie 'Ontbijt op bed' op het programma staan. Maandag 25 april zijn aan de leerlingen van de basisscholen in Axel opstelformulieren verstrekt waarop de scholieren een op stel kunnen maken over hun moeder. Deze opstellen zullen bij de Axelse middenstanders worden ingeleverd, die her kenbaar zijn aan een speciaal- raamaffiche. De opstellen zul len door een deskundige jury worden beoordeeld en aan de moeder van de winnende scholier zal op moederdag, zondag 8 mei, een prachtig plateau met ontbijt worden gebracht. Donderdag 12 mei, Hemel vaartsdag, vindt in Axel het Oldtimer-festival plaats, ge organiseerd door de Stichting Oldtimer Axel. Ook op Hemel vaartsdag zullen tal van Axelse winkels geopend zijn, omdat ook voor deze dag de ontheffing van de winkelslui ting van toepassing is. De be treffende middenstanders zul len hun zaak vanaf 13.00 uur geopend houden. De Stichting Streekcentrum Axel stelt voor het Oldtimer-festival weer verschillende prijzen beschik baar. Van vrijdag 29 april tot en met zaterdag 7 mei vinden er in de Axelse binnenstad aller lei activiteiten plaats in het kader van de viering van het 60-jarig jubileum van de Vrij willige Brandweer Axel. Ook hiervoor stelt de Axelse mid denstandsvereniging fraaie prijzen beschikbaar. Vrijdag 20 mei houden de Axelse winkeliers 'Open huis'. AXEL - Ook dit jaar zal in Axel de nodige aandacht wor den besteed aan de nationale dodenherdenking. Teneinde deze herdenking op woensdag 4 mei op een correcte wijze te laten verlopen, nodigt het col lege van burgemeester en wet houders allen uit om vanaf 18.00 uur tot zonsondergang de vlag halfstok te hangen op deze dag en van 20.00 tot 20.02 uur volkomen stilte in acht te nemen. Uiteraard is men eveneens van harte welkom bij de te houden herdenkingsplechtig heid bij het Poolse monument aan de Zeestraat. Bovendien nodigt het college de Axelse inwoners uit, hetzij persoon lijk, hetzij in verenigingsver band, deel te nemen aan de bloemleggingen bij het eerder genoemde Poolse monument. Het programma voor deze herdenkingsplechtigheid ziet er als volgt uit: 19.45-20.00 uur: luiden van de kerkklokken. 20.00-20.02 uur: twee minuten stilte, ter nagedachtenis aan allen, zowel burgers als mili tairen, die sinds 10 mei 1940, waar ook ter wereld, in het be lang van het koninkrijk zijn gevallen, alsmede aan allen die door oorlogshandelingen of terreur zijn omgekomen. 20.02 uur: krans- en bloemleg gingen. Ontsteken van het be vrijdingsvuur door burge meester A. Hack van Axel. AXEL - De Stichting 'Old Timer Axel' heeft voor He melvaartsdag, donderdag 12 mei, een groots opgezet Old timer-festival op poten gezet in Axel. „We zijn dit jaar met een geheel nieuwe orga nisatie begonnen," zegt Jaap Schieman, secretaris van de Stichting 'Old Timer Axel', die zich bestuurlijk ge steund weet door voorzitter Paul de Graeve, penning meester Hans Heljeman en de leden Wout den Doelder, Adrie Dobbelaar en Cees Haak. Schieman: „We verwach ten in totaal zo'n 250 voer tuigen in Axel die dag. De vereniging AFV, de vereni ging van leden met oude le gervoertuigen, komt met een dertigtal oldtimers naar het Axelse stadscentrum. Voorts een tiental voertuigen van de HLM-club, met histori sche landbouwmachines, voornamelijk tractoren." Alle voertuigen zullen dit jaar op het Szydlowskiplein worden geconcentreerd, dus in het centrum van Axel. De entreeprijs is aantrekkelijk gehouden en bedraagt slechts 3,50. Er behoeft door de deelnemers aan het oldtimer-festival geen in schrijfgeld te worden be taald en iedere deelnemer Een van de vele oldtimers die te bezichtigen zijn tijdens het Oldtimer-festival op Hemelvaartsdag in Axel. ontvangt een herinnerings medaille. „Een viertal jazz- en di- xielandbands zal voor de muzikale omlijsting van dit gebeuren zorgen. Zo zijn we al verzekerd van deelname van de Beetcity Swingband uit Sas van Gent, de Flying Dixies uit Terneuzen en Querday uit Gent Tevens is er die dag in de Gentse- vaartstraat een markt van de ambulante handel. Een attractief programma en ik verwacht dan ook een massa publiek," besluit Schieman enthousiast. AXEL - De inmiddels be faamde Internationale Junio- rendriedaagse Groot-Axel kan dit jaar op een sterker deelnemersveld rekenen dan ooit tevoren. Deze grootste wielerhappening van Neder land wordt gehouden van vrij dag 27 tot en met zondag 29 mei. Vrijdag 27 mei wordt be gonnen met een proloog in de middaguren en 's avonds volgt er een rit in lijn. De winnaar wordt bekend na afloop van de laatste etappe op zondag 29 mei met Koewacht als finish- plaats. „We zijn er in geslaagd een select rennersveld aan te trek ken. Niet verwonderlijk," zegt Appie den Doelder, voorzitter van de organiserende Stich ting, die nu terecht kan reke nen op een internationaal ren nersveld. Den Doelder: „We zijn in ieder geval verzekerd van de deelname van landen ploegen uit Polen, Italië, Enge land en West-Duitsland. Jam mer genoeg niet uit België, want daar wordt juist dat weekeinde het Belgische kam pioenschap voor junioren ver reden. Vorig jaar zegden even eens verschillende buiten landse ploegen toe te zullen komen, maar met uitzonde ring van de Polen stuurden die hun kat. Dat zal ons dit jaar niet meer gebeuren. De con tracten zijn getekend en alles is via de KNWU geregeld. Het kan dus wat dat betreft niet meer fout gaan." De Poolse ploeg en de bege leiders zullen worden onder gebracht bij particulieren. „We hebben met de Polen vo rig jaar bijzonder prettige er varingen opgedaan door ze bij particulieren onder te bren gen. Ook zijn we vorig jaar in Polen uitstekend ontvangen en die contacten willen we in stand houden. De overge bui tenlandse ploegen vinden on derdak in hotels in of in de on middellijke omgeving van Axel. De Poolse juniorene quipe arriveert al op donder dag 19 of vrijdag 20 mei in Zeeuwsch-Vlaanderen. Met in hun gezelschap een Poolse amateurploeg, die van start zal gaan in de Omloop van Midden-Zeeland, die zaterdag 28 mei wordt verreden. Behalve de deelname van sterke buitenlandse teams, kan men in Axel ook rekenen op de komst van de nationale juniorenselectie onder leiding van Piet Kuys. In die ploeg zal WaJÏSchijnlijk ook Arjan de Ridder starten, de talentrijke renners van de Wielervereni ging Zeeland, die momenteel van overwinning naar over winning snelt en als een van de grote favorieten geldt voor de eindzege in de Internatio nale Juniorendriedaagse Burgemeester Hack van Axel tijdens het ontsteken van het be vrijdingsvuur vorig jaar bij het Poolse monument in Axel. AXEL - Bij de gemeente Axel zijn onlangs enkele klachten binnengekomen over de overlast van honden, die steeds vaker worden uitgela ten blijken te worden op het ruitersportterrein aan de Bos laan. Dit zogenaamde concour sterrein wordt gehuurd door de Axelse ruitersportvereni ging en men zal begrijpen dat het voor de vele leden van deze vereniging, die op het terrein hun sport beoefenen, een on plezierige zaak is om telkens wéér geconfronteerd te moe ten worden met de uitwerpse len van deze trouwe 'viervoe ters'. Om aan dit 'misverstand' een einde te maken, zijn er nu door medewerkers van de af- deling openbare werken en kele bordjes geplaatst langs dit terrein, met de tekst 'Ver boden honden uit te laten'. Men wordt vriendelijk ver zocht attent te zijn in de toe komst dat honden uitlaten op dit terrein voortaan verboden is. Groot-Axel. De opzet van dit wieler spektakel is dezelfde gebleven. Op de openingsdag ls er in de middaguren eerst de proloog, een tijdrit over 2J! kilometer met start en finish in de Em- mastraat in Axel. Later, in de avonduren, volgt er een rit in lijn over 86 kilometer. Zater dag 26 mei verhuist het bonte gezelschap naar Zuiddorpe en op de laatste dag staan er op nieuw twee krachtproeven op het programma. In de och tenduren wordt er eerst een individuele tijdrit van Koe wacht naar 't Zand gereden en 's middags volgen de inmid dels berichte kasseien van de Perenboom, waar traditioneel de slag valt, zo bleek tijdens voorgaand edities. Financieel heeft de organi satie de zaken keurig voor elk aar. Appie den Doelder: „We hebben gelukkig alle steun en begrip gekregen van de spon sors. Daar zijn we bijzonder gelukkig mee, want zonder de steun van het Zeeuws- Vlaamse bedrijfsleven zou je een evenement van dergelijke omvang natuurlijk wel kun nen vergeten." De leider van de junioren- driedaagse wordt weer uitge dost met een gele trui, die Dow voor zijn rekening neemt. Van Kouteren-Dieleman uit Ter- neuzen sponsort de groene trui en de knelpuntentrui is het werk van de NMB. „Die truien zijn bijzonder in trek. We zijn blij vooral ook in het buiten land erkenning te hebben ge kregen voor ons internationale wielerevenement," zegt Appie den Doelder niet zonder trots. Dinsdag 26 april: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS te Axel van 19.00 tot 20.30 uur. Lezing door Hubert Lampo in cultureel centrum De Halle in ka der jubileumviering christelijke openbare bibliotheek. Woensdag 27 april: clubcross voor licentiehouders op RES- motorcrossterrein Smitschorre, aanvang 18.15 uur. Donderdag 28 april: sport-over- dag-instuif in sporthal 't Spor- tuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname vanaf 16 jaar. Zaterdag 30 april: weekmarkt kern Axel. Viering Koninginnedag met di verse activiteiten in het kader van het 60-jarig bestaan van de brandweer te Axel. Onder andere een fietstocht langs de brand weerkazernes in de gemeente Axel. Start tussen 10.00 en 15.00 uur. Arriveren mogelijk tot 19.00 uur. Voor fietsers 25 kilometer en automobilisten 37 kilometer. Bekervolleybalwedstrijd da mes: Voorwaarts 1-Marathon 3 in sporthal 't Sportuus, aanvang 16.00 uur. Bekervolleybalwedstrijd heren: Voorwaarts 1-Dynamo'70 1 in sporthal 't Sportuus, aanvang 16.00 uur. Zondag 1 mei: international) Meikermismarkt te Koewacfn zich uitstrekkend over de Belgi! sche grens, met vele kramen «g activiteiten. Voetbalwedstrijd Axel-Moer)) Boys op terrein in Axelse wan delbos, aanvang 14.30 uur. Maandag 2 tot en met zaterdag 14 mei: milieutentoonstelling 'Wilde planten in het gebruik' ig christelijke openbare bibliotheek Axel. Maandag 2 tot en met vrijdag g mei: diverse activiteiten georgj. niseerd door de Stichting Street, centrum Axel in het kader vand» 'meimaand-actiemaand'. Dinsdag 3 mei: sportinstuif voa geestelijk gehandicapten christelijke LTS te Axel van 19.00 tot 20.30 uur. Woensdag 4 tot en met zaterdag 28 mei: expositie van een veras- meling schelpen, eigendom van de heer G. J. de Zeeuw uit Zaanv slag in streekmuseum Het Lino van Axel. Woensdag tot en m# zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Donderdag 5 mei: sport-over- dag-instuif in sporthal 't tuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname vanaf 16 jaar. Spuitvoetbal voor groepen 7en 8 ban de basisscholen en voor middelbare scholen op Szyd lowskiplein in kader 60-jarig jubi leum Axelse brandweer van 14.00 tot 16.00 uur. Zaterdag 7 mei: weekmarkt kern Axel. Excursie 'Wilde planten in de omgeving van Axel' onder lei ding van De Steltkluut. Clubcross voor amateurs eg het RES-motorcrossterreln Sn# schorre, aanvang 14.00 uur. Boekenbeurs tweedehands boeken in winkelgalerie Cité aan de Noordstraatpromenade van 10.00 tot 17.00 uur. AXEL - De Axel brandweer viert dit jaar het 60-jarig be staan en dat gaat bepaald niet onopgemerkt voorbij. In het kader van deze jubileumvie ring beeft de Axelse brand weer tal van activiteiten op bet programma staan. Zaterdag 30 april, Konin ginnedag, is er bijvoorbeeld een fietstocht langs alle brandweerkazernes in de ge meente Axel. Ook voor de automobilisten is er een route uitgezet. De fietsers hebben 25 kilometer voor de boeg en de automobilisten 37 kilometer. Er kan worden gestart tussen 10.00 en 15.00 uur en aankomst is mogelij k tot 19.00 uur. Zaterdag 7 mei worden er vervolgens brandweerwed- strijden 'oude stijl' gehouden op de Markt voor het stadhuis in Axel. De wedstrijden duren van 's morgens negen tot 's middags vier uur. Aansluitend volgt er nog een demonstratie van de jubilerende Axelse brandweer. Op donderdag 5 mei heeft de Axelse brandweer een spe ciaal programma voor de jeugd in petto. Dan is er spuit voetbal voor de groepen 7 en 8 van de basisscholen en voor de middelbare scholen op het Szydlowskiplein. De wedstrij- AXEL/KOEWACHT - Voor de vele zwemsportliefhebbers is er een goed bericht. Op za terdag 14 mei worden de zwembaden in Axel en Koe wacht namelijk weer open ge steld voor het publiek. Als de zomer 1988 nu ook eens wat mooier weer brengt dan de zomer van 1987, kan het weer eens een echt zwemsei- zoen worden. Beide zwemba den gaat zaterdag 13 mei om 13.00 uur open. De volledige openingstijden luiden als volgt: van 14 mei tot en met 2 juli maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 19.00 uur en zondag van 13.00 tot 18.00 uur; van 3 juli tot en met 13 augustus maandag tot en met zaterdag van 08.00 tot 20.00 uur en zondag van 13.00 tot 18.00 uur; van 14 augustus tot en met 3 september maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 19.00 uur en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Op de woensdagen zijn beide baden geopend vanaf 13.00 uur. den duren van 14.00 tot 16.01 uur en men kan zich nu reeds aanmelden voor dit spektakel. AXEL - In verband met di viering van bevrijdingsdif Hemelvaartsdag en Pinkt# ren, zal zowel het Axelse ge meentehuis als het kan tea van de afdeling openbare wer ken aan de Nieuwendijk, ge durende de maand mei enkeli dagen voor bet publiek gesle Bovendien zullen de ge meentelij ke diensten in aan' sluiting op deze feestdagen gedurende enkele dagen niet voor het publiek bereikbail zijn in verband met de ae beidstijdverkorting. Het stadhuis en het kantooi van de afdeling openbare wer ken in Axel zijn gesloten op: donderdag 5, vrijdag 6, don derdag 12, vrijdag 13, maan dag 24 en dinsdag 24 mei. Men wordt vriendelijk verzocht met deze sluitingstijden reke ning te houden, zodat misver standen bij een bezoek aan het gemeentehuis of aan het kan toor van de afdeling openban werken kunnen worden voor komen. AXEL - In het streekm" seum Het Land van Axel', dit begin april van start ging m* het nieuwe seizoen, is tot et met zaterdag 30 april nog eet schilderijen-expositie te be zichtigen, vervaardigd do# Jac de Jonge uit Hengstdijk- Voor de liefhebbers van stil levens, bloemen en landschap pen is de naam Jac de Jonp wellicht geen onbekende, ffl exposeerde namelijk al regel matig in diverse gelegenheden in Zeeuwsch-Vlaanderen ook al eens eerder in het Axelse streekmuseum. In het streekmuseum rijn momenteel zo'n vijftig kunst werken van deze Hengstdijk* kunstenaar te bezichtig® Men kan voor deze expos® en uiteraard ook voor de p"' manente expositie van dit mu seum, binnenstappoen op W adres Noordstraat 11, v>' woensdag tot en met zateriW van 13.30 tot 17.00 uur. Kind* ren tot 12 jaar betalen slecM twee kwartjes per persoon 6 volwassenen één gulden. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het eerste team van de Zeeuwse Com petitie Combinatie liep op nieuw tegen een nederlaag op in de eerste klasse van de landelijke tenniscompetitie. Met 2-6 verloor het van Racketeers. Met nog drie in- haalpartijen uit de vorige wedstrijd tegen Tilburg 1 voor de boeg staat het team voorlopig op een laatste plaats. De Egyptenaar Amr Tawfik startte in het duel tegen Racke teers met een sterke partij te gen Bart Gerritsma. Met 7-5,7- 5 pakte hij de winst, maar het duurde tot de dubbelpartij met Joost Thoorenaar voordat er opnieuw een winstpunt geno teerd kon worden. Serge Car- pentier, Angela Latuheru en Emerence van Wingen moesten ieder na drie sets de overwin ning aan de tegenstander latea In de overgangsklasse B zie het er voor de Zeeuwse teams wat rooskleuriger uit. CCZ 2 Ston Van onze sportmedewerker LEWEDORP-De Bra bander Piet van Eeke len was zaterdag de snelste in de trimkoers te Lewedorp. De eerste wedstrijd die meetelde voor het klassement van de Stichting Trim- belangen Midden-Zee land. Van Eekelen versloeg in de eindsprint zijn mede vluchters Ko Schrijver en Charles Mollet. De A/B- categorie telde 69 vertrek kers. Bij de c-groep gingen zeven man aan de haal van wie er enkelen ten val kwamen in de laatste bocht voor de finish. Siep Kuiper uit Goedereede was de rapste, vóór Den nis Kerkhaert uit Groede en Jean-Paul Vlassenrood uit# Koewacht, die res- paectievelijk als tweede en derde finishten. Bij de veteranen won de Euro pese kampioen Cees van der Horst. UITSLAGEN A/B-categorie: 1. P. van Eekelen (Nispen), 2. K. Schrijver (Kapelle), 3. Ch. Mollet (Hansweert), 4. K. Ko- nings (Hoogerheide), 5. J. van 't Westeinde ('s-Heerenhoek), 6. W. Hoondert (Heinkens- zand), 7. J. de Bruijn (St.- Willebrord), 8. K. Raats (Roosendaai), 9. D. van der Plas (Katwijk), 10. D. Ver hulst (Waarde). C-categorie: 1. S. Kuiper (Goedereede), 2. D. Kerk haert (Groede), 3. J. Vlassen- rood (Koewacht), 4. P. Ver hulst (Roosendaal), 5. A. Brinkman (Bruinisse), 6. W. Lavooy (Vlissingen), 7. R. Koeken (Prinsenbeek), 8. A. Zuidweg (Kapelie), 9. R. Ver- vloet (Achthuizen), 10. J. Baayens ('s-Heerenhoek). Veteranen: 1. C. van de Horst (Standaarbuiten), 2. J. Gijzel Yerseke), 3. G. Goutziers (Etten-Leur), 4. H. van Kam pen (Oude-Tonge), 5. W. Pen- •ungs (Roosendaal). Der TEh we Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de eerste klasse B van de landelijke Jeugdvoetbalcompetitie be haalde Kloetinge Al een ruime 5-1-overwinning op SVV Al. KLOETINGE Al-SVV Al 5-1 - huisclub speelde een goede edstnjd en had bij de rust hvee doelpunten van spits «niie Dorst ai een 2-0-voor- *Prong genomen. De Schiedam- daiTu w?ren in deze periode on- het wind voordeel niet de hk. Na een kwartier in 7iirwï je helft scoorde Dorst Kir*,? e treffer. Hierna nam daa_ nge A1 wat gas terug en profiteerde Bendt om scoren. Met nog twee tón punten van Arthur g.j Noorden werd het tenslotte bw a, oïtslagen e<ioord a? wm H A" t2' SC Feij" Al-Unit„^Ü,lem 11 A1 3-4, RVC Al o s Ji^1 1"°. KKC Al-Longa 1 u-2, DS 79 Al-RBC Al 2-1. Win„_ STAND Al 19 27 Bvè®"33, sc Feijenoord 17-21 tt-,. A1 r9"22. SVV Al 18 A1 19-!8, DS'79 Al 19- 17' IW A1 2CM8' RBC Al 19- 16;feni?"17. Quick H Al 20- KC Al 19-13, BW Al 19-8. en 1 0-vJ ter was na pidd dat me De burjf Der 1, tén-J 2-0,

de Stem | 1988 | | pagina 8