Volop werk voor kansarmen VERKEERSBOETE VOORTAAN TER PLEKKE BETALEN Snelle ontruiming gekraakt complex I iezeWd Meerderheid Kamer wil rijksgeld in verzuring steken 'Ziekenhuizen moeten stoppen met opleiding' Reactionair spook BINNENLAND rtig jaar Asielcentra onderbezet9 DE STEM COMMENTAAR ël itenland ESTEM BINNENLAND DINSDAG 26 APRIL 1988 WET VERMEEND/MOOR HEEFT POSITIEF EFFECT EN HAAG - Justitie in Nederland gaat Duitse automobilisten die verkeerovertredingen (vooral outparkeerders) hebben begaan, doeltreffender Bijna iedereen heeft televisie Boodschap Onvoldoende ms v? NIEUWSOVERZICHT Celstraf geëist tegen agenten Textiel wil vaste uitverkoopdata Exporteurs knoeien met asperges Gedeeltelijke wachtlijststop voor adoptie Verkoop leverde staat 611 miljoen op T5 1948 riep David Ben-Goe- aat Israel uit. In veertig jaar Israel uit tot een moderne, staat in het Midden-Oos- het waren ook veertig jaar vrede. Veertig jaar conflict ingende Arabische wereld ijnen die 'hun' land terug- van het Midden-Oosten zijn even complex als talrijk terug tot bijna een eeuw ge- oen Theodor Herzl het plan om een joods tehuis In Pa- e stichten. dagen op de Achter- ina een serie verhalen over jaar Israël'. Vandaag het eer knuppels en geweren "1 gebroken. Palestijnse vrijheids- en celijkheidsstrijd te- Israëlische bezettings- heeft vooral Israëli's ch historish bewust zijn et nabije verleden van volk, in gewetens- ebracht. erling steeds scherper "d tussen hun natio- religieus en hun vredes- zien de meeste Israëli's uitweg meer uit het van de bezetting ze steeds verder weg- Na 70 jaar nationale tussen joden en Arabie- t in de 40 jaar van het i-lsraëlisch conflict vijf oorlogen heeft ge werkt de bijna 21 jaar de Israëlische bezetting nderdrukking van het 'nse volk als een splijt- in de Israëlische maat- pij. Ifet HAAG (ANP) - De Vermeend/Moor, die ier"kgevers subsidie op de oonkosten geeft bij in- ljenstneming van een lang- |ljrig werkloze, blijkt in de ktijk te werken, werd vorig jaar naar ge- ^gofd om 12.000 mensen, lan- dan drie jaar werkloos, te ölaatsen. Dat is gelukt met w)0 werklozen, drie kwart van (t streefaantal. Ook heeft de iet een positief effect op de werkgelegenheid. Er zijn aan- fijzingen dat in ongeveer een [8r(je van het aantal plaatsin- (jn de werkgelegenheid onder nvloed van de wet is toegeno men. Israël: ontstaan Arabische grond' Bureau Wetgeving van de Kamer dat tot van de kamer is bij het uleren en aanpassen van -n is ingenomen met zo'n tekst. „Dat moeten we al zo laten", zegt een -erigens zijn ook som- onderdelen van water- tswetten - van ver voor -nog in le frangais. IGE Nederlandse poli maken in het buitenland indruk, meer dan in land soms. Neelie Smit bewindspersoon van keer en Waterstaat, ver- d haar populariteit gelij- 'k over binnen- en buiten- Zo lijkt het een bijlage over Rotter- portretteert de Engelse t The Financial Times de e vrouwelijke minister het kabinet onder het e 'een van de boys'. Smit- krijgt het predikaat 'de tigste vrouw van Neder- en ze zou veel lijken op garet Thatcher die ook ïlligent, conservatief en nens populair is. Buiten Nederland dwingt formidabele vrouw res- t af, sommigen spreken s van angst", schrijft de acteur van The Financial nes. Smit-Kroes zou goede ïsen maken om lijsttrekker vorden van de VVD in 1990 f zoveel eerder. Nadeel is gens de Britse krant dat ze l eens minder enthousiast ak over het gezin als aksteen van de samenle- ig'. tnder nadeel is dat het bui- Jand niet meestemt in 1990. vorden? Juist, om de bela chelijke lage straffen! Wie emand onder invloed dood •ijdt, is een moordenaar met voorbedachte rade. Straf- Sen paar maanden en een ooete. Zo kan ik nog voor beelden zat opnoemen waar de rechtspraak volledig 'aalt in de ogen van vele mensen. Meestal maakt men dier van de dader het slachtoffer. De laatstge noemde, mocht ie het er le vend afbrengen (zoniet) dan zijn familie, mag met le venslange trauma's blijven zitten waar nog steeds gefj goede opvang voor is. veroorzaker wordt echter van alle kanten bijgestaan- Schande! Bergen op Zoom J.C.v.d. Ketterij T28 Dit blijkt uit een onderzoek dat het Nederlands Economisch Instituut (NEI) in opdracht van het ministerie van sociale za ken en werkgelegenheid heeft verricht naar de werking van de wet. Het rapport is naar de Tweede Kamer gestuurd. In ongeveer twee derde van de plaatsingen, zijn volgens de onderzoekers, andere - voor de werkgever duurdere - kandi daten verdrongen. Dat was vooraf ook voorzien. Het bete kent wel dat de werkgelegen heid door de Wet wordt ver ruimd, hoewel in een deel van de gevallen sprake kan zijn ge weest van het witten van zwart werk. De onderzoekers menen dat wanneer de wet werkelijk op grote schaal wordt toegepast, er behoorlijke kans is op con currentievervalsing. Want doordat de werkgelegenheid werd verruimd en de nieuwe arbeidskrachten ingezet wer den in de produktie, steeg de omzet van die bedrijven. Nu valt het nog mee, omdat er naar verhouding weinig men sen zijn geplaatst, maar krij gen meer werklozen zo een kans dan kan dat tot verlies van werkgelegenheid leiden bij bedrijven die niet deelnemen aan de wet. Onder de werklozen die met behulp van de regeling werk hebben gevonden, zijn naar verhouding weinig vrouwen, ouderen en ongeschoolden. In een op de vier gevallen hadden de werklozen, volgens de ondervraagde ondernemers, ook wel werk gevonden zonder de wet. Hoeveel werklozen pre cies wel of niet baat hebben ge had bij de wet kunnen de on derzoekers echter niet precies zeggen. Zij menen evenwel dat de wet gunstige invloed heeft op de werkgelegenheidkansen van langdurig werklozen. Bovendien zijn werkgevers zonder de subsidie niet zo snel geneigd langdurig werklozen aan te nemen. Werkgevers hebben een negatief beeld over de inzetbaarheid van deze mensen. De ondervraagde werkgevers zijn echter redelijk tevreden. Niet alleen over de regeling, maar ook over de langdurig werklozen die hun bedrijf zijn binnengekomen. Duitsers straf aangepakt anpakken. Duitsers krijgen de mogelijkheid de boete ter plekke te jetalen of per giro te voldoen. 3e Nederlandse justitie hoeft an niet langer een beroep te oen op de Duitse collega's bij et invorderen van boetes. Dat (heelt zowel de Nederlandse ils de Duitse Justitie een hoop Alleen al voor automobi- isten uit de deelstaat Nordr- ein-Westfalen moet de Duitse asütie de Nederlandse colle- a's 35.000 keer per jaar te hulp omen. Praktische problemen leiden j de laatste jaren toe dat en- duizenden processen-ver- uitgedeeld in vooral de plaatsen, grote steden en e grensstreek, niet werden Per 1 mei van dit jaar gaat ai aantal maatregelen in, die ebaseerd zijn op, zoals Justitie et omschrijft, de gebleken be- eidheid van Duitse verkeers- EN HAAG - De animo van ederlandse gemeenten om deine groepen asielzoekers huisvesten is zo groot, dat e grote opvangcentra voor sielzoekers onderbezet ijn. taenteel is veertig procent au de ruimte in de zes grote isielcentra, waaronder die in tevensbeek, Rijsbergen en ioes, niet bezet. Als de regering doorgaat met litbreiding van de capaciteit wr centrale opvang, onder neer door uitbreiding van het pvangcentrum in Rijsbergen n de vestiging van een nieuw pvangcentrum in Alkmaar, al de onderbezetting in de rote opvangcentra zelfs oplo- en tot 59 procent, aldus de ereniging Vluchtelingen- ierk. FT REACTIONAIRE monster spookt opnieuw door de Franse Wek. Het luistert naar de naam Jean-Marie Le Pen, een charis- atische leider, ooit partijgenoot van de 'verdediger van kleine inkeliers en ambachtslieden' Pierre Poujade. De laatste viel in 1 jaren vijftig plotseling een ongekende populariteit ten deel, aar keerde snel terug in het niets. Le Pen verging het aanvan- 'ii|K niet beter. De concurrentie binnen extreem-rechts was in ankrijk immer hevig, de splinters waren talrijk en gewelddadig 0r hun aanhangers stelden doorgaans kwantitatief niet veel ids zondag lijkt dit historische beeld drastisch veranderd, maar Fransen zijn - blijkens commentatoren - plotseling zo veront- aardigd en geschokt over de domme kortzichtigheid van de Le in-stemmers, dat het reactionaire spook nauwelijks een lang le- n beschoren kan zijn. Le Pen heeft een belangrijk signaal afge- <fen: Frankrijk is vergeven van vreemdelingenhaat en intoleran- - fenomenen die in de Franse historie ook al weer niet zo uniek Fransen zijn toch even van zichzelf geschrokken; zij we- 1 nu dat het 'socialistische elan' van Mitterrand noch de 'schok "vertrouwen' van Chriac veel kiezers niet vermag aan te spre ng De Fransen is heel navrant duidelijk gemaakt welk kwaad zij feten gaan bestrijden en het kan nooit kwaad dat die duidelijk- met een donderslag tot een volk komt. -eerste ronde van de presidentsverkiezingen heeft vooral in het -"fee kamp voor een politieke aardverschuiving gezorgd. Ter- li de socialistische president-kandidaat Mitterrand er nu vanuit n 9aan zonder al te veel moeite te worden herkozen voor een i de ambtstermijn zit uitdager Chirac met de brokken. Zonder JPvan Le Pen kan hij het Elysée wel vergeten. Gezien de ver- ■®9suitslag heeft extreem-rechts bijna evenveel recht van 'wen als Chiracs liberale coalitiepartner UDF van Barre, die w niets van Le Pen moet hebben. De premier staat voor de ™lke keuze; de verkiezingen verliezen of zijn ziel verkopen, -opmars van extreem-rechts heeft grote indruk gemaakt omdat •electoraat van Le Pen zich deze keer niet beperkte tot de pro- jWiwijken in de grote steden. Veel boeren en middenstanders Si1 na,ionaal' gestemd. In de Chirac-gelederen werd dat uit- >sp als,een 'an9st voor 1992, het jaar van de interne Euro- ii markt'. Bevreesd voor de concurrentie van buitenlandse be- i®n en produkten zou „la France profonde" zich laten verlei- uoor de 'zekerheden' en het traditionalisme van Le Pen. ■succes van Le Pen moet voor een deel ook toegeschreven leve aan, de arrogantie van Mitterrand, Barre en Chirac. Zij p en de 'gevoelige thema's' (werkloosheid, problemen met ïrrto u av»wiiyo li ici i icz o ^»»ci r\ivjwoi icilj, \j\ ul/ici i id i iiroi Ime en) oniwiJken- simpele oplossingen voor deze pro- Ichte'paaicle Le Pen zijn publiek. De aanhang van extreem- firti t daaronn te vergelijken met die van de communistische IJ' ™intig jaar geleden. Nu de marxistische dromen uiteen zijn Inner-een deel van het electoraat zich waarschijnlijk aan «iionalistische mythe vastgegrepen. overtreders om bekeuringen te betalen. De maatregelen hou den onder meer in: Bij bekeuringen voor onder meer parkeerovertredingen (het zogenaamde mini-proces- verbaal) krijgt de Duitse auto mobilist een toelichting onder de ruitenwisser geschoven, waarin wordt uitgelegd hoe verder te handelen. Duitsers kunnen de boete contant op het politiebureau ook in Duitse marken betalen. Daarbij wordt de - voor Duit sers enigszins onvoordelige - wisselkoers aangehouden dat 1 Duitse Mark gelijk staat aan 1 gulden. De boete kan ook per giro of bank worden betaald. Als bin nen zes weken contant of giraal wordt betaald, zal Justitie niet overgaan tot vervolging en hoeft de Duitse Justitie niet te worden ingeschakeld. Als een Duitse automobilist in Nederland niet betaalt, zal het Openbaar Ministerie een transactie aanbieden. De Duitse automobilist krijgt die thuis toegestuurd, met een in het Duits gestelde hijsluiter etv informatie over de betalings mogelijkheden. De Nederlandse politie zal voortaan rechtstreeks in Duits land de naam van de eigenaar van een Duits kenteken kun nen opvragen. Verantwoordelijk minister Korthals Altes (Justitie) heeft in een brief aan het Openbaar Ministerie laten weten dat de nieuwe richtlijnen alleen kun nen werken, als de lokale over heid een goed parkeerbeleid voert. Zo moet er voldoende parkeergelegenheid zijn, moe ten de parkeervoorschriften geloofwaardig zijn en moeten foutparkeerders rechtstreeks kunnen worden aangepakt door bijvoorbeeld het gebruik van wielklemmen. Afvoer van krakers. F0T0ANP Van onze verslaggever NIJMEGEN - Het Nijmeegse kantorencomplex Mariën- burg is gisternacht nog geen vier uur herkraakt geweest. Meteen nadat de Nijmeegse politie met steun van ME-eenheden uit de provincie ruim honderd man bij elkaar had is met de ont ruiming begonnen. Die verliep zonder veel problemen. De 123 ac tievoerders die aangehouden werden, zijn in de loop van de dag op vrije voeten gesteld. Vier daarvan is lokaalvredebreuk of open lijke geweldpleging ten laste gelegd. Het complex, waarom begin vorig jaar een heftige strijd tussen politie en krakers ontbrandde, werd onlangs verlaten door het Medicenter van Boerema en Ven- dex. Die verhuizing was echter nog niet voltooid. Reden waarom de krakers zich schuldig maakten aan lokaalvredebreuk. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Door een verrassende omzwaai van de WD is een meerderheid van de Tweede Kamer nu bereid geld uit de rijksschatkist te halen voor de bestrijding van de verzuring. HILVERSUM (ANP) - Eind 1987 beschikte 98 procent van alle Nederlandse huishoudens over één of meer televisietoestellen. Daarvan bleek 24 procent te zijn uitgerust met Teletekst en 50 procent met afstands bediening. Het aantal televisietoestellen steeg de afgelopen twee jaar van 6,8 miljoen naar 7,3 miljoen toestellen op 5,6 miljoen huishoudens. Daarvan bestond 81 procent uit kleurentele visies. Dat blij kt uit het j aarverslag van de STER. Het bezit van videorecorders steeg de afgelopen twee jaar aanzienlijk minder snel dan de twee jaar daarvoor. Over de periode '84/'86 steeg het video-bezit met 16 procent van 19 naar 35 procent van de huishoudens. Tussen '86 en eind '87 werd een stijging waargenomen van slechts 2 pro cent naar 37 procent. Het radiobezit neemt in Nederland eveneens nog steeds toe. In de afgelopen twee jaar steeg het aantal radio's voor huishoudelijk gebruik en recreatie met een kleine ander half miljoen toestellen naar 14,4 miljoen radio's eind '87. Daarvan bestond 40 procent uit draagbare radio's. Het aantal auto-radio's kwam eind '87 uit op ruim 4,1 miljoen toestellen, hetgeen betekent dat in negen van de tien auto's een radio aanwezig is. Ook accepteert d-e meerder heid, behalve het CDA, een verhoging van de collectieve lasten om de milieuproblemen aan te pakken. WD-woord- voerder Braams beklemtoonde dat zijn fractie voor al het an dere beleid vasthoudt aan het regeerakoord, geen extra rijks uitgaven en geen verhoging van de collectieve lasten. Braams noemde gisteren tij dens de vergadering over ver zuring en landbouw de milieu problemen echter zo groot dat hij het onverantwoord vindt als het kabinet niets doet. Mi nister Nijpels (Milieu) beloofde de Kamer deze duidelijke boodschap door te geven aan het kabinet ma ar wilde verder niets toezeggen. Het kabinet heeft bij de tus sentijdse evaluatie van de ver zuring eind vorig jaar nadruk kelijk gesteld dat het milieube leid geen cent mag kosten en dat de collectieve lasten niet omhoog mogen. De verzuur- ders moeten zelf de noodzake lijke investeringen betalen en via heffingen die in een fonds vloeien, ook voor een deel van de kosten van de minder draagkrachtige verzuurders, de landbouw, opdraaien. In de tussentijdse notitie zegt het kabinet dat de uitstoot van verzurende stoffen in het jaar 2000 met 50 procent moeten zijn teruggebracht. De Centrale Raad voor de Milieuhygiëne heeft berekend dat in i995 een reductie van minstens 80 pro cent nodig is. Deze stelling vond gisteren bij vrijwel alle fracties gehoor. Alle partijen waren het erover eens dat 50 procent in 2000 onvoldoende is. Vooral PvdA, D66, PPR, RPF en SGP hamerden erop dat het beleid scherp moet worden bij gesteld. DEN HAAG - Zieken- en verpleegtehuizen moeten op termijn stoppen met het op leiden van verplegers. Op leidingen voor verpleeg kundigen horen alleen nog maar thuis bij instellingen voor middelbaar- en hoger beroeps onderwijs. Dat staat in het rapport 'Basis voor kwaliteit' van de Den Treek-conferentie, een groep van vooraanstaande Neder landse verpleegkundigen. Het rapport is gisteren aangeboden aan de staatssecretarissen Gin jaar-Maas (Onderwijs) en Dees (Volksgezondheid). De samenstellers van het rapport vinden om een aantal redenen dat er einde moet ko men aan de zogenaamde 'in- service-opleidingen'. Jongeren die deze opleiding volgen, gaan een bepaald aantal dagen in de maand naar school en werken verder in het zieken- of ver pleegtehuis als leerling-ver pleegkundige. De 'Den Treek-groep' heeft in de eerste plaats grote bezwa ren tegen de status van leer ling-verpleger. „Het zijn meestal jonge mensen die nog met hun opleiding bezig zijn, maar tegelijkertijd ook werk nemer van een instelling zijn en met een enorme verant woordelijkheid worden opge zadeld", aldus drs. Willemsen namens de Den Treek-groep. Verder passen de in-service- opleidingen, die vier afstudeer richtingen kent, nauwelijks binnen het huidige onderwijs systeem. Dat is een belangrijk bezwaar, omdat er momenteel zowel in het middelbaar- als in het hoger beroeps onderwijs grote fusies en andere vormen van samenwerking op til zijn. Omdat ze opleiden in één be paalde richting, kunnen afge studeerden van een in-service- opleiding tenslotte maar moei lijk van soort werk verande ren. „Verpleegkundigen met een mbo- of hbo-diploma zijn veel breder opgeleid. Die kun nen veel eenvoudiger inspelen op de veranderende vraag op de arbeidsmarkt". Het plan van de werkgroep voorziet in opheffing van de in- service-opleidingen in 1995. Dan resteren nog de bestaande opleidingen middelbaar ge zondheidszorg- en dienstverle- ningsonderwijs (mdgo, drie jaar) en het hoger beroeps on- derwijs-verpleegkunde (hbo-v, vier jaar) Het mdgo moet ver plegers afleveren, het hbo ver pleegkundigen. De tweede helft van beide opleidingen zal voor een belangrijk deel uit stages moeten bestaan. De Den-Treek-werkgroep wil het nieuwe systeem invoe ren via een tussenfase in 1990. Vanaf dat tijdstip moeten in- service-opleidingen nauw gaan samenwerken met mdgo- en hbo-v-opleidingen om de over gang in 1995 zo soepel mogelijk te laten verlopen. -4 J Donnez moi Le Pen, riep die Fransman en hij werd nog kwaad ook toen ik hem een batpen gaf. Le Pen haalt een streep door de goede bedoelingen van me nige Fransman. Le Pen, du vin et du chagrin. Libertê, egalité, pas étrangers. Wat moeten we aan met een land dat met graagte (14 procent van de stemmen) kiest voor ultra-rechts? Kunnen we daar rus tig mee samen in de EG blijven zitten of wordt dat wat link? Honni soit qui mal y Le Pen-se. Binnenkort zullen tal van deskundigen zich uitputtend uitspre ken over het waarom van de Franse zwaai naar rechts. Onder krantekoppen als 'De lepe Le Pen' of 'De geslepen Le Pen' zal dan van alles betoogd worden om het gelijk aan de zijde te krijgen. Misschien zal het als reactie daarop in deze krant wel inge zonden brieven regenen: 'Papier voor Le Pen'. Maar alle gekheid op een stokbroodje, kunnen we nu nog met een gerust hart naar Frankrijk gaan of moeten we na Oosten rijk ook dat land al gaan mijden wegens alomheersende vreemde ideeën? Kun je iemand die extreem rechts is links laten liggen en zou dat dan helpen? Mag ik er niettemin op rekenen dat Lou van Rees of wie er ook juryvoorzitter mag zijn, zaterdag in Dublin per telefoon laat horen: Void les resultats du jury néerlandais. La France: nul points. MERIJN AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse advocaat-generaal C. Fehmers heeft drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf geëist tegen twee agenten uit de hoofdstad die in oktober 1985 een arrestant zouden hebben geslagen tijdens diens aanhou ding. Daarnaast eiste Fehmers een boete van 500 gulden en moeten de agenten de gedupeerde een schadevergoeding van ieder 750 gulden betalen. De twee agenten werden in december 1986 voor hetzelfde feit veroordeeld tot een boete van 500 gul den en het betalen van 350 gulden schadevergoeding. De agen ten zijn zelf in hoger beroep gegaaa Fehmers zei tot een hogere eis te zijn gekomen omdat de politie nu eenmaal het-machts monopolie heeft en de arrestant onterecht is aangehouden en gefouilleerd. AMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf in de tex tielhandel wil vaste data voor de uitverkoop die twee keer per jaar gehouden wordt De zomeruitverkoop zou op 1 juli moeten beginnen en de winteropruiming op de''eerste verkoopdag in januari. Dit werd unaniem besloten door de ruim 200 deelne mers - meest eigenaren van textieldetailzaken - op een bijeen komst van Mitex, de Nederlandse Vereniging van Onderne mers in de Textieldetailhandel. De bijeenkomst in Amsterdam is de eerste van drie regionale dagen die deze week gehouden worden. Geprobeerd zal worden, aldus een woordvoerster van Mitex, alle textieldetailhandelaren zover te krijgen dat er vasta data komen voor de uitverkoop in deze branche. Aspergeproces in aspergetijd. fotoanp ARNHEM - Exporteurs knoeien soms met kwaliteitsbewij zen bij groente en fruit om de concurrentie uit zuidelijke landen het hoofd te kunnen bieden. Dat bleek gisteren tijdens een rechtszitting van de Arnhemse politierechter, waar een Berg- hse exporteur terecht moest staan voor het uitvoeren van 15.000 kg asperges, die van oorsprong Klasse II waren, maar de grens over gingen als Klasse I. De exporteur had formulieren van het Haagse Kwaliteitsbu-. reau van een onbekende gekocht. Deze onbekende leverde vol gens de Berghenaar aan meer exporteurs kwaliteitsbewij zen. De Berghse exporteur zou er zelf een valse handtekening en een vals stempel op hebben gezet. Officier van justitie mr. P. Tideman eiste een boete van 25 mille en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk tegen de directeur van de exportfirma. Politierechter mr. B. van der Pol vond die geëiste boete veel te hoog. Daarvoor had de oficier beter de BV aan kunnen pakken, meende hij. Hij legde een boete van drie mille en een maand voorwaardelijk op. DEN HAAG (ANP) - Wereidkinderen, de grootste organisatie voor adoptiebemiddeling in Nederland, heeft in een brief staatssecretaris Korte-van Hemel (Justitie) laten weten per 1 juni 1988 over te gaan tot een gedeeltelijke wachtlijststop. Dit komt neer op het terzijde leggen van alle nieuwe adoptieaan vragen die betrekking hebben op een baby van tussen nul en één jaar. Ruim 80 procent van de nieuwe aanvragen bij We reldkinderen valt in deze categorie, aldus een mededeling van de organisatie. De wachttijden voor adoptie-ouders liggen in middels boven de driejaar. Omdat de officiële toestemming om te mogen adopteren slechts drie jaar geldig is, ziet het er naar uit dat vele ouders niet binnen die termijn kunnen adopteren, zódat er aanvullende gezinsonderzoeken moeten plaatsvinden. DEN HAAG (ANP) - De staat heeft sinds 1985 uit de verkoop van verschillende deelnemingen f 611,5 miljoen binnengekre gen. Dat valt af te leiden uit de voortgangsreportage verkoop staatsdeelnemingen, die. minister Ruding van Financiën aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. Tot en met 1990 moet dit bedrag oplopen tot f 2.050 miljoen. Dat is f 200 miljoen meer dan de be doeling was. Tot de belangrijkste toekomstige verkopen beho ren delen van DSM en de Postbank. Ook de luchthaven Schip hol wordt genoemd, maar voorlopig is afstoting van het staats belang daarin niet actueel, aldus de minister. 0 Vr i V

de Stem | 1988 | | pagina 3